Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) janitor01


janitor01
tag

Azért szerintem egy ilyen értékű telefont ne rootlojunk már az első napon...

Nekem elég fura, hogy itt a fórumban szinte mindenki ezeket javasolja egy potenciális új vásárlónak..

Félre téve minden viccet, ha megfogadsz egy tanácsot mielőtt noteot veszel:

Nagyon gondolod át! Nem azért mert android, vagy mert samsung, vagy mert fém házas azért mert nagy. Ez a telefon nagyon nagy. Gyakorlatilag sok nadrág zsebénél is nagyobb. Nem hiszem, hogy egy két perc fogdosással el tudod-e dönteni, hogy hogy veszed fel az utcán, hogy ülsz le egy trágyaláson, hogy kapaszkodsz a metrón telefonálás közben. Sokan írják, hogy ezek nem zavaró dolgok, szerintem őket is zavarja. Egy ekkor telefon nagyon sok esetben biztosan nem kényelmes! Talán vannak olyan előnyei ami miatt tolerálják a hátrányait.

Ilyen telefon neked akkor jó ha:

Sokat utazol, és nem akarsz egy táblagépet is cipelni, olvasásra és filmnézésre.
Hihetetlen nagy igényed van arra, hogy használd a tollat

Minden egyéb esetben egy kisebb telefonnal boldogabb leszel szerintem

(#552) Lecs@ válasza janitor01 (#551) üzenetére


Lecs@
addikt

Szerintem aki ilyent vesz, az tudja hogy nagy. Én 5.5 alatt nem tudok már telefont használni. 0+0, Oppo Find 7 , Lumia 1520 ( na az nagy ) , LG 3 után nem nagy készülék ez. Nem nagyobb mint azok. Mindet használtam már. Nekem spec nagy előny a " nagyságuk ". Kényelmi szempont. Engem a zsebrerakás az, ami a leghidegebben hagy. De végül is oda írtad hogy szerinted. Én Note 2 óta, 5.5 alá nem tudok menni. Megszoktam a számomra kellemeset, a számomra jót : internetezés, navigáció, olvasás, játékok, levelezés mind nagy kijelzőn kényelmesen. Csak párat írtam példának.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#553) Lecs@ válasza janitor01 (#551) üzenetére


Lecs@
addikt

Ja és a tollat ritkán, nagyon ritkán használom. Mégis KELL ez a méret.

512 GB

(#554) vrgkrisztian válasza janitor01 (#551) üzenetére


vrgkrisztian
aktív tag

igazából tényleg nagy,de minden ennél kisebb telefont nekem már borzasztó használni.
ez a gyönyörű amoled kijelző ekkora méretben óriási élményt ad.
persze buszon pl tényleg nehéz nyomkodni,de kézből én még sosem ejtettem le.
és van egykezes mód is,amit bár mindig elfelejtek használni szorult helyzetekben,nagyon hasznos tud lenni!
nincs nagy kezem,de meg tudtam szokni. ennél nagyobb kijelzőt viszont tényleg soha.
persze biztos van olyan ember is,aki ezzel nem tudna együtt élni :R
bár a sokkoló 5,7colos méretű kijelzőhöz képest szinte kompaktnak mondható a note3(mert ugye vannak telók,amik 5colos kijelzővel tényleg alig kisebbek,mert nagy a kávájuk)

[ Szerkesztve ]

(#555) Fitzgerald válasza ultrasound (#548) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha ezt elfogadják, elhagyom az országot. Ez egy vicc.

Jah, de most olvasom:

"Az adó összege havonta magánszemélyek után legfeljebb 700 forint lehet, míg cégek esetében 5000 forint"

Annyira akkor nem lesz vészes. Azért az bebaszna, ha minden gigabájt után 150 forintot kéne ezeknek a zsebébe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#556) Maranello74


Maranello74
aktív tag

Látom lassan szivárognak el trollok és elő lehet bújni.
Mazsika sincs?
Valaki fogta már a kezébe ezt a szépséget?

