Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Az automatikus fényerő csak normál módban jó, ha az energiatakarékost is rányomja valaki és be van nyomva a takarékosságnál a fényerő csökkentés akkor +5-el is sötét.
Gondolkodom rajta hogy érdemes lenne rootolni (bár akkor a 2év gari kb. kuka, kár volt ennyit fizetni érte), mert felmenne pl. az adaway vagy a viper4android amik elég sokat adnak + a sok szemetet le lehetne szedni.

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#952) brudy válasza cSuwwi (#951) üzenetére


brudy
csendes tag

Az adaway (többek között) nekem is nagyon hiányzik. Én is sokat vívódok a root vs gar kérdésen. Egyenlőre nem merem rootolni.

(#953) brudy


brudy
csendes tag

Egy elromlott fizikai gomb, vagy egy pixelhiba esetén is a knox számláló nézegetésével kezdi a Samsung szerviz? Tudja valaki?

(#954) beci válasza ttamas (#950) üzenetére


beci
őstag

Azt tudom,hogy lehet állítani,de mondjuk 10percre mégsem állíthatom,hogy addig ne kapcsoljon ki a kijelző,ha nem is használom.Utána meg ugyanúgy kéri.
Nekem az kellene,hogy csak bekapcsoláskor kérjen kódot,mint mondjuk telón a pinkód,és kész.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#955) TomWexX


TomWexX
addikt

Sziasztok!
Nagy valószínűséggel hamarosan csatlakozok hozzátok (tulajokhoz), a telenor ajánlatát szemeltem ki, ugye ha online rendelem, kapok ajándék tokot is.
2 nap alatt ledaráltam a közel 1000 hsz-t így kiderült hogy a telenornál vásárolt tab függő, ami nem nagy gond, viszont samu és tablet témában még nem nagyon vagyok otthon, így az még érdekelne hogy cfw-ket a jövőben függő tabi-ra lehet-e majd tenni? Eleinte nem akarok hegeszteni, de gari lejárta után szívesen bele vetném magam a mélyvízbe. (nem tudom tableteknél mennyire elterjedt a cfw-k használata)
Másik kérdésem hogy garivesztés nélküli root van-e már (eddig nem lehetett itt olyat olvasni), mert számomra az eléggé alap művelet droidnál. (greenify, Titanium Backup, adaway, gravitybox, stb. stb...)
Köszi! :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#956) csalafinta65 válasza TomWexX (#955) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Csak slim tok? Nem coverbook?

(#957) TomWexX válasza csalafinta65 (#956) üzenetére


TomWexX
addikt

Ami a képek között szerepel. Ez a gyári coverbook, csak az előbb sima tokként mondtam, de erre értettem. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#958) bordi10 válasza TomWexX (#955) üzenetére


bordi10
senior tag

Garivesztés nélkül nem megy sajna a root. Ugrik a knox számlálója, sztem 99% hogy így is marad. Döntened kell majd :K

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#959) TomWexX


TomWexX
addikt

Ez nem valami jó hír, de most így utána olvasva ugyanez a helyzet majdnem az összes új samsung mobilnál/táblánál. :F A knox kulcsok elvesztése okoz bármilyen gondot a jövőben a gari kukázásán kívül?
Ez lenne az első táblám, így annyira még nem vagyok otthon a témában, de én mint házi kisszaki' aki szeret "mókolni" az androiddal, vajon meglennék root nélkül is? :U A tabletek igénylik ezt a műveletet, vagy azért ennek ellenére kellőképpen testre lehet szabni? Pl. lelehet tiltani a fölös cuccokat, esetleg nova-t feltéve ellehet azért lenni? A greenify szerintem az egyik legfontosabb app androidra, bár talán itt annyira nem mutatkozna ki a vele szerzett előny...
Kicsit elbizonytalanodtam, de a kínálatot átnézve nem igen van alternatíva. Esetleg a Xiaomi Mipad, ami alapból rootolt (MIUI-nak hála), de ott meg megint csak nem lenne gari. (pontosabban lenne, de Kínai ami elég körülményes)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#960) TomWexX válasza TomWexX (#959) üzenetére


TomWexX
addikt

Ma megtapogattam egy Media Markt-ban, mérlegeltem, majd megrendeltem! :)
Megnéztem a többi tab-et is, egész eddig a nexus 9-re vártam, ami kicsit csalódás lett, így ezek után akárhogy is nézem, jelenleg számomra ez a legjobb választás. Remélem nem csalódok...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#961) brudy válasza TomWexX (#960) üzenetére


brudy
csendes tag

Ugyan ezen forogtam néhány hete amikor én vettem. Én is arra jutottam, hogy ha nem is tökéletes, most ez a legideálisabb számomra.
Nem mondom, hogy nem hiányzik a root, de anélkül is szépen ki lehet ganézni és lecserélni a launchert. Azóta kellemes a sebessége, jól elvagyok vele.

(#962) TomWexX válasza brudy (#961) üzenetére


TomWexX
addikt

Megnyugtató ezt olvasni. :K

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#963) TiMoN


TiMoN
senior tag

Több mint egy hónapja használom, semmi lassulás. Nova launcher-re cseréltem az eredetit és tökéletesen pörög.

