Hirdetés

2018. október 21., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-07 17:44:24

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 (2017)

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
PAN (Telenor) - 2018-09-01 (8.0.0)
VDH (Vodafone) - 2018-09-01 (8.0.0)
XEH (független) - 2018-09-01 (8.0.0)
TMH (Telekom) - 2018-08-01 (8.0.0)

Kérdés előtt használd a keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5001) mr bauer válasza ollie (#5000) üzenetére

mr bauer
(őstag)

Nem igaz! Az oldal infója szerint 3cm-el nagyobb az A8 :)
Am igazad van abban hogy nem phablet. Saját véleményt mondtam,hogy nekem már nagy,kényelmetlen az egykezes használat. A 2017-es A5 -öt sem mindig tudom fogásváltás nélkül használni,az A8-at meg biztos hogy nem, a hosszabb kijelző miatt.
Ez az én problémám,tapasztalatom. Ettől függetlenül jó telefon sztem az A8,de nem váltok rá.

Samsung galaxy A5(2017)

(#5002) gerner1 válasza mr bauer (#5001) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Ennyi az a "3cm" különbség pontosan : -LINK- ... - én 3mm -t, és ~14mm -t látok ...

(#5003) mr bauer válasza gerner1 (#5002) üzenetére

mr bauer
(őstag)

Igaz! :)
Ettől még marad a véleményem :)

Samsung galaxy A5(2017)

(#5004) Vitaqo válasza mr bauer (#5003) üzenetére

Vitaqo
(senior tag)

Nem leszólni akarom, de ez az A8 max csak szebb, de nem jobb. Nekem.

(#5005) Almonen válasza Vitaqo (#5004) üzenetére

Almonen
(tag)

Egyet kell értsek, újra.

Nekem bumfordi ez az új A8. Nem jön be.

(#5006) Stellaway

Stellaway
(kvázi-tag)

Nálam a Baby_Redblacknél az időjárás ikonja teljesen átlátszó. Szóval valószínűleg témafüggő, és nem bug.

Aláírom

(#5007) German_TD válasza gerner1 (#4981) üzenetére

German_TD
(őstag)

Sziasztok!

gerner1, köszönöm a tippet, meg is rendeltem egy fekete S7-et.

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7: powered by Android OS 8.0.0 / Ego sum via, veritas et vita. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar!

(#5008) gerner1 válasza German_TD (#5007) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

👍 Nincs mit. Találkozunk abban a topikban is ...

(#5009) gyuri2008

gyuri2008
(PH! addikt)

A gyorstőltés mennyire viseli meg a telefont?

(#5010) Yasuji válasza gyuri2008 (#5009) üzenetére

Yasuji
(lelkes újonc)

Nem hiszem, hogy 1-2 év használat után borzalmasan elgyengülne az akku. Viszont a sima töltés is JÓVAL gyorsabb az alap töltővel, mint gyorstöltésre képtelen telefonon, vagy gyorstöltésre képtelen töltő használatával. A gyorstöltést szerintem inkább akkor érdemes használni, ha sietsz valahova. (Mondom ezt úgy, hogy nekem hónapokig be volt kapcsolva, mert megfeledkeztem róla)

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#5011) gerner1 válasza Yasuji (#5010) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

+1 👍

(#5012) mr bauer válasza Yasuji (#5010) üzenetére

mr bauer
(őstag)

Hirtelen azt sem tudom hol van a menüben ez az opció :D Nem még akkor,ha sietek valahová :)
Egyébként egyetértek,ennél a telónál a normál töltés is gyorsabb sokkal.

Samsung galaxy A5(2017)

(#5013) Yasuji válasza mr bauer (#5012) üzenetére

Yasuji
(lelkes újonc)

Egy gyorskapcsoló sokkal jobb lenne, nagyon hülyén helyezték el a kapcsolót, még a beállításokban sem lehet rákeresni. Reméltem, hogy a nougat frissítés után már könnyebben váltható lesz, de úgy látszik továbbra is lassabb a kapcsolót megkeresni, mint actually feltölteni a telefont.

(#5014) leslieke válasza Yasuji (#5010) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Egyetértek. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5015) Donki Hóte válasza mr bauer (#5012) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

Pont ezért két töltőt és két kábelt használok :)

Van egy brutális 5 amperes töltőkábelem a gyári töltőbe dugva és a gyári kábel egy (nem FastCharge-os) sima töltőbe van dugva.

