Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Sungoo válasza gerner1 (#3848) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönöm!

(#3852) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok, a gyári samsung fóliáról van valakinek véleménye? Samsung boltban rakatnám fel.

(#3853) ollie válasza krisz4b70 (#3852) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem jó a tapasztalatom vele (pontosabban a feleségem telefonján van). Az átlagnál vastagabbnak tűnik, egész jó a tapintása. De vannak itt rossz vélemények is a gyári fóliáról. Gyanítom, hogy nem árt tokot is használni mellé, méghozzá olyat, aminek van kis pereme (vagy flip tokot), hogy zsebbe téve a telefont, ne szedje fel a széleket.

***

(#3854) krisz4b70 válasza ollie (#3853) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Tokom az van úgyhogy akkor megpróbálkozok vele, köszi.

(#3855) _IceBird_ válasza krisz4b70 (#3852) üzenetére


_IceBird_
tag

Szia! Nekem a 2. gyári fólia van fent, mert a bal felső sarokban egy picit mindig feljön és por megy alá. Összeségében jó a gyári fólia,de pl nekem 2 hónap után cserélnem kellett, mert csúnyán feljött. Ha esetleg elindul, egy matricával (pl etikett) alá lehet nyúlni es utána újból vissza ragasztani.

(#3856) laca891 válasza csaba1203 (#3845) üzenetére


laca891
aktív tag

Valahol be belehet állítani az A5-öst, hogy hetente egyszer automatikusan újra induljon.
Most viszont nem találom , hogy hol lehet? Tudja valaki???

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3857) gerner1 válasza laca891 (#3856) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. Beállítások → Mentés és visszaállítás →Autómatikus újraindítás

(#3858) csaba1203 válasza gerner1 (#3857) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#3859) leslieke válasza gerner1 (#3857) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is tudtam, hogy ilyet is tud. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3860) Mcrazy válasza leslieke (#3859) üzenetére


Mcrazy
őstag

Marshmallow óta tudja ezt a feature-t a legtöbb telefon.

Üdv: Mcrazy

(#3861) slice14 válasza Mcrazy (#3860) üzenetére


slice14
veterán

Ilyenkor bekéri a sim pint, vagy csak manuális újraindításnál?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3862) adabra válasza gerner1 (#3857) üzenetére


adabra
senior tag

Nálam nincs ilyen opció.

(#3863) Zsoltinho24 válasza gerner1 (#3857) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Nàlam sincs.

(#3864) Sgr_A válasza Zsoltinho24 (#3863) üzenetére


Sgr_A
addikt

Beállitások>
Általános kezelés>
Visszaállitás>
Automatikus újraindítás

[ Szerkesztve ]

(#3865) Mcrazy válasza slice14 (#3861) üzenetére


Mcrazy
őstag

Gondolom már megtaláltad a menüpontot, de azért leírom. Csak kikapcsolt SIM Pin kód esetén indul újra.

Üdv: Mcrazy

(#3866) Zsoltinho24 válasza Sgr_A (#3864) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Kösz.Meg van.ok.

(#3867) leslieke válasza Mcrazy (#3860) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Androiddal nem nagyon vagyok képben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3868) slice14 válasza Mcrazy (#3865) üzenetére


slice14
veterán

Igen megtaláltam.

Akkor ez nálam nem fog müxeni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#3869) Gabesz1019 válasza krisz4b70 (#3852) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Nekem nagyon jó véleményem van a gyári fóliáról. Több utángyártottat is kipróbáltam egyik se jött be. A gyári június óta fentvan tökéletesen illeszkedik. Ráadásul könnyű felhelyezni.

(#3870) gerner1 válasza adabra (#3862) üzenetére


gerner1
veterán

Elnézést! ... - Helytelen útvonalat adtam meg (mea culpa) .

(#3871) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Erdeklodni szeretnek mi a kulonbseg a galaxy A5 520 vs 520F kozott? Es tudnatok ajanlani egy online boltot ahonnan erdemes lenne megvenni?

