Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) borpetra válasza xedamen (#1149) üzenetére


borpetra
újonc

töltőn van most, 100%-on, szóval nem hiszem, hogy amiatt lenne.

(#1152) melan


melan
senior tag

Egy lehet béna kérdés: ha a "Hely" be van kapcsolva, az azt jelenti, hogy a gps folyamatosan megy?

(#1153) SzlobiG válasza melan (#1152) üzenetére


SzlobiG
félisten

Részben igen, de van albeállítás ahol wifin keresztül is tud meg külön csak a GPS. A 3. opció meg a kettő együtt.

(#1154) Burt1793 válasza melan (#1152) üzenetére


Burt1793
veterán

Nyomj rá hosszan a kapcsolójára és kiderül.

(#1155) Luser2000 válasza melan (#1152) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem. Az azt jelenti, hogy engedélyezted, hogy a programok szükség esetén használják a GPS vevőt. Amikor az ténylegesen üzemel is, akkor annak ikonja megjelenik a felső sorban.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1156) Luser2000 válasza xedamen (#1145) üzenetére


Luser2000
addikt

Recovery menü:

Kapcsold ki a tabot.
Nyomd le a [home] + [volume up] + [power] gombokat egyszerre és addig tartsd nyomja őket, míg meg nem jelenik a Samsung felirat.
Ekkor engedd el a [power] gombot és addig nyomd még a másik kettőt, amíg meg nem jelenik egy zöld fekvő robot.

Ha nem megy, akkor nézd meg a YT-on.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1157) melan


melan
senior tag

Na, akármennyire is elég a touchwiz, nem bírtam lecserélni az ikonokat, így megy fel vagy a nova, vagy az adw... amelyik kevesebbet eszik.

(#1158) bordi10 válasza borpetra (#1150) üzenetére


bordi10
senior tag

Ezt csekkold: beállítások/eszköz fül/értesítési panel/fény és hangerő: pipa on

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1159) karlyn


karlyn
újonc

Sziasztok! 1 napja tulajdonosa vagyok én is ennek a szuper gépnek. Kérdésem lenne. A saját fájlok közé bepakol képeket magától. A képek neve other_ majd számok. Ez valami automatikus szinkronizálás lenne vagy mi lehet? Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1160) borpetra válasza bordi10 (#1158) üzenetére


borpetra
újonc

Igen, ott be van pipálva, de a KK launchernél valamiért mindig eltűnik... sebaj, feltettem az ADW launchert, ezzel már műxik rendesen :)

(#1161) xedamen


xedamen
senior tag

Nem tudom ki emlékszik az akkumuakkumulátor mizériámra, de úgy fest javult a helyzet :)

Nemrégiben 1 nap készenléttel és 1,5 óra kijelzővel már 14 %-on volt... Annál mindenképp jobb a helyzet, pedig most magasabb fényerőnvolt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1162) Burt1793 válasza xedamen (#1161) üzenetére


Burt1793
veterán

Média szerver, androidrendszer kicsit magas, főleg, ha egy nap volt csak a készenlét. De ez már használhatóbb.

(#1163) xedamen válasza Burt1793 (#1162) üzenetére


xedamen
senior tag

Igen, én is így érzem.... Használhatóbb. PONT. Azért az állam nem szakadt le az üzemidőtől ;)

(#1164) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. KB. 2 hete vásároltam egy ilyen készüléket. Fantasztikus.
Semmi problémát nem tapasztaltam. Egy apróság lenne csupán.
Külső merevlemezt nem tud kezelni, legalábbis ntfs formában.
Ezzel kapcsolatban tudtok valami tanácsot adni?
Nagyon nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat.

TL

(#1165) bostone válasza TOTAL LOKI (#1164) üzenetére


bostone
addikt

Otg kábellel csatlakoztattad?

(#1166) TOTAL LOKI válasza bostone (#1165) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Természetesen

TL

(#1167) hatala


hatala
tag

Szia.

Ezt próbáltad?

"Nexus Media Importer v8.0.1"

(#1168) TiMoN


TiMoN
senior tag

Azért ez megnyugtató! :) Mondjuk nem szívesen próbálnám ki.
1. Samsung Tab S 8.4: 3,3 pont (strapabíró)

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#1169) Burt1793 válasza TiMoN (#1168) üzenetére


Burt1793
veterán

Nagy szám... ez a legkisebb és legkönnyebb tablet. :D A fizika törvényei alapján ennek kellett nyernie.

