Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Gear S3 és Gear S3 Frontier Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) thebear007 válasza kozma1986 (#1485) üzenetére


thebear007
aktív tag

Én a Mobilcornertől rendeltem Frontiert, 88 kiszállítva, ennyivel kevesebb ért nem találtam.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#1502) nortsen


nortsen
aktív tag

Na ez egy jól sikerült update.

Olyan fícsörök is vannak itt, mint "egyéb" edzés típusnál pulzus mérés.
A "kerettel" való felébresztés kikapcsolásának lehetősége.
Új design, új gyors alkalmazás indító widget.
Új akkumulátor kímélő üzemmód (alap, energiatakarékos, csak óra).
Új Gear Apps alkalmazás.
stb.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1503) mézespálinka válasza nortsen (#1502) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Mostanában érdekelni kezdtek az okosórák. Lg watch, Gear s3, Huawei w2 van talonban. LG-t kiszórtam, viszont az S3 és W2 között nem tudok dönteni. Biztos fura kérdés, de ti akik már hasznájátok az s3-at, leírnátok, hogy miért lehet jobb vétel, mint egy Huawei w2? Ha szabad így fogalmazni, meg tudnátok "győzni", hogy s3-at válasszak? Pls help! :R

(#1504) spanglee001 válasza mézespálinka (#1503) üzenetére


spanglee001
addikt

hátő? most nézem hogy a w2be megy sim is, akkor azt vedd, ezt az órát samsungokkal tudok legjobban kihasználni, most hogy linkelted ezt a w2 őt lehet lecserélem erre :DDD persze ha élőben is szép, és akkor a telómat is cserélem negyedannyiba kerülő xiaomira, ami ujlenyomattal ébreszti is a telót, nemúgy mint itt nyomni kell az ébredést és aztán veszi be az újlenyomatot :F s7edge

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1505) N.otorious válasza spanglee001 (#1504) üzenetére


N.otorious
senior tag

Én is szemeztem ezzel w2 vel mielőtt megvettem a geart, de a gearnek jobb az üzemideje, samsungom van, úgyse telefonálnék az óráról, és szebb az s3

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1506) Mikulásbá válasza spanglee001 (#1504) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minek bele külön SIM?Tehát arra akarok kilyukadni,hogy a telefonodban van már egy fő-esetleg már duál SIM-es verziónál 2-még az órába is legyen egy?Aztán hogy?Átirányítással megy,vagy teljesen külön életet él?

(#1507) nortsen válasza mézespálinka (#1503) üzenetére


nortsen
aktív tag

Meggyőzni nem tudlak, nem akarlak.

A Gear S3 a 3. órám, előtte volt egy Moto 360 Soport-om (Wear 1.6-al), 2 hónap alatt beszart. Jó volt a beszédfelismerés, de nem tudott alvást mérni, csak az android as sleep-el, ami zabálja az aksit.

Amúgy nyáron én is a kettő óra között hezitáltam, és azért lett az S3, mert alapból támogatja az alvásfigyelést, és a hozzá adott szoftverek sokkal letisztultabbak.
Amiről keveset beszélnek, hogy a HW2-höz szinte semmilyen hozzáadott értéket nem kapsz. Van egy alap Wear 2, azt tudja amit az tud, és ennyi.
Amit meg a Wear 2 tud, az még nekem kevés. Persze vannak dolgok amik hiányoznak az S3-ról, pl a Google Maps, Hangouts, meg a Google assistant / beszédfelismerés, de kb ennyi.

Fitneszben az S3-hoz adott S health szerintem sokkal jobb mint a Wear-es Google fit,és amit a huawei ad szoftvert, arról ne is beszéljünk...

Az S3 hardvere eddig mindent kibírt, vizet, ütést stb. HW2-t nem nem tudom, de eddig az előző 2 órám gari időn belül megadta magát.

Általános népítélet szerint a Wear egyelőre nem abban erősít, amire az embereknek egy okosórában szüksége van (vagy amire nekem szükségem lenne). A Wear 2.0 számomra csalódás, semmi érdekeset nem tartalmaz. Lehet, hogy egyszer megváltozik a helyzet, de szerintem az S3-ban dolgozó Tizen, egyelőre többet ad az okosóra fronton mint a Wear 2.0.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1508) nortsen válasza Mikulásbá (#1506) üzenetére


nortsen
aktív tag

Itthoni mobil szolgáltatóknál még nincs, de létezik olyan megoldás / szolgáltatás, amivel a 2 sim "összeköthető". Azaz egy eszköznek látja a mobilszolgáltató.

Amúgy van az S3-ból is sim-es változat, de itthon hivatalosan nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1509) boksz válasza nortsen (#1502) üzenetére


boksz
senior tag

Igen,
Szuper lett az óra !!!!

