Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Angel2014 válasza Shad0w (#2450) üzenetére


Angel2014
addikt

Be volt kapcsolva?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2452) Shad0w válasza ollie (#2447) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nem tudom mitől van, nekem első naptól ilyen. Most kivárom mik a visszajelzések a 7-esről aztán pár hét múlva eldöntöm felteszem-e. Egyelőre a visszajelzések a gyengébb wifi-ről nem bíztatóak annak fényében, hogy az S4-hez képest is már sokkal rosszabb az A5. Ha ennél is rosszabb lesz a wifi az már vállalhatatlan lesz nekem.

(#2453) Shad0w válasza Angel2014 (#2451) üzenetére


Shad0w
senior tag

Igen, eddig is be volt kapcsolva.

(#2454) Angel2014 válasza Shad0w (#2453) üzenetére


Angel2014
addikt

most indítsd el a gmail-t...és frissítsd fel ha tudod

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2455) Shad0w válasza Angel2014 (#2454) üzenetére


Shad0w
senior tag

Akkor simán jó, ha belépek a gmail appba akkor a következő 2-3 órában az értesítéseket is megkapom. Aztán eltelik 5-6 óra és nem jönnek többet értesítések. Ugyanez a naptárra is igaz.

(#2456) DavidPetson válasza gerner1 (#2443) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

Az utasításaid alapján mindent megcsináltam, és tökéletesen működik, ezer hála és köszönet, vendégem vagy egy valamire! :K

(#2457) gerner1 válasza DavidPetson (#2456) üzenetére


gerner1
veterán

😃 Nincs mit.

(#2458) HarleyCustom válasza Richie86 (#2411) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Megvan. :)
MM-ban vettem.
Egyelőre pihen,holnap kezelésbe veszem. Külsőre rohadtul bejön,mondjuk mindig is tetszett,amióta megjelent szemezek vele. :)

A wifi-re kíváncsi leszek. Írtátok páran,hogy nem frankó.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2459) Pano válasza HarleyCustom (#2458) üzenetére


Pano
addikt

Eddig nekem Wifivel nincs probléma.
Előzőleg volt, ott előfordult, hogy fel-le csatlakozott hirtelen, de itt (7.0) eddig semmi.

(#2426) Pano
Az új adattakarékos üzemmód kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#2460) Richie86 válasza HarleyCustom (#2458) üzenetére


Richie86
senior tag

Wifiről (sőt semmiről) nem tudok nyilatkozni, mert nincs A5 a birtokomban. Csak nézegetem :) Azért is vagyok kíváncsi a véleményedre, mert tudom, hogy Neked flagship telefonjaid szoktak lenni, és hogy azok után milyen. Én most Honor 8-at használok, előtte Samsung S7 volt.

(#2461) Almonen


Almonen
aktív tag

2 óra 28 perc kijelzőidő, közepes fényerő, 78%-on az akksi 😊 nem rossz a 7.0

(#2462) leslieke válasza Almonen (#2461) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2463) kasata91


kasata91
tag

Bezzeg az Egyesült arab emirségek régiós DualSIM-es teló még nyomokban sem tartalmaz Nougatot... :(

Trust me I'm an engineer

(#2464) HarleyCustom válasza Pano (#2459) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem bírtam holnapig. :)
Belaktam. Nincs gond a wifi-vel. (6.0)
Bár még nem frissítettem 7-re. (Mondjuk nálad is működik rendesen Nougat-on,nem hiszem,hogy probléma lesz...)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2465) HarleyCustom válasza Richie86 (#2460) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja értem....
Miért váltottál H8-ra S7-ről?
Az S7 azért bőven jobb. (Volt anno mindkettő)

Idáig semmi negatívum az A5-ről.
Fogom tesztelni az akkuidőt,a bluetooth-t,a kihangosítást,a kamerát,....meglátjuk.
Ha hozza az elvártat,marad. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2466) Stellaway válasza Shad0w (#2455) üzenetére


Stellaway
tag

Hello. Egy alap dolgot a formalitás kedvéért megkérdezek. Az általános szinkronizáció be van kapcsolva? Nyílván igen, de az ilyeneket mindig muszáj megkérdezni.

Lenne egy másik tippem. Menj a Beállítások/Eszköz karbantartása/Akkumulátor/Nem figyelt alkalmazások-ba, itt pedig add hozzá a Gmail-t.

Egyébként nálam enélkül is tökéletesen szinkronizál, valós időben annyi értesítés jött az itt íródott hozzászólásokról, hogy leíratkoztam a témáról:p :))

Aláírom

(#2467) Richie86 válasza HarleyCustom (#2465) üzenetére


Richie86
senior tag

Betörtem a kijelzőjét, nem volt rajta biztosítás, és sajnáltam volna annyit rákölteni (valami 80.000), így beszereztem egy másik telefont :) Na meg igazából időközönként szeretek is cserélni. Bár jó lenne leállni :) Kíváncsian várom majd a tapasztalataid az A5-ről, mert én is egy héten belül veszek telefont, és ez is benne van a pakliban.

