Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) david5745 válasza ForRedGlory (#1300) üzenetére


david5745
tag

A vodafonenál is Exsynos-os van ??? én is néztem kb másfél hete de azt nem néztem meg hogy Exynos-os vagy Snapis akadást nem produkált az biztos. Azon gondolkodom már egy pár napja hogy vodanál vegyem olcsóbban a Snapist vagy vegyek függetlent ami drágább de Exynos-os :F de így probléma megoldva :D

Most nézem a voda oldalán is azt írják hogy "Processzor sebessége:1,9 GHz + 1,3 GHz"

[ Szerkesztve ]

(#1302) ForRedGlory válasza david5745 (#1301) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen, N910X a verzioszama, az "X" gondolom az Exynosban levo X-re utal :)

(#1303) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#1302) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az X-el hulyeseget mondtam amugy :D

(#1304) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

2 órája beléptem és a Note4 tulajok táborába. :)
Exynos procival.:)

(#1305) migabi24 válasza Szellem. (#1304) üzenetére


migabi24
nagyúr

Üdv, nálad sincs ideje elromlani egy telefonnak :-)

(#1306) apaszka válasza david5745 (#1301) üzenetére


apaszka
veterán

Barátomnak ma jött meg! Mivel fehéret akart csak,így muszáj volt nem a telenortól venni! Pedig fel volt iratkozva az elejétől.

Holnap megnyomkodom neki,mi a különbség a 3-4 közt!

A bártatnője 4 minije tényleg mini mellette!

[ Módosította: radi8tor ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1307) leslien válasza Szellem. (#1304) üzenetére


leslien
nagyúr

üdv itt is :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1308) Ewyn


Ewyn
csendes tag

Tegnap dél óta jómagam is Note 4 tulajdonos vagyok, eddig bejön a "kicsike". :)

Megosztom eddigi élményeim, bár nem annyira releváns egy Note 3 vs. Note 4 vitában, a korábbi telefonom egy Galaxy S Advance volt (közel sem egy kategória).

Néztem, mennyire melegszik, mit bír, akad-e vagy sem, eddig pozitívak az élmények. Nekem úgy tűnik, csak akkor akad meg egy-egy tized másodpercre, amikor app frissítés közben buzerálom, vagy amikor egy izmosabb programot elsőre futtatok. Az akadás nem folyamatos, csak egyszeri pillanatokról van szó.

Kipróbáltam, hogy kihangosítón telefonálok miközben osztott képernyőn S-pennel firkálgattam és neteztem szimultán. Ekkor volt egy pont, amikor érezhetően belassult a készülék nagyjából 5-8 másodpercre, de nem egészen tudom az okát mivel utána elmúlt és nem is került elő többé a probléma a 30 perces beszélgetés alatt.

Melegedés tekintetében nem tudom mit gondoljak, első bekapcsolás után megijedtem, frissítés közben illetve utána használva (videózás, netezés,állítgatás) elég gyakran komoly szinteket ért el, kézbe véve rendesen radiátornak éreztem. Mikor az aksi 8%-on volt, feltoltam töltőre, 100%-on levettem, azóta alig melegszik, nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz, de ma már egyáltalán nem melegedett vagy csak minimálisan.

Egyéb élmények:
Ujjlenyomat leolvasó nálam hibátlanul működik, bár macerás. Ha odafigyelek és pontosan ráhelyezem az ujjam, akkor gyakorlatilag 10/10, de amint kicsit is rosszul áll kézre (ujjra) máris nem jó. Érhető, csak nekem zavaró a mindennapi használat során.

A GPS remekel, lakótelepi épületen belül is szinte méterre pontosan belőtt, pontosan navigál, eddig ez a legjobb GPS-es telóm.

Wifi stabil és erős, a jelerősség mindenhol pár jelzéssel jobb értéket mutat a korábbi mobilomhoz képest.

Aki fél a nagy képernyőtől, annak üzenem, hogy teljesen szerethető. Telefonálás közben egyértelműen nem olyan kényelmes, mint egy 3,5-4" kijelzős készülék, de aki csak telefonálni akar, annak nem ez a modell fog kelleni. A képe gyönyörű, élmény vele netezni, jegyzetelni, egy-egy 3D játékot próbálgattam rajta, valamint 1080p filmeket, végig szép, akadásmentes, eddig nem bánom, hogy bevállaltam ezt a tepsi méretet :)

Az S-Penről még nem alkotok véleményt, mert ehhez több idő kell, de látok benne fantáziát. Amikor kihúzom, hogy írjak egy jegyzetet, azon kapom magam, hogy a böngészőt is azzal kezelem, nekem eddig bejött, de nem mondanám, hogy nélkülözhetetlen.

