Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) AS válasza bostone (#649) üzenetére


AS
félisten

Még megvan, tartaléknak :C Amúgy nem rossz , de játékra már nem használható ami nálam fontos. Teljesen fémhátlap sem minden napi dolog. Igen intel proci de azzal nem volt gond , még csak nem is meleget semmit sem
Még van családban pár Transzformers pad is , de azokkal már gondok voltak főleg RT-s xaral.

Ég és föld Ez a Samsung Tablet főleg kijelzője miatt , meg felbontás és sebesség is nagyon jó.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#652) szalabzs


szalabzs
tag

Sziasztok!
Kicsit összezavarodtam, mert eddig Ipad mini Retinát szerettem volna, de aztán utánaolvasgattam ennek a TAB-nak és nagyon sok a jó vélemény a kijelzőről.
Tudtok nekem érveket mondani, hogy miért ezt vegyem?
Ha jól tudom az LTE modellben Snapdragon SoC van, és csak ez kezeli a 4K videókat. Ezt meg tudjátok erősíteni?
Az igazság az, hogy nincsen még okostelefonom így a tethering sem opció nálam. Mennyire hatékony az internet effajta megosztása?
Ebben a videóban 16.35től a képernyő fekettéjéről és az árnyékokról beszél a kedves tesztelő.
Mennyire zavaró a legsötétebb árnyalatok összeolvadása?
http://www.youtube.com/watch?v=VHDKXaIAf8E

Egyelőre ennyi.
Tudom, hogy összevissza de így jutottak eszembe a kérdések :)
köszi!

(#653) pils00 válasza szalabzs (#652) üzenetére


pils00
tag

A Magyarországon hivatalosan forgalomba hozott Tab S 8.4 LTE készülékekben samsung processzor van.

Legalábbis az enyémben biztos. :K

(#654) csalafinta65 válasza pils00 (#653) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mindenkiében.....Jobban örültem volna egy Snapdragon 805-nek, és USB 3.0 prtnak. Belefért volna az árba bőven!

(#655) AS válasza csalafinta65 (#654) üzenetére


AS
félisten

Akkor még nem volt S805 ...
Még csak most jön az első S805 ös készülék a Note 4.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#656) csalafinta65 válasza AS (#655) üzenetére


csalafinta65
senior tag

De USB 3.O volt...és az LTE verziókból csal a gyengébb exynos jutott hozzánk..nem értem, hogy miért kellett 2 féle verziót készíteni...801 már volt.

(#657) szalabzs válasza AS (#655) üzenetére


szalabzs
tag

AS,

Tudsz valami véleményt mondani az árnyékokról, és a legsötétebb árnyalatokról?
A videóra hivatkozok, amit az előző kommentemben linkeltem. :)
16.35től
http://www.youtube.com/watch?v=VHDKXaIAf8E

[ Szerkesztve ]

(#658) AS válasza szalabzs (#657) üzenetére


AS
félisten

Ha sötét van Autofényerön nagyon kicsi a fényerő hogy ne bántsa a szemet. Valószínű akkor lehet ez .
Reggel amikor még félig sötét van de kicsit világos is akkor kicsit kevésnek érzem néha a Autofényeröt video vagy játék közben.
De ha már világos van akkor nagyon rákapcsol a gép. Söt Autofényerön lehet legjobban látni napon a kijelzőt. Mert akkor még + 20% ad amit amúgy nem lehetne manuálisan.
Tehát ha esetleg zavarna Autófényerő kikapcs és úgy beállítani a tetsző értéket
De amúgy nagyon jó szabályozza a fényerőt simán tudok vele este olvasni más TfT ips tabletnél már megvakultam.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#659) szalabzs válasza AS (#658) üzenetére


szalabzs
tag

Köszi a gyors választ.

Konkrétan filmekre gondoltam: a youtube videóban példaként felhozza Gravity filmből az űrről a képet, ahol kb egybeolvad a három legsötétebb árnyalat. Ugyanez Dr House tarkóján. Ez mennyire zavaró?

köszi!