(#2468) Shad0w válasza Stellaway (#2466) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ha sync alatt a lehúzható menüben a sync gombot érted, akkor az be van kapcsolva. Akkumulátornál az "App power monitor" teljesen ki van kapcsolva mert a gmail nincs a hozzáadható appok között és mert a Samsung Music playert mindenképp kilőtte akármit állítottam (azért kellemetlen, mert ha bekapcsolom a bluetooth fülest akkor nem indítja el a zenét ha a bluetooth fülesen nyomom a play gombot, teljesen kikapcsolt App power monitorral legalább ez működik).

Egyébként köszönöm mindenkinek az ötleteket. :R
Az már látszódik, hogy az én telefonom kivételes, lehethogy egy factory resetbe belevágok (csak ne kéne újra belakni... :O ).

(#2469) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Még csak 1 hetes a telefon és a várható frissítés miatt be sem "laktam" annyira. A 7.0.-ra frissítés után kell a factory reset? Ha igen, akkor ugye csak a beállítások kerülnek vissza a gyárira, a telefonon lévő dolgok, mappák nem törlődnek? És tudtok adni egy 2-3 mondatos leírást a factory resetről?
Köszi

(#2470) Syl válasza Daneee14 (#2469) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem vacakoltam vele. A másfél hónapja vásárolt (és azóta ki nem kapcsolt, újra nem indított) telefonra ráeresztettem a frissítést és azóta is működik rendesen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2471) leslieke válasza Daneee14 (#2469) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2472) slice14


slice14
veterán

Ha frissíteni szeretném 7.0-ra a telefont Odin-nal, akkor minden fájt be kell töltsek az Odin-ba és a Home.csc-t használjam, ha nem akarom hogy wipe-oljon a teló?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2473) gerner1 válasza slice14 (#2472) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. De HOME_CSC.. -t akkor használd ilyen céllal, ha készüléked jelenlegi, aktív CSC -jével azonos CSC -re letöltött Firmware -t raksz fel. Más esetben problémát okozhat, és plö nem fogsz kapni OTA frissítéseket.

(#2474) slice14 válasza gerner1 (#2473) üzenetére


slice14
veterán

Már mint figyeljek a számokra? Vagy ha XEH verzió van fent, ha frissítek, akkor a XEH verziósat tegyem fel?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2475) gerner1 válasza slice14 (#2474) üzenetére


gerner1
veterán

Így, ahogy írtad. Jó a példád.

(#2476) slice14 válasza gerner1 (#2475) üzenetére


slice14
veterán

Ha jól emlékszem, akkor múltkor a norvég rom lecserélésekor a csc-vel tettem fel a XEH romot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#2477) gerner1 válasza slice14 (#2476) üzenetére


gerner1
veterán

Az a megfelelő eljárás. CSC váltásnál ugyanis nem mindig, illetve nem biztos, hogy ha a HOME_CSC... -vel rakom fel, akkor a CSC azonosító kódsora is fülíródik. Ezért javasolt, hogy váltásnál az alap CSC file legyen betallózva. Minden firmware -hez tartozik 3db kódsor (PDA, CSC, Phone) amelyek összetartoznak, csak együtt érvényesek. Amennyiben plö az OTA szerver nem összetartozó 3db kódsort kap a készüléktől, akkor nem fog érkezni a frissítés...

(#2478) Chamoro válasza Daneee14 (#2469) üzenetére


Chamoro
tag

Én nem csináltam factoryresetet és tökéletesen megy! Az üzemidővel is tökkkéletesen meg vagyok elégedve! Az eddigi telefonjaim közül a legjobb! Nem akad, nem melegszik, ujjlenyomatolvasó nagyon jó! 10-ből 9-es. Röviden ennyi.

(#2479) Angel2014 válasza gerner1 (#2473) üzenetére


Angel2014
addikt

Én a sima CSC filét ráengedtem 4 filésen és jött rá a 7-es.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2480) gerner1 válasza Angel2014 (#2479) üzenetére


gerner1
veterán

Pont azt írtam. Nem azonos az alap, és a HOME. Az előbbivel van automatikus FR, míg a HOME -mal nincs, stb...

(#2481) Angel2014 válasza gerner1 (#2480) üzenetére


Angel2014
addikt

Igem...èn meg arra ,hogy ha simàval csinàlod nagyobb a kockàzat arra hogy ne kapj otàt mintha a home csc vel csinàlod.

De szerintem otàt egyik sem befolyàsolja.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2482) Shad0w


Shad0w
senior tag

Nem vagyok elég türelmes és feltettem a 7-es androidot. Wifi stabilabb lett, gmail is küldi az értesítőket egyelőre.

