Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) SharpSA válasza spanglee001 (#1000) üzenetére


SharpSA
veterán

Pont ez az, amit láttam. Majd írd meg milyen, engem is érdekel.

(#1002) zezoka válasza SharpSA (#990) üzenetére


zezoka
őstag

Jaja!

Közben tegnap megjött a Classicom, ahogy látom eléggé mindenki a Frontiert veszi csak, aki mindkettőt látja élőben, az pláne. Az ennyivel szebb (tudom, szubjektív)? Nekem a hétköznapi stílusomhoz jobban illik a Classic, ezért azt rendeltem és nagyon tetszik! :) Brutál jó tényleg napon is.

Pár kérdésem, amit valszeg közben visszakeresek, de amik még nem oké vagy nem telejsen tiszta:
1.: Lépésszám a telefonnal mérve tök pontos (100lépére pontosan 100at számol), órával mérve kicsit pontatlanabb (100lépésre 95-98-at számol). Olyan nincs, h amikor telefon is velem "lépked, akkor az számoljon, egyébként meg az óra?
2.: Van valami alvásfigyelő/elemző app?
3.: Nincs vmi szép időjárásos WF? Ahol nem csak egy kis rajzolt ikon van, hanem akár egy nagyobb (akár negyed-fél óraképes) "igazibb" -tehát nem egy ikon- időjárás jelzőke (felhő, nap , eső, stb)?
4.: Tekerővel én is sokszor felébresztem, amit olvastam, h vannak módszerek, csak pont erre nincs.
5.: Mi az az ébresztési mozdulat, és hiába takarom le, nem alszik el.
6.: Ha az órán bekapcsolom a helyet, akkor a telóról szedi, vagy az óra wifijéről, ha nincs kapcsolódva az órához?
7.: Ha a hely be van kapcsolva, de a módszer a vez.nélk.háló, akkor nem fogyaszt sokat igaz? Ez maradhat bekapcsolva, mert módszernek nem a gps van bekapcsolva, igaz? Vez.nélk+gps elég akkor bekacpsolni, ha sporotl az ember. igaz?
8.Menyit vesz le az aksiból a "Mindig van óra" funkció? Jelentősen, vagy azért úgyis kibírna napokat.
9.: Telefon profil (hangerő) állítgató appot tudtok?
10.: Órán lehet automatizálni, h éjjel mondjuk menjen repülőbe, sé ne legyen a "Mindig van óra" aktív, nappal meg mondjuk "Mindig van óra" aktív legyen, és ne legyen repülőben, vagy kapcsolgassam én?

Hirtelen ennyi, nem baj, ha nem válaszoltok, mert most kezdek visszakeresgélni, meg majd kitapasztalom! :)

[ Szerkesztve ]

(#1003) zezoka válasza spanglee001 (#995) üzenetére


zezoka
őstag

Kíváncsi vagyok a pulzusmérést befolyásolja-e, mert a fémszíjnál úgy kényelmes, ha kicsit lötyög!

Most nekem a bőrszj is eléggé szoros, ha meg egyel kijjebb lazítom, akkor lenne kényelmes, de gyanítom a pulzusmérésnek nem lenne jó. Van ezzel tapsztalat akármilyen szíjnál? Elég ha nekiér lazán (esetleg megrázáskor "lejjebb lehet rázni"), vagy szoruljon is?

(#997) Leslie1966:
Tőlem is, és a második kérdésük: És mennyibe került? Aztán jön a hülyének néző pillantás, vagy a duma, h mennyire felesleges ennyiért, meg mire lehetne költeni! :) Azt szoktam mondani, h mindenki ezt mondja, amíg nem próbálja ki. Nameg egy órab..i ennek sokszorosát költi órá(k)ra, nekem meg elég ez az egy, amit ha megunok el tudok adni, kvázi beszámítani egy újba. Én meg nem órab..i vagyok, hanek kütüyb..i, de ezt mindenki tudja rólam ismerősök, család, munka körökben! Már nem lepődnek meg, sőt tőlem kérnek tanácsot! :)

[ Szerkesztve ]

(#1004) zezoka válasza Leslie1966 (#997) üzenetére


zezoka
őstag

Ja, és a többi hobbi (akármilyen) lehet h még költségesebb. Nekem nincs különösebb más hobbim! :)