Az eddigi egyetlen negatívum viszont pont a tollhoz kapcsolódik: időnként nem veszi észre, hogy odaböktem egy ikonra a tollal. Nem túlzottan gyakori, csak pont annyira, hogy hosszabb használat alatt már kicsit zavarjon.

Lenne két kérdésem az itteni szakértőkhöz:
1) A póthegyek a tollhoz igazából miért kellenek? Idővel elkopnak? Mikor kéne cserélni?
2) Factory reset ugye nem érinti a garanciát? Csak kíváncsiságból kérdem, ha egyszer szükségesnek ítélném.

[ Szerkesztve ]

(#1309) Fejvadi válasza migabi24 (#1273) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem is úgy tűnik, mert ennyire nem szokott senki megelégedve az utobbi időben a Samsungokkal. A lényeg, hogy jó :C

(#1310) Szellem. válasza migabi24 (#1305) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez egy kivételes eset volt.:) No meg egy rövid eltévelyedés.:
De, örülök, hogy itt is itt vagy. :R

(#1307) leslien: No meg neked is örülök.

Két dolog van, amin meglepődtem:
Egyik, hogy kurv@ hosszú a töltőkábel.
A másik meg ez:

Ez brutál tényleg.

Baromi jó lett a telefon. Eddig elmondható, hogy a Note-okkal nem volt bajom és a számomra legjobban sikerült telefonok. Ezt a fémkeretes megoldást már korábban kellett volna erőltetni más modelleknél is. A feleségem Galaxy Alphaja is nagyon jó telefon lett. Imádja.
Aszem, nem kell többet és nem is fogok eltévedni más irányba. :R

[ Szerkesztve ]

(#1311) arysat


arysat
tag

nekem is megjött tegnap az edigitálból a note 4,nagyon fasza telefon

s7 edge titan 32 gb

(#1312) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudom mennyire utómunkázta a srác, mennyire profi, főleg mivel állítása szerint modell a csaj, de note 4-el csinálta és hát igen.
model
model
virág

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1313) B1T3 válasza S e t h (#1312) üzenetére


B1T3
addikt

Na meg 0,85-0,96 megapixelre vannak méretezve, így a hibák nyilván nem igazán jönnek ki. :)

(#1314) Fejvadi válasza S e t h (#1312) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nagyon szép fotók.

(#1315) Stevee83 válasza S e t h (#1312) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Van rajta utomunka és baromi jól van bevilágítva, de ettől még komoly, hogy ilyen képeket lehet lőni vele. Mert hiába világítod be jól, ha szar képeket készít, szar az érzékelő.... azon már a PS sem segít.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#1316) [P]laci


[P]laci
senior tag

Android 5.0 Lollipop Update Schedule Leaked for Samsung, Motorola and LG

Samsung Galaxy Note 4 - 2015. január - február

(#1317) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Ha már ilyen szép számban összegyűltünk itt lenne egy érdekes kérdésem. Ez már Note 2 óta érdekel... hátha valakinek van ötlete vagy hallott a dologról.

A dolog lényege, hogy valamilyen úton-módon nem lehet azt megoldani hogy a Note-ot digitalizáló táblaként használjam. (És nem kellenek a hozzászólások, hogy ahhoz kicsi, meg stb. ) Néhány esetben jól jönne és elég ez a méret, de eddig még nem nagyon találtam rá megoldást.. lehet nincs is.... de hátha valaki belefutott ilyen megoldásba :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#1318) Stevee83 válasza Szellem. (#1310) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Ez az 51 ezer hogyan???? Az enyém csak 46 ezret hozott :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#1319) B1T3 válasza [P]laci (#1316) üzenetére


B1T3
addikt

Ha tényleg így lesz, akkor kicsit sajnálom, hogy nem lett semmi abból a hírből, miszerint még idén érkezhet az 5.0. De inkább később normális formában, mint előbb bugosan.

(#1320) migabi24 válasza Stevee83 (#1318) üzenetére


migabi24
nagyúr

Neki exynos van, neked?

