Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) #77646080 válasza GEPESZ66 (#3400) üzenetére


#77646080
törölt tag

Naponta azért túlzás lenne. :) Havonta egyszer érdemes.

Igen, a recovery alól.

[ Szerkesztve ]

(#3402) gerner1 válasza Almonen (#3398) üzenetére


gerner1
veterán

A cache egy része OS alól is törölhető, de csak az appok által gyorsítótárazottak, az OS -é nem. Valamelyik oldalra pl kirakva a gyári Samsung Eszköz karbantart... widget -et, egyszerű érintéssel aktíválhatunk egy-egy "általános tisztítást", amit elég sokan használnak is. OS alól, az app-cache ürítése pedig elérhető a : Beállítások →Eszköz karbantartása →Tárhely →jobb felül 3pötty →Tárhely beállításai →Eszközmemória →Gyorsítótár adatok →Töröl aktíválásával.
Ugyanakkor, a legtöbb műszaki cikkel kapcsolatban vannak karbantartási feladatok, amelyeket a tulajdonosnak (usernek) kell elvégeznie. Az autómmal kapcsolatban is elvárható, hogy pl az olajszintet rendszeresen ellenőrízzem, vagy a mosófolyadék szintjét, bizonyos évszakokban gyakrabban érdemes lemosni, a guminyomáson állítani h a több személlyel utazunk, stb,stb.... - és ezeket is a használat mértékével egyenesen arányosan ütemezve érdemes megtennem. Néha a notebookomat is ki kell pucolni, és újrapasztázni . Stb,stb,stb... Persze nem kell ezekhez feltétlen hozzáértőnek lenni, mert be lehet vinni az adott dolgot, annak szervízébe is, és ott helyettünk -pénzért- elvégzik.

(#3403) gerner1 válasza GEPESZ66 (#3400) üzenetére


gerner1
veterán

Megkockáztatom, hogy aki naponta min 2 - 2,5ó -át pofakönyvezik (elég sok, ilyen "függő" van....), és mindenhol megnézni a napi link, fotó, és beszúrt videó termést, annak könnyen lehet, hogy akár naponta is szükséges lehet ez a művelet. Ezért hangsúlyos az, hogy a napi nethasználat mértékével, egyenesen arányosan sűrített időközönként. Ezért nem lehet egzakt kijelnteni, hogy havonta, vagy hetente ennyi+annyi alkalommal, mert az mindenkinél más. Nem egyformák a felhasználói szokások, és ettől lesz képlékeny az ütemezés gyakorisága.

[ Szerkesztve ]

(#3404) Daneee14 válasza gerner1 (#3402) üzenetére


Daneee14
tag

Ide kapcsolódóan felmerült bennem az a kérdés, hogy a Beállítások - Eszköz karbantartása - Tárhely alatt a Tisztás során miért akarja a felhasználói adatokat (képeket, videókat, hangokat, ritkán használt alkalmazásokat) letörölni?? Ezeket a mappákat, app-okat nem lehetne védetté tenni? Vagy ne foglalkozzak vele és csak a gyorsítótár adatokat töröljem?

(#3405) gerner1 válasza Daneee14 (#3404) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs ötletem. Én csak a cache -t szoktam törölni, a recovery -ből.

(#3406) Jake00


Jake00
újonc

Sziasztok!

Múlt héten vettem át telefont. Sajnos most vettem észre, hogy a képernyőn foltok vannak, amik csak kikapcsolt állapotban látszanak. És legjobban akkor látszanak, amikor össze van fogdosva. Tapasztalt már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#3407) ollie válasza Jake00 (#3406) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vadonat újat vettél? Ha vizet csepegtetsz a kijelzőre,a foltoknál máshogy viselkedik a víz (előtte töröld tisztára)?

***

(#3408) Jake00 válasza ollie (#3407) üzenetére


Jake00
újonc

Media markt akcióban vettem múlt héten. Igen, a foltoknál a víz máshogy viselkedik.
Másik furcsaság, android 7 volt már rajta. Ezt valaki már visszavihette korábban?

[ Szerkesztve ]

(#3409) csaba1203 válasza Jake00 (#3408) üzenetére


csaba1203
addikt

Bontatlan csomagolás volt?

(#3410) ollie válasza Jake00 (#3408) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Újként nem kaphatsz bontottat. Ha fel volt bontva, vidd vissza. Egyébként meg valszeg a víztaszító réteg kopott meg a kijelzőn, ill. ha teljesen új volt, akkor eleve gyári hibásat kaptál (nem sikerült egyenletesen felvinni a réteget).

[ Szerkesztve ]

***

(#3411) Jake00 válasza ollie (#3410) üzenetére


Jake00
újonc

Köszönöm a választ. Ilyenkor mi a teendő? Garanciális ügyintézés?

(#3412) ollie válasza Jake00 (#3411) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha online rendelted, vidd vissza, állj el a vásárlástól, majd vegyél másikat. Ha személyesen vetted, erre csak 3 napod van, ha túl vagy rajta, valszeg szervizbe küldik kivizsgálni.

