Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Xaels


Xaels
félisten

Nem tudom mit csináltok, de párom tegnap úgy dugta töltőre, hogy majdnem 2napja volt akkun és 6óra SoT volt benne úgy, hogy 26% volt még az akkuban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1552) AKG válasza Xaels (#1551) üzenetére


AKG
tag

Detto.
t705,4g,lte:
Este 11 magasságában teszem töltőre.
Fényerő maximumon,wifi állandóan,bluthoot munkaidőben bekapcsolva.
Reggel 5.20-kor veszem le a töltőről,kávé közben mailok olvasása,fórumok böngészése.
7-től 4-ig meló,néha wifire is csatlakozik,függően merre mozgok a cégnél.
4 db mail cím folyamatos szinkronizálása,napi 40-50 db bejövő mail olvasása,választ inkább asztalinál írok.
Kb fél óra telefonálás,kb 3 óra zenehallgatás bluethoot fülessel,napi 10 sms,óránként cigiszünetben fórumok olvasása,és könyvolvasás.Ebédszünet fél órás,szintén könyvolvasás.
Este haza,itthon wifin néha böngészés,és estére 40-50%-ra merül az akku.
Hozzáteszem,hogy a gyári jódlifonos romot odinnal cseréltem egy samfirmes függetlenre.A knox maradt,tehát official a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#1553) bostone válasza AKG (#1552) üzenetére


bostone
addikt

Elfér a zsebedben ez a terebélyes jószág? Azért kérdem, mert egy ideje azon gondolkodom, hogy tablettel váltom ki a telefonom, de tartok a sérüléstől.

(#1554) AKG válasza bostone (#1553) üzenetére


AKG
tag

Samsonite oldaltasit hordok,abban elvan.
Néha,ha a meló miatt játszóruhát kell húzni,abban is elfér.
Természetesen book cover védi.
December óta van meg,semmi sérülés.

(#1555) TylerD888 válasza shamann (#1550) üzenetére


TylerD888
csendes tag

Szia!Ha kiderül valami légyszives oszd meg velünk mert hasonlò cipőben járok...imádom de ez az aku idő szörnyű...es 30% alatt ha elinditok egy játékot 2perc mùlva leugrik 15%ra...ez nem normalis...köszi előre is... :)

(#1556) TylerD888


TylerD888
csendes tag

Ja és péntek este megcsináltam a gyári visszaállitást...minden felesleges gyári appot töröltem, 15% fényerő...és kicsit több mint 3òra kijelző időt tudtam csak kihozni belőle és ebbe 1perc játék sem volt...net, youtube, film...2%nál raktam töltőre...

(#1557) anett1985 válasza TylerD888 (#1556) üzenetére


anett1985
csendes tag

Én reggel húztam le a töltőről. Kikapcsoltam minden szinkronizálást, a wifi bekapcsolva maradt. 62%-on van és 1 óra kijelzőidő. Ez kb. 20-20 perc filmnézés, játék és olvasás. A kijelző fényereje 5 % alatt van.
Tegnap újraindítottam egymás után 5x, és mindig más akku százalékot mutatott, 10 és 52 % között össze vissza ingadozott.
Vissza akartam vinni a debreceni Samsung szervizbe, de közölték velem, hogy már nem foglalkoznak garis ügyekkel. Tudja valaki, hogy van-e másik szerviz Debrecenben vagy vihetem vissza oda, ahonnan vettem? Ha utóbbi, akkor mennyi javítási időre számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#1558) shamann válasza anett1985 (#1557) üzenetére


shamann
csendes tag

látom többen tapasztaljuk ugyanezt, remélem rendbe jön az én tabom is, mert nagyon tetszett az akksi ideje:) Nekem is volt ilyen százalék ugrálásom, nekem azt ígérték még a héten meg lesz.

(#1559) Lonsi válasza Xaels (#1551) üzenetére


Lonsi
tag

Gyanítom, hogy nem a userben, hanem a készülékben lesz a probléma. Elviekben az enyémet ma, vagy holnap hozzák vissza. Kíváncsi leszek, hogy lesz-e bármi leírás a szervizről és ha igen mit cserélnek.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1560) Lonsi válasza Lonsi (#1559) üzenetére


Lonsi
tag

Most hívtak a TMX Kft-től(Samu szervíz). Holnap kihozzák az eszközt.
A munkalapon alkatrészcsere illetve software frissítés szerepel. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1561) TylerD888 válasza Lonsi (#1560) üzenetére


TylerD888
csendes tag

Legyszives ertesits a fejlemenyekrol minket...elore is koszi

(#1562) planbmokus


planbmokus
senior tag

Hoppá!

