Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Almonen


Almonen
aktív tag

Hard reset volt, egész jól bírja

https://imgur.com/a/Yk9Lp

Közel fél éves telefonhoz képest... ha a 2018-as is lesz ilyen jó lehet váltok rá. Nem tudom hogy hűségidő alatt lehet vagy sem? (T-Mobil)

(#3302) ollie válasza Almonen (#3301) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően attól függ, hogy van-e tartozásod a telefonra.

***

(#3303) sfdrakex válasza Almonen (#3301) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet venni újat hűségidő alatt, csak ki kell fizetned az akciós ár és a lista ár közötti különbséget a hűségre vett készüléknél, vagy függetlenül venni az újat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3304) Almonen válasza sfdrakex (#3303) üzenetére


Almonen
aktív tag

0 Ft volt, magyarul ha kifizetem az A5 listaárat akkor lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#3305) sfdrakex válasza Almonen (#3304) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így van, de ha jól tudom időarányosan kell fizetned, csak a hűségből hátralévő időre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3306) Almonen válasza sfdrakex (#3305) üzenetére


Almonen
aktív tag

Köszönöm a segítséget :)

(#3307) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Találkoztatok olyan problémával, hogy az autóstöltő nem tölti a telefont? Egyáltalán. Másik típust viszont igen. Elég kellemetlen, mert szükség lenne rá. Megoldást még nem találtam, csak utalást más, külföldi fórumokban, és nem csak A5 esetén. Előre is köszi!

(#3308) Viktor0610 válasza Mátésum (#3307) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem gyenge a töltő és/vagy a kábel.

Samsung Galaxy A54

(#3309) Mátésum válasza Viktor0610 (#3308) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi, megnézem mással is, de egy QC3-képes, egész jó minőségű töltő, a hozzá való kábellel jó kell, hogy legyen - főleg, hogy hasonló kapacitású telefont tölt minden probléma nélkül.

(#3310) Mcrazy válasza Mátésum (#3309) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!

Nézd meg, hogy a fejlesztői beállításoknál az Usb konfiguráció Töltés -re van-e állítva! Nekem nem ott volt és ez miatt más hálózati töltőkkel nem akart működni. Átkapcsolás után minden műxik.

Üdv: Mcrazy

(#3311) Mátésum válasza Mcrazy (#3310) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Na, ezt is kipróbálom, köszi!

(#3312) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha Odin-al raktok fel ROM-ot, akkor előtte kiveszitek-e a SIM-et, ill. SD kártyát?

(#3313) Mcrazy válasza GEPESZ66 (#3312) üzenetére


Mcrazy
őstag

Én nem szoktam kivenni. Nem szokott gond lenni de ha volt titkosítva, azt feltétlen kapcsold ki!

Üdv: Mcrazy

(#3314) Drughi válasza GEPESZ66 (#3312) üzenetére


Drughi
addikt

Fölösleges.

(#3315) gerner1 válasza Drughi (#3314) üzenetére


gerner1
veterán

Bizonyos esetekben gondot okozhat. Legalább is, korábban, más Samsung készülékeknél okozott olyan gondot, hogy OTA frissítés telepítése, vagy Odin -os flash után -bent hagyott microSD esetén- a System Status Official -ról →custrom -ra változott, és ez miatt pl nem voltak hajlandóak a készülékek a további frissítéseket lekérdezni, stb → helyette hibaüzenet volt a jutalom. Volt, aki erre rákérdezett a support -nál, és azt a tanácsot kapta, hogy vegye ki a microSD -t, és indítsa újra a készüléket, majd teljes OS betöltés után helyezze vissza a microSD -t.
Egyébként elképzelhető, hogy valamit javítottak ezen (is), mert egy ideje nem találkoztam vele én sem, más Samu -s topikokban sem...

(#3317) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok...a hivólistát akartam törölni de vèletlen..a nèvjegyzèket kezdtem el...visszaàllìtottam de sehogy nem akar jó lenni...keveri a neveket...ès veszőt tesz közè ès nem tudom szerkeszteni...A vezetèknevek hàtul vannak a keresztnevek meg elöl.

Lehet ezzel kezdeni valamit hogy visszakapjam az eredetit?


Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3318) Mcrazy válasza Angel2014 (#3317) üzenetére


Mcrazy
őstag

Persze! Fordítsd meg a név formátumot - utónév vezetéknév. Én egyébként Exdialer-t használok. Jobban bejön, mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3319) Angel2014 válasza Mcrazy (#3318) üzenetére


Angel2014
addikt

:R

Jééé így a vessző is eltűnt. :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3320) Angel2014 válasza Mcrazy (#3318) üzenetére


Angel2014
addikt

Mèg ebben tudnàl segìteni mit csinàljak...

Nagy Bèla baràtomat mièrt a H rèszhez rakja?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3321) DrBubo77 válasza Angel2014 (#3320) üzenetére


DrBubo77
addikt

A "Hol" miatt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3322) Angel2014 válasza DrBubo77 (#3321) üzenetére


Angel2014
addikt

De idáig jó volt...és miért hátulról kezdi a besorolást...nem értem mert N betűvel kezdődik. Ha meg kitörölném a Holt akkor a C-hez tenné?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3323) leslieke válasza Angel2014 (#3322) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valószínű igen. Nevezd át újra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3324) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha Odin-al rakom fel a ROM-ot,akkor előtte,s utànna is kell hard reset?

(#3325) janeszgol válasza Angel2014 (#3320) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha megfigyeled, van még kakukktojás. Németh Hajni, Koko Homok. Én ezt úgy szoktam kiküszöbölni, hogy vagy csak a Surname-t vagy csak a Lastname-met töltöm ki. Az egyikbe írom a teljes nevet, mér ha engedi az adott app.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3326) Angel2014 válasza janeszgol (#3325) üzenetére


Angel2014
addikt

Sikerült nehezen megcsinálnom így. A visszaállítás mindent elszúrt...most az a kérdés el lehet menteni így most hogyha visszaállítom legközelebb így maradjon, vagy ha csinálok egy hard resetet ezt kapjam meg?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3327) dave987 válasza Angel2014 (#3326) üzenetére


dave987
aktív tag

Nekem néha visszaállítja, néha nem. De úgy gondolom ha van beállitva samsung account, szinkronizálva akkor elmenti.

(#3328) janeszgol válasza Angel2014 (#3326) üzenetére


janeszgol
félisten

Tehát a vezetéknévhez a keresztnevet írtad és vica versa? Ez se rossz megoldás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3329) Angel2014 válasza janeszgol (#3328) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen de most el kéne menteni. :K ,hogy így is maradjon.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3330) Mcrazy válasza Angel2014 (#3329) üzenetére


Mcrazy
őstag

Amennyiben hr-t csinálsz, akkor a visszatöltés után a névformátum vezetéknév - utónév beállítást újra meg kell csinálni. Amikor alaphelyzetben van a telefon és új névjegyet írok be,akkor a keresztnév van elől, tehát automatikusan "fordítva " kerül be.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#3331) Mcrazy válasza Angel2014 (#3329) üzenetére


Mcrazy
őstag

De mivel mented el? Nálam a google tárban vannak. Kb 10 éve nem kellett ilyen problémával küzdenem, pedig cseréltem jó pár telefont.

Üdv: Mcrazy

(#3332) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Szeretnék venni egy Clear View vagy Neon Flip tokot hozzá, de nem tudok dönteni köztük. A kinézet, funkcionalitása mindkettőnek oké számomra, de a Clear Viewre azt mondják, hogy nagyon olcsó műanyag érzése van, a Neon Flipre meg, hogy meríti az akkut (bár nem értem mit merít egy tok rajta). Valaki, akinek Clear Viewje van, tudna-e mondani egy-két szót róla?

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#3333) Chamoro válasza Yasuji (#3332) üzenetére


Chamoro
tag

Nekem Clear view van. Teljesen jó tok. Szinte ráöntötték a telóra. Jól tapad. Rá van írva a hátuljára, hogy Designed by Samsung. Nekem tetszik. Ha a becsukhatós tokot választod akkor tegyél a kijelzőre (akár a leggagyibb) fóliát, mert ha kosz megy a kijelző es a behajtható rész közé egy idő múlva karcolni fogja.

(#3334) Angel2014 válasza Mcrazy (#3331) üzenetére


Angel2014
addikt

Akárhányszor csináltam FR-t mindig jó volt....és nem is kellett állítanom sehol semmit sem...csak mióta a visszaállítást megcsináltam.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3335) Yasuji válasza Chamoro (#3333) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Igazából pont azért váltanék flippes tokra mert idegesít a műanyag fólia és gondoltam egy olyan tok mellett nem fog kelleni :/

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#3336) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!