(#660) csalafinta65 válasza szalabzs (#659) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mennyire zavaró Dr, House-nak???? :C

(#661) AS válasza szalabzs (#659) üzenetére


AS
félisten

Erre nehéz lesz válaszolnom mert Dr Haust nem nézek. Megfogom nézni kérdésed valami filmen. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#662) csalafinta65 válasza AS (#661) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:R :R :R :R :R

(#663) glocker válasza glocker (#615) üzenetére


glocker
tag

visszatérve arra a kérdésre, hogy:

Exynos 5420 + Mali T628 vs Snapdragon + Krait 400

a válasz az, hogy a Snapdragon + Krait 400 jobban megéri?

miben / miért jobb a snapis változat?

valószínűleg meg tudnám oldani az beszerzést az USA-ból...
vajon ilyenkor él a gyártói garancia?

bocs a béna kérdéseket :-(

(#664) szalabzs válasza AS (#661) üzenetére


szalabzs
tag

(#663) glocker +1

AS,
House csak egy példa, amit a mellékelt videóban lehet látni. ott eléggé szembetűnő az ilyen típusú összemosódás. :))

(#665) Fenyibaba


Fenyibaba
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kis segítséget kérnék!
Van egy régebbi Samsung Galaxy TAB 10.1 P7500 tabletem!
Mostanában csak bekapcsolt állapotban hajlandó a töltést fogadni!
Kikapcsolt állapotban érzékeli ha a töltő rá van dúgva,de nem tölt!
Van valami ötletetek,mi lehet a gond??
Előre is köszi!

(#666) szalabzs válasza JaniS (#609) üzenetére


szalabzs
tag

te jó ég! :Y
még jó, hogy elájultam a TABtól a MM-ban. Ez a videó elhiteti velem, hogy a vén laptopom is SAMOLED :DDD

(#667) AS


AS
félisten

Na majd akkor talán 2015 nyáron lesz ilyen verzió is :R
Exynos 7 Octa
Snapi 810 ellenfele lehet kb.
805 nél már erősebb a A Ex 5437 es . Note 4 vs Note 4 összehasonlítás mutatja.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#668) xedamen


xedamen
senior tag

Kíváncsi vagyok milyen lesz az android L ezen a masinán :) Remélem az üzemidőn kicsit javít majd. Nem azt mondom, hogy hatalmas gond van vele, de ha sim is van benne akkor azért elég gyorsan merül.
Egyébként S5 + Tab S kombó nagyon bevállt. Nagy előny az ujjlenyomat olvasó, végre sehol sem kell jelszót írni, sőt egy appal külön le lehet védeni mondjuk a Gallériát, Üzeneteket stb... A kijelző a kedvencem benne, mindenki dob tőle egy hátast, még a fanatikus Apple rajongó ismerősök sem szólták le. A kamera kiemelkedő tab körzetben, bár nem ezt használom erre a célra, de volt már, hogy jól jött. A sztereó hangszóró pár ugyancsak remek lett, elég hangos x-faktor nézéshez külföldön :D
Részemről eddig ez a legjobb termékem eddig, bár találtam pár hibát is:
- Néha ha a WiFi és a Bluetooth egyszerre üzemel (Bluetooth hangszóró), akkor hajlamos a WiFi-t eldobálni.
- GSM modul üzemelése mellett elég gyorsan merül, simán WiFi-n viszont nem olyan rossz az üzemidő.
Nagyon remélem, hogy hoz pár jó dolgot számunkra az új Android, s abban is reménykedem, hogy pár meglévő feature-t hozzáad a Samu a szoftverhez, amit valamiért kihagyott (4 ablakos multiwindow, flowing multiwindow pl.)

(#669) Luser2000 válasza xedamen (#668) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Én is S5 + Tab S (10.5) kombót használok.
Ezt írod: "Nagy előny az ujjlenyomat olvasó, végre sehol sem kell jelszót írni, ..."
Én még nem vacakoltam az ujjlenyomat megadásával.
Amit írsz, azt úgy kell elképzeljem, hogy ahol eddig valamilyen program vagy oldal jelszót kért tőlem, ott most elég lesz csak az ujjaimmal bíbelődni?
Vagy ezt csak a telefonba való belépésre értetted (pl. alvó módból való belépés)?

Köszi, üdv.:
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#670) xedamen válasza Luser2000 (#669) üzenetére


xedamen
senior tag

Szia!

