Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) f(x)=exp(x) válasza AS (#247) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Gyári.
Na, megy a 4k youtue-n?

As: +1
Annyit tennék hozzá hogy megértem csalafintát, de ez tényleg a Google hibája.

[ Szerkesztve ]

(#252) AS válasza f(x)=exp(x) (#251) üzenetére


AS
félisten

Igen úgy megy rajta de értelme nem sok mivel youtube ami úgy összetömöríti videokot mintha 720 p sem lenne....Amúgy sem szererem pl pont ezért.

Én is megértem csalafintát igaza is van , csak ara vezetem rá hogy amit irt nem Samsung hibája hanem a gyári Android é.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#253) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon tetszik ez a tablet. Jövőre sztem veszek egy ilyet.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#254) kovacs65 válasza jacis (#253) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szerintem jövőre már más fog tetszeni. :)

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#256) r-chee


r-chee
őstag

Én valahogy nem vágyom 2-4K videókra, amiket amúgy is nézek, 99%-ban max. 1080p-sek.... :U
YouTube általában osztott kijelzőn fut.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#257) vicze válasza csalafinta65 (#217) üzenetére


vicze
félisten

2K-ra továbbra is ez. Tényleg felejtsétek el a 2K-t mint fogalmat, egyszerűen csak mókus vakítás.

YT pedig HTML5 Flash nélkül, és nincs minden funkció továbbra se megvalósítva a HTML5-ös változaton + még van WebM és H264-es difi is itt ott, szóval asztali Flash böngészőn kívül elég inkonzisztens a YT úgy összességében, ez nem az appok hibája, hanem magáé a szolgáltatásé sajnos. Ezzel jár a Flash-HTML5 váltás. (Meg nagyobb terheléssel/fogyasztással de psszt. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#258) AS válasza vicze (#257) üzenetére


AS
félisten

Pontosan hatalmas érvágás hogy nincs flash Androidon pedig jol jönne jönne sokszor....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#259) vicze válasza AS (#258) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon akarod akkor van, de kb. semmit nem érsz vele, mivel HW gyorsítás nélkül iszonyat lassú.
Nem baj, el lesz mindenki az ugyan úgy gyorsítás nélküli HTML5-tel. :) Nekem erről nagyon szélsőséges a véleményem amúgy szóval nem vagyok a legjobb megmondó ezen a téren... (mind a kettő szar...)

(#260) AS válasza vicze (#259) üzenetére


AS
félisten

Tudom van felehet rakni de annyira nem kell... Nem cseszem szét rendszert nem hivatalos dolgokkal..

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#261) kovacs65 válasza AS (#260) üzenetére


kovacs65
senior tag

A felokosítás <> szétcseszés

Nem is vagy igazi kocka.

:) :)) :D :DD

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#262) AS válasza kovacs65 (#261) üzenetére


AS
félisten

Nem, mivel hardveres gyorsítás nélkül széttagol mindent a haxolt flass.. :))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#263) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.sony.sel.uhd.remote&prev=/search%3Fq%3Dandroid%2B4k%2Bvideo%2Bplayer%26biw%3D1024%26bih%3D667

(#264) f(x)=exp(x) válasza csalafinta65 (#263) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

[link]
Aki nem akar szenvedni, itt a kattintós változat.

(#265) bordi10 válasza AS (#262) üzenetére


bordi10
senior tag

Én nem érzek semmilyen laggot. Módosított flash apk+Dolphin teljesen jó, persze nem a Play-en található verzió a tuti, 11.2.0-nál tart az a Dolphin, ami már frankó. Az előző tabim nem volt egy atomerőmű, asus memopad hd7, de azon sem laggolt, még root sem kell hozzá :C
ráadásul a Dolphin böngészőn belüli saját store-ja is promótálja a módosított flash verziót!

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#266) -Mosquito- válasza csalafinta65 (#263) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bocs.. Minek neked egy ilyen tablet,ha egy vacak Linket sem tudsz sokadjára beilleszteni normálisan.. :F
Szerkesztés gombról meg pláne nem hallottál..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#267) csalafinta65 válasza -Mosquito- (#266) üzenetére


csalafinta65
senior tag

na idefigyelj! állj le! oké nagyokos?

(#268) csalafinta65 válasza f(x)=exp(x) (#264) üzenetére


csalafinta65
senior tag

mily szenvedés...inkább a tartalomról szólj!! moszkító: neked is szól!

