Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#802) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Nekem kicsit vegyesek az érzelmeim (S805-ös verzió).
- A kivitelezés lényegesen jobban sikerült, mint a Note 3-nál és a kamera is végre jól teljesít.

- Féltem a hátlapi hangszórótól, de nem rosszabb a hangminősége mint az elődé és bár puha anyagra téve meg tokban tompábban szól, de kézben tartva nem olyan könnyen fogja be az ember, így előnye is van.

- Az erősebb hardver gyakorlatilag felemésztődik a nagyobb felbontás miatt, alkalmazások indítása, menükben való navigáció és a készülék általános sebessége semmivel nem jobb, mint a Note 3-é (sőt van amikor lassabbnak is érzem, ha az adott szoftver nincs felkészítve a nagyobb felbontásra pl. Nova Launcher).

- Nagyon szívesen elbeszélgetnék azzal az okos emberkével, aki a menü gombot lecserélte az alkalmazásváltóra (még szerencse, hogy hosszan nyomásra előjön a menü, mert sok alkalmazásnál nincs szoftveres gomb erre).

- Átlagos használat mellett érezhetően jobban melegszik, mint az előd (hírolvasás, facebook, twitter, e-mail mellett lazán felmegy 55-65 fokig a CPU, míg alap állapotban 35 fok körüli).

- A kijelzőt megnéztük itt vagy 8-an, de normál használat mellett az ég világon semmi különbség nincs a Note 3-hoz képest (közelről vizslatva, meg nagyítóval persze látszik a jobb felbontás, de átlagos használati távolságból semmi értelme), sőt a fényereje gyengébbnek tűnik az elődhöz képest (vagy a szoftveres hangolás változott, mert eddig -2-n használtam a Note 3-at, itt nagyjából 0-n van ugyanaz a fényerő, maxra feltekerve is kicsit erőtlenebbnek tűnik).

- A kijelző érintésérzékelése vagy hardveresen lett gyengébb, vagy a szoftvert butították vissza, mert a Note 3-nál be lehetett kapcsolni, hogy ne csak a tollra, hanem az ujj képernyő fölé tartására is előugorjanak a plusz információk, itt erre nem találtam megoldást.

- Eleve a szoftver lényegesen vissza lett butítva, a gesztusvezérlések és az érzékelők kihasználásának nagy része eltűnt a Note 4 szoftveréből (pl. nekem hiányzik a "röpke pillantás" ami éjjel jó megoldás volt, mert csak ellegyintettem a készülék felett és már láttam is az időt). Ugyanígy eltűntek a widgetek és gyorsindító ikonok a lock screen-ről. A blokkolás is kevésbé jó, Note 3-nál a ledes értesítést is kikapcsolta (éjszaka zavaró, ha villog), itt nem, ráadásul hiába van tiltva az értesítés a Messenger lazán jelzett ilyenkor is.

- Nekem hiányzik a hőmérő és a páratartalom szenzor is, a Weather Station alkamazással elég jól lehetett használni őket.

- Van végre ART, de a stabilitással még vannak gondok, így visszatértem Dalvik-ra

- Vagy a 4.4.4, vagy a még kiforratlan szoftver az oka, de zabálja a memóriát, Note 3-nál ritkán ment a szabad memória 800 MB alá és soha nem találkoztam olyannal, hogy memória gondok miatt megtorpant volna a rendszer, a Note 4-nél viszont már többször belefutottam, hogy 200 MB alá csökkent és érezhetően belassult az egész készülék (olyan szinten, hogy ilyenkor még a szintetikus tesztek is csak töredék értékeket mértek :) ).

- Az ujjlenyomat érzékelő nagyon gyatra, a beállításokban tesztelve tökéletesnek tűnik, de a képernyő feloldása nálam 10-ből, ha 3-szor összejön, számomra felejtős a dolog.

- A kijelző nálam sincs a keret közepén, így felül és jobb oldalt nagyobb a hézag, de ennek nincs gyakorlati jelentősége és mivel nekem fekete modellem van, így nem is látszik, csak, ha jobban megnézi az ember.

- Csak részben a készülék hibája, de nincs lehetőség garancia megóvása mellett a rootolásra és ha megjön a Lollipop, akkor ez a lehetőség véglegesen be is zárul (lehet, még annak is akit nem érdekel a Knox).

--

A lényeg a lényeg, ezzel a T-s akcióval nem volt rossz vásár a csere (a Note 3 és az NX Mini eladásával gyakorlatilag kerestem a történeten), de ha nincs ez a lehetőség, akkor nagyon szívnám a fogam, mert nagyon nem éri meg a normál árkülönbözetet a Note 4-re váltás, mivel sok tekintetben inkább visszalépés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.