Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) w333 válasza S e t h (#22249) üzenetére


w333
félisten

Ez függ a vezeték nélküli töltőtől is ... :))

Viszont a Spigen Neo Hibryd legnagyobb hátránya hogy lekopik róla a festék !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22252) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Ezt is megmértem. 1 óra Wifi alatt 19%-ot merült, kb. 1/3-ra van állítva a fènyerő. Akinek van hasonló tapasztalata ossza már meg, hogy kb. tudjam van-e gond. Köszi.

De ha abból indulok ki hogy pl. a mobilarena teszten 12 óra Wifi-t ír egy feltöltèssel, akkor van baj.

[ Szerkesztve ]

(#22253) theBigFace


theBigFace
tag

Sziasztok! Van egy problémám mitől van az, hogy egy újraindítás után eltűnik egy ikon de ha megnyitom rendesen megy? Egy másik újraindítás után már látszódik.

A50 (A505FN)

(#22254) S e t h válasza w333 (#22251) üzenetére


S e t h
nagyúr

Viszont a Spigen Neo Hibryd legnagyobb hátránya hogy lekopik róla a festék !

Cáfolnám.
Tavaly november óta használom kopás nélkül.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22255) w333 válasza S e t h (#22254) üzenetére


w333
félisten

Akkor passz én csak rosszat olvastam róla ... hogy kopik :)

Szóval akkor a tok megvan már csak egy vezeték nélküli töltő kéne hozza :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22256) Dzsuri89 válasza w333 (#22251) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Inkább annyi a hibája, hogy sok füllhallgatót nem lehet beledugni a 3,5-es aljzatba (Pl új típusú Sennheiserek) és a telefon oldalánál nem kerekítve van a tok, ezáltal kényelmetlenebb egy kézzel fogni a telefont. Ettől függetlenül a legjobb tok szerintem, nem kopik, strapabíró, bár még egyszer sem dobtam el a telefonomat.

(#22257) S e t h válasza w333 (#22255) üzenetére


S e t h
nagyúr

Keresgélek, igazából tetszetős megoldás, hogy rárakom a töltőpadra és és voálá.
Ami viszont kérdés,
- megy e a töltés a Spygen Neo Hybrid tokkal?Igen, bizonyos töltők képesek rá, ahogy most olvasgatom tesztekben.
- van-e a Note 4 esetében, mint az Edge verziónál speciális hátlap, amivel ( na már meg is találtam, arany verziót itthon eddig nem)[link]

Meg úgy egyáltalán van-e vkinek tapasztalata, megéri-e?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22258) Dealer95 válasza HorviGabi (#22252) üzenetére


Dealer95
őstag

Semmi gond vele.
Nekem energiatakarékos módban (itt csak a Teljesítmény korlátozása van bakapcsolva) 6 óra kijelzőidőt tud wifi+játék+kamera+skype.
Rendes módban kb 5 órát.

(#22259) kali válasza HorviGabi (#22252) üzenetére


kali
legenda

akkor sem feltétlenül van baj, mert nem tudni, hogy nálad és másoknál mi fut közben a háttérben, mennyi és milyen szinkronizáció van wifi hálózatos kapcsolatkor engedélyezve...stb., de még az sem mindegy, hogy milyen szabványú, frekvenciájú és minőségű wifi kapcsolatról van szó.
neked adott feltételek mellett bír ~5 órát, másnak többet vagy kevesebbet az eltérő befolyásoló tényezők miatt, kár ezen aggódnod.
nem is írom le, hogy nekem mennyit, ha viszonylag alacsony fényerőn megy a kijelző, kevés szinkronizáció fut és jó ac kapcsolatom van, ami olyan gyors, hogy csak pillanatokra tekeri meg nagyobb méretű csomagoknál is a procit...stb., mert csak "bosszantanám" vele azokat, akik adott tekintetben húzósabb feltételek mellett használják és csak úgy a fele környékén bírja nekik.

[ Szerkesztve ]

(#22260) HorviGabi válasza Dealer95 (#22258) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Már csak azèrt gondolom hogy règebben többet birt azèrt, bár ugye az mèg a règi telóm volt,ezt kb. 3 hete kaptam. Bár akkor ezek a 12 órák hogy jönnek ki, nem tudom, ráadásul több helyen is olvastam. Èn akkor is keveslem. Főleg úgy hogy semmi más nem fut mellette.

(#22261) HorviGabi válasza kali (#22259) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Semmi más nem fut, már mint alkalmazás, mindenfèle szinkronizáció ki van kapcsolva. Ahogy az előbb írtam csak azèrt tűnik fel mert règebben jobban bírta az tuti.

