Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) csalafinta65 válasza prolad (#547) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Igen, lehet.A 10.5-el is.

(#552) AS


AS
félisten

Samsung’s Power Sharing cable lets you charge a microUSB device with a Galaxy phone or tablet

Támogatott készülékek :
Galaxy S5, Galaxy Alpha, Galaxy Note 4, Galaxy Avant, Galaxy Tab S 10.5, and Tab S 8.4.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#553) SzlobiG válasza AS (#552) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez nem rossz megoldás. :)

(#554) sbalu1


sbalu1
senior tag

Sziasztok!
Fontolgatom ennek a 8.4-es wifis verziójú tabnak a vásárlását.Jelenleg egy 7.7-es Samsung G tabom van (P6810), amit nagyon szerettem-szeretek, de lassan eljárt felette az idő.2 évig nyúztam, meglehetős elégedettségemre szolgált, pár hete még a kissé már gyengélkedő akksiját is sikerült lecserélnem egy újra.Jelenleg nagyjából annyi a problémám vele, hogy időnként már kevésnek bizonyúl a rendelkezésre álló memória, ezért pl. bezár a böngésző.Persze meglehetősen be van már lakva, sok minden fogyaszthatja a memót az általam szükségesnek tartott appokból.Nagyon eltalált darab volt ez a készülék, de amikor megláttam ezt az S sorozatot a Samutól, akkor úgy éreztem, hogy talán megszületett az utód.Ez lenne a 3.-ik Samus tabletem, az első 7'-os volt.Egy idő után mindig rájöttem, hogy egy kicsit nagyobb kijelző nem ártana és így van ez most is.Jelenleg úgy gondolom, hogy ez a 8.4-es még nem megy a mobilitás rovására, a 10'-os méretet viszont már túl nagynak tartom.Több órás kemény munkával végigolvastam ezt a topikot és most azt kérdezném Tőletek, hogy ha nem Gorilla Glass a kijelző, akkor milyen?Úgy értem ennek ellenére bírja úgy a strapát mint az?Illetve Ti raktok rá képvédő fóliát?Valamint használ valaki eredeti, Samsung, mágneses pattintású, aztalon állítható tokot?

(#555) csalafinta65 válasza sbalu1 (#554) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szia! Valszeg nem Gorilla Glass, de véleményem szerint jól bírja a srapát. Én szívesen használnék eredeti Book Covert, de baromi drága...A vásárlással siess! Most 2 helyen is van rá 10% engedmény. Edigital az egyik! Szept 30-ig! ( nekem 10.5 LTE van)

[ Szerkesztve ]

(#556) sbalu1 válasza csalafinta65 (#555) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm a válaszodat!
Engedj meg egy személyes kérdést, hogy-hogy megváltozott a véleményed?Végigolvasva ezt a topikot úgy láttam, hogy korábban igen kirohantál ez ellen a tablet ellen.

(#557) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok ! Nem találok egyértelmű leírást , hogy lehet-e telefonálni egy S 8.4 LTE készülékkel.
Telefon SIM kártyával.
Legtöbször bluetooth kihangosítóval használnám,ahogy a mostani telefonom.
Másod sorban hagyományosan .(tudom hogy nagy) Van a készülék tetején - a Samsung felirat felett beépített hangszoró?
Köszönöm a válaszokat.

