Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) kisgergely80 válasza Locutus (#37) üzenetére


kisgergely80
tag

Képzeld... Ez durva lesz számodra... Láttam note 3-at is és s5-öt is. És képzeld, nem is távolról, hanem a családban van. De ezek ellenére, a g2-m ips kijelzője jobban tetszik az amolednél, mert számomra természetesebb.

(#602) guriga1234 válasza Ewyn (#598) üzenetére


guriga1234
addikt

Amiket itt felsoroltál, azt autóban ülve, vezetve, ugyanúgy nem tudnád megcsinálni (én autóval járok).
- Én szeretem nagyon a zenét, de még soha nem fordult velem elő, hogy kibírhatatlan vágyat érezzek arra, hogy azonnal kell meghallgatnom egy zenét. Mellesleg nem "meghallgatnák", hanem meghallgatnék.
- Ha te ennyire "fontos" ember vagy, mert nélküled megáll az élet, akkor leszállsz a metróról, megírod, amit akarsz, és mire végzel, felszállhatsz a következőre és kapaszkodhatsz tovább. Amúgy meg egyik metróvonal sem olyan hosszú, hogy ne várhatna a dolog addig, amíg egyébként is nem szállsz le.
- A frappáns választ be is mondhatod a telefonba, van diktafon funkció.

"Az a felvetés, hogy nem tömegközlekedve kell nyomkodni, mert semmi sem sürgős, pedig - már elnézést - nevetséges." - az a nevetséges, hogy te ezt nevetségesnek tartod.

(#603) delibab válasza dAnky (#589) üzenetére


delibab
senior tag

Nekem sikerült, elvileg holnap tudom átvenni

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#604) DeathAdder válasza kisgergely80 (#601) üzenetére


DeathAdder
veterán

nekezdjükmár itt is :(((

(#605) ctvagyok válasza DeathAdder (#604) üzenetére


ctvagyok
őstag

Hagyd szegényt. Lehet szereti a világító feketét. ;]

(#606) Otisz válasza dAnky (#589) üzenetére


Otisz
őstag

Nincs benne semmi átverés. Jópáran rendeltünk innen. Én is holnap kapom kézhez.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#607) Ck. válasza Ewyn (#598) üzenetére


Ck.
addikt

Simán egy kézzel írok rajta SMS-t tömeg közlekedve, segítő funkció nélkül. Nincs lapát kezem. Unalmas meddő kifogások...

(#608) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Eddigi tapasztalatok:

-kijelző nagyon szép, azért a 4k az 4k :D
-ujjlenyomat olvasó eddig hibátlanul működik kb. 100 használatból 1 hiba, de az is miattam
-akksitöltés hihetetlen gyors
-egy pillanatnyi megakadást, gondolkozást se tapasztaltam, pedig már belaktam a készüléket
-jó kézbe venni, nagyon jó fogása van, kényelmes, a hátlap tapintása annak ellenére, hogy műanyag nagyon kellemes
-súlyra kicsit nehezebb mint a note 2, de nem vészes
-méretre is nagyobb mint a note 2ő de ez nem tűnik fel ha kézben van

Üzemidőt, kamerát holnap fogom tesztelni, de egy pillanatra se bántam meg a választásom :D

-ja és teljesen használható egy kézzel (pedig normál méretű kezem van) a note 2őt is simán használtam pedig azon flippes tok volt ami még dobott rajta

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#609) DeathAdder válasza Stevee83 (#608) üzenetére


DeathAdder
veterán

A 4k az 3840x2160, legalábbis 16:9 es képarány esetében :))
A note 6 már lehet 4k lesz, de ez még csak QHD, nem pedig U :D

[ Szerkesztve ]

(#610) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Spingen tokokat hogyan lehet a legegyszerűbben szerezni rá?
Akinek már megvan, vagy hamarosan (pl. ma) meglesz milyen tokot tervez rárakni, ha tervez egyáltalán :D

(#611) Stevee83 válasza DeathAdder (#609) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Összekevertem a videófelvételel :D De lényegtelen akkor is baromiszép :D XD :)) :R

Meg én most UHD büvöletben vagyok mióta láttam élőben a 85"-os Samsung UHD tv-t :D

A képernyőfelbontás "csak" 1440 x 2560

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#612) Stevee83 válasza Kelecar (#610) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Spingen legegyszerübb amazon/ebay, stb.
Én szerintem hasonló flippes tokot mint ami a note 2-ön volt.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#613) DeathAdder válasza Stevee83 (#611) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azt meghiszem :R

Már csak a Nexus 6 -ra vagyok kíváncsi, hogy kijelzőben mennyi lehet a különbség, azaz amoled vs samoled :)
Bár szvsz marad a trónon a note 4 kijelző téren, meglátjuk...

