Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Zitta válasza Darko (#150) üzenetére


Zitta
őstag

[link]

Nekem még ez ami tecc - persze nem ennyiért.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#152) mati12 válasza Zitta (#151) üzenetére


mati12
senior tag

Ráadásul ebben mág gps sincs,majd csak a tavasszak megjelenő újdonságban lesz.[link]

[ Szerkesztve ]

(#153) Symbio


Symbio
senior tag

Sziasztok!
A Samsung Pay az S3-on nem elérhető nálunk? Mert a telefonon a Gear appban kellene lennie egy Samsung Pay menüpontnak az S Health és a Samsung Galaxy apps pontok között, ahol tudnám telepíteni az órára, de nincs :(
Valakinek van erről infója? Köszi!

(#154) bolondember válasza Zitta (#151) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

[link] itt kicsit olcsóbb - igaz, a tesztek szerint igen ergya kijelzője van.. :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#155) Darko


Darko
senior tag

Annak aki nem olvasná az S2 fórumot, mai ingyenes watchface:

JEWELER RACING CLUB

[link]

thompherkins: tényleg jó :R

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#156) mati12


mati12
senior tag

Az mitől lehet,hogy egyes már korábban megvásárolt alkalmazások csak ismételt fizetés után tölthetők le,míg vannak olyanok is amik ingyenesen minden további nélkül?
Van néhány alkalmazás amit még a Gear S2-es órámhoz vettem valamikor,a vásárlások nyugtája látszik is a Galaxy Apps alkalmazásban,de mégsem mindegyiket engedi ingyenesen letölteni újra.
Ilyen pl.a Gear Navigator program is,hiába akarom letölteni nem engedi csak újabb 508-ft fizetése után,pedig a nyugtán egyértelműen látszik,hogy már egyszer valamikor kifizettem azt.

[ Szerkesztve ]

(#157) vmack


vmack
tag

Engem a múlt héten azzal zaklatott, hogy egy frissítés elérhető, egy olyan számlaphoz amit soha nem töltöttem le és amit most csak pénzért akart letölteni.

(#158) eje


eje
csendes tag

Sziasztok! Akinek szintén van ilyen órája szeretném megkérdezni mennyire találkozik a funkciógyűrű "lötyögésével"? Mert az enyém konkrétan laza, kézzel hozzáérve szemmel láthatóan mozog... YT-on láttam, hogy gyakori jelenség, csak picit zavar, de érdekelne mennyire általános?

(#159) Symbio válasza eje (#158) üzenetére


Symbio
senior tag

Nekem Classic van, nem lötyög - picit sem - a gyűrű. :K

(#160) madkiller válasza eje (#158) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem is classic van, hibátlan, ahogy az s2é is.

(#161) Darko válasza eje (#158) üzenetére


Darko
senior tag

Nem lötyög (frontier), tudnál ilyen videót mutatni? Ha finoman megpöcögtetem akkor nagyon picit "kopog" (nem végig), de semmit sem
mozdul.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#162) mati12


mati12
senior tag

Nekem is csak " kopog" (Frontier),viszont ha két ujjal megfogom az átellenes oldalakat akkor egy picit tudom mozgatni a gyűrűt vízszintes és függőleges irányba is,de lötyögésnek semmiképpen nem nevezném ezt.

(#163) widi


widi
tag

Sziasztok!
S3 frontier tulajokat kérdezem elsősorban, hogy szeretnék venni egyet, de a Samsung képviseletek nem tudnak semmi konkrétat mondani, hogy mikortól, hol lehet venni.... Legutóbb is azt mondta egyik szaküzlet pár napja, hogy rendelni kell, rápontositanak, aztán visszahívnak. Azóta is hívnak....
Szóval hol ti hol tudtatok venni, illetve mennyire lényeges hogy magyar régós (XEH végű) legyen a FW? Ugyanis webshopokban elvétve látok, de egy sem magyar régiós, pl.emag.hu csak románt árul, nem tudom mi előnnyel/hátránnyal jár más régiókódos. Egy S7edge magyar régióssal használnám.
Köszi előre is a válaszokat!

(#164) Zitta válasza widi (#163) üzenetére


Zitta
őstag

Én 110-ért hozok neked rendes Samsung garival bármikor.

Szirszar boltokból ne vegyélmmert a gari szívatós lehet ha...

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#165) widi válasza Zitta (#164) üzenetére


widi
tag

Olyat nem is akarok, azért informálódok. Ha rendes Samsung garis, regisztrálható garanciás az oldalukon, akkor már jöhet is. De ugye nem a Classic, hanem a Frontier, az kellene.

