Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) csalafinta65 válasza adamsauvage (#1249) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C :C :C

(#1252) Zolee_70 válasza csalafinta65 (#1246) üzenetére


Zolee_70
senior tag

maradjunk azoknál, akin van mit fogni, és nem a tabletre gondolok :DD

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1253) csalafinta65 válasza Zolee_70 (#1252) üzenetére


csalafinta65
senior tag

helyezzük a hangsúlyt az esztétikumra...Modell alkat...és csúcsmodell tablet. :K

(#1254) moleculez


moleculez
veterán

Ha több fiók fut, akkor az épp nem aktiv fiók dolgai is bennmaradnak a RAM-ban? Indítás utan 1.7-1.8gb használt RAM erről árulkodna?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1255) Zolee_70 válasza csalafinta65 (#1253) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nem veszünk össze... Boldogat Mindenkinek!

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1256) Dreadloord válasza apacsay (#1036) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Én most raktam fel, és állítgattam be a novát (gyors sebesség animációk kárára funkciók), és mocsok gyors, semmi lagg. Párom ipad minijét szanaszét alázza sebességben, el se akartam hinni, bár jobban belegondolva árban is ott mozog:)

(#1257) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon el van talàlva ez a tablet srácok. Maga a samsung féle tw felülelt továbbra is undormány szerintem, de az leszámítva nagyon jó minőségü gépezet.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1258) TomWexX válasza jacis (#1257) üzenetére


TomWexX
addikt

Egyetértek! :K Bár szerintem annyira nem gáz a tw, de inkább én is lecseréltem a Novára.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1259) moleculez válasza jacis (#1257) üzenetére


moleculez
veterán

Pontosan. Nagyon el van találva, nem vagyok Samu párti, de amit jól megcsinálnak, az tényleg jó.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1260) csalafinta65 válasza TomWexX (#1258) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Én is lecseréltem Novára...de végül az eredeti tw. maradt. Sokkal jobban tettszik. A laggolást a felesleges dolgok kiirtásával lehet zéróra tenni.

(#1261) glocker


glocker
tag

van valakinek 5lete, hogy lehet kikapcsolni az akksi max töltöttségének hangjelzését? (egyáltalán ki lehet kapcsolni???, engem nagyon zavar, főleg ha éjszaka csinálja...)

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1262) bordi10 válasza glocker (#1261) üzenetére


bordi10
senior tag

On/off gomb nyomvatart, majd néma mód...kb 1,5 mp :K

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1263) planbmokus


planbmokus
senior tag

Üdv!

Karácsony előtt vettem magamnak egy T700-at, hihetetlenül meg vagyok vele elégedve!
Brutál erő, semmi akadás, az egyik kedvenc játékom (Bike Mayhem) akadás nélkül fut (G2 mini-n beszaggat), a szövegszerkesztő funkciók is az eddigi legjobbak, amit tableten láttam. Munkámból adódóan naponta találkozok mindenféle tablettel az iPadtól a Dps-ig, de ilyen szép kijelzőt még eddig nem láttam!
Nálam 10/10!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1264) glocker válasza bordi10 (#1262) üzenetére


glocker
tag

jobb híjján hasonlót szoktam (értesítési panelen lévő Hang gombbal tiltom le a hangot, reggel meg vissza...), de ez NEM teljesen az amit szeretnék... :N

a hangokra általában szükségem van, de ezt kikapcsolnám örökre...

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1265) TomWexX válasza glocker (#1264) üzenetére


TomWexX
addikt

Csak a root jog megszerzése után oldható meg a problémád.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1266) shamann


shamann
csendes tag

Sziasztok! Szemezek egy ilyen masinával és hát ma el is jutottam meg is néztem, tetszik nagyon, megtapiztam megnyomkodtam meg minden, már éppen tettem le mikor a fehér képernyőn észrevettem hogy az alapképernyő ikonjai be vannak égve:S én tudom hogy ez egy kiállított darab,de hosszútávon tartok ettől a problémától.. mit gondoltok?