(#557) hito válasza Maranello74 (#556) üzenetére


hito
nagyúr

Én igen. Nehéz is volt elengedni :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#558) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Nekem ma érkezett meg. Note 2ről váltottam. Baromi jó a cucc. Kapásból letölt egy 36 megás frissítés. A kijelzője fantasztikus. Kamerát még nem teszteltem..

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#559) Ewyn válasza janitor01 (#551) üzenetére


Ewyn
csendes tag

Köszönöm a figyelmeztetést. Amit eddig nem említettem: a fő indok, ami miatt a Note-hoz húz a szívem, az pont a mérete.

Nem tudom előre megmondani, hogy hosszútávon mennyire fogom szeretni. Kétséget kizáróan kényelmetlen lesz eleinte, hozzá vagyok szokva, hogy egy kézből tudom irányítani a mobilom, a hüvelykujjammal bármit elérek, viszont a Note esetében ezt már nem tudom megtenni. Fura lesz, sőt zavaró, ebben biztos vagyok.

Nagyjából egy éve gondolkodom egy tableten, de akármelyiket is néztem eddig, nagynak találtam. Egyszerűen az a kategória számomra, ami laptopnak kevés, mobilnak túl sok. Szeretnék egy készüléket, ami képes betölteni a multimédiás tartalmak fogyasztása iránti igényem anélkül, hogy veszítene a hordozhatóságából.

Az az én személyes preferenciám, hogy a nadrágom zsebében nagyon ritkán hordok telefont, leginkább kabátzsebben tartom, illetve a mindig nálam lévő hátizsákom felső rekeszében, ahol könnyen elérhető. Ha bennem is az a szokás alakult volna ki, hogy nadrágzsebben hordjam a mobilom, biztosan nem ezt választanám.

Szóval teljesen egyetértek, hogy azzal a kis pötyögéssel, amit elkövettem a Note 3-on, nem tudom megbízhatóan megállapítani, mennyire fogok megbékélni a kütyüvel, de reménykedem, hogy a diszkomfortot nagyban ellensúlyozza az a plusz tudás és felhasználói élmény, amit ettől a készüléktől várok.

Nem utazok sokat (bár ez változhat), viszont szeretek mobilról netezni, megnézni egy-egy sorozat epizódot és szeretnék végre elfogadható fényképeket készíteni mobillal.

Lehet, hogy végül megbánom és akkor majd verem a fejem a falba miközben felidézem a hozzászólásod, de ennyi rizikót felvállalok. Hova jutnánk, ha mindig csak azt választanánk, amit ismerünk? ;-)

(#560) Fejvadi válasza vrgkrisztian (#554) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:K

(#561) Márko88 válasza Ewyn (#559) üzenetére


Márko88
aktív tag

Nem fogod megbánni. :) Nekem az 5col a legkényelmesebb, farmerban hordom, és jó rajta nézni bàrmit :)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#562) Maranello74 válasza hito (#557) üzenetére


Maranello74
aktív tag

És az anyaghasználat, hátlap," keretfestés"?
Mi volt a benyomásod?

[ Szerkesztve ]

(#563) hito válasza Maranello74 (#562) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudtam belekötni. Egyszerűen hibátlannak tűnt. Szerintem a legnagyobb evolúciós ugrás történt a Note szériában => anyaghasználat, összeszerelés, ujjlenyomatolvasó, bioszenzorok, optikai képstabilizátor, brutál kijelző, ultra gyors töltés és még sok egyéb más. Ráadásul ha lehet hinni a teszteknek, akkor még a Note-okra amúgy is jellemző jó akksi is fejlődött.

Szerintem abszolút telitalálat.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#564) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Qi töltős hátlapról van valami hír már?
Milyen lesz hozzá, mennyivel lesz vastagabb? Megéri, vagy sufni szar lesz csak?