(#1170) TiMoN válasza Burt1793 (#1169) üzenetére


TiMoN
senior tag

Azért elég törékenynek gondoltam, de örülök neki hogy elég jól bírja viszont nem szeretném leejteni.

-TiMoN-

(#1171) oncsi válasza TOTAL LOKI (#1164) üzenetére


oncsi
őstag

Total commander NTFS plugin, vagy Paragon exFat/NTFS. Nekem ezek jöttek be. Írni is tudja, ha rootolva van.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1172) csalafinta65 válasza TOTAL LOKI (#1164) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Semmilyen típúsú külső HDD-t nem kezel! Legalábbis a 10.5-nél több félét is kipróbáltam.

(#1173) oncsi válasza csalafinta65 (#1172) üzenetére


oncsi
őstag

Ez nem így van. Bármilyen HDD-t kezel, ha annak az áramfelvétele nem nagyobb mint 100mA.
Emiatt látszólag nem megy semmi. De minden külső tápos HDD-t tőkéletesen kezel.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1174) csalafinta65 válasza oncsi (#1173) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ja, külső tápos? Az nem nagy kunszt.( minden sima külső HDD áramfelvétele nagyobb 100 mA-nél.)

[ Szerkesztve ]

(#1175) TOTAL LOKI válasza TOTAL LOKI (#1164) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Annyival kiegészítem az előző hozzászólásom, hogy a merevlemez, amit rá akarok kötni: Samsung S2 Portable 2,5" 160GB

TL

(#1176) oncsi válasza TOTAL LOKI (#1175) üzenetére


oncsi
őstag

Őnmagában nem fog menni, mert a szabványos USB 500mA terhelhetősége helyett, az OTG csak 100mA-t enged. De van megoldás, bár nem túl látványos. Veszel egy Ilyet Erre lehet dugni max 1A-es tápot, és tökéletesen kezeli.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1177) TOTAL LOKI válasza oncsi (#1176) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Köszönöm válaszod.

Utána nézek. :)

TL

(#1178) melan


melan
senior tag

Felfedeztem, hogy a külső sd-re is csinál a rendszer egy android mapát, amibe, ha berakom az obb fájlokat, akkor elindul a game. (Ez lehet, csak nekem új) Be is rendeltem izibe egy 32Gb-os Samsung sdhc-t, épp akciós 5600 Ft szállítással együtt. Adja magát a kérdés: hogyan lehet átrakni mindent az egyik kariról a másikra?
A 16 Gb-s mehet a gyerek tabletjébe :)

(#1179) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok.
Úgy néz ki holnap sikerül vennem egy ilyen táblagépet miután hatalmas csalódás az ipad air 2,a hangszóró illetve az elviselhetetlen vibráció miatt,a mini 3 pedig unalmas lett.(egyébként iphone 5s-t használok de ez is kezd az lenni,rendszer zártságát nem kompenzálja a szoftver,safari újratöltés,és hívás fogadás 1-2 másodperces késése miatt és néha vannak laggok is.)
Sok videót meg filmet néznék is amúgy is jobb a 16:9 képarány,8,4" meg hordozhatóbb a 10" amúgy is túl nagynak tűnt.
Megtudom venni 100e gyári garival,30 ajándék kártyát beszámolják amit a tavalyi karácsonyi ajándék visszavételekor kaptam és azóta megvan és várom hogy beváltassam a többi meg 10 havi kamatmentes részlet.
Nagyvonalakban végig olvastam a topikot,külföldieket is, ez tűnik a legjobb választásnak mindent össze vetve.

Azért megkérdezném milyen típus hibák vannak,illetve a gyári book cover tokból a bronz színű géphez melyik színűt vegyem feketét vagy a bronzt?Prémium háztól-házig garancia a wifis verzióra is érvényes?
köszi

(#1180) csalafinta65 válasza SonyNex7 (#1179) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Prémium gari csak az LTE-s verzióra érvényes!!!! ( háztól-házig)

(#1181) SonyNex7 válasza csalafinta65 (#1180) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Emlékszem rád,1-2 oldal a te hozzászólásoddal-elégedetlenségeddel- volt tele.Valóban írtad akkor igaz.Azért nem fogok csak LTE venni mert mobilnetet megosztom ha kell.
Amúgy megvan még a gép?Hogy válik be?Book cover vélemény?

