Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) dancsuri válasza bobace (#22450) üzenetére


dancsuri
veterán

régebben (5.1.1 elött) nem is mutatta, csak most tünt fel. azért érdekes számomra mert van app ami nem lát ilyen érzékelőt (sim kártya és wifi nélkül is mutatja) vagy rossz ez a progi

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#22452) Dzsuri89 válasza hurenzon (#22428) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Media Marktban is 169.999 és még 18 havi 0% THM-re is el lehet vinni.

(#22453) MaCS_70 válasza bobace (#22450) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát ez az.
Az eddigi szenzorkijelző programjaim mondták is, hogy nincsenek meg ezek a szenzorok -- ez a Galaxy Sensors viszont értéket rendel hozzájuk, ráadásul, bár értelmetlen, de változó értéket.
A 18 fokos lakásban pl. 10ˆC-t mutat, de amikor a kezemben volt a telefon, ez felment 17-re.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22454) hackeeeee válasza kali (#22444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Thx. :)

Véleményem szubjektív...

(#22455) blu79


blu79
addikt

Bár nem merűl vészesen a teló , hanem elég jó az akkuidő de ez az android operáciosrendszer eléggé sok %-ot tedz ki :U

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22456) privacy99 válasza blu79 (#22455) üzenetére


privacy99
senior tag

Ha nem nagyon nyomkodod, akkor normális, hogy maga az op. rendszer fogyaszt a legtöbbet. A 12% még nem baj, a 60-70 már igen.

(#22457) #67656192 válasza blu79 (#22455) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen ez azt jeleni, hogy konkrétan nem használtad, nem ment a kijelző, nem telefonáltál.
Ki lehet, hozni 5+napot is ha feltöltve, bekapcsolva kirakod az asztalra és nem nyúlsz hozzá. Ilyenkor a vezető fogysztó a cella gp szolg, android rendszer lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22458) blu79 válasza #67656192 (#22457) üzenetére


blu79
addikt

De ép ezaz hogy auton használom a fényerőt is, mikor kint vagyok látom hogy felugrik a fényrő, tegnap du is filmeztem 4k ban jópár percet, meg a mobilnet is majdnem mindig be van kapcsolva, a 4.4.4 nél pl mindig a kijelző vezetett általában az android meg a legkevesebbet szinte. Pedig akkor a fényerőt nem auton használtam hanem a minimumhoz közel.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22459) #67656192 válasza blu79 (#22458) üzenetére


#67656192
törölt tag

De auto mennyin. Én auto + 8 on használom és igencsak elöl van a statban a fényerő.

(#22460) theBigFace


theBigFace
tag

Most mi van akkor ha nincs semmi a telómon és próbálom leszedni a lollipop-ot de nem akarja felrakni OTA-N ? Leszedi de nem rakja fel hibás telepítés. Mit tegyek azt írja, hogy próbáljam meg egy gép segítségével.

A50 (A505FN)

(#22461) blu79 válasza #67656192 (#22459) üzenetére


blu79
addikt

Szia, auto 5+, de ha napra megyek felerősödik

Reggel óta ennyit változott. De most melozok és kevesebbet nyomom. De lehet tényleg az lesz hogy többet kéne nyomnom, pedig otthon megpróbálok mindent erről intézni.
Majd hétvégén sokkal intenzívebben fogom használni és akkor kiderűl hogy az android oprendszer mennyi akkut használ.
Reggel óta 9% ment le

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22462) kali válasza #67656192 (#22449) üzenetére


kali
legenda

olvasd el a többi részletet és változást is, a lényeg abban van.
helyszíni javítás eddig sem volt, a cserés készüléket vitte a szervizes, az új módiban meg a futár fogja.

(#22463) #67656192 válasza kali (#22462) üzenetére


#67656192
törölt tag

Elolvastam, tisztában vagyok vele.
1:Helyszíni javitás eddig volt a prémium Samsungokra nov 1 töl nincs.
2: a helyszínen javítás a Note4 és az Alpha típusoknál abban merült ki, hogy a helyszínen cserélték a készüléket max szoftveres javításig mentek el.
Az összes többi típus a helyszínen volt és még lesz is javitva.
Adott esetben ha valaki vett egy Note3-mat,s4-et,s5-öt és azt okt 1 ig regisztrálta akkor azt ugyanúgy javitják a garancia időszakában. Ugyanezeket ha elmulasztotta regisztrálni a fenti dátumig akkor nem javitják hanem elviszi a futár.

