Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Geryson


Geryson
addikt

Tudtok esetleg boltot, ahol (már) lehet kapni karra feltépőzáraszható tartót? Note 3-hoz találtam nagy nehezen pár napja, de Note 4-hez még semmit és így nem tudok járni vele futni... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1452) b.bela1 válasza Leonardo91 (#1450) üzenetére


b.bela1
őstag

+1
Pont az ilyeneket szeretem én is. Semmi flanc, flikk-flak, flipp-flopp, pont ott gumi ahol kell.
Penge. Ha hozatnál feketét, szívesen átveszem. Akát később is.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1453) Leonardo91 válasza b.bela1 (#1452) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Spiegen oldaláról rendeltem
2 hét volt mire megjött

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1454) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Rootolta már valaki a készüléket?
100%-ban garivesztéssel jár?

(#1455) migabi24 válasza DeathAdder (#1454) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez egy kicsit korai kérdés root sincs rá, de lehet nem is lesz knoxbarát, mivel az első ember akinek sikerül megcsinálni már a samsungnak dolgozik

[ Szerkesztve ]

(#1456) Szellem. válasza Leonardo91 (#1450) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nagyon fasza a tok. Én is használtam már más Samsung telefonnál Spigen tokot és nagyon bevált.
Most a Note 4-re egy S-View tokot vettem meg ezt:
[link]

Ez is nagyon jó lett.

(#1457) davidi


davidi
tag

Sziasztok!

Magyar nyelvű kézikönyvet nem tud valaki? Sehol nem találok :(

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#1458) DeathAdder válasza migabi24 (#1455) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sajnálattal hallom :(
Azért köszi :R

(#1459) apaszka válasza migabi24 (#1455) üzenetére


apaszka
veterán

A gombos ! Eladta magát? :W ;]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1460) migabi24 válasza apaszka (#1459) üzenetére


migabi24
nagyúr

A Samsung se hülye, kilóra megvették, így még ha marad is rés befoltozza nekik a srác

(#1461) DeathAdder válasza migabi24 (#1460) üzenetére


DeathAdder
veterán

De mért fáj nekik ennyire, ha én meg akarom rootolni, olyannyira, hogy egy hangerőgomb meghibásodása esetén is visszalökik, mert a számláló 0x1 -en áll :F

(#1462) SVLaller válasza DeathAdder (#1461) üzenetére


SVLaller
senior tag

Találd ki hogy lehet és már van is egy tuti állásod a Samsungnál :D

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#1463) apaszka válasza migabi24 (#1460) üzenetére


apaszka
veterán

Nem értem miért vannak annyira oda a ROOT miatt?

Persze az üzleti vonal tudom,de akkor is. Lehetne üzleti,és tuningolható verzió ?

[link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1464) [P]laci válasza DeathAdder (#1461) üzenetére


[P]laci
senior tag

Elvileg, ha a Knox ugrott, akkor is él a garancia és javítják a telefont/phabletet garanciában! Egyetlen kivétel van: ha a Knox ugrott és az alaplap kakál be, mert ilyenkor ezt kifizettetik veled. :K

[ Szerkesztve ]

(#1465) ForRedGlory válasza [P]laci (#1464) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Errol van hivatalos allasfoglalas is? :)

(#1466) Leonardo91 válasza Szellem. (#1456) üzenetére


Leonardo91
senior tag

A gyári led covert várom már :)

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#1467) DeathAdder válasza ForRedGlory (#1465) üzenetére


DeathAdder
veterán

Engem is érdekelne, mert egyik Samu topikban olvastam, hogy a szervizfutár egy kijelzőcsere előtt is előbb megnézte a knox számlálót :F

(#1468) apaszka válasza DeathAdder (#1467) üzenetére


apaszka
veterán

Én is olvastam! :K

Valahol itt van szerintem

Ez az talán?-

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#1469) [P]laci válasza ForRedGlory (#1465) üzenetére


[P]laci
senior tag

külföldön ez így működik már az első Knox-os dolog óta, de itthon sajnos hivatalos állásfoglalás nincs tudtommal... pedig kellene...