(#558) kovacs65 válasza mjoy (#557) üzenetére


kovacs65
senior tag

#550

Van rajta hangszóró és lent mikrofon is.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#559) csalafinta65 válasza sbalu1 (#556) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Valóban változott...Először lelkiismeret furdalásom volt az ára miatt...Bár 160.ért, akciósan vettem, de nagyon drágának tartom..,,továbbra is. Egyébként az árát abból a szempontból sem tudom elfogadni, hogy a Samsung Vietnám-ban gyártatja...,Eddig persze minőségi kifogásom nem volt, szerencsére.Egy fórumtársunk fórumon kívül győzködött, hogy tartsam meg. Valóban a legszebb kijelzőjű tablet jelenleg a világon. Szerencsére a felbontását is kitudom használni, hiszen a Youtube ezt lehetővé tette.Ez sokat lökött a szimpátiám elnyerésén. Olyan forrás anyagokkal, valóban csodálatos a képminőség.Ami a legfontosabb. A gyenge pontján egy app segített. NTFS formátumot is tud most már kezelni. Ami bosszant, hogy a vadiúj Samu külső vinyót nem kezeli...és a DTS hangsáv lejátszására sem találtam megoldást. Ezek alapvető dolgok lennének.( noname kínai cuccok vígan tudják ezt) . Végül is a Samoled kijelző mindent visz.

(#560) sbalu1 válasza csalafinta65 (#559) üzenetére


sbalu1
senior tag

Örülök, hogy megszeretted.Remélem, hogy én se fogok csalódni benne ha úgy döntök, hogy lecserélem a 7.7-emet.

(#561) csalafinta65 válasza sbalu1 (#560) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem hinném! ( ha Téged nem zavarnak a perifériás problémák)

(#562) sbalu1 válasza csalafinta65 (#561) üzenetére


sbalu1
senior tag

Az abszolult nem.Tisztában vagyok avval, hogy ebben a világban semmi se lehet tökéletes.Mindig lesznek apróbb-nagyobb hibák, hiányosságok minden ember által készített dolognál, amikkel kompromisszumokat kell kötni.Ha meg mégis lenne tökéletes, akkor meg ki venné meg a következő kütyüt, vagy akármi mást?Én mindig szoktam várni egy kicsit amíg egy újonnan megjelent eszköznek lemegy a kezdeti ára és esetleg kicsit jobban is kiforr addig.A 7.7-esemet se rögtön vettem meg, 100 k körüli áron és ez is hasonló áron lenne.

[ Szerkesztve ]

(#563) csalafinta65 válasza sbalu1 (#562) üzenetére


csalafinta65
senior tag

GSM üzletben már 91 -ért hozzájuthatsz.

(#564) sbalu1 válasza csalafinta65 (#563) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ott venném ahol 2 éve a mostani tabomat, kb.99-ért.Ott 91-ért csak a gépet kapnám meg, tartozékok nélkűl, 1 év garival.

(#565) csalafinta65 válasza sbalu1 (#564) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Privátban megírod a céget?

(#566) sbalu1 válasza csalafinta65 (#565) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nem titok, ujmobilok.hu.

(#567) csalafinta65 válasza sbalu1 (#566) üzenetére


csalafinta65
senior tag

kÖSZI

(#568) center82


center82
csendes tag

Sziasztok! Én is most vettem egy ilyen tabletet. Pro 8.4 topicban a Samsung válaszolta meg valakinek hogy Gorilla glass 3. Ha a pro-nak az, akkor ennek is. Atom a Tab amúgy. Az Amoled, a felbontás, meg a tapi érzékenysége. Pffff... Olyan éles képe van hogy elvágja a szemem böngészés közben :)

(#569) kovacs65 válasza sbalu1 (#560) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én a 7.7-est tavaly annyiért adtam el, amiből vettem egy 32 GB-os Nexus.
Most 8.4-em van. Hasonlóan jó Samu minőség.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#570) sbalu1


sbalu1
senior tag

Köszönöm a válaszokat!Viszont azt nagyon kicsinyes, gagyi megoldásnak tartom, hogy már a fülest is kispórólják a dobozból.Pláne egy prémium termék esetében.Legközelebb már töltő és adatkábel se lesz?Ti mivel hallgattátok meg és hogyan szól a füles kimenetén?Az amoled nagy hibáját, a beégést sikerült már megoldaniuk?Az is érdekes, hogyha gorilla glass az üveg, akkor a speckók miért nem említik azt?Tényleg nem lehet a rootolást úgy visszaállítani, hogy utána ne lehessen észrevenni a voltát?Még egy kérdés, játszott valaki izmosabb fps játékkal rajta, pl.Dead Trigger 2, és mik a tapasztalatok hogyan fut?

