Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) HarleyCustom válasza Richie86 (#2495) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Annyira még nem hajtottam meg.:)
Majd munkában kiderül. (Hívások,bluetooth,folyamatos 4g, böngészés.)
Ami már most kiderült számomra,az az,hogy az üzemidővel nem lesz gondom.
A kamera teszt még nem volt meg úgy igazán,a sebességgel nincs gond,kihangosítva hallom rendesen,stb.,szépen működik,tetszik. :)
Eddig az összkép pozitív. Hétfőn már többet tudok mondani,ugyanis akkor jön a terhelése igazán,de ahogy most látom,jó lesz ez. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2502) Richie86 válasza HarleyCustom (#2501) üzenetére


Richie86
senior tag

Rendben, várom majd a "fejleményeket" :K

(#2503) Vitaqo válasza HarleyCustom (#2500) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nekem is az A5 a befutó. Feketével szemezek. A többi színt még nem láttam élőben.

(#2504) Stellaway válasza Vitaqo (#2503) üzenetére


Stellaway
tag

A fekete mindenképpen megéri. Mikor bementem a boltba, és mondtam, hogy feketét szeretnék, az eladó megkérdezte, hogy esetleg nem szeretném-e kékbe, mert különlegesebb, közben odaadott egy Blue mistet, hogy nézzem meg. Mondtam, hogy inkább feketét, mert az karakteresebb, aztán mikor elővette, ő is mondta, hogy a fekete valóban jobb. :D

A kékre mondják, hogy érdekes, mert nem sok olyan van, de hidd el, a teljesen fekete telefon brutálisan mutat. Természetesen ízlés kérdése, meg majd úgy is megnézed, de ezt azért leírtam.

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#2505) Vitaqo válasza Stellaway (#2504) üzenetére


Vitaqo
senior tag

A mobilarena képein gyönyörű. Az arany meg a kék bazári. Mintha egy alsó kategóriás samsung telefon lenne. A fekete nagyon elegáns.

(#2506) slice14 válasza gerner1 (#2477) üzenetére


slice14
veterán

Biztonságkedvéért feltettem a XEH soft-ot újra csc-vel, de már a nougat-ot. Mert nem voltam benne biztos, hogy múltkor csc-vel vagy home csc-vel tettem fel.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2507) Pano válasza Stellaway (#2504) üzenetére


Pano
addikt

Inkább kevesebb fogy a kékből és jobban kell nyomatni :D Nem mutat jól az elfekvő készlet.

[ Szerkesztve ]

(#2508) HarleyCustom válasza Vitaqo (#2503) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A külsőt,anyaghasználatot leszámítva,az S6 egy rossz döntés volt,a Samsung hibázott.
Az A5 meg egy jó vétel jelenleg. E-digital-ban 90e Ft.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2509) Kornelka89


Kornelka89
újonc

Heló! A5(2017) telefonom van, ami pár napja le esett kb fél méterről és az oldalán(élén) ért talajt.A probléma hogy teljes sötétség van a kijelzőn... észre vettem egy hajszálrepedést a bal felső sarokban, az érintője működik mivel le tudom nyomni az ébresztőt. Nem tudom mi lehet a megoldás azért írok ide.A célom az hogy meg ússzam a kijelző cserét...

(#2510) ollie válasza Kornelka89 (#2509) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenképpen szét kell szedni a telefont, az meg nem olyan egyszerű, ezeknél a ragasztott, vízálló modelleknél. Ha van rá garancia, hivatalos szervizbe kell vinni.

***

(#2511) sfdrakex válasza Kornelka89 (#2509) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha tönkre ment a kijelző, úgy úszod meg a cseréjét, ha veszel másik telefont.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2512) HarleyCustom válasza sfdrakex (#2511) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
:K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2513) LIFE1


LIFE1
tag

Sziasztok ! Frisités után nektek is kisebb lett az óra az időjárásos widgeten?Valahogy lehet azt nagyobra csinálni?