[link]

Lollipop 5.0.2 : Március-Április.
Jól hangzik!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1563) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy az LTE-s TAB S 8.4 Titanium Bronze készülékem jobb oldali pereme nem egyenes, van egy kis deformálódás (kanyar) benne. A hangerő fel- le gomb alsó részén alig láthatóan, de enyhén elvan görbülve. Ha lámpa alatt nézem a perem és a kijelző szélét, egy apró rést lehet látni.

Szerintetek garanciális cserére, vagy javításra vigyem vissza ahol vettem?

A készülék (kopp-kopp-kopp) gond nélkül működik csak kicsit furcsa, hogy egy közel 150ezer Ft-os prémium készüléknél ilyen előfordul.

[ Szerkesztve ]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1564) SzlobiG válasza planbmokus (#1562) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jöhetne már. :))

(#1565) Lonsi válasza TylerD888 (#1561) üzenetére


Lonsi
tag

Tehát a fejlemények a következők:
1. munkalapon kiadott alkatrészek:
- 6001-002262 csavar
- GH43-04206A akku
2. üzemidőt teszteltem úgy hogy nincsen semmi gyomlálva kb 10%~1óra
Végeredmény: ez öröm bódottá :))

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1566) TylerD888 válasza Lonsi (#1565) üzenetére


TylerD888
csendes tag

Aktìv hasznalat melett 10%/òra???mert az tenyleg jo lenne...szerintem akkor en is kuldom szervizbe...

(#1567) Lonsi válasza TylerD888 (#1566) üzenetére


Lonsi
tag

Az aktív használat alatt az én esetemben arról van szó, hogy kb 20 percet szenvedtem a telenoros mobilinternet beállításokkal, letöltöttem pár alkalmazás frissítést 4G-vel állítgattam rajta ezt-azt, illetve tesztelés képen lejátszottam a gyári videót. Ez kb egy óra matekolás volt.
Amennyiben nálad nagyban eltér az aksi üzemideje az említettől, akkor érdemes lehet visszaküldeni.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#1568) oncsi válasza TylerD888 (#1566) üzenetére


oncsi
őstag

Nem igazán értem, mi ez a tétovázás az aksi körül. Hogy jó e, vagy sem. Meg kell nézni, hogy a gyártó mit mond. Mennyi videot lehet lejátszani, mekkora fényerőn? Hiába kérdezed itt, hogy "aktív használat mellett neked 10%/h" a merülés. Két fő fogyasztó van a tabban. A kijelző lehet nálad alacsonyan van, másnál meg maxon, és neki 30%/h a merülése. Akkor rossz az aksija? Vagy nálam pl. még be sem melegedett egyszersem, mert nem játszom rajta, és mégis tudok 8%/h és 35%/h merülést elérni. Egy xvid sorozatot nézve kb 10-11h-t bír MX Playeren 13-as fényerőn. (10.5)
A 10%-od szerintem kifejezetten jó, különösen az "aktív használatot" is figyelembe véve.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1569) anett1985 válasza oncsi (#1568) üzenetére


anett1985
csendes tag

Én a gyártó weboldalán csak maximum időket találtam, a videólejátszás max. 12 óra 8.4 és 10.5 esetében is. Akkor ezek szerint a tiéd rendben van. Én is MX playert használok, és 6 óra 9 perc-nél 8%-os akksival ment a töltőre reggel. Fényerő 0-3 között, csak filmet néztem 20 perc böngészést leszámítva, szóval így elég gagyi. De!! eddig ez szuper rekord, mert 4 óránál többet még sose bírt töltő nélkül. Pedig leginkább film és böngészés megy, játék ritkán.
Meg ugye nálam még van egy kis anomália a % kijelzésben is. Ír 52%-ot, újraindítom, és 30-at ír. Na nem azért, de ezt a gagyi kínai tabok is tudják sokkal olcsóbban. :)
Mindenképpen megy a tab szervízbe, csak még emésztem egy kicsit, "visszaköltözök" a Nexusra, aztán az üzletbe kell vissza vinnem, mert nem LTE, nincs prémium gari, meg itt szerviz se.

[ Szerkesztve ]

(#1570) oncsi válasza anett1985 (#1569) üzenetére


oncsi
őstag

nálam LTE Netböngészés eszik a legtöbbet. pl ez a fórum a világos árnyalata miatt 15%6h-t. Dolphint használok, egyrészt mert kb az jön be legjobban, másrészt azon be lehet állítani külön a fényerőt. olyankor 8% alatt van Pl. este, mikor még az is világos.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1571) shamann


shamann
csendes tag

na skacok, visszakaptam akksit, toltot csereltek meg sw update. kíváncsi leszek:) majd írok

(#1572) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok. Érdeklődnék hogy miért nem találok olyan időjárás programot, aminek a widgete animált? Sokat megnéztem, de egyszerűen nem találtam. Tudtok ajánlani egy jó időjárás appot?

