Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) bazccka válasza Gaben06 (#1800) üzenetére


bazccka
tag

Üdv!
Ma vettem a Telekomnál egy Samsung Gear S3-at. Öröm az ürömben, hogy estére a kijelző jobb felső részén, a középtől kb. 1 cm-re egy (de inkább több, egymás mellett, mintha inkább vonal lenne) piros pöttyöt véltem felfedezni. Csináltam screenshotot, azon is rajta van, szóval szerintem pixel-hiba. Ha valaki találkozott már ilyen jelenséggel, kérem erősítse meg, nem szeretnék a Telekomban feleslegesen magyarázkodni. Az újraindításon, Stuck Pixel Fixer for Gear nevű app-on már túl vagyok, a piros pontok továbbra is ott vannak...

(bocs, nem Gaben-nek szántam, de már nem tudom módosítani az üzenetet...)

[ Szerkesztve ]

(#1802) SharpSA válasza bazccka (#1801) üzenetére


SharpSA
veterán

Valószínűleg pixelhiba, szerintem cseréltesd ki az órát. Benne vagy a 3 napban.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1803) bazccka válasza SharpSA (#1802) üzenetére


bazccka
tag

Oké, köszi!. Ha valakit érdekel, beszámolok róla, mit intéztem, hátha más is hasonló cipőben van (lesz).

(#1804) hackeeeee válasza boksz (#1791) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én városon belül bicajozok sokat, bár az időjárás miatt manapság nem, de Én nem találkoztam még ilyennel, h nincs jel, bármit csinálok, mindig van GPS, még lakásban is.

Véleményem szubjektív...

(#1805) gyuri81


gyuri81
veterán

Honnan tudok rendelni S3 Frontier-hez gyári fekete fém szíjat?

(#1806) Reggie0 válasza hackeeeee (#1804) üzenetére


Reggie0
félisten

A regi szoftverrel nekem meg a repulon is ment, pedig ott csak az ablakon lat ki. A 800km/h-t is szepen kimerte.

(#1807) hackeeeee válasza Reggie0 (#1806) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép. :)

Véleményem szubjektív...

(#1808) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, XDA foruman azt olvastam, hogy a Samsung leállította a firmware frissítést a sok hibavisszajelzés miatt. Meg tudja ezt erősíteni valaki aki mostanában vett órát? Az enyém egy hetes, de nem érkezik a frissítés, manuálisan sem. Azt írja legfrissebb van rajta, tizen 2.3.2.3. A Samsung ügyfélszolgálata nem tud ilyesmiről. Szóval aki mostanában szerezte be és még 2.3.2.3 van rajta, megkapja e a frissítést?

(#1809) Madwe válasza Szaszabond (#1808) üzenetére


Madwe
nagyúr

miért vágysz ennyire a 3.0ra, ha tele van hibával :D? amúgy nekem még csak pár napos, de nem lát új frissítést.

Tud valaki ajánlani olyan turn by turn navit, ami tömegközlekedést is tud?

(#1810) hackeeeee válasza Szaszabond (#1808) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akár downgrade-elhetnének is hivatalosan, lehet több értelme lenne..

Véleményem szubjektív...

(#1811) Szaszabond válasza Madwe (#1809) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Nem vágyom rá, csak szeretnék biztos lenni abban, hogy nem valami hiba miatt nem kapom a frissítést.

(#1812) laccaa85


laccaa85
tag

Olvasom itt a hibákat már egy ideje... Olyan fura, mert én is frissítettem, alapraállítottam és totál tökéletesen működik!

(#1813) SharpSA válasza laccaa85 (#1812) üzenetére


SharpSA
veterán

+1
Minden nap végén kikapcsolom az órát, hétvégén sem szoktam használni. Hétköznap reggel bekapcsoláskor annyi érződik frissítés óta, hogy kicsivel több idő kell neki, mire rendben működik.
Na mondjuk én a fitnesz funkciókat nem használom.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1814) hackeeeee válasza laccaa85 (#1812) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem teljes visszaállítás óta is van olyan, hogy értesítéskor csak rezeg, nincs kis sárga pötty, sőt van olyan is, hogy azt írja, hogy nincs értesítés, közben mégis van, plusz, van olyan is, hogy értesítés után többször fel kell emelnem a kezem, hogy megjelenjen az óra.

Véleményem szubjektív...