A telefonon be van állítva a gyorstöltés, ha kell a gyorstöltés, akkor megy a gyorstöltős kábel a telefonba, ha van idő töltögetni, akkor a lassú töltőre dugom a telefont :K

15 éve a PH!-n :-)

(#5016) Almonen válasza Donki Hóte (#5015) üzenetére

Almonen
(tag)

Sima és gyors töltés is jó.Azt hiszem ez volt az első piacra dobott készülék a Samunál a Note 7 fiaskója után, látszik is nagyon át lett gondolva ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#5017) leslieke válasza Donki Hóte (#5015) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ettől jobb lesz valami?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5018) Donki Hóte válasza leslieke (#5017) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

Igen, nekem lesz jobb, nem kell állítgatni az akku beállításoknál a gyorstöltést ki és be :K

(#5019) leslieke válasza Donki Hóte (#5018) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Az oké, de van egyáltalán értelme ennek? Jobb lesz az üzemidő, vagy az akku jobban bírja?

(#5020) Donki Hóte válasza leslieke (#5019) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

Ezt most komolyan kérdezitek?

Mitől lenne jobb az akkuidő? Nem történik más, mint az, hogy nem szoftveresen kapcsolgatom a dolgot egy menü alján, hanem félálomban is látom, hogy a fehér, vagy a fekete kábelt dugom a telefonba.

(fehér: gyorstöltés; fekete: lassú töltés)

(#5021) leslieke válasza Donki Hóte (#5020) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Vagyis semmit nem nyersz, mindegy hogy töltöd.
Köszi, ezt akartam tudni.

(#5022) Donki Hóte válasza leslieke (#5021) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

Igen így van, jól mondod :R

Objektív haszna nincs, csak annyi haszna van, hogy kevésbé tudom összecserélni a töltési módokat.

[ Szerkesztve ]

(#5023) saelin

saelin
(PH! kedvence)

Üdv.

Teló vásárlás előtt állok és az a5 is képbe került.
Mi most a legfrissebb android verzió ami elérhető rá? Esetleg van rá esély, hogy kap attól újabbat?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5024) Stellaway válasza saelin (#5023) üzenetére

Stellaway
(kvázi-tag)

7.0, és igen, megkapja az oreot is

Aláírom

(#5025) gerner1 válasza saelin (#5023) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

7.0 van jelenleg. Biztosan megkapja még a 8.0 -át.

(#5026) saelin

saelin
(PH! kedvence)

Az igen, jó pörgős topic! Köszönöm szépen. :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5027) Almonen válasza saelin (#5026) üzenetére

Almonen
(tag)

Kint van már az idei A széria is ugye, A8 néven, de túlzottan nagy előrelépés nincs. Cikk is van :) és méregdrága. Szóval, nyilván te döntesz mit veszel, de pl. S7, ahogy már mondták, 97e függetlenül telekomban, nem rossz :)

(#5028) leslieke válasza gerner1 (#5025) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Csak az a kérdés mikor. :)

(#5029) gerner1 válasza leslieke (#5028) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Június környékére saccolom . Korábban nem sok esélyt látok, mert más nagyobb tesók előrébb vannak, és amíg azokon az összes CSC -re kiadja a Samsung, az típusonként kb ~1,5 hónap. Szóval, az első valamelyik -zászlóshajóra- hivatalos kiadás után, lehet kalkulálni. Note 8, S8, S7 ... -ezek mind előtte vannak, és jelenleg még nincs hivatalos, végleges release ...

[ Szerkesztve ]

(#5030) German_TD válasza leslieke (#5028) üzenetére

German_TD
(őstag)

Várhatóan tavasszal, legkésőbb nyáron. :)

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7: powered by Android OS 8.0.0 / Ego sum via, veritas et vita. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar!

(#5031) ollie válasza Almonen (#5027) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Én a nagyobb kijelzőt ugyanakkora készülékházban, valamint a jóval erősebb SoC-ot azért nem kis előrelépésnek nevezném.

[ Szerkesztve ]

(#5032) leslieke válasza ollie (#5031) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

:K

(#5033) leslieke válasza gerner1 (#5029) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Költői volt a kérdés, elég lassan terjed az oreo.

(#5034) Mcrazy

Mcrazy
(fanatikus tag)

Nem tudom mit vártok az Oreo-tol. Nem lesz jobb tőle ez a telefon. Kitkatt óta minden telefon azzal a legjobb, amivel kijött.

Üdv: Mcrazy

(#5035) leslieke válasza Mcrazy (#5034) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Én valószínűleg le is cserélem addigra, mire kijön az oreo.

(#5036) gerner1 válasza Mcrazy (#5034) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Én ezt erőssen vitatom.. De, ha Te így érzed a magad vonatkozásában, akkor neked legyen úgy...

