Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Használja valaki ART-ban Dalvik helyett a telefont? Kicsit javult az általános sebesség. Nem annyira, mint más telefonoknál, hiszen alapból elég impresszív, de azért bizonyos programok gyorsabbak lesznek. Más kérdés, hogy az ilyen S Health hülyeségek el sem fognak indulni, de amúgy sem izgat.

(#1502) baladam86 válasza [P]laci (#1500) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ja, nem húztam fel magam egyáltalán! :) iPhone 6 Plust 2 percig forgattam csupán csak a kezemben, nem tudom miért, de valahogy idétlenül nagynak tűnik számomra a Note 4 mellett (tudom, hogy fizikailag picit nagyobb is), kényelmetlen volt kézben fogni, és hát ugye a Note 4 sokoldalúbb számomra.

(#1501) ForRedGlory: Ezt jó tudni, én még megvárom az 5.0-át, és utána próbálom ki, de szerintem gyors ez mindenhogyan :)

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1503) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hátha valakit érdekel:

HOW TO: Make the Note 4 fingerprint reader OVER SIX TIMES more accurate!

Amúgy a Note 4-ben lévő ujjlenyomat olvasó ezerszer jobb, mint az S5 hulladéka.

(#1504) [P]laci válasza ForRedGlory (#1503) üzenetére


[P]laci
senior tag

azt ugye tudod, hogy az S5-ben, Note 4-ben és Alpha-ban teljesen ugyanaz a FP szenzor (Synaptics’ Natural ID solution) van? :DDD
Szóval az S5 hulladéka, a Note 4 hulladéka is. ;]

(#1505) Djatis válasza ForRedGlory (#1503) üzenetére


Djatis
senior tag

Ezt alá támasztom!
S5-ben nagyon gagyi volt!
Pedig szarabbul működik!

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1506) ForRedGlory válasza [P]laci (#1504) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az egy dolog, de a közelében sincs pontosságban. Tudom, volt S5 is, okádék ehhez képest.

(#1507) beaglepuppy


beaglepuppy
tag

Sziasztok!
Ma nagyon nagy öröm ért.
Fényképeztem egy párat,láttam, hogy nagyon szép de mondom, majd akkor örülök, ha felteszem gépre illetve ha a tv-n nézegetem őket.
Gyönyörű képeket csinál . Nem is akarok hinni a szememnek.
Nekem megérte váltani Note 3-ról. :) :DD : :C

(#1508) Szellem. válasza beaglepuppy (#1507) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Valóban gyönyörű képeket csinál. Csináltam egy párat én is és meglepődtem, de nagyon.

(#1509) Lacy6


Lacy6
senior tag

Mennyire laggol a telefon?
Konkrétan ilyen hozzászólást találtam:

"Note 4-em van és nem kell mindent elhinni a videókból, sok alkalmazás veszettül laggol és akadozik, mert nincs felkészítve a Note 4 értelmetlenül nagy felbontására.
Boldog lennék, ha a Samsung csak fele annyira lenne képes optimalizálni a rendszerét, mint az Apple."

"Pedig laggol az rendesen akár a jó kis MotionWiz, akár az utólag felrakott Nova (ez mondjuk kevésbé, de a mappák megnyitása eléggé darabos). De jó pár alkalmazás is elég vacakul megy vele pl. a kedvenc pénzügyi nyilvántartóm az Expense IQ is kissé diafilm Note 4-en."

Valóban ennyire rossz a helyzet?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1510) Lecs@ válasza Lacy6 (#1509) üzenetére


Lecs@
addikt

:N

Hol olvastad ? Linkelnéd ?

