Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Almonen válasza gg72 (#2300) üzenetére


Almonen
aktív tag

Hmm... üzemidőben mi tapasztalat? Bár 2 nap után... mondjuk, ha jól tudom akkor a Doze mód 7.0 alatt hatékonyabb, elvileg csak javulnia kellene. De ki tudja...

(#2302) Zoja™ válasza Almonen (#2301) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem bírja úgy, ahogy a 6.0.
De lehet user error, mert nem csináltam még FR-t, délután pótolom, aztán újra belakás után meglátjuk.

(#2303) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék A5 2017-es készüléket venni, és lenne pár kérdésem. Mennyire éri meg Galaxy S5-ről váltani? Kamerája az A5-nek gyengébb. Azonkívül hogy nincs benne infra és nincs4k rögzítés nekem bejön. Vannak gyengéi? Melyik boltban érdemes venni? Mert az S5-el befürödtem, a 3 év gariból az utolsó 2 csal a szoftverre vonatkozott. Minden tapasztalat vélemény érdekel!

(#2304) Bukoba válasza Vitaqo (#2303) üzenetére


Bukoba
tag

Én imádom az enyémet. Általában a kamerát (abban is a képstabilizátor hiányát), illetve az ujjlenyomat olvasót említik a legtöbben gyenge pontként, és ezt én is így gondolom, bár nagy bajom nincs egyikkel sem, de lehetnének jobbak. Vásárlással kapcsolatban a hivatalos forgalmazókat javaslom (MediaMarkt, Euronics, Edigital és persze a Samsung).

(#2305) Almonen válasza Zoja™ (#2302) üzenetére


Almonen
aktív tag

Na. Épp ezért nem akarok frissíteni rá... sok telefon azzal szoftverrel a legjobb amivel jött. Mi az a FR?

Nekem az üzemidő fontos, ha kell kihagyom a 7.0-át és várom az Oreót -_-

(#2306) pitiless válasza Almonen (#2305) üzenetére


pitiless
senior tag

FR = factory reset

(#2307) férfiállat


férfiállat
tag

Hali. Az lenne a kérdésem hogy tudok csengőhangot beállítani? A hozzáadásnál a google drive ból hozzáadom az mp3t amit fel is dolgoz, de a listában nem jeleníti meg.

(#2308) gerner1 válasza férfiállat (#2307) üzenetére


gerner1
veterán

A belső tárolón, a Ringtones mappába másolod, akkor ott lesz a listában.

(#2309) Angel2014 válasza férfiállat (#2307) üzenetére


Angel2014
addikt

Belső tárhely hozd létre kézzel ezeket a mappákat / media/ audio/ ringtone...és ide másold a ringtone mappába ...akkor jó lesz...

A ringtones mappa nem mindig jó mert eshet a memória olyankor nem cseng...vagy újraindítás után sem találja a filét...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2310) herobi53


herobi53
újonc

Tisztelt Rajongók ! Clearcover tokkal szerelt A5-re (Tmobil) garis készülékre megjött a 7,0-ás frissítés.
Az always on display program, ami a korábbi 6,01-en kítűnően működött meghülyült. Szó szerint. Ilyen digitális időformát még nem láttam.A nyitott állapot jól mutatja az óra formátumot a zárt fedél már idétlen képet ad.
Amit még észrevettem, az az, hogy hívás esetén 3 sec.-g mutatja a hívót aztán elsötétedik a clear fedél és már csak az után lesz újra látható a hívó ill. fogadható a hívás , ha a tokfedelet felemeled és a displayről kezeled a telefont. Pedig a clear view toknak pont az a lényege, hogy lezárva is tudod kezelni a készüléket.
Talán másnak ez hasznos lehet, vagy ha valaki tud megoldást a hibára , várom a javaslatokat.
Üdv.: herobi53

[ Szerkesztve ]

(#2311) Drughi


Drughi
addikt

Nekem az SD-n van a gyökérkönyvtárban és gond nélkül megtalálta. Sose volt gond vele

(#2312) ollie válasza herobi53 (#2310) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a fedél lecsukása után vársz, valamennyi idő múlva visszaáll a régire az AoD (S8-nál alapból ilyen). A hívó esetén meg lehet, hogy megjelent valami új beállítás a menüben, nézd át.

***

(#2313) Petyyyyy válasza herobi53 (#2310) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem biztos, hogy az idő megjelenítése zárt állapotban a hülyülés jele. Ez szerintem csak egy design húzás, hogy így látod ala S8 és társai. A hívásos rész viszont kellemetlen lehet.
Ahogy azt S4-en megfigyeltem minél újabb ROM van fent, annál jobban kikoptak a fícsörök. Elvesztettük lassacskán az Air Gesture-ok néhány hasznos elemét vagy épp a dokkolón való viselkedés változott meg.
Nincs mit tenni, Samsung rulez.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2314) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen Usb adapter szettet ami tartalmaz egy usb 3.1-s OTG adaptert is és egy Huawei usb c-mikrousb adaptert.