(#571) synar


synar
őstag

Nálatok sem található a DALVIK - ART kapcsoló a Fejlesztői beállításokban? Más készülékeknél ott található a KitKat óta. A Samsung letiltotta volna?

(#572) bordi10 válasza csalafinta65 (#559) üzenetére


bordi10
senior tag

"...és a DTS hangsáv lejátszására sem találtam megoldást" = MX Player Pro, szoftveres dekóder használatával ;)

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#573) SzlobiG válasza bordi10 (#572) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van az hardveresen is csak külön kodek kell hozzá a szoftveres sokat eszik.

(#574) sbalu1 válasza bordi10 (#572) üzenetére


sbalu1
senior tag

A Rock-case tok hogy vált be, nem túl labilis kihajtva?

Az #570-es hsz-emben feltett kérdésekre senki se tud semmit válaszolni?

(#575) bordi10 válasza sbalu1 (#574) üzenetére


bordi10
senior tag

Tökéletes, semmi hibája, nem lazult ki, nem tágult ki a fedlap sem...annyi még, hogy ha viszem valahova én még Rock-case-estül rakom befele egy ilyen bubis Gerilla tokba is...mondjuk az 9"-os, de legalább nem szűk bele, csak addig kell míg "utazik" a tabi...
#570-re: root-olni lehet, de sajnos lehetetlen nyom nélkül visszaállítani, ugrik a Knox :W ...van egy ún Towelroot is, ami egy apk telepítése után root-ol, Know ugrás nélkül, de sajna a legutolsó verzió már a Tab S-re nem jó...csak 07/04-i kernelverzióig volt támogatott, a mienk meg 07 hó végi...a srác, aki csinálta, már leállt vele...felvette a Google dolgozói körébe :DDD
FPS: Modern Combat 4/Modern Combat 5 tökéletesen mennek az elérhető max grafikán...persze megvett, nem warez verziók, ráadásul egy 360 ft-os OTG kábel+PS3 controller-rel simán működnek root nélkül+egy raklap más játék is(általában versenyzős game-ek)

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#576) sbalu1 válasza bordi10 (#575) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm a részletes válaszodat!A tokkal kapcsolatban csak azért kérdeztem a labilisságot, mert valahol azt olvastam, hogy kitámasztva nem valami stabil és még annyi a kérdésem, hogy itthon vetted, mennyiért.Én ha lesz ilyen tabom, talán beruháznék egy eredeti samus pattintós álló tokra, bár tényleg meglehetősen drága.

[ Szerkesztve ]

(#577) bordi10 válasza sbalu1 (#576) üzenetére


bordi10
senior tag

Miért ne lenne instabil?! Magától nem dől el :D A tok Ebay-ről van.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#578) csalafinta65 válasza sbalu1 (#576) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Osztom. Az eredetit venném. Jó pár,( más készüléknél), utángyártott, hasonló, majd nem pont ugyan olyan tokkal, állvánnyal már jól megszvtam.

(#579) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

http://www.expertreviews.co.uk/tablets/1400783/samsung-galaxy-tab-s-105-review-best-android-tablet-ever

(#580) sbalu1


sbalu1
senior tag

Újabb kérdéseim lennének.A 16 Gb tárhelyből mennyi marad szabadon felhasználható és a 3 Giga memóriából, egy belakott gépnél, átlagosan mennyi a szabad?A hálózati töltő eus szabványú, nem kell hozzá adapter?Tegnap az MM- ben megfogdostam mindkét méretű S-t és elbizonytalanodtam, hogy nem-e a 10.5-öst kellene inkább megvennem.

