Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) csalafinta65 válasza TomWexX (#995) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Látod,én meg ezért nem adnék egy fillért sem...számomra értékelhetetlen a státusza.

(#1002) melan


melan
senior tag

Végül még néhány tesztet megnézve rábeszéltem magam az S 8.4-re. Ami a pro ellenében döntött végülis az a memória volt. Az S-en minden kilőve 1,7 Gb szabad RAM volt, ami ugye a 2 Gb-nyi Pro-s memből elenyésző maradna, mivel a rendszer ugyanaz. Ehhez még a biztonságosabb bolt és a garancia, nem beszélve a kijelzőről. Remélem nem bánom meg :)

Ha valaki tud olyan oldalt, ami segít a hasznos beállításokban (root nélkül egyelőre, a gari kellene) pl a magazin felület kigyomlálása vagy hasznosabbá tétele, felesleges appok letiltása, meg főleg akksi idő hosszabbítása - azt szívesen venném.

(#1003) brudy válasza melan (#1002) üzenetére


brudy
csendes tag

Ezt a memória kérdést egy kicsit túllihegik az emberek. 2 GB bőven elegendő lenne. Többre mennénk egy erősebb procival.
A szabad memóriát pedig felesleges nézegetni. Az oprendszer szépen kezeli azt. Ha szükséges pillanatok alatt kiüríti belőle a becache-elt dolgokat. "A szabad memória, elpazarolt memória".
Szóval ha ez alapján döntöttél, akkor nem jól tetted.

(#1004) brudy válasza melan (#1002) üzenetére


brudy
csendes tag

Ha kicsit szurkálódni akarok akarok, akkor azt is mondhatnám, hogy ez a 3 GB RAM a Samsung egyik hardveres parasztvakítása. Ha még szemetebb akarok lenni akkor azt mondom, hogy azért van rá szükség, mert 2 GB-ban már nem férne el a sok mocsok Samsungos bloatware és a TouchWiz be cache-elve. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1005) TomWexX válasza csalafinta65 (#1001) üzenetére


TomWexX
addikt

Látod ezért is felesleges kijelenteni bármire is hogy megéri az árát. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1006) melan válasza brudy (#1004) üzenetére


melan
senior tag

Épp erre utaltam én is :)) Mivel mindkét tabon ugyanaz a rendszer, akkor a memóriában lévő appok ugyanazok. A teszten amit néztem, "kiürített" memóriával volt 1,7 Gb szabad. Namost ugyanez a pro-nál jóval-jóval kevesebb. Ezért jobb a 3Gb. Ha persze kiherélném a rendszert, akkor ugyanígy bőven elég a 2 Gb RAM is. De nem fogok egy 100-ezres tabnál azzal kezdeni, hogy búcsút intek 2 év garinak, főleg, ha így is teljesen jó.

(#1007) brudy válasza melan (#1006) üzenetére


brudy
csendes tag

Root nélkül is elég jól ki lehet herélni. Sokmindent letiltottam és lecseréltem a launchert. Ezután elég jó lett a sebesség.
Ha 2 giga ram lenne a 3 helyett, akkor kevesebb ritkán használt appot tartana a memóriában. Szerintem nem okozna érezhető lassulást, vagy bármiféle problémát. Most azért rak bele annyi mindent a memóriába mert ha van, akkor miért is ne használjuk. És ebben igaza is van.
Amíg egy app csak azért van ott, hogy szükség esetén gyorsan elinduljon, addig nincs is semmi gond. A probléma akkor kezdődik, amikor a sok háttérben futó appnak processzor időre is szüksége van, vagy amikor háttérben kommunikálgat, szinkronizálgat netán írogat a háttértárra vagy olvasgatja azt.

(#1008) melan válasza brudy (#1007) üzenetére


melan
senior tag

Egyetértek.
Root nélkül egyszerűen eltávolíthatóak az appok, vagy kell hozzá "célszoftver"? Miket érdemes leszedni, ami nem okoz gubancot?
Én eddig az ADW launchert használtam (gesztusok és csoportosítható ikonok, többfüles appdrawer miatt). Még nem tudom, most is ez lesz e.

Amit jó lenne még tudni (nekem eddig 4.1.1 volt a régi tabon), hogy az SD-re írás problémáját hogyan lehet kikerülni, ha olyan gamet telepítek rá, aminek mondjuk obb mappát kell felmásolni... Eddig TC-ből ftp-n keresztül olyan szépen tudtam másolgatni bárhova bármit...