[ Szerkesztve ]

(#22464) kali válasza #67656192 (#22463) üzenetére


kali
legenda

ez a lényeg, a note 4 esetén emiatt nem lesz jelentősége a későbbiekben sem, a cserés készüléket a futár is képes kivinni.

(#22465) kazanka válasza kali (#22464) üzenetére


kazanka
őstag

Az Alfát és az S5-t sem javítja, hanem cseréli.

(#22466) kali válasza kazanka (#22465) üzenetére


kali
legenda

persze, csak itt a note 4 kapcsán merült fel a kérdés, abból indult a dolog.

(#22467) #67656192 válasza kali (#22466) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen, de nekem kettőt cseréltek a helyszínen januárban kb és marha kényelmes volt, hogy nem kellett várni egy percet sem. Hozta az újat vitte a régit, nem pedig elvitte a telefont és javitva visszahozta egy idő után. Nem mindegy.
Na ez szünik meg mondjuk egy s6-nál vagy a jövőben a többinél sajnos.
Nem mondom, hogy nem kedves tölük a prémium futár szolgáltatás , de ahhoz képest amit megszoktam eddig bizony kevessebb és az új telefon vásárlásánál már nem a "mellete" érv.

Mert ugye aki a prémiumra jogosult az valahol többet is fizetett.

Prémium szolgáltatások nélkül nem illik többet kérni egy telefonért csak mert a Samsung Magyarország hozta be. Elgondolkodtató egyre inkább, hogy sufni vagy MM. sokszor túl nagy az árkülönbség ami egy szint fölött már inkább a kockázat....

[ Szerkesztve ]

(#22468) kali válasza #67656192 (#22467) üzenetére


kali
legenda

ahogy én elképzelem; eztán sem kell javítani - ebben a tekintetben jó/jobb is lesz a kapcsolódó szerviz kihagyása és a ténylegesen új vagy gyárilag - és nem a hazai szerviz által - felújított készülék, illetve azt viheti azonnal a futár is.
többet mihez képest kérnek? még a futáros megoldás is jobb, mint az iphone, pláne sony...stb. garis ügyintézése, márpedig árban sok más gyártó is ennyit kér már mostanság, semmivel sem drágábbak a samsung telefonok az átlagos csúcskategóriásoknál.
gsm bolti garival sosem vennék telefont, gyártótól függetlenül sem, attól még a számomra legproblémásabbnak betudott sony féle cordon is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#22469) apaszka válasza blu79 (#22461) üzenetére


apaszka
veterán

Nálam munkában a térerő hiányzik! Ez miatt eszi az aksit.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#22470) #67656192 válasza kali (#22468) üzenetére


#67656192
törölt tag

"ahogy én elképzelem; eztán sem kell javítani - ebben a tekintetben jó/jobb is lesz a kapcsolódó szerviz kihagyása és a ténylegesen új vagy gyárilag - és nem a hazai szerviz által - felújított készülék, illetve azt viheti azonnal a futár is."

Ha úgy érted, hogy jobb lenne ténylegesen új készülékre cserélni a hibásat akkor ezzel szerintem mindenki egyetért, de sajnos itt még nem tartunk. Egyelőre TMX van és lesz is. Javitanak csak nem háznál mert nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#22471) blu79 válasza apaszka (#22469) üzenetére


blu79
addikt

Nálam is ugyanilyen sárga és narancs színű ez a rész. Akkor az is eszi az aksit? És neked az android op rendszer is többet fogyaszt?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22472) kali válasza #67656192 (#22470) üzenetére


kali
legenda

nem, eddig is kintről kapták a cserés készülékeket, ez eztán is így lesz, csak már adott szervizes szekció kihagyásával, de pont ezért is lett módosítva a kapcsolódó szervizes támogatás.
attól most tekintsünk el, hogy esetlegesen volt ügyeskedő szervizes, aki azt a készüléket is javítani akarta, amit a gyártó amúgy cserél.