(#1321) leslien válasza Szellem. (#1310) üzenetére


leslien
nagyúr

szerintem is maradunk itt :K mert ez nagyon jó telo!!
kamera az nekem most nagyon bejön. az h nem Exynos
pont nem érdekel mert csinál mindent amikor akorom és ahogy akarom nincs probléma vele. nen tudtam még bajba keverni :DDD
ja jut eszembe aki akar venn Exynost asszem ma a Erzsébet krt. Edigitalban átvehető 203k fekete
meg rendeltem, de kaptam Telenoritól jó ajánlatot es így ez lett :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1322) migabi24 válasza leslien (#1321) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van ez szinte tökéletes droidos eszköz, ahogy elnézem az első nexus 6 hands on videókat, arra se lesz érdemes váltani

(#1323) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Háhá.. jó nektek. Én szerdán rendeltem le magamnak egy fekete note 4- et Miskolci extrémbe de csak hétfőn lesz elérhető... ahhwww a türelem nem az erősségem :D Bár lenne valami gyorsabb szállítási lehetőség. Szerintetek mennyire lesz időt álló az alukereten a festés?

(#1324) Szellem. válasza leslien (#1321) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én is véletlen tudtam meg, hogy Exynos proci van benne. Tegnap megvettem a Samsung Experience Store-ban és amikor kifizettem mondja a srác, hogy ez Exynos processzoros. Már majdnem mondtam neki, hogy vidd vissza a polcra. :) Aztán mondta, hogy nem kéne, mert szerinte jobb mint a Snapdragon. Állítólag a függetleneket adják Exynos procival. Egyébiránt lényegtelen a számomra, hogy melyikkel kaptam, volna. A lényeg, hogy a Note3-al sem volt bajom. Az is pörgött, jól szerepelt, semmi bajom nem volt vele.
Szóval, szuper a telefon. A kamerája is nagyon jó képeket készít. Az üzemidőre leszek még kíváncsi.

(#1318) Stevee83: Ahogy migabi24 is írta az Exynos miatt van ez így.

[ Szerkesztve ]

(#1325) baladam86


baladam86
aktív tag

Hozzáértőktől kérdezném, ha megkapjuk az új androidot, előreláthatóan milyen különbség lesz a Snapis és az Exynos-os variánsok között? Gondolok itt a 32-64 bit különbségére. Amennyire laikusként belegondolok, az Exynos-nak el kellene egy kicsit húznia, de vajon hagyják-e azt, hogy a Snapdragonosok kicsit "lemaradjanak"?

(1323): Eddig az én keretem nem kopik, egyelőre úgy tűnik, hogy masszív, bàr nem álltam meg kaparászni, hogy pontos választ tudjak adni :D

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1326) Jolet válasza baladam86 (#1325) üzenetére


Jolet
őstag

A 64 bit leginkább a memória növelés miatt szükséges. Ahhoz hogy ki is lehessen használni olyan appok is kellenek.

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#1327) hanti válasza baladam86 (#1325) üzenetére


hanti
senior tag

Mértékadó szaklapok szerint a Samsung nem fogja 64bitesen kiadni a nyalókát, mert a snapragonos tulajanoknál, főleg az USA- ban ahol nincs választási lehetőség, kiverné a dilit. Így is 10%- al gyorsabb az exynosos verzió.

(#1328) baladam86 válasza hanti (#1327) üzenetére


baladam86
aktív tag

Köszönöm, nem mintha vágynék arra, hogy gyorsabb legyen a telefon, felhasználói élményben nekem jobban bejön, mint pl. az előd.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1329) S e t h válasza MultiDoodad (#1323) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én hétfőn rendeltem goldot, eddig azt írták 29-én lesz, ezt mára törölték és nincs megadva újabb határidő.
Az merült fel bennem, hogy az akciós rendelés ilyenkor ugyanúgy él tovább ha mondjuk csak pl két hét múlva lesz raktáron, de akkor ugye már nem akciós áron?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1330) migabi24 válasza baladam86 (#1328) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem a nyalóka kiadása után a snapis lesz jobb helyzetbe, mivel megegyezik a hardver a referencia keszülékkel, arra lesz otimizálva a nyalóka nem az exynosra

(#1331) migabi24 válasza S e t h (#1329) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te a megrendelt áron kell, hogy megkapd

(#1332) baladam86 válasza migabi24 (#1330) üzenetére


baladam86
aktív tag

Szerintem meg nem, nekünk Exynos-osoknak kell jobban járnunk :DDD

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1333) MultiDoodad válasza S e t h (#1329) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Nekem azt írták emailban, hogy a megrendelt akciós áron kapom... ha viszont még akciósabb avagy olcsóbb lesz akkor az az ár lesz érvényben. Viszont semmi esetre sem lesz drágább... "álítólag" de lehet holnap felkeresek egy tmobilt... és snapis leszek....a rendelést meg visszamondom... na majd kiderül.