-TiMoN-

(#964) TOTAL LOKI válasza TiMoN (#963) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Konkrétan mire van szükség ahhoz, hogy a gyári launchert letudd cserélni?

TL

(#965) TomWexX válasza TOTAL LOKI (#964) üzenetére


TomWexX
addikt

Bátorságra. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#966) Zolee_70 válasza TOTAL LOKI (#964) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Semmire: Google Play, letöltöd, telepíted, beállítod. Nekem az Apex vált be, igaz a telefonomon is az van, megszokás....

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#967) AKG válasza Zolee_70 (#966) üzenetére


AKG
tag

Novát használok.
Ugyanaz szinte mint az apex,de tapasztalatom szerint kevesebb ramot eszik.
Természetesen a gyári toucwizt száműztem!

[ Szerkesztve ]

(#968) glocker


glocker
tag

a 8.4-es most 99.999,- a mediamarkt-ban...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#969) cSuwwi válasza glocker (#968) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

az aqua-ban 97. talán ez az elő olyan bolt, ahol már érdemes lehet megvenni (sufni gsm-ben necces), bár ha rootolva lesz akkor teljesen mindegy

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#970) TomWexX válasza glocker (#968) üzenetére


TomWexX
addikt

Ez gondolom a sima wifi-s verzió.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#971) csalafinta65 válasza TomWexX (#970) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Sajnos igen.Ha tab, akkor 3 vagy 4G min.

(#972) AS válasza csalafinta65 (#971) üzenetére


AS
félisten

Nem mindenkinek kell 3g 4g. Nekem sem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#973) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

well, eddig bírtam root nélkül (kevesebb mint egy hétig) :D
gari ugye ugrott, de ez a hat nap alatt nyüstöltem, és jónak bizonyult, remélhetőleg így is marad.
kb. fél perc rootolni (chainfire autoroot oldaláról a megfelelő pakk le), kb. 3 kattintás és 2 reboot és ott a supersu ikonja (amit újra frissíteni kell, és még pár reboot)
adblock plus kuka, helyette adaway (ég és föld a különbség a proxys szűrés és a host file alapú között az utóbbi javára), pár játéknál is jobb (pl. pinball arcade, mert egy sqlite db-t kell piszkálni ezért nem kell a tört változat, a storeból is feltehető, és nincs teleszarva toastokkal hogy "crk by ...")
illetve én fejlesztek is androidra, jobb ha több a lehetőség (telefonon túl itt is tudom nézni)

az eszköz állapotánál az látszik hogy "Egyedi" az eddigi "Hivatalos" (vagy mi volt) helyett.

aki nem szívbajos és kibírja gari nélkül felteheti (ha tényleg úgy érzi szüksége van rá), akinek meg kell a root az úgyis megcsinálja, gl

[ Szerkesztve ]

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#974) AS


AS
félisten

Érdekes hir hogy Lolipos 5.0 Tw.s Samsung felöletben lesz Témázhatóság opció.



Hogy Tab S n is lesz ilyen nem tudni..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#975) TiMoN


TiMoN
senior tag

Az leheteseges, hogy rajta felejtettem a google mapsot es leszivta 0ra az akkut 2ora alatt? Nem kapcsol be es most nem vagyok olyan helyen ahol tolto lenne. Amugy reggel huztam le a toltorol. Remelem nem offolt be teljesen.

-TiMoN-

(#976) TomWexX válasza AS (#974) üzenetére


TomWexX
addikt

Ideje volt már, mert ez a hülyekék szín a menüben a bada 1.0 óta ilyen... kicsit már unalmas. :P
Bár szerintem én így is úgyis a novát fogom használni.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#977) Imii


Imii
tag

Sziasztok!
Valaki régebben írta, de most nem találom, hogy nagyobb filmeket pl. 10 gb-os mkv file-t milyen formázott memóriakártyára érdemes írni?
Tehát ilyen felhasználásra (nagy filmek nézésére) hogyan formázzam az új 32 gb-os kártyámat?

(#978) TomWexX


TomWexX
addikt

Megjött a tabi, tehát mostantól élesben is csatlakozok a topikba! :)) A szemem kiesik ettől a kijelzőtől. :Y
De ezt a samsung billentyűt azonnal lecserélem swiftkey-re.

Imii: FatEx-re formázd a memkarit!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#979) bordi10 válasza TomWexX (#978) üzenetére


bordi10
senior tag

Grat!
Érdekes, nálam pont fordítva van/volt. Az eddigi összes droidos kütyümön cseréltem 3rd party bill-re, pont a Tab S az első, amin meghagytam, annyira bejön...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#980) Imii válasza TomWexX (#978) üzenetére


Imii
tag

Kössz! Most próbálom!

(#981) brudy válasza TomWexX (#978) üzenetére


brudy
csendes tag

exFAT-nek hívják egész pontosan.