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#1510) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Alvásfigyelés és az adatok logolása ezek szerint működik? Több review-t, compare-t is elolvasva, ezt a huaweinek írták fel előnyként, a gear s3-nál piros x (nincs ilyen lehetőség) szerepelt alvásfigyelésnél :/
A tizen szoftverek miylen mennyiségben állnak rendelkezésre? Próbáltam googlezni de nem jutottam el pc-ről a tizen store-ba.
Ha messenger üzenet jön pl. a gear s3-ra, tényleg nem lehet elolvasni az üzenetet?

(#1511) spanglee001 válasza Mikulásbá (#1506) üzenetére


spanglee001
addikt

teljesen külön igen, melóhelyen nem lehet levinni a telót, de okosórát igen :DDD félek felmenni a wifire vele, ugye csak a pda-k vannak a hálózaton, mert nem lehet levinni semmilyen eszközt, és jeszavas a wifi, ez a kisebbik gond, de ha kiszúrják az idegen eszközt a hálózaton az már gond lehet. :F szóval ezért lenne jó a sim, vagy ez eSIM, de az kitudja mikor lesz elérhető, lemaradott országunkban :W

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1512) testify


testify
csendes tag

Srácok, olyan frissítés jött a Gear-re, hogy besz@rás...

(#1513) nortsen válasza mézespálinka (#1510) üzenetére


nortsen
aktív tag

Én nem tudom hol nézted az összehasonlításokat, de a Huawei Watch 2 pont nem tud alvásfigyelést, cserébe az S3 igen, kb 6-8% aksit visz el éjjelente.
Alapból a AW 2 nem tud alvásfigyelést, a Sleep as Android alkalmazással helyettesítik.

Van egy halom alkalmazás a store-ban, az más kérdés, hogy találsz e olyat, ami neked kell.
Pl. Maps helyett a HERE We Go az elég jó. Jó lenne egy Shazam is, de az nincs. :)
Nem mondom, hogy mindent megtalálsz, amire vágysz, cserébe AW-re is ez a helyzet, mivel az sem egy régi platform. Mint írtam feljebb, van pár alkalmazás, ami a Google miatt "gyári" támogatást élvez, és ami hiányzik az S3-on, de nem mondom, hogy sok ilyen van.

Elég nagy kihasználatlan terület van az okosórák piacán még, remélhetőleg hamarosan rájönnek a szoftvergyártók is.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1514) boksz válasza testify (#1512) üzenetére


boksz
senior tag

Ja :Y
Lett egy Új Gear Sport óránk :C

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#1515) Symbio válasza nortsen (#1508) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem csak nálunk, EUban sem forgalmazzák. A SIMes verzióba sem rakható fizikai SIM kártya, csak elektronikus.

(#1516) jacis válasza nortsen (#1496) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez egy komoly csomag lett. Nagyon jó hír hogy a Samsung ennyire komolyan gondolja a Gear vonalat.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1517) nortsen válasza Symbio (#1515) üzenetére


nortsen
aktív tag

Aha, akkor az is eSIM-es?
Na nem mintha hiányozna.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1518) Symbio


Symbio
senior tag

Futott valaki az órával mai frissítés óta?
Iramdiktálósnál közben bemondta a pulzusszámot, de az összesítőben már nem szerepel és az órán is csak nyugalmi értékéket látok a mai napra. A telefonra átkerült adatokban sincs így meg. :(
A frissítés előtt rendben volt.

@nortsen: igen, eSIM

[ Szerkesztve ]

(#1519) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hali Összefoglalnátok, hogy milyen frissítés érkezett? Még nincs ilyen órám de szeretnék egyet....és képben lenni is a változásokkal....
köszi

(#1520) Mikulásbá válasza Szaszabond (#1519) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#1521) (ex)Cat válasza Szaszabond (#1519) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

(#1522) mézespálinka válasza nortsen (#1513) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Mindenhol :D De tényleg szó szerint több oldalnyi google találatban szereplő összehasonlítást néztem az LG watch sport vs Gear 3 vs W2 minden lehetséges kombinációjában :D
És ezekben egy picit mindig a hw kapott egy fél-el több csillagot :S
Valamint aw vs tizen összehasonlítást is rengeteget néztem ahol aw pártiak a tesztelők :/
Frontier és classic között a különbség csak az esetleges lte támogatásban (és külső megjelenésben) van?

(#1523) madkiller válasza (ex)Cat (#1521) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem nem akar jönni :( van itt is vmi régió kód, mint telon?

(#1524) (ex)Cat válasza madkiller (#1523) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Nincs, bár sokan panaszkodnak, hogy nem mindenhova ért el még a frissítés. De ha te Mo-on élsz, akkor meg kellett volna kapnod. A mobilon keresed a frissítést, ugye? Mert nem az óra csinálja magától, hanem a telefonon Gear SW.