(#581) csalafinta65 válasza sbalu1 (#580) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ha bizonytalan vagy vagy, vedd meg a 10.5-öt! Hidd el, jobb a nagyobb méret! ( én nem bántam meg) Feltétlenül kell egy 32 GB-os microSD kártya. A belső tárhelyből 12 GB marad, és FAT 32-es. Igy csak 4 gigánál kisebb file-okat tudsz rámásolni. Szerencse, hogy a külső kártyát exFAT-ra is tudod formázni, és kezeli a nagyobb méreteket is. A 3GB RAM -nak alapból 70%-a foglalt...

[ Szerkesztve ]

(#582) sbalu1 válasza csalafinta65 (#581) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm az infókat!Kezdem magamat meggyőzni, hogy mégis a nagyobb kéne.Legtöbbet otthon és a munkahelyemen használok tabot, akkor meg már a nagyobb méret a jobb.

(#583) Kapanyél válasza sbalu1 (#582) üzenetére


Kapanyél
őstag

Tökmindegy, hol használod, tartani kell. :) A 8.4-est tudod egy kézzel is tartani, ha szükséges. Autóban sem takar ki nagyon, ha navinak használod. Én 10-esről váltottam és nem bántam meg, mert a vizuális élmény pont olyan ezen is, azaz megmaradt. Sőt, gépelni is könnyebb álló módban, mert jobban atéred.
Valamint a trendeket figyelve talán nagyobb is már a piaca a 10-esnél kisebb gépeknek, jobban eladható lesz, ha cserélni kell újabbra.
De nyilván azt kell választani, amelyik neked jobban tetszik, az enyém is csak egy vélemény.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#584) max-11


max-11
tag

üdv! Az Androidra van olyan office app, amiben a doc,docx-ek használatánál pl. a korrektúra teljesen átjárható a win word-ével? Andriodos tabot vennék, de gyakran kellene az a funkció. Köszönöm, ha valaki megosztja tapasztalatát!!!!!

(#585) sbalu1 válasza Kapanyél (#583) üzenetére


sbalu1
senior tag

Igen eddig én is úgy gondoltam, hogy elég lesz a 8.4 és a 10 colos már nagy egy tabletnek, de ahogyan tegnap kezemben volt mindkét méret, már nem voltam olyan biztos ebben.Amúgy is gyári asztali tartóban lenne legnagyobb részt használva, nem kézben.Navira nekem elég méretre a nem buta telefonom.Amúgy tényleg nagyon szép a kijelző mindkét méretben, de ez nem lepett meg, mert a mostani 7.7-esem is super amoledes.
A hálózati töltőfejről tud írni valaki valamit?Kell hozzá adapter, vagy a magyar menűvel vásárolt eleve eu szabvány?

[ Szerkesztve ]

(#586) bostone válasza max-11 (#584) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem az android alkalmazások topicban hamarabb találsz választ a kérdésedre.

(#587) csalafinta65 válasza sbalu1 (#585) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mondtam már: 10.5 !!!!!! :K :K :K :K :K :K :K

(#588) sbalu1 válasza csalafinta65 (#587) üzenetére


sbalu1
senior tag

O.K.Most már nagy valószínűséggel az lesz.

(#589) csalafinta65 válasza sbalu1 (#588) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C :C :C :C :C

(#590) center82 válasza sbalu1 (#585) üzenetére


center82
csendes tag

Nem adapteres a töltő. 2A-es EU szabványos töltő, Usb kimenettel. A Tabot az adatkábelével töltöd. A fehér tabnak fehér kábel és töltő, a feketének fekete.

(#591) sbalu1 válasza center82 (#590) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm szépen!A 7,7-esemen még a készülék felöli oldal speciális csatlakozású, a nagy töltési áramfelvétel (2A) miatt indokolták ezt, de úgy látszik megoldották, hogy szabvány micro usb legyen.