[ Szerkesztve ]

TL

(#1573) shamann


shamann
csendes tag

hány centis adatkábeletek van? mert ugye cserélték a töltőmet és kisebbet kaptam,fehér akkorra mint a telefonoké,nem emlékszem pontosan hogy az 1méteres vagy 1,5méteres volt ?

(#1574) Imii


Imii
tag

Nem tudja valaki, hogy hogy lehetne megoldani egy video nézésénél, hogy a bluetooth fülesen, és a 3,5-es jackre csatlakoztatott fülesen is hallani lehessen a hangot? Amint bedugom a fülest a csatlakozóba, a bluetoothos azonnal elhallgat.

(#1575) Antigabo


Antigabo
tag

Szép kütyük.

Valaki rámutatna hogy hol a 700 és 705 közötti külömbség leírva ?

Köszönöm !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1576) Xaels válasza Antigabo (#1575) üzenetére


Xaels
félisten

Nagyjából a Sim foglalat és az előlapi hangszóró.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1577) Antigabo válasza Xaels (#1576) üzenetére


Antigabo
tag

Őőőő...jó !

akkor 45 ezer forint árkülömbség - több mint egyharmad felár két jelentéktelen dologért ?

vagyis nem értem

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1578) Antigabo


Antigabo
tag

Egyébként meg szégyen hogy a Samsungnak annyira rosszul működik a weboldala hogy ezt itt kell megkérdeznem mert LEHETETLEN OTT kideríteni mert csak azt tölt be vagy mutat amit kedve van !
Ez simán elcsapja a kedvemet a vásárlástól !

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1579) cSuwwi válasza Antigabo (#1578) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Google-el is kikereshető, sima XY vs XY-al, íme (az oldal közepétől)

[link]

Amúgy ugyanaz a kettő, csak a 705-ösben van LTE (4G), ezért 1 simkártya is belerakható (+smst is kezel)

(#1580) Antigabo válasza cSuwwi (#1579) üzenetére


Antigabo
tag

Igen - köszi mindenkinek ! - rájöttem, sikerült stb ...

Szerintetek a riválisa - a Dell Venue 8 7000 túllihegett vagy tényleg jobb ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1581) mycso válasza Antigabo (#1577) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk, hogy jelentéktelen az túlzás, mert akinek kell a mobilnet esetleg ez használja telefonként is, annak eléggé jelentős.
Bár azzal egyet értek, hogy elég nagy az árkülönbség.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1582) moriak válasza mycso (#1581) üzenetére


moriak
tag

Lehet telefonként használni?! Ezek szerint igen, de 8.4"-nál már azért elég kényelmetlen lehet. Van aki telefonként használja és szívesen leírná a tapasztalatát? (minőség, stb. stb) Köszönöm.

(#1583) Antigabo válasza moriak (#1582) üzenetére


Antigabo
tag

igen közben megértettem hogy a másikban nincs sim,
de ez még nem garantálja hogy telefonként is használható

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1584) moriak válasza Antigabo (#1583) üzenetére


moriak
tag

Több oldalon is írják, hogy lehet használni, de publikus helyen kerülendő! :)

(#1585) Xaels válasza Antigabo (#1583) üzenetére


Xaels
félisten

Igazából próbálni nem próbáltuk még tudtommal, de a Samsung logó helyére akkor minek kerülne előlapra hangszóró ha nem lehet vele telefonálni? Egyébként kövezzetek meg, de sokszor téma ez a telefonálás meg fényképezés "vicces"... Én ha 3-4naponta megejtek egy hanghívást akkor sokat mondtam, de ha kellene ez tudja pótolni a telefont. A fényképezés meg sokkal kényelmesebb mert jól rá lehet fogni, nem kell vele bűvészkedni, persze 1kézbe nehéz tartani.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1586) Luser2000 válasza Xaels (#1585) üzenetére


Luser2000
addikt

A T805-ös készülékkel lehet telefonálni.
Feltételezem, akkor ezzel is.
Van tárcsázótok a menüben?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1587) Xaels válasza Luser2000 (#1586) üzenetére


Xaels
félisten

Van minden, csak nem próbáltuk mert az nem volt szempont csak szolgáltatónál nincs más.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1588) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Konkrétan besz****. A tab hátulján megjelent két bemélyedés meg egy nagy púp középen a procinál. Most olvastam után, hogy voltak túlmelegedési gondok a tab körül, de ezt nem gondoltam volna. Rendesen ráfutottam a dologra. Más is tapasztalt már ilyet? Vagy én vagyok itt a fórumon az egyetlen, akit ért ez a fajta megtiszteltetés? :W

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1589) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Egész pontosan így jártam, pedig nem is használtam olyan durván, játék nem volt. Egy kis Skype, böngészés és itt az eredménye:

