Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) arysat válasza delibab (#800) üzenetére


arysat
tag

a 4 magos note 4 et vetted?

s7 edge titan 32 gb

(#802) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Nekem kicsit vegyesek az érzelmeim (S805-ös verzió).
- A kivitelezés lényegesen jobban sikerült, mint a Note 3-nál és a kamera is végre jól teljesít.

- Féltem a hátlapi hangszórótól, de nem rosszabb a hangminősége mint az elődé és bár puha anyagra téve meg tokban tompábban szól, de kézben tartva nem olyan könnyen fogja be az ember, így előnye is van.

- Az erősebb hardver gyakorlatilag felemésztődik a nagyobb felbontás miatt, alkalmazások indítása, menükben való navigáció és a készülék általános sebessége semmivel nem jobb, mint a Note 3-é (sőt van amikor lassabbnak is érzem, ha az adott szoftver nincs felkészítve a nagyobb felbontásra pl. Nova Launcher).

- Nagyon szívesen elbeszélgetnék azzal az okos emberkével, aki a menü gombot lecserélte az alkalmazásváltóra (még szerencse, hogy hosszan nyomásra előjön a menü, mert sok alkalmazásnál nincs szoftveres gomb erre).

- Átlagos használat mellett érezhetően jobban melegszik, mint az előd (hírolvasás, facebook, twitter, e-mail mellett lazán felmegy 55-65 fokig a CPU, míg alap állapotban 35 fok körüli).

- A kijelzőt megnéztük itt vagy 8-an, de normál használat mellett az ég világon semmi különbség nincs a Note 3-hoz képest (közelről vizslatva, meg nagyítóval persze látszik a jobb felbontás, de átlagos használati távolságból semmi értelme), sőt a fényereje gyengébbnek tűnik az elődhöz képest (vagy a szoftveres hangolás változott, mert eddig -2-n használtam a Note 3-at, itt nagyjából 0-n van ugyanaz a fényerő, maxra feltekerve is kicsit erőtlenebbnek tűnik).

- A kijelző érintésérzékelése vagy hardveresen lett gyengébb, vagy a szoftvert butították vissza, mert a Note 3-nál be lehetett kapcsolni, hogy ne csak a tollra, hanem az ujj képernyő fölé tartására is előugorjanak a plusz információk, itt erre nem találtam megoldást.

- Eleve a szoftver lényegesen vissza lett butítva, a gesztusvezérlések és az érzékelők kihasználásának nagy része eltűnt a Note 4 szoftveréből (pl. nekem hiányzik a "röpke pillantás" ami éjjel jó megoldás volt, mert csak ellegyintettem a készülék felett és már láttam is az időt). Ugyanígy eltűntek a widgetek és gyorsindító ikonok a lock screen-ről. A blokkolás is kevésbé jó, Note 3-nál a ledes értesítést is kikapcsolta (éjszaka zavaró, ha villog), itt nem, ráadásul hiába van tiltva az értesítés a Messenger lazán jelzett ilyenkor is.

- Nekem hiányzik a hőmérő és a páratartalom szenzor is, a Weather Station alkamazással elég jól lehetett használni őket.

- Van végre ART, de a stabilitással még vannak gondok, így visszatértem Dalvik-ra

- Vagy a 4.4.4, vagy a még kiforratlan szoftver az oka, de zabálja a memóriát, Note 3-nál ritkán ment a szabad memória 800 MB alá és soha nem találkoztam olyannal, hogy memória gondok miatt megtorpant volna a rendszer, a Note 4-nél viszont már többször belefutottam, hogy 200 MB alá csökkent és érezhetően belassult az egész készülék (olyan szinten, hogy ilyenkor még a szintetikus tesztek is csak töredék értékeket mértek :) ).

- Az ujjlenyomat érzékelő nagyon gyatra, a beállításokban tesztelve tökéletesnek tűnik, de a képernyő feloldása nálam 10-ből, ha 3-szor összejön, számomra felejtős a dolog.

- A kijelző nálam sincs a keret közepén, így felül és jobb oldalt nagyobb a hézag, de ennek nincs gyakorlati jelentősége és mivel nekem fekete modellem van, így nem is látszik, csak, ha jobban megnézi az ember.

- Csak részben a készülék hibája, de nincs lehetőség garancia megóvása mellett a rootolásra és ha megjön a Lollipop, akkor ez a lehetőség véglegesen be is zárul (lehet, még annak is akit nem érdekel a Knox).