(#1470) davidi


davidi
tag

Közben megtaláltam, ha valakit érdekel a magyar nyelvű manual:
[link]

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#1471) Szellem. válasza Leonardo91 (#1466) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem tudom, hogy az mennyire lehet értelmes dolog. Toknak biztos jó tok, csak kérdés, hogy utcai körülmények között mennyire fog látszani majd a led. Utcai fényviszonyok mellett nem elhanyagolható, hogy az ember lássa is amit jelez.

(#1472) beaglepuppy válasza davidi (#1470) üzenetére


beaglepuppy
tag

+1
Köszi! :)

(#1473) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Felmerült bennem az, hogy a gyors töltő funkció mennyire használ vagy nem használ a telefon akkumulátorának? Értem ez alatt azt, hogy ha normál módban töltöm a készüléket, akkor tovább bírja és jobban tartja a töltöttséget, vagy mindegy?

(#1474) migabi24 válasza Szellem. (#1473) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szinte biztos, én alapból kikapcsoltam, de ha süret az idő akkor bekapcsolom

(#1475) DeathAdder válasza apaszka (#1468) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem ez volt konkrétan, de talán s4 topikban olvastam, vagy a note 3 -ében, nem emlékszem már :B

A lényeg annyi volt, hogy a szervizfutár ki ment a helyszínre kijelzőt cserélni, mert durván be volt égve.
Mindenekelőtt az volt az első tennivalója, hogy megnézte a számlálót, és miután megbizonyosodott hogy 0x0, kicserélte a kijelzőt :)

Az már egy másik dolog, hogy mennyire hozzáértőek ezek az emberek, és hogy a felhasználókat mennyire próbálják tudatosan félrevezetni. Sajnos ilyen téren is vannak rossz tapasztalataim (no nem mobiltelefon esetében).

(#1476) kali válasza Szellem. (#1473) üzenetére


kali
legenda

különösebben ha nem is nyírja az akkumulátort, de az szinte biztos, hogy a gyorsabb módozatú töltés esetén nem bírja olyan sokáig az akkumulátor, mint amikor lomhább/normál módozatban történik.

(#1477) Szellem. válasza kali (#1476) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm. :R Erre gondoltam én is. Fasza dolog a gyors töltés, ha sürget az idő de inkább a normál töltést választom.
Mivel lehet növelni az akkuidőt, ami még nem megy a használat rovására?

(#1474) migabi24: Köszönöm neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#1478) kali válasza apaszka (#1468) üzenetére


kali
legenda

amit linkeltél, abban is lehet kanyar, ha szintén hozzáértő illetékes fut össze a delikvens, mivel semmit sem kell aláírni, már a telefon használatba vételével elfogadja a feltételeket, márpedig elég jól leírta a gyártó, hogy milyen szoftveres módosítások...stb esetén mit léphet, és akkor okoskodhatna nekem a telefon tulajdonosa...
note 4 passz hirtelen, de s4 és s5 esetén; beéllítások -> egyebek -> az eszköz névjegye -> jogi információk -> samsung jogi nyilatkozzat!

(#1479) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Azért az érdekes nekem, hogy a srác, hogyan hozza ki ezeket az üzemidőket a Note4-ből:
[link]

(#1480) b.bela1 válasza kali (#1478) üzenetére


b.bela1
őstag

Hogy Te milyen türelmes vagy...
+1

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1481) hanti válasza kali (#1478) üzenetére


hanti
senior tag

Az első évben az ilyen kifogások homar elbuknak, mivel a Samsung azt ír amit akar, de a vonatkozó törvények számítanak. Neki kell bizonyítani hogy te vagy a hibás. A második évben már más a helyzet mivel önként adott garanciánál a feltétel az irányadó.

(#1482) baladam86 válasza Szellem. (#1479) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ebben a 4 napban nem volt összesen 2 óra kijelzőidő, ilyet simán el lehet érni, ez semmi extra.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1483) Djatis


Djatis
senior tag

Nekem most 16 perc kijelzőidő után 80% az akksi, szóval szar az akksim!
Már hívtam is a Samsungot kedden jönnek elvileg!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1484) Lecs@ válasza Djatis (#1483) üzenetére


Lecs@
addikt

Az tényleg gyatránál is rosszabb :(( :F

512 GB

(#1485) b.bela1 válasza Djatis (#1483) üzenetére


b.bela1
őstag

Ezt hogy lehet megállapítani?