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#1511) baladam86 válasza Lacy6 (#1509) üzenetére


baladam86
aktív tag

Pont ilyet írnék egy olyan telefonról, amit nem próbáltam de le akarnám járatni :)

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1512) real99


real99
csendes tag

Üdv,

Ha valakit érdekelne találtam vezeték nélküli tötlős tokot vagy hátlapot
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1513) b.bela1 válasza Lacy6 (#1509) üzenetére


b.bela1
őstag

Konkrétan:
bolond. :)

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1514) Lacy6 válasza Lecs@ (#1510) üzenetére


Lacy6
senior tag

Link
Itt volt egy kisebb vitám. Igazából gondoltam, hogy elfogult oldal, de azért jeleztem a szerkesztőknek hogy ha betették teszt rovatba ezt a videót akkor illene az újabb teszt videót is berakni a rovatba.
Főleg, hogy ilyen szöveg volt a videó alatt:

"Természetesen lesznek még ilyen összehasonlítások, újabb Androidos készülékekkel is, de látva a Galaxy S5 nagyjából 50 százalékos lemaradását, nem nagyon aggódnék, hogy a közeljövőben jelentősen meg tudnák szorongatni az iPhone-t."
:C

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1515) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jo szorakozast :)

GMAIL v5.0 (Lollipop)

[ Szerkesztve ]

(#1516) [P]laci válasza Lacy6 (#1514) üzenetére


[P]laci
senior tag

az ilyen oldalakra kár időt pocsékolni. ;] egy éve vizsgaidőszakban olvastam ott pár cikket, mert álmos voltam... de úgy felba*** az agyam, hogy felébredtem és tudtam utána tanulni. :DDD

(#1517) b.bela1: ha jól néz ki és értelmes is a pap lánya, akkor vállalom! :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1517) b.bela1 válasza Lacy6 (#1514) üzenetére


b.bela1
őstag

A hozzászólások a legjobbak...
Elvannak magukban.
:))
Biztos jó teló az is, de nem kellene. Azért, mert nem. Örök, és meddő vita. Kár ezen lihegni. Kinek a pap, kinek meg a lánya.

ForRedGlory: ez viszont f@sza!

[ Szerkesztve ]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1518) Lacy6 válasza [P]laci (#1516) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ezen jót nevettem! :DD

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1519) joey04 válasza Lacy6 (#1509) üzenetére


joey04
titán

Itt van a topikban aki írta majd válaszol ha akar. ;)

1500: rendben, ha több időm lesz kifejtem. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1520) Lacy6 válasza joey04 (#1519) üzenetére


Lacy6
senior tag

Az ő véleményét már tudom, mert leírta hogy nála "veszettül laggol és akadozik".
Én csak azért kérdeztem meg itt is, mert ha 10 másik ember azt mondja hogy neki nem laggol akkor csak nála lehet a hiba nem?
Szóval nem kell, hogy válaszoljon...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1521) leslien


leslien
nagyúr

Egerben voltam és onnan mentünk kirándulni csináltam pár képet+ videót

videó+kép

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1522) b.bela1 válasza [P]laci (#1516) üzenetére


b.bela1
őstag

Ha telókról beszélünk :) , akkor mondjuk értelmes, de nem néz ki jól.

[ Szerkesztve ]

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1523) Szellem. válasza Lacy6 (#1520) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Laggol a f@szt! Nekem tükör simán megy minden a Note4 alatt. Amióta nálam van, sehol nem vettem észre akadást. Játszok is vele, de a játékok sem akadnak. :R És nem elfogultságból mondom.

Bocs, hogy belepofázok:
Ájfonos emberrel nem érdemes vitatkozni! Lila köd és delirium tremens veszi őket körbe, ami a "csak az ájfon, másra már rá se néz" kategóriát képviselik mindenben. És itt tisztelet a kivételnek!!
Sose álltam le velük vitatkozni, mert mindig úgy is ők akarnak a "jobbak, szebbek, gyorsabbak, stb. lenni".
Ez egy ilyen történet. Fölöslegese vitatkozni. Magam részéről elfogadom, hogy vannak, ha pedig vélemény írnak, elfogadom, de semmi reagálás, mert fölösleges. Fanatikusok mindig is voltak és lesznek. Kár rájuk az időt és energiát pazarolni.
:R

[ Szerkesztve ]

(#1524) Lacy6 válasza Szellem. (#1523) üzenetére


Lacy6
senior tag

Megpróbálom megfogadni a tanácsodat, mert sok erőt kivesz belőlem az értelmetlen vita. Csak nekem nehéz megállnom, hogy ne írjak vissza ha elfogult véleményt olvasok. :((

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#1525) Parallaxis válasza Lacy6 (#1509) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pedig igaz.