(#22473) #67656192 válasza kali (#22472) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én általánosságban mondom és a jövőre nézve. Az igaz, hogy hoznak valahonnan felújitott készüléket, de ha mondjuk besz*rik a hangszóró az s6-odban akkor légy nyugodt, hogy itthon *szakszerüen* megjavitják.
Hidd el, hogy apróságikat itt is megjavitanak és visszaküldik. Ott vagy az s6 zopikban is, olvashatod a panaszokat.
Szép is lenne ha minden hibánál új készüléket vágnának utánam. Ehhez em kellene szerviz max egy hiba felltáró aki dönt.

A dolgok menete ezentúl.
1.Hiba bejelent
2.futár kijön pár nap múlva és elviszi.
3.visszahozza pár nap múlva ha meg tudták javitani, ha nem tudták akkor hoz egy olyan amit meg tudtak.

Szép, szép, de nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#22474) kali válasza #67656192 (#22473) üzenetére


kali
legenda

ideális esetben nem javítják, vagy ha azt akarnám, akkor nem futározok, nem foglalkozom a budaörsi tmx szervizzel, van nem egy másik, több tekintetben is jobbak, ráadásul gyorsszervizek, akár megvárósan is.
(az már csak hab a tortán nekem, hogy az egyik ilyen néhány perc sétányira van a lakástól.)
az a baj, hogy sokan nem ismernek minden lehetőséget, nem beszélve arról, ha csak átvételi pontra vagy a szolgáltatókhoz viszik a telefont, mert akkor valóban budaörs lehet a vége...
akinek nem komoly a gond és a fővárosban tudja intézni, annak jó megoldás lehet az új samsung központ is (váci út 30.), több személytől is úgy hallottam, hogy korrektek - komoly problémánál is lehetnek persze jók, csak olyan tapasztalatot még nem osztottak meg velem.

[ Szerkesztve ]

(#22475) #67656192 válasza kali (#22474) üzenetére


#67656192
törölt tag

Akkor nem árt ebben a fórumban is megemliteni az ilyen lehetőségeket az ide tévedők segitése céljából mert ugye változott a helyzet garanciális és egyéb javitás ügyben.

Nálam lassan elfogytak az érvek a márka mellet. Valamikor meggyőző volt a prémium házhozjövős a cserélhető aksi, a jól tapadó, levehető hátlap a kiemelkedő fotós tulajdonság és a bővíthetőség.
Mára a samsung túlárazott, identitás válságban szenvedő telefonokat gyárt. Nekem is ez az utolsó Samsungom ha csak csoda nem történik.

(#22476) nggabi válasza kali (#22464) üzenetére


nggabi
nagyúr

Biztos h a gls nem fog neked cseretelót kivinni.

"szenyor dzsíííí"

(#22477) kali válasza #67656192 (#22475) üzenetére


kali
legenda

a túlárazott nem állja meg a helyét, legalábbis abban a tekintetben nem, hogy minden más csúcskategóriás készülék is ebben az árkategóriában mozog, amik számításba jöhetnek.
felnőtt hozzá árban a sony, a nokia...stb., de még a korábban híresen olcsó nexus is lassacskán, így nincs miről beszélni, pláne úgy, hogy a szervizes támogatásuk még az elkövetkezők viszonylatában is elmaradnak a samsung mellett.
nem véletlenül agyalok annyira a folytatáson, pedig szeretnék egymást követően nem azonos gyártót, sőt, lehetőség szerint még oprendszert is eltérőt, csak nem olyan könnyű kivitelezni még akkor sem, ha csak néhány főbb elvárásomat veszem figyelembe.

nggabi; ahogy hallottam, az a módi is átalakítás alatt van, másként lesz megoldva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#22478) #67656192 válasza kali (#22477) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen túlárazott mint a többi.
De épp ez az : az ár sem érv sem mellette sem ellene pedig ellene.
Amikor a Samsung még felszálló ágban volt akkor igyekezett eg kicsit a többi aláárazni. Innen nézve minusz ez is mert ez sem szól mellette tehát ár szemponból is lassan mindegy mit vesz az ember.

Nehogy félreérts, nem vagyok a Samsung ellen csak ha megint veszek valamit akkor nem tudom mivel győznek meg. Nem alakul ki olyan ok a kötődés mint az almáéknál ahonnan nehéz kiszakadni mert az iohonos összevásárol mindenféle egyéb almát, hogy rendszerben tudja használni a telefonját. Mire rájön, hogy nem tudja prediktíven használni a telefonkönyvet már jól bevásárolt.