Egyes appokat tudsz vele levédeni! Finger Security a program neve, ingyenes a Play Áruházban ;)

(#671) Luser2000 válasza xedamen (#670) üzenetére


Luser2000
addikt

aha,
szóval nem az alkalmazásokban kért jelszót helyettesíti, hanem az alkalmazás elindítását "védi".
ugye?
---
olyan nincs, ami a jelszavak bepötyögését helyettesítené?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#672) xedamen válasza Luser2000 (#671) üzenetére


xedamen
senior tag

Arra gondolsz, hogy mondjuk facebook app ne a jelszavadat kérje, hanem az ujjad? Ilyen még nincs sajnos...

(#673) csalafinta65 válasza xedamen (#668) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mennyi üzemidőre vágysz??? Minden modemes tab , ha használod a kártyát, +15-20% energiát eszik. Tessék energiatakarékos üzemmódot használni, és a fényerőt 25-30%-ra levenni. ( abszolúte élvezhető) . Battery Doctor+ Clean Master! Ezek így együtt, wifinél kb. 30-35% plusz üzemidőt ad!

(#674) csalafinta65 válasza Luser2000 (#671) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ki az, aki tesztelte a 8.4 üzemidejét több módban is?

(#675) Luser2000 válasza csalafinta65 (#674) üzenetére


Luser2000
addikt

Ezt miért is kérdezed tőlem?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#676) csalafinta65 válasza Luser2000 (#675) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bocs...általánosságban kérdeztem.

(#677) center82


center82
csendes tag

Sziasztok. Nem tudtok valami jó tollat ajánlani a tabhoz ebay-ről? Note3 stylus-al nem működik, próbáltam, de valami hasonló kinézetű vékony fejű pen kellene.

(#678) center82


center82
csendes tag

Több fajta tab, note tollat is lehet kapni, de nem mindegyik működik. Kapacitív monitor tolljával is néztem de az sem megy. Elég erősen ott kell tartani és az csak akkor megy. Nem akarok zsákbamacskát venni. Ti mit használtok akinek van?

(#679) xedamen válasza csalafinta65 (#673) üzenetére


xedamen
senior tag

És ne tessék youtube-ozni és ne vakuval fotózz, állítsd fekete-fehérre, ne is netezz rajta csak olvass... Ne haragudj, de én azért vettem, hogy használjam, bármilyen fura... És ha süt a nap, akkor látni szeretném a kijelzőt mondjuk!
Volt másik tabletem (Tablet Z2), melynek a kijelzője gyengébb volt, s nekem már nagy volt, de az akksi jóval tovább bírta, ahogy az iPad Minim akksija is.
Elmondtam azt amit gyengének érzek, nem értem miért kell letámadni, hogy mire vágyok...

(#680) szalabzs válasza xedamen (#679) üzenetére


szalabzs
tag

xedamen,
ipad minihez képest milyen a filmlejátszás minősége a tab snek?
retina volt?
köszi!:)
(nem tudom eldönteni h retina mini vagy ez :( )

[ Szerkesztve ]

(#681) csalafinta65 válasza xedamen (#679) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Akkor vegyél újra Z2-t( minden teszt nagyon gyengének írja akksiját), jön az új iPad mini novemberben.( milyen színű a géped? megveszem) ( az amásból 20 óráig sikerült huzamos használatot kihozni?)

[ Szerkesztve ]

(#682) AS válasza xedamen (#679) üzenetére


AS
félisten

Kell egy kis idö mire beáll az aksi. Nekem ez 1 honnap volt. Nálam sincs energia takakaékos mod, és játékok szétszedik az aksit :C
Super Amoled miatt ezen legszebb minden játék, vagy Anime , vagy film.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#683) csalafinta65 válasza AS (#682) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Pontosan mennyi időre állt be az akksi kemény játékok esetén?

(#684) synar válasza csalafinta65 (#683) üzenetére


synar
őstag

42

(#685) xedamen válasza AS (#682) üzenetére


xedamen
senior tag

Az általad említett 1 hónap már letelt :) Nem azt mondtam, hogy irtó borzasztó az akksi, de lehetne combosabb kicsit...

