Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) lsg


lsg
tag

Sziasztok!

Heartstone-t játszik valaki a tabin? Hogy viszi? Lag tapasztalható?

Köszi előre is a választ.

(#1602) cSuwwi válasza lsg (#1601) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Induláskor akadozik, illetve töltéskor, de a játékmenet folyamatos.
Mondjuk néha energiatakarékos módban is tolom, akkor látványosabb.
Viszont melegszik elég rendesen és nagyon eszi az akksit, pár óra alatt teljesen lemeríthető, ezért érdemes töltőről

[ Szerkesztve ]

(#1603) lsg válasza cSuwwi (#1602) üzenetére


lsg
tag

Tényleg melegszik? Heartstone alatt is? Ezt nem gondoltam volna. A pár óra azért ugye nem kettő?

[ Szerkesztve ]

(#1604) cSuwwi válasza lsg (#1603) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nem alapból melegszik, csak ha olyan app/játék fut, ami jobban terheli a gépet. A Heartstone ilyen, de pl. a Sky Force-nál is érzem, hogy ha nem lenne rajta tok, nem fognám sokáig. Más játékoknál, pl. a Pinball Arcade-nál nem melegszik, és nem is eszi az akksit a szokásosnál jobban. Fogyasztást most nem mondom meg, de min. 2x annyit eszik, szóval ha az alap 10 órát nézzük, akkor max. 5, vagy ennyi se, úgy hogy majdnem nullán van a fényerő. Cserébe szépek a színek :D

(#1605) yesyke94


yesyke94
csendes tag

Hello! Kellene egy kis segítség! 2 napja vettem ezt a tabot, és 100%os aksiról auto fény erővel, wifiről való netezéssel, és egy kis hay day-el (farmos játék) 2 és fél óra alatt lemerült 11%-ra... És ez 2szer is előfordult Jól gondolom hogy ezt vissza kellene vinnem hogy cseréljék ki, ugye? Ja meg az kezdőképernyőről ezt a magazinos cuccot nem lehet letiltani hogy ne legyen ott? Előre is köszi a választ! Üdv!:)

(#1606) Avicularia


Avicularia
veterán

Jött valami 115 megás frissítés, de maradt 4.4.2.

(#1607) TylerD888 válasza yesyke94 (#1605) üzenetére


TylerD888
csendes tag

Hasonlo problemam volt es en most vittem vissza...elotte volt egy tavoli csatlakozasos szerviz es ott azt mondtak hogy valoszinu aksi hiba a fogyasztasi adatokat nezve...

(#1608) TiMoN válasza Avicularia (#1606) üzenetére


TiMoN
senior tag

Telenor-os Tab nem kapott frissítést. Gondolom szolgáltató függő ez is.

-TiMoN-

(#1609) lsg


lsg
tag

Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy a 2 napos tabletet 100%-ra töltve és először bekapcsolva egyből 99%-ot mutat, majd utána energiatakarékos módban, DLNA-n keresztül full hd filmet lejátszva egy 2,5 órás film esetén 52%-ra merült le az akkumulátor? Ezek szerint ebben a tabletben van 5 óra screen time full hd esetén? Ráadásul elég sok jelenet sötétben játszódott, szóval sok fekete volt a képernyőn, ami elvileg nem is fogyaszt.

A szinkronizálások ki voltak kapcsolva, szóval tényleg csak a film lejátszás ment. Nektek is ennyit bír a tablet?
Szívesen olvasnám a tapasztalatokat.

(#1610) TylerD888


TylerD888
csendes tag

Sziasztok...vissza jott a tab a szevizbol...aksi es usb modul csere volt...50% aksival annyirt birt elsonek mint neha 100% aksival...es nincs szazalek ugralas sem...ujra inditas esten sem valtozik a %...igy mar nagyon orulok...viszont h ennyi a aksi hibas az egy kicsit szomoru...

(#1611) lsg válasza TylerD888 (#1610) üzenetére


lsg
tag

Szia, mennyi az az annyit?