(#1267) Imii válasza shamann (#1266) üzenetére


Imii
tag

Szerintem előfordulhat, mivel nem lcd, azonban kis kezdeti odafigyeléssel kiiktatható.
Én úgy használom, járatom, mint a plazmatv-metannak idején: kisebb fényerőre állítottam egy pár hétig. Annak sincs, és ennek a tabletnek sincs beégése. Szerintem ez a megoldás. Egyáltalán nem kell félni tőle!
Régebben az S3-ket garanciáztatták úgy, hogy egy hétig max fényerőn volt a kijelző, ugyanazt a témát mutatva. Ott be is égett...
A super amoled kijelzők azóta kicsit javultak... kicsi odafigyeléssel semmi baj nem lesz!! Ettől ne tarts.
Amúgy ajánlom ezt a tabletet, teljesen tökéletes választás! Hajrá!

(#1268) glocker válasza TomWexX (#1265) üzenetére


glocker
tag

sajnos sejtettem, hogy beledrótozták rendesen...
:W

kösz
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1269) shamann válasza Imii (#1267) üzenetére


shamann
csendes tag

Én meg mondom őszintén minden ilyen kütyümet minimumon járatom(laptop,tv,mobil) mert engem zavar az erős fény, akkor valószínűleg ez a kirakott gép azért volt ilyen mert már régóta max fényerőn bekapcsolt képernyővel nyomatják, ami ugye nem egy átlagos felhasználás, de akkor átlagos használatban ez nem nagyon jöhet elő? hosszú távra terveznék, nem szeretném ha gari időn túl jönne ki ilyesmi vagy bármi. Igazából hogy őszinte legyek nem vagyok benne biztos hogy tartósabb ez a kütyü mint az iPad.. és ezzel most nem akarok vitát generálni meg tényleg semmi ilyesmi, csak több ismerősömnek van már évek óta,problémamentesen.

(#1270) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Nagyon el szeretném tüntetni a kezdőoldal mellől a magazint. Root nincs. Mit lehet tenni?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1271) cSuwwi válasza oncsi (#1270) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Cseréld le a launchert, ahhoz nem kell root.
Apex, Nova, ... sok féle van. Keress rá a playben.

(#1272) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A root-tól se kell félni. Jó, persze nem olcsó a készülék, meg jól hangzik az a 2 év. De én pl. nem bírnám ki 2 évig adaway meg viper, greenify meg hasonló alap appok nélkül. Amikor megvettem 1 hétig nyomkodtam, hiba nem jött ki, rootoltam, azóta (legalábbis szerintem) érezhetően jobb lett.

A viper-rel voltak gondok a telepítésnél, de kiderült, hogy felmegy, csak egy létező filet kell átmásolni egy másik könyvtárba.
Az sd kártya írhatóságot bekapcsolva pedig a 4.2-es idéző app2sdvel lehet helyet csinálni (ha nem lenne elég).

(#1273) Burt1793 válasza cSuwwi (#1272) üzenetére


Burt1793
veterán

Greenify felesleges, ami sose kell töröld, ami néha kell, az had fusson a rendszer akarata szerint. A greenify jobban meríti a tabot, mind az a pár app, amit fagyasztasz vele, arról nem is beszélve, hogy így lassabban nyílnak meg.

(#1274) cSuwwi válasza Burt1793 (#1273) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Skype pl. jó ha van, de csak akkor ha használni akarom, nem a háttérben futva, amivel tényleg meríti az akksit. Elég ha a telefonon látom, hogy valaki keres/rámír.
A facebook-ot pl. leszedtem pont ezért (amúgy sincs tabletre optimalizált verzió, a mobilos meg kész trágya). Ott böngészőből megoldom.

Nem vettem észre hogy gyorsabban merülne.

(#1275) Burt1793 válasza cSuwwi (#1274) üzenetére


Burt1793
veterán

Skype-ból ki lehet jelentkezni és akkor nem fut (nem is merít).