(#686) xedamen válasza szalabzs (#680) üzenetére


xedamen
senior tag

Retina minim volt, de hiányzott, hogy se torrent nem ment rajta, nem volt Screen Mirroring, hogy vezeték nélkül kidobjam a tartalmat a TV-re, stb... Minőség téren túl sok különbség nincs, de azért sz egy lényeges szempont, hogy nem kell iTunes és konvertálás, hanem bármit lehúzol rá, az megy is.
Amin ledöbbentem, hogy a 1,5 éves ultrabook-om (i5, HD4000) nem viszi a 4K-t YouTube-on, de a Tab S igen ;)

(#687) xedamen válasza csalafinta65 (#681) üzenetére


xedamen
senior tag

Az iPad 8 órás folyamatos használatot simán vitt (igaz az apple 10-et ígér), ezzel szemben a Tab S kb 4 óra kijelző időt tud, max 5 volt eddig.
Egyébként meg megint nem tetszik a hangnem, amit képviselsz. Hogy vegyek újra Z2-t pl... Nem véletlen váltottam. Leírtam a tapasztalataimat, őszinte véleményem van. Engem nem érdekel mennyit adtam ki egy eszközre, ha bármi bajom van vele, azt megosztom. És még mindig azt mondom, hogy ez a legjobb eszköz a piacon, akár a procit, a kijelzőt, a kamerát vagy a hangszórót nézzük, a 3 GB RAM-ról nem is beszélve. Csupán annyit írtam, hogy remélem a Lollypop hoz javulást az akksiban, erre a fejem szeged már-már Apple-ös fanatikus stílusban :DD

(#688) szalabzs válasza xedamen (#686) üzenetére


szalabzs
tag

köszi a választ!
Ipad fórumon azt mondták, hogy nem kell konvertálgatni, csak rá kell rakni a gépre a saját filmeket, zenéket és VLC pl lejátsza. Akkor ez nem, vagy nem teljesen igaz?
Így megint a 8.4 felé billent a mérleg. :DDD

(#689) csalafinta65 válasza xedamen (#687) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mi az Istent csinász a tabbal, hogy csak 4 órát bír? Őszintén érdekel. Mert az gyalázatosan kevés....Ezen a kondíción a Lollypop sem tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#690) xedamen válasza szalabzs (#688) üzenetére


xedamen
senior tag

Részben igaz, de ott is iTunes kell. Én meguntam, hogy egyetlen géphez vagyok kötve...

(#691) csalafinta65 válasza xedamen (#687) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A legjobb eszközök nem 4 órás akkuidőt mutatnak fel.

(#692) xedamen válasza csalafinta65 (#689) üzenetére


xedamen
senior tag

Netezek, facebook, kevés YouTube, esetleg RTL most, de 4-5 óra kijelzőnél sosem volt több. Akár 3 nap készenlét alatt hoztam ki ennyit, akár 1 nap alatt.

(#693) csalafinta65 válasza xedamen (#692) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem jó hír...Nekem 10. LTE van. Gondoltam, hogy egy bronz színű 8.4-veszek még mellé...De ilyen rossz üzemidővel biztosan nem. Mindenkinél ilyan gyatra az akku? ( A 10.5-öm mindezt, amit felsoroltál, kivéve facebook, főleg net, folyamatosan a 9 órát biztosan hozza. Mint említettem a fényerő nálam 30%, éppen ideális zárt helyiségben, energiatakarékos módban van.) Ha izmosabb játékot használsz, akkor 2-2,5 órát bír csak???

(#694) csalafinta65 válasza AS (#682) üzenetére


csalafinta65
senior tag

"játékok szétszedik az aksit" Most már értem, hogy miért nem rukkoltál elő az ígért akku teszttel...Szóval játék, komolyabb játék esetén mennyit is hozol ki belőle? 3 órát sem?