(#1815) spider23 válasza hackeeeee (#1814) üzenetére


spider23
aktív tag

Nekem ebből a többszöri felemelés hiba van. Van hogy sehogy nem akar bekapcsolni a képernyő. Elég bosszantó hiba...
Vagy pl beállítottam hogy 1 percig ne kapcsoljon ki, de pár másodperc után kikapcsol a képernyő.

(#1816) hackeeeee válasza spider23 (#1815) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Filóztam már rajta, hogy elkezdek AoD-zni, de valahogy tartok tőle még mindig..

Jó lenne valahogy downgrade-elni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1817) SharpSA válasza hackeeeee (#1814) üzenetére


SharpSA
veterán

Ilyen nekem is volt még frissítés előtt egyik napról a másikra. Visszaállítás után sem lett jó azonnal, pár nap múlva viszont helyreállt. Csak úgy...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1818) hackeeeee válasza SharpSA (#1817) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem tök random mód csinálja, van amikor jó, van amikor nem.. Nem nagyon tudok párhuzamot vonni. Jobb lett a helyzet visszaállítás után, de így is gáz.

Véleményem szubjektív...

(#1819) SharpSA válasza hackeeeee (#1818) üzenetére


SharpSA
veterán

Na és csak az órát vagy a telefont is visszaállítottad gyári alapállapotba, illetve a Samsung Geart és az ahhoz kapcsolódó appokat törölted majd újratelepítetted?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1820) hackeeeee válasza SharpSA (#1819) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Telefont ofkorsz nem, mert annak semmi baja. Ha ezért kell a telefonnak egy factory reset, mert az óra frissült, és csak az alkalmazáson keresztül, és BT-vel kommunikál, akkor inkább eladom az órát, ne viccelődjünk már.. :)

Ha esetlegesen más külső eszközhöz érkezik saját frissítése, azért sem kell az egész telefonnak gyári visszaállítást csinálni..

De mivel már S7E-nél is ez volt, ést most a Note-nál is, így levonható a következtetés, hogy ehhez a telefonnak nincs köze.

Mivel telefoncsere volt, az app új. Az óra komplett visszaállítás (nem új eszköz párosításhoz), és nem állítottam vissza mentésből, kézzel telepítettem mindent vissza.

Ehhez képest, nagyjából semmi sem változott, vagyis féligmeddig de.

Ami biztos, hogy szinte tuti, hogy a szoftverrel van gond, mert túl sok pozitívumot nem lehet róla olvasni sehol. XDA-n olvasgattam az USA-LTe-s verzióról, ott is ez van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1821) SharpSA válasza hackeeeee (#1820) üzenetére


SharpSA
veterán

Hmmm. Vajon mitől lehet az, hogy van akinek jó, van akinek meg nem. Én tegnap toltam fel az S8+-ra az oreo beta-t és így mindent nulláról újratelepítettem, az órát is. És minden jól működik.
Egyébként persze, a telefon alaphelyzetbe állítása szerintem sem kell, de ilyen "hibák" esetén az ember már kínjában nem tud mit kitalálni. Elégnek kell lennie a Gear újratelepítésének is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1822) hackeeeee válasza SharpSA (#1821) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én hamarabb válok meg akkor az órától, és veszek mást, mint, hogy miatta visszaállítsam a telefont gyárira.

Az a baj, hogy elég kicsi a "jó" aránya, olvasgatva a külföldi fórumokat is. Itt is nagyjából 2-3 ember van,akinek nagyjából minden jó. Alapjában véve Nálam ez a 2 hiba van, vagyis az értesítéskori megjelenítés, és maga az értesítés jelzés.

Viszont ami érdekes, hogyha pl. nem megy a "kézfelemeléses" feloldás, akkor ha a beállításokban kikapcsolom, majd vissza, akkor egy kis ideig megint jó..

Véleményem szubjektív...

(#1823) madkiller


madkiller
őstag

Létezik olyan számlap, ami betudja mondani az időt?