Ezzel kapcsolatban szeretném a tapasztalataimat megosztani veletek:
A 3.1-s OTG adapter és egy usb Y-kábel közbeiktatásával egyszerre lehet az OTG-t használni és a telefont tölteni.
Mind a szettben lévő és mind a különálló usb c-mikrousb adapterrel lehet a telefont tölteni és szinkronizálni is, valamint működnek a régi mikroubs-s OTG kábelek is. (Nekem kettő van, egy Delock és egy INLINE márkájú) Tölteni a régi OTG kábelekkel természetesen nem lehet.

Üdv: Mcrazy

(#2315) herobi53 válasza ollie (#2312) üzenetére


herobi53
újonc

Köszönöm a válaszodat.
Az AoD beállításaiban megtalálható a helyes digitális órabeállítás, sőt, még analóg és naptár is beállítható,
de teljesen mindegy, hogy mit állítok be nem hajtja végre a parancsot, csak nyitott display-jel. Ha lezáródik a tokfedél csak ezt a formátumot hajlandó mutatni. A nejem idegrohamot kap tőle, mert az Ő telefonjáról van szó.
Az S8-at nem ismerem !!! Üdv : herobi53

(#2316) Richie86


Richie86
senior tag

Sziasztok,

Két héten belül új mobilt vásárolok, és képbe került az A5 2017 is. Jelenleg egy Honor 8-ast használok, amivel meg vagyok elégedve, de nekiadom az asszonynak, így az utódját keresem. Először úgy gondoltam, hogy veszek egy másik Honor 8-at vagy esetleg 9-est magamnak, mert jó készülékek, de aztán elkezdtem ezzel (is) szemezni. Igaz, ez teljesítményben jóval lejjebb van, de elég prémium külleme van, és olcsóbban hozzájutnék, mint a Honorhoz. Valamint korábban volt S7-esem is, és azt is szerettem. Mi a tapasztalat, a középkategóriás mivolta miatt sok kompromisszumot kell kötni, egy csúcskategóriás telefonhoz képest? A játékok hogy futnak rajta? Megérheti esetleg ezt választani a Honor helyett?

(#2317) #00573696 válasza pitiless (#2282) üzenetére


#00573696
törölt tag

Köszönöm, VW neked is!

Más kérdés, adott a barátnőm A5 (2017) készüléke és 7.0 frissítés előtt és után volt FR. A frissítés OTA-n történt. Viszont egyre bosszantobb, hogy folyamatos leállásokat produkál több népszerű alkalmazás, mint pl. a facebook messenger, instagram, hay day játék, facebook, spotify, ezek közül instagram a legtöbbször. Volt már több közép és felső droidom de ilyen hibák nálam még nem fordultak elő. Kíváncsi vagyok, hogy másnál fordultak már elő, elég bosszantó (főleg i6 váltás után ;] ). Alap alkalmazásokat használ, semmi extra, nincs tele szemetelve sem a telefon. Segítségeket javaslatokat, szívesen fogadok köszönöm! :R
Más: Tudtok lezért képernyőnél működő youtube alkalmazást? :U

(#2318) Angel2014 válasza #00573696 (#2317) üzenetére


Angel2014
addikt

Nálam csinálta...telenoros telóval.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2319) ollie válasza Richie86 (#2316) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem leginkább fényképezésben marad el a csúcskategóriától, egyébként teljesen rendben van, prémium érzés minden szempontból.

(#2315) herobi53: lehet, hogy beragadt valami. Próbáld törölni a AoD adatait az app listában.

[ Szerkesztve ]

***

(#2320) #00573696 válasza Angel2014 (#2318) üzenetére


#00573696
törölt tag

Megoldást találtál rá?

(#2321) Angel2014 válasza #00573696 (#2320) üzenetére


Angel2014
addikt

Laptopon is kitakarítottam a gépem chrmot visszaállítottam és kiléptem...

Utána a telóból is eltávolítottam a a google fiókot kivettem a simet és az sd kártyát de az sd formáztam és recoberyből csináltam egy wipe data factory resetet és egy wipe cash-t és reboot ...mikor beállítottam ...de ne legyen visszaállítás válaszd ... felállt a teló kikapcsoltam és visszaraktam a simet és az sd ét...

Utána átjött a friss play áruház verziója ...azóta nem csinálja...8.0.73. al összeomlott minden...nézd meg nálad melyik verzió van...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2322) Angel2014 válasza Angel2014 (#2321) üzenetére


Angel2014
addikt

Kifutottam...

elsőre csatlakoztam a netre beléptem a playre és felfrissítettem mindent...addig nem is nyomkodtam a telefont.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2323) Zoja™ válasza Zoja™ (#2302) üzenetére


Zoja™
őstag

Úgy néz ki, user error volt.
Kell OTA után az FR, kezd beállni az üzemidő.

(#2324) Hanok


Hanok
senior tag

Jó reggelt! :)) Ma megjött a hivatalos függetlenre!