(#614) Stevee83 válasza DeathAdder (#613) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Jó kérdés... de nem hinném, hogy akkora különbség lehet... de ha azt is meg tudom tapizni valahol akkor majd összehasonlítom :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#615) B1T3 válasza Stevee83 (#608) üzenetére


B1T3
addikt

Mindig elgondolkodom, hogy mi áll az ilyenek hátterében, mint a „2ő”. :D Ezt hogy olvasod utólag? A 2 nem kett, hanem eleve kettő, de akkor meg a 2ő az kettőő? Bocsi a kötekedésért, nem személyes, de nagyon gyakran látom így leírva (ettől talán csak a „3-om” a rosszabb). :D

Köszönjük a tapasztalatokat. :)
Az ujjlenyomat-olvasó hatékonyságára én is kíváncsi vagyok, bár én szinte soha nem használtam a telefonjaimon zárolási képernyőt, hanem amint megnyomtam a billentyűzár gombot, már csinálhattam is, amit szerettem volna. :)

(#616) Stevee83 válasza B1T3 (#615) üzenetére


Stevee83
aktív tag

A 2-öt ne kérdezd az néha csak úgy jön, biztos kezdek elfelejteni magyarul XD

Én mindig pin kódot használtam, de ez az ujjlenyomat olvasó sokkal egyszerűbbé teszi a dolgot :D Már csak arra kell megoldás, hogy a jelszavaim helyett használjam ha telefonról vagyok és akkor minden jó lesz :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#617) Ewyn válasza guriga1234 (#602) üzenetére


Ewyn
csendes tag

Belekötsz a fogalmazásmódba, aposztrofáltad a fontos jelzőt. Leereszkedő és kioktató, akkor megvan az alaphang.

1) A személyes preferenciáid alapján jelented ki, hogyan kellene használni a mobilt. Mert neked sosem volt rá leküzdhetetlen vágyad. Mert te leszállnál. Ne mond meg se nekem, se másnak, hogy tömegközlekedés közben hogyan használjam a készülékem, köszönöm.

2) Igen, a cég életében fontos ember vagyok és előfordul, hogy 30 perces határidővel kell elintéznem valamit. Problem? Nehéz átélni? Van ilyen, majd én kérek elnézést.

De az egész válaszban az a legmeglepőbb, hogy nem a lényegre koncentrálsz, mégpedig hogy nem én fogok idomulni az eszközhöz (bár bevallom, ezt a gondolatmenetem nem tettem nyilvánvalóvá). Összességében nem a felhasználónak kéne az mobil eszközéhez idomulnia, hanem fordítva. Kicsit sem szokatlanok azok az élethelyzetek, amiket felsoroltam, mások is bütykölik a telefonjukat tömegközlekedés közben és bár minden valószínűség szerint a nagy részük nem szükségből, de okkal teszi. Leginkább mert így szeretik.

És számomra ezért rendkívül nevetséges a "nem tömegközlekedve kell nyomkodni, mert semmi sem sürgős" kijelentés, hiszen - azon túl, hogy mennyire ellentmondást nem tűrően kinyilatkoztató - azt sugallja, hogy majd az eszközöm meghatározza, mikor és hogyan használhatom. Persze, általában ez így van, a mosógépemet sem a focipálya közepén üzemelem be, de egy mobil készüléknek talán pont az volna a lényege, hogy ott és akkor használom, amikor és ahogyan nekem jól esik.

(#618) Ewyn válasza Stevee83 (#608) üzenetére


Ewyn
csendes tag

Gratulálok hozzá, remélem hamarosan csatlakozhatom a táborhoz :)

Annyi kérdésem volna, ujjlenyomatokra mennyire "fogékony" a ház?
Bár lehet ezt inkább a kamera teszt után kéne kérdeznem, de tapasztaltál esetleg szokatlan melegedést?

(#619) Stevee83 válasza Ewyn (#618) üzenetére


Stevee83
aktív tag

A kijelzőn látszik, de ez minden telefonnál így van. Máshol nem tapasztaltam, igaz nekem a fekete verzió van. Melegedés egyenlőre nem volt, de majd komolyabb használat után van értelme erről nyilatkozni.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#620) wozzy


wozzy
tag

Első szériából sosem szabad vásárolni! Ez egy örök szabály.
Sajnos saját kárán tanul az ember ....