[ Szerkesztve ]

(#22479) kali válasza #67656192 (#22478) üzenetére


kali
legenda

utána a többiek próbáltak aláárazni, de mára az is elfogyott, akkor meg nézhetem fordítva is.
engem pont nem érdekel a gyártó, csak feleljen meg a legfontosabb elvárásaimnak a telefon, de az a baj, hogy jelenleg is több ilyen samsung típust tudok mondani, mint bármi mást összesen, ez pedig a samsung mellett szól, hogy ennyire nem találok kellően sok alternatívát, szóval részemről valamit csak jól csinálnak.
én lennék a legboldogabb, ha válogathatnék sok megfelelő típus közül, hogy mire cserélhetem végre a már 10 hónapos note 4-et, de nem ez a helyzet, várni kell egy vagy két típus megjelenésére, annyira szűk a lehetőségek listája, mert hiába a reménykedés, rendre kilövi magát valamivel a sony, lg...stb. az új típusok tekintetében.
a 6s plus is amennyire várós, most olvasom, hogy több tekintetben is gondok akadtak az első darabokkal, szóval azzal is várnom kell(ene) az első szállítmány(ok) kifutásáig.
a végén felbosszantom magam és s6 edge+ lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#22480) #67656192 válasza kali (#22479) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ott van a G4 ami majdnem( nem tetszik a kijelző meg az akku egyébként minden rendben van vele).
Más nagyon nincs egyelőre. Én ahogy legendd is éa sokan mások is ragaszkodom a bővíthetőséghez. Próbáltam megszokni az s6-ot de nem ment, ráadásul három hónap alatt a külsejével sem tzdtam megbarátkozni. El kezdtem többre értékelni az s5-öt ami legalább tapad(seb) éa bővíthető. Nálam egyetlen Samsung sem rúg labdába ezzel az apple dizájnnal sd kártya nélkül. Ezért is vettem ujra Note4-et. Ez az utolsó normális Samsung.

S6 edge+. Elmentem a mult héten kitömött zsebbel de otthagytam. Nincs abban számomra semmi ami érdekes egy Note4-hez képest, nem is értem a létezésének okát.

Én valami 5"körüli bikát várok a Samsungtól, a legjobb hardverrel, a legjobb kamerával, bőrszerű hátlappal(g4) és sd foglalattal. Az sem baj ha valami új kávanélküli rozsdamentes acél keretben van teljesen új dizájnnal mondjuk szögletes formatervvel mint a Note4.

[ Szerkesztve ]

(#22481) kali válasza #67656192 (#22480) üzenetére


kali
legenda

a g4 akkumulátoros üzemideje kevés nekem a note 4 után, meg a kijelzője sem olyan jó, ha egymás mellett nézem a kettőt.
a bőrös dolog sem tetszik nekem - az hiányozna még csak, hogy a samsung is ilyet műveljen -, persze adott műanyag is.
a bővíthetőség hiánya nem zavar, volt már több olyan telefonom is, elviseltem, ha volt miért.
s6 edge+ esetén ami miatt arra lépnék, ha más gyártós nem jönne be végül; minden fontosabb elvárásomnak megfelel, az infra hiányozna csak néha - de az más számításba jöhető gyártóknál is -, viszont jobb ujjlenyomat-olvasó, chipset, több ram, kamera (támogatás)...stb. (vannak apróságok is, jobb lte és bluetooth modul, előlapi kamera és hasonlók, de azok csak kevésbé számítanak.)
5" és alatta nem nagyon akar már erős hardvert a legtöbb gyártó.

(#22482) #67656192 válasza kali (#22481) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem vagyunk egyformák, de ez nem baj.
A Samsunggal akkor voltam utoljára elégedett amikor az Alpha/Note4 páros megjelent, bár az Alpha nem bővíthető azóta nem. Az s6-ot ezzel a formatervvel vártam a két említett készülék közé.
Na jólvan egyelőre maradok a Note4-nél mert számomra most a piacon nincs alternatíva, de.....

(#22483) apaszka válasza #67656192 (#22478) üzenetére


apaszka
veterán

Bocs de szerintem itt is van kötődés!
Én pl megvettem vagy 40 appot!
Engem pl itt tart ez! Mire mennék almásékhoz újra egy vagyont kiadni?
Mivel aki megérdemli,és jó a program,megveszem!!!