(#1525) Szaszabond válasza Mikulásbá (#1520) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszönöm a linkeket!

(#1526) madkiller válasza (ex)Cat (#1524) üzenetére


madkiller
őstag

Igen a gear appban. Mióta szeptemberben felröppent a hír azóta várom.

(#1527) jacis válasza (ex)Cat (#1521) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó dolgok jöttek. Le a kalappal a samsung előtt. Ha minden jól megy decemberben meglesz az én Classicom is végre :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1528) malisonX válasza madkiller (#1523) üzenetére


malisonX
aktív tag

Ha beütöd a tárcsázóba, hogy *#1234# mit ír a CSC-hez?

(#1529) madkiller válasza malisonX (#1528) üzenetére


madkiller
őstag

R7700XA2BQC5

(#1530) prolad


prolad
őstag

Sziasztok
Erősen gondolkodom egy gear s3on (még nem tudom, hogy classic vagy frontier) és lenne pár kérdésem:
-Xiaomi mi mixem van ezzel ugye működne rendesen együtt (gear icon x és s health app megy gond nélkül)
-frontier és classic között a ház színén, a gombokon és a szíjon kívül van különbség? Pl szoftveres szempontból egy modellnek számítanak?
-honnan érdemes venni, ahol van rá rendes garancia? Erre is 2 évet a gyártó vagy csak egyet?
-fém szíjat rendelt már hozzá valaki (pl ebayről)? Nálam a fém szíj a nyerő, erre is olyat szeretnék.
-mennyire masszív az óra? Sajnos a mostanin van pár karc, ahogy a kezemen hozzáütődött ehhez-ahhoz, itt mennyire kényes?

(#1531) jacis válasza prolad (#1530) üzenetére


jacis
nagyúr

Xiaomi telókkal nem igazán működnek jól a gear cuccok ha jól tudom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1532) nortsen válasza mézespálinka (#1522) üzenetére


nortsen
aktív tag

AW nem tud gyári alvásfigyelést, hidd el.
Amúgy linkelhetnél ide valamit, ahol az ellenkezőjét olvastad.

-Frontier és classic között a különbség csak az esetleges lte támogatásban (és külső megjelenésben) van?
Csak külsőben van különbség.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1533) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Huawei P10 telóval menne az óra? Használj esetleg valaki? Mert valamiért ez az óra jobban tetszene mint a HW2.

(#1534) nortsen válasza prolad (#1530) üzenetére


nortsen
aktív tag

-frontier és classic között a ház színén, a gombokon és a szíjon kívül van különbség? Pl szoftveres szempontból egy modellnek számítanak?

Érdekes, de a Frontier kerek tekerő része kicsit lötyög, Classic nem.
Ettől még nincs baja, de pl engem kicsit zavar a sajátomon.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1535) shadowcam válasza testify (#1512) üzenetére


shadowcam
tag

Jaja, engem nagyon meglepett! :) Tényleg jó látni, hogy a Samsungot érdekli ez a termék és igyekszik folyamatosan csiszolni azt.

(#1536) prolad válasza jacis (#1531) üzenetére


prolad
őstag

Milyen probléma lehet? Mint írtam icon xnél működik a gear app,próbaként feltettem s health appot, az is ment rendesen. Hardveres követelmények meg teljesülnek.

Még egy dolog, valami pdf/dokumentumolvasó van az órára? Tudom, hogy nem ideális, de párszor jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#1537) mézespálinka válasza nortsen (#1532) üzenetére


mézespálinka
senior tag

pl. [link]

28. Tracks your sleep
It can track your sleep, such as how long you sleep for and the quality.
Huawei Watch : pipa
Samsung Gear S3 Frontier : nem pipa

(#1538) madkiller válasza mézespálinka (#1537) üzenetére


madkiller
őstag

Pedig figyeli, sőt úgy figyeli, hogy nem is kell rajt semmit beállítani, hozzá. Én is úgy jöttem rá, hogy véletlenül elaludtam az órával a kezemen.

(#1539) SeatZola válasza nortsen (#1534) üzenetére


SeatZola
őstag

Az idén augusztusban Telekomnál vett Frontier-en nekem is mocorgott picit a lünetta, amit most pénteken vettem magamnak az Edigitalban, azon nem mocorog picit sem. Szombaton a fiamnak vettünk Frontiert, az Euronicsos és az is atom stabil, nem lötyög picit sem. Mindhárom bontatlan dobozból lett kivéve, nem volt használva előtte egyik sem.

Rappi

(#1540) boksz válasza Symbio (#1518) üzenetére


boksz
senior tag

Bicikliztem szitáló esőben frissítés óta.
Mérte a pulzust, de kiakadt, folyamatos 180bpm lett a második harmadtól végig.
Gondolom bezavart az eső és, hogy nem volt "rászorítva" a csuklómra.

