Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Fryskitt válasza glocker (#750) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm. Megzavart az a nagy árkülönbség. Vsz az van, hogy a Bluechip mögött a Computer Emporium áll, mint nagyker és a drágábbik verzióból bennragadt az az ár, ami akkor volt, amikor az elsőt eladták. Azóta csökkent az ára, de mivel náluk senki nem vett még belőle, nem aktualizálták.
Én sem találtam itthon másféle processzorral, de ebben az országban bármi elképzelhető, még az is, hogy behoztak egy észak-koreai utánzatot :O .
Amúgy az az E-digitalos akciós ár ahogy elnézem épp a normál ára ennek a tabletnek mostanában. ;]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#752) glocker válasza Fryskitt (#751) üzenetére


glocker
tag

általános vélemény (de nem kötelező), hogy a szürke import (a lehetséges kockázatai miatt) kerülendő...

először én is azon voltam, hogy megveszem olcsón egy kis noname boltból... de amikor megrendeltem, akkor felhívtak, hogy ez csak maga a készülék, és még töltő sem jár hozzá... és valszeg nem is magyar nyelvű a készülék :W

később itt a fórumon valaki azt mondta, hogy ezek az olcsó darabok valószínűleg bemutató darabok a német/francia piacról... tehát fogdosták, nyomkodták, kipróbálták ezeket... (és még az is benne van a pakliban, hogy bemutató daraboknak első szériás esetleg gyári hibával rendelkező darabokat szoktak vinni)

ezen információk fényében én úgy gondoltam, hogy ekkora összegnél már fontos a garancia és a hiteles forrás... (persze a kockázatot így sem zárhatod ki, csak minimalizálhatod... egy nagy forgalmazó nem foglalkozik fű alatti termékekkel, de hibás darab itt is előfordulhat, viszont van hova fordulni...)

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#753) Fryskitt válasza glocker (#752) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hát, az Emporium importőr is. Mondjuk minőségi hibáktól nem tartok. A készletinformációik viszont néha érdekesek. :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#754) kovacs65 válasza glocker (#752) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem eddig több Samum is volt (Tab 7.7, S2, Note 2, Tab S), de a garanciával szerencsére soha semmi probléma nem volt. (Nem a gari érvényesítésével-- egyszerűen nem voltak hajlandóak elromlani) A 8.4 kivételével mindnek új tulaja van már, senki sem panaszkodott rájuk. Szerintem majdnem tökéletes gépek. Majdnem, mert lenne egy-két extra igényem, de olyan kütyü sohasem lesz, amely tökéletes.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#755) glocker válasza kovacs65 (#754) üzenetére


glocker
tag

én évekig dolgoztam számítástechnikai eszközök importálásával és nagykereskedésével foglalkozó cégeknél, garanciális területen is... megfordult pár(százezer) eszköz a kezemben... tapasztalatból, mondom, hogy a legmárkásabból is van sz*r és a noname-ből is lehet jókat kifogni, de hosszú távon a számok azt mutatják, hogy arány az, hogy a márkásabból kevesebb, a noname-ből több a sz*r... szóval szerintem egy bizonyos érték fölött érdemes a garancia kérdését is komolyan venni

bocs a béna kérdéseket :-(

(#756) csalafinta65 válasza glocker (#750) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Igen, ez így van. Én nagyon csalódott voltam, mikor még júli. 30.-án elsők között megvettem, pont a Snapdragon miatt, mert Exynos-sal érkezett az LTE-s 10.5 változatom..A Snapit sokkal jobbnak találod??? Én gondolkodtam, hogy vennék egy Tab Pro 10.1-et..Volt már szerencséd ahhoz a típushoz? ( sajnos csak szürke importos lehet, mert soha hivatalosan nem forgalmazta a Samsung)

(#757) Fryskitt válasza AS (#698) üzenetére


Fryskitt
addikt

Beszívtad a ... kémprogramot. Úgy tűnik néha azért sikerül telepíteni. :W A gyári reset meg törölte.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#758) glocker válasza csalafinta65 (#756) üzenetére


glocker
tag

nem, sajnos még nem volt szerencsém a pro-hoz... de úgy tudom, hogy a snapdragonos változat annyiban jobb lenne (mint az exynos), hogy pl. arra az eszközre rá lehet dugni külső USB-s HDD-t, mert tudja kezelni... de ha minden igaz az exynos-os változat meg talán takarékosabb az árammal...

szóval sokparaméteres a dolog...

a pro vásárlásról meg a szürke importosról azt gondolom, hogy érdemes lenne tisztázni, pl. hivatalos márkaszerviztől megkérdezni, hogy mi van akkor ha kapsz ajándékba pl. az USA-ból egy ilyen készüléket... arra érvényes-e itt a gyári garancia...