[ Szerkesztve ]

(#269) AS


AS
félisten

Kibírt 2 napot igaz nem erőltetem meg csak net meg kis videó meg Angrybirds epic meg facebook.
Hamarosan csinálok pár képet a készülékről hátlapról is :)) Video is lesz ha kölcsön kapom a FHD kamot :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#270) r-chee válasza AS (#269) üzenetére


r-chee
őstag

Képet készíteni erről a görbe, megolvadós hátlapról....?? ;]
Én nem szàmoltam konkrét üzemidőt - s valszeg nem is fogok -, de rohadt jól bírja a böngészés+YouTube kombót ;) ( Tab S 10.5)

Mondtam már, hogy milyen faxán lehet ezen a cumón gépelni....? :)

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#271) Syl válasza AS (#269) üzenetére


Syl
nagyúr

>Hamarosan csinálok pár képet a készülékről hátlapról is

Igen, az olvadó, deformálódó hátlapról is legyen kép. Csak hogy megnyugtasd a károgókat. ;]

szerk.
Eh, megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#272) AS válasza r-chee (#270) üzenetére


AS
félisten

Ja igen már annyira elvan deformálódva hátlap hogy nagyon :D (Ja nem.....)
Persze melegszik de ez normális , majd télen jól jön :C

Valóban jó gépelni még 8.4 el is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#273) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Olyan "kiválóan" árazta be a Samsung, ( többen írták), hogy próbaképpen itt, és egy másik oldalon a 10.5 LTM-et "meghirdettem" ( holnap vissza egyébként az Edigitalba ). Ugye mindenhol 189.900 az új ára. Én június közepén még 161-ért előrendeltem. Itt az oldalon 159-ért tettem fel a 4 napos készüléket...130-as ajánlat érkezett....2 is...ezért is nem szabad ilyen drágán megvenni. Egyébként egyre többet foglalkozva a géppel, egyre inkább nem vagyok elájulva az agyon dícsért Amoledtől...tehetem azt bármilyen állásba...A demo anyag nagyon szép. A bibi viszont az, hogy ilyen, 2560X 1600-as video még egy nincsen...A 4K MEG ISZONYATOSAN SZAGGAT. A hardver ehhez túl gyenge...bőven elég lett volna egy Full HD kijelző egyébként...Az üzem idő viszont tényleg kiemelkedő.Más gondról írtam már....sajnálom a gépet, de ár-érték aránya rossz. Egyszerűen túlárazott. Ami egy dolog persze...Egy 60 -70 ezres tabnál még azt mondom, hogy üsse kavics, elnézek hibákat...De egy ilyen, ún. prémium kategóriás gépnél nem.

(#274) r-chee válasza csalafinta65 (#273) üzenetére


r-chee
őstag

Én július elején rendeltem elő az általad említett "túlárazottsággal". Igaz, kaptam hozzá egy 30E FT értékű Samsung csomagot ingyen :U
Amúgy a "próbaképpen való meghirdetés" szerintem a vásárló megtévesztésének kategóriájába tartozik, így nem volt szép húzás :N Meg miért is akarnád olcsóbban eladni, mikor visszaviheted....

A 2560x1600-as SAMOLED kijelzőtől nekem még most is lent van az állam. Gyönyörű, szépen kifér rá minden, főleg a weboldalak, s nem kell össze-vissza nagyítgatni. A 2-4K videó témáról továbbra is az a véleményem, hogy: a felhasználók többsége örül annak, ha egyáltalán 1080p-ben elérhető az általa megnézni kívánt film vagy videó.... :U Ez utóbbi sejthető volt a masinák megjelenése előtt is.

Há' nem? De.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#275) AS válasza r-chee (#274) üzenetére


AS
félisten

1080p tényleg elég ráadásul az is sok helyet foglal .
Van Hivatalos ár és gsm ár ahol nincs 27áfa se gyári gari nem mindegy... Edigitálban ezért több mert rajta van a áfa..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#276) r-chee válasza AS (#275) üzenetére


r-chee
őstag

Egészenpontosanmegmondom: egy Tab S 10.5 LTE verzió 189,900 forintos árából 40,372 forint az ÁFA, 149,528 forint a készülék ÁFA mentes ára. Ez van nálunk, sajnos. Na meg az Artisjus adathordozókra kivetett jogdíjak miatt érjük be a 16GB-os modellekkel.

Nem véletlen, hogy pölö németeknél sok tízezer forinttal olcsóbbban hozzá lehet jutni ugyanazon műszaki cikkhez.]

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#277) csalafinta65 válasza r-chee (#274) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bocs, de ha nincs anyag, akkor mi a f@sznak 2560X1600-as kijelző? A demo anyagot nézzem reggeltől estig rajta? Mert az tényleg baromi szép. Van annyira jó a szemem, hogy az 1080-AS MKV filmmel összevessem....Többel is megtettem. Bizony nagy különbség van. A Samsung Tab 3 sima HD( 1280x800) felbontású.A filmek terén semmivel nem rosszabb a képe.."Ez utóbbi sejthető volt a masinák megjelenése előtt is."