És bár családos ember vagyok, nem vagyok milliomos, de szerencsére nem a kenyér lesz kevesebb, ha ezt megveszem. Pláne úgy, h amit eddig telefoncsere-berére költöttem kb 3 évente, azt most a céges A5 megkapás miatt költöttem erre. Nehogy már kárba vesszen (család+családi ház mellett persze esélytelen), ennyit én is megrérdemlek! :) Asszony többet költ fitnesszbérletre, meg gimstick, meg kenguruláb, futócipőre-gúnyára, futóórára, stb! De még sima cipőre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#1005) mati12 válasza zezoka (#1004) üzenetére


mati12
senior tag

Én is kütyüb.....i vagyok,és én is mindig megtudom nyugtatni magam,hogy megérdemlem.. :D

(#1006) zezoka


zezoka
őstag

Van valami PC-ről böngészhető része a Gear appnak, úgy, mint pl a Play áruháznak a play.google.com? (eddig nem találtam) Így PC-n könnyebb böngészni, mint telefonon.

Az meg már csak hab lenne a tortán, h ugyanúgy telepíthető lenne a fiókomba, mint Play progik esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1007) zezoka


zezoka
őstag

Bocs, a sok kérdésért:

(Irodai munka, gépelés - elég sűrűn bekapcsol egy pillanatra a kép az órán, mert úgy mozdul a csuklóm, ha úgy kapok oda a billentyűzethez, vagy könyöklésből kezdek gépelni, stb! De nem unom meg a gyönörködést!!! :) )

Múltkor fizettem először a telefonommal, OTP Simple-el. Itt az órán is menne, ha bekacpsolom rajta az NFC-t? Mit kell feloldani? Ilyenkor is a telefont, vagy elég az órát? Nem találok külön alkalmazást. Vagy azzan nem műxik?

[ Szerkesztve ]

(#1008) spanglee001 válasza zezoka (#1007) üzenetére


spanglee001
addikt

sajna nem pedig mi király lenne :DDD én is a telót nyomkodom mindenhová ahol lehet fizetni vele :DDD ez hiányzik az órából, meg a magyar diktálásos válaszolás, szerintem nem lenne bonyolult megcsinálni :W

nemtudom, a pulzust, én szinte csak az időt nézem rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1009) zezoka válasza spanglee001 (#1008) üzenetére


zezoka
őstag

Persze kéne a teló is a zsebbe, hacsak a Simple nem csinál egy külön appot Gear-re is. Na mindegy...

Pulzusmérés milyen gyakorisággal mér automatikusan? Lehet állítani? Nem találok ilyen állítási lehetőséget.

(#1010) zezoka


zezoka
őstag

Jól sejtem, h a tűző napon ferdén tartott, és a 6 óra fölött kb egy centivel látható halvány pötty lehet a fénymérője?

(#1011) spanglee001 válasza zezoka (#1010) üzenetére


spanglee001
addikt

én is annak tippelem.kicsit megillyedtem mikor először megláttam a homogén óralapon a lyukat :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1012) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen órát venni, de csak kizárólag gyári garival. Vett már valaki az Iponból (itt elég jó áron van most)? Az oldalukon 1 év gyárit írnak, de vajon regisztrációval megkapom a +1 évet?

(#1013) SharpSA válasza zezoka (#1002) üzenetére


SharpSA
veterán

1, Passz. Én ugyanazt látom a telefonon, mint az órán, mivel az órát szinkronizálja a telefonra. Előtte sosem néztem ezt, sőt az appiot is töröltem. Egyébként meg a telefon nem mozog együtt a karoddal, így lehet eltérés a kettő között.
2, Be kell kapcsolni a telefonon vagy az órán a Health-ben.
3, WatchMaker-t le lehet tölteni az órára, meg lehet vásárolni a Playen és azt csinálsz benne, amit akarsz, de a plus.google.com-on van témája, ahol többszáz vagy még több óra van már megosztva.
4, Nekem még nem sikerült a tekerőt valamihez nyomni, de valóban lehetne kicsit nagyobb ellenállása...
5, Az ébresztési mozdulat az, amikor magadhoz fordítod az órát, mint ahogy egyébként is amikor megnézed. Erre bekapcsol a képernyő. Ha ekkor én a hüvelyujjam melletti-alatti résszel teljesen lefedem a képernyőt, akkor az kikapcsol.
6, Ha az órán bekapcsolod a hely meghatározást, akkor azt szerintem az óra fogja feldolgozni, mivel van benne wifi és gps is. Persze kérdés hogy melyik módot kapcsolod be, aszerint fog működni.
7, Igen és igen. Utóbbi a sokkal pontosabb hely meghatározás.
8, Egy napot akkor is kibír, talán másfelet is, de én ezt nem próbáltam ki. Megteszed és leírod ide a tapasztalatodat. ;)
9, Szerintem nincs ilyen. Én annyit csináltam nemrég az E-Robotban, hogy amikor az óra kapcsolódva van, akkor a telefon rezgő módban legyen, anélkül meg normál módban.
10, Nem láttam erre lehetőséget, de semeddig sem tart lehúzni a redőnyt az órán és beállítani.