[ Szerkesztve ]

(#621) dAnky válasza Otisz (#606) üzenetére


dAnky
aktív tag

De jo... 11kor beszeltem telefonon a t-vel. Akkor azt mondta h majd a napokban lesz rendelheto figyelni kell mert az elso 50 ember kap. Erre mar par ora mulva el is fogyott

(#622) aTom_DJ válasza wozzy (#620) üzenetére


aTom_DJ
tag

Két Galaxy S-t valamint most a Note 4-et vettem első napon. Az első szériás első napos Galaxy is a mai napig működik tökéletesen a családban.(5 éves ha jól számolom!) Egyik sem járt szervizben!

[ Szerkesztve ]

(#623) Otisz válasza dAnky (#621) üzenetére


Otisz
őstag

Ez igaz.
Pár óra alatt meg lett az 50 gazda.
Nagyrészük innen :)

(OO[IIII][IIII]OO)

(#624) Sword válasza dAnky (#621) üzenetére


Sword
őstag

50??? Ez vicc....

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#625) guriga1234 válasza Ewyn (#617) üzenetére


guriga1234
addikt

1. A személyes preferenciáid alapján jelented ki, hogy miért nem lehet használni a mobilt.
"Ne mond meg" - ne mondd meg. "Fontos" ember létedre ezt illene tudnod. Egyébként én csak javasoltam megoldást, amire magadtól nem sikerült rájönnöd.
2. Ha nagyon "fontos" ember vagy, akkor tarts sofőrt, vagy utazz taxival, akkor nem kell kapaszkodnod, és még egy 15 perces határidő sem hoz zavarba.

"De az egész válaszban az a legmeglepőbb, hogy nem a lényegre koncentrálsz" - dehogynem! Tételesen válaszoltam a példáidra.
"Összességében nem a felhasználónak kéne az mobil eszközéhez idomulnia, hanem fordítva" - egy igazán "fontos" ember lehetne olyan körültekintő, hogy olyan eszközt választ magának, ami a számára - átgondolva az összes élethelyzetet - a legmegfelelőbb. A sopánkodásod alapján egyértelmű, hogy a Note4-et nem számodra készítették, ne is foglalkozz vele. Továbbra is nevetséges az erőlködésed.

(#626) guriga1234 válasza wozzy (#620) üzenetére


guriga1234
addikt

Első szériás volt eddig minden telefonom, soha nem volt gond egyikkel sem (a gyártó nagyon ügyel arra - jó esetben -, hogy az első visszajelzések és vélemények a lehető legpozitívabbak legyenek). A későbbi kiadásokkal már lehetnek gondok, mert a költségek lefaragása érdekében esetleg olyan összetevőket is felhasználnak, amik nem ütik meg az elvárt szintet. Számtalan példa volt erre.

(#627) HaZse


HaZse
őstag

Tegnap megrendeltem a T-mobilnál Dominos csomagban 209.990-ért. De ma nézem a rendelést és error 404-et ír ki.

Jó átb@szták a fejem. Eddig se csipáztam a Trét, de ezutnán a gennyes húzása után se fogom.

Ha jól tudom Hito kollégának sikerült így rendelnie. Tőle kérdezném, hogy megjötte a visszaigazoló e-mail?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#628) Lecs@ válasza HaZse (#627) üzenetére


Lecs@
addikt

Szia. Igaz nem Hito vagyok, de nekem is azonnal jött a mail.

512 GB

(#629) hito válasza HaZse (#627) üzenetére


hito
nagyúr

Szia! Persze, de én még hétfőn rendeltem. Tegnap is lehetett ennyiért, de ahhoz már nem volt NX Mini fényképező. Utoljára valamikor hétfő délután volt még pár darab ennyiért fényképezővel együtt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#630) Fejvadi válasza Stevee83 (#608) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nagyon jól hangzik amit írtál a tapasztalataidról. Köszi.

(#631) Fejvadi válasza guriga1234 (#625) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Pizzafutár "Fontos" ember.