(#2514) Angel2014 válasza LIFE1 (#2513) üzenetére


Angel2014
addikt

Tartsd rajta a kezed folyamatosan akkor feldob egy kék keretet azt tudod szélesíteni minden irányban.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2515) Mo Bill válasza Vitaqo (#2498) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Szerintem te csak csacsiskodsz!
Az A5 nyomába sem ér az S6!
De ha valaki S szériába gondolkodik, akkor az s7.
Ja és csak az S6 edge képernyője ívelt!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#2516) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Na, függetlenek, ki, hogyan örül a 7 -es verziónak?
Végre nejem is megkapta pénteken!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#2517) Almonen válasza sfdrakex (#2490) üzenetére


Almonen
aktív tag

Nem érdemes szolgáltatónál venni. Csak ebben a hónapban 58 ezret fizetek a T-Mobilnak, ebből 8 ezer a hívás / sms stb. a másik ehavi meg augusztusi részletek. Nyilván nem kényszerítettek rá hogy így vegyem. Csak azt mondom ha tetszik inkább vedd függetlenül (gyanítom hogy ez általában így van 😅)

(#2518) HarleyCustom válasza Mo Bill (#2515) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Egy dologban jobb az S6,mégpedig abban,hogy van benne OiS. Ennyi. Semmi másban....
Nem éri meg megvenni...egy baki a Samsungtól.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2519) spider80 válasza HarleyCustom (#2518) üzenetére


spider80
őstag

És az,hogy erősebb,szebb a kijelzője,jobb képeket csinál nappal és este is,játékok gyorsabban futnak rajta,az nem számit? Volt S6-om is,most A5 van. A5 erős középkategóriás teló,ami tényleg elég jól sikerült. De hogy egy S6 egyenesen szar legyen mellette,az azért nem állja meg a helyét.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2520) HarleyCustom válasza spider80 (#2519) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Attól,hogy nagyobb felbontású a kijelzője, nem lesz jobb. Nem is erősebb a hw.
Nekem is volt S6-tom.
Egyébként meg olvass vissza,nem mondtam,hogy szar. Egy kérdésre válaszolva írtam,hogy a kettő közül az A5-töt érdemes megvenni jelenleg,mert ez egy újabb telefon,közel azonos tudással. Azt is írtam,hogy az S6-tal újítottak,mert minőségi anyagból jól összerakták. (Ugye előtte a csúcs széria mind műanyagból volt.) Tehát külsőre első osztályú.
Neked ez jön le ebből,hogy leszaroztam? Ezzel nem tudok mit kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2521) Mo Bill válasza spider80 (#2519) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Nem mondtam és nem is mondom, hogy szar, mert akkor egyenesen hazudnék.
Én a külseje miatt nem vettem anno ( no meg az ára miatt ) meg.
Egyszerűen nem tetszett.
De ne felejtsük el, hogy évekkel korszerűbb az A5.
Ha nekem nem iphone SE -m lett volna ( amit jó áron adtam el) és nem lett volna több mint 100.000 ft kedvezményem a telekomnál, akkor én is A5 -öt vettem volna.
Feleségem iphone 5s -ből lett az A5 akciósan ( de ezt mér írtam korábban) a MM -ből.

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#2522) sfdrakex válasza Almonen (#2517) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem is írtam, hogy ott vegye. Dual simeset akar, feltételeztem, hogy akkor függetlenben gondolkozik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2523) spider80 válasza HarleyCustom (#2520) üzenetére


spider80
őstag

Azt irtad,hogy egy baki. Az A5 meg egy szuperjó teló. Az S6 2 és fél éve jelent meg,és akksi kivételével simán hozza azt,amit most az A5(nyilván AOD nincs S6-on,meg nem vizálló). Akkor annyira mégsem lehetett akkora baki. Nekem mindkettő tetszik nagyon. Nem akartam vitát elinditani. Hagyjuk is a témát. A lényeg,hogy az A5 mindenben jól sikerült. Ha azt nézzük,hogy S8 200 ezer felett van,A5 meg 100 ezer alatt,akkor meg különösen igy van.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2524) Pano


Pano
addikt

Akinek esetleg nem tűnt fel (nekem is csak most, nem tudom, hogy a 7.0 update-el jött-e), de ha elindítod a onedrive appot, akkor kapsz 2 évre ingyen 100 GB felhő tárhelyet rajta.

