Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) zezoka válasza sompetike (#1047) üzenetére


zezoka
őstag

Nanááá! :)

(#1040) SharpSA:
Telefonnal fizetős app a Simple, amivel OTPs kártáyt tudsz digitalizálni, és bekapcsolt NFC-vel telefonnal fizetni. Ha viszont lenne Gear app hozzá, akkor mivel azon is van NFC, azzal is lehetne fizetni a telefon helyett! :)

(Szivatom is kollégákat évek óta (mióta van Paypass), h már nem divat a készpénz, most meg már azzal, h a bankkártya sem divat, telefonnnal is lehet. Képzelem milyen fejet vágnának, ha bejelenteném, h már a telefonnal fizetés sem divat, most már órával is lehet. :) ),

Ezt ismeritek? Én használom az ingyenes Xenon, és Neon számlapot, és megvettem az Osmium-ot, valamint a jobban testreszabható Elements nevű Wachface-t. Nagyon tetszenek!

[ Szerkesztve ]

(#1052) zezoka


zezoka
őstag

Hétvégén nem használtam az órát, repülő módban csücüslt a polcon, szombaton merülni hagytam, 13%-al raktam fel este tölteni, vasárnap reggel levettem, ment vissza a polcra (továbbra is repülőben, szerintem egész nap meg sem volt mozdítva), 1 nap, azaz kerek 24 óra múlva (azaz ma reggel 7kor) 8%-ot merült 92%-al vettem fel ma reggel. Most (Blue kapcsoltaban a telóval, kis csesztetés, kis pulzusmérés, sokszor óra megnézés) 85%-on áll. Be fog állni a szokás (főleg mert amikor hazaérek, du 4-5 óra körül le is veszem, megy repülőbe holnap reggelig)!

(#1053) hackeeeee válasza Vekkerúr (#1036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugye alapból létezik Samsung pay, ami a Gear-rel is használható lenne, de az itthon nem működik. Ez miatt tök hasznos lenne egy alternatíva.

Véleményem szubjektív...

(#1054) SharpSA válasza zezoka (#1052) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem ki is lehet kapcsolni, ha nincs használva és akkor semmit sem merül az akku. Én is úgy rakom le, amikor nem használom. Elég gyorsan be- és kikapcsol.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1055) hackeeeee válasza zezoka (#1052) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem volt olyan, hogy otthon volt hagyva az óra, teló Nálam volt, és előző este töltöttem fel az órát. Majd, másnap, amikor nem volt Nálam, hazaértem este, néztem volna, hogy mizu, és néztem, hogy sekép, sehang.. Full nullára volt merülve.

Bekapcsoltam, töltőre tettem, pöccre indult, azóta napi szinten használom, és megy 2-3 napot simán..

Véleményem szubjektív...

(#1056) sompetike


sompetike
aktív tag

Szerdán töltöttem fel,aztán off mert nem azt az órát hordtam.ma 17h on.96%volt...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#1057) zezoka válasza SharpSA (#1054) üzenetére


zezoka
őstag

Legközelebb akkor lehet az lesz.

(#1058) zezoka válasza zezoka (#1051) üzenetére


zezoka
őstag

Szóval korábbi hsz-emre nem reagált senki, ezt nem ismeri senki? Esetleg tudtok még ilyen oldalt? (Google+, házilag összerakós, meg a watchfaces.be oldalon kívül). Szóval ahol kész számlapok vannak.

Szerk.: Bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#1059) SharpSA válasza zezoka (#1058) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem ismertem eddig.
WatchMakerben bármit összerakhatsz és sok megosztás van a Google Plus oldalán is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1060) zezoka válasza SharpSA (#1059) üzenetére


zezoka
őstag

Ja, azt láttam, de egyelőre még nem éreztem a késztetést, h én rakja k össze egyet. Még tart a bőség zavara! :)

Egyébként ha olyan WF van, ami jelzp a HR-t, lépést, magasságot, vagy barométert, vagy bármit ami nem klasszkius óra funkció, akkor az többet is eszik emiatt?

HR rendszeres mérése miatt gondolom többet fogyaszt, vagy amúgy is megméri, ha nem olyan WF van, tehát emiatt kijelezni sem többletfogyi?

Időjárós WF a frissítés miatt esetleg? Bár gyanítom óránként egy frissítés nem nagy fogyi.