(#1612) TylerD888 válasza lsg (#1611) üzenetére


TylerD888
csendes tag

Ma hasznalom 100% aksitol...belakva...mert tegnap mire mindent letoltottem beallitottam ujra...de igy is 3ora felett volt a kijelzo ido 50% aksival...de tenyleg sokat toltottem wifin...asphalt 8 es hasonlo jatekok...megszokott alkalmazasok...de irok majd meg

(#1613) lsg válasza TylerD888 (#1612) üzenetére


lsg
tag

Rendben, köszi.
HD filmeknél a fekete részeknél Ti nem tapasztaljátok, hogy nagyon sötét és nem lehet kivenni a részleteket?

[ Szerkesztve ]

(#1614) moriak


moriak
tag

Üdv, szerintetek simán belemegy a 8"-os case-be a tab? Előre is kösz.

(#1615) TylerD888 válasza lsg (#1613) üzenetére


TylerD888
csendes tag

A képernyő módot a kijelzőnél állitsd mozira...es ez szeintem a lejatszó progitol is fugg...

(#1616) lsg válasza TylerD888 (#1615) üzenetére


lsg
tag

Kipróbálgattam. Pont, hogy mozimódban volt nagyon sötét a kép, persze a színek is telítettebbek voltak, de a legjobb talán Képnéző üzemmódban volt. Van még a sima "alapvető" mód, de ott a színek is fakóbbak jóval.

Egyébként összeszedte magát most, 52%ról 3 óra filmnézéssel (igaz ez csak 720p volt) és egy kis webezéssel 24%on van az akku.

De túllőttek a célon sztem ezzel a kijelzővel, elég lett volna egy Full HD. Így nem tűéles egy 720p-s film rajta.

(#1617) bwoay válasza moriak (#1614) üzenetére


bwoay
nagyúr

Az univerzális, 7"-8"-as táblákhoz való Samsung stand pouchba simán.
Mellesleg ez a legjobb deal, ha valaki beéri egy sima sleeve-vel, ennél ötletesebb/praktikusabb megoldással még nem találkoztam, és 4e. Ft-ba került a Media Marktban. Mondjuk lehet, hogy a sérült csomagolása miatt az én példányom valami értékcsökkent termék volt, de a simple covernél még azonos ár mellett is jobb vételnek tartanám.

lsg:
akkor ideje áttérni 4K-s filmekre :)
egyébként szerintem a kijelző legnagyobb hibája a diamond pentile matrix.
azonos felbontású, de RGB matrix kijelzővel összehasonlítva azért látszik, hogy "szőrösebb".

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1618) moriak válasza bwoay (#1617) üzenetére


moriak
tag

Tab 10.1-hez vettem anno, ott bevált nagyon. Most rendeltem ehhez is ebayen 500Ft-ért, nekem megteszi. :)

(#1619) yodamastah válasza lsg (#1616) üzenetére


yodamastah
őstag

Nemrég vettem egy LTE verziót. A fogyasztás nálam elég jó, az átlag SOT-om most 7.5 óra. Netezés, sorozatnézés, egy két alap ugrálós játék, képnézegetés. Csak filmekkel szerintem még jobb SOT lenne, video lejátszáskor nagyon jó a fogyasztása a tabnak. Fényerővel nem fukarkodok, napközben 80% környékén használom.

A kijelzőről. Három üzemmódból az alapvető (basic) az ami viszonylag pontos kalibrációt ad sRGB tartalom fogyasztáshoz (HD filmek, jpeg fotók, netes tartalom mind sRGB színtérbe készül). Így bármennyire is fájó hogy fakóbb ez a mód mint amit a panel tud, ezen érdemes filmeket és fotókat nézni.

A másik kettő színmódból a fotó (amoled photo) még úgy ahogy elmegy. Itt a színtelítettség mindenhol sok sRGBhez, de nincs annyúra túllőve mint a cinema mód. Cinema módban a gamma se az igazi, ezért érezni hogy csukódik az alja.

Szóval mozihoz és fotó nézegetéshez az alapvetőt (basic) érdemes használni. Még annyit, hogy ha nagyon le van véve a fényerő, akkor valóban kicsit csukódik az alsó tartomány még ebben a basic módban is. Itt érdemes visszahúzni a kép alját. Pl "screen tint aduster" app alkalmas erre.

Van még más baja is a kijelzőnek, de kevés környezeti mellett így is sokkal jobb fotó és video megjelenítéshez mint az IPS.