Gyári Qi-s telóm van, de nehezen válnék meg ettől a funkciótól :)

[ Szerkesztve ]

(#565) janitor01 válasza Ewyn (#559) üzenetére


janitor01
tag

Természetesen az jó ha az ember merész és azért ez nem egy életet megváltoztató döntés:).

Nekem két kollégám is váltott note 3 ra mikor megjelent. Egyszerűen mindenkit meggyőztek az újságírók tesztjei. Pár hónap után mindenki eladta. Egyszerűen túl nagy volt nekik. Természetesen kétlem, hogy ez a jó méret sok embernek de én azt gondolom, hogy ez most kicsit egy olyan divat hullám amit valaki vagy élvezettel használ vagy egyszerűen használhatatlannak tartja.

Majd írd meg a tapasztalataidat. Én éppen most váltok telefont de végül a kisebb méret mellett döntöttem.

(#566) ulysse válasza ultrasound (#548) üzenetére


ulysse
csendes tag

Ugyan öreg szálkásabb vagy ,mint egy egész kárászraj.

(#567) SeatZola válasza hito (#563) üzenetére


SeatZola
őstag

Igaz lehet ez az akksi/fogyasztás fejlődés. Ma reggel vettem le a töltőről, egész nap nyomkodtam, neteztem, 4G ment végig. 5 óra 40 perc kijelző időnél jár és 45%-on van még az akku. Ez eddig jobb, mint a Note3-am volt.

Rappi

(#568) ultrasound válasza Fitzgerald (#555) üzenetére


ultrasound
tag

Azért várjuk ki a végét én nem vagyok biztos a felső korlátban, amíg meg nem szavazzák a képviselő URAK/HÖLGYEK. Egyébként már az ItCafén [link] is ezen rágódnak a kollégák. :F

(#569) migabi24 válasza Fejvadi (#560) üzenetére


migabi24
nagyúr

Neked beragadt ez a bólogatós smiley?

(#570) ultrasound válasza ulysse (#566) üzenetére


ultrasound
tag

Hát fura egy jövőkép ez nekünk, ezért kár a felbontás növekedésért gürcölniük a gyártóknak érettünk, éljenek a WAP-os cuccosok. Skacok tök jó, olyan deja'vu feeling-em jött elő a fiatal koromból, nem hiába az idő mindent megszépít.

[ Szerkesztve ]

(#571) Fitzgerald válasza ultrasound (#568) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem szavazzák meg szerintem, de már a gondolat is felháborító...

(#572) szuper94


szuper94
tag

Ma regisztráltam be a Note 4-emet a my samsungon és nem adott + 2 hónap garanciát. ez hogy lehetséges?

(#573) ultrasound válasza Fitzgerald (#571) üzenetére


ultrasound
tag

Ez az vissza a kőkorszakba! Nem hiszem, hogy luxusnak számítana az internet, még a kormányunk is szorgalmazza a kiterjesztését. Erre tessék nesze neked fogd meg jól! Értem minél többen használják, annál nagyobb bevétel, hisz már 1 byte forgalomnál már ugrik is a 150 Ft+ÁFA és ezt szorozd meg a családban fellelhető net képes készülékek számával. Nem kevés pénz jön ki.

(#574) Maranello74 válasza szuper94 (#572) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Már régóta megszünt a +2 hónap garancia.
1+1 év a prémium.

(#575) Maranello74 válasza hito (#563) üzenetére


Maranello74
aktív tag

És a festett keret?

(#576) leslien


leslien
nagyúr

telenoritól vett már vki? ha igen akkor lehet tudni h független?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#577) hito válasza Maranello74 (#575) üzenetére


hito
nagyúr

Hát azt majd az idő eldönti, hogy milyen. Mondom, élőbe elképesztő. Nagyon egyben van, én hibát nem találtam rajta.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#578) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A feketéknek is festve a fém keret?

(#579) Maranello74 válasza hito (#577) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Az elődjét a mérete miatt nem vettem meg, de baromira tettszett már az is. (s5 lett belőle)

Ma már hajlok rá, hogy kipróbáljam.
Várok az s6-ra, ha az nem lesz átütőbb ennél akkor ez lesz.(addigra egy kicsit kemegy az ára meg lesz tapasztalat is)
Valahol addig is meg kell, hogy tapizzam.