(#2525) slice14 válasza Pano (#2524) üzenetére


slice14
veterán

Én is kaptam tegnap, a 7.0 felrakása után. Valszeg a 7.0 hozta, de csak a regisztrált telón érhető el.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2526) Pano válasza slice14 (#2525) üzenetére


Pano
addikt

Nekem webes felületen is mutatja a 100 GB használható tárhelyet (vagy nem tudom mire gondoltál pontosan).

(#2527) HarleyCustom válasza spider80 (#2523) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Már késő,elindítottad a vitát. Megmartál. :)
Azt írtam,hogy baki,így van,de nem szar. És miért baki? Mert nem bővíthető és nem volt ip védelem pl..
Előtte-utána ez mind megvan. Azt is írtam igen,hogy az A5 egy jó készülék. Mi ezzel a baj?
Pont ez az,hogy 2 éves elmúlt az S6 és nem érdemes megvenni,mivel van alternatíva. Az A5 például.

(És ez a személyes véleményem)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2528) slice14 válasza Pano (#2526) üzenetére


slice14
veterán

Az előbb mikor néztem, még nem volt weben feltüntetve. De most már ott is látszik.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2529) sfdrakex válasza slice14 (#2528) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó ez a plusz száz giga, de 2 évig él csak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2530) Pano válasza sfdrakex (#2529) üzenetére


Pano
addikt

Az is több, mint a semmi :) Így is egy közel 20 ezer forintos ajándék. Aztán ki tudja lehet addigra ha váltasz ahhoz is járni fog.

[ Szerkesztve ]

(#2531) sfdrakex válasza Pano (#2530) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, hogy jó. Csak tele pakolod, 2 év múlva meg kapkodsz, hogy lementsd. Remélem jön róla figyelmeztetés, mielőtt lejár a 2 év.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2532) spider80 válasza sfdrakex (#2531) üzenetére


spider80
őstag

Ha lejár,nem törlik egyből a rajta lévő cuccokat, csak újat nem enged feltölteni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2533) Drughi


Drughi
addikt

Ehhez a onedrive-hoz kellett valamit regisztálni?
Nekem MS fiokkal van csinálca ( @outlook.com), de nem mutatja.
A telefon @gmail fiokkal van regisztrálva.

(#2534) sfdrakex válasza Drughi (#2533) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Be voltam lépve MS fiókba is a telefonról. Outlookba és Onedriveba is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2535) slice14 válasza sfdrakex (#2529) üzenetére


slice14
veterán

Nekem nem is lenne rá szükségem, mert a Google-nél van egy 100GB-s előfizetésem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2536) Angel2014


Angel2014
addikt

Nàllatok frissit a play? Mióta megcsinàltam csak akkor frissìt ha töltön van ...ha nincs töltön mèg èrtesìtéseket sem dob fel hogy vannak frissitèsek.pedig ott sorakoznak a playben akkum meg 80% -os. Ahogy feldugom töltőre egyből megindúlnak autómatàn.

Ez mi lehet?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2537) thamasz


thamasz
senior tag

Ha volt már bocsi, nem követem minden nap a topikot: Az új 7.0 Androiddal (T-Mobile HU) bekapcsolhatóvá vált a beállításokban a VOLTE hívás. Regisztráltatni kell a T ügyfélszolgálatán a telefonszámot is hozzá! (IMS-regisztráció, ellenőrizni lehet az állapotát a Telefon névjegye/ Állapot alatt) Kipróbáltam, és működik a VOLTE hívás, nem vált át hanghíváskor 4G-ről !

[ Szerkesztve ]

(#2538) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Na ez új nekem is. Köszi az infót.
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2539) oroszkrisz


oroszkrisz
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Wifi bajjal kapcsolatban. A telóm otthon illetve néhány kisebb hálózaton tökéletesen müködik, viszont egyes publikus Wifi hálózaton meg fennakad. Vagy nem reagál egyáltalán vagy azt dobja hogy hitelesítési probléma. Mindezt egy olyan hálózaton ahol ugye csak okézni kellene. (Az A3 2016 amin ugyanaz a 7es droid van simán kapcsolódott. Elszórakoztam vele több percet le fel. Az ment az A5 nem)Auchan wifi simán. Bizonyos mekik is. Nem látom az összefüggést és beállítást meg végképp. Adjatok tanácsot kérlek! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2540) NavySeal válasza thamasz (#2537) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszi!!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#2541) Gabesz1019 válasza thamasz (#2537) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi. Ehhez a VoLTE hanghíváshoz az is kell, hogy a másik félnek is be legyen kapcsolva? Vagy ha nekem be van, akkor nálam már jobb lesz a hangminőség függetlenül attól, hogy akivel beszélek az miről hív?

