Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
XEH régiókódra mikorra várható a 7.0,tudja valaki?

(#2252) Pano válasza espi38 (#2251) üzenetére


Pano
addikt

Pontos dátum nincs.
"Majd amikor kész lesz" iránymutatást tudunk csak.

(#2253) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ki lehet azt valahogy kapcsolni bármi ügyeskedéssel, hogy ne tiltson le rossz ujjlenyomat után 30/60 mp-re a telefon? Mivel az ujjlenyomatolvasója fabatkát se ér, így nem mindig működik úgy ahogy kéne...

(#2254) gerner1 válasza Bly (#2250) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem tudom. Csupán ez látszik, az elmúlt 5-6 hónapot figyelembe véve. Tehát valószínűsíthető, hogy a Telekomos release -t, rövid időn belül követi a XEH.

(#2255) Stellaway válasza snono7 (#2245) üzenetére


Stellaway
tag

Rendeltem egy olyan full cover-ös fóliát ami elvileg a kerekítést is lefedi, majd írok, ha megjött és van fejlemény

Aláírom

(#2256) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hétre frissítés után,fényképeztem párat közelit,"tájast",hogy milyen képeket készít...

Nem vagyok egy könnyű kezű egyén(eddig minden második kép elmosódott volt),örömmel tudatom kiváló képeket kaptam!!! :)

Majd még próbálgatom,remélem mások is hasonlóan vélekednek....

(#2257) Angel2014 válasza 1egaly (#2256) üzenetére


Angel2014
addikt

T mobilra jön már...TMH - Magyarország (T-mobile) SM-A520F A520FXXU2BQH4 A520FTMH2BQG7

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2258) dnl91 válasza 1egaly (#2256) üzenetére


dnl91
tag

Sziasztok,

Köszi a visszajelzést, ezt majd én is kipróbálom.

Nálam ami észrevehetően javult az az ujjlenyomatfelismerés, szinte mindig elsőre nyitja magát a telefon, igaz 3 ujjlenyomatom van hozzáadva azonos ujjra, de az előző rendszernél szinte mindig pin kódot kellett írogatnom.

/telekomos készülék/

(#2259) snono7


snono7
csendes tag

Sziasztok!

Erről a tokról van valakinek tapasztalata?

[link]

Szerintetek ez ütésálló?

Üdv!

(#2260) kasata91 válasza snono7 (#2259) üzenetére


kasata91
tag

Számomra ez az ütésálló tok dolog annyira megfoghatatlan és értelmezhetetlen.

20 centiről minden tok ütésálló. 5 méterről meg egyik sem. Számszerűsíteni meg egyik gyártó sem fogja, hogy mennyitől ütésálló, mert ha szarul esik (mondjuk pofára) akkor kb mindegy mi van rajta, már 50 centiról betörik. (és akkor még a milyen kemény felületre esik dolgot számításba se vettük)

Ez kb olyan mint az alis/ebayes termékek címében nem igen találni olyat amiben nincs benne hogy "high quality".

Bocsánat a rizsáért, de már sokadszor látom ennek a témának a feszegetését, és eddig magamban tartottam mindezt. Engem tuti nem győzne meg ha egy ismeretlen fórumtárs azt mondaná, hogy "igen ez az".

Trust me I'm an engineer

(#2261) GP-Sz válasza snono7 (#2259) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én azt mondanám rá, hogy az a fémes színű keret ugyanolyan szarul nézhet ki kisebb behatásoktól, mint egy telefon, persze a kár kisebb, de akkor se választanék ilyet.

(#2262) #00573696


#00573696
törölt tag

Sziasztok a barátnőm A5 (2017)-re szeretnénk üvegfóliát rendelni a gyorsbolttól, csak mivel utángyártott nem tudjuk, hogy meddig ér az előlapon, van esetleg valakinek tapasztalata ezzel az üveggel?

[link]

Válaszokat előre is köszi!

(#2263) snono7 válasza GP-Sz (#2261) üzenetére


snono7
csendes tag

Köszönöm a vélemenyed! Ebben teljesen igazad van! :))

(#2264) _IceBird_ válasza snono7 (#2259) üzenetére


_IceBird_
tag

Én mindegyik telefonomon a nilkin frost shieldet használom,sztem ez baromi jó választás. Nem lesz tőle vastag a telefon,meg sztem jól is védi, kényelmes a fogása :)

https://www.speedshop.hu/termekek/4005497/nillkin-super-frosted-hatlap-tok-samsung-a520-galaxy-a5-2017-fekete-ajandek-kijelzovedo-folia.html

(#2265) _IceBird_ válasza #00573696 (#2262) üzenetére


_IceBird_
tag

Valószínűleg csak a gyári samsungos fóliák fedik be teljesen a kijelzőt.