[ Szerkesztve ]

(#1620) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Aki nem akar "gyárias" tokra sokat költeni, annak ajánlom ezt: [link]

Jó az anyaga, igényesen van összerakva a kivágások is stimmelnek, mindene jól működik.
Egyébként egy eredetinek látszó samsun-os dobozban érkezett, benne a samsung garilevél, stb. ...bár kétlem, hogy ennyiért eredeti lenne, de szerintem megérte.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1621) oncsi válasza lsg (#1613) üzenetére


oncsi
őstag

De! Olyan mintha a gamma gőrbével játszottak volna a nagyobb kontrasztnál. Nálam a sötőtét onusu filmeknél az adapt displét kikapcsolva kb jó. (szerintem ez olyan mint a tv-knél a dinamikus konzraszt)
Csa k itt semmi értelme (ott se sok)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1622) bwoay válasza mycso (#1620) üzenetére


bwoay
nagyúr

jo budos is legalabb? mert a gyari az igen :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1623) dave182


dave182
senior tag

Hello mindenkinek, ma beszereztem egy ilyen bronz szépséget... Remélem minden rendben lesz vele...

(#1624) mycso válasza bwoay (#1622) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Akkor ez nem gyári. Ennek semmi szaga.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1625) bwoay válasza mycso (#1624) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát akkor meg jobb is, mint a gyari...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1626) dave182


dave182
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az app drawerben létrehoztam mappát, és sehogy sem tudom törölni. ..valaki tudja, hogy kell?

(#1627) moriak


moriak
tag

Nekem átlagos használatra kijött kb. 12%/h. Még most áll majd be a fogyasztás, mert még ugye a droid statisztika alapján mondja meg, hogy mennyi a töltöttség.

(#1628) dave182


dave182
senior tag

Valaki találkozott már olyannal hogy nem bírja kivenni a memória kártyát a tabletből? Vetettem a helyére, körömmel bepattintottam, érzékeli a kártyát , tudok rá másolni meg minden, csak egyszerűen nem jön ki. Próbálom körömmel megnyomni hogy kipattanjon de fixen benne van...

(#1629) moleculez válasza mycso (#1620) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem gyári van, és nagyon tetszik, de igazi bőr tok lenne jó...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#1630) Raizer001


Raizer001
csendes tag

Sziasztok, :D

Nekem tegnap erkezett meg a Tablet es maris volna 1 "furcsa" kerdesem. Amikor usb-vel rakotom a gepre akkor fent a jobb sarokba at van huzva egy piros csikkal az akksi jele es nem toltodik. Valakinek volt mar valami hasonlo problemaja?

De am minden mas mukodik usbrol szoval tudok adatokat masolni es a gep is rendesen felismeri.

elore is koszi

(#1631) TomWexX válasza Raizer001 (#1630) üzenetére


TomWexX
addikt

Az usb-ről felvett áram nem elég a tab töltésére. Nálam is ilyen.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1632) Raizer001 válasza TomWexX (#1631) üzenetére


Raizer001
csendes tag

Köszi a gyors valaszt, azt hittem h ez is olyan mint a telefon. Volna meg 1 kerdesem a knox nevu app az alapbol rajta? Csak azert mert nekem hianyzik rola.

(#1633) TomWexX válasza Raizer001 (#1632) üzenetére


TomWexX
addikt

A knox nem egy alkalmazás. Téma összefoglalóban van róla szó...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#1634) Raizer001 válasza TomWexX (#1633) üzenetére


Raizer001
csendes tag

En itt arra gondolok, h nekem a Galaxy S4-en van 1 app aminek a neve Knox, egy sarga lakat az ikonja. De a tableten nincs jelen. En azt hittem, h mivel ez is egy samsung keszulek akkor itt is jelen lesz. De ha jol ertem akkor rajta van csak a "hatterben fut".

(#1635) mycso válasza Raizer001 (#1634) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, jól érted. Ha szükséged van a knox alkalmazásra, akkor play-ről tölthető.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1636) mycso válasza bwoay (#1625) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Végre sikerült pár képet lőnöm róla, kívül-belül jó a minősége, szép a varrás, jól illeszkedik.
KÉPEK

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1637) bwoay válasza mycso (#1636) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát ez durván gyárinak tűnik. nekem a fehér van, az tényleg szaglik keményen :) de a kép alapján pont ugyanilyen. csak az enyém drága volt :D biztos a szagért fizet az ember.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1638) shamann


shamann
csendes tag

Ezzel a 114 megas frissites valakinek van mar tapasztalata?

