Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) 1egaly válasza gerner1 (#3498) üzenetére


1egaly
aktív tag

Ajaj,akkor az utálatosmagenta boot kép megmarad!? :U

(#3502) gerner1 válasza 1egaly (#3501) üzenetére


gerner1
veterán

Miért maradna meg? Másik CSC -re kiadott firmware -ben, teljesen más a boot animáció, és a "hangorgia" ...

(#3503) VD válasza Vitaqo (#3492) üzenetére


VD
őstag

Note 8 gyári háttér
[link]

(#3504) Almonen


Almonen
aktív tag

Május óta van meg a telefon, még sosem merült le teljesen. Van értelme lemeríteni? Olvastam régebben hogy nagy ritkán nem árt.

(#3505) VD válasza Almonen (#3504) üzenetére


VD
őstag

Nincs! Pont, hogy árt a li-ion/polymer akkumulátoroknak ha a teljesen lemerítik.
Az ideális az lenne, ha 80 és 50% közötti tartományban lenne használva, majd töltve. Érthető okokból, ez kivitelezhetetlen!
De már az is elég ha a szélsőségek kerülve vannak. Az egész éjszakás töltés, teljes lemerítés. Ezekkel lehet rövid idő alatt kinyírni az akkumulátort, de legalábbis rontani a tényleges kapacitáson.

(#3506) atosan


atosan
addikt

Na, ma vettem a feleségemnek egy A5-öt Telekomtól. Megerősíthetem, hogy független :)
Smart Switch átvitt mindent, ami kellett.
Első kérdés: az AOD vagy bekapcsolva van, vagy kikapcsolva? Nem találtam azt a lehetőséget, hogy pl kijelző kikapcsolás után csak 10 másodpercig működjön, vagy ha jön üzenet, szintén pl csak 10 másodpercre villanjon fel.

Maine coon

(#3507) Almonen válasza VD (#3505) üzenetére


Almonen
aktív tag

Köszönöm szépen :)

(#3508) ollie válasza Vitaqo (#3492) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gyárilag nincs ilyen az S8-ban. Ez nem valami szolgáltatós (AT&T?) háttér?

(#3493) Gabis: érdemes megvárni (kb 2 hónap múlva jelenik meg), de az is kérdés, hogy mennyit akartok kiadni mobilra. Az A5 2017 140k-n kezdett, most 90 körül lehet elhozni. A következő verzió valszeg még drágábban fog kezdeni az Infinite Display miatt.

(#3501) 1egaly: a függetlenítéssel semmi sem változik a szoftverben, csak éppen bármilyen sim kártyát használhatsz onnantól kezdve. De amint előttem írták, fel lehet tenni független romot is.

(#3504) Almonen: gyakorlatilag nem tudod teljesen lemeríteni, hacsak nem teszed a polcra több hónapra vagy fél évre "lemerült" állapotban. Amikor a telefon kikapcsol magától, mondván, hogy lemerült az akku, még mindig van szufla az akkuban, csak épp azért jelez kevesebbet a valóságos töltésnél, hogy ne tudd lemeríteni teljesen.

(#3506) atosan: AOD-nál csak állandó be-, vagy kikapcsolt állapot van

[ Szerkesztve ]

***

(#3509) Gabis válasza ollie (#3508) üzenetére


Gabis
őstag

A 2017-es mostani ársávja lenne a jó. Mire a 18-as is ebbe kerül, lehet már nemsokra rá jön a 19-es. Ördögi kör, nameg addig nem tudom a 640-et hányszor vágja falhoz :D

(#3510) ollie válasza Gabis (#3509) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1 évet kéne várnod, hogy a következő széria lemenjen 90-100k környékére.

De amúgy nagyon jó lett az idei verzió, 90k-ért nagyon jó ajánlat. A feleségem imádja.