--

A lényeg a lényeg, ezzel a T-s akcióval nem volt rossz vásár a csere (a Note 3 és az NX Mini eladásával gyakorlatilag kerestem a történeten), de ha nincs ez a lehetőség, akkor nagyon szívnám a fogam, mert nagyon nem éri meg a normál árkülönbözetet a Note 4-re váltás, mivel sok tekintetben inkább visszalépés.

[ Szerkesztve ]

(#803) proSpidA válasza Parallaxis (#802) üzenetére


proSpidA
csendes tag

van akkor tulajdonképpen bármi előnye a note 3 hoz képest?

(#804) Parallaxis válasza proSpidA (#803) üzenetére


Parallaxis
addikt

A minőségibb készülékház és a fényképező (az utóbbi tényleg nagyon jól sikerült, főleg a Note 3 gyatra megoldásához képest). A többi vagy felesleges parasztvakítás, vagy visszalépés.

(#805) Tippmix46 válasza Parallaxis (#802) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Azt azért elárulhatnád, hogyan jött ki a matek...azaz, hogy gyakorlatilag kerestél is a történeten:
Note 3ad került mondjuk 180 ezer Ftba anno újonnan...ez a csomag volt 210 ezer Ft (note4+mini)kiadás= közel 400 ezer Ft
Bevétel:használt Note3 eladása+új NX mini eladása=max. 200 ezer Ft

Nálam ez vastag mínusz...vagy máshogy nézve kb 200 ezer ft kiadás és egy új note4 birtoklása...

(#806) Weeman1 válasza Parallaxis (#802) üzenetére


Weeman1
veterán

Nem éppen szívmelengető tapasztalatok. :D

Xiaomi 11T Pro

(#807) Lecs@ válasza Parallaxis (#802) üzenetére


Lecs@
addikt

Ez mind a te magánvéleményed természetesen.

512 GB

(#808) Parallaxis válasza Tippmix46 (#805) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azt azért elárulhatnád, hogyan jött ki a matek

Egyszerűen, a Note 4-es pakk nekem 170 eFt-ba került, a Note 3-at 115-ért, az NX Minit 75-ért adtam el.

A Note 3 újkori árát ne vegyük be a számításba, mert az a 45 eFt amivel olcsóbban eladtam, mint ahogy vettem (160-ért) nem tétel 1 éves használathoz.

--

Lecs@:

Az a gond, hogy itt vélemény egyedül a kijelző felbontása, ami lehet másnak jobban bejön, a többi az sajna hiányosság, ami bár elképzelhető, hogy másnak nem hiányzik, de attól még ennyivel kevesebb a készülék tudása.

[ Szerkesztve ]

(#809) Tippmix46 válasza Parallaxis (#808) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Neked hogyan került a Note4+mini 170be??? ...mert ilyen akciót még senki sem írt...ja, lehet az áfa vissza miatt?
(és persze szerencséd volt a minivel is 75-ért, hiszen most is van az apródban 4db eladó 65-ért:)...)

(#810) Lecs@ válasza Parallaxis (#808) üzenetére


Lecs@
addikt

Eddig 3 ismerősöm váltott Note3 - ról. Eddig mind boldog vele. Tuti mindenki másra, másképp használja a készüléket, de eddig számomra is hibátlan. Én note3 - t kihagytam ( pont a kamera miatt ) , note2 - t imádtam. Kettő között kb 10 - 15 fajta androidos felsőkategóriát teszteltem, használtam. A te véleményed nem vitatom, de azt sem szeretném, ha az emberek a te véleményed alapján " ítélkezzenek " a készülékről. Lényeg a lényeg nekem eddig imádható és hibátlan.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#811) aTom_DJ válasza patoga (#794) üzenetére


aTom_DJ
tag

"Nekem hétfő óta van meg, exynos editilalos. Kedden nem volt valami nagy akksi időm, tegnap mar hozta a Note3 szintjét. Valamivel több, mint 5 óra kijelzőidő, másfél, két óra telefonálás mellett."