(#1276) oncsi válasza cSuwwi (#1271) üzenetére


oncsi
őstag

Tudom, szentségtörés amit írok, meg kövezzetek meg érte, de nekem a magazinon kívűl bejőn a tácsvíz. Csak azt szeretném eltüntetni. A 2 év gari meg személyes tapasztalatból merítve nagyon kell. P7500 2x, N8020 3x volt gariban. Ezt a mostani Tab S (10.5) is a 2. Napon cserés volt. :F
Gari nélkül nem is vennék Samu-t (mondom ezt úgy, hogy Sony telefonjaink vannak, és mind volt már szervízben, meg garis cserén)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1277) csalafinta65 válasza oncsi (#1276) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:K :K :K :K :K :K

(#1278) Zolee_70 válasza glocker (#1261) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Én már jó régóta (igaz a telefonon) a Sony Smart Connect appját használom, itt szépen be lehet állítani, ha rádugok valamit, mi történjen (pl. a töltő feldugása esetén vegye le a hangot).

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#1279) Imii válasza shamann (#1269) üzenetére


Imii
tag

Szerintem ezzel az eszközzel lehet hosszú távon tervezni. Az anyaghasználat, az egész nekem tökéletes. Én tartósnak vélem. Ha ez és ipad közt gondllkodsz, akkor igazából csak amellett kell döntened, hogy android, vagy i-szoftver :-)
Én ezt tényleg ajánlom, pedig szeretem a minőséget!

(#1280) shamann válasza Imii (#1279) üzenetére


shamann
csendes tag

köszi! hát egyértelműen nem szeretem az ios:) szóval ez itt eldölt, viszont egész eddig olvasgattam visszafelé a fórumot és már csak két kérdés merül fel bennem, az egyik hogy többet írtátok hogy magas ez a felbontás ehhez géphez, illetve hogy az akksi idő ha nincs nyomkodva de mondjuk wifivel készenléttel,meddig húzza? ami még egyébként játszik bár tudom nem egy kategória, az lg g pad 8.3

(#1281) Avicularia válasza shamann (#1280) üzenetére


Avicularia
veterán

Eléggé be tud akadni [link]
Nekem lg gpad 8.3 van, az is tud néha akadni.

(#1282) Imii válasza shamann (#1280) üzenetére


Imii
tag

Ha sokat nyomkodod bekapcsolt wifivel, akkor 2 nap. Ha éjszakára kikapcsolod a wifit, akkor 3 nap.
Felbontás: valóban a "kicsit sok" jelzővel illetném. Van egy pár program ami rosszul kezeli, pl időkép, és elég közelről kell olvasni, mert apró betűs. A képek az időképről viszont jók... Én is tartottam tőle, de kellemesen csalódtam! Nem vészes, és ez csak javulni fog a programok fejlesztésével.
Nagyjából ennyi.

(#1283) oncsi válasza shamann (#1280) üzenetére


oncsi
őstag

"hogy többet írtátok hogy magas ez a felbontás ehhez géphez"

Szerintem is értelmetlenül magas. Még 10.5-ön is, nemhogy 8.4-en. De ez mégsem ilyen egyszerű. Ez a legszebb kijelző, amit eddig valaha láttam. De a felbontása kissé túlzó. Bizonyos kor felett (nem kell ehhez olyan sok) egyszerűen nem látszanak a pixelek. Nem tudod olyan közelről nézni, hogy lásd. Én az átlagos (nem szeműveges) de 48 éves szememmel, már a HD-t is éppen észreveszem 10'-en. A fullHD-t- már egyáltalán nem látom pixelesnek. Ez meg ugye ennél is magasabb, meg nem is 10'-es. Ha pentile is szerintem ez akkor is az én érzékenységem felett van jóval. Magyarul. Értelmetlen. Nekem. Másnak az 5' fullHD-is zavaró lehet. Szerintem meg felesleges erő pazarlás. De nagyon szép :W

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1284) Avicularia válasza oncsi (#1283) üzenetére


Avicularia
veterán

Az vitathatatlan, hogy az egyik legszebb kijelzője van.