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#1486) Djatis válasza Lecs@ (#1484) üzenetére


Djatis
senior tag

A héten hívtam őket akkor egy technikus belépett távoli vezérléssel a telómba!
Ilyen marhaságokkal fárasztott, hogy levette majdnem teljesen a kijelző fényerőt mert az sokat eszik! Meg ilyen dumákkal fárasztott, hogy ha wifi-n vagyok akkor kapcsoljam ki a mobil netet mert az is eszi az akksit!
Kipróbáltam a úgy használni ahogy mondta akkor is egy kalap .... volt, így fogtam magam és megrendeltem a prémium javítást!
Felhívott egy csaj mondja hogy akkor kedden jön a futár a telefonért és akkor elviszi! Mondom neki hogy milyen futár ne szórakozzon csak egy akksi csere kell meg am is van helyszíni javítás! Erre hebegett-habogott mondta, hogy meg kell kérdezze az illetékest hogy note 4-re van e már helyszíni javítás és majd akkor hétfőn még felhívnak egyeztetni!
Ha beideglenek kicseréltetem az egész telót egy zsír újra!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1487) kali válasza hanti (#1481) üzenetére


kali
legenda

az idén eszközölt jogszabályi módosítások részint kedveznek ennek is, bizonyos esetekben nem olyan nehéz bizonyítani a gyártónak/szerviznek/eladónak, hogy a hiba a termék átadását követően lépett fel, és adott okra vezethető vissza - ez persze függ a hiba jellegétől is -, mert ha valaki használatba veszi adott készüléket, akkor kellő tájékoztatást kap - a korábban írt helyen is - a termék használatával, kezelésével és karbantartásával kapcsolatban, amik elfogadását jelenti a készülék használata.
cifra eseteket mesélhetnék mind a két oldalról, hadakoztam már én is gyártókkal és szervizekkel is, nem pedig csak ügyfelekkel, illetve lehetőleg minden kapcsolódó állásfoglalást (bírói...stb) elolvasok, hogy jobban képben legyek.
más kérdés, hogy a gyártói szervizek...stb sokszor nem veszik a fáradtságot, hogy "pereskedjenek", hanem inkább orvosolják a problémát jótállás/szavatosság keretében, pedig nem egyszer jó esélyük lenne győztesen kikerülni az esetből a jótállás első évében is.

az 5s után a z3/z3c kamerája nem teljesen jön be - pedig sok más tekintetben tetszenének, bitang jó akkumulátoros üzemidő...stb -, ezért bánom kicsit, hogy nem rendeltem az első napon note 4 + fényképezőgép kombót "akciósan", hátha megbarátkoztam volna ezzel a telefonnal, tegnap jobban kipróbáltam, elég jó képeket lő, pörgős, tetszene...

[ Szerkesztve ]

(#1488) baladam86 válasza kali (#1487) üzenetére


baladam86
aktív tag

Utoljára S4 topikban találkoztam Veled, már kezdtem azt hinni, hogy ideköltöztél. Amint van lehetőséged, próbálj ki hosszabban egy Note 4-et, cserélj, várunk sok szeretettel :)

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1489) Lecs@ válasza Djatis (#1486) üzenetére


Lecs@
addikt

"Ha beideglenek kicseréltetem az egész telót egy zsír újra!" Mivel alanyi jogod, élj vele :)

512 GB

(#1490) Djatis válasza Lecs@ (#1489) üzenetére


Djatis
senior tag

Az lesz mert az is idegesít, hogy bizonyos időközönként behal az infra és nem tudom kapcsolni a tv-t csak egy restart segít!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1491) kali válasza baladam86 (#1488) üzenetére


kali
legenda

a végén még tényleg ide fogok költözni, mert nem sok alternatíva maradt... :)
s4 után 5s egy ideje, a két 6-os iphone nem jön be, egy jó wp kellene már régóta, de nincs alá megfelelő készülék - hardveresen és akkumulátoros üzemidő tekintetében csak a 1520 jöhetne szóba, de az meg túl nagy méretileg -, a kompakt méret miatt, az ahhoz mért erős hardverű és jó akkumulátoros üzemidővel rendelkező z3c volt képben, de a kamerája nem az igazi, z3 szintén zenész - nem mondom, hogy annyira rossz a kamerájuk, de ha már a jobbat megszoktam... -, így figyelemmel kísérem a note 4 témát, mert jó eséllyel bíró jelölt, ezzel még a megszokott és megszeretett ujjlenyomat-olvasóról sem kellene lemondanom.

