Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) gerner1 válasza DrBubo77 (#9000) üzenetére


gerner1
veterán

Digihez nem.

(#9002) #29810560


#29810560
törölt tag

Azt hol lehet megnézni, - ill jó helyen nézem-e - hogy a SAMSUNG Galaxy A5 ROM-jának mi az Android biztonsági javítási szintje? :F

... vagyis pontosan az érdekel, hogy független-e? :F

... mert, nekem azt írja hogy:

ASKS-v2.0.0 Release 180123
SMR Apr-2019 Release 1

Ez most milyen? ... mert, ilyen nincs az összefoglalóban. ... vagy rosszat nézek?:F

(#9003) gerner1 válasza #29810560 (#9002) üzenetére


gerner1
veterán

A hálózatfüggetlenséget nem tudod megnézni. Nem mutatja sehol. Régebben működött egy tárcsázóba írható kódsor, amellyel meg lehetett nézni, de az ezen a készüléken sem működik.

Az egyetlen módszer, hogy másik szolgáltató SiM kártyájával próbálod.

Samsungnál egyébként a készüléken futó firmware, és a hálózatfüggés között nincsen összefüggés. Ergo, egy hálózatfüggő készülékre is telepíthető független régióra kiadott firmware, és fordítva is.

A készüléken futó firmware biztonsági szintjét, a Beállítások ⇒Telefon névjegye alatt tud megnézni.

(#9004) #29810560 válasza gerner1 (#9003) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Kösz! :R

A DIGI VoLTE miatt érdekel.

Eddig egy Telenor-os feltöltőkártyás SIM volt benne, most egy DIGI-s teszt SIM.
Azonnal működött vele. :K ... akkor ez most független? :F

... de, sajnos nem látom a VoLTE jelecskét híváskor és úgy vélem visszalép 2G-re. :(

(#9005) gerner1 válasza #29810560 (#9004) üzenetére


gerner1
veterán

Éppen a napokban volt erről szó. Megtalálod, ha visszaolvasol.

Csak XEH aktív-CSC -n lévő készülékeken működik a Digis VoLTE és a VoWiFi. Erre a kódra azonban, nem állítható át ez a készülék, utólagosan.

(#9006) #29810560 válasza gerner1 (#9005) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz, azt olvastam. hogy XEH kell.

DE! Akkor az a kérdés, hogy lesz ezen a telefonon - ami nálam van - XEH aktív-CSC ill. honnan a fenéből tudom, hogy ez az-e és ha nem az, akkor lehet-e olyan és hogyan lesz olyan? :F

... mert, ez nekem magas, mint Vajna Tímeának a másodfokú egyenlet. :K

(Amúgy azért vagyok ilyen láma, mert a teló nem az enyém csak én "nyertem meg" azt a feladatot, hogy reszeljek rá DIGI teszt SIM-et VoLTE-val, ha lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#9007) gerner1 válasza #29810560 (#9006) üzenetére


gerner1
veterán

A play áruházból letöltöd a Phone INFO appot, és azzal megnézed, hogy mi az aktív CSC.

Amennyiben nem XEH, akkor nem lesz digis VoLTE, se VoWIFi. Nem megoldható az átállítás XEH régiókódra.

(#9008) #29810560 válasza gerner1 (#9007) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hála és köszönet! :R

Nekikezdek. :K

(#9009) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung A5 2017 készülék (naná, ezért ide írok :D ) a problémám vele, hogy az SMS-ek gyakran nem érkeznek meg/nem sikerül elküldeni őket. Valamikor meg sikerül változatlan beállítások mellett... Nem fogadott hívást is van, hogy csak napokkal később jelzi. Nem újkeletű a probléma, szóval nem fogható valamelyik újabb frissítésre sem. T-mobile-ban vásárolt 2 éve, szóval szerintem t függő vagy független esetleg. Tudnátok segíteni hálózati beállításokban vagy hogy mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítségetek!

(#9010) Donki Hóte válasza #29810560 (#9006) üzenetére


Donki Hóte
veterán

az a kérdés, hogy lesz ezen a telefonon - ami nálam van - XEH aktív-CSC

Pl. így :)

Persze ha nem a tiéd a telefon, akkor eléggé nehéz a dolog, mert minden adatot le kell menteni róla, ugyanis CSC váltáskor nagyon ajánlott factory resetet csinálni, az pedig minden adatot, beállítást töröl a telefonról.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9011) #29810560 válasza Donki Hóte (#9010) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R

Egyelőre majd még ki kell derítenem a XEH-et - most épp nincs a közelben a teló - de, észben tartom amit írtál/linkeltél. :K

[ Szerkesztve ]

(#9012) gerner1 válasza #29810560 (#9011) üzenetére


gerner1
veterán

Csak az időt és az áramot fogod pazarolni, ha most nem XEH, de te megpróbálod át állítani. Ugyanis, ezt a készüléket utólag nem lehet.

