Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) allein válasza oncsi (#1450) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, olvastam azt a hozzászólást is. Az utolsó 30 hozzászólást mind elolvastam. Mondjuk nem gond ha van prémium garancia :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1452) TomWexX válasza allein (#1449) üzenetére


TomWexX
addikt

A pro változat nem a tab s családba tartozik. Kicsit nagyobb ház, samoled helyett ips kijelző és minusz 1 GB RAM.
Az LTE változat kényelmesebb, ha már kiadsz ennyi pénzt egy tabra akkor válaszd a legjobbat! ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1453) bwoay válasza TomWexX (#1452) üzenetére


bwoay
nagyúr

meg az Exynos helyett Snapdragon. és 30 rugóval alacsonyabb ár.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1454) Avicularia válasza bwoay (#1453) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja, a pozitívumok lemaradtak :)

(#1455) TomWexX válasza bwoay (#1453) üzenetére


TomWexX
addikt

Ja, az alacsonyabb árról tudtam, de a snapdragon prociról nem. Köszi a kiegészítést. :R
Mondjuk én valamiért most is inkább a tab s-t választanám... :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1456) allein válasza bwoay (#1453) üzenetére


allein
addikt

Mi pontosan a különbség a 2 proci között, magok száma, frekvencia?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1457) allein válasza TomWexX (#1452) üzenetére


allein
addikt

Volt szerencsém kipróbàlni ips kijelzős kèszülèket, nem az èn vilàgom :N Samoled fekszik :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1458) bwoay válasza allein (#1456) üzenetére


bwoay
nagyúr

bár konkrétan ennek szerintem nem sok jelentősége van, de az Exynos ezen változata 8 magból áll,
amiből 4 1,3 GHz-es, 4 pedig 1,9-es, és ahogy a teszt írja, együtt nem tud futni mind a 8 mag.
a GPU itt egy Mali-628MP6.

a Snapdragon 800 "csak" 4 magot tartalmaz, ezek maximum 2,3 GHz-en képesek járni, a grafikus gyorsító pedig egy Adreno 330.

a Tab S-nek is van Snapdragon változata, de a Magyarországon kapható darabok jellemzően az Exynos-os verziók. A tesztek szerint a Snapdragon variáns valamivel gyorsabb, de ez nem számottevő különbség.
Illetve azt olvastam, hogy csak utóbbi támogatja a gyorstöltést, ennek inkább lehet jelentősége a napi használat során.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1459) bwoay válasza allein (#1456) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy jo osszehasonlito video, a vegen benchmarkkal

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1460) allein válasza bwoay (#1459) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a bő tájékoztatást :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1461) allein


allein
addikt

Szevasztok. T700 és T705 között ha jól olvasom akkor hardver szempontjából nincs különbség :U 705 az LTE típus és tudja fogadni a sim kártyát. Helyes?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1462) cSuwwi válasza allein (#1461) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

yepp
a 800, 805 pedig a 10.5-ös sorozat

euban csak exynos-t tolnak
usában van snapdragonos

[ Szerkesztve ]

(#1463) allein válasza cSuwwi (#1462) üzenetére


allein
addikt

:C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#1464) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok , ilyen tabot akarok venni , csak azt nem tudom hol , VIP Phone-ban és GSM vonaban néztem eddig , vannak a boltokal tapasztalatok ? Tab a QHD miatt nem akad játlk közben ? (real racing 3 stb..) Mínőségileg milyen a tab ? Ha jól látom 1+1 év a gari (1 év teljes és +1 év szoftveres ? )

szrk.: Nem LTE verziót néztem linkek: vonal , VIP melyikük a megbízhatóbb ?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1465) Lonsi válasza Micsurin (#1464) üzenetére


Lonsi
tag

Szia!
A gsm boltokból való vásárlás nem ajánlott, mivel a gyári garancia a tőlük vásárolt termékekre a legtöbb esetben nem él. Csak hivatalos importőrtől vásárolt eszközökre vonatkozik a gyári garancia a legjobb tudomásom szerint. A szürke import felejtős.
Anno nem kicsit lepődtem meg mikor a Samu tévét szerettem volna regisztrálni a gyári garancia hosszabbítása miatt. 220volt úgy árulta a TV-t, hogy a teljes magyarországi hivatalos garancia blablabla. Aztán mint később kiderült átverés volt a dolog. Leveleztem is velük, majdnem fogyasztóvédelem is lett belőle, de sajnos hagytam a fenébe a dolgot. Annyit értem el, hogy utána levették a megtévesztő szöveget a magyarországi garanciáról.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1466) Micsurin válasza Lonsi (#1465) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Rendbrn Aqua? BestByte vagy mi? 95-98 van rá :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1467) silentkiller válasza Micsurin (#1466) üzenetére


silentkiller
senior tag

Mindkettő OK, hivatalos Samsung Magyarország garit adnak. Wifi-only: garancia, LTE: prémium garancia.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1468) Micsurin válasza silentkiller (#1467) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Rendben köszi, 4 mag megy csak egyszere ugye? mennyire erős? Mert papírokat elnezve nagyon jó! De a QHD nem okoz gondot játékok közben? Mert arra venném meg filnet nézzni

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1469) Zolee_70 válasza Lonsi (#1465) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Én a Rufusz Computerben vettem, 1 év garral (eredeti Samsung garancialevél) és a plusz 1 évet termékregisztrációt követően kaptam meg.

