Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) TomWexX válasza Zolee_70 (#1334) üzenetére


TomWexX
addikt

Én is egy ilyet szerettem volna venni ma, de se az Árkád/Media Markt-ban, se a Sugár/Euronics-ben nem volt. Pedig a weboldalukon írják hogy ott beszerezhető...
Helyette viszont beszereztem egy ilyen stylus-t, ezzel is működik f@szán minden. :)

Közben telepítettem az S-note appot, az is nagyon jó az INKredible - Handwriting Note mellett, vagy akár helyette is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1352) Zolee_70 válasza TomWexX (#1351) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Grat, jól néz ki ez is. Én az IPON-ban vettem a Prestigio-t.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1353) Imii


Imii
tag

Mitől lehet, hogy netes oldalak gépelésénél a billentyűzet kb a felére ment össze? Vízszintesen és függőleges tartásban is?

(#1354) TiMoN


TiMoN
senior tag

Valakinél előfordul, hogy a beépített led fény (vaku) nem működik egy idő után?
Újra kell indítani a tabot és jó. Kicsit zavaró, igaz ritkán használom.

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#1355) ktamas55


ktamas55
tag

Elnézést kérek tudna valaki segíteni?
Samsung Galaxy tab S 8.4 Android 4.4 készülék esetén. Betettem egy 16 GB micro SD kártyát. Látja is a rendszer, laptopról tudok is rá másolni fájlokat.
Miért nem tudok másolni a készülék eredeti memóriája és az új SD kártya között?
Azt írja ki, hogy jelenleg az android 4.4 nem teszi lehetővé a 3. féltől származó alkalmazásoknak, hogy módosításokat hajtsanak végre az SD kártyán. És itt megáll a tudománya.

A beállításokban engedélyezve van a 3. féltől való alkalmazások használata.
Beállítási brpbléma lenne, vagy tényleg nem lehet másolni a kártyák között?
Köszönön a válaszokat.

Pardon most visszaolvastam, előbb kellet volna!

[ Szerkesztve ]

(#1356) oncsi válasza ktamas55 (#1355) üzenetére


oncsi
őstag

[link]

Ja, és a lényeg lemaradt. Root kell hozzá. :W

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1357) ktamas55 válasza oncsi (#1356) üzenetére


ktamas55
tag

Köszönöm a választ.
Tök kezdő vagyok, hogyan tudnám egyszerűen rootolni a készüléket?
Szakember kell hozzá, vagy menne házilag is? Mi kell hozzá?

(#1358) cSuwwi válasza ktamas55 (#1357) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ha csak másolni akarsz, miért nem egy gépre szeded le, és onnan másolod át az sd kártyára?

A rootról:
Van "1 kattintásos" módszer, de a rootolás garivesztéssel jár, mert nem lehet később visszaállítani érintetlenre. Ezt gondold meg, mert 2 év amúgy a gari.
Ha úgy érzed hibátlan a gép, akkor készüléktől függően (lte/sima változat) itt a megfelelőt kell leszedni: http://autoroot.chainfire.eu/ (direkt nem linkelem)

Nekem rootolt, kb. 1 hétig teszteltem, hogy kijöjjenek az esetleges hibák, azóta eltelt 2 hónap, és teljesen jó. Nyilván sokkal több lehetőség van rootolt állapotban, de nem mindenkinek éri meg.

(#1359) ktamas55 válasza cSuwwi (#1358) üzenetére


ktamas55
tag

Kb. 1 hónapja van meg a készülék, úgy tűnik hibátlan.
Köszönöm a választ, megfontolom a rootolást.

(#1360) Velvokaj


Velvokaj
csendes tag

Samsung garancia vonatkozik törött kijelzőre? Érintést érzékel mindenhol.

(#1361) Luser2000 válasza Velvokaj (#1360) üzenetére


Luser2000
addikt

Garancia minden olyan esetre vonatkozik, amely gyártói felelősség kérdése.
Mondjuk hibás alkatrész, gyártási probléma, stb okozta gondok.
A kijelző törése a legritkább esetben gyártői felelősség kérdésköre (persze azért volt rá példa).

Hogyan tört el? Pl felpúposodott akkumulátor tettet tönkre?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1362) Velvokaj válasza Luser2000 (#1361) üzenetére


Velvokaj
csendes tag

Leesett az oldalára 20 centiről. Vahn valami ötletetek hogy a gyári gari kicserélje ingyen?