(#1334) Stevee83 válasza migabi24 (#1320) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Nekem Snapi... szóval akkor ekkora a különbség Antutuban. :D Nem mintha ettől most sírnék, mert az enyém is úgy működik, mint az álom, csak kikerekedett a szemem mikor láttam a számokat :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#1335) S e t h válasza MultiDoodad (#1333) üzenetére


S e t h
nagyúr

Van vkinek már egyáltalán gold verziója itt a fórumban? Lehet gondolkodni kellene más színben, mert olvastam külföldi fórumon azt is, hogy van aki az Usában szinte sehol sem kapott.
Viszont érdekes, hogy az edigital miért vette fel akkor a kínálatába.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1336) leslien válasza migabi24 (#1330) üzenetére


leslien
nagyúr

+1 nagyon jól beszélsz ...
Note 4 vs Nexus 6

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1337) nemorulok válasza S e t h (#1335) üzenetére


nemorulok
csendes tag

Én is gold-ra várok az edigitaltól, és remélem is, hogy lesz nekik. Ha nem, akkor talán megtartom a 3 hónapos fekete note 3-at, igazából az is teszi a dolgát.

(#1338) S e t h válasza leslien (#1336) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tehát neked is snapi van. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1339) leslien válasza S e t h (#1338) üzenetére


leslien
nagyúr

ja, úgy voltam vele h max 160k adok ki érte mivel a nexus 6 ennyibe kerül...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1340) Luser2000


Luser2000
addikt

csak csendben kérdezem: valaki ÁFA-ban nem tud segíteni? (az esetleges választ privátban várnám).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1341) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kozben megtalaltan, targytalan.

[ Szerkesztve ]

(#1342) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok!

Az alábbi kérdéseim lennének:

- ezt a számomra tök felesleges lépésszámlálót ki lehet kapcsolni? Mutatja itt nekem a főoldalon, hót semmi értelme (számomra)
- a képernyő elforgatást nem lehetne intelligensre állítani (mint ahogy a S3-an volt)? Elég furcsa nekem, hogy forgat állandóan, amikor nem akarom, akkor is...

Szerintetek eladható az a Level Box hangszoró, amit kaptam a vásárláskor? Reális lenne egy ilyen (amúgy baromi jó) hangfalnál, hogy 52.000 Ft legyen a bolti ár?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1343) ForRedGlory válasza Geryson (#1342) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Eladhato persze. En mondjuk 50-et nem adnek erte, de egy 30-35 korul mar elgondolkodnek a beszerzesen.

(#1344) S e t h válasza nemorulok (#1337) üzenetére


S e t h
nagyúr

Na most már november 12., szerintem akkorra sem jön nekik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1345) Geryson válasza ForRedGlory (#1343) üzenetére


Geryson
addikt

35-ért akarom feldobni, 2x próbáltam ki, de tök olyan, mint ha ki sem bontottam volna (tehát a csomagoláson nem látszik). Mondjuk brutálisat szól, tényleg megdöbbentő, de nekem 52e-t soha nem ért volna meg - mondjuk más kérdés, hogy nem is használok ilyet, talán ezért... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1346) MultiDoodad válasza S e t h (#1344) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Na ne mááááár.... nekem még 2014.11.03-at ír .. de ha nekem is csak november 12-re dobja be már most törlöm a megrendelést... Bár én feketét rendeltem meg.

Van valakinek ötlete honnan tudnám akár már holnap át venni ? :D Mert ez így csak húzás halasztás.

Köszke az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#1347) baladam86 válasza MultiDoodad (#1346) üzenetére


baladam86
aktív tag

Samsung experience store-ban (Allee, Westend, Váci út) biztosan van, 1 hete vettem 235.000-ért, nem bírtam tovább várni, mivel csak nekik volt fekete, edigital-ban, Media Marktban csak fehér volt, a szolgáltatós nekem meg kizárva. Úgyhogy ott érdemes próbálkoznod.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1348) MultiDoodad válasza baladam86 (#1347) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!

Most másszak fel Petre? :W Lehet azért annyira nem leszek türelmetlen :((( :D A t.... se fog most kocsikázni :D

Akkor várunk jövőhétig hátha hátha HÁTHA.

De köszönöm a gyors információt. :R :R :R :R

(#1349) migabi24


migabi24
nagyúr

Na elkelt a kis ajándék kamera, az exdigital kicsit leverte az árát, de még így is elmondhatom, hogy 150-ből kijött a kicsike, köszi telekom :-)

(#1350) Jolet


Jolet
őstag

Hát mától csatlakoztam én is...
Bementem a t-be és sikerült rábeszélni a kisasszonyt, hogy az egyetlen megjelenés előtti bontatlan Note4-et eladja nekem. Hivatalosan még nem árulják, mert nincs az árlistán. :-)

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.