(#2325) Petyyyyy válasza Hanok (#2324) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Juhuuu.
Megvan a reggeli móka. Fura, mert Sammobile-on még nyoma sincs.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2326) Angel2014 válasza Hanok (#2324) üzenetére


Angel2014
addikt

Na mit mondtam,hogy 31.ère toljàk ki. :B

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2327) Almonen válasza pitiless (#2306) üzenetére


Almonen
aktív tag

Ezt nem értem, miért kell FR ha frissít az ember?🤔 utoljára akkor tettem ilyet amikor apple cuccom volt és már lassan 8 éve Androidra tértem :/

Mindegy amíg hosszútávon nincs baj a nougattal én kihagyom. 🤔

[ Szerkesztve ]

(#2328) gerner1 válasza Petyyyyy (#2325) üzenetére


gerner1
veterán

Pedig kint van.

(#2329) leslieke válasza Hanok (#2324) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már jön is lefelé. Szereznem kell egy töltőt, mert 49%-on van az akksi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2330) leslieke válasza Almonen (#2327) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én apple-n se csinálom meg az FR-t és semmi baja a telefonnak, tabletnek.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2331) Petyyyyy válasza gerner1 (#2328) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tudom, már fel is pattintottam. Előtte-utána FR, de már most is jobbnak tűnik.
Kezdésnél a hetven millió kérdés megválaszolása, fiók hozzáadása során már érezni, hogy a nehézkes/lassan regáló billentyűzet most képes tartani a tempót. Ez nálam nagy érvágás volt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2332) Almonen válasza leslieke (#2330) üzenetére


Almonen
aktív tag

Üzemidő a fő szempont nálam. Lehet hogy laikus vagyok de a FR és aközött hogy mennyi ideig bírja, nem értem az összefüggést.

(#2333) Stellaway


Stellaway
tag

[link]

Éérdekes
Egyre inkább bejön, az a 2018as A széria

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#2334) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Frissítés kész, 7.0 telepítve. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2335) pitiless válasza leslieke (#2334) üzenetére


pitiless
senior tag

Nálam is. Eddig tetszik.

(#2336) leslieke válasza pitiless (#2335) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Asszony telefonján már láttam, így meglepetés nem ért. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2337) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Valóban megjött a frissítés a hivatalos független XEH telokra :C :C :C :C

(#2338) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ez jó hír! Ota frissítés van, igaz? Remélem nem kell számítógéppel bohóckodni!
Hazaérek fel is teszem a gyerekekére.

(#2339) _IceBird_


_IceBird_
tag

Remélem nem kell majd FR-t csinálni :) Kb. két hete vettem a telefont, nem szívesen rakosgatnék fel mindent újra. Majd a tapasztalatokat írjátok meg légyszi :)

(#2340) espi38 válasza Grande Ale (#2338) üzenetére


espi38
őstag

Igen OTA frissítés van.
Én sem szívesen factory resetelnék nem kis idő újra rakosgatni a dolgokat:(((

(#2341) _IceBird_ válasza espi38 (#2340) üzenetére


_IceBird_
tag

Samsung smart switch-el elvileg nem sok idő, majd azzal megcsinálom ha szükség lesz rá

(#2342) csanady97 válasza Hanok (#2324) üzenetére


csanady97
tag

Akkor már csak a Telenor hiányzik... :((

(#2343) Richie86 válasza ollie (#2319) üzenetére


Richie86
senior tag

Köszi a választ! Játékra alkalmas vagy az inkább felejtős? Nem vagyok hardcore gamer, de néha ha unatkozom, gurulok pár kört a Real Racing 3-ban, így azért (ha nem is fő szempont) ez is számít :)

(#2344) sfdrakex válasza Richie86 (#2343) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alkalmas.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2345) leslieke válasza Grande Ale (#2338) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2346) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Második észrevétel: megvolt az FR frissítés előtt és után is, viszont mintha röffenne az alkalmazásokhoz lépés a kezdőképernyőről. Tapasztal még valaki ilyet?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2347) leslieke válasza Petyyyyy (#2346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem belép azonnal, és FR sem volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2348) Yasuji válasza Petyyyyy (#2346) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Nekem frissítés után kb 30-40 perc kellett, hogy rendbe jöjjön, volt, hogy majdnem 2 másodpercre is beakadt amikor beléptem az alk. menübe. Ugyanez volt az éretsítési sávval, az is rettentően akadt ha lehúztam, pláne ha a gyorsbeállításokhoz mégegyet húztam rajta. Galaxy Appsban frissíteni lehet a launchert, az oldotta meg (Nem volt FR)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#2349) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

A telefon kamerája milyen? Az S5-ön néha fókuszálási nehézségekkel küzd. Itt mi a helyzet? Egyedül a kamera miatt hezitálok váltani A5-re.

(#2350) Richie86 válasza ollie (#2319) üzenetére


Richie86
senior tag

Véletlen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.