Ezt fura olvasni, mert nekem a snapdragonnal nagyon durva jatek kell, hogy 5 ora ala menjen, de altalaban 6,5-7 vagy tobb is osszejon! Jelenleg 45 perc kijelzo ido alatt merult 14%-ot es ebben volt kb fel ora Real Racing. Fenyero auto+5%
kep1
kep2

[ Szerkesztve ]

(#812) delibab válasza arysat (#801) üzenetére


delibab
senior tag

T-nél vettem, szóval igen!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#813) SeatZola válasza Parallaxis (#802) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor mégis igaz lehet a 805 vs. Exynos dologból. Amit te tapasztaltál az vagy egyedi, vagy a 805-ös készülékekre igaz csak, mert pl nekem

- az Exys procival gyorsabb mindenhol, mint a Note3-am (itt van az is az asztalon párhuzamosan össze tudom hasonlítani...)
- sokkal kevésbé melegszik pl netezés és játék alatt, mint a Note3-am
- nekem a fényerő sem lett rosszabb
- hőmérő tényleg nincs, de pl nem is hiányzikk, mert nem azt használtam
- szabad memóriám szinte mindig 800 és 1100 MB kürűl van
- újlenyomat olvasóm 95% felett pontos
-kijelző teljesen szimmetrikus a keretben, mindössze fent van 0,1mm hézag, de ebbe pl. névjegykártya nem fér bele
- a gesztus vezérlés tényleg át lett alakítva, de én pl. eddig sem használtam a Note3-on, így itt se

Rappi

(#814) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Szerda óta nekem is van egy telenoros fekete példány, online rendeltem így adták hozzá ezt a fejhallgatót.
Elég jól szól bár a T-nél ez a fényképezős akció jobban hangzik
Hétfőn meg elvileg a spiegen Case Capsule tokom is megérkezik..ha esetleg nem jön be, eladó lesz ha érdekel valakit :D
Azért a telefonnal kapcsolatban a vízállóságot nagyon sajnálom, hogy nem került bele :(((

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#815) leslien


leslien
nagyúr

samsung nál van vmi code amivel meg lehet nézni h független vagy sem?
csak ezt találtam

Samsung secret code

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#816) Parallaxis válasza Tippmix46 (#809) üzenetére


Parallaxis
addikt

Neked hogyan került a Note4+mini 170be??? ...mert ilyen akciót még senki sem írt...ja, lehet az áfa vissza miatt?

Meglévő előfizetést hosszabbítottam, az enyémhez ennyiért adták.

---

Lecs@:

Mivel 2-esről váltottál, így érthető, hogy elégedett vagy, onnan nagy lépés, a 3-asról viszont nem egyértelmű az a lépés. A 3-ast a fényképező részt leszámítva egy jobban átgondolt, kiforrottabb eszköznek érzem most (bár 1 év múlva valószínű ezzel is így leszek, addigra hozzácsiszolják a vashoz a rendszert).

---

SeatZola:

az Exys procival gyorsabb mindenhol, mint a Note3-am

Ezt miben érzékeled? A snapis verziónál még a szintetikus tesztek sem hoznak lényegesen jobb számokat, az alkalmazások indítása, és használatuk meg nagyjából ugyanaz, vagy némelyiknél még lassabb is (a Nova Launcheren lepődtem meg, hogy érezhetően lomhább /animációk, mappák megnyitása/).

sokkal kevésbé melegszik pl netezés és játék alatt, mint a Note3-am

Hát az Exynos-ra mindenhol írják, hogy ebben a tekintetben sokkal jobb. Végül is újabb gyártástechnológia.

nekem a fényerő sem lett rosszabb

Ebben én sem vagyok biztos, hogy rosszabb, valószínűbb, hogy a szoftver máshogy van kalibrálva (próbáld ki, hogy mindkét készüléken Auto állásban azonos értékre állítod, a Note 4 sötétebb lesz). Itt nem hinném, hogy van különbség a két SOC-os készülékfajta között.

szabad memóriám szinte mindig 800 és 1100 MB kürűl van

Eddig én kétszer futottam bele, hogy nagyon belassult a készülék és mindkét esetben a memória fogyott el vészesen. Egyébként érdekes, hogy a HWSW-n írt tesztben is írják, hogy néha nagyon belassult a náluk lévő készülék.

[ Szerkesztve ]

(#817) Lecs@ válasza Parallaxis (#816) üzenetére


Lecs@
addikt

Nem, nem Note2 - ről váltottam. Oppo Find 7a , Galaxy S5, LG G3, Oppo Find 7, Oneplus One stb-stb - ről váltottam. Egy-két készülék volt már idén a kezembe. A Note 4 nagyon jó. Ha eladom ha nem.
De mint írtam, 3 közeli ismerős váltott Note 3 - ról is. Szóval a te véleményed is csak egy vélemény. Másnak ez teljesen más.