(#3872) laca891 válasza Gabesz1019 (#3869) üzenetére


laca891
aktív tag

csak a töréstől nem véd, ha lesik a mobil.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3873) atosan válasza venom8888 (#3871) üzenetére


atosan
addikt

Tudtommal az 520 után mindenképp van valami betűjel,

Maine coon

(#3874) venom8888 válasza atosan (#3873) üzenetére


venom8888
őstag

Koszi a valaszt:)

(#3875) gcsikos


gcsikos
tag

Üdv. mondjátok, az akkura rátöltögetés nem árt az élettartamának, illetve egy-egy töltés utáni teljesítményének? Kell-e 100-ra tölteni néha és lemeríteni?
Kösz.

(#3876) leslieke válasza gcsikos (#3875) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bármikor lehet tölteni. Lemeríteni nem tudod, mert automatikusan kikapcsol.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3877) pall.gergo válasza gcsikos (#3875) üzenetére


pall.gergo
tag

Ha kímélni akarod az akut, elsőnek kapcsold ki a gyors töltést. Ha bár így is elég gyorsan tölt, lehet még, hogy egy régebbi Samsung töltővel töltöd. No-name kínait felejtsük el. :)
A másik hogy 80-90% ig töltöd csak fel. Ez elég jó hatással van az aku élettartamára. Az ipari dogok Lítium akuit 3.9V max 4V ig töltök így 10 évet is kibírnak. Ezzel szemben ezeket 4.2-4.3V nemcsoda hogy 1-2 év után meghalnak.
Hetente 1x indítsd újra a telefont. Fentebb pont írták, hogy van rá ütemezési lehetőség. Teleszemeteli a rendszer a memóriákat, ez lassít is meg jobban merül is tőle a készülék.
A lemerítés már nem olyan vészes, de ott is jó ha 10% nál felteszed. Így lényegesen csökken az " aktív " használati idő de 1,5-2 év után nem fog meg pusztulni.
Nálam 4-5 óra képernyő időknél olyan 50%on van, ha egy nap "alig" 2-3 órát használom és 60% felett van fel se teszem töltőre.

(#3878) leslieke válasza pall.gergo (#3877) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én ezekből semmit nem csinálok, mégse érzem gyengébbnek az akkuidőt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3879) pall.gergo válasza leslieke (#3878) üzenetére


pall.gergo
tag

Mert még fiatal a készüléked. 1,5 után jelentkeznek a gondok. PL 5% ot ír és kikapcsol. 10% elkezd vibrálni a kijelző, és gyorsabban merül. Komám pont így van egy A5 2016-al tavaly márciusban vette. Minél magasabb feszültségre van töltve (4,3V a kritikus feszültség) annál kevesebb ciklust visel el az akku, cserébe több kapacitás nyerhető ki belőle.

Aztán vannak jó esetek, kivételek a gyári szórás jóvoltából. Van egy Note I-em 5 éve használatban van. Jelentkeznek nála a felsorolt dolgok, de még működik és nem is púpos. Ritka jó darab a benne lévő akku :)

[ Szerkesztve ]

(#3880) leslieke válasza pall.gergo (#3879) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Korábbi telefonokkal se volt gond. Remélem ezzel se lesz. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3881) Donki Hóte válasza pall.gergo (#3877) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért jó az, ha a telefon akkuja tovább él, mint maga a telefon?

Nemigen látok arra indokot, hogy egy telefont 4 évnél tovább használjon az ember, manapság ennyi idő alatt vészesen elavul a technika. Ha meg neadjisten nem avulna el, vagy valamiért tovább akarod használni, akkor 3000 Ft-ért kapsz hozzá új akkut :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3882) gerner1 válasza Donki Hóte (#3881) üzenetére


gerner1
veterán

Az akku lehet, hogy ~"3000" , de ez a készülék (is) ragasztott technológiával készül, és a hivatalos akku-csere ár, egy picit más "dimenzió"... ""Okosba"", máshol, alternatív helyen cseréltetve, persze más az ár. De garancia időn belül, az gar.vesztéssel jár. Az akkura pedig, csak az első évben van garancia.