***

(#3413) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Most jutottam el oda, hogy vegyek egy tokot. Végül Gold Neon Flip lett, 2-3 órája van meg de már összekarcolta a fóliát a telefonon, úgy látszik mégsem veszem le róla. Még egy gyári Samsung fólián gondolkodom, az mennyire jó? (Régebben már beszéltek róla itt a kommentekben, de nem találom már, sorry)

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#3414) Vitaqo válasza Yasuji (#3413) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nekem jó a fólia. Csak a másodlagos kamerànàl vàlt le egy kicsit. 2500ft-èrt egèsz jó. Jobb mint az üveg. Mindenhol fed.

[ Szerkesztve ]

(#3415) barcsajani válasza Vitaqo (#3414) üzenetére


barcsajani
tag

Én üvegfóliával használom, nem igazán találtam olyat ami ennél jobban fedné a kijelzőt, mondjuk így is jobban bízok benne mintsem egy sima fóliába, hátra pedig egy Spigen tokot raktam, ennek nagyon jó a fogása is.
[link]

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#3416) Vitaqo válasza barcsajani (#3415) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Szépen felraktad! Nekem elvált a szélein. A fólia 99%-os lett.

[kép]

(#3417) Chamoro válasza gerner1 (#3389) üzenetére


Chamoro
tag

Ha törlöm a gyorsítótárat, én a telefonom működésén észreveszek bármit is? Erre a "wipe cache partition" ra gondolok. Újra bekell lépnem a programokba?

(#3418) gerner1 válasza Chamoro (#3417) üzenetére


gerner1
veterán

Ez relatív. Amennyibben már fel van telve rendesen, akkor az visszafogja az OS sebességét is. Tehát a törlés után -egy ilyen esetben- ismét "fluidabb" lesz a rendszer.
"Újra bekell lépnem a programokba?" ... - Nem kell.

(#3419) Chamoro válasza gerner1 (#3418) üzenetére


Chamoro
tag

Értem, akkor kipróbálom most. Már vagy 3 hónapja használom elég aktívan! Annyit észrevettem, hogy egy kicsivel gyorsabban merül :/

[ Szerkesztve ]

(#3420) tazo31 válasza Jake00 (#3408) üzenetére


tazo31
csendes tag

Én is Mediamarktban vettem, péntek óta használom. 7.0 Android van ezen is , hibátlanul fut. Először T-nél akartam megvenni ,de gyári független mellett döntöttem. Amit a T ad az is 7.0 droiddal fut már, sztem minden uj amit most veszel bárhol is vedd meg! Nekem a kijelző is hibátlan . Tök jó teló! Üveg fóliát rendelek Alliról! Esetleg rendelt már onnan valaki erre valót, tapasztalat? Erre gondoltam: https://www.aliexpress.com/item/3D-Curved-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Samsung-Galaxy-A5-2017-A3-2017-A7-2017-A320/32820409223.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.276.fZdo04

[ Szerkesztve ]

(#3421) Hallosz


Hallosz
senior tag

Sziasztok!
A következő a gondom, Gmail, e-mailek, naptár, névjegyek, csak teljesen rendszertelenül frissül. Leginkább akkor, amikor benne vagyok és manuálisan frissítem.
A 6,1 nél nem jelentkezett.
Megoldás? :F

Mert lakni, muszáj.

(#3422) Gabis válasza tazo31 (#3420) üzenetére


Gabis
őstag

A T-nél is függetlent kapsz.

(#3423) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogy a fenébe lehet kikapcsolni azt, hogy ne dobjon minden nap többször is értesítést az "Eszköz karbantartás" mert szerinte valami nagyon eszi az akksit és hasonlók? Hiába mentem be az értesítésekhez a beállításokban és kapcsoltam ki, továbbra is jön.

(#3424) gerner1 válasza Vasinger! (#3423) üzenetére


gerner1
veterán

Kapcsold ki az Alkalmazásfigyelő -t.

(#3425) Kitti14


Kitti14
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam születésnapomra egy okosórát, amihez le is töltöttem az alkalmazást és párosítattam is vele. Viszont azt vettem észre, hogyha bezárom az alkalmazást, akkor megszűnik a kapcsolat és nem kapom meg az órára az értesítéseket. Van valami mód arra, hogy egy alkalmazást ne lehessen bezárni, vagy figyeljek rá, hogy azt ne húzzam majd ki soha? :)

(#3426) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Frissült a Samsung Notes.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3427) Vasinger! válasza gerner1 (#3424) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt hol tudom megtenni? Sehol se láttam a beállításokban.

(#3428) gerner1 válasza Vasinger! (#3427) üzenetére


gerner1
veterán

Beállítások →Eszköz karbantartása →Akkumulátor →jobb felül 3pötty →Speciális beállítások →Alkalmazásfigyelő

(#3429) Vasinger! válasza gerner1 (#3428) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm szépen, jól el van rejtve... :R

(#3430) gerner1 válasza Vasinger! (#3429) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. Néha ezért érdemes, a beállításokban is használni a kereső lehetőséget.

(#3431) ollie válasza Kitti14 (#3425) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az alkalmazásváltóban tegyél rá egy lakatot (jobb felül van a 3 pötty, ott tapi az alkalmazások zárolására).

