Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) katonam válasza bwoay (#1648) üzenetére


katonam
tag

Tényleg elég furán viselkedett a mágnes hatására. Lehet, hogy az LTE verzióhoz való, volt is kivágás a hangszórónak, vagy csak ez ilyen :)
Az eladó viszont nagyon korrekt volt. Már vissza is vittem a tokot.

(#1652) TomWexX válasza patow (#1650) üzenetére


TomWexX
addikt

exFat-ot is látja ha esetleg nagyobb fájlokat/filmeket akarsz rárakni. NTFS-t úgy tudom nem kezeli.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1653) oncsi válasza TomWexX (#1652) üzenetére


oncsi
őstag

Extfat-ot tökéletesen olvassa de kell hozzá plagin (sok van) Íráshoz kell root is!

Milyen mágnesről :) beszéltek)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1654) bwoay válasza oncsi (#1653) üzenetére


bwoay
nagyúr

a tokok fedelébe épített mágnes ébreszti fel a kijelzőt kinyitáskor. arról :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1655) Jeanne d'Arc

Sziasztok!
Van egy elég nagy problémám. Vettem egy ilyen tabot, megkaptam melle a nysamsungos garancia hosszabbítást, a papír szerint 2 év garis minden stimmel Strong& Inique- nal lett véve, viszont az eredeti garancia levele nincs kitöltve. Mit tudok csinálni ilyenkor? Dobozon is rajta van hogy tőlük származik, meg a 2 evet sem kapta volna meg ha gond lenne, de ugy tudom kell az eredeti garilevel is melle.
Köszönöm.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#1656) Xaels


Xaels
félisten

Lehet átsiklottam felette, de nem találtam milyen hangchip van benne. Valaki tudja?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1657) ktamas55 válasza AKG (#1646) üzenetére


ktamas55
tag

Csak néha?

(#1658) bwoay válasza Jeanne d'Arc (#1655) üzenetére


bwoay
nagyúr

de mi a problema? kerted oket, es nem hajlandoak kitolteni?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1659) patow


patow
senior tag

Sziasztok ,vásárlás előtt állok és azt szeretném kérdezni hogy a kijelzőn megjelenő magazin oldalt el lehet távolítani? Vagy esetleg más launcher-t kel telepíteni.

(#1660) mycso válasza Xaels (#1656) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha minden igaz Wolfson WM1811A (talán ez van az S3-ban is).
De elég kevés infó található róla.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1661) Jeanne d'Arc válasza bwoay (#1658) üzenetére

2. Tulajdonosa vagyok és decemberi vétel. Nem tudom mit fognak hozza szólni ha ezzel eloallok mert csak ez a mysamsungos garilevelem van.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#1662) Xaels válasza mycso (#1660) üzenetére


Xaels
félisten

Köszi. Akkor teszek vele próbát, ha asszony lerakja :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1663) bwoay válasza Jeanne d'Arc (#1661) üzenetére


bwoay
nagyúr

azt írtad, a dobozon szerepel, hogy tőlük van. a szériaszám alapján meg le is kell tudniuk ellenőrizniük, hogy tőlük ment ki. szerintem ez még nem probléma.

patow:
egy oldal mindenképpen marad, az összeset nem lehet kiírtani. de legalább nem is hasznos, meg szaggat tőle a lapozás. szerintem kevesen mondhatják el magukról, hogy nem cserélték le a launchert.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1664) Jeanne d'Arc válasza bwoay (#1663) üzenetére

Akkor remélhetőleg nem lesz gond, bár szidom magamat hogy így megvettem. Koszi😊

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#1665) Imii


Imii
tag

A 114,15 mb-os frissítést feltette már valaki? Mi az, nem lett rosszabb?