(#580) hito válasza Maranello74 (#579) üzenetére


hito
nagyúr

Extreme Digital-ban a Mammut 1-ben ki van téve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#581) Maranello74 válasza ulysse (#566) üzenetére


Maranello74
aktív tag

A trafikmutyiban sem hittünk.

(#582) Maranello74 válasza hito (#580) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Sajnos vidéki vagyok(pécs).
De ami késik nem múlik.
A helyik mobilvilág kis üzletében már van az új harapottalmákból, előbb utóbb lesz ebből is.

(#583) B1T3


B1T3
addikt

Már a Note 1 is tetszett (sőt igazából már akkor is a nagy kijelzőre vágytam, amikor még egy Symbianos Nokiát nyüstöltem, és a HTC Desire HD iszonyú nagy péklapátnak volt minősítve, a Dell Streakről nem is beszélve), de végül maradtam a Nexus vonalnál. A Note 4 vételét már az IFA előtt is pedzegettem magamban, de amióta bemutatták szeptemberben, elég erős birtoklási vágy fogott el, amelyet a mostani beinduló tapasztalatáradat csak fokoz. :D Viszont az a baj, hogy racionálisan hozzáállva mindezek ellenére sem ér a Note 4-től majdnem 100 ezerrel többet (ugyanis azt szeptemberben gyártói garanciával 145-ért láttam még, most már kezd kikopni, és maradni a bolti garancia 120 környékén), illetve kicsit késve dobták a piacra (talán így később is megy le az ára).
Nehéz helyzet. :D Szívem szerint megvenném most, az eszem pedig azt mondja, várjak, míg legalább picit lejjebb csúszik az ára (na meg az sem utolsó érv emellett, hogy lesz több tapasztalat a telefonról a tulajoktól, hátha kijön egy-két apróbb típushiba, amire érdemes figyelni vásárláskor stb.).

(#584) SeatZola válasza DeathAdder (#578) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen. Az enyém fekete és festett. De igazából nem festéknek tűnik, inkább olyan, mint egy anodizált felület.

Rappi

(#585) Maranello74 válasza B1T3 (#583) üzenetére


Maranello74
aktív tag

"Viszont az a baj, hogy racionálisan hozzáállva mindezek ellenére sem ér a Note 4-től majdnem 100 ezerrel többet"
Gondolom a 3-ra gondoltál?
Egyébként valami ilyesmit gondolok én is.

[ Szerkesztve ]

(#586) Acbarsah válasza janitor01 (#551) üzenetére


Acbarsah
csendes tag

Hát azért 2014 végén már nem hat újdonságnak egy 5,7 '' kíjelző.
Esetleg annak aki Nokia 101 - ről vált.

Nekem Telenoros Note 2 (üzleti) mellett privát Galaxy Mega 6,3 van, mondjuk az már méretes. Marad is, a Note 2-t cserélem Note 4-re..

Ket évig jó lesz!

(#587) Acbarsah válasza B1T3 (#583) üzenetére


Acbarsah
csendes tag

Karácsonyra 199.000 lesz, a Note 2 re van vevőm 50.000 Ft.

149 ezerben megéri.

(#588) DeathAdder válasza SeatZola (#584) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi.
Azért sajnálom, hogy nem nyers fém színű, gondolom idővel megindul kopni is, kíváncsi vagyok :)

(#589) dAnky


dAnky
aktív tag

Valaki tudott egyebkent rendelni a tmobilenal note4 plusz ajandek nx mini fenykepezobol? Vagy ez is csak egy jo nagy atveres volt?