[ Szerkesztve ]

***

(#3511) Gabis válasza ollie (#3510) üzenetére


Gabis
őstag

A kamerájától tartok kicsit. Van egy mopszunk és imádja fotózni... :B

(#3512) atosan válasza ollie (#3508) üzenetére


atosan
addikt

Köcce :R

Maine coon

(#3513) DrBubo77 válasza Gabis (#3511) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem vagyok egy profi fotós, de szerintem elég jó képeket készít.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3514) Gabis


Gabis
őstag

Mennyire fluid a rendszer a 3 GB memóriával? Nem zárogatja be az appokat mint a Huawei hasonló méretű memóriás készülékei. Böngésző tartja az oldalakat vagy újratölt?

(#3515) gyeniko válasza DrBubo77 (#3513) üzenetére


gyeniko
őstag

Korábban kérdeztem, de még nem kaptam választ erre:
"Létezik, hogy az A5 fényképezőgép alkalmazásában nem állítható, milyen módon működjön a fókuszálás (pl. középre súlyozott, mátrix, pontszerű, mint a Galaxy S5-ön)?"

Ha ez igaz, akkor csak nagyon műkedvelő képeket tudhat készíteni, én még a Galaxy S5-tel is elégedetlen vagyok ezen a téren.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3516) Gabis válasza gyeniko (#3515) üzenetére


Gabis
őstag

Az a fénymérés lesz szerintem, nem fókusz.

(#3517) Gabesz1019 válasza gyeniko (#3515) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Professzionális módban lehet állítani. Mátrix, pont, középre súlyozott. Ezek vannak.

(#3518) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Annyira megtetszett öcsém telefonja,hogy én is beruháztam egyre :D
Egy LG4-et váltottam és azt kell mondjam nem bántam meg.
Bár megfogadtam,hogy S3 után soha többé Samu de hát ők is fejlődtek úgy tűnik.
Nougát van rajta gyárilag és 2017.09.17-én gyártották sokat nem pihent raktárban.
Az igényeimet maximálisan kielégíti talán fotózásban gyengébb de szabadban jó fényviszonyok mellett jó képeket lehet vele készíteni.
Egyenlőre nyúzom rendesen de üzemidőm klasszisokkal jobb lesz azt látom már.

(#3519) atosan


atosan
addikt

Adott két Samsung telefon, mindegyikbe más-más gmail fiókkal bejelentkezve. Ha ebbe a két eszközbe egy azon Samsung accountal jelentkezem be lehet valami katyvasz?

Maine coon

(#3520) Vindex


Vindex
tag

Egy körülbelül 500 km es úton mennyi mobiladatforgalmat használ el a Google térkép, vagy lehet ezt egyáltalán mérni? Ha nincs letöltve az útvonal, úgy értem.

(#3521) gyeniko válasza Vindex (#3520) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezt nem tudom, de a navigáláshoz szerintem nem kell adatforgalom.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3522) Zoja™ válasza Vindex (#3520) üzenetére


Zoja™
őstag

Olyan 200 mega környékén lehet, legalábbis nekem cirka 50-60 megát evett 130km-en.

(#3523) glacious válasza Vindex (#3520) üzenetére


glacious
addikt

Jobb, ha előre letöltöd a kívánt térképeket :) Ha kell az extra forgalominformáció, az nem fog sokat.
Amúgy a részletességtől függ, hogy mennyi szintet/réteget kell letöltenie stb.

[ Szerkesztve ]

(#3524) pitiless válasza Vindex (#3520) üzenetére


pitiless
senior tag

Nálam Waze havi 2-3000 km esetén sem evett többet, mint 2-300 MB. De google mapsnél akár a teljes országot letoltheted előre.

(#3525) 1egaly válasza ollie (#3508) üzenetére


1egaly
aktív tag

Ha a független romot felteszem,akkor esetleg utána vissza lehet tenni a Telekomost?(Nem működne a Telekomos alkalmazás vagy mittunomén..)
Szóval lehet ide-oda rakni((nem beszélve arról,hogy a Tés még csak augusztusi)
Kösz a választ!

(#3526) glacious válasza 1egaly (#3525) üzenetére


glacious
addikt

Minden működik, sőt.
Viszont minden csc váltás teljes visszaállítást csinál.