(#1666) bwoay


bwoay
nagyúr

nem tudom, hogy örüljek, vagy szomorkodjak, de a minap feltűnt, hogy azonos méretű és felbontású LCD-hez viszonyítva egész jól kivehető a diamond pentile matrix hátránya. a felismerés alapjában nem örömteli, de lehet, hogy enyire bitangjó a szemem :) (amúgy nem). a feliratok szőrősebbek az LCD-hez képest, utóbbi kristálytiszta, az AMOLED meg nem. ez már biztos szőrszálhasogatás kategória, de az ár fényében szerintem belefér. meg a tudat, hogy bezzeg a Tab S 10.5 már RGB mátrix AMOLED-et kapott. mondjuk ott a pixelméret is más, miután a felbontás ugyanez. itt a fórumon kiváltképp szembeötlő, hogy a vízszintes tagoló pontvonalakat az AMOLED belenagyítás nélkül nem tudja korrekt módon megjeleníteni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1667) Zolee_70 válasza bwoay (#1666) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nem tudom, minek sírtok. Adott egy nagyon jó tablet (még mindíg a legjobbak között), és mintha muszáj lenne, keresitek a hibákat. Használni kell, és örülni, hogy jó minőséget kaptunk a pénzünkért.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1668) bwoay válasza Zolee_70 (#1667) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem hinnem, hogy a topic azt a celt szolgalja, hogy mindenki csak elegedetten aradozzon. amikor egy termek utan olvasgatok, en szeretek teljes kepet kapni rola, aminek reszet kepezi az is, ha valaki nem elegedett valamivel teljes mertekben. aztan majd en eldontom, hogy az szamomra dealbreaker-e vagy sem. mellesleg a telefonok tesztjeben pentile matrix kijelzo eseten minden esetben ki szokas terni ra, hogy szabad szemmel tetten erheto-e ez a fajta subpixel elrendezes. tabletbol meg ez az elso AMOLED peldany, es az egyetlen, ami nem RGB matrix. nem sirok ezen, de fontosnak tartottam megemliteni. persze csak ha nem haragszol :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1669) kovacs65 válasza bwoay (#1668) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ha mindennek utánaolvasol, akkor gondolom, tudod, hogy a Samu vagy három éve is kiadott egy Amoledes tabot.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1670) bwoay válasza kovacs65 (#1669) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem olvasok utána mindennek, thx a helyesbítést!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1671) Zolee_70 válasza bwoay (#1668) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nem erről van szó. Azzal semmi gond, ha tapasztalatokat, hibákat, és azok megoldását megosztjuk, erre van a topik. Azonban a kákán nem kell a csomót keresni, és ez nem csak Neked szól.

Egy régi vicc jut erről eszembe: A ház ügyeletes öregasszonya feljelentést tesz az erkölcsrendészeten, miszerint a szomszéd házban éjjel-nappal paráználkodnak, és ez zavarja. Kimegy a nyomozó, és látja, hogy az öregasszony ablakából nem is látszik a szomszéd. Szóvá is teszik, mire asz öregasszony: - Ja így nem látszik, de ha ideteszem a hokedlit, arra rá a kisszéket, majd a bibliát, na ha erre ráállok, akkor látszik....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1672) bostone


bostone
addikt

A tab s2-ről olvasni lehetett némi információt az oldalon. Hol lehet többet megtudni a megjelenésről?

(#1673) bwoay válasza Zolee_70 (#1671) üzenetére


bwoay
nagyúr

a "szomoru" helyzet az, hogy nem te dontod el, hogy kinek mi mennyire zavaro. ez egy teljesen szubjektiv dolog, van, aki erre, van, aki arra kenyes, es minel tobb informaciot gyujt ossze a topic minel tobb usertol, annal atfogobb kepet ad az adott termekrol. nyilvan az en velemenyem sem mervado, de volt mar olyan, hogy kerestem egy adott termeket, es olyan szempontokat talaltam sarkalatosnak, amirol korabban senki egy szot sem ejtett korabban, mert senki masnak nem volt fontos. ha csak egy ember hasznat veszi a "sírásomnak", mar szamara ez fontos informacio lehet, akkor mar megerte leirni (es utana 3 poston at vesezni). nem fogok senkit lebeszelni a tabletrol, nem erzem csalodasnak, vagy egetvero problemanak a jelenseget, de ez a felbontas adott kepatlo mellett még pont nem eleg ahhoz, hogy maradektalanul elfedje az rgb es a pentile matrix subpixel elrendezes kozotti kulonbseget. ennyi lett volna a lenyeg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1674) moleculez


moleculez
veterán

Olyan problémám van, hogy néha nagyon lassan töltődik a gép, tegnap pl töltőről használtam, és lemerült... Mással előfordult már ilyen?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1675) moriak válasza moleculez (#1674) üzenetére


moriak
tag

Note 10.1-nél olvastam a fórumban, hogy a kábel nem volt jó. Esetleg próbáltad másik kábellel? Gyárival töltötted?

(#1676) moleculez válasza moriak (#1675) üzenetére


moleculez
veterán

Igen mas töltőről, kábellel, kikapcsolva de ugyanaz. Aztán elmúlik. De hogy mi ez...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1677) domos válasza bwoay (#1666) üzenetére


domos
senior tag

Esetleg válts Tab Pro 8.4-re?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1678) bwoay válasza domos (#1677) üzenetére


bwoay
nagyúr

korábban azt használtam, pont emiatt tűnt fel a dolog. de mint írtam: nem érzem egetverő problémának, vagy csalódásnak, totál nem dealbreaker a dolog, de ezek szerint ez nem jött át a postból, sorry!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1679) Titmouse09 válasza moleculez (#1676) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Saját töltőjét használod? (Vagy legalábbis 2A-est?)