(#1363) Vati90


Vati90
újonc

Hello sziaztok!

Teljesen kezdő vagyok ebben a témában még de 1 napja büszke tulajdonosa lettem egy S 8.4 T700 nak én is. Eddig nagyon tetszik igaz még nem kezdtem el belakni a kicsikét de nem is szeretnék ész nélkül neki esni.Segítségeteket szeretném kérni abban h mik azok amiket érdemes rá tenni böngésző,codec,vírusírtó,lejátszók,memória tisztitók stb??? Meg h melyik programokat érdemes ki kapcsolni rajta vagy tiltani?? Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem vagy beszélek de tényleg kezdő vagyok teljesen.
Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm :D

(#1364) shamann


shamann
csendes tag

Sziasztok, van egy s3-as telóm, azt szeretném összehozni a tabbal, igazából itt csak az s tervezőre gondolok,nem igazán látom a naptáram a telefonomon... mit lehetne tenni hogy szinkronizáljanak? be van állítva mindenhol.

(#1365) thompherkins válasza Vati90 (#1363) üzenetére


thompherkins
tag

nagyon egyénfüggő a válasz, mindekit mást szeret, de íme az én véleményem:
böngésző van rajta 2 is, ha még akarsz akkor lehet válogatni
-Firefox. Dolphin, Atlas Web browser
- codec nem kell, beépített videólejátszó vagy mx player vagy vlc mindent visz (amit kell)
- vírusirtó csak ha orosz weboldalakról töltögetsz vagy észnélkül torrentezel, egyébként lassítja szerintem, de avast ha már kell.
- lejátszó, videó? - beépített, mx player, vlc, bs player
zene: beépített, google music, jetaudio, poweramp és még vagy ezer fajta a piacon
- memória tiszító, szerintem nem kell, de ha kell clean master, Du battery saver, stb.

(#1366) thompherkins válasza shamann (#1364) üzenetére


thompherkins
tag

Ha ugyanaz a google account van rajta, akkor szinkronizálnia kell ha nincs a szinkronizálásba belenyúlva.Esetleg kiszedve, hogy a naptár ne szinkronizálja.

(#1367) shamann válasza thompherkins (#1366) üzenetére


shamann
csendes tag

ugyanaz az account,de nem google naptárat szeretnék,hanem s tervezőt, most odaáig eljutottam hogy ugye bevan állitva hogy milyen naptárakat mutasson, és a saját naptár az amit szeretnék látni a s3on is, nem csak a tabon,de mivel gondolom ugye hogy saját naptár ez a tabon lévő naptár és az istennek se akarja szinkronizálni,sőt kiprobaltam a google naptárat is, azzal is ugyanez a gond. és nem értem,hogyan lehetne összehozni a kettőt

(#1368) Vati90


Vati90
újonc

Köszönöm szépen segítségedet :D

(#1369) dandoo


dandoo
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap délelőtt csatlakoztam a tulajok táborához. Előtte végigolvastam a hozzászólásokat, amitől tartottam az a laggolás és az akku merülés. Először töltöttem kb. 10 órát, utána levettem a töltőről. Viszonylag gyorsnak tűnt a merülés, csak emaileket néztem rajta néhány percig, stb. de egy óra alatt lemerült 6%-ot gyenge használat mellett. Lefekvés előtt minden alkalmazást leállítottam, a wifit bekapcsolva hagytam. Reggelre jöttek az emailek, new york times cikkek meg még elég sok minden, amit furcsának találok kicsit, de gondolom azért, mert automatikus szinkronizálás lehet bekapcsolva. Minden esetre 8 óra alatt csak 3%-ot merült így, ez már biztató :)

Egyébként én a Mediaban vettem, kötöttem rá 2 év biztosítást is, bár kíváncsi lennék, hogy tényleg fizetik-e a javítást, ha mondjuk összetöröm a kijelzőt... De az ördög nem alszik, ennyit meg megért... :)