(#1285) csalafinta65 válasza Avicularia (#1284) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem az egyik, hanem a LEGSZEBB az összes tab között.

(#1286) Avicularia válasza csalafinta65 (#1285) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem igaz, mert a 10.5-nek jobb a kijelzője. Ezért írtam, amit.

(#1287) csalafinta65 válasza Avicularia (#1286) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Pontosan. Nekem 10.5 LTE van.( egyébként én vizslattam a kettőt egymás mellett,,...nem láttam különbséget)

[ Szerkesztve ]

(#1288) sly74


sly74
csendes tag

Skacok!
Megnéztem,eldöntöttem és ma megrendeltem!Tab S 8.4 ......De már csak januárban jön meg......

Jók legyetek!

(#1289) Imii válasza sly74 (#1288) üzenetére


Imii
tag

Helyes, szerintem nagyon jó választás! Majd kérjük a beszámolódat róla! :-)

(#1290) sly74 válasza Imii (#1289) üzenetére


sly74
csendes tag

KÖSZI!

(#1291) sly74 válasza Imii (#1289) üzenetére


sly74
csendes tag

Természetesen jelentkezem majd!!!Szerintem 5-7-e között fog érkezni kb.....

(#1292) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje megvan a gép már és olvasom is a fórumot, most sikerült elérni valamit, ami érdekelhet titeket. Szóval nem nagyon használjuk a magazin felületet, emiatt próbáltam én is a NOVA launchert, de abban eléggé zavart, hogy az alkalmazások lapon nagyon sok ikon volt, meg azt mindig újra rajzolta. Ez a magazinos dolog meg nem engedte kitörölni az utolsó widgetet, ez kicselezhető úgy, hogy pl az s tervező widgetjét hagyjuk meg egyedül, amit aztán tiltunk az alkalmazások között. Így bár kicsit furán néz ki üresen, de gondolom kevesebb erőforrást igényel. Ezen kívül letiltottam a MagazineWidgets alkalmazást (plusz karbantartásként még 37 appot).

Az S tervező widget helyett pedig a SolCalendart használom, az hasonlít a hagyományos tervező-höz.

Remélem valakinek segítettem

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#1293) cSuwwi válasza Burt1793 (#1275) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Hogyne, majd minden alkalommal kilépkedek. Nem túl életszerű.
Így viszont képernyő kikapcs után ~5 perccel lehibernálja = teljesen kilövi, pont amit akarok.

Amúgy ha már skype, ez a bug elég macerásnak tűnik: [link]
Talán jobb is, hogy nem megy állandóan.

(#1294) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Bocs, ha valakit zavar, hogy ide (is) írok, de kaptam karácsonyra a tabletemhez egy book cover tokot ami FEHÉR, nekem meg ugye barna a tab... Eladom, ha valakit érdekel írjon pü. Bontatlan csomagolásban természetesen, 9000 Ft.

(#1295) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok.
Van egy eladó új titán-bronz színű wi-fi modell gépem akit érdekelne írjon privatot.
Köszi

(#1296) Avicularia


Avicularia
veterán

Nem szakmai topikban kellene hirdetni. Kettő is egymás alatt :U

(#1297) melan válasza melan (#1294) üzenetére


melan
senior tag

Elnézést még egyszer, inkább link a hirdetésre, olcsóbban...

(#1298) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Egy nagyon hízelgő dolog a 2015. 01-es PC WORLD újságból: az év tabletje díjat a Samsung Tab S 8.4 kapta!!

(#1299) TomWexX válasza csalafinta65 (#1298) üzenetére


TomWexX
addikt

:C
Nálam a tab s mellett a mi tab és a nexus 9 volt versenyben mielőtt választottam. Nem bántam meg a döntésem.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1300) csalafinta65 válasza TomWexX (#1299) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.