(#632) migabi24 válasza Sword (#624) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mi ebbe a vicces, ez nagyon korrekt ajándék volt, legutóbb az S4-ért fizettem ennyit és ahhoz az első 100 kapott egy szaros flipcovert, azért itt egy 90.000 Ft-os ajándékról beszélünk, így a Note 4 gyakorlatilag 110.000Ft volt az szinte hihetettlen egy ilyen gépezetért, de várom már a délutánt, hogy megkaparintsam :-)

(#633) Lecs@


Lecs@
addikt

Most kaptam reggel mailt. 2 - től átvehető :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#634) hito válasza Lecs@ (#633) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem is most jött pár perce :C Az a vicc, hogy annyira rá vagyok gyorsulva a fényképezőre, hogy a Note 4 nem is érdekel, bár mobilőrült vagyok és most a legjobb készüléknek tartom :D Hiába, az első cserélhető obis fényképezőm lesz, úgyhogy ez megmagyarázza. :) Moblion meg volt vagy 3csilliárd.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#635) Lecs@ válasza hito (#634) üzenetére


Lecs@
addikt

Nehogy valami átverés legyen a kamerával kapcs. Több féle van írogatva. Most pontosan típus szerint melyik jön biztosra ?

512 GB

(#636) wozzy válasza guriga1234 (#626) üzenetére


wozzy
tag

Sokszor viszont az első szériák hibái, csak később kerülnek javításra. Én inkább ezt tapasztaltam.
Egyébként meg kivétel erősíti a szabályt.

(#637) Otisz válasza Lecs@ (#635) üzenetére


Otisz
őstag

Az NX minit adják 9-27 obival, plusz külső vakuval.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#638) hito válasza Lecs@ (#635) üzenetére


hito
nagyúr

Ne ijeszgess! NX Mini-ből tudomásom szerint csak egyféle van. Milyen infók keringenek még? Szerintem a legkellemetlenebb meglepetés ezzel kapcsolatban a fix 9-es obi lehet (nekem T-ben az arc 9-27-est mondott). De duzzogva azzal is hazavonulok ;]

Otisz: 1000%? :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#639) bagkri01 válasza guriga1234 (#625) üzenetére


bagkri01
őstag

Várjatok.....majd én megmondom Nektek mit kell csinálni, nem kell ekkora telefont venni, ha nem tudod normálisan használni. Még jó, hogy azt nem várjátok el, hogy metrón,buszon,villamoson összemenjen a telefon 3,5"-ra, hogy egykézzel lehessen használni. Gyúrjátok itt a negy semmit, ez ekkora és kész.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#640) Lecs@ válasza Otisz (#637) üzenetére


Lecs@
addikt

Meghirdetem 65 - be. Nekem marad a Nikonom szerintem . 65 meg korrekt ár lesz.

512 GB

(#641) Fejvadi válasza Lecs@ (#633) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Gratula!! Jó neked.

(#642) Otisz válasza bagkri01 (#639) üzenetére


Otisz
őstag

Mekkora ötlet!
Hajtogatható Note :)
És vissza is érkeztünk a flippes korszakhoz :))

(OO[IIII][IIII]OO)

(#643) namron válasza Lecs@ (#633) üzenetére


namron
csendes tag

Nekem is most jött az email, hogy 8-11 között megjön... :C

(#644) migabi24 válasza namron (#643) üzenetére


migabi24
nagyúr

Úgy érzem ma felpörög a topik

(#645) hito válasza migabi24 (#644) üzenetére


hito
nagyúr

Meg a hardverapró is :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#646) leslien


leslien
nagyúr

arra leszek kíváncsi h melyiknél lesz az első eresztés független ? tipp Telenyomor v Tré? :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#647) sebesvarib


sebesvarib
csendes tag

Sziasztok!

Én is használom pár hete a telefont, szerintem szuper, de nem tudtok hozzá tokot? Spigennek a decemberi szállítása nem túl baráti.

(#648) #01696768


#01696768
törölt tag

Nagyon jó cikk lett, :R Tetszett a friss stílus, kíváncsi vagyok a telefonra. Az biztos, h egyelőre marad az OPO, de szívesen megfogdosnék egy ilyen kütyüt is. :)) Nagyon kíváncsi leszek, hogyan öregszik a szoftver, ez mindig a nagy kérdés samuéknál

(#649) HaZse válasza Lecs@ (#633) üzenetére


HaZse
őstag

Hát én nem kaptam emailt. :(

Mot lettem volna ezzel Trés.

Pedig befogadták a megrendelésem, de ma már belépni se tudok. :(

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#650) aTom_DJ válasza sebesvarib (#647) üzenetére


aTom_DJ
tag

Nekem ringke van. Szerintem nagyon jo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.