(#1182) Burt1793 válasza csalafinta65 (#1180) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem alsóbb kategóriás tab 3 8.0-m van, csak wifis és érvényes háztól házig gari van rá, már ki is próbáltam, kijelzőt cseréltek rajta.

(#1183) csalafinta65 válasza SonyNex7 (#1181) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Már van a fehér mellett egy szintén 10.5-ös bronz LTE is...Samsung Store-ban vettem munkahelyi ajándék utalvánnyal, és 15% kedvezménnyel. Összesen 105 ezer ft-omba került....rá kellett jönnöm, hogy a kijelzője mindent visz...Az iPad-et mélyen lealázza. A világ legszebb kijelzőjével bír. ( a 10.5 RGB is még).

(#1184) csalafinta65 válasza Burt1793 (#1182) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Egy 8.4 tulaj írta valahol fentebb, hogy a Tab S-nél csak az LTE játszik prémium gariban. Samu Store-ban kapta az infót...

(#1185) penge111 válasza SonyNex7 (#1181) üzenetére


penge111
addikt

SonyNex7 ha megveszed dobnál ide egy összehasonlítást milyen iPad air 2 után. Én is erre akarok váltani, igaz én nagyon meg vagyok elégedve az Air 2-vel, más okból akarok váltani. Sajnos még nem írt senki, aki ipadről váltott volna erre, úgyhogy nekem a te eseted kapóra jönne. Köszi előre is :R

Ui: Amúgy nekem egy tok megoldotta ezt a vibrációt, tok nélkül engem is zavart, gondolom azért ilyen mert rohadt vékony lett az Air.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1186) mycsu29 válasza SonyNex7 (#1179) üzenetére


mycsu29
tag

Szia!

Milyen "elviselhetetlen vibráció" zavar ennyire?

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#1187) SonyNex7 válasza penge111 (#1185) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nincs ipadom.pont ezért nem vettem meg,meg a megkötések miatt.nagyon durva hogy mennyi mindent nem tud az ios,nevetséges dolgokat,es ahogy írtam a rendszer ezért nem kárpótol 2 durva bug.
A másik az ár ,16 gb verzió semmire nem jó 64 gb 200e ez meg 100e es filmeknél videóknál alig van eltérés a kép arany miatt.
A hangszórók elképesztő vibráciot keltenek ,tele van YouTube videókkal es foromokon hozzászólásal.
Mintha bekapcsolna egy nagyon erős vibra motor,vannak kijelző problémák is.
Ez miatt nem fogom állandóan fokban tartani. Egyszerűen elképzelhetetlen hogy hosszabb ideig kézben legyen mert nagyon zavaró.Elszúrták.
Milyen okból váltanál?

[ Szerkesztve ]

(#1188) penge111 válasza mycsu29 (#1186) üzenetére


penge111
addikt

Pl ha már csak2-3 hangerőn játszol az Ipad Air 2-vel és ugye tapickolod a kijelzőt érzed, hogy vibrál az egész üveg, egyeseknek ez baromira zavaró, de nekem egy tok megoldotta ezt, nem mondom, hogy nem vibrál, de alig érezhető én pl napi 1-2 órát játszok általában vele :) Androidtól az optimalizálatlanság tart vissza 5 éve van Ipadem minden típus laggal nemigen találkoztam, andoidos kütyű meg van a környezetemben sok elég sok a lag mindnél :(, de hátha ez a cucc jobb végre.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1189) SonyNex7 válasza penge111 (#1188) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Mielőtt iPhone-t vettem volna Sony z1 telom volt azt is szerettem, nagyon kevés volt a lagg.
Váltottam de azt mondom nem éri meg nekem, amik hiányoznak, bluetooth át küldés szeretem mikor egy 30e telo al beégetnek hogy küldjem át , nem megy,oké tedd fel gépre na ahhoz meg iTunes kell..,torrent letöltés ,tv-re kép kirakas csak 30e Apple tv -vel megy,microsd hiánya nagyon fájó , otg funkció meg pláne sima otg pendriveot nem kezel ,sima wi-fi verziókba nincs GPS , nem kompatibilis semmilyen töltővel ,szóval lehetne meg sorolni.
Usa uk ahol szinte fillérért kapsz korlátlan netet es azokhoz való szolgáltatást sokkal jobban kilehet használni.
Elmegyek megveszem es délután írok.