(#590) B1T3 válasza Maranello74 (#585) üzenetére


B1T3
addikt

Természetesen a 3-ra gondoltam. :)

Túl sok tesztet és youtube videót láttam már róla, így nehéz türelmesnek lennem. :D Már a Note 3-on is gondolkodtam, de ott valahogy az összképpel kapcsolatban azt éreztem, van még mit csiszolni rajta, bármennyire is csúcstelefonnak tekinthető napjainkban is. Végül is megérte várni, ott javult a Note 4, ahol az számomra releváns (kamera, kijelző fényereje [bár a felbontást sajnálom, elég lett volna a príma kalibráció egy FHD panel mellé], tollal és multitaskinggal kapcsolatos sokoldalúbb funkciók [a Note 3-ba belekerülnek majd frissítéssel ezek?], üzemidő, anyaghasználat [a keret nem igazán tetszett a Note 3-nál]).

(#591) speed471 válasza dAnky (#589) üzenetére


speed471
aktív tag

Ez engem is érdekelne ha igen már adom is el a note2-őt....

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#592) hito válasza Acbarsah (#587) üzenetére


hito
nagyúr

Ha megtiszteltél volna a válaszoddal tegnap, akkor mindezt most 130eFt-ból megúsztad volna. De nyílván privát üzenetekre nem kell válaszolni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#593) guriga1234 válasza DeathAdder (#588) üzenetére


guriga1234
addikt

Sokan írták, hogy a nagy méret miatt
- nem tudják hova tenni a telefont. Kötelező lenne nadrágzsebben hordani?
- tömegközlekedve nem tudják egy kézzel használni. Egyrészt van erre vonatkozóan segítő opció, másrészt miért pont pl. buszon, kapaszkodva utazva kell nyomkodni? Annyira sürgős nem lehet semmi!

PS: bár már tisztul a topic, de ez mintha a note4-ről szólna, nem pedig más telefonokról.

(#594) Maranello74 válasza B1T3 (#590) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Tudom, hogy most nem leszek népszerű, de az előd kamerája nem hozta azt amit vártam.
Így utólag azt hiszem, hogy talán ez tartott vissza.

(#595) Maranello74 válasza guriga1234 (#593) üzenetére


Maranello74
aktív tag

De hova tegyek a buszon ekkorát?

(#596) Fejvadi válasza migabi24 (#569) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:N

(#597) guriga1234 válasza Maranello74 (#595) üzenetére


guriga1234
addikt

Mintha látnék ott egy táskát is. A BT-os headsetet meg nem holnap fogják kitalálni.

(#598) Ewyn válasza guriga1234 (#593) üzenetére


Ewyn
csendes tag

Hétköznapi jelenetek:

- Kapaszkodok a buszon, szól a zene a mobilomról. Egyszer csak eszembe jut egy szám, amit szívesen meghallgatnák. Mobil kabátból elő, számot váltok.

- Állok a metróban, felhívnak telefonon, hogy a szlovén vámügyintéző nem érti a cég adatait, azonnal írni kéne neki, különben a Kínából behozott árukat nem tudják felszabadítani időben, plusz egy napi díjat kell fizetni a 12 konténerre.

- Megint buszon kapaszkodok, kapok egy SMS-t, amire eszembe jut egy frappáns válasz, megírom. Nem tartom fejben, hogy majd 30 perccel később írjam meg.

És ezek csak így hirtelen eszembe ötlött élethelyzetek. Annak örülök, hogy van segítő funkció (nem ismerem, majd kipróbálom), jó tudni. Az a felvetés, hogy nem tömegközlekedve kell nyomkodni, mert semmi sem sürgős, pedig - már elnézést - nevetséges.

(#599) Maranello74 válasza guriga1234 (#597) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Csak vicceltem.
Várom már az első személyes benyomást.
Én szeretnék egy ilyet, de attól tartok, hogy nagy lesz nekem.
Persze birtokolni, tartalmat fogyasztani stb rendben, de telefonálni és hordani már nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#600) ForRedGlory válasza dAnky (#589) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Vannak paran, koztuk en is. Viszont ez a vonat elment. Csak az elso 25-25 feher es fekete megrendeles melle jart fenykepezo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.