(#1009) brudy válasza melan (#1008) üzenetére


brudy
csendes tag

Simán az alkalmazások menüpontban a beállításokban lehet eltávolítani/letiltani az appokat. Nem kell hozzá semmi extra progi. Leszedni/letiltani azt érdemes amire nincs szükséged. Amit root nélkül enged letiltani az esélyes, hogy nem fog problémát okozni. Inkább az gyakoribb, hogy nem okozna problémát a hiánya (pl. Evernote), de nem engedi leszedni.

Az SD írás problémát a közelgő Lollipop update fogja megoldani. Reményeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#1010) Lupi00 válasza brudy (#1009) üzenetére


Lupi00
tag

A rootolástól megy a gari?

Gelesztaember

(#1011) gezatata válasza Lupi00 (#1010) üzenetére


gezatata
aktív tag

megy bizony

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1012) csalafinta65 válasza cSuwwi (#987) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A BS player, szemben az MX-el, és VLC-vel szépen kezeli az ac3-as, és DTS hangot is! Ennyivel jobb, és ez nem kevés.

(#1013) brudy válasza csalafinta65 (#1012) üzenetére


brudy
csendes tag

Gondolom az ingyenes is kezeli nem csak a fizetős?

(#1014) bordi10 válasza brudy (#1009) üzenetére


bordi10
senior tag

RAM témához: clean boot után, no root, marhaságok letiltva, nova launcher
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1015) Lupi00 válasza gezatata (#1011) üzenetére


Lupi00
tag

De egy samu nem megy tönkre. :) Én is ilyet fogok venni. Mostmár ôbiztos! Egy hete olvasgatok ,40 körül jut tabletre és a Vodánál pont ennyibe kerül.:) Net úgyis kell hozzá. 12GB nappal 100GB éjszaka, mobil és az egész országban hsdpa-val min. 7Mb/s, mindez 5400ft.

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1016) glocker válasza Lupi00 (#1015) üzenetére


glocker
tag

lehet benézek valamit, de ez nem 10.490,- havonta?!

mármint havonta (24 hónapig):
5.000,- a tablet...
5.490,- (szintén havonta) az előfizetés...

így kerül a 100e ft-os cucc 1 x 40e + 24 x 5e = 160e
plusz az előfizetés...131.760,-

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1017) bostone válasza Lupi00 (#1015) üzenetére


bostone
addikt

A voda picit drágán méri. Ha jól számolom 160 csak a tab maga.

(#1018) kovacs65 válasza Lupi00 (#1015) üzenetére


kovacs65
senior tag

Azért ez "az egész országban" nem kellett volna.

Van ahol semmiféle térerő nincs (Nyíregyháza-Debrecen vonalon a vonaton).

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1019) csalafinta65 válasza brudy (#1013) üzenetére


csalafinta65
senior tag

próbáld ki!

(#1020) glocker válasza glocker (#1016) üzenetére


glocker
tag

persze nem 100e a cucc mert ez már nem CSAK wifi verzió...
de még így is shock :DDD

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1021) Lupi00 válasza glocker (#1016) üzenetére


Lupi00
tag

Azt valóban elfelejtettem leírni. Láttam én is és számolgattam, de 10000-et havonta kibírok még pluszba.

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1022) Lupi00 válasza kovacs65 (#1018) üzenetére


Lupi00
tag

A hírek szerint 98%-a az országnak lefedett. Lehet, hogy megtaláltad azt a kettőt ami nem. Nálunk, (Balaton keleti csücskénél kicsit délebbre) a Vodafone a legjobb. Dimbes dombos a vidék, így szinte használhatatlan volt míg ki nem építették az egész környéken az antennáikat. Mostmár mindenhol jön-megy a net. Még a szántóföldön is hsdpa. Az meg 21Mp/s.

Gelesztaember

(#1023) kovacs65 válasza Lupi00 (#1022) üzenetére


kovacs65
senior tag

Sajnos a két országrész összehasonlítása teljesen értelmetlen. A40 perces útból 15-20 percig nem megy a net. se gyorsan, se lassan.

Így emlékszem, hogy nem a terület 98 %-a lefedett, hanem a lakosságé.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1024) Lupi00 válasza kovacs65 (#1023) üzenetére


Lupi00
tag

Az lehet. De szerintem még ezekkel együtt is a legjobb a voda. Ezek szerint vannak vak foltok, viszont többi szolgáltató netjét nem lehet használni ha elhagyod a várost. Legalábbis ezt a részt mintha leszarnák, jó a 2g a parasztnak!

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1025) apacsay


apacsay
tag

sziasztok, én is csatlakoztam a csapathoz. De bekapcsolás és kipróbálás után szomorú is lettem egy kicsit.. bár írtátok, de mégis meglepett: laggol.. de elég idegesítően..
Böngésző ( Chrome) is, de még a Gmail is döccen egyet egyet..