(#2266) snono7 válasza GP-Sz (#2261) üzenetére


snono7
csendes tag

Köszönöm!! :) bocsi véletlen ide irtam, nemtudom hogy kell törölni, mobilról irok.

[ Szerkesztve ]

(#2267) snono7 válasza kasata91 (#2260) üzenetére


snono7
csendes tag

Szia!

Nem igazán értek veled egyet...
Én csak tapasztalatokra vagyok kiváncsi, hátha van valakinek ilyen - olyan tokja és megosztja a véleményét, ami alapján majd én is eltudom dönteni hogy végül melyiket választom. De nem csak tokban bármi másban.

Az én S7 Edgemen - hivatalosan 2 méterig ütésálló tokom van, kb másfél méteről sikerül leejtenem (szekrényből esett ki) nem láttam hogy esett csak miután lenéztem a foldre összevissza dobálta magát...járócsempén, mivel hajlitott kijelzős gondoltam magamba ennek annyi.... mert én sem hiszek a tokokban.

És képzeld egy hajszál karcot nemtaláltam es a toknak sincs nyoma, mázlim volt hogy egy jó tokot vettem hozzá, bocsi az offért, de már bánom hogy leírtam...

Szép napot

(#2268) espi38 válasza _IceBird_ (#2264) üzenetére


espi38
őstag

Szia!Egyetértek veled hibátlanok a nillkin tokok én is azt használom a samsung A5 telefonon eleganciát és megjelenést ad a készüléknek.

(#2269) VW válasza #00573696 (#2262) üzenetére


VW
aktív tag

Szia! Nekem ez az üvegfólia van a telefonon, körbe 3,5- 4mm marad el a szélétől. Sajnos maga a kijelző két oldala is kilóg alóla 2- 2mm-t.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2270) gg72 válasza _IceBird_ (#2264) üzenetére


gg72
veterán

+1

(#2271) #00573696 válasza VW (#2269) üzenetére


#00573696
törölt tag

Koszonom szepen! Annyi kerdes meg, hogy magat az lcd panelt fedi a kijelzo vedo? vagy ott is van ket ket mm ami szabadon van? ha nem fedi teljesen zavaro?

IceBird neked is koszonom!:R

(#2272) snono7 válasza _IceBird_ (#2264) üzenetére


snono7
csendes tag

Elöször nekem is megteszett nagyon, csak google kép alapjá az zavar hogy alul meg felu nem védi a készüléket... rosszul látom? Tok picit magasabb az kijelzőnél ha esetleg forditva raknám le a telót?

(#2273) pitiless válasza VW (#2269) üzenetére


pitiless
senior tag

Kb. ugyanezt tudja az xpro üveg is. Kissé zavaró a széleken, de még mindig jobb, mint a gyári samsung fólia.

(#2274) espi38 válasza snono7 (#2272) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Szerintem sokkal jobban néz ki, hogy nyitott alul felül a tok.

(#2275) _IceBird_ válasza espi38 (#2274) üzenetére


_IceBird_
tag

Sztem is :)

(#2276) _IceBird_ válasza snono7 (#2272) üzenetére


_IceBird_
tag

Most néztem meg. A tok egy kicsit magasabb valóban, védi a kijelzőt ha leteszed.

(#2277) Bukoba válasza Vasinger! (#2253) üzenetére


Bukoba
tag

Szia! Nem lehet kikapcsolni ezt az opciót. Biztonsági feature, minél többször próbálkozol, annál hosszabb a várakozási idő. Nekem sikerült zsebben összehozni 30 percet, de 15 sikertelen próbálkozást követően, ha az auto factory reset be van kapcsolva, akkor legyalulja a telefont. Ha nincs, akkor 1 óra lezárás van.

(#2278) Yasuji válasza espi38 (#2274) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Egy picit szögletesebbnek is tűnik így a telefon, bár lehet ez csak nekem előny. Minden telefonomon Nillkin tok volt, kivéve az egyiken, amelyikre nem találtam, be is tört a képernyője mikor el ejtettem. :'D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#2279) ollie válasza #00573696 (#2271) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nincs LCD panel, helyette OLED van.

***

(#2280) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma egy érdekes dolgot vettem észre. Egy sötét szobában telefonáltam és végig világított ki jelző :U

Hiába tettem a fülemhez, akkor is működésben maradt a kijelző. Lehet ezt valahol állítani, hogy fülhöz téve elsötétüljön, vagy maradjon működésben a kijelző?

Ha nem lehet ezt állítani, akkor miért marad világos a kijelző?

És még egy kérdés: azt lehet valahol állítani, hogy egy bizonyos akkutöltöttségi szint alatt AOD lekapcsoljon?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2281) #00573696 válasza ollie (#2279) üzenetére


#00573696
törölt tag

Igen bocsanat akkor az OLED panelt fedi teljesen az uvegfolia? Vagy nem teljesen?