[ Szerkesztve ]

(#3527) gerner1 válasza 1egaly (#3525) üzenetére


gerner1
veterán

Mindegyiket vissza lehet rakni, és amelyik single CSC -s régió, annak a firmware -jével a készülék aktív CSC -je is "visszaáll". Tehát, a Telekom -os, és a Telenor -os esetében az aktív CSC is visszaáll az eredetire (TMH , PAN), mert ezek single-CSC -sek. De, Vodafone -ost nem lehet, mert az (VFG) multi-CSC -s, és abban nem a VDH az alapértelmezett régió-kód.

(#3528) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok, egy ilyen készüléken gondolkodom. Az értesítési LED-et szeretném kiváltani az AOD-vel. Tud ez olyat, hogy ha email,SMS, elmulasztott hívás van, akkor az megjelenjen folyamatosan, de egyéb esetben ne legyen semmi a képernyőn? Nem kell óra, dátum, töltöttség, semmi.
Köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3529) ollie válasza zjuhasz (#3528) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tud olyat.

***

(#3530) sfdrakex válasza zjuhasz (#3528) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

6-8 óra alatt 2-3%ot merült éjjel a telóm. AOD fogyasztása minimális, a teló akku használata nagyon jó, 30 órát simán megy, 3-5 óra kijelző idővel, 2-4 óra telefonálással. Szóval nem gáz ha óra dátum megy mindig.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3531) zjuhasz válasza sfdrakex (#3530) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

de mellé megjelennek az értesítések? Esetleg külön jelezve, h email v sms, vagy nem fogadott hívás jött?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3532) saeed8


saeed8
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. A mintával való feloldást szeretném beállítani, de ha beállítom 3 lépésben lehet feloldani. Megnyomom valamelyik gombot, megjelenik egy képernyő amin el kell húznom az ujjamat, majd csak ezután látom meg azt a képernyőt amin mintával fel tudom oldani. Az lenne a kérdésem, hogy van-e mód, hogy a gomb benyomása után rögtön azt a képernyőt lássam amin a pöttyök vannak a minta lerajzolásához.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#3533) trobi28 válasza saeed8 (#3532) üzenetére


trobi28
addikt

Miért nem állítasz be ujjlenyomatot mintával. Odaérinted az ujjad, felold a kijelző (nem kell megnyomni a home gombot). Ha azzal az ujjaddal nyomod meg a home gombot, amelyik nincs felprogramozva, vagy csak valamilyen oknál fogva nem tudja beolvasni az ujjlenyomatodat, akkor kéri a jelkódot :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3534) Mcrazy válasza zjuhasz (#3531) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!

Persze, megjelennek az értesítések az AOD-n és ha ráböksz mindjárt meg is nyitja az alkalmazást.

Üdv: Mcrazy

(#3535) saeed8 válasza trobi28 (#3533) üzenetére


saeed8
csendes tag

Idáig így volt, de az a helyzet nem vagyok megelégedve az ujjlenyomat olvasóval. Mióta 7.0-ra frissült a telefon, meg kell mondjam jobb lett mindenképp. De sajnos még mindig az a helyzet, hogy 10-ből 5-ször nem sikerül elsőre feloldani, illetve ha picit is nedvesebb az ujjam szinte egyáltalán nem reagál. Többször is vettem fel ujjlenyomatot de akkor sem valami jó. Bosszant az-az igazság, ezért is gondolkodtam más feloldásban.

P9 lite 2016-ról váltottam, ami lehet, hogy semmiben de ebben nagyon odébb van az A5-től.

(#3536) trobi28 válasza saeed8 (#3535) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem meg meglepően pontos. Eddig 10/10 az arány, szerintem még nem volt olyan, hogy nem oldotta fel :) Pedig én is kényes vagyok erre. Valami vagy működik, vagy nem. Iphone 6 -on pl kikapcsoltam, mert vacak volt. Iphone 6s, 7 -en már rendben működött ;)
Szerintem töröld az összes rögzített ujjlenyomatot, és vedd fel újra. Én úgy szoktam, hogy 1 ujjat 2x :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3537) Gabis válasza saeed8 (#3535) üzenetére


Gabis
őstag

Helló, meg szabad kérdezni miért váltottál?
Fotózás terén mik a tapasztalataid a P9 lite-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#3538) csaba1203 válasza sfdrakex (#3530) üzenetére


csaba1203
addikt

Két nap után nekem is hasonlóak a tapasztalataim de mivel még kell pár töltési ciklus,hogy beálljon az akksi biztos vagyok benne,hogy simán hozható a 6 óra kijelzőidő a két nappal is.
Ez pont duplája az előző telefonomnak.