Barométer, lépésszámláló gondolom nem nagyon emeli a fogyasztást, igaz?

(#1061) SharpSA válasza spanglee001 (#1000) üzenetére


SharpSA
veterán

Megjött már a fém szíj?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1062) SharpSA válasza zezoka (#1060) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam a SWF Cipher 24H PRO Sérülés - Chrono (Swiss Watch Face) felület fut folyamatosan, ezt elég sok mindent mutat. Tegnap reggel 100%-kal kapcsoltam be az órát, este 75%-nál kapcsoltam ki. Több, mint 5000 lépést mutatott, mérte a pulzust időnként, néha néztem rajta az értesítéseket, hívás fogadás, stb. Ez így nekem nagyon rendben van. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1063) spanglee001 válasza SharpSA (#1061) üzenetére


spanglee001
addikt

3perce jött az sms pikpakponton van :DDD 1-2 óra mulva átveszem és megyek óráshoz ráteszi méretre operálja mert hamar feltudom idegelni magam ha én próbálkoznék vele :DDD aztán ha az órás azt mondja bazári a szíj akkor küldöm is vissza előtte csinálok róla értelmes fotót mert az nem nagyon volt a termékről

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1064) SharpSA válasza spanglee001 (#1063) üzenetére


SharpSA
veterán

Oké, várom a fejleményeket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1065) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Vér oxigén szenzor-SpO2- van vagy nincs benne, mert valahol azt írják a specifikációban, hogy van benne, máshol azt, hogy nincs. Az S7 Edge-emben van, de a Gear-ben szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1066) hackeeeee válasza Leslie1966 (#1065) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal nincs, csak pulzust mér.

Véleményem szubjektív...

(#1067) zezoka válasza Leslie1966 (#1065) üzenetére


zezoka
őstag

Nincs sztem, csak sima pulzusmérő (két zöld led villog, mikor nincs a kezemen)!

(#1062) SharpSA
Na ilyen oldalt kérdeztem nemrég, h tud-e valaki! Akkor ezeket is megsasolom! :)

Más:
Letöltöttem egy ingyenes Google Maps-ot (van egy fizetős is), meg egy 2-300Ft-os Toggle-t (telefont némítani, hangosítani főleg - de csomó mást is tud, teló csomó paraméterét lehet ki-be kapcsolni).

(#1068) jacis válasza zezoka (#1067) üzenetére


jacis
nagyúr

Google maps gear-en? :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1069) SharpSA válasza jacis (#1068) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem nem a gugli alkotása az app, de erre én is kíváncsi vagyok.

Zezoka pontosan melyik az az app?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1070) spanglee001


spanglee001
addikt

na megjött a szíj nincs vele baj, rendesen gear s3ra való mert a fémszíjj ki van vágva és ugyanolyan reteszes tüskét adnak hozzá, mint a szilikon szíjjon van. jópár szemet ki kellet venni belőle, hogy pont jó legyen, vastag csuklójúaknak is elég nagy a szíjj. konkrétan ez lenne az [link]

képek
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1071) SharpSA válasza spanglee001 (#1070) üzenetére


SharpSA
veterán

Jól néz ki és lényegesebben jobban is idomul a kézre. Ez a szilikon szíj szerintem kicsit merevebb, mint kellene.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1072) zezoka válasza SharpSA (#1069) üzenetére


zezoka
őstag

Természetesen nem gyári google cucc, hanem vki által fejlesztett.

Ez az ingyenes Maps, ez a fizetős Maps, ez meg a Toggle.

(Bocs, csak így tudom, de PC-n így nem nyílik meg, átirányít Gear app-ba.)

[ Szerkesztve ]

(#1073) spanglee001


spanglee001
addikt

jaja elég merev volt a szilikon szíjj és nagyon befülledt alá a kezem is, ez sokkal komfortosabb számomra és pont jó lett a méret is :B .
mostnézem a fotón eléggé látszik az üvegfólia szélén a bubi :O szerencsére élőben alig látni, és ha aktív a kijelző akkor egyáltalán nem

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1074) SharpSA válasza spanglee001 (#1073) üzenetére


SharpSA
veterán

Mennyi idő alatt jött meg? Asszem én is rendelek egyet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1075) spanglee001 válasza SharpSA (#1074) üzenetére


spanglee001
addikt

9 nap, de gondolom többet rendeltek, mert most nincs a termék mellett csillag, tehát elméletileg raktáron van. akkor kb 1-3 nap

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1076) hackeeeee válasza SharpSA (#1069) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A here nem jó gear-en, ha valami ilyesmi kell?