Nem minden számtechbolt árul szürkeimportot.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1470) Lonsi válasza Zolee_70 (#1469) üzenetére


Lonsi
tag

Szia! Nyilván nem minden üzlet árul szürke importos terméket
Sajnos a GSM üzletek nagyrésze igen. Mindenképpen rákérdeznék vásárlás előtt a garanciális feltételekre.
Illetve mivel nem lte-s verzióról van szó, így úgyis csak 1 év garanciáról beszélünk.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1471) Micsurin


Micsurin
nagyúr

LTE verzió nem kell csak a +1 év garancia miatt... Slimport/MHL támogatás van-e?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1472) mycso válasza Lonsi (#1470) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Egyébként ez a wifi modellekre csak egy év gari van dolog honnan jött??

Én a samsung oldalán azt látom, hogy tablet 1+1, azaz 2év:

Valahol mást írnak?

A Prémium Assistance szolgáltatás, ami nem elérhető a wifi modellekre (bár nem értem, hogy miért).

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1473) TommyNagz válasza mycso (#1472) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Jaja, nekem is wofos van, ket ev garo jar ra. Alapbol 1, ha beregisztralod a my samsungon, akkor 2 ha jol tevedek.

encapsulation dot1q

(#1474) Micsurin


Micsurin
nagyúr

:R Ha minden jól megy jövő pénteken kb kézhez kapom a tabot, wifi modellnél maradtam

MHL/SlimPort támogatás van-e? Nem fontos vsak jó lenne tudni :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1475) Micsurin


Micsurin
nagyúr

És még valami, mennyire melegszik a tab játék közben?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1476) Lonsi válasza mycso (#1472) üzenetére


Lonsi
tag

Én itt a fórumon olvastam, hogy a wifi-s varzióra csak 1 év garancia él.
Nekem LTE-s változat van arra tuti a 2 év prémium garancia.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1477) silentkiller válasza Lonsi (#1476) üzenetére


silentkiller
senior tag

Így van, az LTE: prémium garancia (2 év), a Wifi-only: garancia (de az is két év, regisztráció után csak nem prémium assistance-os!)

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1478) apacsay válasza oncsi (#1176) üzenetére


apacsay
tag

szia! végigolvastam a Samu kontra külső vinyó mizériát.. összefoglalva, az általad linkelt HUb-al akkor kezelne egy normál külső vinyót ?

Ezt [link] linkelted be...

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#1479) oncsi válasza apacsay (#1478) üzenetére


oncsi
őstag

Igen. Ezzel megy bármilyen külső tápos wincsi, vagy ha erre teszel egy 5V 1A-es tápot, akkor bármelyik 2.5-es.
Így magában meg pendrive, egér, billentyűzet.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1480) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Real Racing3 hogy fut? Mennyire melegszik a tab? MHL kábelt ha veszel mennyire késik a kép? Tv-n még lehet vele tolni vagy ahhoz mar túl sokat késik? (pénteken jön a tab) :C)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1481) brudy válasza Micsurin (#1464) üzenetére


brudy
csendes tag

A legtöbb játék teljesen jól fut, de a Real Racing amit említettél, pont akad. Játszásra vannak arra alkalmasabb tabok is.

(#1482) Micsurin válasza brudy (#1481) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mint pl ? Mennyire akad ? Mikro laggos esetleg ? vagy mi ?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1483) TommyNagz válasza Micsurin (#1482) üzenetére


TommyNagz
senior tag

engem az borzasztott el, hogy nem hogy akad kicsit néha, de a grafika gusztustalan, egy fostaliga iPad4-en szebb volt a játék.... (sőt, még talán iPad2-n is a RR2....)

encapsulation dot1q

(#1484) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok, egy apró de annál idegesítőbb problémam van: Két felhasználói fiók van. Elsődleges a saját, másodlagos a munkára használt. Ha a munkás fiókban egy bluetooth billentyűzeten alt+tab -al akarok váltani az alkalmazások között az elsődleges fiók alkalmazásait dobja fel, nyilván át lépni nem lehet. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1485) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Páromnak vettem a Telenornál egy T705-ös verziót. Az lehet, hogy van az előlapon gyárilag fólia? A hangszórónál és a Home gomb körül látszik mintha lenne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1486) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Ti hogy álltok akkuidővel? Nekem max 4-5 óra screen time jön ki. Csalódott vagyok.... :O

encapsulation dot1q

(#1487) Xaels válasza TommyNagz (#1486) üzenetére


Xaels
félisten

Tegnap még ugyan bejáratós de 7óra SoT volt, leginkább Wifin netezés(Opera), Play telepítés, némi játék(Dokuro, Cut The Rope, Heroes 3)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1488) TomWexX válasza Xaels (#1485) üzenetére


