Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kenwood válasza DraXoN (#149) üzenetére


kenwood
veterán

Nem errol van szo. Aki ad magara, normalis butorokat, ruhakat vesz, a pct se otezres hazba epiti, rendet tart otthon, az nem jelenik meg sehol serult autoval.

Nem az a baj, ha valaki igenytelen, hanem az ha lenezi azokat akik nem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#152) orion1025 válasza DraXoN (#149) üzenetére


orion1025
őstag

Még mindig nem értek veled sem egyet. Ha én vásárolok valamit, akkor azt én szeretném szétbaszni, nem pedig másnak veszem. Arról sem én tehetek, hogy az emberek túlnyomó része igénytelen a való világban, csak a külvilág felé adják a csudálatosat. Én még mindig párom autóját tudom felhozni példának, egy 25 éves kramanc, de egy féltve őrzött kincs, amibe egy vagyont pumpáltam. Ő a hetedik tulajdonosa, az előző gazdái nem bántak vele kesztyűs kézzel ami a renováláskor derült ki, szóval ez is mindent elárul a társadalmunkról. Én nem azért pátyolgatom (azt ami nem is az enyém), mert abból irdatlan pénzeket akarok kipakolni egy esetleges eladáskor, hanem azért, mert nem vagyok igénytelen, hogy egy szakadt szarba ültessem a Zasszonyt! De ez nálam hatványozottan igaz az egész életemre, utálom az igénytelen embereket/dolgokat, és szeretem mindenem patika állapotban látni minden nap.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#153) joysefke válasza Tikakukac (#147) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mint utólag kiderült európa bajnok bokszoló volt a srác. 10 évnyi "gyere ide szétütlek" mentalitását 10 másodperc alatt a betonba döngölték.

Kívánok egy ilyen jó dupla összenyitást a megfelelő emberrel és utána lehet idézőjelbe tenni a károkat a megfelelő elsősegély ellátó helyen a "károkról".

Mókás ahogyan itt folyamatosan prédikálod az erőszakot meg az önbíráskodást egy-egy ajtónyitásos karc (!!!) esetében, ezen felül arról álmodozol, hogy hátha engem is egyszer összecsuk egy ilyen boxos akinek én majd nyilván meghúzom az autóját (kettőnk közül én biztosan B10-ben vagyok), miközben én egyike vagyok azoknak, akik itt a topikban egyetlen-egyszer sem hozták fel az erőszakot mint értelmes megoldást ajtórányitásos sérelmek rendezésére.

Akkor sem amikor én vagyok a szenvedő fél, és rám nyitják az ajtót. Én azt propagálom, hogy ne legyen minden kis ügy aránytalanul felfújva se akkor amikor nekem okoznak egy kis karcot/horzsolást és akkor sem ha estleg én nyitnám valakire az ajtót vagy horzsolnám kicsit meg a kocsiját. Nem hiszem, hogy ajtórányitásokból ügyet kell faragni meg rendőrt hívni meg hivatalokba járkálni.

Aztán még te gondolod, hogy kettőnk közül én leszek majd előbb összeverve a "viselkedésem" miatt. No comment :C

A kommentjeid alapján, Te a vidéki közlekedés és parkolás alapján alkotott elképzeléseidből nem tudsz kilépni. És valószínűleg nem tudod elképzelni, hogy BP-en a tágabb belvárosban hogyan működik az utcai parkolás meg a parkolóhely keresés. Megnyugtatlak, ha ide jönnél fiatal vidéki sofőrként, "jó nagy arccal és szilárd elképzelésekkel". Hamar rájönnél, hogy

1, Képtelen vagy 5-6-7-8 órakor a lakóhelyeden olyan parkolóhelyet keríteni amibe be tudsz parkolni.

2, Igazából nem is tudsz parkolni...
A kocsid mondjuk 4,3 méter, és van 5,5 méter hely hosszában két autó között és nem tudod berakni a kocsit _időre_. Persze igazából fel sem tudod mérni elsőre a foghíjjak és az autód hosszát...

3, Stressz alatt azt sem tudod felmérni, hogy melyik az a hely, ahová érdemes megpróbálnod a parkolást.

4, Ami parkolóhelyet véletlenül találsz az mind problémás: vagy kevés a hely, vagy büntetés-veszély van.

5, Próbálsz parkolni, de mögötted már türelmetlenek, hármad dudálnak, stresszelsz ezért balfaszkodsz. Végül feladod a parkolást, pedig nyugis körülmények között oda éppen tényleg be tudtad volna rakni a gépet. De nyugis parkolási körülmények hétköznap nem fordulnak elő.

6, tolnak hátulról, bizonytalan vagy és 20 perc bolyongásba kerül mire három utcával arrébb találsz egy helyet ahová hosszában be tudsz állni (mert elsőre csak úgy megy) ahol nem fognak megbüntetni, de van egy bibi:

7, bal és jobb oldalt 60cm helyet kell a két szomszéd között elosztani, hogy te is ki tudj szálni, meg az a jóember akinek a bal oldalára beállsz is be tudjon állni.

Sok sikert!

Persze tudom, Te ott vidéken ahol a parkolók csak néha vannak tele és a családi házad előtt az utcán két parkoló autó között általában mindig van 10m hely biztosan jól megtanultál parkolni, kisujjból fog menni.
Én is azt hittem amikor felhoztam ide egy vidéki városkából a kocsimat és akkoriban csak pár évvel voltam fiatalabb nálad...

