Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) lazlogogola


lazlogogola
tag

Ha így halad a Samsung az árakkal,már mind1,hogy Apple vagy Samsung terméket veszel. :))

(#2) M3oH


M3oH
addikt

Jó teszt Bone, csak így tovább! :) Tetszetős tábla és a teszt alapján érezni, hogy rendben van, de az árcédula húzós.

(#3) AS


AS
félisten

Köszi a tesztet :)
De már itt van nálam is 8.4 es :C

Akinek van kérdése majd válaszolok :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Érdekes a tendencia. Ha valaki nem játszani vesz táblát, akkor nem értem, miért kéne 130-150-ért megvennie ezt, amikor az átlagember számára fontos funkcióinak nagy részét egy 50-60ezres tábla is ugyanúgy tudja.
Tehát mondjuk megértem, ha valaki egy iPad-et megvesz, mert azon egyedi az OP-rendszer és a szolgáltatások. De ez a Tab S 8.4 is csak egy Androidos tábla, hiába van leöntve egy Touchwiz mázzal.

Minden szavam magánvélemény!

(#5) lazlogogola válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


lazlogogola
tag

+1

(#6) Ádám16


Ádám16
addikt

Generálódott birtoklási vágy bennem a teszt végigolvasása után. Ez a tab nagyon szép, rendesen vetekszik dizájnban a TabletZ-vel nálam, pedig eddig ebben a kategóriában más nem jöhetett szóba.
QHD kijelző AMOLED-del, jó hardver... Nekem nem kéne több, és szerintem az ára sem gyilkos.
Rég mondtam ilyet, de ez szép volt, Samsung! :)

(#7) crue válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


crue
őstag

Ennyi erővel akkor miért gyárt a Mercedes autókat, ha az átlagember számára elég egy Opel Astra is.

(#8) bordi10 válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


bordi10
senior tag

"Tehát mondjuk megértem, ha valaki egy iPad-et megvesz, mert azon egyedi az OP-rendszer és a szolgáltatások"
Könyörgök csak ezt ne, ne ebbe a topikba...Istenem milyen buták az emberek :W

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#9) AS válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


AS
félisten

Csak azért mert Super AMoled QHD van benne. Nincs is konkurenciája.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagyon ritkán fordul elő, hogy tetszik egy Samu, de most ez történt. Mondjuk a TW-t (Magazine UX?) még mindig kikukáznám, de összességében ez egy nagyon jó tab lett, a Samsung tényleg kitett magáért. :C :K

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#11) csaabz


csaabz
őstag

Basszus, egyetértek azokkal, akiknek megtetszett ez a tablet, tényleg komolyra sikerült!
Megnéznék rajta 1-2 játékot...
:Y :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#12) tothmaxy182 válasza crue (#7) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Uhh, egy Mercedeshez hasonlítani a Samsungot kicsit erős, nem? :D
Amúgy értem mit akarsz mondani, és igazad is van. Én egy szóval nem mondtam, hogy ez a tábla nem kell a piacra, vagy hogy felesleges és a kutya nem fogja megvenni. Amúgy az emberek nagy része Astrát vesz, nem Mercit. A hasonlat ott sántít, hogy míg egy ilyen táblát az emberek nagy része megengedhetne magának, mégsem veszi meg, mert felesleges neki. míg Mercit azért nem vesznek sokan, mert nincs rá pénz.

(#8) bordi10: Problem? Amúgy köszi a személyeskedést, magas intelligenciára vall...

(#9) AS: Ez így van, és ez tök jó, akinek kell vegye meg. Csak szerintem az emberek 98%-ának bőven elég szép egy IPS panel is. Illetve sokan nem szereti az AMOLED-et a túljátszott színei miatt... Szóval ez van akinek előny, van akinek hátrány.

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Szvsz a Samsung hibázott az árral, nem is az iPad mini 2 szintjére, hanem afölé lőtte be egy tizessel.

A gép összes érdemének elismerése mellett: a burkolat még mindig plasztik, az üzemidő mondjuk úgy, hogy nem kiemelkedő, a hardver pedig a QHD kijelzővel a határon mozog, amit a meg-megröccenő játékok jól mutatnak. (A jövőben megjelenő csúcsjátékok beállításait tuti le kell venni középszintre, ha nem akarunk szaggatást látni.)