(#1824) KengelRoland válasza spider23 (#1815) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Írták korábban, hogy a beállított képernyőidő az nem a karlendítés utáni időtartamot állítja. Magyarázat az, hogy amíg megnézi az ember az időt, addig elég az a pár másodperc. Hiszen ha 1-2 percet világítana a beállítás szerint, akkor sokat fogyasztana, ha minden megmoccanásra 2 percet világít, vagy el se aludna, hiszen mikor aktív az ember, akkor folyamatosan mozog a keze. Valamint nagyobb lenne a véletlenszerű nyomkodás esélye. Egyébként ez a 2-es verzióval is így volt.
Próbáld azt, hogy úgy ébreszted fel az órát, hogy megnyomsz egy gombot. Akkor meglesz az 1 perces képernyőidő. Viszont ha az egy percen belül elrakod az órát, akkor ki fog kapcsolni :).
Ezt hamar meg lehet szokni. Pl amikor én a menetlevelet adom össze a megtett kilométert az óra számológépén, akkor nem szokott random kikapcsolni. Szóval ha használja az ember, akkor nem kapcsol ki.

Más. A többi hiba nálam is van. Hol pöttyöz, hol nem pöttyöz, hol jelez, hol nem, főleg az email. Azt is észrevettem, hogy este leteszem kikapcsolva és bekapcsolva találom reggel. De ezt észre se vettem volna, ha nem olvasom, hogy másnál is volt ilyen.A GPS problémákról nem tudok mit mondani, mert én elfogadom, hogy ez nem hitelesített műszer. Nekem belefér pár méter tévedés. Egyébként a tévedés attól is lehet, hogy ha automatikusra hagyjuk az edzés indulás/megállás funkcióját. Hiszen amint megállunk, nem azonnal áll le és nem azonnal indul mikor elindulunk. Sőt azt is észrevettem, hogy túrázásnál az automatikus indulás az állásnak veszi ha lassan haladok.
A pulzus az pár egységgel tér el a házi vérnyomásmérő pulzus adataitól. Legalábbis nálam.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#1825) bandeevw válasza Szaszabond (#1808) üzenetére


bandeevw
tag

Én ma kapcsoltam be először a 0 perces S3 Frontiert, nekem is azt írja, hogy nincs újabb SW :-(

(#1826) Madwe válasza bandeevw (#1825) üzenetére


Madwe
nagyúr

Továbbra se értem miért vártok egy gyakorlatilag visszahívott bugos frissítésre, amiről mindenki downgradeelni akar de nem tud :D?

(#1827) Reggie0 válasza bandeevw (#1825) üzenetére


Reggie0
félisten

Cserelunk orat, enyemen rajta a 3mas?

(#1828) sompetike


sompetike
aktív tag

Nekem fent van a 3-s tízen,s semmi probléma sincs...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1829) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Kőszonom :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#1830) Szaszabond válasza Madwe (#1826) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Még mindig nem várjuk a hibás verziót, csak annyit szerettem volna kérdezni, hogy meg tudja e erősíteni valaki, hogy az új órákra már nem töltődik le a "hibás" 3.0 frissítés automatikusan. (mert az XDA fórumán ezt mondják)....

(#1831) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

(#1832) madkiller


madkiller
őstag

Akinek nem jön meg az értesítés annak jól van beállítva a gear app?
Nekem csak akkor jön meg, ha viselem és nem használom a telót, de ekkor mindig. Még az is megjelenik, ha a telefonom 15%ra vált. Egyedül aksi idő csökkenést tapasztaltam a 3.0val. Nem csináltam factory resetet.

(#1833) (ex)Cat válasza (ex)Cat (#1831) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Utóbb olvastam, hogy egyelőre csak Kanadában talán. De gondolom előbb-utóbb jön majd erre is.

(#1834) hackeeeee válasza (ex)Cat (#1833) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Reméljük..

Véleményem szubjektív...

(#1835) (ex)Cat válasza hackeeeee (#1834) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

(#1836) (ex)Cat válasza (ex)Cat (#1835) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Elb@sztam, bocsi [link]

(#1837) hackeeeee válasza (ex)Cat (#1836) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Reméljük jön tényleg minél hamarabb.

Ezen a Samsung connect cuccon Én is agyaltam már korábban, hogy le kéne szedni, mert lényegében felesleges.

Véleményem szubjektív...

(#1838) madkiller válasza hackeeeee (#1837) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem konkrétan 8%ot vall be az sconnect mikor nem is használom.