(#982) TomWexX válasza brudy (#981) üzenetére


TomWexX
addikt

Ja igen. :K Kicsit furcsán is hangzott a fejemben mikor írtam. :B

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#983) brudy válasza TomWexX (#982) üzenetére


brudy
csendes tag

Szerintem a szállítócég kavart meg. FedEx
:-)

(#984) csalafinta65 válasza Imii (#980) üzenetére


csalafinta65
senior tag

BS Playert használd mellé! Én megvettem 1500-ért a play store-ból. nem bántam meg!

(#985) brudy válasza csalafinta65 (#984) üzenetére


brudy
csendes tag

1500-ért mivel tud többet mint az ingyenes? Én is golndolkodom rajta, hogy valamelyik lejátszót meg kellene vennem, de nem tudom melyiket. 1500 pénz azért nem kevés.

(#986) csalafinta65 válasza brudy (#985) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Általában az ingyenesek vhol kicsit kiheréltek...hidd el, megéri a pénzt!

(#987) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Na és mégis mivel jobb mint pl. az MX player, vagy az ingyenes VLC?
Az mx-ből pont most szedték ki az ac3 támogatást jogi problémák miatt, de dts-t is csak külső filelal lehet csinálni, de lehet.

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#988) csalafinta65 válasza cSuwwi (#987) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Tapasztaltam az mx player ac3-as hiányát. Pedig abból is a fizetős van. A BS player még tudja. A DTS még nem próbáltam. Marha jó szolgáltatása, hogy baromi hangosra is tudod tenni. 200%-ra. Hatásosabb az MX-nél. DTS , hogy megy az MX-el???? Olvasd el BS tulajdonsagait a PStore-ban!

[ Szerkesztve ]

(#989) cSuwwi válasza csalafinta65 (#988) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Úgy megy hogy beírod a googlebe, kidobja első helyen az egyik xda-developers topikot, onnan leszedsz egy filet amit fel kell másolni a beállításokban betallózni. Az ac3-nál és a dts-nél is jogi problémákra hivatkoznak, ezek nem ingyenesek, a licenc díj meg gondolom túl sok. A bsplayernél se vagyok benne biztos hogy kifizették. A vlc meg ingyenes létére mindet tudja

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#990) Fryskitt válasza brudy (#985) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egy 100e forintos táblánál? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#991) csalafinta65 válasza cSuwwi (#989) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi, de nagyon bonyolult, amit írtál. A VLC nem kezel DTS hangsávot.

(#992) cSuwwi válasza csalafinta65 (#991) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Hát kinek mi a bonyolult :P
Nekem nem ér meg az 1500ft-ot mintsemhogy letöltsek és betallózzak egy filet 2 perc alatt :C

[ Szerkesztve ]

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#993) glocker válasza cSuwwi (#992) üzenetére


glocker
tag

plusz a legtöbb dolog (így a BS Player is) meg van (pl. ncore) torrenten is ;]
persze én sem onnan töltöm le :N
de.. hallottam olyanról, hogy valaki látott már olyat, akinek a szomszédja igen :K

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#994) AKG


AKG
tag

Ismét egy rendkívül bosszantó dologba futottam bele:
Az elődjében,egy tab 3 8.0-ban egy eredeti samsung 64 gb-os sd kártyát használtam.
Filmek,zenék,és munkámmal kapcsolatos adatok tárolására.
Ebben a készülékben azonban ez a kártya nem működik.
Utána olvasgattam,mi lehet a gond.
A hiba a 4.4.2-es androidban található,bizonyos sd kártyákat egyszerűen nem kezel.
Az áruházban találtam pár patch progit,azonban mindhez root a feltétel.
A kártyát pedig több eszközben is kipróbáltam,mind hibátlanul kezeli.

(#995) TomWexX


TomWexX
addikt

Én úgy vagyok vele hogy egy videólejátszó nem ér meg 1500 Ft-ot, mert pl. nekem egy ingyenes MX player is tökéletesen elég.
Viszont ami megér 1500 Ft, az a Smart IR remote app! Ennek nincs alternatívája, mert még a 2003-as Denon (avr-1803) erősítőmet is tudja irányítani, ami nekem nagyon jól jön mert nincs meg a saját távirányítója! :))
+ ez mellett szinte minden TV-t, de ez már csak hab a tortán.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#996) bordi10 válasza AKG (#994) üzenetére


bordi10
senior tag

Bírd kivárni a Lollipop-ot, "csodákra" lesz képes, ez ügyben is :K

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#997) Fryskitt válasza AKG (#994) üzenetére


Fryskitt
addikt

Remélem a Sandisk Ultrát kedveli a gép......

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#998) AKG válasza bordi10 (#996) üzenetére


AKG
tag

Persze,ok,na de mégis!
Évek óta best a samsung,nálam meg a tab.
És ennek a kategóriának a csúcskészüléke,ráadásul echte samsung sd kártya.
Kezdődnek a fícsörök? :DD

(#999) csalafinta65 válasza glocker (#993) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Töltöttem le...és legtöbbször sz@r volt...Coca-Cola..Az eredeti az igazi...

(#1000) Fryskitt válasza AKG (#998) üzenetére


Fryskitt
addikt

Miért legyen neked jó? :)) :)) :)) :)) (Bocsi...)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.