(#166) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Az óra pulzusmérőjének képességéről érdeklődnék.
Van-e olyan funkció, hogy elindítás után, újra és újra történő rányomás nélkül folyamatosan méri és jelzi a pulzusomat?

Pl. futás közben nincs arra lehetőségem, hogy állandóan nyomjam meg a mérés elindítását, ha szeretném tudni, hogy mennyi az aktuális pulzusom.
Viszont, ha van olyan lehetőség, hogy elindítva folyamatosan méri, és mutatja a pulzus számot, akkor elég csak az órára pillantani, (minden féle piszkálás, nyomkodás nélkül) és már látom is, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#167) Darko válasza HUTCHDB (#166) üzenetére


Darko
senior tag

Igen, "Futás" mozgás típusban folyamatos pulzusmérés van
pl.: [link]

vagy (ez csak teszt volt): [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#168) Geri1985 válasza mati12 (#162) üzenetére


Geri1985
tag

Sziasztok! Ma vettem meg a Frontieromat, nagyon rendben van! De nekem is picit "lötyög" ha úgy fogom meg ahogy te is írtad, de egyébként semmi baj nincs vele.

(#169) Geri1985 válasza Symbio (#153) üzenetére


Geri1985
tag

Se android se Samsung Pay nincs itthon. Nagy Britanniaban elek ott mar egy eve lassan van android pay amit nagyon szeretek, de a Samsung Pay meg angliaba se jott be.

(#170) concrete86 válasza widi (#163) üzenetére


concrete86
aktív tag

Rufuszból vettem 119ért, samsung oldalon be tudtam regisztrálni.

(#171) Darko válasza widi (#165) üzenetére


Darko
senior tag

Én még decemberben vettem XXL-nél és beregisztráltam a samsungnál.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#172) widi válasza concrete86 (#170) üzenetére


widi
tag

Ott is néztem, nem elérhető....

(#173) widi válasza Darko (#171) üzenetére


widi
tag

Itt is néztem, az tántorított el, hogy azt irják "Garancia:36 hónap ** A 36 hónap bolti garanciával rendelkező készülékek nem regisztrálhatóak a Samsungnál plusz garanciális szolgáltatásokra"

Köszi mindenkinek, úgy tűnik Zitta jóvoltából sikerül egy Frontier :R

[ Szerkesztve ]

(#174) vmack válasza Darko (#167) üzenetére


vmack
tag

Hogyan lehet kiexportálni gpx-ben az adatokat?
Össze lehet valahogy kötni a google fit-el? (eddig ott voltam az edzéseim, jó lenne ha továbbra is oda is felkerülhetnének)

(#175) Darko válasza vmack (#174) üzenetére


Darko
senior tag

azoknál az edzéseknél ahol útvonalat is rögzít, legalul találod:

[link]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#176) mati12 válasza vmack (#174) üzenetére


mati12
senior tag

Az S Healt alkalmazásban kiválasztod a menteni kívánt tevékenységedet,teljesen legörgetsz a naplózott adatok aljára és ott megtalálod az exportálás gpx-ként opciót.

[ Szerkesztve ]

(#177) HUTCHDB válasza Darko (#167) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Lehet, hogy en kerdeztem rosszul, vagy en nem ertem a valaszodat, de nem igazabol a folyamatos meres (es adat mentes, osszesites) lett volna a kerdesem, hanem az, hogy egy edzes, futas, vagy kardiozas kozben ha barmely pillanatban ranezek az orara, akkor azt lassam, hogy epp mennyi a pulzusszamom.
Igazabol ehhez a kijelzeshez egyszerubb igazitanom a tempot, vagyis a gyakorlatban van amikor akar 20-30 masodpercig is kovetnem folyamatosan, hogy hogyan alakul a pulzus, aztan lehet, hogy csak percenkent pillantanek ra, hogy a kivant erteken van-e.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#178) mati12 válasza HUTCHDB (#177) üzenetére


mati12
senior tag

Szerintem amit te szeretnél az a pulzuszóna figyelés. Ezt a komolyabb sport órák tudják,mint pl.a Garmin. Ezeknél az óráknál folyamatos a mérés amit a kijelzőn folyamatosan követhetsz,illetve pulzuszónákat is beállíthatsz aminek az elhagyásáról rezgés vagy jelzőhang tájékoztat.
Na a Gear órák nem tudják ezt.