A root ( és garanciavesztés) és minden samsungos szir-szar leírtása javít a dolgon?
ToucWiz leírtása ( kikapcsolása) javít a dolgon?

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#1026) glocker válasza Lupi00 (#1024) üzenetére


glocker
tag

ööö... ez nem teljesen van így...

természetesen szerintem sokat KELL(ene) még fejlődni a szolgáltatóknak, de azért elég sok helyen olyan 4G sebességet mértem, amelyet otthon is elfogadnék... (pl. néztem már a Balaton északi partján, Szentantalfa fölötti szőlőhegyen mobil netet használva TV-t...)

nem árt tudni, hogy a szolgáltatók fejlesztésénél fontos a ROI és az ügyfél elégedettség, ezért természetesen először inkább a sűrűn lakott területeket fedik és utána a többit... (legalábbis szóban és reklám kampányban sorra kerül a többi is ;] )

de(!!!) mindig lesznek olyan helyzetek, hogy a szolgáltatónak NEM ÉRI MEG a fejlesztés... és most nem csak mobil internet lefedettségről beszélek... én Győrben olyan részen lakom, ahol tőlem egy sarokra mindenhol (már legalább 2-3 éve!!!) van DIGI, de hozzánk nem éri meg nekik kiépíteni... (inkább fejlesztenek hatalmas lakótelepeken, sok sok potenciális felhasználót elérve mintsem, hogy egy pár lakásos társasházhoz túrják a földet... (nem viccelek, 40m-re tőlem van... de nem hozzák át... szóval ebbe kár ördögi motivációkat belelátni, ezek mögött a legtöbb esetben sima gazdaságossági szempontok vannak)

bocs a béna kérdéseket :-(

(#1027) brudy válasza apacsay (#1025) üzenetére


brudy
csendes tag

Root nélkül is elég jól lehet döcögés mentesíteni. Sok app letiltható, touchwiz lecserélhető.
Rootal nyilván még hatékonyabb a dolog.

(#1028) Lupi00 válasza glocker (#1026) üzenetére


Lupi00
tag

Kétségtenel igaz amit írtál nem is vitatom, de nagyjából ugyan arról beszélünk.

A lényeg az, hogy holnap megveszem netestől a masinát és szanaszét játszom a közeljövőt!

:)) :K

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1029) AS


AS
félisten

Nekem Tab S böl már csak ez hiányzik )

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1030) Lupi00 válasza AS (#1029) üzenetére


Lupi00
tag

Hát...meglennék nélküle is. Még a kommunizmusban kezdtem kockulni és lettem mára szép sarkos kocka. Az elején sem volt olcsó a jó hardver, gyerekként meg nem volt rá, így megszoktam a spórolást és a giccsmentes képernyőt. Nameg a tuningot!

Gelesztaember

(#1031) csalafinta65 válasza Lupi00 (#1028) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szerintem marhára nem éri meg szolgáltatónál venni a tabodat. A helyedben 104 ezer pénzért ( akár 10 havi, egyszeri kezelési költséggel jelenleg) az Edigitalt választanám. Vehetsz hozzá 2GB-os adatforgalmú SIM-et, Telenorosat, HŰSÉG NÉLKÜL, 1590 ft-ért(!!!). És vedd figyelembe, hogy független készüléked lesz, ami nem elhanyagolható szempont! Ez az ajánlat csak az ED-ben van! 10 hónapon keresztül havi 11 ezer a készülék+ 1590 a SIM. Nem jobban megéri??( De ha van némi önerőd, az jelentősen csökkentheti a hitelt)

[ Szerkesztve ]

(#1032) bostone válasza csalafinta65 (#1031) üzenetére


bostone
addikt

Asszem csak a wifis verzió 104. Az lte vel szerelt változat 130.

(#1033) Lupi00 válasza csalafinta65 (#1031) üzenetére


Lupi00
tag

Az mindeképp nagy-nagy előny ha független, de...
Nekem kevés a 2GB adat. Szeretek filmeket lesni olvasgatni stb. Ha megveszem az ednél a tabot plusz 5500 a net, az màr sok. Így marad a függés és talàn egyszer sikerül kiüttetni.

Gelesztaember

(#1034) csalafinta65 válasza bostone (#1032) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Igazad van! A+ 25 is még megéri talán....bőven megéri! Oszd el 10-el!

(#1035) csalafinta65 válasza Lupi00 (#1033) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mennyi adatra van szükséged?? Filmeket nézni nem jó SD kártyáról??