Nálam ez így nem éri meg a legdrágább árat, nagyon jó cucc, élvonalbeli, de több mindenben se a legjobb. Szvsz aki QHD-hoz ragaszkodik, az jobban jár, ha kivárja a Snapi 805-ös mobilokat/tableteket.

Nem a lényeg a fontos.

(#14) Lambach


Lambach
tag

Reménykedjünk abban, hogy a hátlappal se lesz gond! :DD :DD

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#15) spawn21 válasza AS (#3) üzenetére


spawn21
veterán

Hiába szép a tablet, ha akad. Mert kell a QHD. Értelme nem sok. Vagy tettek volna alá egy erősebb vasat.
Igaza van a kollegának, nem nyújt többet, ha átlag felhasználókat nézzük. Hiszen játékra alkalmatlan.
Nekem szimpatikus, de több helyen ezt is elrontották.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#16) AS válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


AS
félisten

a túljátszott színei miatt..,, régi lemez van olyan mod amitől ful fako lesz. ;]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem úgy volt hogy az S5 dizájnere szedhette a sátorfáját? Mert akkor én ezt most nem értem :F

spawn21:
Mert kell a QHD. Értelme nem sok.
Egyetértek. Testvéremnek van egy iPad minije (1-es) és szerintem tökéletes a felbontás, pedig nagy pixelvadász hírében állok :D Tableten szerintem egyáltalán nem gáz a 180-200 körüli ppi érték.

[ Szerkesztve ]

(#18) s4tch


s4tch
veterán

Árat vessük össze ezzel:
"WiFi hotspot ugyebár nincs, ahogy az NFC chip hiányában S-Beam átvitel sem."

Nem mondom, hogy így rögtön fapados a kütyü, de ezek olyan funkciók, amik a középkategóriában is alapvetőnek számítanak. A dizájn viszont büntet, 3 év után először rákívántam egy Samura.

(#19) AS válasza spawn21 (#15) üzenetére


AS
félisten

Itt van kezemben óvatosan a kijelentéskel :) De tényleg Magazin ux vagy mi franc az tényleg tud akadni de nekem az nem kell......

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#20) spawn21 válasza blueMerle (#17) üzenetére


spawn21
veterán

Így vágott vissza még utoljára ;]

AS: nem zavar, sosem láttalak Samut oltani bármiért is. Szóval az állításomat továbbra is tartom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#21) Blyan


Blyan
félisten

Objekíven elég nehéz beleközni, és még a kinézete sem lett gáz. A felbontás talán túlzás, de amúgy rendben van.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#22) AS


AS
félisten

Most ez hülyeség aki még nem látta élőben ezt kijelzőt addig nincs miről beszélni :) Angry birds epic kurva jó élmény föleg színek miatt.. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#23) tothmaxy182 válasza AS (#22) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nah, majd a Media Marktban megnézem magamnak... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#24) Fr0z3n válasza AS (#22) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Epic....fail :DDD Inkább full hd-s filmeken teszteld a kijelzőt, ne játékon.

(#25) AS válasza Fr0z3n (#24) üzenetére


AS
félisten

Még csak gyári van rajta még nem kötöttem össze a gépel......

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#26) Qukac válasza spawn21 (#15) üzenetére


Qukac
tag

Szerintem azért a hardver kevés hozzá erős, mindenki megfeledkezik a Nexus 10-ről, ami még 2 magos procival megfelelő optimalizáció mellett hasított. A gyártók csak simán elmentek abba az irányba mint anno a PC is elment, toljunk alá minél erősebb hardvert, a szoftvert meg tojjuk le. A tulajoktól kérdezném, hogy a sebesség milyen? Nem akarom úgy szidni, hogy nem használtam a cuccot, ha minden ok vele vegyétek az előző kirohanásom semmisnek :).