(#5037) Yasuji válasza Mcrazy (#5034) üzenetére

Yasuji
(lelkes újonc)

Ha feleannyi előrelépés lenne az Oreóban, mint a Nougat frissítésben, már akkor megérné frissíteni (és várni azt a frissítést) pl. az ujjlenyomat olvasó sokkal jobb lett, az előlapi kamera is ég és föld (pláne a januári frissítés után) és még sok más. KK óta max azok a telefonok a legjobbak a release szoftverrel, amik nem bírták az LP-t vagy MM-t (és ezért csonkított szoftvert kaptak, ami miatt gondolhatná a user, hogy a korábbi verzió jobb volt)

(#5038) Donki Hóte válasza ollie (#5031) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

Az A8 azért nemcsak kijelzőben, hanem méretben is nagyobb kicsit, mint az A5 2017. [link]

Valóban van több előrelépés az A8-ban az A5-höz képest, de az ár/érték aránya nem jobb, mert elég drágára sikerült az A8.

Sőt, mivel az A8-ba két SIM kártya mellé már nem tehető pluszban memóriakártya, ezért aki dualsimes telefont keres, annak meg kell venni mégdrágábban a 64 GB-os verziót :(

(#5039) leslieke válasza Donki Hóte (#5038) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Hamar lejjebb megy az ára.

(#5040) gerner1 válasza Donki Hóte (#5038) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

"Sőt, mivel az A8-ba két SIM kártya mellé már nem tehető pluszban memóriakártya, ezért aki dualsimes telefont keres, annak meg kell venni mégdrágábban a 64 GB-os verziót"
- Erre is van már megoldás, néhány éve. Persze igényel kézügyességet, precizitást, stb ...

(#5041) Donki Hóte válasza gerner1 (#5040) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

Valószínűleg remegne a kezem, amikor egy (olcsó mobiltelefonnál többe kerülő :) ) 256 GB-os memóriakártyát elkezdenék tűreszelővel reszelgetni :B

Ettől függetlenül az ötlet jó, lehet, hogy egyszer (némi folyékony bétablokkoló elfogyasztása után :DDD ) megpróbálom :R

(#5042) gerner1 válasza Donki Hóte (#5041) üzenetére

gerner1
(PH! kedvence)

Nem véletlenül írtam, hogy milyen "egyéb kvalitás" sem árt. Továbbá, én biztosan nem a drága 256 -os microSD -n kezdeném a "begyakorlását". Alternatív opciónak pedig, léteznek órások, műszerészek, akik vállalják (nem mind ez igaz, de mások is már megcsináltatták...), csak keresni kell....

(#5043) ollie válasza Donki Hóte (#5038) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

3 milliméterrel magasabb, azt nem nevezném számottevőnek (1 mm-mel meg keskenyebb).

(#5044) VD válasza Donki Hóte (#5038) üzenetére

VD
(őstag)

"Sőt, mivel az A8-ba két SIM kártya mellé már nem tehető pluszban memóriakártya"
Ezt nem tudom honnan veszed, de a dual sim-es ugyan úgy lett megoldva mint a 2017-es generációnál, van egy plusz SIM tálca oldalt.

[ Szerkesztve ]

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#5045) ollie válasza VD (#5044) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Igen, a MA-s tesztben single SIM-eset teszteltek, és azért van ez a félreértés.

(#5046) PACSA75

PACSA75
(senior tag)

A lányomnak van ilyen telója, és valamelyik nap az aksi 20% nál járt amikor a telefon kikpacsolt, majd mikor visszakapcsolta már csak 5% on volt. Járt már valaki így? Ez valami beállítás (hidegben kikapcsolna)? Vagy esetleg vírus (valamelyik apk idézné ezt elő)? Megjegyezném hogy ezelőtt almás készüléke volt és az is produkált ilyet, ezért is gondoltam hogy talán valamelyik apk miatt történne. Előre is köszi a segítséget.

(#5047) mufflika

mufflika
(lelkes újonc)

Sziasztok. Videót szeretnék csinálni, de ezt írja ki.. Figyelmeztetés. A felvétel nem sikerült.
És kilép. Mi lehet?

(#5048) PACSA75

PACSA75
(senior tag)

Nem lehet hogy a tárhely ahova menti a képeket (videókat), megtelt?

(#5049) mufflika válasza PACSA75 (#5048) üzenetére

mufflika
(lelkes újonc)

20gb tárhely van üresen. Sd kártyát nem használok.

(#5050) leslieke válasza PACSA75 (#5046) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Hibás visszajelzés, előfordul.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.