[ Szerkesztve ]

(#3883) Donki Hóte válasza gerner1 (#3882) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Arról volt szó, hogy 4 éves korában kell cserélni az akkut. Neked 4 éves garancia van a telefonodra?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3884) leslieke válasza Donki Hóte (#3883) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyik telefonom se használtam 4 évig. Így az akkicsere se érintett soha.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3885) gerner1 válasza Donki Hóte (#3883) üzenetére


gerner1
veterán

Mivel ragasztott, 4 évesen is ugyan akkora a valószínűsége annak, hogy a hátlapot nem lehet abszolút sérülésmentesen levenni, akárcsak 1 hónaposan. Éppen ezért kalkulálni kell, hogy egy hátlap is kellhet a művelethez, + az új profil-tömítés. A hivatalos ár, azért annyi, ami a listán olvasható, mert abba ez (is!) bele van kalkulálva. 4 évésen se lesz 3000 -ből megúszható, akkor sem, ha mondjuk ebay -ről szerzi be, aki akarja, és maga csinálja. Az S7 szériánál például most tartunk picivel több, mint ~1,5 évnél (a bevezetéstől számítva), és azoknál, akik az elején vásároltak már kezdenek jelentkezni az akku-elhasználódás jelei. Ott még "fincsibb" a fájdalomdíj, amit le kell szúrkolni...

[ Szerkesztve ]

(#3886) Donki Hóte válasza gerner1 (#3885) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem 4 éves korában már senkit sem fog érdekelni, hogy nem lehet a hátlapot teljesen sérülésmentesen levenni és főleg senki sem fogja hiányolni a tömítettségét :R

4 éves telefon pl. a Galaxy S4. Van a fiókomban, elő se veszem, 3-4 jobb telefonom is van nála :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3887) gerner1 válasza Donki Hóte (#3886) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem az a véleményem, hogy az akku-csere szükségessége hamarabb fog jelentkezni, már azoknál is, akik teljesen átlagos módon használják a készüléküket, mint "4 év" ... Éppen ezért, igenis lehet helye a feltevésnek, hogy esetleg mit lehet tenni azért, hogy ez az időpont minél később következzen be. Ezenkívül, nem tartom reálisnak, hogy többet fog bírni, mint az S-szériásoké . Nincsenek csodák... Az újabb készülék vonalakat kell alapul venni (S6, S7, S8, A5 (2016) stb) mert egy régebbi megközelítésnek már vége van a Samsungnál is.

[ Szerkesztve ]

(#3888) Donki Hóte válasza gerner1 (#3887) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Erre a kérdésre kb. 2-3 év múlva kapunk pontos választ :)

Nem a Note7-el kezdődött a Samsung akku mizériája, a Samsung telefonok mindig hirhedtek voltak a hektikus akku kezelésről. Szintén itt van a fiókomban egy Samsung W telefon (a W a Wonder rövidítése :C ) ami tényleg egy csoda, újkora óta 9 havonta megevett egy akkut :( Pár éve befejeztem az új akkuk vásárlását.

Szintén van a fiókban egy első generációs GalaxyS telefon, a mai nap is kb. 50 - 60 %-os a gyári akkuja, pedig egy évvel öregebb, mint a W.

Szerk: megnéztem, ez egy Galaxy S+ telefon, ennek jobb akkuja volt, mint a sima GalaxyS-nek.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3889) gerner1 válasza Donki Hóte (#3888) üzenetére


gerner1
veterán

~1,5év, és meglesz az "első hullám". Pont úgy, ahogy eddig is. Ez Samsung statisztika, hogy az akkuk cseréje miatti akku kereslet, a kérdéses széria ~1,5 -2éves kora közt jelentkezik első alkalommal.