Na jó. Persze én nem akarom megmagyarázni sokak nevében az ellentétét annak amit írsz, úgyhogy ezt én lezárom itt.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#818) Parallaxis válasza Lecs@ (#817) üzenetére


Parallaxis
addikt

Félreértettél (bár ennek az az oka, hogy azokra a negatívumokra tértem ki inkább, amikbe ennyi idő alatt belebotlottam és zavarnak).
A Note 4 egy jó készülék, sőt még tetszik is, de a lényeg amire ki akartam lyukadni az az, hogy a 3-asról váltani jelenleg nem éri meg, mert nem hoz annyi többletet, mint amennyit anyagilag rá kell most szánni erre a cserére és pár dologban bizony visszalépést is tapasztalhatunk (szoftveres szinten sok minden le lett egyszerűsítve/butítva, hardveres téren a kijelző érzékelése változott (vagy itt is csak a szoftvert herélték ki), kihagytak pár szenzort és a meglévőket sem használja már olyan szinten mint a régebbi készülék és bizony sebességben sincs érezhető különbség (itt szinte biztos, hogy félreértettél, mivel nem a Note 4 lassú, hanem a 3-as is gyors, a két SOC közötti erőkülönbségét a kijelző felbontási különbsége hozza egy szintre).

Nem a Note 4 a gyenge készülék, hanem a 3-as sikerült túl jóra és a Samsung még olyan szinten sem tudta meglépni a generáció váltást, mint ahogy a 2-es és 3-as között tette. Ezt kicsit elszúrták szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#819) Lecs@ válasza Parallaxis (#818) üzenetére


Lecs@
addikt

Értem. Pl számomra ez a menügombos variálás nem negativum. S5 - nél kezdték. A többi dolog ami számodra fontos, vagy esetleg negativum, szinte nem is használom. Mivel én is jóárasítva vettem, panaszom nem lehet. 200 - 230 000 árért meg nem vennék semmi telefont. Tehát olyan szemmel nem tudok a 4 - re sem nézni. Nekem is max 135 - be fog megállni. Én csak ebben az árban nézek a készülékre. S5 , LG G3 ár. De ennyiért fél év múlva is el tudom adni :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#820) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kicsit tul van misztifikalva ez a Snapdragon vs Exynos... Napi hasznalatban nagyon erosen ketlem hogy lenne kulonbseg a ketto kozott, persze a benchmark huszarokat nyilvan a pontok erdeklik. Egyedul a hangchipet sajnalom, de nem "dealbreaker". Arrol nem is beszelve, hogy a Snapdragon verzio joval nepszerubb lesz varhay
toan az XDA korokben.

(#821) Acbarsah


Acbarsah
csendes tag

Parallaxis

Teljesen egyetértünk!

Én ezért veszem két évente a Note szériát.
Most váltok a Note 2-ről, majd legközelebb a Note 6!

Ma 217,340 a legolcsóbb ár, 190 ezernél megveszem. KB Karácsonykor.

[ Szerkesztve ]

(#822) Acbarsah


Acbarsah
csendes tag

Javítás.

Már 214.800 Ft!

(#823) B1T3 válasza Acbarsah (#822) üzenetére


B1T3
addikt

Gyaníthatóan bolti garanciával. A gyártói sajnos még 235-nél tart.

(#824) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Még az üzemidőt nem tudtam rendesen tesztelni, mert annyira vigyázok rá, hogy nap közben melóban alig használom XD

A kamerát már tesztelgetem különböző helyzetekben, beállításokban eddig elég meggyőző, pedig én teljesen mobilfotózás "ellenes" vagyok mivel több mint 10 éve fotózom. De messze még mire ítéletet tudok hozni.

Nekem semmi bajom az ujjlenyomat olvasóval, eddig több mint 150 alkalomból talán 4x volt vele bajom, de azért mert én voltam a hülye.

Enyhe melegedést tapasztaltam, semmi komolyat de eddig még nem hajtottam szét.

De tesztelgetem tovább és majd még jelentkezem. :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#825) Parallaxis válasza ForRedGlory (#820) üzenetére


Parallaxis
addikt

Arrol nem is beszelve, hogy a Snapdragon verzio joval nepszerubb lesz varhatoan az XDA korokben.

Itt kicsit bizonytalan vagyok.
A T-nél forgalmazott N910F ahogy nézem szinte csak szolgáltatói forgalomban kerül piacra és általában a független vasakra szokott hamarabb kijönni szoftver és azokat szeretik jobban az XDA-s fickók is.

