Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Mcrazy válasza Almonen (#3350) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia! Ajánlom a Face Slim-et.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3352) ollie válasza Almonen (#3350) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez csak feltételezés részemről, mert ugye sokszor felvillantja a az egész kijelzőt fehér színnel, magas fényerőn. Pár napig használd tok nélkül, aztán kiderül, hogy tényleg van-e hatása.

***

(#3353) #16695808 válasza ollie (#3352) üzenetére


#16695808
törölt tag

Semmi hatása... Ne komolytalankodjunk már... Különben is a megnézed nem téli fehér hanem max 50% mert hullám efektként villan csak fel....

[ Szerkesztve ]

(#3354) gg72 válasza gg72 (#3349) üzenetére


gg72
veterán

Most nézem, hogy valamiért tegnap óta semmit sem jelez ki (nem fogadott hívás, SMS) az AOD... :F Valahogy ki lehet ezt javítani?

(#3355) dedike válasza gg72 (#3354) üzenetére


dedike
addikt

Persze. Újraindítod a telefont.

Jó szerencsét!

(#3356) #16695808


#16695808
törölt tag

a frissítéssel ugye megmarad belépve a google és samsung fiókba?!
elvesznek a hívásnaplók és az sms-ek?
a knox mappa tartalma is megmarad ?

(#3357) leslieke válasza #16695808 (#3356) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindre igen.!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3358) slice14 válasza Almonen (#3350) üzenetére


slice14
veterán

Szerintem még az A520F-re nem jött még ki szeptemberi biztonsági pach. Legalábbis a sammobile-on nem látok egyet sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3359) kbadam4 válasza ollie (#3033) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Sziasztok,

a szervíz nálam jelesre vizsgázott.
Garanciában megjavították a beázott A5 2017-et!

Ki kellett cserélni a következő alkatrészeket:
vibramotor, hangszóró, headset csatlakozó, home gomb, antenna, antenna nfc, akku, érintőgomb fólia,
hátlap fekete, főpanel AM-A520F/DL, csengő modul, főpanel érzékelő fólaia, érintőplexi + LCD fekete, Rework kit, előlap keret fekete.

Szerintem az én esetem kivételes, mert a beázás előtt 2-szer már járt náluk a telefonom, kétszer volt már szétszedve. És esetleg nem úgy rakták össze, hogy 100%-ban tökéletesen tömítsen. Ezért is ázhatott be.

Senkinek nem ajánlom, hogy vizeskedjen a telefonjával, mert amúgy a samsung vagy sony a vízállóság ellenére nem vállal garanciát, ha beázik a telefon!

(#3360) Ronin11


Ronin11
újonc

Sziasztok!

Most lettem a tulajdonosa egy ilyen telefonnak és kinéztem ezt a tokot [link] az lenne a kérdésem hogy, ilyet használ-e valaki? Esetleg ezzel a márkával van-e valakinek tapasztalata? Nekem úgy tűnik elég strapabíró tokokat árulnak, de eddig nem hordtam a telefonjaimon tokot :D

A telefon eddig nagyon bejön, mondjuk várható volt mert egy Lumia 640- ről váltottam

(#3361) kbadam4 válasza Ronin11 (#3360) üzenetére


kbadam4
csendes tag

[link]

Én ezt vettem, szerintem nagyon menő.
Nem is drága egyáltalán!

[ Szerkesztve ]

(#3362) Almonen válasza slice14 (#3358) üzenetére


Almonen
aktív tag

Hát igen. Én voltam vele a Balatonban, víz alatt volt végig és semmi baja nem lett. Mostmár nem biztos még egyszer bevállalnám. Pl. törlőkendővel tisztítom, de folyó víz alá nem teszem. Akármennyire IP 68, akkor sem arra van kitalálva hogy víz érje.

Ollie: ha tok nélkül használom tuti leejtem :'D de adok neki egy esélyt

[ Szerkesztve ]

(#3363) Oneill90


Oneill90
csendes tag

Sziasztok!
Samsung A5 2017-es verzióm van, OTA-n frissítettem 7-es Droidra. A Microsoft Office alkalmazásokkal van bajom. Ezek a gondok megvoltak ugyan úgy 6-os Droid esetén is. Tehát nem a frissítést okolom (egyenlőre) érte.
Excel, Word, használhatatlan. Elindítom, megnyitnék az O365-ös fiókomból egy file-t és lefagy az alkalmazás. Hol lehet használni, hol nem. Kis idő múlva kiírja, hogy "A(z) Excel alkalmazás nem válaszol"
Word dettó ugyan ez. Gyárilag előtelepített alkalmazások voltak, de az első indításkor átdobott az áruházba, hogy frissítsem a teljes verzióra. Ez megtörtént. Eltávolítani nem tudom sem az Excel-t sem a Word-öt, csak kikapcsolni, illetve a frissítéseket kikapcsolni.
Hogyan lehetne eltávolítani a gyárilag telepített bloatware office komponenseket, kitisztítani minden szemetet, amit hagyhatott maga után és feltenni áruházból egy fullos, nem ráfrissítős féle office pakkot?
(Fizetett O365 licence-em van és használnám is munkámhoz...)
Minden észrevételt köszönök!