[link]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1590) mycso válasza Gilberto (#1589) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Azta Q!
Ilyet még nem láttam, ez nagyon durva.
Akkor ez nem kicsit melegedett túl. Gondolom azért gariban javítják/cserélik.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1591) TomWexX válasza Gilberto (#1588) üzenetére


TomWexX
addikt

Konkrétan itt ebben a topikban még nem volt erre példa, de maga a probléma sajnos nem ritka, nem csak ennél a tabnál hanem mindenhol. Mivel a tab s hátlapja egy puha vékony maszat, így simán kinyomhatja a felpúposodott gyári hibás akksi. A procinak ehhez semmi köze...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1592) oncsi válasza moriak (#1584) üzenetére


oncsi
őstag

Miért nem publikus?
Az a készülék amit a gyártó ellát minden híváshoz szükséges fukcióval, miért ne lenne publikus a használata.
Nem kell hozzá semmi módosítás. Tegnap tönkrement a kedvenc telefonom (Sony Ray) és most pár napra a Tab lesz a telefonom. (10,5)
Persze nem a fülemhez fogom tenni, viszont szinte tökéletes a kihangosítása.
Van olyan bt füles, ami kiirja a hívószámot vagy személy nevét, lehet hívást fogadni meg bontani? Mert akkor a táskábol sem kell kivennem..

Nagyon sok az aksi hibás darab, nem jó jel a jövőre nézve. Ez lehet a rossz példja a dizájn és a minőség csatájának, és máris a dizájn vezet..

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1593) oncsi válasza Gilberto (#1589) üzenetére


oncsi
őstag

Milyen tokban tartod? Mert ha semmibe, akkor az nenjó omen a többire nézve sem.
Ha többen jelzitek a samunak, és egyességet ajánlnak. Akkor nem vagy köteles ugyan azt a típust választanod.
De olcsobbat, vagy kategoriájában gyengébbet sem vagy köteles elfogadni. Még a pénz visszatéritést sem.
Én így kaptam 2TB wincsi helyet 3TB-at mert úgyanazt ajánlották cserére, meg a pénz visszafizetést. Így inkább adtak a következő árlépcsőröl egy 3TB wincsit.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1594) Gilberto válasza oncsi (#1593) üzenetére


Gilberto
aktív tag

A Samsung tokjában, amit ugye meg lehet venni tölük. Asszem Book Cover a neve.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1595) kovacs65 válasza oncsi (#1592) üzenetére


kovacs65
senior tag

Sony SBH52.. Tökéletes.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1596) oncsi válasza Gilberto (#1594) üzenetére


oncsi
őstag

Nekem csak a síma (fél) book cover van. De az előd medel a Note10.1 az nagyon be tudott melegedni, ha rajta volt a tok. Még azt a minimális hőátadást is csökkentette. De ilyen mérvű károsodást az sem okozhat. Én, a helyetekben, akit érint, nem a bóltba vinném, hanem a Samsunghoz. Ott sem egy portás lánykával beszélnék. Ügyesen megfogalmazott valós! Panaszáradattal (meghiusult üzlet, mert nem merted használni, meg veszendöbe ment a napod. Stb. Én szerintem vagy egy ujabb készüléket választanék. Vagy ha valaki jó (magas) áron vette, akkor visszakérném az akkori árát, és vennék ujat + maradna kis pénz is.
Én már sokszor megjártam ezt az utat, és többségében megérte.
Egyébként meg a ku..a anyucikáját egy ilyen hiba az év Tab-ja dijas terméknek. Sokan előjőnnek vele még el is vesztheti.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1597) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Tab S 8.4-et, gyári garanciával az eDigital akciójában. A mySamsung-on beregisztráltam, de nem kaptam prémium garanciát, csak a +1 évet. Jár a prémium garancia vagy sem?

Köszönettel:

Z

(#1598) Gilberto válasza oncsi (#1596) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Elöfizuval szolgáltatótól vettem. Tegnap este felhívtam öket, hogy ilyenkor mi van. Holnap jön a futár érte, és elviszi. Addig meg kapok cserekészüléket.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1599) TomWexX válasza sazo (#1597) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha a T700-at vetted meg, akkor nem. Csak az LTE változathoz (T705) jár a prémium gari.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1600) anett1985 válasza shamann (#1573) üzenetére


anett1985
csendes tag

Lehet már kaptál választ, de az enyém 1,5 méteres. A tabom pedig "megtáltosodott". :) Addig húztam a visszavitelt, hogy elkezdett normális üzemidőt produkálni. Ha filmezek hálózaton keresztül , meg keveset játszok, böngészek, akkor 8 óra, ha csak játszok 3-4 óra kijelző időt ír. Ezt már elég jó, a Nexusom se tudott ennél többet. Egyelőre nem tudom hova tenni a változást, majd meglátjuk így marad-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.