[ Szerkesztve ]

(#695) AS válasza csalafinta65 (#694) üzenetére


AS
félisten

Igen MMO miatt nem tudok aku tesztelni egyenlőre :D
Azért jobb az eset , akkor úgy fogom megnézni hogy csak játék dog menni . (Jó persze face meg net közben de az kell )

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#696) csalafinta65 válasza AS (#695) üzenetére


csalafinta65
senior tag

MOBILARÉNA TESZT ( Bone 123 végezte)) " A Tab S 8.4 4900 milliamperórás, lítium-ion típusú akkumulátort kapott, aminek a hardveres teljesítményt és a remek kijelzőt figyelembe véve bőven akad dolga. Az üzemidő ÁTLAG FELETTINEK mondható, bár semmiképpen sem kiválónak. A készenléti fogyasztás egész jó, így két használat között komolyabb merülés nélkül pihenhet a Samsung táblagépe, az AMOLED technológia miatt pedig a videolejátszás is sokáig nyújtható. Számításaink szerint egy töltésre 10 óra online lejátszás jut (a tesztet a MindigTV HD adása szolgáltatta), eszközről lejátszott videót valamivel több, mint 11 órán át nézhetünk. A böngészés és más, javarészt fehér hátterű tartalom ellenben intenzívebben meríti a telepet (mindig is ez volt az AMOLED-es kijelzők gyengébbik oldala), egy töltésre kb. 7 óra internetezés juthat WiFi hálózaton (adaptív megjelenítés opcióval további egy óra). A fenti eredményeket közepes fényerővel mértünk, amely elegendő volt a tartalmak kényelmes fogyasztásához"

[ Szerkesztve ]

(#697) center82


center82
csendes tag

Nekem 2 naponta kell tölteni elég sok webezés olvasás és folyamatos wifi mellett. Tvgo, youtube, fb, ebook, web. Kb 10 órára jön ki öszeadva. Elég sokat nyomkodom. Fényerővel lehet a legtöbbet spórolni és az adaptív megjelenítés bekapcsolásával. Ha valami gond van az akksiidővel, akkor lehet egy gyári visszaállítás kellene és cash törlések. Ott tárolódik az akksi információ. Cash törlés után újra bekalibrálódik a minimum maximum szint, teljes lemerítés és feltöltésnél és kalkulálja a % kijelzését. Telefonnál is miután beformálódott az akksi, utánna akksiidő kitolható vele. Neked valami gond lehet ha csak 4 órát bír. Nézd meg akkuinformációnál hogy a kijelzőn kívül mifogyaszt a legjobban. Lehet a háttérben megy valami ami szedi az akksit.

(#698) AS válasza csalafinta65 (#696) üzenetére


AS
félisten

Vigyázni kell bizonyos Appok nagyon szívják az aksit, ez a Face másik a crome, de van még sok ilyen.
Phonepad is elég jol bírta de fél év után nagyon merült, valami app volt felelős érte, miután lett szoftver reset minden jó lett minden régen .

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#699) xedamen válasza center82 (#697) üzenetére


xedamen
senior tag

Hidd el nem most kezdtem... :D Már a Galaxy Spica-t is romolgattam, azóta az összes S szériás Samum megvolt. Bár a Tab s-t még nem ROM-oltam, bár láttam van egy elég jó ROM XDA-n.
Nincs semmi fura, ami enné az akksit (S5-ön van biza, a camera daemon, ami képes huncutságokra...)
A nyomorult Google szolgáltatások és az android rendszer tud ám zabálni mindkét eszközön, ami elég bosszantó. Remélem ezeket kordában tartja majd a Lollypop. Mindenesetre bekapcsoltam az energia takarékos funkciót és most 15-20%-os kijelzővel már 2 órája levettem töltőröl és csak 6% ment le... Kicsit lassabb így, de ha nem játszik az ember vagy nem multiwindow-zik, akkor nem akadozik így sem. Kíváncsi vagyok így mit lehet kihozni. Mindenképp megírom a tapasztalataimat. Annyit azért tudni kell rólam, hogy, akár S4-em volt akár G2-m, mind ugyanannyit bírt nálam. Eléggé szociális vagyok, folyamatosan What's App, Viber és Facebook üzenetektől zeng a telefonom. Ami nekem kijelző idő, az mind erős igénybevétel, folyamatos internet kapcsolat, rezgőmotor a billentyűzet miatt stb... És az S5 is így 4G-n 3-4 órát visz. Mellette bluetooh fülhallgatóm van és a Spotify is szereti valamiért enni az akkut.

(#700) glocker


glocker
tag

tudja valaki, hogy Samsung S széria vonalon várható új termék? (az Android L és a Nexus 9 miatt)
ha igen, akkor mi és kb. mikorra?

bocs a béna kérdéseket :-(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.