Egyébként mikrolaggal kb. 2x találkoztam, de akkor, amikor már ment több telepítő egyszerre, spotify, youtube, email, stb. Szóval szerintem ettől nem kell tartani, izmos gép. Ami engem kicsit zavar, az a színek túlszaturáltsága, piros felé nagyon elhúz szerintem. Illetve a színek átmenete sem az igazi. Ezeket sajnos vásárlás előtt nem vettem észre, de gyanítom, hogy akkor is megvettem volna. Csak a munkám miatt pont a kiváló kijelzőre és képre van szükségem. Így elsőre hirtelen más nem nagyon jut eszembe, de még 1 napja sincs meg. Ma lemerítem teljesen (ha letudom), aztán töltöm újra. Egyébként mindenkinek ajánlom, tetszetős darab. :)

(#1370) SzlobiG válasza Velvokaj (#1362) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az fizikai behatás arra nem él a garancia. Max ha te külön kötöttél rá törés elleni garanciát.

Mod: 5.0-ról nincs még semmi infó mikor jön?

[ Szerkesztve ]

(#1371) silentkiller válasza dandoo (#1369) üzenetére


silentkiller
senior tag

Ezek egész jó értékek. Nekem LTE-m verzióm (2x Quad) volt, pár naposan el is adtam a francba mert akárhogy próbáltam kigyomlálni a rendszert a bloatware-től (+ az automatikus szinkronizációktól), a kijelző akkor is úgy szívta az energiát, hogy rossz volt nézni. Nekem csak wifin, 15-20%-os kijelző mellett, 1 óra böngészés Dolphin-on merített 10-12%-ot. Mindez 3G/4G-n persze sokkal gyorsabban bekövetkezett... akkor ezek az adatok 30-45 perc használat után jöttek. Szóval, imádtam a T705-ömet Book Coverrel mert a kijelzője a legjobb a piacon, mérete pedig tökéletes csak épp dolgozni nem tudtam vele hatékonyan.

Úgyhogy, gratulálok a kis eszközödhöz, reméljük, neked tovább bírja majd (pláne, ha wifi-only verziót vettél)!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1372) dandoo válasza silentkiller (#1371) üzenetére


dandoo
csendes tag

Igen, ez a wifi only változat. Az LTE-s változatra nincs szükségem, azért esett erre a választásom... Kíváncsi vagyok, hogy milyen eredményeket produkál majd hosszútávon, bízom benne, hogy ez nem fogja úgy szívni, mint ahogy a Tiéd tette ezt. Még ezeket a szinkronizációkat majd megpróbálom beállítgatni, hogy amire nincs szükségem, az ne is szívja fölöslegesen az akkut. Illetve még a kezdőképernyőről is van még mit letakarítani. Még a Novat sem tettem fel, egyelőre a gyárival próbálgatom majd.

A Te eseted azért kicsit lelombozó...

(#1373) silentkiller válasza dandoo (#1372) üzenetére


silentkiller
senior tag

Ne lombozzon le mert te valószínüleg jobb értékeket fogsz kapni, lévén neked - ha jól tudom - S800-as Krait Quad processzorod van, nekem pedig Exynos 5420 dupla Quad volt (azt rakják a hivatalos, magyar LTE lokalizációba), ami szerintem még az energiatakarékos üzemmódban is többet zabál.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1374) FіkuszKukіsz válasza silentkiller (#1373) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az S 8.4 wifi változata (SM-T700) is Exynos 5420-szal van.

Romanes eunt domus

(#1375) dandoo


dandoo
csendes tag

Lenne egyébként egy kérdésem. A bal felső sarokban egy "behajtani tilos" tábla van. Ez mit akar nekem mondani? :D Nem jöttem rá. Illetve még egy: ha van egy csomó értesítés, akkor van arra mód, hogy egy gombnyomással eltüntessem őket?
Köszi! :R

(#1376) silentkiller válasza shamann (#1367) üzenetére


silentkiller
senior tag

Aha, ez nálam is probléma volt mert korábban a saját naptárba szinkronizáltam. Megoldás: Saját Naptár > ICS export mindjuk az iCal Exporttal > a fájlt beimportálod a Google Naptárba és kész...

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1377) FіkuszKukіsz válasza dandoo (#1375) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

gondolom ezt látod: [link]

Ott van, hogy lehet kikapcsolni.