(#826) istibond válasza Stevee83 (#824) üzenetére


istibond
tag

Neked snapis?

(#827) ForRedGlory válasza Parallaxis (#825) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi van? Az hogy szolgaltatoi egyaltalan nem hatrany, mint ahogy elony sem... Nem attol fugg a rommerek motivacioja, hogy milye szolgaltatotol van a telefon, hanem hogy milyen a hardver (Exynos vs. Snapdragon). Nulla szazek jelentosege van, hogy melyik szolgaltatotol van. Arra jon ki tobb frissites, amit tobben hasznalnak. Megsugom, az nem az Exynos lesz, hanem az, amit akar 0 Ft-ert el tudnak hozni a szolgaltatotol.

Mondhatnam rovidebben is: nem relevans, ha a telefon szolgaltatoi...

(#828) arysat


arysat
tag

Ez érdekes téma lessz akkor a romok mestereinek

szerbiában mind a 3 szolgaltató az exy valtozatot adja
Horvát országba a tmobil adja a snapis verziòt de a vip es a tele 2 az exyset..

s7 edge titan 32 gb

(#829) Parallaxis válasza ForRedGlory (#827) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az hogy szolgaltatoi egyaltalan nem hatrany, mint ahogy elony sem...

Háááát, eddig nem volt előny. A XEH-es romokat sem siették el, de a szolgáltatói verziók még bőven hetekkel, hónapokkal később jöttek ki.
XEH-es rom meg nem is lesz a mi variánsunkra (pedig de szívesen legyilkolnám ezt a T-s boot animációt és hangot).

[ Szerkesztve ]

(#830) B1T3 válasza Parallaxis (#829) üzenetére


B1T3
addikt

Nem a szolgáltató sara, ha csúszik a függő készülék frissítése?

(#831) kali válasza B1T3 (#830) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül csak a szolgáltatóé, előfordulhat, hogy ülnek még a frissítésen a gyártói ellenőrzésen egy ideig, holott a szolgáltató már megcsinálta és beadta jóváhagyásra.

Parallaxis; sok példa volt már rá, hogy a friss firmware telekom - korábban t-mobile - verzió hamarabb érkezett, mint a független, és nem csak samsung telefonok kapcsán, hanem sony típusnál is megéltem már, előbbinél konkrétan s4 - de akár az olcsó(bb) s advance is látott már ilyet -, utóbbinál pedig xperia z.

(#832) Stevee83 válasza istibond (#826) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Ez jó kérdés SM-N910F van, az melyik?

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#833) ForRedGlory válasza Parallaxis (#829) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te most total masrol beszelsz. Ki beszelt arrol, hogy a GYARI romok milyen utemben jonnek ki? XDA-rol volt szo. Amugy meg majd meglatjuk mi lesz :)

(#834) istibond válasza Stevee83 (#832) üzenetére


istibond
tag

A snapis szerintem,dobozan rajta kell lennie,vagy nezd meg antutuban.

(#835) Stevee83 válasza istibond (#834) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Snapdragon 805 :D Dobozon semmi ilyen infó nincs...

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#836) zoleeno1


zoleeno1
addikt

úgy beszéltek itt a főzött romokról, mintha nem lenne ott a tetvedék knox, ami miatt ugrik a gari :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#837) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
T-ben a 805öst lehet kapni igaz? (már a szemem kiesik annyit olvasgattam,de csak összezavart :DDD )

(#838) zoleeno1 válasza Csokiii (#837) üzenetére


zoleeno1
addikt

igen

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#839) Parallaxis válasza zoleeno1 (#836) üzenetére


Parallaxis
addikt

A knox a kisebbik probléma, mert aki mindenáron rootolni akar, az max lemond a garanciáról.
A gond majd a Lollipop-al lesz, mert a Samsung garantáltan zárt bootloaderrel adja majd ami miatt lehetetlen lesz a rendszer rootolása. [link]

(#840) migabi24 válasza Parallaxis (#839) üzenetére


migabi24
nagyúr

A bootloader most is zárt nem?

[ Szerkesztve ]

(#841) Weeman1 válasza zoleeno1 (#836) üzenetére


Weeman1
veterán

Knox-ot nem minden esetben nézi a szervíz.
Tobben gariztatták már ugrott Knox számlalóval,és nem nézték.
Azért Knoxozol mert G3-nál nincs igaz? ;]

Xiaomi 11T Pro

(#842) hurenzon válasza Weeman1 (#841) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hogy lehet megnézni a számlálót?