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#759) csalafinta65 válasza glocker (#758) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon köszönöm a jó tanácsokat! ( Egyébként a Tab Pro LTE-t nagyon jó áron megtudnám venni.112 ezer ft. Szerintem jó ár. Szerinted? 8220 az akksija.

(#760) glocker válasza csalafinta65 (#759) üzenetére


glocker
tag

sajnos nem tudom, hogy jó árnak számít-e...

de az bizonyos, hogy az USA-ban Qualcomm Snapdragon 800 procival árulják a cuccot...

8.4 Wifi -> 400$
8.4 LTE -> 500$
10.5 LTE -> 600$

bocs a béna kérdéseket :-(

(#761) Fryskitt válasza glocker (#760) üzenetére


Fryskitt
addikt

Sajna a mai dollár árakkal számolva nem olcsóbb, sőt. Meg ugye az adó, mert az amerikai árak nettók. Érdekes viszont, hogy itt olcsóbb a titánium. Élőben sajna csak fehéret láttam, de az nagyon jól nézett ki azzal az arany szegéllyel.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#762) glocker válasza Fryskitt (#761) üzenetére


glocker
tag

"médijamárket"-ben megnézheted a bronz változatot... én emiatt a személyes találkozás miatt vettem meg... meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt... (megvettem, miközben semmi szükségem rá... egyszerűen csak gyönyörű... vagyis szerintem az...)

természetesen csak úgy éri meg, ha valaki éppen kiutazik és hoz egyet... és úgy is csak úgy, hogy kb. ugyanazért az árért Snapis változatot kap...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#763) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nem bírok dönteni a 8,4-es és a 10,5-ös között. Kinek mi volt a szempont? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#764) csalafinta65 válasza Fryskitt (#763) üzenetére


csalafinta65
senior tag

10.5 LTE!!!!! Csakis! A méret a lényeg. És kicsit a kijelző is szebb! Netezni is jobb. Akkuideje is több. Filmezni kiváló. Mivel pehely könnyű, nagyságát nem érzékeled!

[ Szerkesztve ]

(#765) Fryskitt válasza csalafinta65 (#764) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ritkán használom... LTE nem nagyon kell, figyelembe véve az internet adót is..... egy előfizetésre fizetni bőven elég lesz. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#766) csalafinta65 válasza Fryskitt (#765) üzenetére


csalafinta65
senior tag

a tablet pc modem nélkül nem sokat ér...nem kell semmit osztogatni, beteszed a SIM-et. Ez így korszerű. Nem véletlenül sokkal drágább is a modemes változat. Mostanában több szórakozóhelyen is voltam....kiváló wifivel rendelkező telóm van...a nyílt wifi mindenhol egy nagy nulla volt...kártyán be a mobilnetet...szuper volt mindenhol...sajna ezért is van szükség mobilnetre...az otthoni wifizés kevés...

(#767) TiMoN válasza Fryskitt (#763) üzenetére


TiMoN
senior tag

8.4 es is tökéletes. Frankón kézre áll remek mindenre, film, net, játék.

-TiMoN-

(#768) Fryskitt válasza TiMoN (#767) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ezen agyalok én is. Hiszen itthonra itt a notebook. A tabit max hurcolnám, ha megyek valahova. Akkor elég a kisebb is. És hát annak a 25e forintnak is lenne helye éppenséggel.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#769) csalafinta65 válasza Fryskitt (#768) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Menj el egy Samsung Márkaüzletbe, ott egymás mellett van a 2 készülék...pl. West end City...