Van miket már nem használok,de anno jók voltak ahhoz a telóhoz!

Szóval itt is tud tartani a sok kifizetett program! Ezért sem váltanék ájfónra! :K De egyébként sem jött be 2 nap nyomkodás után!
Szerk:
Persze ez csak az én véleményem!
Ez semmit sem jelent a nagyvilágban!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#22484) Szakiii


Szakiii
addikt

Hali, használ itt valaki custom romot? Emotion revo romot kipróbálnám, ha valaki próbálta írhatna véleményt (f verzió)

(#22485) dancsuri válasza Szakiii (#22484) üzenetére


dancsuri
veterán

azt nem ismerem de ennek bármelyik változatát merem ajánlani

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#22486) apaszka válasza blu79 (#22471) üzenetére


apaszka
veterán


De egy napot szobán kihúz! Nincs gondom vele.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#22487) handrash


handrash
őstag

Sziasztok, akkor beköltöznék mint lakó. :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#22488) Szakiii válasza dancsuri (#22485) üzenetére


Szakiii
addikt

Egyelőre érintetlen a teló, de maradt a régi megoldás? Flashelni kell odinnal egy recoveryt és mehet a rom? (5.0.1 van rajta)

(#22489) Janeway7 válasza handrash (#22487) üzenetére


Janeway7
csendes tag

Akkor üdv itt. Sok örömet a note 4 használatához!

(#22490) dancsuri válasza Szakiii (#22488) üzenetére


dancsuri
veterán

igen, de csak körültekintően, az általam linkelt csapat romjaihoz általában még kell egy kis Odinos akció is

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#22491) Szakiii válasza dancsuri (#22490) üzenetére


Szakiii
addikt

Mit takar a kis akció?

(#22492) dancsuri válasza Szakiii (#22491) üzenetére


dancsuri
veterán

mivel az alap többnyire nem N4, ezért a BL-t és modemet külön kell felrakni. az N5 port teljesen új készülékké varázsolja a N4-et

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#22493) Yager01


Yager01
senior tag

Használja valaki a Peel Smart programot? Nem tudom vezérelni a thome SetTopBox-ot.

(#22494) kali válasza handrash (#22487) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor gratula, használd egészséggel.

Yager01; használom néha, viszont már nem t-s iptv előfizet vagyok, így nem tudom kipróbálni, de anno az s4 és az akkori integrált alkalmazás tudta, arra emlékszem, de kanyarosan, a szolgáltató irányából kellett akkor megközelíteni a cisco isb6030(mt) vezérlését - igaz, más volt akkor az alkalmazás, azóta sokat változott.
milyen típusú stb?

(#22495) handrash válasza Parallaxis (#1107) üzenetére


handrash
őstag

Mit tudok ajánlani röpke pillanatás hiányára?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#22496) Szakiii válasza dancsuri (#22492) üzenetére


Szakiii
addikt

emotion romnál is kell modemet feltenni elvileg, azt írják :)

1.Wipe Data
2.Wipe Cache
3.Wipe dalvik cache
4.Wipe System
5.Install zip

Flash BL & CP >Flash ROM> Flash Fix

For Multi DPI” : Flash BL & CP >Flash ROM> Flash Fix>Flash Multi DPI Mod.

Flash COH4 Boot Loader and COH4 Modem Via Odin and then flash the rom.

Most már csak egy kérdésem lenne. Ha feltoltam a bl-t és a modemet utána nyomjam rá a recovery-t és mehet a rom? Vagy először recovery, bl modem és a rom? (5.0.1-re mehet így az 5.1?)

(#22497) #67656192 válasza apaszka (#22483) üzenetére


#67656192
törölt tag

Persze, nem ájfonra váltásról beszéltem, hanem droidon belülre.

(#22498) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

5.1.1. DBT

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22499) #18001664 válasza hackeeeee (#22498) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem szerencsére ilyen adatokat sikerül produkálni T-s 5.1.1-el! Úgy, hogy 1 email fiók push, egy másik fetch, FB app, messenger, viber, gps, chrome megy folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#22500) apaszka válasza Yager01 (#22493) üzenetére


apaszka
veterán

Használtam, vagy is kipróbáltam.
Tiltás lett belőle.
Nem működött rendesen.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.