(#22262) #67656192 válasza HorviGabi (#22252) üzenetére


#67656192
törölt tag

1 óra WiFi 9% merülés (csak net). Aut fényerőn csúszka jobbra 10-en.

(#22263) w333 válasza S e t h (#22257) üzenetére


w333
félisten

Ez a gyári hátlap biztosan jó :K

Vezeték nélküli töltőnek pedig ezt ajánlom Link, nekem is ugyan ilyenem van és már 1-2 cm -ről is érzékel vastagabb tokban is simán megy a töltés csak ajánlani tudom :D

Különben talán ezt érdemesebb megvenni Link, a hátlapot pedig egy S4 tulajnak eladni vagy odaadni, szóval ennyi pénzért nagyon "bestbuy" és kiváló a töltés vele :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22264) MaCS_70 válasza w333 (#22263) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én a Nokia qi-töltőjéről hallok olyan közvetlen tapasztalatokat, hogy tokon meg reaktorpajzson keresztül is megbízhatóan töltenek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22265) #67656192 válasza #97246720 (#22244) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez egy jó nagy baromság.
Ha megnézed az eladott darabszámot és a használt piacon fellelhető példányokat az általad említett tipusokból akkor inkább az látszik, hogy abból a kevés eladott nexusból is túl sok az eladó, mondjuk a Samsunghoz mérve. Értékvesztésről már ne is beszéljünk.
Nézd a Nexus6 és úgy általában a Nexus nem egy rossz telefon de a Note4-hez nem érdemes hasonlitgatni mert nem egy homokozóban labdáznak.
Majd ha az N6-ban lesz jó kamera, bővíthető lesz, kivehető akkuval egykezes móddal és ekkora eladott példányszánnmal, ennyi kiegészítővel stb akkor majd beszéljünk újra.
A Note4 túlzás nélkül jelenleg összességében a piac ásza és az is marad amig a méltó utódját valaki le nem teszi az asztalra. Sajnos nem a Note5 lett az, de attól még a samsung Samsung marad a Note4 pedig jobb híján ki fogja addig húzni nálam amig jobb nem lesz. Jövőre is lesznek új telefonok és a madarak azt csiripelik, hogy a samsung visszahozza a bővíthetőséget. Nálam bizinyitott hosszú évekig ez a márka, nem vagyok hajlandó mást venni csak azért mett most éppen kiment a szél a vitorlából.
Valaki már kért arra, hogy ne térits mert ez Tőled aki eddig segítségére voltál ennek a kis közösségnek komolytalan. Én is erre kérlek.

(#22266) kali válasza HorviGabi (#22261) üzenetére


kali
legenda

a telefonon kívül is sok befolyásoló tényező változhat, amik okozhatnak ilyet.
egy példát írok csak a sok közül; nem ilyen telefonról van ugyan szó, de valaki hetekig görcsölt azzal, hogy érezhetően leromlott az otthoni wifi hálózatán az akkumulátoros üzemidő, aztán észrevette más eszközöknél is, vitt haza más eszközöket, azokkal is kipróbálta, mert a céges wifi hálózaton nem volt ilyen gondja, aztán végül felhívott engem, mert én állítottam be neki anno a wifi routert.
néhány teszt után ki is derült a hiba oka, túltelítődött a környezet, jelentősen megnőtt az elérhető wifi hálózatok száma, amik ráültek az ő hálózatára, nehezebb volt megfelelő wifi kapcsolatot fenntartani az eszközöknek, illetve gyakrabban történt csomagok ismételt letöltése a nem megfelelő átvitel miatt.
egy ideálisabb csatorna beállítása segített valamennyit, de végül teljes átállás lett 5 GHz kapcsolatra, mert a 2.4 GHz minden csatornán problémás volt valamennyire a upc wi-free bevezetése óta.
más hibalehetőségek is vannak még, szóval nagyon körbe kell járni, mielőtt idegeskednél a telefon miatt, mert amiatt is lehet persze, de egyáltalán nem biztos, hogy az, vagy csak az a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#22267) #67656192 válasza kali (#22266) üzenetére


#67656192
törölt tag



Így van Kali.
Nekem itthon jó közepes csak a WiFi, egy szintel lejjebről van fellőve, de kb így néz ki, ha csak netezek. (COI4) c - s.

[ Szerkesztve ]

(#22268) hackeeeee válasza apaszka (#22187) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nehézkes?

Nálam simán működik.

Véleményem szubjektív...

(#22269) #18001664 válasza apaszka (#22187) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nálam is simán működik, de én az S-Pennel szoktam, az S menü "képernyőírás" funkciójával. Rém egyszerű.