(#770) Fryskitt válasza csalafinta65 (#769) üzenetére


Fryskitt
addikt

Néztem mindkettőt. Nyilván olvashatóság szempontjából jobb a nagyobb. De itthon szinte mindig a notit használom. Vinni meg talán jobb a másik......

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#771) csalafinta65 válasza Fryskitt (#770) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mekkora a notid? 15'6? Mert akkor azért jóval kisebb a 10.5.

(#772) Fryskitt válasza csalafinta65 (#771) üzenetére


Fryskitt
addikt

13,3 :) De meg sokat írok, szóval itthon egyértelműen azt használom. Most kissé hajlok a 8,4 LTE felé, hogy hát hátha. De jövő hónap projektje úgyis.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#773) csalafinta65 válasza Fryskitt (#772) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Pedig az Edigitalban most van jó áron...Nekem 14''1-es a laptopom...

(#774) glocker válasza Fryskitt (#763) üzenetére


glocker
tag

mindenkinek más...

nekem pl.
- van LTS-s telefonom, szóval nekem WIFI-s elég (és olcsóbb is)
- nekem igazán a 7"-osak kicsik a 8-9" szimpi, a 10 fölötti picit nagy, szóval adta magát a 8.4

de ez az egész csak okoskodás, mert most hogy megvan... és kiderült, hogy semmi szükségem nem volt rá... már megfordult a fejemben, hogy akár lehetet volna LTS-s is (futotta volna rá, és épp így lehetett volna nagyobb is...) szóval ez nem feltétlenül racionális döntés... és senki nem fogja meghozni helyetted...

az edigiben is akciós, az ipon-ban még olcsóbb, de hiszem, hogy karácsonykor még jobb akciók lesznek...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#775) glocker


glocker
tag

tud valaki valami videó lejátszót javasolni?

helyi hálózatról, samba megosztásról érném el a filmeket, de se a VLC, sem az MX Player nem tud tallózni :Y helyi hálózaton (vagy csak nem jöttem rá hogyan kell)

eddig úgy érem el a tartalmakat, hogy ES file explorerel tallózok, majd kiválasztom mivel akarom megnyitni...

és a codec-ekkel is problémám van, több dolognak sem játsza le a hangját a beépített videó lejátszó...

alapvetően nincs tapasztalatom DLNA-vav... valahogy be kellene üzemelnem egy miniDLNA-t vagy hasonlót... ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata / ötlete?

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#776) csalafinta65 válasza glocker (#774) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A karácsonyi akciókban ne bízzál..A kereskedő jól tudják, hogy ilyenkor a sok ökör mindent megvesz, ár kevésbé számít. Az S taboknál szerintem február, március környékén lesz egy stabil árbeállás. A mostani szürkeimportos árakra fog beállni. 95-155 ezer lehet az alsó-felső határ.

(#777) csalafinta65 válasza glocker (#775) üzenetére


csalafinta65
senior tag

DTS kodeket sajna nem kezel. Az MX Playernél nincsen jobb. Ott is mókolni kell a lejátszóba épített hardveres, szoftveres gyorsítással, hogy legyen hallható hangsáv....

(#778) Avicularia válasza glocker (#775) üzenetére


Avicularia
veterán

MX Playerhez dts-ac3 hanghoz le kell tölteni codec-et az xda-ról. Settings-Decoder-download custom codec.

(#779) csalafinta65 válasza Avicularia (#778) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A 10.5 -nél eleve kezeli az ac3-at. DTS-t nem. Én próbáltam több DTS kodeket letölteni, de nem sikerült hallhatóvá tenni a hangot.

(#780) JaniS válasza csalafinta65 (#779) üzenetére


JaniS
senior tag

XBMC kezeli, sőt, nagyon sok mindent lejátszik, de már írtam neked :)

(#781) csalafinta65 válasza JaniS (#780) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Megnézem, köszi.

(#782) csalafinta65 válasza JaniS (#780) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A fizetős média centerre, playerre gondoltál a play áruházból?