A Nova, mappák nyitásakor érezhetően lassabb (igazából nem lagg, hanem amíg Note 3-on egy villanás alatt megnyílt, addig itt lomha), az Expense meg úgy akadozik pár helyen, hogy rossz nézni (szívesen raknék be videót, de ezen alkalmazás pont az, amit inkább publikálnék :) ).
A gyári launcher durván be tud lassulni, ezért is inkább a Novát használom helyette.
Van még pár alkalmazás aminél ez előjön, valószínű később, ha elterjed ez a felbontás, akkor a fejlesztők is optimalizálják az appokat hozzá, addig ezt el kell viselni.

Aki ezeket tagadja, az max a lila ködtől nem látja, vagy túlzottan elfogult.

[ Szerkesztve ]

(#1526) Lecs@ válasza Parallaxis (#1525) üzenetére


Lecs@
addikt

Akkor úgy néz ki mindenki elfogult itt, és neked van természetesen igazad. Vagy nézesd meg a készüléked szerintem.

512 GB

(#1527) ForRedGlory válasza Parallaxis (#1525) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az a lassulas, amit annal erzel a memoriakezeles miatt van. Majd kidobja a javitast a Samu.

Latszik, hogy folyamatosan szinte tele a memoria es nem a nyitott progil miatt. Persze...addig amig egy szar Facebook 320 MB-ot kajal, nincs mirol beszelni. Azt hittem dobok egy hatast, amikor meglattam.

(#1528) Djatis válasza Lacy6 (#1524) üzenetére


Djatis
senior tag

Imagazin-t egy rakás buzi szerkeszi a fő köcsöggel az élen handrással!
Nem érdemes velük foglalkozni! Én is jártam oda olvasni egy darabig de hót gyökerek!

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1529) Parallaxis válasza Lecs@ (#1526) üzenetére


Parallaxis
addikt

Majd egy hétig párhuzamosan itt volt a Note 3 és a Note 4, hidd el, eléggé észrevehető néhány helyen, hogy lassabb a 4-es.

---

ForRedGlory:

Szerintem is csak szoftveres gubanc, amit később javítanak majd, csak nem értem miért kell ilyen veszettül tagadni egyeseknek ezt.

A memória meg az előre a cache-be betöltött appok foglalt, ezeket nem látod aktívnak, nézd meg SystemPanel alatt. Annyira egyébként nincs tele, átlag 7-800 MB-ig fogy el.
Ha nálad ennél jobban fogy, akkor csinálj egy factory resetet, mert nálam is ez volt a gond, mikor megvettem, akkor volt, hogy 30 MB-ig is lement a szabad memória és úgy belassult, hogy még a tesztek is 10-ednyi értéket mutattak a teljesítményére :) (no akkor köpködtem is rendesen, de egy reset helyrerázta).

[ Szerkesztve ]

(#1530) ForRedGlory válasza Djatis (#1528) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Handras ott a fomuff? Akkor elkezem olvasgatni, olyan vicceseket ir mindig :))

Mellesleg eddig a pillanatig nem is ismertem az oldalt :DDD

(#1531) Parallaxis válasza ForRedGlory (#1527) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként a Facebook csak 66,5 MB-ot eszik.

(#1532) ForRedGlory válasza Parallaxis (#1531) üzenetére


ForRedGlory
félisten

(#1533) lasvegas válasza Parallaxis (#1531) üzenetére


lasvegas
tag

Nálam 240 a facebook :(

Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy i9305 S3 Lte,Asus Padfone 2

(#1534) Djatis válasza ForRedGlory (#1530) üzenetére


Djatis
senior tag

Perszeee ő csinálja az oldalt meg a kis csatlósai! Én az elmúlt fél évben egy iphone 5s-t és egy ipad air-t használtam de azt az érzést amit ezek közvetítenek az iszarokkal kapcsolatban soha nem tudtam átérezni!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1535) [P]laci válasza ForRedGlory (#1532) üzenetére