(#179) mati12 válasza mati12 (#178) üzenetére


mati12
senior tag

Közben találtam egy alkalmazást ami folyamatosan méri a pulzust és az adatok kijelzőn is folyamatosan láthatók.
[link]

(#180) HUTCHDB válasza mati12 (#178) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszonom, igen, erre lettem volna kivancsi.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#181) Darko válasza HUTCHDB (#177) üzenetére


Darko
senior tag

Én is arra gondoltam, ma voltam reggel edzeni, és folyamatosan láttam az éppen aktuális folyamatosan változó pulzusom, a zónákat külön színnel jelölve.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#182) iminet


iminet
tag

Kicsit Off. Most kezdtem el használni én is egy S3-at, frontier-.t
A sportoláshoz is használom, de elsősorban nem edzőtermi sportokhoz. Az első használat és teszt éppen egy velencei tavi korcsolya volt. Már a normál mobil app se tud a korcsolyához útvonalat rögzíteni, (korábban még ment neki de valamelyik frissítésnél eltűnt) de a gear szoftverre aztán a csúcs ebben a kategóriában .
Gondoltam legalább ugyanazok a sportok meg lesznek benne mint teló appjában, hát csalódtam :W .
A kültéri sportok közül választhatók elég siralmas számban vannak, konkrétan 4, de (és nem bántás jelleggel) a pilates benne van, meg a jóga :Y . A reklámokban épp a gps miatt a kültéri sportra van kihegyezve ehhez képest az alkalmazás nem ezt támogatja. Maradt a futás beállítása a korihoz. :(
A terem vagy egyéb labda játék sincs, bár annak hiányát az egyéb edzéssel még orvosolni lehet ott úgysem a megtett út mérése a fontos, főleg ha teremsportról van szó.
Remélem a szoftverek terén lesz majd némi előrelépés, mert sajna az endomondo se ismeri még fel.

[ Szerkesztve ]

(#183) ithomas válasza iminet (#182) üzenetére


ithomas
őstag

Hasonlóan hozzád, én is kicsit értetlenül állok az s health-es tevékenységeknél.
Én pl konditerembe szeretném értelmesen használni, de nem nagyon lehet.
Több dolog sem tetszik ebben:
1. Maga a telefonos szoftver ugyan felsorol egy csomó mindent (súlyzógépek,karhajlítás lábtolás stb..)de az órán ennek a töredéke sem szerepel.

2. Ha telefonon elindítom ezek közül valamelyiket, az óra nem vesz róla tudomást, tehát gyakorlatilag mintha nem is lenne, mindenféle mérés és érzékelés nélkül az idővel arányosan pörgeti az elégetett kalóriát...ami a lóf@sz kategória.

3. Ha az órán elindítom az "egyéb edzést" akkor nincs pulzusmérés, és megintcsak érzékelés nélkül az idővel arányosan pörgeti az elégetett kalóriát...ami a lóf@sz kategória.

4. Még ha órán szerepelnének is a konditermi gyakorlatok, teljesen életszerűtlen, hogy minden egyes gyakorlat előtt külön-külön átállítsd az edzéstípust, meg megadjál ismétlésszámokat, mert akkor az időd 3/4-e az óra nyomogatással telne el.

Nem értem miért nincs olyan az órán, hogy súlyzós edzés pulzusméréssel, ami folyamatosan figyeli, és besaccolja az aktuális gyakorlatot, és ez alapján számít kalóriát.
Nyilván nem találna el minden gyakorlatot de ez nem is baj, legalább az intenzitást a pulzus alapján figyelembe venné.

Szóval erre gyakorlatilag használhatatlan, viszont az ellipszisgép/bicikli/futás, tehát kardió gyakorlatokra tökéletesen megfelel.

Real eyes realize real lies!

(#184) ithomas válasza Darko (#181) üzenetére


ithomas
őstag

És ilyenkor nem kapcsol ki a képernyő sem?
Mert a kollega kérése az volt, hogy nyomkodás nélkül folyamatosan mutassa a pulzust.

Real eyes realize real lies!

(#185) HUTCHDB válasza Darko (#181) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No akkor mi a helyzet, mert kicsit megkavarodtam... :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#186) Symbio válasza Geri1985 (#169) üzenetére


Symbio
senior tag

Köszönöm az infót, meg ha nem is örülök neki!

(#187) mati12 válasza ithomas (#183) üzenetére


mati12
senior tag

Nézz rá arra a programra amit lejjebb linkeltem. Ahogy én néztem van benne pár konditermi edzés fajta is.