(#1036) apacsay válasza Lupi00 (#1028) üzenetére


apacsay
tag

Mindent letiltottam amit lehetett, egyedül a Flipboard az ami nekem teljesen felesleges és benn maradt, azt nem lehet letiltani, se letorolni root nélkül sajnos. Touchwiz kilove
Még mindig laggol sajnos.
Ötlet bárkitől?

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#1037) csalafinta65 válasza apacsay (#1036) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Válj meg tőle időben!

(#1038) Lupi00 válasza apacsay (#1036) üzenetére


Lupi00
tag

Vírus? Nem lehet, hogy attól laggol?

Csalafinta65 Hát ha rákapok 70-80GB biztos kell. Teljesen jó lenne a pendrájv ha lenne korlátlan netem.

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1039) apacsay válasza Lupi00 (#1038) üzenetére


apacsay
tag

Nem hinném, hogy virus, épp csak beüzemeltem és felraktam ra néhány szokásos, ismert és a google playből való app-ot.. :(

De csinálok egy teljes törlést azért, hátha jobb lesz

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#1040) apacsay válasza csalafinta65 (#1037) üzenetére


apacsay
tag

jaj, csak pár napja vettem :(((

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#1041) melan válasza apacsay (#1040) üzenetére


melan
senior tag

Szép kilátások, én szombaton rendeltem meg... már nagyon várom :))

(#1042) csalafinta65 válasza melan (#1041) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Hol rendelted meg? Mennyiért? LTE-s?

(#1043) Lupi00 válasza apacsay (#1040) üzenetére


Lupi00
tag

Az elején jöl működött?

[Linkelek] egy oldalt. Hogy lehet, hogy 3G van de sim nincs? :F Meg eddig azt hittem, hogy 8 magos 4-4.

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1044) Lupi00


Lupi00
tag

Találtam ltest 104590-ért. Az imént álltalam linkelt oldal oda visz, csak oem és német meg ki tudja megjön-e?

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#1045) AS válasza apacsay (#1040) üzenetére


AS
félisten

Valakinek volt ilyen hibája, visszavitte és kapott egy másikat és nem laggolt.
Enyém sem laggol.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1046) AKG


AKG
tag

Nos,megjött a tok Kínából.
Csomagolás,egyebek olyan,mintha eredeti samsung lenne.
Mindösszesen 1950 jó erős magyar kreditbe került.
Ez a lagg dolog engem is érint,tehát ha van valakinek erről a visszavivős dologról infója,jelezze kérem!

(#1047) pils00 válasza AKG (#1046) üzenetére


pils00
tag

Dobnál egy linket arról a bugyiról?

Köszi

(#1048) AKG válasza pils00 (#1047) üzenetére


AKG
tag

(#1049) bostone válasza Lupi00 (#1044) üzenetére


bostone
addikt

Nem azért mondom, de ha már rááldozol legalább egy 100-ast, ne azt a 10-20000 spórold le. A garancia miatt én biztos forrásból venném a helyedben, mivel a Samu garancia elég korrekt. Ha kell helyben szerelnek telefont, tv-t, bármit és ha nem megy cserélik a cuccost.
Nekem nincs konkrét tapasztalatom, de a legtöbben dicsérik az Asus-al szemben.

(#1050) Titmouse09 válasza bostone (#1049) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nekem elég sok Samsung cuccom van itthon. Bár nem azért, mert villogni akarok vele, meg annyira megtehetem, hanem ha veszek valamit próbálok jót venni hosszútávra. És a garancia nekem fontos szempont. Előző jó telóm az L700 volt, amivel olyan gondom volt, hogy mivel T-s volt, olyan sw volt rajta, hogy nem lehetett semmi java cuccot felrakni rá. Besétáltam a legközelebbi márkaszervizbe, és ingyen tettek nekem rá független sw-t. Ez egy olyan "élmény" volt, ami hatására bennem megerősödött a Samu-ba vetett hitem. Ez kb 3-4 éve volt, azóta mindig volt itthon aktív használatban Samsung eszköz, és soha semmit nem kellett szervizeltetni.

De ez a komment csak amiatt született, mert említetted az ASUS-t. Ott a tapasztalatom pont olyan, mint a Samsungnál, csak venni kell az ellenkezőjét. Volt (talán még van) egy ASUS laposom, abból is nagyobb névhez fordultam, bíztam benne nem csalódok. Hát nem így történt. Az ők szervizükbe be nem küldenék még egyszer semmit, de nem is fogok egy jó ideig semmi ASUS-t venni. Remélem megszabadulok a géptől, most folyik a kártalanítási eljárás.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.