Véleményem szubjektív...

(#1077) SharpSA válasza hackeeeee (#1076) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem próbáltam, de láttam hogy van az is. Telefonon, illetve az autóban nem használom, mert nem tetszik. Bár mostanában nem néztem milyen.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1078) hackeeeee válasza SharpSA (#1077) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én csak egyszer próbáltam, ha jól emlékszem kell mellé a telefon is.

Véleményem szubjektív...

(#1079) SharpSA válasza hackeeeee (#1078) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez egyértelmű. Semmilyen navi nem fog önállóan működni az órán.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1080) hackeeeee válasza SharpSA (#1079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért egyértelmű? Pedig, alapjában véve minden adott hozzá. Wifin keresztül csatlakozhatsz pl. mobilnethez (pl. vodafone hordozható wifi), van GPS. Innentől kezdve miért alapkövetelmény a mobil az esetleges navihoz?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1081) SharpSA válasza hackeeeee (#1080) üzenetére


SharpSA
veterán

Talán hogy futtasson akkora kódot és a térképeknek hely kell. A 4GB-ból a felénél kevesebb szabad. Persze még így is futhat... Meg is néztem és lehet, hogy önállóan működik: 25,23MB a telepítő mérete (telefonon meg 57,19MB). Na majd kipróbálom... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1082) zezoka válasza SharpSA (#1081) üzenetére


zezoka
őstag

Én is csak poénból néztem meg az ingyenes Maps-ot. Használni nem nagyon fogom. Csak kíváncsi voltam milyen a órán! :) Amúgy poén! :)

(Waze-t használok autóban)

(#1083) SharpSA válasza zezoka (#1082) üzenetére


SharpSA
veterán

El tudom képzelni egy beírt útvonal esetén gyalog vagy kerékpáron. Szerintem kényelmesebb, mint a telefon kézben tartani... Jó persze kerékpárra lehet rakni tartót...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1084) hackeeeee válasza SharpSA (#1081) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Online-ból vígan elfér. 4GB-s gagyi telefonnal is lehet mindent, ahol nagyjából 1-1,5GB tárhelyet használsz. :)

Véleményem szubjektív...

(#1085) SharpSA válasza hackeeeee (#1084) üzenetére


SharpSA
veterán

Végülis csak pár térkép kell.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1086) zezoka válasza SharpSA (#1083) üzenetére


zezoka
őstag

Ja, úgy igen.

(#1084) hackeeeee :
Annak idején (2006 környékén) 2GB kártyán adták az egész EU iGO-t, mikor a Mio 169 PDA-val csomagban megvettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#1087) hackeeeee válasza zezoka (#1086) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Here-ben elég nagy a komplett eu.

De, mivel alapból arról beszéltem, hogy mondjuk wifi-re csatlakozol az órával, akkor simán mehetne online a navigálás, akár mint a waze... Annyit szerintem simán elbírna a belső tárhely.

Véleményem szubjektív...

(#1088) SharpSA válasza hackeeeee (#1087) üzenetére


SharpSA
veterán

Most próbáltam ki. Kell hozzá a telefonnal bluetooth kapcsolat, GPS és a telefonon is telepíteni kell az alkalmazást. Gyakorlatilag akármelyik készüléken tervezem meg az útvonalat, mindkettő ugyanazt mutatja. Ha az órán terveztem útvonalat, akkor a telefon is ugyanazt mutatta és már mondta is merre induljak.
Egyébként rég telepítettem már a Here-t, de ez szinte semmit sem változott. Béna benne a hang, nincs (legalábbis nem találtam) benne köztes vagy további célpontok megadását, stb... Egyenként működik. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1089) hackeeeee válasza SharpSA (#1088) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi, hogy megnézted, Én is így nem próbáltam.

Monitorozásra az endomondo ezért tetszik, ott telefonon nem kell futnia, sőt még a telefon sem kell, megold mindent az óra. Csak a szinkronizálásra kell.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1090) petertoth10


petertoth10
tag

Sziasztok! Tengerben fürdeni, 1-2 métert merülni lehet vele vagy abszolút nem ajánlott?