(#1639) melan válasza bwoay (#1637) üzenetére


melan
senior tag

Először én is ilet rendeltem, mert sokalltam érte az eredetit, csak épp bronz helyett fehéret küldtek... Onnan lehet (legalábbis számomra) felismerni, hogy az elején a pöttyök nem párhuzamosak teljesen az oldaléllel. Nem szembetűnő amúgy, de a fehéren is így volt. Végül vettem egy eredetit méregdrágán, ami minőségi darab - de a különbség nem ér meg 10ezrest...

(#1640) dave182 válasza shamann (#1638) üzenetére


dave182
senior tag

Én most engedtem rá, de eddig semmi változás.

(#1641) bwoay válasza melan (#1639) üzenetére


bwoay
nagyúr

tapintásra és külsőre is nagyon tetszik a gyári, bár szerintem eddig ez lényegesen szerencsétlenebb megoldása a samsungnak a többi galaxy tab book coveréhez viszonyítva, ugyanis azok mind klasszikus bepattintós tokok, olcsóbbak is, és alul meg felül is jobban védik a táblát, a fedlap meg nem nyúlik túl a kijelzőn, miután nincs rá szükség. mondjuk annyiban jó ez a cover, hogy a fedlap túlnyúlása miatt stabilan be lehet csukni, nem nyílik ki. ja meg a három dőlésszög. viszont hamisítványban már láttam bepattintós book covert Galaxy Tab S-hez, ami persze nem mágneses. ha gyáriban lenne ilyen, tuti azt választom, nem ezt a patentolgatóst.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1642) mycso válasza bwoay (#1641) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Na ja, nekem is ez a bajom ezzel, hogy alul-felül nem védi, így még ezt az összeget is sokallottam érte, de páromnak ez tetszett, hát legyen. Tettünk egy próbát ebay-en és bejött. Majd amit a kolléga írt, azt még meglesem, ha itthon lesz, hogy hogyan állnak a pöttyök.

(egyébként miért írsz offban??? ide tartoznak a tábla kiegészítői is, mint pl.: a tokok, nem kell az off)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1643) bwoay válasza mycso (#1642) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy rossz szokás, kb mindig offban írok, de már vagy 6 éve :D
na, ez az a tok, jó hamis, de legalább olcsó, meg nincs benne wake mágnes :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1645) domos


domos
senior tag

Sziasztok!

Elvileg jövőhéten én is csatlakozom egy fehér modellel a Vodafone jóvoltából, ezért lenne egy kérdésem:

Használja valaki a tabot telefonálásra? Amennyire én tudom, az LTE verzióval normál hanghívásokat is lehet kezelni. Hangminősége milyen?

Előre is kösz a választ. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#1646) AKG válasza domos (#1645) üzenetére


AKG
tag

Üdv!
Hibátlan,igaz:
1: hülyének néznek néha
2: hosszú távon kell hozzá egy 60-as kar

(#1647) katonam válasza bwoay (#1643) üzenetére


katonam
tag

Szia! Van benne wake mágnes. Most vettem egyet (Az általad linkelt eladótól)

Máris előjött egy probléma: ha teljesen hátrahajtom a fedlapot, akkor nem tudom a gombokat kezelni a tabon, és az óra a jobb felső sarokból eltűnik. Nagyon különösnek tartom. Találkozott már valaki ilyennel?

(#1648) bwoay válasza katonam (#1647) üzenetére


bwoay
nagyúr

komoly! nem gondoltam volna, tobb linken is megneztem, egyik sem irta.
koszi, hogy helyesbitettel!
es akkor ezek szerint kb pont annyit art a magnes, mint amennyit hasznal? :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1649) Avicularia válasza katonam (#1647) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, asszony tabján is ugyanez előjött egy utángyártott tokkal, nem lehet hátrahajtott fedéllel használni. Vettem neki egy szilikon tokot hozzá, meg egy 9H védőüveget rá, azóta nem használja a tokot, csak bedobja a táskájába mikor megy dolgozni.

(#1650) patow


patow
senior tag

Sziasztok ,azt szeretném kérdezni hogy pendrive-ot fogad NTFS formátumba vagy csak Fat 32-ben.Választ előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.