(#1190) takibacsi_11


takibacsi_11
csendes tag

sziasztok!
tablet vásárlás előtt állok és lenne egy pár kérdésem amiben biztosan tudtok segíteni :)
Először is a legnagyobb fejtörést a választás okozza az ipad mini 2 és e között a készülék között. Elsősorban az egyetemi élethez használnám, jegyzeteket olvasni, esetleg jegyzetelni, ezek mellett pedig facebook,snapchat, meg böngészés. Egy másik fontos szempont az üzemidő is, ebben úgy olvastam a kettő nagyjából megegyezik (jóllehet az ipad több mint 1000 mAh-el nagyobb aksival van felszerelve).

Azt szeretném tőletek kérdezni hogy mennyire vannak optimalizálva a programok androidon tabletre, illetve hogy szerintetek érdemes-e a samsungot választani hogyha nem feltétlenül éjjelnappal játszani szeretnék rajta :)
előre is köszi a válaszokat
taki

(#1191) penge111 válasza SonyNex7 (#1189) üzenetére


penge111
addikt

Ok, thx előre is.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1192) csalafinta65 válasza takibacsi_11 (#1190) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ha a kijelző szépsége az elsődleges, akkor egyértelműen Tab S 8.4. Maximálisan leveri az Amoled az IPS-t. Sőt maga a készülék is szebb. Nem beszélve a 16.10-es képarányról, mely sokkal modernebb. Menj el a West End Media Markt-ba, és tedd egymás mellé a kettőt! Szerintem nem is lehet vita kérdése, melyik a jobb.

(#1193) Burt1793 válasza takibacsi_11 (#1190) üzenetére


Burt1793
veterán

Jegyzeteket olvasni, netezni a 10 col jobb, Tab S10.5 szerintem jobb választás ennél.

(#1194) csalafinta65 válasza Burt1793 (#1193) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ez így van. Tapasztalatból mondom.

(#1195) Titmouse09 válasza csalafinta65 (#1184) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Ez így van.
Nekem az S Advance-ra van prémium, az így néz ki:

A Tabnak nincs ilyen:

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#1196) TiMoN válasza Titmouse09 (#1195) üzenetére


TiMoN
senior tag

Hm, nekem jár a premium. Mondjuk ez LTE-s.

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#1197) Titmouse09 válasza TiMoN (#1196) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Igen, az LTE miatt
úgy tűnik a képek gyártása során megfeledkeztem a lényegről :B

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#1198) Burt1793 válasza Titmouse09 (#1197) üzenetére


Burt1793
veterán

Akkor bocs srácok (nekem mindenre van, s5, note3, sőt s2-re is volt. :) )

Pedig ez occó tab és csak wifis, egyszer már használtam is a prémium gari-t, tényleg nagyon szuper, már ezért megéri samut választani. Kérdés nélkül cserélték a kijelzőt és a recsegés is elmúlt (igaz samsungos hajtogatós tokban van, így ez nem érződött).

[ Szerkesztve ]

(#1199) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy rootoltam a kütyüt, és most nem hajlandó frissítést keresni OTA-n. Hiába unrootoltam, akkor sem, azt mondja jogosulatlan módosítás az oprendszerben. Szerintetek?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1200) SonyNex7 válasza moleculez (#1199) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Sógor járt így az s4-el.gsm boltban vette. Nem tudsz csinálni semmit mindig le kell tölteni a legújabb régiós szoftvert es rá tenni. Ha nem megy akkor GSM boltok 2-3 e körül csinálják.

Amúgy megvettem. Egész éjjel dolgozom meg nem tudtam használni. A promóciós videó döbbenetes.
Bronz vagy fekete book cover legyen hozzá?
Élőben nem tudom megnézni,sok helyen nincs raktár készlet a bronz színből az a legkelendőbb ezek szerint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.