(#188) eje válasza Darko (#161) üzenetére


eje
csendes tag

Szia!

Sajnos a munkahelyemen vagyok, nem tudok videót linkelni az enyémről, de a YT-on van egy Gears (igen, s-el) S3 Frontier bezel plastic sond nevű videó... az enyém ugyanígy "lötyög" és pont ilyen hangot is ad ki, ha megkocogtatom... szerintetek gariztassam?

(#189) Darko válasza ithomas (#184) üzenetére


Darko
senior tag

Persze elsötétül, de ahogy magad felé fordítod az órát előjön és láthatod
a pulzusod.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#190) Darko válasza eje (#188) üzenetére


Darko
senior tag

Hol vetted? Ha az enyém lötyögne így biztos vinném gariba, de csak ha nem egy hónapig ülnek rajta. Ha igen, akkor várnék amíg nagyobb baja lesz esetleg és akkor vinném. A vízállósága megmarad még ettől vajon?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#191) MarciKING24


MarciKING24
tag

Sziasztok!

S3 frontierem van, látom itt sokan használjátok sportra. Kérdésem, hogy mennyire bírja az óra a rázkódást pl?
Szoktam heti 3-4x olyan 60percet futni futópadon, nem mertem még a kezemen hagyni pedig az lenne az igazi. Valaki?

Straight outta Compton

(#192) eje válasza Darko (#190) üzenetére


eje
csendes tag

Az IPON-ban vettem, fogalmam sincs, hogy a vízállóságot befolyásolja-e, mert megrendeltem rá a Strap Studio bőr szíját, nem igazán éri víz... Annyira nem zavar, de ezek szerint ez egyedi dolog, már más nem nagyon találkozik vele... lehet, hogy elviszem szervízbe... lehet, hoyg csak pár perces ügy, állítanak valamit rajta és kész...

(#193) Symbio válasza MarciKING24 (#191) üzenetére


Symbio
senior tag

Ennyire "zötyögve" futsz? :Y

Nem kell tartani ettől, nem lesz semmi baja. Nem igazán van benne mechanikus alkatrész.
Azt hittem, 10 km downhill miatt aggódsz :D

(#194) Memmaao válasza eje (#192) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem gear S2-m volt, azon is "lötyögött" a lunetta. Sőt, az összes órámon, még a Tag Heuer-en is van némi "billenése", mivel egy racsni van alatta. Nem lehet, hogy Téged a normális holtjátéka zavar a lünettának?

My name is Bond, James... Dean.

(#195) eje válasza Memmaao (#194) üzenetére


eje
csendes tag

Lehet, hogy arról beszélünk...csak ha senkinek nem mozog, csak nekem, akkor az nem a "normális" mozgása... ha mindenkié mozogna (a hozzászólásokból eddig nem ez derült ki) akkor valóban normális lenne... ki tudja? Elviszem az Árkádba, ott van szervíz pont, megmutatom, és meglátjuk mit mondanak...

(#196) Symbio válasza eje (#195) üzenetére


Symbio
senior tag

Vagy mindenki másnál érzékenyebb vagy arra a kicsi mozgásra, ami másoknál normális, üzemszerű.
Keress egy Samsung Store-t és tekergess meg egy másik S3-at és kiderül, hogy nálad van-e a hiba! :K

(#197) eje válasza Symbio (#196) üzenetére


eje
csendes tag

Jajaja...ma lesz a napja, remélem, lesz kirakva... Az a baj, hogy levenni is alig akarom a kezemről, annyira imádom...amióta megvan a Watch-ot le se vettem a polcról, hozzá nem értem... még a qwa Apple IOS-es korlátozásával is sokkal jobb terméknek érzem, mint a Watch-ot.... egyedül a magyar diktálás hiány fáj, de az nagyon :( ...

(#198) Memmaao válasza eje (#197) üzenetére


Memmaao
addikt

Ha azt érzed lötyögésnek, hogy a lünetta szélére koppintva- nyomva van egy kis holtjátéka, illetve két "kattanás között kissé mozog, az teljesen normális.

My name is Bond, James... Dean.

(#199) ithomas válasza Darko (#189) üzenetére


ithomas
őstag

Basszus igazad van.. Én el is feledkeztem erről a funkciorol mert zavart és kikapcsoltam :D
De akkor meg az gyári s health is elég ehhez nem? Legalábbis a szobakerekparnal folyamatosan meri a pulzust, igaz nem szól ha kileptel a kardio tartományból.

Real eyes realize real lies!

(#200) HUTCHDB válasza Darko (#189) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.