[P]laci
senior tag

én csak azt nem értem, hogy egy ekkora cég, mint a Facebook, hogy engedheti meg magának, hogy ilyen rossz programot engedjen ki a keze közül... nem tudnak felvenni értelmesebb programozókat? hihetetlen mennyiségű tárhelyet képesek felemészteni a Facebook appok... a memóriaéhségüket már meg sem említem... :(

(#1536) Geryson


Geryson
addikt

El akartam kezdeni törölni/letíltani egy pár gyári alkalmazást, de elbizonytalanodtam. Az alkalmazáskezelőben kiválasztom és tíltom? Csak mert az SHealth azt írja, h a gyári verzió kerül vissza, de én nem ezt akarom! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1537) ForRedGlory válasza Geryson (#1536) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Pedig ugy kell :) Letiltaskor visszaallitja a gyari allapotot, azaz leszedi az azota felkerult frissitest. A logikat ne kerdezd, szerint is hulyeseg. :)

(#1538) Jolet


Jolet
őstag

A Facebook nekem is laggol de a HTC one-on is laggolt

[ Szerkesztve ]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#1539) real99 válasza lasvegas (#1533) üzenetére


real99
csendes tag

Nálam a face 92MB-ot a eszik, de ami inkább gázos, ha meg van nyitva a beállítások az 203MB-ot vesz el:(
Aztán még a jópofa Vodafone mobil alkalmazás is 58MB-ot használ ha a háttérbe fut....

Nálam így néz ki a RAM 2,12GB / 2.77GB

Nálatok?

(#1540) b.bela1 válasza [P]laci (#1535) üzenetére


b.bela1
őstag

Böngészőből nyitogatva semmit sem használ.
Semmit, azaz 0mb-ot.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1541) migabi24 válasza Geryson (#1536) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az normális, a frissítést törölni kell, utánna tudod tiltani

(#1542) Jolet válasza real99 (#1539) üzenetére


Jolet
őstag

Hasonló nekem is

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#1543) real99


real99
csendes tag

Illetve még lenne egy kérdésem:
Tervezem, hogy veszek egy ilyet:
[link]

Töltőpadom még az S5-ös időből van.
Ezzel a hátlappal is megy a „Fast Charging”?
Én nem találok sehol infót róla.

(#1544) ForRedGlory válasza real99 (#1543) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szerintem megy. Azert ezek hasonlo elven mukodnek :)

(#1545) Parallaxis válasza ForRedGlory (#1532) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nálam ennyi:

De én inkább ennek hiszek:

(#1546) ForRedGlory válasza Parallaxis (#1545) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nalam sem mindig 320 MB, de ebbol is latszik, hogy mennire szarul megirt program.

(#1547) real99 válasza Parallaxis (#1545) üzenetére


real99
csendes tag

Ha minden alkalmazást (kivéve Gear) leállítok akkor nálam ez a helyzet:

(#1548) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Index

A legjobb Samsung telefonnak tollas a háta

A cég mindent rápakolt a bivalyerős hardverre, hogy megint összerakja a legjobb telefont. Ujjlenyomat-olvasó, pulzusmérő, csodakamera, műanyagtoll, szuperkijelző: a Note 4-et teszteltük.

(#1549) [P]laci válasza ForRedGlory (#1548) üzenetére


[P]laci
senior tag

A bevezetés után ki is ikszeltem a cikket:

"Tudják, Dél-Koreában ki a phabletek, vagyis a vágódeszka méretű telefonok célközönsége? A nők. És tudják, miért? Mert nekik alapértelmezésben van valami táskájuk, amibe belefér egy 15 centi magas és 8 centi széles telefon. Vagyis a Samsung legjobb, legerősebb és legszebb telefonját a nőknek tervezték."

najó végigolvastam, de továbbra is azt mondom: nem kellene erőltetni a telefon teszteket nekik...

(#1550) hurenzon: Azt elhiszem! :DDD De ekkora bullshittel kezdődő cikket is régen olvastam tech kategóriában... ;] szokásos index színvonal...

[ Szerkesztve ]

(#1550) hurenzon válasza [P]laci (#1549) üzenetére


hurenzon
senior tag

Lehet benne valami mert barátnőm is táskában hordja a telefonját :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.