Pár apróságot azért átvariáltak és nem pont a jó irányba:
- homescreenen felfelé húzással megnyitja az alkalmazásokat. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?
- a lehúzható menüben lehetett a gmail üzeneteket törölni, ezt a feature-et eldugták a timestamp alá és az így felszabault helyre meg kitették az üzenet küldő nevének első betűjét. Szal hogyan lehet visszacsinálni, hogy ott legyen a delete gomb egyből?

(#2483) gerner1 válasza Angel2014 (#2481) üzenetére


gerner1
veterán

Pedig, a simával van FR, amellyel a frissítés során biztosan minden korábbi kódsor felülíródik. Persze ehhez nem árt a megfelelő Odin verzió használata. Sokéves Samu -s tapasztalat, hogy CSC váltásnál ezért érdemes az alapot használni. Egyébként fel lehet tenni, bármilykre másik CSC -re való ROM -ból, csak az android rendszert (AP) is. Ez szintén azzal jár, hogy nem lesz OTA frissítés. De, plö S7 -nél most télen (dec, jan,febr,márc) bevett szokás volt, hogy az egyik régebbi 6.0 ROM -ból pakolgattuk fel, csak a modem (CP) file -t, mert azzal kevesebb alkalommal fordult elő hiváseldobás/WiFi problémák, hálózateldobás, de ez is azt eredményezte, hogy aki megcsinálta, az nem kapott OTA frissítést. Szerencsére azóta a szolgáltatók, és a Samu is sokat fejlesztettek, és ma már ritkábban fordul elő a 4G fallback miatt hívás bentragadás.

(#2484) ollie válasza Shad0w (#2482) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Első: Home screens settingben ki lehet kapcsolni, de ez az android 7 egyik újdonsága, ami pont jó (így nem kell, a felesleges helyet elfoglaló home apps ikon, ami ugyanitt kikapcsolható).

Második: szerintem nem lehet ezen változtatni.

***

(#2485) Shad0w válasza ollie (#2484) üzenetére


Shad0w
senior tag

Az a helyzet, hogy én elég sután húzom jobbra/balra a képernyőt és most sokszor az apps-ot nyitja meg, amire nekem semmi szükségem (ami kell azt kiraktam az asztalra). Én nem találok semmi hasonlót:

(#2486) Syl válasza Shad0w (#2485) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig ott van: Apps button

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2487) Shad0w válasza Syl (#2486) üzenetére


Shad0w
senior tag

Azzal csak a gombot lehet eltüntetni. Én a swipe actiont szeretném kikapcsolni

(#2488) Syl válasza Shad0w (#2487) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, akkor nem szóltam :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2489) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok! Ilyen telóból hol érdemes dual simeset venni?

(#2490) sfdrakex válasza Vitaqo (#2489) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahol jobb áron meg tudod venni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2491) ollie válasza Shad0w (#2485) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hopp, valóban, összekevertem egy másik funkcióval. Akkor ezt nem lehet kikapcsolni.

***

(#2492) Angel2014


Angel2014
addikt

Tyűűűű engem nagyon idegesít ,hogy az időjárás appban van egy 5 cm es szám a hőfokra, a helyadatokra és a frissítésre alatta meg 1mm-es betű.... :(((

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2493) HarleyCustom válasza Vitaqo (#2489) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Google a barátod! :)
Árukereső

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2494) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Gondolkodom yen telón meg az S6 edge-n. Szerintetek melyik éri meg jobban?

(#2495) Richie86 válasza HarleyCustom (#2493) üzenetére


Richie86
senior tag

Na meghajtottad ma a telót? :D Elégedett vagy vele?

(#2496) spider80 válasza Vitaqo (#2494) üzenetére


spider80
őstag

S6-nak jobb a fényképezője,kicsit jobb a teljesitménye, de üzemideje kb a fele az A5-höz képest.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2497) ollie válasza Vitaqo (#2494) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy a fényképezőgép vagy az üzemidő a fontosabb a számodra.

***

(#2498) Vitaqo válasza ollie (#2497) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Ha hozza az S5-ös szintjét, akkor oké lesz. Vonz a dolog, hogy az Android O-t is megkapja az A5. Viszont az S6 gyorsabb, ott az ívelt kijelző, jobb kamera, nagyobb pixelsűrűség. Viszont az A5 újabb és tovább lesz támogatva. Komoly dilemma.

(#2499) ollie válasza Vitaqo (#2498) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kétlem, hogy az S5 szintjét hozza a kamerája. Minden más szempontból viszont az A5-öt választanám az S6 helyett.

[ Szerkesztve ]

***

(#2500) HarleyCustom válasza Vitaqo (#2498) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem gyorsabb az S6. Egy szinten vannak.
Sőt! Ez bővíthető memo-s,ip védelem,"csak" full hd,ami nekem bőven elég,rádió,akkuidő kiváló... én egy másodpercig nem gondolkoztam azon,hogy ezt vegyem,az S6 szóba sem jöhetett...
A kamera talán jobb az S6-ban,de nem vennék rá mérget. Szóval,jelenleg sehol nincs ehhez . Szerintem!

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.