(#783) glocker válasza csalafinta65 (#776) üzenetére


glocker
tag

engem már nem érint a karácsonyi akció...
hétfőn megrendeltem (iPonból 100.716,- Ft 2év gyártói garanciával), kedden itt volt a kezemben a cucc...

eddig is csak a Nexus 9 és Android L combo-ra vártam, de Nexus 9-től nem vagyok odáig (persze jónak tartom, de elmarad attól mint amit a többi Nexus nyújtott a kategóriájában...) és ha minden igaz Android L pedig kijön Tab S-re is... szóval igazából, nem volt már értelme várnom... persze ha mégsem jön ki az L Tab S-re akkor megszívtam...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#784) kovacs65 válasza glocker (#783) üzenetére


kovacs65
senior tag

Grat. Élvezd!
Jó ez.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#785) glocker válasza kovacs65 (#784) üzenetére


glocker
tag

:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#786) JaniS válasza csalafinta65 (#782) üzenetére


JaniS
senior tag

Nem. A totál ingyenes, nyílt forráskódú lejátszóra innét.

(#787) Avicularia válasza csalafinta65 (#779) üzenetére


Avicularia
veterán

Amit linkeltem megoldást, az alatt van DTS hang ha MX playert használsz.

(#788) csalafinta65 válasza glocker (#783) üzenetére


csalafinta65
senior tag

LTE mennyi lett volna?

(#789) SzlobiG válasza Avicularia (#787) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is van dts azzal a megoldással. :K

(#790) glocker válasza csalafinta65 (#788) üzenetére


glocker
tag

iPon
8.4 WIFI 100.716,-
8.4 LTE 124.122,-
10.5 WIFI 124.699,-
10.5 LTE 153.477,-

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#791) csalafinta65 válasza Avicularia (#787) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Letöltöttem. Ugyanúgy nincs DTS hang...egyedi kodeket kér...

(#792) csalafinta65 válasza glocker (#790) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A helyedben nem iponoztam volna....Az ED bizalomgetjesztőbb. Itt érdekes módon senkinek nem kell LTE....ennek ellenére azért az árát megkérik. Vajh miért?? De ha eladom, akkor a vevő nem akarja megfizetni. Megfogja pedig.

(#793) glocker válasza csalafinta65 (#792) üzenetére


glocker
tag

szerintem kinek a pap kinek a papné ;]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#794) TiMoN válasza csalafinta65 (#792) üzenetére


TiMoN
senior tag

LTE verziót kaptam telenortól, de használni nem tudom mert 4G sehol nincs a környéken még :)
Mondjuk a 4G jobban is szívja az akkut. Nem hiányolom elég a 3G is.

-TiMoN-

(#795) csalafinta65 válasza TiMoN (#794) üzenetére


csalafinta65
senior tag

És jó, hogy van modemed, 3G?

(#796) csalafinta65 válasza JaniS (#780) üzenetére


csalafinta65
senior tag

XBMC, és kodi 14 letöltve, de mx player DTS-nél hallgat...unom ezeket a hasztalan mókolásokat.

(#797) bostone válasza csalafinta65 (#792) üzenetére


bostone
addikt

Mi a probléma az iponnal? Több ismerősöm rendel tőlük rendszeresen. Részükről még nem volt panasz.

(#798) csalafinta65 válasza bostone (#797) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Egy ismerősömnek nem akarták engedni az elállás jogával való élését...nagy nehezen, agresszív fellépédssel sikerült...Én az ED-nél egy 12 napos telót adtam vissza. Másnap már számlámom volt a pénz. Állítólag az Ipon +2 %-ot felszámol kártyás fizetésnél...ez igaz??

(#799) Azie válasza csalafinta65 (#798) üzenetére


Azie
őstag

12 nap után jöttél rá, hogy "hopp, ez nem tetszik"? Életszerű. Magyar mentalitás. A kártyás fizetéses, elállással való szarozás is.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#800) csalafinta65 válasza Azie (#799) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem sz@roztam apafej! 10 nap után jelentkezett egy hiba. Elvittem a Samsung szervízbe, ahol azt javasolták, ha tudok, inkább álljak el a vásárlástól....Ők már csak tudták...Egyébként 14 nap áll rendelkezésemre a törvény szerint. Ez lehet 1 perc...de 13 nap 23 óra is...Ez sok kereskedőnek nem tetszik. Nekem meg sok kereskedő viselkedése nem tetszik. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.