(#27) AS válasza Qukac (#26) üzenetére


AS
félisten

Menüre vagy kíváncsi hogy fut? Vagy böngészőre vagy játékokra ?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Jó ez tényleg, nagyon is.... egyeseknek biztos. Nekem már csak az lenne a kérésem a Samu felé, hogy vagy a fizikai gombokat robbantsák le a készülékekről, vagy távolítsák el a szoftveres vezérlősort (pontosan tudom, hogy nem tehetik meg). A kettő együtt helypazarlás és értelmetlen. Én a fizikai kinyírására szavazok, a Google mint az operációs rendszer inventora is azt az irányt szabta. Az ujjlenyomat olvasót, a fekvőtámasz érzékelőt, pupilla tágító szenzort meg szépen bele lehet illeszteni valamelyik szélbe, van ott hely. Ráadásul egyik szenzor sem igényli, hogy gombba applikálják.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#29) #03372544 válasza spawn21 (#15) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én is mindig azt várom a legújabb csillivilli telefonos/tabletes teszteknél, hogy egyszer már végre le legyen írva, hogy "gyerekek ez nem akadozik".
Ehhez képest itt van megint egy bivaly cucc, 3gb ram, brutál processzor, videó chip, és még mindig akad.

Elkezdtem a droidos pályafutásom egy Blade-del, azóta folyton lépkedek felfelé árban teljesítményben hogy végre akadásmentes telefonom legyen, de akárhogy nézem ez gyakorlatilag elérhetetlen vágyálom.

(#30) AS válasza #03372544 (#29) üzenetére


AS
félisten

Mindig lesz mikro lagg, de egy tabletnél nem zavaró. Gonosz legyek a Lg G3 nál jobban fut :))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#31) dikan


dikan
tag

A Samsung hardverét és az LG szoftveres megoldásait kellene összegyúrni, meg valami jó grafikust megfizetni, aki európai ízlésre rajzolja az UI-t és Dél-Korea letarolhatná a piacot. Ja és még mögéjük állítani egy támogatási csoportot, akik villámgyorsan adják ki hozzá a szoftveres frissítéseket úgy négy évig. Ez egy igen jól működő piaci modell lenne.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#32) tothmaxy182 válasza #03372544 (#29) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nexus

Minden szavam magánvélemény!

(#33) #03372544 válasza tothmaxy182 (#32) üzenetére


#03372544
törölt tag

A csupasz android nem tetszik, persze biztosan igazad van abban hogy az nem akad, de akkor se tetszik.

(#34) Mokó


Mokó
aktív tag

Nagyon tetszetős!

(#35) csalafinta65 válasza Qukac (#26) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nekem 10.5 LTE VAN...Kurva gyors.Ezt hidd el! ( tény, hogy a videókhoz MX player kell. De ez a Tab 3 10.1- nél is így volt) Valóban a kijelzője fantasztikus. Sajnos ezért ilyen brutál az ára...és nem fog 1 éven belül sem 20%-ot csökkeni . Talán érdemes lesz szürke importból venni majd...

[ Szerkesztve ]

(#36) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó a teszt köszi. A masina is elnyerte a tetszésemet :)

kengyel

(#37) Csapoati válasza blueMerle (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A QHD szerintem is feleslegesen sok, de azert az iPad Mini 1 kijelzoje mar keves, pedig en nem vagyok pixelharcos. Nekem ugyanolyan kijelzos tabletem van es a Moto G mellett mar nagyon pixelesnek hat.
Ez a Samsung viszont a qhd-s bibitol eltekintve nagyon durva lett, viszont a ceruza is vastagon fogott. 100 korul lesz ez jo vetel igazan.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) lazlogogola


lazlogogola
tag

Igen,vastagon fogott.
Ezért nem értem miért "ajánlott"???

(#39) AS válasza Csapoati (#37) üzenetére


AS
félisten

Nekem 110 volt Samsung garisan (Amúgy 130 :) )

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#40) DarkByte válasza Qukac (#26) üzenetére


DarkByte
addikt

A Nexus 10 alatt sajnos elfogyott mostanra a lendület. Kevés a RAM. Chrome + Google+ között váltogatás egy Swiftkey-el megfejelve már látszik hogy oda-vissza töltögeti a programokat. Néha hajlamos is belefagyni.
És bár nagyon szeretem mert nagyon kézreálló és a kijelzőjének gyönyörű színei vannak, egy fél éven belül le fogom cserélni. De Samsung-ot soha többet, mármint a Nexus 10 is Samsung de nekem Touchwiz nem kell. Következő Nexus-t talán megvárom, esetleg LG G Pad ami még szóba jöhett de azokból úgy tudom nincs WQHD felbontású. Én már nem akarok WQHD alá menni. Ugyanaz a jelenség mint a Full HD Nexus5-ön. 720p-s Note2-ről váltottam és bár nem szembeötlő a különbség, azért a betűk rajzolata szebb.