(#1014) SharpSA válasza Sera26 (#1012) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem kérdezd meg tőlük. Egyébként meg van rá 14 napod, hogy ezt kiderítsd... :)

(#1015) Sera26 válasza SharpSA (#1014) üzenetére


Sera26
aktív tag

Igaz, köszi, erről mindig megfeledkezem :)
Közben találtam a PCLand-nál is, mintha ez is gyári garival volna.

[ Szerkesztve ]

(#1016) SharpSA válasza Sera26 (#1015) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez csak akkor derül ki, amikor be akarod regisztrálni. Nekem már írta ki a rendszer, hogy ez nem rajtuk keresztül került forgalomba. Aztán felhívtam a boltot, ahol vettem és azt mondták de, forduljak a Samsunghoz, ahol végül kérték írjam meg mi a helyzet és utána néznek. Közben újra regisztráltam a terméket és már elfogadta, tehát korábban még nem volt a rendszerben a sorozatszám. Vissza is igazolták, hogy rendben regisztáltam, megvan a 2 év garancia.

(#1017) Sera26 válasza SharpSA (#1016) üzenetére


Sera26
aktív tag

Erre mondjuk tényleg a 14 nap a biztosíték, mert max visszakapják :D
Semmiképp sem akarom lespórolni a gyári garanciát, viszont azt látom, hogy még így is meg lehet akár 10-15ezerrel olcsóbban venni. Inkább jobban szétnézek.

(#1018) SharpSA válasza Sera26 (#1017) üzenetére


SharpSA
veterán

Én cégre vettem, így ezzel nem foglalkoztam. Persze úgy is lehet még kb 10e a különbség, de akkor nem helyben vettem volna, ha nem tetszik vagy akármi van 3 napon belül, akkor lehet csomagban küldeni, plusz ott van még általában szállítási díj is...

(#1019) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Mindenki Samsung telefonnal használja, vagy esetleg más típussal is, mert én egy Huawei Mate 9- el is használom.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1020) SharpSA válasza Leslie1966 (#1019) üzenetére


SharpSA
veterán

S8+

(#1021) SharpSA válasza Leslie1966 (#1019) üzenetére


SharpSA
veterán

S8+
De kissé hiányoznak az Android Wear-es lehetőségek nekem ezen az órán..

Szerk.: na ez most miért lett még egy hozzászólás?

[ Szerkesztve ]

(#1022) Tsityu válasza Leslie1966 (#1019) üzenetére


Tsityu
csendes tag

nexus 5

lss n csk nzz!

(#1023) Leslie1966 válasza Leslie1966 (#1019) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A másik egy S7 Edge.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1024) nortsen válasza Leslie1966 (#1019) üzenetére


nortsen
aktív tag

LG G4

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1025) mati12 válasza Leslie1966 (#1019) üzenetére


mati12
senior tag

Honor 8

(#1026) Leslie1966 válasza zezoka (#1003) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Nekem van mellette 4 Casio , GW-9400 és GW-9200 illetve 2 Edifice Radio controlled napelemes, egy darab Festina és egy darab Pulsar. S7 Edge, S5, Mate 9, Microsoft 940 XL, S4 és S3 és S2 eladva. Óra és kütyü mánia. :D

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1027) Leslie1966 válasza SharpSA (#1013) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Így van. :D

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1028) SharpSA


SharpSA
veterán

Kínlódás van... Nem az email, sms és hívásokon kívül nem jelennek meg az órán az üzenetek. Például a Viber értesítések sem. Tegnapelőtt jó volt. Most meg semmi. Azóta már teljesen töröltem az órát, a telefonon a gear cuccait is töröltem és az Android mappát is. Újratelepítettem az órát és még mindig nincs Viber értesítés. Mi a f.sz van? Van valakinek ötlete?