(#3364) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv!
Tegnap vettem át az A5 telómat.
Azt szeretném kérdezni, hogy az AOD ha mindig rajta van nagyon meríti az akksit?
Köszi!

(#3365) Oneill90 válasza Tommyka21 (#3364) üzenetére


Oneill90
csendes tag

Jelentős különbség nem erezhető ki és bekapcsolt AOD között akkuidőben. Napi kb 4-6% lehet kb az AOD. Zsebben amúgy is ki van kapcsolva.

(#3366) Tommyka21 válasza Oneill90 (#3365) üzenetére


Tommyka21
tag

Köszi :D !

(#3367) kasata91


kasata91
tag

Létezik, hogy ma feltettem amit ajánlott egy kisebb 89MB-os frissítést , és azóta a telefonhívásokat az oldalsó hangszóróból hallom? (nem, nincs kihangosítva)

Trust me I'm an engineer

(#3368) leslieke válasza kasata91 (#3367) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mikori ez a frissítés? Nekem nem jelez újabbat a telefon,.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3369) gerner1 válasza kasata91 (#3367) üzenetére


gerner1
veterán

Nem írtad, hogy milyen CSC -re kaptad. Így nehéz, érdemi véleményt megfogalmazni ...

(#3370) Almonen


Almonen
aktív tag

Nekem se ír ki semmit, magentás A5.

Egyébként pár hete 50 és 80 % között tartom az akksit, majdnem két óra SOT jön össze amiben van messengerezés, youtube és twitch bőven. Szerintem ez elég jó átlag

(#3371) kbadam4 válasza kasata91 (#3367) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Próbálj meg egy restartot. Nekem fordított volt a probléma múlt héten:

Még a csengőhang is a belső hangszóróból szólt, még akkor is, ha pl. beszélgetés ki lett hangosítva, vagy ha zenét játszottam le, csak a belső szólt, a külső soha!

Újraindítás (Reset) megoldotta a problémát!

(#3372) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok.
Miért leher az hogy hívásnál nem sötétül el a kijelzo mikor a fülemhez rakom mindig ujra kell indítanom a telot hogy jó legyen...

Galaxy S23 Ultra

(#3373) RichieTri válasza gabenh (#3372) üzenetére


RichieTri
senior tag

ugyanez volt nálam mikor felraktam az új droidot, wifiről...

úgy oldódott meg, hogy a PC-re feltettem a Smart Switch nevű samsungos cuccot és aon keresztűl javítottam a OS-t. azóta is jó

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#3374) _IceBird_ válasza RichieTri (#3373) üzenetére


_IceBird_
tag

Szia! Ezzel a javítás funkcióval újra is telepíti a telefont? Nálam is ez a probléma és jó lenne ha nem kellene újra húzni a rendszert vagy újra beállítani mindent.

(#3375) Chamoro


Chamoro
tag

Azt megmondaná valamelyikőtök mi az a fontos hívás? Csak néhány hívott félnél írja ki.

(#3376) leslieke válasza Chamoro (#3375) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én még nem is láttam ilyet. Csak olyat, hogy nem spam tevékenység.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3377) RichieTri válasza _IceBird_ (#3374) üzenetére


RichieTri
senior tag

ha előtte csinálsz egy -nemistudomhogyhívják- rendszer mentést??? akkor valamennyire visszarakja azt az állapotot.
egyébként igen, teljesen újrahúzza az OS-t

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#3378) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Van valakinek ilyen 360° TPU tokja?
Ezt hogy kell elképzelni? A kijelzőt is fedi a tok? Akkor hogyan lehet használni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3379) sfdrakex válasza DrBubo77 (#3378) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elől hátul szilikon tok. Gondolom eleje vékony és még ezen keresztül is érzékel a telefon.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3380) manoska válasza DrBubo77 (#3378) üzenetére


manoska
tag

Szia Nyugodtam vedd meg, tökéletes . Több telefonomon is használtam, érzékel rajta keresztűl is a kijelző!

(#3381) SpeedHUNGARY


SpeedHUNGARY
aktív tag

Sziasztok!

Más is tapasztalt olyat, hogy görgetésnél érzéketlenné válik középtájon a kijelző. Egyelőre csak Facebook használat közben jelentkezett. Aztán ki-belépés megoldja, de gyakran jelentkezik.

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#3382) sfdrakex válasza SpeedHUNGARY (#3381) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam eddig nem volt ilyen probléma, de csak 2 hónapos a telóm.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3383) SpeedHUNGARY válasza sfdrakex (#3382) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Ez pedig egy hónapos kb. Nemtom mitől lehet...

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#3384) gerner1 válasza SpeedHUNGARY (#3383) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve (wipe cache partition) ?

(#3385) Almonen válasza gerner1 (#3384) üzenetére


Almonen
aktív tag

Mire jó a cache törlés?