(#1839) hackeeeee válasza madkiller (#1838) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#1840) gycs73 válasza Szaszabond (#1808) üzenetére


gycs73
újonc

Hali!
Dec.6-án vettem és 2.3.2.3 van rajta.
Szintén nincs frissítés

(#1841) KengelRoland válasza hackeeeee (#1837) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Lehet, hogy annyi csak a szerepe, hogy kiírja, mikor mit csatlakoztatunk? Mondjuk ha más márkájú telefonosoknak működi a Connect nélkül is, akkor elvileg a Samsung telefonoknak is működnie kellene nélküle.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#1842) testify


testify
csendes tag

Na nálam az az érdekes, hogy pont az a javítócsomagban említett üzemidővel nincs problémám, sőt, talán egy picit jobb is lett. Ellenben a teljes reset után is döcög a szoftver, akadások, laggok vannak a bőven, random módon. Az értesítések is bugosak. Remélem ezeket is javítják, mert konkrétan pár hét után már nagyon zavaró, mert bár fanatik samu rajongó vagyok, de ez kiábrándító!

(#1843) madkiller válasza KengelRoland (#1841) üzenetére


madkiller
őstag

Elvileg vezérelni lehet vele a samu eszközöket, de nem használom erre, pedig van itthon samu klímám és tvm is.

Döcögést, akkor tapasztalok, ha tele cseszem számlappal és gyorsan akarok görgetni közöttük. Sztem ezek számát, illetve felesleges appot nem érdemes rajt tárolni, mert a bent lévő hardver egy telefon nyomába sincs, de ez nem is baj.

[ Szerkesztve ]

(#1844) testify


testify
csendes tag

A viszonyítási alapom az előző szoftver. Ott nemigen voltak hasonló laggok. Ezért ez visszalépés, ezért zavaró. A jelenleginél sokkal több telepítettet alkalmazással sem.

[ Szerkesztve ]

(#1845) hackeeeee válasza KengelRoland (#1841) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg elvileg a prioritásokkal tudsz játszani, h melyikre mi menjen, stb.

Ahogy mondod.

Véleményem szubjektív...

(#1846) madkiller válasza testify (#1844) üzenetére


madkiller
őstag

Nálam amúgy a menübe a scroll gyorsabb az új szoftal.

(#1847) hackeeeee válasza madkiller (#1846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kezdetekben Nekem is, aztán egy idő után ha olyan kedve van, akkor elkezd akadni.

Véleményem szubjektív...

(#1848) winben


winben
aktív tag

Sziasztok!

A napokban tettem szert erre az órára és lenne néhány kérdésem:
* Ebay-en érdemes nézegetni hozzá egyedi pántot, vagy inkább az felejtős? s3 frontier-em van, de jobban tetszene a bőrszíj.
* Térképet nézegetnék rá. Valamilyen alapvető navigációs csomag ami mondjuk úgy működne, hogy a zsebemben a mobil amin fut a google maps és az óra mutatja (akár a térképet is), hogy merre forduljak. Létezik ilyen?
* A Samsung Gear alkalmazáson kívül van más forrás ahonnan be lehet rá szerezni appokat?
* Látom lehet rajta hívást fogadni és kezdeményezni is. Én viszont egyedi VoIP app-ot használok telefonálásra - van rá mód, hogy by default tudjak hívást kezdeményezni erről Stuntcalls-on keresztül?

Még egy furcsaságot találtam, de lehet csak túl sokat várok tőle - a mobilom ismeri a megszokott wifi hálózatokat, de az órának fogalma sincs ezekről. Úgy kell begépelni az összesnek a jelszavát. :((

(#1849) Memmaao válasza winben (#1848) üzenetére


Memmaao
addikt

1- Ebay-en mindig érdemes szíjat nézni, vannak jó minőségű 22 mm bőr szíjak. De bármilyen 22mm bőr szíj rámegy. Én egy Hirsch szíjat raknék rá.
2- Van rá ilyen térkép, nézz körül a samsung app store-ban, igaz, én ilyenre nem használnám.
3- Hivatalos forrás nincs.
4 - Ezt is ki kell próbálnod, vagy vársz, hátha van aki használ stuntcalls-t.

My name is Bond, James... Dean.

(#1850) madkiller válasza winben (#1848) üzenetére


madkiller
őstag

Bármilyen hagyományos 22mm-es óraszíj jó rá.
Vannak navi programok a galaxy appsban pl. Here we go vagy van google maps alapú is.
Még egyszer se írtam bele wifi jelszót ez nekem új. Nem samsung telód van esetleg?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.