(#9013) Donki Hóte válasza gerner1 (#9012) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az övét nem lehet átállítani, vagy általában az A5-öst nem lehet átállítani?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9014) gerner1 válasza Donki Hóte (#9013) üzenetére


gerner1
veterán

Az A5 -öt nem lehet erre át állítani. Szóval, ha jelenleg nem az, akkor később csak akkor lehet az, ha az anyacég single-CSC -be rakja a XEH régiót. Mert egyelőre az OXX multi-CSC -ben van, amelyben az ETL kód a default.

(#9015) Donki Hóte válasza gerner1 (#9014) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor mindenképpen fel kell rakni a PhoneInfo alkalmazást, az emlékeim szerint mutatja, hogy milyen CSC régiók állíthatók be az adott telefonra.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9016) gerner1 válasza Donki Hóte (#9015) üzenetére


gerner1
veterán

Azt nem mutatja.

Azt mutatja, hogy az adott készüléken lévő firmware, milyen CSC kódhoz tartozik. Multi-CSC esetén felsorolja az összes kódot, amely abba a multi-CSC -be tartozik. Értelemszerűen single-CSC esetén azt az egyet mutatja, amelyre a firmware CSC-ID -je is szól. Továbbá, mutatja azt a kódot, amelyen a készülék jelenleg van, és ez az aktív-CSC.

(#9017) gerner1 válasza lovace (#9009) üzenetére


gerner1
veterán

Kezdjük az elején. Leírásod alapján Telekom -os firmware lehet a készüléken (amennyiben azt, te magad, nem piszkáltad eddig..) . Milyen firmware verzión vagy jelenleg (a tárcsázóba üsd be ezt: *#12580*369# ⇒és amit kiír, azt gépeld be ide...)? Gyorsítótár -recovery alól- mikor volt utoljára törölve (wipe cache)?

(#9018) Donki Hóte válasza gerner1 (#9016) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pillanatnyilag nincs nálam a telefon, de találtam A5 2017-ről Phone Info képet a neten. Az "Available CSC codes" nem azt jelenti, hogy azok a CSC régiók állíthatók be a telefonon?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9019) gerner1 válasza Donki Hóte (#9018) üzenetére


gerner1
veterán

Nem.

A képen egy multi-CSC kód ( a sok közül) látható. A felsorolásban azok a kódok szerepelnek, amelyek abba a Multi-CSC -be tartoznak. Tehát a program ezt közli, és nem többet., ahogy azt már korábban is írtam....

A szemléltetés kedveért, a képen az OLB multi-CSC kód látható, és mindazok a régiókódok, amelyek az OLB alá tartoznak. Abban is csak 1db default van, ergo ha valaki felrakná, akkor az abban található default kódra állna be az aktív CSC -je, és nem másra.

Minden multi-CSC -ben van 1 db (nem több) default kód, amelyre beáll a készülék. Nincs opció, amellyel ezt felül lehet bírálni, ezért másra nem állítható át normál körülményekkel, csak root -tal. Root -tal pedig, azonnali és visszafordíthatatlan a garanciavesztés.

(#9020) lovace válasza gerner1 (#9017) üzenetére


lovace
aktív tag

Én nem piszkáltam a telefont semmilyen formában. Csak és kizárólag a telekomról érkezett frissítések vannak rajta, azok közül mindig az aktuális legújabb.
BL: A520FXXU9CSD2
AP: A520FXXU9CSD2
CP: A520FXXU9CSD2
CSC: A520FTMH9CSD2
RF Cal: 20170905
HW Rev: MP 0.401
Wipe cache már elég régen volt, most csinálok egyet!

(#9021) gerner1 válasza lovace (#9020) üzenetére


gerner1
veterán

Ezen tökéletesen látszik, hogy Telekomos a firmware, és a verzió is azonosítható.

Amennyiben a gyorsítótár törlés nem hoz eredményt, akkor a fallback miatti hiba lesz az esélyes, ha te magad nem vagy VoLTE használó. Vagy, azon a helyen ahol a hiba keletkezik a torony nem VoLTE képes, ezért van fallback.

(#9022) lovace válasza gerner1 (#9021) üzenetére


lovace
aktív tag

Túlzás lenne azt mondani, hogy teljes egészében értettem, amit írtál. Nem vagyok VoLTE felhasználó. Remélem, hogy a wipe cache megoldja a problémát. Amennyiben mégsem ezt a fallback hibát lehet "helyileg" orvosolni vagy itt a hiba a szolgáltató részéről történik?