Rajtam kívül más is fontolóra vette a következő A5 beszerzését is? 😁

(#3386) gerner1 válasza Almonen (#3385) üzenetére


gerner1
veterán

Sajnos nagyon sok app, rengeteg szemetet termel, és hagy maga után a gyorsítótárban. Az élen a pofakönyv, és a pofa-messenger áll. Továbbá, nem kivétel az insta, wiber, és sajnos most már a youtube is. De, értelem szerűen vannak még ezeken kívül is.
Egy jelentősen feltelt gyórsítótár, temérdek hibát okoz, de nem csak ezen.... - hanem az összes android -os készüléken. A működési anomáliák zömét, ide lehet visszavezetni. Ezért érdemes, a napi netezés mértékével egyenesen arányosan sűríteni, ennek a karbantartási műveletetnek az elvégzését. Az app -ból való kilépés →majd újraindítás, esetleg a teló újraindítása ezért nyújt csak látszólagos megoldást (nem hoznak tartós eredményt..), mert azzal nem törlődik a gyorsítótár tartalma. Ugyanakkor, nem csak ezekre van hatással, de az egész OS működésére, és az üzemidőre is. Feltelt gy.tárral a SoC többet dolgozik, és ez többletfogyasztást (is) eredményez.

(#3387) leslieke válasza Almonen (#3385) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én biztosan nem veszem meg a következőt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3388) SpeedHUNGARY válasza gerner1 (#3386) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Hogyan törölhetem?

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#3389) gerner1 válasza SpeedHUNGARY (#3388) üzenetére


gerner1
veterán

Belépsz Recovery -be : Készülék teljesen kikapcsol. Utána megnyomod egyszerre -és nyomva tartod- a Hang-FEL + HOME + Bekapcs gombokat. Amikor rezdül egyet a készülék, akkor elengeded őket. Innen kb ~28-50sec mire beadja a Recovery menüjét. Amennyiben ettől több idő telik el, és nem adja be, akkor érintsd meg jobb alul a vissza gombot. A listában kiválasztod a wipe cache partition -t, és aktíválod, majd reboot. A menüben mozogni a hangerő gombokkal tudsz (esetleg a kijelzőn az újjadat húzva), aktíválni pedig a bekapcs gombbal.

Arra vigyázz, hogy ne a wipe data partition -t aktíváld, mert az töröl mindent a készülékről (FR -rel egyenértékű..) !!!

[ Szerkesztve ]

(#3390) csaba1203 válasza gerner1 (#3389) üzenetére


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Öcsémnek szeretnék készüléket ajánlani Lumia640 leváltására.
A kérdésem annyi lenne,hogy mennyire nőtte ki a régi Samus betegségeket ez a telefon?
Nekem anno S3-am volt de idővel szinte állandóan kifagyott valamiért ezt leszámítva meg voltam vele elégedve.
A mostani telefonját a relatív gyorsasága és megbízhatósága miatt szerette de mivel a windows-nak vége így muszály váltania.

(#3391) gyeniko válasza csaba1203 (#3390) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem S5-öm van, 22 hónap alatt egyszer sem fagyott le. A feleségem ilyen A5-öt használ 1 hónapja, neki sem fagyott még le.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3392) csaba1203 válasza gyeniko (#3391) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi!
A másik kérdésem az lenne nem mindennapos de alkalmankénti navigálásra ugye lehet használni nem fog beégni a kijelzője?

(#3393) Monster256


Monster256
újonc

Sziasztok! Szettnék vásárolni egy Samsung Galaxy A5 2017-et a Telekom-nál, és az lenne a kérdésem hogy a Telekom-osok a 7.0-ás Androidot megkapták már, és 8.0-ra várható majd rá vagy a 7.0-a lesz az utolsó nagy frissítés a készülékre.

(#3394) gyeniko válasza csaba1203 (#3392) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt nem tudom, de a környezetemben még senkinek nem égett be az amoled kijelzője. Vásárold 2 év garival, ha be akar égni, már ezt megelőzően be fog és akkor gariban cserélteted a kijelzőt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3395) leslieke válasza csaba1203 (#3392) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem fog.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3396) gerner1 válasza Monster256 (#3393) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, a Magyar Telekom -os régiókód (TMH) is megkapta már, a 7.0 -ás főverzió update -et. Várhatóan ezek a készülékek fognak 8.0 -ás főverzió frissítést kapni.

(#3397) gerner1 válasza csaba1203 (#3392) üzenetére


gerner1
veterán

A kijelző beégés nem válogat a telefonok között. Minden típusnál megtalálható, és leginkább a statikus grafikai elemeket használó app -ok miatt van, amelyhez hozzájárul az indokolatlanul magas fényerő használata is (ezek itt például beégett szifon kijelzők ...)

(#3398) Almonen válasza gerner1 (#3386) üzenetére


Almonen
aktív tag

azért ez durva hogy cache partiont az usernek kell törölni a sok szemét után ami bele kerül :/

leslike: nem jött be az A5?

(#3399) leslieke válasza Almonen (#3398) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs vele gond, de inkább átmegyek céges telefonon is a másik rendszerre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3400) GEPESZ66 válasza Almonen (#3398) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Recovery-ből törlitek naponta a gyorsítótárat, vagy miként?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.