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#1680) #68079616


#68079616
törölt tag

Hát, ha bwoay, szerint ott nálad lesz a gond, ez a fórum is kristálytisztán jön be, semmi "szörösség" nem látszik a betűkön...

Nemrég nekem is lett egy ilyen tabletem, és az alábbiakban kérném a segítségeteket:

1, lehet-e hangvezérléssel felébreszteni a tabletet. Úgy értem, hogy alvó módban van a tabletem (kikapcsolt képernyővel), és lehetséges-e elérni, hogy bármiféle érintés nélkül bekapcsoljon, és adhassak neki hangutasításos parancsokat például arra, hogy kezdjen el lejátszani a gépen található zeneszámokból párat?

2, lehetséges-e azt beállítani, hogy a képernyő bekapcsoljon alvó módból két koppintásra? Ez már rengeteg windows-os és android-os telefonnál bevett funkció, de itt nem találtam még rá lehetőséget. Valahogy elő lehet ezt csalni?

3, full fényerőn (nem automatán) WIFI-vel, komolyabb játék altt (WoT: Blitz) reális, hogy 2-3 percenként egy százalékot merül? Nem melegszik egyáltalán...

Előre is köszi!

u.i.: zöldes-kékes Book Cover-el használom, és nekem nagyon furi, hogy mindegyik állásban a tok belseje van a "talaj" felé, és ezáltal könnyen koszolódik, és mindig poros lesz. Ez számotokra nem zavaró? Nem lesz a toknak baja hosszútávon?

(#1681) Raizer001


Raizer001
csendes tag

Sziasztok,

regisztráltam a tabomat a mysamsungon és nem irt semmit a plusz garirol. De viszont bent van a listámban.
A kérdésem az volna h ha bent van a listában akkor mar meg van a gari nem ? A másik, én csak 1 barna garis levelet kaptam a tab mellé. Ezzel a barna papirral rendben van a garim nem ?

Topi

(#1682) mycso válasza Raizer001 (#1681) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia az a barna a garancia leveled, így van.

Regisztrálás után a készüléked adatainál már a hosszabbított garanciaidőt kell írnia, pl.: 2017.xy.xy.
Illetve lennie kell egy ilyen menünek: "garancia meghosszabbítást igazoló lap" erre kattintva pedig kijön egy nyomtatható adatlap.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1683) Raizer001


Raizer001
csendes tag

Nalam nem volt ilyen gari hosszabitos cucca weboldalon. Lehet h majd holnap felhivom oket.

(#1684) bwoay válasza #68079616 (#1680) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ez nem szubjektiv, meg nem is egyedi dolog, hanem a pentile matrix AMOLED kijelzok sajatossaga - mas a subpixel elrendezes. de tenyleg csak azoknak tunik fel, akik azonos, vagy hasonloan magas felbontasu LCD panelrol valtanak, es meg akkor sem zavaro merteku, ugyanakkor ki lehet szurni a kulonbseget.

Amit a tokrol irsz, az jogos eszrevetel, de hogy maganak a toknak a koszon kovul mi baja lehetne, azt nem tudom. Engem inkabb az zavarna, hogy a koszt felviszi a kijelzore... magyaran book cover mellett ha masert nem is, emiatt erdemes meggondolni a folia hasznalatat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1685) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

A Tab S széria áprilisi végi Android 5.0.2 Lollipop frissítésről van valakinek ennék konkrétabb infója?

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1686) domos válasza #68079616 (#1680) üzenetére


domos
senior tag

Én is látom amit ő lát, csak engem speciel nem zavar.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1687) moleculez


moleculez
veterán

Na a töltési problémám ott tart, hogy az egyik töltőt nem veszi a másikat "dobálja" (20mp-kent felismeri és ujrakezd tölteni), a másikkal 41% fél órája... És ezek minden mást rendesen töltenek. Szervizbe vele!😈

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1688) katonam válasza Avicularia (#1649) üzenetére


katonam
tag

Szia. Ilyen 9H-s üveget rendeltél rá?
[link]

Valaki másnak van ezzel tapasztalata? Az nem gond, hogy a szenzoroknál nincs kivágás?

(#1689) Avicularia válasza katonam (#1688) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem pont ezt, de ilyet. A samsung felirat melletti szenzort nem takarja, csak az előlapi kamerát.