(#9023) gerner1 válasza lovace (#9022) üzenetére


gerner1
veterán

A fallback zöme szolgáltatói oldal. Telekom és a Telenor esetében ezek azért gyakoribbak, mert ezek 3G lefedettsége nem olyan, mint a Vodkáé. Ezért ha nincsen VoLTE (bizony elég sok helyen nincs...) akkor 4G -ről levált a készülék (a torony utasítására) előbb 3G -re, és ha azt nem talál megfelelőt, vagy a rendelkezésre álló torony átirányítja egy másik toronyra, vagy tovább lépteti 2G -re (ezek együttesen a fallback).... -akkor ezekkel mind megy az idő, és ha ez kifut a hivásfelépülési speckóból, akkor a hívás bent ragad, vagy ki sem megy.
Egyszóval a "jó" 3G és VoLTE hiánya miatt, a legtöbb esetben 2 szintet léptet vissza.

Készülék oldal:
Azok a készülékek, amelyek SAR értéke jó (a Samsungok is ilyenek) azok antenna vételi képessége -itthon- gyengébb ( máshol is az, de ott a cellatornyok száma egy adott területen több, és a mindenkori térerő is jobb) ez miatt érzékenyebbek a térerőre, amely szintén befolyással bír a hívásfelépülési időre.
Ezért van az, hogy a kinai mobilokkal picit kevesebb a problem ilyen szmpontból, de érdemes megnézni azok SAR értékét. Szóval, valamit valamiért....

Erre az egyetlen megoldás ( user oldal ), ha a készüléket aut 3G/2G állítva használom, mert ezzel biztosíthatom, hogy max csak 1 szintet léptethessen vissza, amely szinte biztosan benne tud maradni a szolgáltatónál beállított speckóban.

[ Szerkesztve ]

(#9024) lovace válasza gerner1 (#9023) üzenetére


lovace
aktív tag

Így már értem, köszönöm a felvilágosítást!

(#9025) Vindex


Vindex
tag

Azok az ikonok mit jelentenek a kép felső sorában a WiFi és a 4G mellett balra? Digi-s Sim van benne.
Köszönöm!

(#9026) gerner1 válasza Vindex (#9025) üzenetére


gerner1
veterán

VoWiFi ikonja.

(#9027) Vindex válasza gerner1 (#9026) üzenetére


Vindex
tag

Kösz a választ, majd utána olvasok, hogy mi az.

(#9028) #29810560 válasza Vindex (#9025) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az első képen a VoWiFi (Voice over WiFi), a másodikon a VoLTE (Voice over LTE) ikonja látszik.
DIGI VoWiFi ill. VoLTE infó.

(#9029) #29810560 válasza gerner1 (#9026) üzenetére


#29810560
törölt tag

Egy Samsung telefont már megnéztem a Phone Info-val. ... az asszonyét.
(Egyelőre még nem azt, amit reszelnem kellene, mert azt még mindig nem kaptam meg.)

Sajnos az asszonyé XEO (ez úgy rémlik lengyel?) és NEM XEH, így ezen esélytelen a VoLTE. :(((

[ Szerkesztve ]

(#9030) #29810560 válasza gerner1 (#9012) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nos, megvan a szóban forgó Samsung Galaxy A5 telefonra a Phone Info által közölt adathalmaz.

Firmware: EUR
Aktív CSC: EUR
Elérhetők között ott a XEH a sok között.
CSC: SEGR/GR

Akkor ezzel mit lehet kezdeni? :F ... mert, az aktív CSC az ugyebár NEM XEH, csak elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#9031) gerner1 válasza #29810560 (#9030) üzenetére


gerner1
veterán

Semmit. Ahogy korábban már írtam, ez a készüléktípus nem állítható át XEH -re normál körülményekkel (ODIN). Csak root -tal.

(#9032) #29810560 válasza gerner1 (#9031) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Köszönöm. :R

(Rootolni nem akarom. :N )

(#9033) #16695808


#16695808
törölt tag

Mostanában nedvességet jelez az usb-nél. Emiatt nem tudom tölteni. Mi a megoldás erre? Hajszarito volt először hogy száradjon de nem oldotta meg a problémát 1-2 nap múlva visszatért. Porszívóztam hátha van bene kosz és ott csapódik le a pára az érzékelőben. Most nem jelzi de 3 hete mindig visszatér a jelzés.

(#9034) #29810560 válasza #16695808 (#9033) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az elektromos eszközök nedvességmentesítésére a legjobb módszer, hogy beleteszed egy neylon zacskóba ami garantáltan légzáró és mellé szórsz szilikagélt, aztán légmentesen lezárod a zacskót és kb. egy napig benne hagyod a telefont.