(#3890) Donki Hóte válasza gerner1 (#3889) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nyilván nem véletlen, hogy a Samsung se telefonnál, se tabletnél nem vállal 1 évnél több garanciát az akkura, bármilyen extra garanciakiegészítést is vesz az ember hozzá :(

Ettől függetlenül nekem úgy tűnik, hogy az idei "A" széria a Samsung átlagánál talán kicsit jobban bánik az akkuval.

A gyorstöltést kerülni kell, de amúgy nem látok különösebb kockázatot az akku elhasználódásában.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3891) Almonen válasza Donki Hóte (#3890) üzenetére


Almonen
aktív tag

Pont tegnap néztem, 4 és fél óra SOT és még 67%, úgy h kb. 5 gigát töltött le ... meg full fényerőn ment a videó.

Tegyük hozzá hogy én mindennap töltöm de szinte soha sem 100%ig, elég a 80-90, így is kihúz egy teljes napot.

Párszor volt hogy 20% körül volt, de akkor hét-nyolc óra kb. a SOT, ennél többet 3000 mAh-s teleptől nem kell elvárni.

(#3892) orrlyuk válasza gerner1 (#3882) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Jól látom, hogy a teljes kijelzőcsere 30K, pl törés esetén?
Sok, de nem is durva! Alin az utángyártott kijelző 80-90 dollár, és az még be sincs rakva ennyiből.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#3893) gerner1 válasza orrlyuk (#3892) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, jól látod.

(#3894) pall.gergo válasza orrlyuk (#3892) üzenetére


pall.gergo
tag

Unokatesóm kb 3 hónapja vett ilyen készüleket. 2 hónaposan összetörte... full kepernyőt és még keretet is cserélni kellet. 50k volt. ( Mediaban akcioban 82k ért vette a készüleket).
Az érdekesség, hogy mivel Samsung szervíz csinálta, a vásárlástól számitott 1+1 év garancia tovább él. :C

[ Szerkesztve ]

(#3895) ollie válasza pall.gergo (#3894) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor mondd meg neki, hogy ne vegyek S8-at, mert ott 100k alatt nem úszta volna meg a kijelzőcserét.

***

(#3896) pall.gergo válasza ollie (#3895) üzenetére


pall.gergo
tag

Haha igen, én j5 öt ajanlottam neki, mert nem tud telefonra vigyázni. Igazam lett..

(#3897) Donki Hóte válasza pall.gergo (#3896) üzenetére


Donki Hóte
veterán

MediaMarktban lehet kiegészítő biztosítást is venni (törésre, elázásra, stb.), lehet, hogy arra kellett volna rábeszélni :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3898) GP-Sz válasza gerner1 (#3887) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én az S4-be négy év alatt kétszer vettem új akkut :) Mivel azt a telefont is csak azért cseréltem le, mert meghalt, amúgy semmi különösebb problémám nem volt vele, ezért gyanús nekem, hogy az A5-öt se lesz kedvem kihajítani másfél évesen, úgyhogy igyekszem vigyázni az akkura. Az S4-nél egy csomószor lemerítettem nullára és mindig százra töltöttem, meg is purcantak egész hamar az akkuk, 500 ciklus körül. De le se szartam, hisz cserélhető akkus volt. Na, ennél a telefonnál ehhez nincs kedvem :)

(#3899) pall.gergo válasza Donki Hóte (#3897) üzenetére


pall.gergo
tag

Na igen...:/

(#3900) Almonen válasza GP-Sz (#3898) üzenetére


Almonen
aktív tag

Tegyük hozzá... nem a 2017-es A széria volt az első amit a Samsung piacra dobott a Note 7-es probléma után?

Mármint, elvileg ezek akksik is az újfajta biztonsági ellenőrzések sorát járták meg.

Biztos hogy jól egybe vannak rakva. :) egyébként meg minden a világon elhasználódik egyszer, akármennyire vigyáz rá az ember.

Személy szerint én a vízállóságot többre tartom mint a cserélhető akkut. Legjobb amikor nagy esőbe se kell félteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.