(#1091) Leslie1966 válasza petertoth10 (#1090) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Elvileg a sós víz nem használ neki, de ha gyorsan lemosod és nem túl sokáig pancsolsz a tengerben megúszhatja a Gear.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1092) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok.

Használja esetleg valaki Galaxy S7-el az órát? Én most vettem egy ilyen órát és az érdekelne, hogy a folyamatos Bt kapcsolattal mennyire szabadna megnövekednie a telefon akku fogyasztásának?
Most este 9 óra alatt 10 százalékot merült úgy, hogy nem kaptam semmilyen üzenetet sem. Ez normális? És napi használatban is szerintem -1 óra képernyőidővel nem túlzok.
Átnéztem az appokat és semmi nem fogyaszt drasztikusan még a BT és Gear appok sem, viszont az Android Op. Rendszer ébren maradása igazán megnőtt. Most az este alatt 1 óra 21 perc volt, a fogyasztása is nőtt ezzel párhuzamosan.

Segítséget előre is köszönöm.

Adam

(#1093) jacis válasza gubolaa (#1092) üzenetére


jacis
nagyúr

Ennyi merülés óra nélkül is megvan ha használod az AOD-t a telefonon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1094) spanglee001 válasza gubolaa (#1092) üzenetére


spanglee001
addikt

igen sajnos jobban merül :K bár nekem dudál világít minden mindíg :D 1 napot így is lehúz a teló, az óra meg 3-4 napot

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1095) Symbio válasza petertoth10 (#1090) üzenetére


Symbio
senior tag

Kb 10-15 percet voltam tengerben vele, nem merültem, csak úsztam. Ennek már 2 hete és nincs gond vele. :K

(#1096) Symbio válasza gubolaa (#1092) üzenetére


Symbio
senior tag

S7 Edge-vel nem volt észrevehető akksi idő csökkenés. Ugye annyi mindentől függ a telefon merülése, így nagyon nehéz egy-egy dolog hatását kideríteni. Tehát nem kellene látványosan jobban merülnie.

(#1097) gubolaa válasza jacis (#1093) üzenetére


gubolaa
tag

Nem használok AOD-ot, főleg nem éjszaka.

spanglee001: Az értesítéseket én is megkapom a telóról, de én mondjuk AOD-ot meg hasonlókat nem használok, és eléggé észrevehető volt a merülés különbség :(

Symbio: Ha nálad annyira nem észrevehető a merülés akkor nem tudom mi lehet nálam a baj... Nem szeretem ha valami nem úgy megy ahogy én azt akarom :D

Valami egyedi beállítás van esetleg valakinek, vagy valamilyen alkalmazás háttér adat letiltás vagy ilyesmi?

Adam

(#1098) Leslie1966 válasza gubolaa (#1092) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Én szoktam használni S7 Edge-el, de főleg egy Mate 9-el, mert sokkal jobb az üzemideje, meg sok minden más is, mint a Samsungé. Az S7 Edge-t egyébként minden piszkosul meríti.
De visszatérve az eredeti kérdésre: igen meríti rendesen a Gear-el való folyamatos kapcsolat. Egyébként, ha nem piszkálod folyamatosan, akkor tűrhető.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1099) hackeeeee válasza Leslie1966 (#1098) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom.. Nekem az S7E elmegy 2-3 napot, az óra szintén.. A telón folyamatos 3/4G, GPS, Wifi/adatkapcsolat van. BT is megy folyamatosan, headset és az óra miatt.

Ha beletolok mellé >4 óra kijelzőt 1 nap alatt, akkor lehet, hogy a nap végén töltőre kell tenni a telót, de az normális.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1100) zezoka válasza hackeeeee (#1099) üzenetére


zezoka
őstag

Én pontosan így vagyok a Samu A5 (2016)-al.

Annyi, h du-éjjelre az óra repülőbe (bár tegnap off-ra volt, mert itt meggyőztetek), teló pedig éjjelre net-wifi-blue kikapcs (ne csilingeljen éjszaka, meg minek fogyasszon).

Most szerda du van:
Óra vasárnap reggel lett levéve a töltőről (most 13%), éjjelre megy töltőre,
Teló kedd reggel lett levéve a töltőről (most 38%), este nem biztos, h töltőre teszem, sztem csak holnap napközben melóhelyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.