(#1492) VipJoco válasza Djatis (#1490) üzenetére


VipJoco
tag

Szólj ha sikerült a dolog, azaz megcsinálták a telefont vagy kicserélték mert ha a fényképezőm még egyszer beszarik azaz beakad én is javítatni akarom. (Már 2 reset volt)

(#1493) Djatis válasza VipJoco (#1492) üzenetére


Djatis
senior tag

Rendben mindeképpen jelzem, hogy álltak a dolgohoz!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#1494) baladam86 válasza kali (#1491) üzenetére


baladam86
aktív tag

A kamera az megdöbbentően jól sikerült, én csak ámulok és bámulok S4 és Note 3 után, az én igényeimet tökéletesen kielégíti, akksiról azért nem merek nyilatkozni még, mert tegnap volt egy hetes, szerintem még nem állt be teljesen, de eddig hozza a Note 3 szintjét, ami nem rossz.
Ujjlenyomat olvasó: Nem szeretem az "i" cuccokat, de elismerem, hogy technológiailag fejlettebb az ő megoldásuk, Note 4-nél ugye le kell húzni az ujjbegyet, viszont hatékonyan működik.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1495) [P]laci válasza kali (#1491) üzenetére


[P]laci
senior tag

nagyon nagyon off, de ha van kedved leírhatnád miért nem jön be az i6, akár PM-ben is! :K multiplatformos felhasználó vagy, így érdekelne a véleményed! ;)

más:

ugye ilyen problémával senki sem találkozott? mert eddig senki nem tett erről itt említést... hál' Istennek! :K

[ Szerkesztve ]

(#1496) baladam86 válasza [P]laci (#1495) üzenetére


baladam86
aktív tag

Le vannak tiltva a kommentek a videó, vajon miért? Nem vagyok benne biztos, hogy nem kapott egy kis késes kezelést a videó rögzítése előtt a készülék. Máshol én sem hallottam, lehet hogy a videó készítője egy új bendgate-et szeretett volna csak kitalálni...

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1497) [P]laci válasza baladam86 (#1496) üzenetére


[P]laci
senior tag

az összes videóján mindig is le volt tiltva a kommentelés, viszont a videói nagy része azért értelmes a pár nutellás és mogyoróvajas videót leszámítva... :DDD

amúgy ezért kérdeztem rá inkább nálatok, hogy mi a vélemény, találkoztatok-e már ezzel esetleg! ;) nyilván nem élek álomvilágban, simán kaphatott gyárilag selejtet (hisz Te is és én is kaphatok) és lehet ezért tapasztalta azt, amit. :)

(#1498) joey04 válasza kali (#1491) üzenetére


joey04
titán

nekem is ment a kedvencek közé a topik, szerintem ez lesz az 5s utódja. igazából más alternatíva nekem nincs is, esetleg valami htc, de a Note széria nekem jobb, droid fronton más ezeken kívül nem jöhet szóba, wp nem érdekel, i6 meg i6 plus nem jön be. szóval nagy dilemmázás nem volt. csak jól kéne kiszállni az iphone-ból, mert most másra is megy a pénz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1499) baladam86 válasza [P]laci (#1497) üzenetére


baladam86
aktív tag

Előfordulhatott, persze, csak nem szeretem, amikor ilyenekkel próbálják meg az összes készüléket lejáratni, ráhúzni, mintha mindegyikre jellemző lenne. Nyilván azt is megértem, ha esetleg valaki hibásat fogott ki, bosszantó tud lenni, no.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1500) [P]laci válasza baladam86 (#1499) üzenetére


[P]laci
senior tag

persze, ezt megértem! :K de no, ne húzd fel magad! ;) csak egy ártatlan kérdés volt. :K

(#1498) joey20: a kalihoz intézet off kérdésem rád is érvényes! :) ha van némi szabadidőd, megoszthatnád velem PM-ben a véleményed! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.