Romanes eunt domus

(#1378) dandoo válasza FіkuszKukіsz (#1377) üzenetére


dandoo
csendes tag

Ááá tényleeeg.... ezt még akkor az első izgalmak hevében nyomhattam be véletlenűl... :D
Köszi a segítséget! :)

(#1379) patsza


patsza
újonc

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt vagyok, de nem annyira vagyok otthon a témában, az utóbbi 1-2 hétben leírások, tesztek, fórumok alapján az alábbiakra szűkítettem a kört:
Samsung Tab S 8.4
Sony Z3 Compact
iPad mini 2

Ezek közül a legjobb árban úgy láttam most az iPad van.

Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek, melyiket lenne érdemes megvenni? Ezt a Samsungot vagy esetleg a másik kettő közül valamelyiket?
A masina az általános szükségletek (böngészés, kép, videó, zene) mellett nagyfelbontású látványképek, vektoros rajzok, és bimx modellek bemutatására lenne használva.

Előre is köszi a segítséget!

(#1380) bwoay válasza patsza (#1379) üzenetére


bwoay
nagyúr

esetleg vedd fel még a listába a galaxy tab pro 8.4-et is

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1381) silentkiller válasza patsza (#1379) üzenetére


silentkiller
senior tag

Szerintem, próbáld ki őket élőben...

Tab S 8.4
Elájulsz a kijelző minőségétől és a színektől
Gyors és kiváló Samsung Android környezet
Olcsó és sokféle kiegészítők, pl.: Cover-ek
Kiváló ár/érték arány
Igen gyenge üzemidő (akksi gyorsan merül)
Összerakás "prémium" minősége néha megkérőjelezhető, tehát "ki kell fogni" a jót.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Eljáulsz a méretétől és az összerakás minőségétől, mint egy kis kőszikla
Fantasztikus élmény kézbe venni minden egyes alkalommal
Az egyik (ha nem) a legjobb akksi üzemidő, bármelyik 8-as tabletet 2-4-6 üzemórával veri, IP68 por- és vízálló
Sajnos "'csak" full HD de csodás színek és nagyon világos kijelző
Az ára pedig... nem semmi! és az eredeti Sony kiegészítők is méregdrágák.

iPad Mini 2
Passz, nem tudok róla nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1382) Imii


Imii
tag

1353-ra valakinek van valami ötlete? Tehát ,hogy mitől lett a billentyűzetem kb fele méretű, s hogy tudom visszaállítani normál méretűre?
Kezd már idegesítő lenni, így nagyon apró.
Köszönöm előre is!

(#1383) TomWexX válasza Imii (#1382) üzenetére


TomWexX
addikt

Próbaképp tegyél fel másik billentyűzetet! pl. swiftkey... (jelzem sokkal jobb mint a samu bill. :U)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1384) silentkiller válasza Imii (#1382) üzenetére


silentkiller
senior tag

Vagy az ingyenes Anysoft Keyboard-ot (nagyon jó magyar konfigurációja van).

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1385) moleculez


moleculez
veterán

Ennek a tabnak van Snapi és Exynos verziója, nekem az utóbbi van, LTE-s. A benne lévő proci elvileg képes arra, hogy a 8 mag tetszoleges kiosztasban dolgozzon, ha kell akár mind a 8 mag. De ebben a keszulekben ez le van tiltva. Tudjuk hogy miért nem engedélyezték? Nem tenne jót a fogyasztásnak?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1386) Imii


Imii
tag

Sikerült megcsinálni, beállítások visszaállításával a billentyűzeten belül. Amúgy én szeretem a Samsung billentyűzetet.
Kössz a tippeket!

(#1387) oncsi válasza Imii (#1386) üzenetére


oncsi
őstag

Ez az első samu billentyű, ami elég jól használható. Kurzor nyilak, del. Stb. De egy Hacker keyboard mindenben jobb. Ezen a méreten már-már teljes értékű, pc kiosztású bill. Érdemes kipróbálni.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1388) maddlock válasza silentkiller (#1381) üzenetére


maddlock
csendes tag

Az utolsó három miatt én a helyedben Tab S 10.5-öst vennék. (Nekünk van mindkettő.)
Bocs, patsza #1379-re akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#1389) cSuwwi válasza silentkiller (#1381) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Mihez képest merül gyorsan az 8.4?
Nekem folyamatos képernyővel átlag ~10% óránként. Nem is ígértek 10 óránál többet, azt hozza.
Persze csutkára tekert fényerővel nincs ennyi, de teljesen felesleges.
Sötét szobában pedig nullára húzva alig merül és pont annyira fényes, hogy ne legyen zavaró.