(#592) Luser2000 válasza center82 (#590) üzenetére


Luser2000
addikt

Kiegészítésként: a bronz színűé szintén fehér.
--
A töltőfej kivitele attól függ, hogy a készüléket melyik piacra szánták.
Ha itthon veszed hivatalos forrásból, akkor EU-s töltőfej van.
Ha itthon veszed, szürkeimportosként, akkor rá kell kérdezni, mert lehet akár UK verzió, vagy lehet távol-keleti országokból.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#593) center82


center82
csendes tag

Tudnátok olyan tokot ajánlani ami olyan mint egy könyv és közben a tablet sarkait is védi? A gyári book tok az mennyire védi a tab éleit sarkait leesés ellen? Az is megfelelő lenne? Lelki szemeim előtt látom hogy le fog esni valahonnan és a kijelző megsérül. S8.4-hez való kellene akár ebay-ről. Kinek milyen tapasztalati vannak a saját vagy máshol látott tokokról. Anyagminőség, védelem, kultúrált kinézet. A gyári kinézete tetszik, de az sztem nem védi ha kicsúszik a kezemből és leesik. Vennék valamit hozzá, de nem akarok gagyit sem és egy vagyont sem otthagyni.

(#594) Luser2000 válasza max-11 (#584) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Próbáltam már pár (köztük fizetős) office applikációt, de eddig nem bukkantam olyanra, ami a korrektúrát és a beszúrt megjegyzéseket annyira kényelmesen kezelné, mint az asztali MS Office.

1)
Az MS Office Mobile eleve nem jelent meg tabletre, így a PlayStore-ból le sem tölthető a Tab S-el. :-/ (Mondjuk éppen a telefonomra (LG G3) sem tudom letölteni, mert azt mondja, hogy nem kompatibilis vele).

2)
Quick Office: nem jeleníti meg a korrektúra jelöléseket.

3)
Office Suite 7 Pro: nem jeleníti meg a korrektúra jelöléseket.

4)
Hancom Office Hword (ez gyárilag telepítve van nekem): nem jeleníti meg a korrektúra jelöléseket.
(Megjegyzés: ezt a szoftvert eddig nem használtam, de meglepően jó a felülete és magyarul is kommunikál).

5)
Polaris Office: bekapcsolható módon, (akár) külön kis ablakban (alul) mutatja a korrektúrákat.

6)
Think Free Mobile Pro: nem kezeli a Dropbox / Box fiókjaimat (csak valami 1Drive tárolót), így ezt ki sem próbáltam, töröltem.

7)
Smart Office 2: mutatja a korrektúrát, de elég fapados módon. (Megjegyzés: iszonyatosan béna kezelőfelülete van és vélhetően nem is olyan szmart, mint gondolhatnánk).

Remélem ezzel segítettem valamit.
Jó lenne, ha te is megírnád mire jutottál a kérdésben, mert nekem is szükségem van jó szerkesztőre.
(Eddig a Polaris office tűnik jónak).

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#595) Kapanyél válasza Luser2000 (#594) üzenetére


Kapanyél
őstag

WPS (Kingsoft) Office-t próbáltad?
Az OfficeSuite-ban nem találtam ilyesmit, bár csak elindítottam, nincs most ilyen doksim.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#596) Luser2000 válasza Kapanyél (#595) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem ismertem, de most kipróbáltam.

8)
WPS Office (Kingsoft): ez is képes a korrektúra megjelenítésére, majdnem ugyan úgy néz ki a dokumentum, mint az asztali MS Word esetében. Ez a szoftver is tud magyarul.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#597) sbalu1 válasza csalafinta65 (#587) üzenetére


sbalu1
senior tag

Holnap jön a 10 coli.Azt hiszem, hogy át is költözöm a hozzá való topikba.

(#598) Luser2000 válasza sbalu1 (#597) üzenetére


Luser2000
addikt

:)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#599) Luser2000 válasza sbalu1 (#597) üzenetére


Luser2000
addikt

Honnan / mennyiért / milyet rendeltél?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#600) sbalu1 válasza Luser2000 (#599) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ujmobilok hu, 2év bolti magyar garival, 10.5 fehér, 123.800.Már rendeltem hozzá gyári fekete samus tokot és fóliát is a tok centernél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.