(#2542) gerner1 válasza Gabesz1019 (#2541) üzenetére


gerner1
veterán

Nem kell. Egyébként pedig 3G -n is HD hang van (az összes szolgáltatónál), persze a 4G -é fejlettebb. De, amennyiben olyan valakit hívsz, vagy hív téged, aki 2G -n csatlakozik a toronyhoz, akkor is gyengébb hangminőséget tapasztalsz. Ugynakkor, VoLTE használatával, nagyon gyors a hívás felépülés.

[ Szerkesztve ]

(#2543) espi38 válasza gerner1 (#2542) üzenetére


espi38
őstag

Nekem is fontos ez a HD hang,de én úgy tudom csak szolgáltatón belüli hívásokra vonatkozik ez a dolog feltéve ha mindkét fél 3G vagy 4G lóg.
Pl.telenoros telekomossal sajna már nem épül fel ez a dolog nem tudom miért:(((
pedig sokkal jobban és tisztábban hallani a másikat és főleg a Kínai teloknál nem is mindegyiknél van ez a lehetőség sok huawei -xiaomi telonál nem lehet HD ban telefonálni hiába vagy a 3G hálózaton.

(#2544) gerner1 válasza espi38 (#2543) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem tudok ilyenről. Több kollégám (akik telekomosok) is használja a VoLTE -t a bevezetés óta, és bárkit hívhatnak, a hívás pedig minden esetben nagyon gyorsan felépül. Kivéve, ha olyan toronyhoz csatlakoznak, amellyel nem elérhető a VoLTE. Sajnos nem mindenhol elérhető, még itt a fővárosban sem. Van több belvárosi kerület (is), ahol gyakran nincs VoLTE... A hangminőség pedig -a hálózati tulajdonságokat, jellemzőket figyelembevéve- annak függvénye, amit írtam. Egyébként, a 3G HD, és a 4G HD minősége közt nem olyan mértékű a különbség, amit a többség észrevesz. De az is igaz, hogy egyik-másik készülékkel kapcsolatban, valóban lehet kifogásolható, annak hardware képessége miatt. Én hangot nem emelném ki (ahogy a "T" teszi ...), inkább másik 3 előnyös tulajdonságot tudnék felírni. Az egyik a gyors hívásfelépülés, a másik, hogy nincs fallback és az azzal járó hibák lehetősége, valamint nagytempóval lehet netezni hívás közben is.

[ Szerkesztve ]

(#2545) zadir1 válasza oroszkrisz (#2539) üzenetére


zadir1
tag

Nálam ugyanez van, tesco-s wifire nemtudok felmenni...
A5 2107 6.x és 7.0 sem

[ Szerkesztve ]

(#2546) Zoja™ válasza zadir1 (#2545) üzenetére


Zoja™
őstag

2107? ;]

(#2547) Angel2014 válasza Zoja™ (#2546) üzenetére


Angel2014
addikt

:B

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2548) pitiless


pitiless
senior tag

Pár nap használat után a véleményem a 7-es upgraderől.
- akku maradt olyan
- mintha jobb lenne a memória kezelés (eddig 2-300 MB volt szabadon, most 500+)
- gyorsabb
- kamera picit jobb lett

(#2549) zadir1 válasza Zoja™ (#2546) üzenetére


zadir1
tag

😜

(#2550) Grande Ale válasza zadir1 (#2545) üzenetére


Grande Ale
őstag

Tescost még nem próbáltam, de nálam az otthoni vétel jóval gyengébb. 5 ghz-en nagyon gyenge lett, ott, ahol eddig simán ment most semmi. 2,4-en ugyanígy. Amúgy jó lett a hetes, de ezt szerintem elszúrták...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.