(#1029) zezoka válasza SharpSA (#1013) üzenetére


zezoka
őstag

Köszi a válaszokat!

1.: Ja, csak van, amikor a kezemben van valami, de lépkedek. Ilyenkor a teló számolna, az óra viszont nem. :) Én azért próbáltam ki, mikor még nem volt órám, mert itt olvastam. De igazából nem izgat.
2.: Közben találtam a Sleep as android kiegészítőjét (egyszeri használatra)
3.: Előbb utóbb ki fogom próbálni a sajátot! Köszi! Azt láttam, csak időjárós nem igazán volt (olyan, amit akartam), egy van, de az meg elég fapad (időjárós háttér+óra, hőfok kis számmal), másik meg fizetős, az t még nem vettem meg!
5.: Ja, ennyi? Ébresztés oké, tényleg műxik! :)
8.: Egyszer ki fogom! Majd ha már beáll a használat, ermt egyenlőre még átverős a sok nézegetés miatt! :)
9.: Ez baj, mert én ezt rengeteget használtam Pebblén... Megbeszéléseken, oktatáson, munkahelyem egy részén (muszáj), stb le szoktam halkítani, utánna meg visszahangosítani a telót.
10.: Ja, az marad.

Köszi még egyszer!

Leslie:
Casio Nemtommi Touch Solar nekem is van, az okosórák előtti időből, időnként kirakom a napra feltölteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#1030) zezoka válasza SharpSA (#1028) üzenetére


zezoka
őstag

Miért nincs Gmail alkalmazás az órán? Nekem abban van a magán meg a céges is. Az órán levő email app-ot be sem állítottam (nem tetszett, h egy újabb progi kezeli), ellenben letörölni nem tudom az óráról. Az emailek így is megjönnek értesítésként.

(az is érdekes, h pl a gugli map fizetős... :F, elszoktam én már attól, h a google progik nincsenek v fizetősek)

[ Szerkesztve ]

(#1031) SharpSA válasza zezoka (#1030) üzenetére


SharpSA
veterán

Az órán nincs gmail app, szerintem nem is lehet rá telepíteni és a telefonon is le van tiltva. Viszont most már az AquaMail helyett a Samsung email app működik a telefonon és azt teljesen kezeli az óra is. Minden emailt végig lehet olvasni, lehet törölni, válaszolni, stb.
Nekem az egyik fontos dolog az értesítések kezelése lenne, de ez így most nem tetszik. Sem viber, sem messenger, sem aquamail nem jelenik meg most valamiért. A hívások, samsung email app értesítések megjelennek.

Szerintem az a gugli map külső fejlesztés lesz, azért fizetős. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1032) zezoka válasza SharpSA (#1031) üzenetére


zezoka
őstag

Na igen, most próbálgattam, a telenon a gyári Samu email app állítódott be, ahogy ráböktem a Gear appon belüli Email beállításra.

De nekem nem tetszik, Gmail app szelektivitása (akár a gmail-es címen belül, akár a gmail és a céges fiók kezelésében, és funkcióikban - pl archiválás v törlés kérdése) jobban bejön.

Maradok így! :)

[ Szerkesztve ]

(#1033) SharpSA válasza zezoka (#1032) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó úgy is, csak úgy - ahogy az AquaMail esetén is - nem lehet utólag az órán belenézni az emailekbe és ha egy fiókba több levél jön, akkor egyesével nem lehet törölni és csak összefoglalót mutat az óra. Ezek hogy vannak a gmail-lel?
Egyébként nekem hiányzik a samsung email appból az olvasottság kérés. Visszajelezni éredekes módon lehet, de kérni nem... Amúgy végülis használható, 6 fiók van beállítva 15 percenkénti ellenőrzéssel, fogyasztása is elenyésző.