(#2282) pitiless válasza #00573696 (#2281) üzenetére


pitiless
senior tag

Nem, sajnos van egy 1-2 mm túllógása az OLED kijelzőnek mindkét oldalon.

(#2283) Angel2014


Angel2014
addikt

Most eltűnt a tmobilos rom vagy kijött?

Nézem saamobilon de sehol sincsen...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2284) VW válasza pitiless (#2282) üzenetére


VW
aktív tag

technokunst7:
Ez így van,nálam is jobb és bal oldalon kilóg az üvegfólia alól a kijelző 1,5-2mm-t.
Elsőre kicsit furcsa ránézni,meg kell szokni. Esetleges hátránya, ha nagyon a szélén kell tapizni valamit.
Plusz ott nem védi semmi. Jobb lett volna,ha Samsungnál teljesen síkra tervezik az előlapot,dehát ez van.
Toknak Nillkin Nature-t használok.

[ Szerkesztve ]

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2285) Zoja™ válasza Angel2014 (#2283) üzenetére


Zoja™
őstag

Nekem lejött OTA-n hajnalban, úgyhogy van az. De kell 2-3 nap mire a sammobile-on is fent lesz.

(#2286) pitiless válasza Angel2014 (#2283) üzenetére


pitiless
senior tag

(#2287) espi38


espi38
őstag

Nem gondoltam volna,hogy a magyarországi függő telefonokra előbb ki jön a 7.0 mint a gyári független készülékekre:(((

(#2288) Bly válasza espi38 (#2287) üzenetére


Bly
tag

Hát én sem ... de mindegy mostmár megvárjuk nem tudunk mit tenni ... talán már nem kell sokat várni ...

(#2289) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nekem Telekomos mobilom van, de a menübe hiába megyek a frissítésre, de nem dob fel új verziót. Esetleg máshol is kéne keresnem?

(#2290) espi38 válasza Vasinger! (#2289) üzenetére


espi38
őstag

Pedig már aktuális a dolog:)))

(#2291) leslieke válasza espi38 (#2287) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, ez elég fura.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2292) ollie válasza espi38 (#2287) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S7-nél is így volt.

(#2289) Vasinger!: a szerverek nem tudnak mindenkit egyszerre kiszolgálni, ezért az a bevett szokás, hogy több napra (vagy akár hétre) szórják szét a frissítések idejét. Szóval várj, előbb-utóbb te is megkapod.

[ Szerkesztve ]

***

(#2293) leslieke válasza ollie (#2292) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor mégsem fura. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2294) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Oké, köszi akkor várok még :D

Az is lehet, hogy nem telekomos a telefon, céges, de 90%-ig biztos vagyok, hogy függőnek kéne lennie. Hogy tudnám ezt lecsekkolni?

(#2295) Angel2014 válasza ollie (#2292) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem szerver függvénye szerintem hanem a bootloadernek is van több verziója....

PL annak idején az alca topicban ....5 bootloeder verzió volt és csak az enyém nem frissített azzal a bizonyos v60 0 bootloaderrel...bekelett vinnem a telemaxba és jtagal felflasheltek egy ics romot...utána már jött rá...

Pl fakír itt írja...mert neki is ez a verzió volt....[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2296) Donki Hóte válasza Vasinger! (#2294) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Legegyszerűbb, ha beleteszel egy Vodás, vagy Telenoros kártyát, ha felmegy a hálózatra, akkor nem függő.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2297) Angel2014


Angel2014
addikt

Emlékeztek a mérnöki lehetőségre...

*#9900# ezzel kóddal nyilik meg a tárcsázóba és ezzel a lehetősséggel amit pirossal jelöltem az összes adatot elküldi sd kártyára....és létrehoz eg log naplót a telefonról és a hibás működésről. Sys Dump

Na abban az is ott van a a battery stats amit korábban említettem hogy a recovery rejtett adatként kezeli az akkumlátort....és nem árt kitakarítani néha főleg annak akinek gyorsan merül.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2298) pitiless válasza Angel2014 (#2295) üzenetére


pitiless
senior tag

Az az alcatel problémája. Samsungnál nem igazán hallottam még arról, hogy a bootloader verzió miatt nem jött volna a frissítés.

(#2299) Almonen válasza Angel2014 (#2283) üzenetére


Almonen
aktív tag

Pár perce ugrott fel

http://imgur.com/a/SQAsE

Nehéz ellenállni 🤔 de inkább nem, amíg nincs pozitív visszajelzés. (T-Mobile)

[ Szerkesztve ]

(#2300) gg72 válasza Almonen (#2299) üzenetére


gg72
veterán

Nekem már fent van a T-s 7.0 két napja, eddig semmi probléma nem volt, kicsit szokni kell még a felületet, kisebbek lettek a betűk és az ikonok is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.