(#3539) Donki Hóte válasza zjuhasz (#3531) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vagy megjelennek, vagy nem jelennek meg az értesítések :(

Amióta a 7.0 van az én telefonomon, azóta inkább nem jelennek meg nekem az értesítések az AOD felületén :O Az igazán fura az, hogy tízből egyszer mutatja, kilencszer meg nem.

Tudja, hogy van valami, mert amikor megemelem a telefont, akkor rezgéssel mindig jelzi, hogy volt esemény, de az AOD-n legtöbbször nem mutat semmit :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3540) Mcrazy válasza Donki Hóte (#3539) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az lehet, mert nálam még 6.0.1 van. Nem frissítettem, nem követtem el még 1x azt a hibát, amit a 2015-nél. A jó kis Kitkat-et odadobtam a bugos Lolly meg Marshmallow-ért.

Üdv: Mcrazy

(#3541) Bubu82


Bubu82
csendes tag

Üdv!

Merő véletlenségből került hozzám második szürkebarát duos arab emirated.A kérdésem az lenne,hogy miért nem akar tovább lépni 6.0.1egyröl. Már egy hete használom.Az elődje már 7.0 án volt elég hamar. Erre is meglesz vagy valami gond van vele? Hiába keresek manual szerinte ez a legfrissebb.A válaszokért ezer hála.

[ Szerkesztve ]

(#3542) atosan válasza Bubu82 (#3541) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
A duo nem biztos hogy megkapja, vagy jóval később. Az A3-ból kiindulva.

Maine coon

(#3543) Almonen


Almonen
aktív tag

Mennyire tesz rosszat neki ha töltés közben használja az ember?

(#3544) atosan válasza Almonen (#3543) üzenetére


atosan
addikt

Semennyire. Néhány gyártónál előfordul, hogy az érintő nem annyira érzékeny, esetleg kicsit lasabb. Feleségem két éven át használt A3 2015-öt rendszeresen töltés közben is, nem panaszkodott.

Maine coon

(#3545) Themes válasza Drughi (#3204) üzenetére


Themes
aktív tag

Sziasztok. Feltettem a legújabb frissítést ma, de én úgy érzem hogy kicsit lassult tőle a telefon, meg pl egy két app jóval lassabban nyílik meg.
Valakinek valami észrevétel, vagy hasonló?
Amúgy most ezt rakta fel:

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#3546) gerner1 válasza Themes (#3545) üzenetére


gerner1
veterán

Ilyenkor, érdemes törölni a gyorsítótárat (wipe cache partition) a recovery -ben.

(#3547) leslieke válasza Themes (#3545) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem vettem ezt észre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3548) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Ez lehet nagyon buta kérdés (annyira, hogy még a Google sem segített) de a fekete szín be tud égni? Substratummal fekete témát használok és így az alkalmazások meg úgy általában minden fekete és aggódom, mert a sötét szürke már most nagyon ronda a kijelzőmön.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#3549) gerner1 válasza Yasuji (#3548) üzenetére


gerner1
veterán

AMOLED kijelző esetén nem. Ennek a technológiának az a lényegi mibenléte, hogy ahol fekete, ott az adott pixel megjelenítéseért felelős LED(ek) nem működnek, így nem is fogyasztanak.

(#3550) Yasuji válasza gerner1 (#3549) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Igaz, nem gondoltam volna ilyesmire, ha egy videóban valaki nem mondta volna, hogy ő a sötétszürke témát használja a fekete helyett, nehogy beégjen a kijelző. Azért gondoltam megéri biztosra menni :'D

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.