[ Szerkesztve ]

(#1034) SharpSA


SharpSA
veterán

Na most már úgy látom, hogy egyelőre nálam csak a Viber és Messenger üzenet értesítések nem jönnek át az órára, az előbbi teszek alatt az AquaMail és a Google Plus is ott volt. Nem értem, nézem mit lehet tenni. Tegnapelőtt ment a Viber is... :F

(#1035) SharpSA


SharpSA
veterán

Na most már a Viber és a Messenger értesítések is megjönnek... A telefonon az értesítések kezelésénél mindkét app összes csúszkájára nyomtam kettőt... Nem értem... :U

(#1037) spanglee001


spanglee001
addikt

aki teheti értékelje a simple alkalmazást, és kérje az s3 támogatást pls hátha lesz belőle valami :B

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1038) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Az e-mail alkalmazás csak Samsung telefonnal párosítva települ ? Azért kérdezem , mert az S7 Edgével települt a Gear-re, a Huawei Mate 9 -el párosítva viszont nincs az alkalmazások között.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1039) SharpSA válasza Leslie1966 (#1038) üzenetére


SharpSA
veterán

Külön telepíthető mindkét áruházból.

(#1040) SharpSA válasza spanglee001 (#1037) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez pontosan melyik és mire is jó?

(#1041) Leslie1966 válasza SharpSA (#1039) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Megnézem jobban, egyelőre nem találom, de lehet csak figyelmetlen vagyok.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1042) SharpSA válasza Leslie1966 (#1041) üzenetére


SharpSA
veterán

Samsung Email
Könnyen lehet, hogy csak Samsung készülékekre telepíthető...

(#1043) jacis válasza spanglee001 (#1037) üzenetére


jacis
nagyúr

Kértem. 😊👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1044) Leslie1966 válasza SharpSA (#1042) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Kipróbáltam: ha Samsung S7 Edge-el párosítom akkor települ az email és az üzenetek is, Huawei-el nem és nincs a telepíthető alkalmazások között sem.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1045) SharpSA válasza spanglee001 (#1037) üzenetére


SharpSA
veterán

Asszem megtaláltam. Ez a telefonnal fizetős app lesz. Benne is van a kívánságlistában... Most gyomlálom a listát, mert jó sok felesleges app is van ott már. :D

(#1046) SharpSA válasza Leslie1966 (#1044) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor jól gondoltam, hogy ez Samsungos app.

(#1047) sompetike válasza zezoka (#1032) üzenetére


sompetike
aktív tag

Szia.
A prius meg van még? :)

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1048) spanglee001


spanglee001
addikt

ilyen wacsfész lenne valahol? :DDD [kép]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1049) SharpSA válasza spanglee001 (#1048) üzenetére


SharpSA
veterán

:D
WatcMakerben meg lehet csinálni ezt is.

(#1050) zezoka válasza SharpSA (#1033) üzenetére


zezoka
őstag

Én Gmail appot használom a telefonon, ott van a saját gmail-es, ami a szlektivitást hozza (Elsődleges, Közösségi, Promóciók), tök jól szelktálja, nem is kell foglalkozzak semmivel, csak az elsődlegessel. Gmail appba van beállítva még a céges is, ami csak egy sima Exchange szerveres email cím (ez nem is egy nagy szám, csak azért van ide beállítva, h egy progi kezelje a mailjeimet.

A Gmail szelktivitásáról nem akarok lemondani, mert a Samu email ömlesztve mutatja azokat is, amik nem érdekelnek (Amik gmail esetén a Közösségi, v Promóciók fül alatt vannak, és nem is nézem, csak néha csoportosan olvasottá teszem, idővel meg törlődnek). És akkor az archiválás/törlés kérdésről nem is beszélve.

(#1036) Vekkerúr:
Oké, de ha mindenféle app van a telóhoz, akkor gmail miért nincs? Mikor defaultból Samuhoz "illik" párosítani, ami meg droidos..., de a telók nagy része is droidos, és az emberek nagy részének meg van gmail címe. Na mindegy, értesítésben megjön így is az órára.

Fizetésnél oké, egyértelmű h progi is kell az órára. Én az ébresztést nem tartom akkora gondnak, sőt örülök, h van ennyi biztonság (Főleg, h terminálon sem kér PIN-t 5000 felett sem). Ujjlenyomattal élesztek (szinte zsebből kivétel közben), aztán rakom. Nekem nincs gondom vele.

Amúgy azt tudtátok, h Paypass kártyával (nem telóval) is "csak" 15x lehet Paypass fizetni? 16.-szor akkor is kérni fogja a pin kódot, ha 5000 alatt vagy? Múltkor tudtam meg a bankban mondta a bankos csaj. H ne lehessen 5000-ként lenullázni. Bár addigra 75rongyot legrosszabb esetben már bukik az ember.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.