***

(#3432) Sam Sung


Sam Sung
csendes tag

Telenor-ra kijött a frissités!!!!

(#3433) barcsajani válasza Sam Sung (#3432) üzenetére


barcsajani
tag

Függetlenre is valami 50mb körüli frissítés az imént érkezett.

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#3434) Vindex


Vindex
tag

Valaki összekapcsolta már a telefont autó fejegységgel? Csak addig jutottam el, hogy telefonálni lehet, de mint képernyőtükrözést nem sikerült életre kelteni. Az okostelefon része a fejegységnek kiírja a Samsung-ot, de képet nem ad. Az autó ismeri a Mirrorlinket és az Andorid autot is. Valami alkalmazást kell telepíteni, de nem írja ki a nevét. Egy Suzuki Swift 2017-es autó lenne a játékos. Jó lenne a navit használni így. A telefont múlt hét szombaton vettem.

(#3435) PeterPH válasza Vindex (#3434) üzenetére


PeterPH
senior tag

Tedd fel az android auto appot. Az apkmirror oldalrol beszerezhető.

(#3436) Vindex válasza PeterPH (#3435) üzenetére


Vindex
tag

Az arm vagy az arm64 változatot?

(#3437) Donki Hóte válasza gerner1 (#3428) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha jól értem, akkor így kikapcsolásra kerül az Alkalmazásfigyelő.

Arra is van mód, hogy az Alkalmazásfigyelő maradjon aktív, csak ne dobáljon értesítéseket, arról, hogy hány alkalmazást zárt be :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3438) Kitti14 válasza ollie (#3431) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! :))

(#3439) gerner1 válasza Donki Hóte (#3437) üzenetére


gerner1
veterán

Elvileg az Értesítések -ben, ha kikapcsolod az értesítéseit, akkor nem volna szabad látni. Vasinger! épp ezt tette, de valamiért ennek nem volt hatása (nála). Esetleg Te is megpróbálhatod ugyan ezt, aztán kiderül.
Ezt leszámítva, nincs ötletem...

[ Szerkesztve ]

(#3440) Donki Hóte válasza gerner1 (#3439) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sem az Értesítések menüpontban nem találom az Alkalmazásfigyelő alkalmazást, sem az Alkalmazások menüpontban sem találom ezt az alkalmazást :U

Milyen néven keressem? Lehet, hogy valami más néven szerepel?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3441) gerner1 válasza Donki Hóte (#3440) üzenetére


gerner1
veterán

Listában nehezen megtalálható, és most én sem emlékszem a pontos névre. De, amikor a redőnyön megjelenik az értesítés, akkor azt balról →jobbra lassan elhúzva, a bal oldalon megjelenik egy fogaskerék. Ezt megérintve, rögtön ennek az értesítés beállításához léptet. Ez, más app -ok értesítéseire is igaz ...

(#3442) Donki Hóte válasza gerner1 (#3441) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, akkor ha legközelebb bepittyeg, akkor lefülelem az értesítési sávban :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3443) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy ha az eszközadminisztrátorok-nál bármit is szeretnék be-ki kapcsolni, akkor a "Beállítások leállt" üzenet fogad. Próbáltam már wipe cache partition törlést, gyorsítótár törlést, de nem oldódik meg. Nálam még a 6.0.1 van. Valakinek 5let az FR kivételével?

Üdv: Mcrazy

(#3444) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
Kétkártyás változatra lenne szükségem. Látom, hogy csak szürkeimportos van M.o-on, így a garancia szinte a nullával egyenlő. Ezért is érdekelne, hogy itt vannak-e, akik dual simes készüléket használnak és akadt-e velük gond?
7.0-ás androidot ezekre nem találtam. Még nem készült el?
köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3445) gerner1 válasza zjuhasz (#3444) üzenetére


gerner1
veterán

Galaxy S7/S7E, S8/S8+ Dual -ra van 7.0, de ezek dual standby készülékek, nem dual active.

[ Szerkesztve ]

(#3446) zjuhasz válasza gerner1 (#3445) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

a dual standby bőven elég. Ami fontos, az a dualsim + sd slot. Nem hibrid kell, ezt meg csak a J széria tudja csak. Tudtommal.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#3447) Donki Hóte válasza zjuhasz (#3446) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, a J5 (2016 és 2017 is) tudja a dual sim plusz külön SD slot lehetőséget, ugyanakkora képméretben, mint az A5.

Amúgy nekem dual verzió van, bár nem A5, hanem A7 (ami csak méretben különbözik az A5-től) tökéletesen működik :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3448) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hátlapot tudok házilag cserélni?
Összetört egy picit. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3449) gerner1 válasza leslieke (#3448) üzenetére


gerner1
veterán

Inkább vedd fel vele a kapcsolatot. Más esetben, elsőre a szervízt írtam volna, de mivel ott is csak olyan új hátlapot raknak fel, amelyen már nincsen rajta apró betüvel az S/N, és az IMEI számok, ezért próbáld meg nála. Egyébként ezek a jelenleg (talán már van újabb) javítási árlista.

(#3450) leslieke válasza gerner1 (#3449) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.