(#22270) S e t h válasza w333 (#22263) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, akkor lehet beinvesztálok egybe.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22271) S e t h válasza w333 (#22263) üzenetére


S e t h
nagyúr

Átvehető Borsodban vagy Zalában, az ára így mindjárt 15-20 ezer forint lenne. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22272) w333 válasza S e t h (#22271) üzenetére


w333
félisten

LOL :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22273) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Valakinek nem volt problémája az aksival? Konkrétan az aksival. Amint eléri a 15%ot meghal. Csipog hogy lemerül és kikapcs. Rádugom töltőre és 15%ot ír, szóval igazábol nem is merült le. És ezt rendszeresen előadja. Semmit nem csinálok a telóval szóval semmi sem szívja le. Volt olyan is, hogy 15%csipogás aztán rá fél percre az 5% csipogás és kikapcs.
Szervízben direkett megnézettem vellük de a TMXesek valahogy nem szeretnek aksit cserélni...
Valakinek valami ötlet? Nekem az is jó ha megöljük csak cseréljék ki :DDD

(#22274) MaCS_70 válasza Csokiii (#22273) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez akár sima kalibrációs hiba is lehet.
Hányszor csinálta már meg? Milyen %-értékek között töltöd?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22275) kali válasza Csokiii (#22273) üzenetére


kali
legenda

túl sokszor merítetted le korábban kikapcsolásig, vagy nagyon közelire?
a védelem nem engedi ugyan teljesen lemerülni, mert az a li-xx akkumulátorok halála, tehát hamarabb jelez és kikapcsol, de a gyakori túlzott lemerítés okozhat ilyen problémát, amit taglalsz, elmászik a kalibráció.

[ Szerkesztve ]

(#22276) Csokiii válasza MaCS_70 (#22274) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Kalibrációs témában annyira nem vagyok otthon de ha jól gondolom azt a telefon tárolja és már 2szer cseréltek főpanelt, szóval 3 főpanelel ugyan azt adja elő

[ Szerkesztve ]

(#22277) MaCS_70 válasza Csokiii (#22276) üzenetére


MaCS_70
félisten

A töltési adatok szoftveresen tárolódnak, a mindenkori akkufeszültség-adatok alapján. A lítiumakkuk ugyan elég szeszélyesek, de az Általad leírt hiba nem jellemző rájuk. Erre pont jó lhet valamelyik "akkumulátorgyógyító" alkalmazás -- már amelyik root nélkül is elfut.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22278) #67656192 válasza Csokiii (#22276) üzenetére


#67656192
törölt tag

Kalibrálás
*#0228# a gy tárcsázóba.
Elsötétül, majd visszajön a kép.

(#22279) #67656192 válasza #67656192 (#22278) üzenetére


#67656192
törölt tag

Valamelyik, asszem s6 topikban írta valaki ezt a kódot. Kipróbáltam, rontani nem rontott, de, hogy segített e azt nem tudom mert alapvetően jó az üzemidőm. Mindenesetre kioróbálhatod.

(#22280) Csokiii válasza #67656192 (#22279) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszi, meglesem. Szerencsére az üzemidő ugyan olyan mint volt leszámítva az utolsó 15-20%ot.

(#22281) #67656192 válasza Csokiii (#22280) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ha jó az üzemidőd akkor sanszos, hogy inkább valami szoftver vagy kalibrálás gond lesz. Ha szar az aksi akkor az üzemidő sem jó.

Ezt a kódot 100% on csináltam, de esetedre még egy wipe cache partition a recovery menüben jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22282) kali válasza #67656192 (#22278) üzenetére


kali
legenda

maga a kód nem kalibrál, csak kiolvassa az akkumulátor adott értékeit (is).

(#22283) #67656192 válasza kali (#22282) üzenetére


#67656192
törölt tag

Akkor csak placebo. Van a menüben egy quick start, az sem csinál semmit?
Valaki esküdözött, hogy milyen jó lett utána és mindenkinek ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#22284) apaszka válasza #67656192 (#22283) üzenetére


apaszka
veterán

Az akku kalibráló root joggal lehetséges , legalább is én így tudom. Persze fejlődhetett a dolog. Volt több app erre az áruházban régebben is.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#22285) Xanax88 válasza Csokiii (#22273) üzenetére


Xanax88
tag

Ezért pedig cserélni kéne.

Azèrt jelez 15% ot mert valóban annyi fesz van benne, viszont terhelés hatására betérdel az akksi kikapcsolási szintre, vagy alá.
Ez csak romlani fog, egyre feljebb fogja ugyan ezt eljátszani.

Halott az akksid. Ha garis akkor nincs olyan, hogy nem nagyon akarják cserélni, bssz az asztalra, vagy fogyasztóvédelem.