Talált már rá valaki rendes üvegfóliát vagy sima fóliát ami jó a kijelzőre?

(#3337) Gabesz1019 válasza csanady97 (#3336) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Én a sima gyári fóliával nagyon meg vagyok elégedve. Kipróbáltam már vagy 4 féle után gyártottat (nem 500 Ft-os ebay-es) és egyik sem volt olyan jó mint a gyári. Könnyű felhelyezni és tökéletesen tapad, nekem sehol nem jön fel.

(#3338) Chamoro válasza Yasuji (#3335) üzenetére


Chamoro
tag

Nekem nincs semilyen fólia. Ezek a GorillaGlass üvegek már nem karcolódnak csak törnek ha leesnek. De az ellen nem véd a fólia. Egy síma tokkal nem jársz rosszul.

(#3339) trobi28 válasza Gabesz1019 (#3337) üzenetére


trobi28
addikt

Hol vettél gyári fóliát?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3340) #16695808 válasza Yasuji (#3332) üzenetére


#16695808
törölt tag

Ne merít a flip tok honnan veszik ezt!? Nekem az van és fólia se kell rá hiszen nem ér hozzá a kijelzőhöz a tok fedele csak egy puha gumi csík fekszik a kijelzőre körbe.

(#3341) Gabesz1019 válasza trobi28 (#3339) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

(#3342) trobi28 válasza Gabesz1019 (#3341) üzenetére


trobi28
addikt

Köszi 😉

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3343) dave987 válasza Chamoro (#3338) üzenetére


dave987
aktív tag

Nekem igaz a3 2016om van,de én le akartam venni a ronda védőüveget az elejéről, viszont megláttam hogy a hátsó üveg tele van apró karcokkal meg 1-2 erősebb is van, úgyhogy inkább maradt fent. Tudtommal a hátulja is ugyanaz a GG mint az eleje. Ha "rázósabb" helyre megyek táskában és tokban van, amúgy pedig nadrágzsebben egymagában. Mindez pár hónap alatt.
Persze ha ez nálad nem így van, annak örülök. Következő telóm valószínűleg ez lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#3344) Yasuji válasza Chamoro (#3338) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Köszi a válaszokat, már csak annyi lenne, hogy a clear view milyen anyagból készült? Ugye nem az a kopogós műanyag? Egy boltban meg szerettem volna nézni, de nem volt csak Neon Flip.

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#3345) Stellaway válasza Chamoro (#3338) üzenetére


Stellaway
tag

Háh.. én is ezt gondoltam

Most így 2 és fél hónap után eléggé látszanak azok a karcok sajnos

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#3346) ollie válasza Chamoro (#3338) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden üveg karcolódik, akár a portól is, mert utóbbiban vannak az üvegnél keményebb kristályok is.

(#3340) fjani1981: a Neon tok úgy működik, hogy amikor lecsukod, felvillan az egész kijelző fehér színnel, nagy fényerőn, aztán lassan kialszik. Amikor hívást vagy üzenetet/értesítést kapsz, akkor is felvillan. Ez értelemszerűen jobban meríti a telefont, mintha nem csinálná. De nem hiszem, hogy észrevehető, ha kevesen hívnak és kevés értesítést kapsz, viszont ellenkező esetben már számottevő lehet.

[ Szerkesztve ]

***

(#3347) Chamoro válasza Yasuji (#3344) üzenetére


Chamoro
tag

"Puha" műanyag. Össze tudod hajtani. Persze utána kirugja magát :)
A karcok meg attól függ hol használod, milyen a munkaköröd. Egy sóbányába természetesen jobban fog karcolódni mint egy orvosi rendelőben.

(#3348) Yasuji válasza Chamoro (#3347) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Na, akkor jó. Köszi szépen :D

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#3349) gg72


gg72
veterán

Az lehet, hogy AlwaysOnDisplay-n nem jelennek meg az Outlook app értesítései?

(#3350) Almonen válasza ollie (#3346) üzenetére


Almonen
aktív tag

Számottevő? Ennek tényleg van alapja? Mindjárt szedem le a tokot a telóról :'(

Október van és a T-Mobil még a szeptemberi frissítést se adta ki... 7.1-re még kevésbé számítok :< viszont leszedtem a messengert és az instagramot, igaz nehezebb így kommunikálni viszont az akku idő észrevehetően jobb

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.