TomWexX
addikt

Nincs rajta fólia, az inkább az üveg réteg széle.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1489) pils00


pils00
tag

Nekem a függetlenen csak a kamerán volt fólia, a kijelzőn nem.(e-digital)

(#1490) TommyNagz válasza Xaels (#1487) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Akkor valamit nagyon rosszul csinálok. 4 óta screen time sincs meg és 10% maradt...neteztrm, emaileztem, ennyi...S4-gyel is mit szoptam...mindenkinek jó volt, csak nekem volt 2 óra screen...aztán vettem új gyári akkut, másik telefont, de semmi...ugyanaz az erdmény..hiba volt ezt a szart venni :( telefon gondot is egy Huawei oldotta meg, 5-6 órákat simán bír.

encapsulation dot1q

(#1491) TomWexX válasza TommyNagz (#1490) üzenetére


TomWexX
addikt

Erre tessék...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1492) Xaels válasza TomWexX (#1488) üzenetére


Xaels
félisten

Rendicsek, nem feszegetem akkor. ;]

(#1490) Tommy Da B1G: egy GSAM-ot telepítenék azért a helyedben és megnézném mi az ami a háttérben futhatott. Lehet csak valami alkalmazás pörgette feleslegesen a CPU-t. Megesik máshol is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1493) TommyNagz válasza TomWexX (#1491) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Huha igen lattam, nem rossz:)))annyira pozitivan csalodtam aHuaweiben. Samsungot pedig nem szeretnek tobbet venni :/ GSAM-ot megnezem majd mindenkepp. amugy elado a tab...

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#1494) TomWexX válasza TommyNagz (#1493) üzenetére


TomWexX
addikt

Egyébként nem tudom hogy nálad mi lehet a gond, de azért leszarozni se kéne, mert rajtad kívül nemigen olvastam itt panaszt. Én se vagyok egy samu fan, a telóm egy Huawei P6, de ezzel a tabbal nagyon megvagyok elégedve. Tegnap konkrétan egész nap nyomkodtam, és csak estére merült le 20-30%-ra. Sajnálom hogy neked nem volt vele szerencséd.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1495) moleculez válasza vicze (#49) üzenetére


moleculez
veterán

És ha nem akkor lehet mókolni valahogy?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1496) wyns


wyns
újonc

Sziasztok.Én már egy hónapja ütöm vágom,de semmi baja a wifi-s versionak.Mondjuk arra még nem jöttem rá,hogy melyik mobil internet fogadja el otg-én keresztűl.Valakinek megy így a net?

[ Szerkesztve ]

(#1497) Lonsi válasza TomWexX (#1494) üzenetére


Lonsi
tag

Az akkumulátorral én sem vagyok megelégedve.
Nem tudom, hogy miket lenne érdemes letiltani, de jelenleg a fényerőt szinte teljesen visszaveszem, csak böngészek, igaz 3-4 alkalommal ki-be kapcsolom, de így is maximum 4 órát bír az eszköz. Elég idegesítő, amikor 2 percenként 1%-ot ugrik az akksi idő.
Gondolkodtam már, hogy igénybe veszem a prémium garanciát, hátha tudnak vele kezdeni valamit.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1498) silentkiller válasza Lonsi (#1497) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nálam 10-15%/h volt a merülés mértéke wifin, 3G/LTE-n ennél rosszabb... (10-20% fényerő mellett, kigyomlált rendszerrel)

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1499) Lonsi válasza silentkiller (#1498) üzenetére


Lonsi
tag

Esetleg meg tudnád mondani, hogy miket érdemes letiltani, kigyomlálni?

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1500) disy68 válasza Lonsi (#1499) üzenetére


disy68
aktív tag

Mindent, amit nem használsz (fontos dolgokat nem tudsz törölni, viszont vannak felesleges dolgok, amit tiltani se lehet pl. EverNote). Pontos listát nem fogok tudni adni, de én töröltem/tiltottam az összes gyári újság/news szutykokat (pl. new york times), mert ezek bizony szinkronizálgatnak folyamatosan.

Én se vagyok hasraesve az akksitól, de azért ez még elfogadható. A százalékos kijelzést pont ki is kapcsoltam, hogy ne zavarjon :)

Ajánlott a gyári launchert is lecserélni (alternatíva pl. Nova launcher).

Ha éjszaka is sokat merül érdemes a wifi-t kikapcsolni (úgy pl. 1%-ot merült nálam egy este).

szerk:
--------
Ahogy néztem nálam is kb. 10% a merülés használat közben. Játékok esetében több.
--------

Nekem wifi-s verzió van.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.