Én azt szoktam mondani (amikor valaki meglátja nálam és szörnyülködik az árán) hogy ha kell ez a színvilág amit a samuled ad, akkor S 8.4 (vagy a 10.5), ha viszont kevés a pénz, akkor vegye a T320-ast (a tab pro 8.4) ami kb. ugyanez csak ips kijelzővel (nem ilyen élénk). Kb. 30 pénzzel olcsóbb, ennyi a samuled ára...

(#1390) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Tudnátok egy kicsit segíteni? Úgy hallottam, hogy ez a tablet nagy felbontás miatt stb... nem a leggyorsabb, néha kicsit be is laggol, ezért szeretnék rá majd custom Rom-ot telepíteni.

Mivel látom nincs leírás, így megkérdezném (akár link is jó) :)
Hogy kell rootolni ezt a tabletet?
Hogy kell kinyitni, TWRP-t telepíteni?
Illetve melyik szerintetek a jelenlegi legjobb ROM-rá?
Ugye vissza lehet állitani mindent garanciaztatás előtt?

Köszi a segítséget :))

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1391) AKG válasza NandorHUN (#1390) üzenetére


AKG
tag

Üdv!

Itt olvasgass,root,rom is le van írva.
Ha szolgáltatós romod van,tényleg tapasztalható némi lagg.
Nekem vodás volt,de a samfirmware oldalról leszedtem a független magyar romot,azzal egész jó.
Nem,nem állítható vissza az eredeti állapot,ergo a gari ugrott.
Ha az utóbbi,független romot választod,odinnal ráteszed,nem változik a knox,tehát nyugodtan gariztatható.

(#1392) hori13


hori13
csendes tag

Üdv!
Mennyire vagytok elégedettek a rendszer sebességével illetve mennyire jellemzőek a laggolások? IPad mini és samu közül választanék de a droid felé jobban hajlok. Egy ideje halogatom a vásárlást, remélem most összejön.

(#1393) Imii válasza hori13 (#1392) üzenetére


Imii
tag

Nekem egyáltalán nem jellemzőek a laggolások! Én bátran ajánlom, Nekem nagyon bevált!

(#1394) TomWexX válasza hori13 (#1392) üzenetére


TomWexX
addikt

Én is maximálisan elégedett vagyok vele, novával használom de a gyári launcher is gyors. Egyáltalán nem bántam meg hogy ezt választottam. :N

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1395) Zolee_70 válasza TomWexX (#1394) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Apex van fenn, nem lagol. Nekem bevált, amire kell, azt bőven tudja, szép (különösen Book-cover-el).
Játszani nem játszom rajta, erről nem tudok nyalatkozni.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1396) dzudzu


dzudzu
tag

Sziasztok!

Szeretnék a tabon youtuberol zenét hallgatni bt-n keresztül, ugy hogy az a hatterben fut (bongeszek, vagy altatom a gepet). Ilyet tud a masina? :)

(#1397) oncsi válasza dzudzu (#1396) üzenetére


oncsi
őstag

Tud. Kapcsold be a több ablak funkciót. De nem tud valós háttérben futni, csak pl. böngésző mellett kis ablakban. Érdekesen fejlesztenek a samunál, mert JB Note alatt lehetett teljes képernyö mögött is halgatni.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1398) bordi10 válasza oncsi (#1397) üzenetére


bordi10
senior tag

Ne írj hülyeségeket. Ennek semmi köze Samsung fejlesztéshez. Azért ment a JB-den, mert azon még támogatta a YT, KitKat-et pedig nem!
Youtube keep alive app-ot kell telepíteni, az majd hagyja a háttérben futni akár képernyő lezárása után is.

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1399) bostone válasza dzudzu (#1396) üzenetére


bostone
addikt

Alvó gépnél nekem a pvstar+ vált be leginkább.

(#1400) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Srácok, ma lettem boldog tulaja egy ilyen táblának, még csak 5 perce, de nem győzöm az állam felszedni a földről.
Iszonyat durva, a kijelző főleg, meg úgy egyébként az egész, tényleg oda vagyok meg vissza.
Némi lag nálam is tapasztalható, nyilván egy Nova launcher majd orvosolja a problémát.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.