(#843) migabi24 válasza hurenzon (#842) üzenetére


migabi24
nagyúr

Download módba látszik

(#844) zoleeno1 válasza Weeman1 (#841) üzenetére


zoleeno1
addikt

Persze, tudom, de ez azert igy eleg lutri egy 200x-ks telonal, hogy vagy nezi a szerelo vagy ugrott a gari... Nem, a kocsogsamu miatt koxozok, hogy egyaltalan benne van nem a g3 miatt :P ;]

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#845) SeatZola válasza Parallaxis (#816) üzenetére


SeatZola
őstag

Én pl itt néztem, hogy szinte mindenben gyorsabb az Exynosos verza: [link]

A valós életben nem tudom összahasonlítani, mert S805-ös N4-en nincs. De valószínűleg van ténylegesen némi eltérés sebességben is. Launchert nem használok, így azt nem tudom megnézni, hogy az mit változtatna a tapasztaltakon.

Rappi

(#846) SeatZola


SeatZola
őstag

Jah, azt meg elfelejtettem: igenis megéri a Note3-at leválltani 4-re. A való életben én és pár ismerősöm aki szintén vett N4-et sokkal gyorsabbnak, jobb akkusnak és általában szinte mindenben jobbnak találtuk a N4-et.
Az más dolog, hogy amikor 4-5 hete elkezdtem érdeklődni a N4 után, próbáltam meggyőzni magam, hogy feleslege, mert nem ad többet, nem kell nekem, stb. Aztán kézbe vettem egyet. Próbálgattam 1 napig és utána azonnal megrendeltem én is.

Én pl. eddig Parallaxis kollégán kívül egyetlen N4 S805 tulajtól sem hallottam ezen jelenségeket tapasztalni. Lehet egyedi eset. Azért ha valaki így járna csak megemlíteni valamelyik N4 topicban.....de eddig semmi.

Rappi

(#847) zoleeno1 válasza SeatZola (#845) üzenetére


zoleeno1
addikt

Kizártnak tartom, hogy valós használat mellett bármi lényeges különbség észrevehető lenne :)
A többihez kapcsolódóan, ehhez szerintem nagyban hozzájárul az "újdonság" varázsa... Legyőzi az elménket, nehezen ismerjük el magunknak, hogy nem érte meg kidobni egy rakat pénzt, szinte ugyanarra a telóra ;)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#848) Hauptmann válasza zoleeno1 (#847) üzenetére


Hauptmann
addikt

+1, főleg azoknak, akiknek hiányoznának azok az opciók, amik a 3-ban benne vannak, a 4-ben nincsenek.

Pl. a QHD, és az ujjlenyomatolvasó a konkurencia miatt kellett, hogy elmondhassák, ebben is van, érdemi hasznát én nem látom. Lényegi változás, mondjuk kijelző méret növekedés (mikor lesz Note 3/4 hardverrel 6,3-as kijelzős készülék?) nem történt.

[ Szerkesztve ]

(#849) SeatZola válasza zoleeno1 (#847) üzenetére


SeatZola
őstag

Persze ebben is van valami. De ezért is felesleges egymást győzködni arról, hogy megérte vagy nem. Ezt mindenkinek a saját igénye és pénztárcája dönti el. Abban is biztos vagyok, hogy szinte mindenki aki itt most "kinyilatkoztat" hogy nem éri meg cserélni mégis cserélni fogy, amint kicsit olcsóbb lesz a N4. Akkor megváltozik a vélemény. Én is így voltan. Én pl. sosem pocskondiázom amit nem akarok, nem tudok megengedni magamnak vagy egyszerűen nincs szükségem rá. Azzal csak magamat nyugtatnám és esetleg másokat félreinformálnék. Főleg akkor, ha még nem is használtam az adott terméket. Hisze így nem lehet róla valós képem....

Hauptmann: a konkorencia tényleg komoly hatással van mindegyik gyártóra. Egymást gerjesztik sokszor a hülyeségbe. Lehet több pénzt hozna nekik, ha inkább több user sirámot hallgatnának meg. Nekem is lenne kívánságlistám....pl. FM rádió a Note5-be, de a FHD kijelző is elég lenne, meg jöhetne a vízállóság is.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#850) migabi24 válasza Hauptmann (#848) üzenetére


migabi24
nagyúr

QHD teljesen felesleges volt ezt én is tanúsíthatom, inkább maradt volna a full hd akkor még bikább lett volna, mellérakom az S4-et és nem látok különbséget, még közelről se,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.