(#1690) katonam válasza Avicularia (#1689) üzenetére


katonam
tag

Köszönöm :R

(#1691) nyipp


nyipp
csendes tag

Sziasztok,

van egy ilyen tabletem és egy elég bizarr problémába ütköztem ma: a gyerek módban a rajzolóprogram összenyomja a képernyőt, azaz oldalt megjelenik két sötétkék sáv, ami eddig nem volt ott. Ha fotót hozok be a rajzolóprogramba, azt is összenyomja, és kb. az egynegyedét jeleníti csupán meg.Normál módban a képekkel semmi baj, mindent normálisan megjelenít. Mi a túró lehet ennek az oka?

(#1692) mycso válasza nyipp (#1691) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én meg sem tudom nézni, hogy nálam hogy fest, mert nincs....

A beállításokban az alkalmazások között ott van, de ott nem tudok vele semmit csinálni, mert ugye nem telepítettem (0kb a mérete).
Viszont ikonja nincs kint és a galaxy apps-ban sem érem el...érdekes S5-ön működött, kint volt az ikonja vagy a note4-emen a galaxy appsban megtalálom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1693) TomWexX válasza mycso (#1692) üzenetére


TomWexX
addikt

Widgetek között megtalálod, próbáld onnan elindítani!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1694) nyipp


nyipp
csendes tag

Köszönöm, közben sikerált megoldani, bár kicsit vindózos lett a megoldás :) Letöröltem a gyerek profilját, és újat hoztam létre.

(#1695) Samu2211


Samu2211
csendes tag

Üdvözletem!
A 8.4 LTE és a 10.5 LTE között nem tudok dönteni. :(
Mindkét készüléket láttam már élőben, és egyformán tetszenek. Ti melyiket választanátok és miért? A nyalókát meg fogják kapni? Tényleg csak méretben különböznek?

[ Szerkesztve ]

Alá van írva.

(#1696) TomWexX válasza Samu2211 (#1695) üzenetére


TomWexX
addikt

A 10.5-nek RGB a kijelzője, a 8.4-nek pedig Pentile matrix, ergo a nagyobbiknak jobb. Kb. ennyi a különbség.... Én azért döntöttem a 8.4-es mellett, mert kompaktabb, könnyebb egy kézzel megfogni.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1697) yodamastah válasza Samu2211 (#1695) üzenetére


yodamastah
őstag

Én azért döntöttem a 8.4 mellett mert sokkal kompaktabb. A 8.4et meg tudom fogni stabilan 1 kézzel, és sokat is használom így (állítva böngészek vele) A kijelző mérete még egész jó, 16:9 videóval alig kisebb a kép, mingr egy ipad-en. A készülék meg sokkal kisebb. Befér a gyári tokkal a hátsó farmerzsebembe, a kabátaim belső zsebébe, a fotós táskámba, stb.... A 10.5-ös TAB ezek közül sehova nem férne be, vinnem kéne kézben, vagy hátizsák/táska (egyiket sem hordok most).

Persze lehet másnak pont ezek a szempontok nem fontosak, szóval neked kell eldöntened mi alapján választasz. A 10.5ös TAB kijelzője mindenképp jobb, mert nem pentile elrendezésű.

Nyalóka most jön ki rájuk a napokban. 10.5-ösre már kint is van.

[ Szerkesztve ]

(#1698) domos


domos
senior tag

A 8.4-et könnyebb hordozni, én emiatt választottam azt. A 10.5 inkább otthonra való, szerintem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1699) bwoay válasza Samu2211 (#1695) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 10.5 jellemzoen elfektetett hasznalatra van, a gombok elhelyezese is ezt mutatja, emiatt szerintem portré állásban nem olyan kenyelmes, meg a tobbiek altal korabban emlitett okok miatt sem. a 8.4 idealis valasztas, ha sokat hasznalnad portré módban, allítva. a 10.5 kijelzoje rgb, viszont a pixelek merete is nagyobb, miutan a felbontas ugyanakkora mindket gep eseteben. a tobbablakos modot szerinten ugy istenigazabol a 8.4 feletti gepeken lehet kihasznalni, bar volt mar ra pelda, hogy jol jott a lehetoseg. ja, a 10.5-osnek acelosabb az uzemideje.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1700) Samu2211


Samu2211
csendes tag

Itthon használom majd gyakrabban, és néha utazás közben. Nehéz volt dönteni, én is az általatok említett érvek miatt gondolkodtam, és külsőre is nagyon tetszik mind a két készülék. De jobban belegondolva a nagyobb kijelző nekem fontosabb.
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Alá van írva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.