A lényeg, mért.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#1541) nortsen válasza SeatZola (#1539) üzenetére


nortsen
aktív tag

Akkor lehet, hogy az újakat már javították?
Amiket én néztem, akár ismerős, akár kiállítási darab, azokon mind mocorog kicsit. És még Youtube videón is foglalkozott egy srác a témával.
Én örülök, ha javították, de annak nem, hogy nekem nem a stabil van. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1542) nortsen válasza mézespálinka (#1537) üzenetére


nortsen
aktív tag

Látom amit linkeltél, de erre csak azt tudom mondani, hogy akkor hülyeséget írnak.
Olvass review-kat, vásárlói hozzászólásokat, onnan kiderül az igazság. :)

Se a HW1, se a 2 nem támogatja, és többé kevésbe egyik Androidos óra sem.
Sonynak volt ugyan appja hozzá, de nekem elég bizonytalan volt, pontatlan, és kezdetleges.

Ma nem aludtam valami jól :)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1543) mézespálinka válasza nortsen (#1542) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Igen, találtam más review-t is, ezért is írtam ide, ill erre utaltam az első hozzászólásomban, hogy annyi mindent elolvastam de csak nehezebb lett a döntés többek között pl ezek miatt az ellentmondások miatt is :D
Most az svoice lehúzását (ne is vedd meg annyira sz@r rajta az svoice és ezzel nem lesz teljesértékű) olvasom épp, valamint hogy a tizen 3.0 után nem lesz fejlesztve a tizen (szigorúan ÁLLÍTÓLAG, külföldi fórum, reddit).
szóval nem könnyebb a helyzetem most sem :D

(#1544) nortsen válasza mézespálinka (#1543) üzenetére


nortsen
aktív tag

S voice: Tényleg szar, legalább is az Assistanthoz képest, ráadásul nem tud magyarul.
Az más kérdés, hogy mennyit akarsz beszélgetni az óráddal.

Tizen: Tizen 4.0 mostanában lett kész. IoT-val bővülve.
Bár volt róla szó, hogy az S3-ra 4.0 lesz a 3.0 helyett és a 3.0 ki lesz hagyva, de mint láttuk tegnap, ez az infó nem volt igaz, azaz a 3.0 nem lett kihagyva, és fent van az óránkon.
Ettől még a 4-es széria lassan elindul, és biztos lehetsz benne, hogy nem fog megállni még itt a fejlesztés, mivel Samsung minden szarára ezt rakja mostanában. Ráadásul az Android TV egyelőre csődtömeg, így nincs is mért váltania pl tv fronton Samunak.
Amúgy meg mennyi időre veszed az órád? 1,2,3 éve? Ennél többre ne tervezz sztem...

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1545) mézespálinka válasza nortsen (#1544) üzenetére


mézespálinka
senior tag

köszi az infókat.

Értesítéseknél mi a helyzet? pl egy messenger értesítés? látszik? ha több van tényleg csak a legutolsó ltászik? ténlyeg nem lehet elolvasni az üzenetet órán? Esetleg válaszolni?

(#1546) madkiller válasza nortsen (#1541) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem első generációs classicom van, annyira első generációs, hogy jó 3 hónappal elöbb vettem, mint a samsung magyarország forgalomba hozta és nem lötyög. Messengernél mindig az utolsó üzenet látszik, válaszolni lehet rá. Kép nem látszik van egy külső app egyszer régen próbáltam, de nem működött tökéletesen. Nem tudom esetleg ez a tizen 3.0val változik-e, nekem baszik megjönni.

[ Szerkesztve ]

(#1547) nortsen válasza mézespálinka (#1545) üzenetére


nortsen
aktív tag

Minden értesítés megjelenik, amit beállítasz, és ha több van, a legutolsó látszik, a többire meg egy számláló van alul, amire kattintva megjelennek azok is.

madkiller: Classic nem lötyög, csak a Frontier

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1548) jacis válasza prolad (#1536) üzenetére


jacis
nagyúr

Kérdezd meg Őt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1549) RealZuperman válasza madkiller (#1526) üzenetére


RealZuperman
tag

Nekem telefonon a legfrissebb firmware-t jelezte. Ennek ellenére az óra saját wi-fijével csatlakozva simán letöltötte a frissítést (szinte a felkapcsolódás után jelezte, hogy új fw elérhető).

[ Szerkesztve ]

(#1550) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Csak nálam van, hogy a 3.0 frissítés óta, az "always on" funkció, hogy mindig lássam az óraszámlapot nem működik? Hiába kapcsolom be a kijelző vígan kikapcsol a beállított időkeret után.... :(

Try again, fail again, fail better!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.