Há' nem? De." Nem, nem volt sejthető. Még szerencse, hogy alaposan ki lehet próbálni.

(#278) csalafinta65 válasza r-chee (#276) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Totál igazuk van azoknak, akik "sufni-GSM" üzletben vásárolnak. Egy év gari elég..Tudjuk jól, hogy a Samsung azért nem sz@rik be általában 1 év után sem...( Egyébként odaadnám a hirdetésben szereplő összegért. De a kutyának sem kell.Pedig most "sufni" áras így,,,Az Edgitalnál van bizonyos átfutás, hiszen számlára utalnak. A törvény max 14 napot enged..)

(#279) AS válasza csalafinta65 (#277) üzenetére


AS
félisten

Nem csak videót kell nézni rajta, böngészni játszani stb minden mást is lehet. Nem beszélve a képek nézegetése.
Meg eleve sokal finomabb rajzolata az egész menünek igy.

QHD tablet már volt régebben is pl nexus 10.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#280) vicze válasza csalafinta65 (#277) üzenetére


vicze
félisten

Hát az biztos hogy nem a filmek miatt kell... Nincs is semmi értelme ezen lovagolni, 2K videó továbbra se létező formátum... (max. elméletben)
Webtartalom(bármi ami szöveges és olvasni kell) megjelenésre viszont kiváló tű éles és gyönyörű, és erre is való. Nem filmezésre, és megsúgom, hogy a játékok is max. FHD-ban futnak és onnan vannak felskálázva.

@AS: Most jut eszembe, hogy a RAM felosztás meg tudnád nézni? Szóval, hogy mennyi az elérhető? (nem a szabad) Arra vagyok kíváncsi, hogy a 3GB-ből mennyi van dedikálva a GPU-nak.

(#281) csalafinta65 válasza vicze (#280) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ez új számomra...pedig én bizony a filmnézés miatt is vettem.....szebb nézni rajta a böngészést? 190 ezerért? Na ne...mindenesetre köszönöm meglátásodat. Engem igazol ,úgy érzem. Őszintén köszönöm, hogy leírtad mindezt...volt még bennem kb. 5% bizonytalanság, hogy megszabaduljak a tabtól...az utolsó szöget, a szó jó értelemben, Te verted be a koporsóba! :R

(#282) r-chee válasza vicze (#280) üzenetére


r-chee
őstag

CPUZ adat elég? >>> [link]

csalafinta65: Gondolom, 10db A4-es lap sem volt elég, hogy összeírd a jelenlegi, s a közeljövőben megjelenő 2-4K-s filmek címét ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#283) csalafinta65 válasza r-chee (#282) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bocs, de ha nincs anyag, akkor mi a f@sznak 2560X1600-as kijelző? A demo anyagot nézzem reggeltől estig rajta? Mert az tényleg baromi szép. Van annyira jó a szemem, hogy az 1080-AS MKV filmmel összevessem....Többel is megtettem. Bizony nagy különbség van. A Samsung Tab 3 sima HD( 1280x800) felbontású.A filmek terén semmivel nem rosszabb a képe. És nálam ez a lényeg...a böngészéshez nem kell a 190 ezres 10.5-ös gép..... Ricsi! Neked milyen kütyüd is van???

[ Szerkesztve ]

(#284) vicze válasza csalafinta65 (#283) üzenetére


vicze
félisten

A Tab S egy presztízs termék, ami igencsak kellett, mert eddig elég borzalmas volt a Samsung tablet felhozatala felső kategóriában, és FHD-val nem tudod azt hirdetni, hogy nagyobb a felbontás mint iPad-en, ennyi az egész. Mondtam korában, hogy ezt a tabletet a PR tervezte nem a mérnökök. (Ennek ellenére a QHD kell 10"-ra szerintem is.)

@r-chee: Kösz, igen ez kell. 2774MB :F Ez elég erőteljesen WTF? 300MB van a GPU-nak lefoglalva, a N10-en meg 946MB, WFT Google? Konkrétan N10-nél 1102MB a felhasználható. :F

[ Szerkesztve ]

(#285) AS válasza vicze (#284) üzenetére


AS
félisten

De 930 az elérhető...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#286) bajaki


bajaki
őstag

Jó teszt, igazán részletekbe menő írás.

Kíváncsi lennék a kijelzőre élőben, a leírtak alapján tényleg nagy élményt nyújthat.

(#287) r-chee válasza csalafinta65 (#283) üzenetére


r-chee
őstag

Uhh, ezt lassan ki kéne már írnom aláírásba: Nem vagyok Ricsi! Még csak távolról sem.