Más: ha nagyon akarod kalibrálni, akkor ( nemtom itt is így van-e) N2 őn úgy lehetett, hogy kikapcsolásig meríted, aztán lehúzás nélkül fullra töltöd és legalább fél órát rajta hagyod, elvileg 100% + fél óra után mindig kalibrált.
De szvsz tuti nem ez a bajod.

Krisz

(#22286) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok!

Még múlthét pénteken megrendeltem a my.samsung.hu-n a házhozjövős javítást (most keddre, 29-ére), de azóta sem kerestek meg időpont egyeztetés céljából. Az oldalon a saját termékem mellett ezt írja: Ehhez a készülékhez helyszíni javítást igényelt Státusz: Új igény.
Kezdjek el telefonálgatni, vagy várjak nyugodtan, majd megkeresnek?

(#22287) darkarthur


darkarthur
senior tag

Hogy hívják azt a papírcsákót amibe be lehetne fogni a Note4-et VR-re? :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#22288) kazanka válasza Szoszibá (#22286) üzenetére


kazanka
őstag

Ma még biztos hogy hívnak.

(#22289) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Ha a privát módban sok minden van az merítheti a telefont?

(#22290) Xanax88 válasza darkarthur (#22287) üzenetére


Xanax88
tag

Google Cardboard.

De ne adj pénzt érte, fixlencsés, sok örömöd nem lesz benne.

Kínai oldalakon fillérekért lehet műanyagot is venni állítható lencsékkel.

Krisz

(#22291) darkarthur válasza Xanax88 (#22290) üzenetére


darkarthur
senior tag

Értem! Köszönöm! :) :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#22292) blu79 válasza Xanax88 (#22290) üzenetére


blu79
addikt

És amit a kínai oldalakon lehet venni az álítható lencsékkel azok mennyire jók? Érdemes venni?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22293) kazanka válasza blu79 (#22292) üzenetére


kazanka
őstag

Gondolhatod! Egyszer használatos mint minden amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#22294) darkarthur válasza kazanka (#22293) üzenetére


darkarthur
senior tag

Azért ez egy kicsit túlzás.

Samsung S23 Ultra 5G

(#22295) kazanka válasza darkarthur (#22294) üzenetére


kazanka
őstag

Szerintem nem. Dugig vannak a szervizek kínai telefonokkal és nem szoftveres probléma mint Pl a Note4-nél hanem sajnos hardveres.Egy nem igazán idevágó példa:Egy zsír új kínai flexel elvágtak 8 db 10-es gömbvasat és már nem volt fog a meghajtó fogaskeréken,meg lehetne sorolni a példákat.

(#22296) #97246720 válasza darkarthur (#22294) üzenetére


#97246720
törölt tag

Nem azért de a GearVR is fix lencsés...lehet kapni univerzális VR fejeset...amin állítható a lencsék távolsága,de az is a kijzőméret miatt van, ha jól tudom 4-6" ig kompatibilis...sokra nem lehet használni, ha Temle Run-t játszanál rajta akkor GVR kell venned,azon vann
csak tapipad...amúgy van egy oldal ahol egy srác házilag rakott össze egyet, munkavéd.szemüveg,kartonpapír mer 2nagyító :) valami hasonló lett belöle :DDD

(#22297) blu79


blu79
addikt

Friss : [link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22298) Petyus1 válasza Xanax88 (#22285) üzenetére


Petyus1
tag

És ha fordított az akksi "probléma", azzal mit lehet csinálni?
Konkrétan nálam az 5.1.1 óta, a sok más hülyeség mellett, úgy 3 töltésenként azt csinálja, hogy egész éjszakai töltés után reggelre csak 85-90%-ot mutat. Ekkor telefon kikapcsol, akku kivesz, visszatesz, és rögtön 100%-ra felugrik.
Persze ez csak inkább bosszantó hiba a többihez képest, de ha már akksiról volt szó, hátha tud valaki rá megoldást.

(#22299) #67656192


#67656192
törölt tag

Esetleg valaki használja a onedrive tárhelyet?
Ma regisztráltam először és csak 15gb áll rendelkezésre, de úgy hallottam, hogy a Samsung Microsoft barátság okán 100gb tárhelyet lehet bitorolni. Hogy is van ez?

(#22300) Csokiii válasza Xanax88 (#22285) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Igazából már nagyon unom a TMXeseket. De semmi kedvem sincs ide-oda mászkálni hogy történjen valami.(egyenlőre) Ha még valami baja lesz a telefonnak akkor a mindenkit aki létezik rájuk küldöm,mert türhetetlen amit előadnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.