A szilikagél az elektromos cuccok csomagolásában szokott lenni és minden nedvességet magába vesz.
(A szilikagélből elektromos sütőben/mikróban távolítható el a nedvesség vagyis melegítéssel regenerálható/újrahasznosítható.)

DE! Ha nem lenne otthon ... kapható is.

[ Szerkesztve ]

(#9035) #29810560 válasza #29810560 (#9034) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez még olcsó is. :K

[ Szerkesztve ]

(#9036) Angel2014 válasza gerner1 (#9026) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Ma megjött a telenor kód amit kiadott ..ki is függetlenítettem akkor hagyjam így hogy pan maradjon,vagy mehet fel odinnal a xeh rom?

Ezt látom:

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9037) gerner1 válasza Angel2014 (#9036) üzenetére


gerner1
veterán

Felrakhatod, ha úgy gondolod, de nem lesz XEH. ETL -re fog beállni az aktív-CSC.

(#9038) Angel2014 válasza gerner1 (#9037) üzenetére


Angel2014
addikt

És ez miért van? Miért nem áll át? Amúgy akkor ETL lesz ha egy vodás kártyát tennék bele? Akkor mit mutatna?

Tulajdonképp most épp az lenne az értelme van egy független telefonom és független rom kerüljön rá , így lenne a logikus.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9039) Angel2014 válasza Angel2014 (#9038) üzenetére


Angel2014
addikt

*#272*IMEI#

Vagy ezzel módosítani?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9040) gerner1 válasza Angel2014 (#9038) üzenetére


gerner1
veterán

"És ez miért van? Miért nem áll át?"
- Már leírtam korábban. + Ennél a készüléknél, ebben sem "oszt/szoroz" hogy milyen szolgáltató SiM kártyája kerül bele.

"Tulajdonképp most épp az lenne az értelme van egy független telefonom és független rom kerüljön rá , így lenne a logikus."
- Az lehet, csak nem XEH.

[ Szerkesztve ]

(#9041) Donki Hóte válasza #29810560 (#9034) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De ha macskaalomként veszi, akkor töredék áron jut szilikagélhez :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9043) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja a play áruházból baromi lassan tölti le a frissítéseket a készülék. Nem a sebességgel van gond,hanem perceket kell várni,mire megindul. Csak nálam van így?
Mit lehet kezdeni ezzel?

(#9044) gerner1 válasza kugli (#9043) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve (wipe cache partition) a Recovery -ben ?
Ezen kívül (⇑), a belső tárhelyed minimum 10% -a szabad még?

(#9045) kugli válasza gerner1 (#9044) üzenetére


kugli
aktív tag

Heti rendszerességgel törlöm a gyorsítótárat,belső memó pedig bőven van,min. 50%. Akkor ez egyedi eset. Esetleg megpróbálom az alkalmazás gyárira vissza állítani.

(#9046) kugli válasza kugli (#9045) üzenetére


kugli
aktív tag

Bocs,nem tudtam szerkeszteni már. Eszembe jutott,hogy pár napja bekapcsoltam a gyári knox védelmet. Kb azóta van ez a play áruháznál. Kikapcsoltam,most épp nincs frissítés hogy megnézzem.

(#9047) gerner1 válasza kugli (#9046) üzenetére


gerner1
veterán

Mivel kb minden nap van valami frissítés, nem kell sokáig várnod, hogy kiderüljön "ez volt az".

(#9048) kugli válasza gerner1 (#9047) üzenetére


kugli
aktív tag

Egyébként az a furcsa,hogy csak a play áruház csinálja ezt. Bármilyen más letöltés megy rendesen.

(#9049) kugli válasza kugli (#9048) üzenetére


kugli
aktív tag

Páromnak is A5 2017 készüléke van. Az imént megnéztem azon a play frissítéseket. Ugyan az a szitu. Nem hiszem hogy akkor az én telefonommal van baj,annak meg elég kicsi az esélye,hogy egy helyen két ugyan olyan telónak egyszerre hal be a letöltéskezelő rendszere.

(#9050) #16695808


#16695808
törölt tag

én a telekomnál vettem 2 éve (A3 majdnem ugyanez), nem tudom hogy független-e, de 2 év után kérhetem a függetlenítő kódot? ez hogy működik?
meddig kapunk biztonsági frissítéseket? (tudom az A5 -nek van frissebb, de mitől függ hogy melyik modell meddig kap security pach-et?)
A biztonsági frissítés 2018. dec-i.. már fél éves ... de a sammobilon fent van 2019.04-havi francia XEF frimware az felrakhatom a telekom telómra? utána már francia OTA lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.