Gondolom, volt már a kezedben 35E forint értékkategóriájú tablet. Olyat használva sírni támad kedvem, ez pedig elvarázsol. Biztosan van olcsóbban is faxa termék, mint okostelefonoknál a kínai cuccok. Valakinek ez kell, valakinek az. Amúgy aki vásárlás előtt vacilál, ha megteheti, menjen be valahová megnyomkodni a masinát. Ennyi.

Én tabletes tapasztalatok nélkül vágtam neki a tapasztalatoknak. Úgy vagyok vele, ha nem leszek elégedett, elcserélem értékegyeztetéssel iphone 5-re, vagy sikeresebben eladom, mint te akartad, s lesz egy iphone 6 némi kiegészítéssel.

Egyenlőre nincs kedve mennie a tabletnek :N

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#288) csalafinta65 válasza r-chee (#287) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Neked milyen típus van?

(#289) r-chee válasza csalafinta65 (#288) üzenetére


r-chee
őstag

#276

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#290) AS


AS
félisten

Most megyek fotózni vele :D Mert ez első olyan tablet amiben jó kamera van. Na meg 1080p video sem semmi (tabletban)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#291) csalafinta65 válasza r-chee (#289) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ajándék tok, meg SD kártya ide-oda...rosszul jössz majd ki a dologból...krva nagyot buksz. Mérget vehetsz rá.

(#292) csalafinta65 válasza AS (#290) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C

(#293) r-chee válasza csalafinta65 (#291) üzenetére


r-chee
őstag

Nem foglalkoztat a dolog, lévén bármely elektronikai (vagy egyéb jellegű) terméket már másnap jóval kevesebbért tudsz csak kibontatlanul is eladni, a technikai fejlődés következtében pedig 2 év múlva az eredeti ár negyedét fogja csak érni. Egy vásárlónak illik ezzel tisztában lennie már az első pillanatokban. Há' nem? De.

Nade. Kirohantam, s AS kolléga ötletétől vezérelve lőttem pár képet (Tab S 10.5):

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6

Hmm, ma még be sem kapcsoltam az asztali gépet. Legfaxább az lenne, ha lenne itthon NAS-om, s mindent elérnék tabletről. Baszki, ki kell prószálnom ezen a BF4 commander módot....! :U

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#294) csalafinta65 válasza r-chee (#293) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Hát...ezek a fotók nem éppen top fényképek...inkább bakot lőttél ezzel...de jó, mert pláne nem sajnálom ezt a "csodát".

(#295) AS válasza r-chee (#293) üzenetére


AS
félisten

Jó képek:)

Most én , minden alap beállítás még...
1
2
3

4
5

Nagyon jók így is , mi lesz majd később :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#296) csalafinta65 válasza AS (#295) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Jótól, nagyon jótól messze vannak...2 teszt. Köszi, hogy megcsináltátok!

(#297) r-chee válasza csalafinta65 (#294) üzenetére


r-chee
őstag

Őszintén remélem, hogy holnap sikeresen átveszik a gépedet, s nem kell tovább ide írogatnod. Legalább moderátoroknak sem lesz dolguk itt ;)

Remélem, nem gondoltad, hogy ezzel fogok fényképezni? Csak kipróbáltam. Kézben, nem stabilan vhová leállítva. Leginkább itthon lesz használatban. Ha kimozdulok vele mondjuk egy sátrazós horgászatra/hegyi partyra, kéznél lesz a masina ha vmi érdekeset kellene gyorsan lekapni.
Egy mobil cucctól nem lehet DSLR minőséget várni.....

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#298) AS válasza csalafinta65 (#296) üzenetére


AS
félisten

Nem is DSR l hez mértem hanem telokhoz , eddig tabletben ocsmány kamera volt söt még rosszabb. ..1-2 megapixel és ronda minden..Elég sok telo örülne ha ilyen képeket készítene.
KB S Sgs3 szint ami igen jó .

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#299) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

"Őszintén remélem, hogy holnap sikeresen átveszik a gépedet, s nem kell tovább ide írogatnod. Legalább moderátoroknak sem lesz dolguk itt ;)r-chee" Átveszik, és nem lesz dolguk.
(őstag)
LOGOUT blog: Örülnék, ha nem fenyegetőznél....ideges vagy apafej? ott a kiváló böngészést, de kiváló filmezést nem biztosító baromi olcsó géped! örülj! Galaxy Note2-őm tökéletes. Ezekhez képest tükörreflexes...

[ Szerkesztve ]

(#300) Syl válasza r-chee (#297) üzenetére


Syl
nagyúr

>Őszintén remélem, hogy holnap sikeresen átveszik a gépedet, s nem kell tovább ide írogatnod

Én csak sima érdeklődő vagyok itt (bár régebben volt Galaxy Tab 8.9-em - nagyon szerettem), de nagyon irritáló amit művel. Sajnos szinte minden topicban van pár pár ilyen is :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.