[ Szerkesztve ]

(#41) No.01


No.01
őstag

Most terveztem tabletet venni. Az elodmodell volt a kiszemelt (8.4 TAB Pro).
Az 250EUR ez 399... a kerdesem annyi, h - flame keltes nelkul - h az szvsz jobb es kontrasztosabb kijelzon kivul miben jobb ez, mint az elodmodell :F
Ok ez kulsore is jobban bejon (na jo a hatlap nem :B ) konnyebb, de ha csak a kijelzo a kulonbseg akkor a 150EUR meg kicsit tularazottnak tunik szamomra. Atsiklottam v.min esetleg ami indokolja az arkulonbozetet?

(#42) vicze válasza DarkByte (#40) üzenetére


vicze
félisten

N10-nél az a baj, hogy 4.3-mal az GPU RAM-ját 800-ra növelték 512-től, és így a maradék 1,1GB egyszerűen mocsok kevés ehhez a felbontáshoz. :( És az a legfőbb baj, hogy a WQHD-hoz 1,1GB kevés és kész.
Nekem is az a legnagyobb bajom, hogy nem akarok felbontásban lejjebb menni, de konkréten nincs alternatíva így... :S
Tab S jó lenne, csak hát a gomb...

[ Szerkesztve ]

(#43) tothmaxy182 válasza #03372544 (#33) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Tetszésről nem volt szó. :D Akadás menteset akartál, arra pedig ott a Nexus. ;)

Minden szavam magánvélemény!

(#44) muratomi1 válasza csalafinta65 (#35) üzenetére


muratomi1
senior tag

Mennyibe kerül a 10.1es gép? 8.4est nem vennék csak akkor ha marha drága a 10.1 és inkább otthoni felhasználásra kell tehát legyen nagy és kezelhető :D

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#45) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Korrekt ellenfele a mini retinának. Durvalett.

Iphone 7

(#46) vicze


vicze
félisten

"gond nélkül megbirkózik a 2K-s tartalmakkal is"
Ilyet tök felesleges 2K-t írni, az FHD (1980x1080) a 2K (2048x1080), mintha azt mondanád, hogy a hangyafa**-szal nagyobb felbontással is megbirkózik... :F
Pusztán csak egy elég nagy paraszt vakítás a 2K. 4K-t pedig csak az fogja lejátsszani, amiben megfelelő HW gyorsítás van. Azok meg a Adreno 4xx, Power VR 62xx (és nagyobb), Mali-450 és Mali-T7xx, semmi más jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#47) Csapoati válasza AS (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Annyit mar siman meger. Elegedett vagy vele? Neked mennyire melegszik es milyen a hatlap (homogen-e, meg hogy szubjektiven milyen a minosege)?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) janos1988


janos1988
addikt

Kár, hogy nincs benne fm modul meg egy kicsit nagyobb akksi.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#49) vicze


vicze
félisten

"azonban az 5420-as változat még nem támogatja a HMP-t, azaz a nyolc mag egyszerre, vagy tetszőleges A7/A15 kombinációban nem képes működni."

Természetesen támogatja a HW, mint minden big.LITTLE (az Exynos 5410-et kivéve), szóval max. a SW nem támogatja. Ellenőrizni a CPU-Z-vel lehet, ha ott 8magot lát, akkor HMP-s az SW.

[ Szerkesztve ]

(#50) AS válasza Csapoati (#47) üzenetére


AS
félisten

Érdekes mert egységesen melegszik ugyan úgy net vagy videó közben is vagy játék. Igaz még Fps játékot nem raktam rá (az a végső teszt) Tehát mindig kicsit langyos. Hátlap szerintem jó nem csúszik ki kezemből nem olyan puha tapintású mint note 3 pl. Hogy hogy fogja bírni ? Azt majd idő eldönti még nem lehet tudni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.