Gondolom nem örülnél, ha az lenne a gyakorlat, hogy a legkisebb hibára ott teremne valaki aki
A, "azt hinné a pók fogott egy legyet"
B, csak simán össze akarna verni
C, feltétlenül ügyeket akarna a nyakadba akasztani egy ajtónyitásért vagy mini-karcért. Évi mondjuk 3-4 alkalommal, mert hibázni ilyen körülmények között az _fogsz_.

Megnyugtatlak én már _kijártam_ ezt a szamárlétrát, ráadásul GPS nélkül. Szóval sokkal valószínűbb, hogy itt te okoznál nekem karcolást mint fordítva. És én mégsem akarnálak: lehúzni, átbaszni, megverni azért mert odafigyelés és körültekintés mellett mégis sikerült egy kis bakit okoznod és lett egy hajszálkarc a kocsimon ami számomra egyébként nem oszt és nem szoroz, nem érzem magam ezért kevesebbnek. Remélem majd felnősz annyira, hogy fordított szituációban -és a fordított szitu a sokkal kevésbé valószínű- majd Te is ilyen megértő leszel.

J.

[ Szerkesztve ]

(#154) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Én is gerinctelenségnek tartom a bármilyen károkozás utáni elszelelést. Azt meg pitiánerségnek, ha valaki egy karcot akar behajtani a vétkesen. A visszapillantót meghúzókat KO-zó, és vascsővel fenyegetőző kommentelőket meg közveszélyes idiótáknak, akiket a társadalomtól elzárva kellene tartani egy mélygarázsban, ott kedvükre emberkedhetnének egymáson.

A gépkocsi üzemszerű működéséhez hozzátartoznak a parkolási sérülések. Lehet rajta keseregni, de csak annyira, mint a benzináron vagy a fékbetétek kopásán. Ha ezt teszed, az azt jelenti, hogy olyan kocsit vettél, amit valójában nem engedhettél meg magadnak. Esetleg roppant egészségtelen módon állsz egy közlekedési eszközhöz, ahhoz a német fazonhoz hasonlóan, aki el akarta venni a Golfját feleségül. Állítólag már a házaséletet is megoldották. A vascsöves kommentelőknek javasolnám a használati tárgyaikhoz való viszonyuk rendezését! Lehetőleg ez ne azt jelentse, hogy a mosógépen is lyukat kerestek!

(#155) orion1025 válasza Gerasz (#154) üzenetére


orion1025
őstag

Csak megsúgom, hogy a lökhárítónak nem azért az a neve ami, hogy mások lökdösődését "túlélje"...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#156) DraXoN válasza joysefke (#153) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

és budapest még tűrhető ... más nyugati városok még ennél is durvábbak...
de mivel az autók száma nem csökken, így itt is ez várható, javulni nem valószínű, hogy fog a parkolási/sérülés arány .. és a hajszálkarc és rányitás lesz a legkisebb sérülés ami miatt aggódni kellene...

nekem pl. volt olyan, hogy egy frissen fényezett elem (hátsó ajtót) leszarta a madár úgy 2 hétre rá ... még az nap le lett szedve, de nem tudom mit evett az a tollfészek (valószínű galamb), de megmarta azon a ponton a fényezést ahová "esett" ... tudom 1-2 hónapig a frissebb fényezés sérülékenyebb, de fa se volt a környéken.. röptében célzott...
akkor most a galambtól követeljem a pénzem? ... ehh.. megszívtam vele.. ez van... azóta persze már mindegy.. mert szarul lakatolták ki az ajtó alját így kb. ugyan úgy néz ki mint előtte (és miért lakatoltattam, mert kb. az összes hasonló gyártmányú autó alja ilyen .. még is csak 33éves autó)...

elképzelni is rossz mi lesz azokkal az emberekkel akik minden karcon lovagolnak ... heti 2-3 alkalommal járnak majd valami terápiára az idegeik megnyugtatása miatt...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#157) Tikakukac válasza joysefke (#153) üzenetére


Tikakukac
titán

Mókás ahogyan itt folyamatosan prédikálod az erőszakot meg az önbíráskodást egy-egy ajtónyitásos karc (!!!) esetében, ezen felül arról álmodozol, hogy hátha engem is egyszer összecsuk egy ilyen boxos akinek én majd nyilván meghúzom az autóját (kettőnk közül én biztosan B10-ben vagyok), miközben én egyike vagyok azoknak, akik itt a topikban egyetlen-egyszer sem hozták fel az erőszakot mint értelmes megoldást ajtórányitásos sérelmek rendezésére.

Miért, de miért mosod össze az egyes hsz.-eket, párhuzamokat és az állításaimat adott helyzetekre? Ó, miért? És miért adsz a számba olyat, amit nem mondtam? Pardon, írtam? Ne tedd.

Én azt propagálom, hogy ne legyen minden kis ügy aránytalanul felfújva se akkor amikor nekem okoznak egy kis karcot/horzsolást és akkor sem ha estleg én nyitnám valakire az ajtót vagy horzsolnám kicsit meg a kocsiját. Nem hiszem, hogy ajtórányitásokból ügyet kell faragni meg rendőrt hívni meg hivatalokba járkálni.

Szerencsére ezt nem te döntöd el. Az arányokat sem, szintén szerencsére :B Nem akarsz rendőrt? Nem akarsz hivatalt? Használd a kezed! Elképesztő funkciókra képes!

Aztán még te gondolod, hogy kettőnk közül én leszek majd előbb összeverve a "viselkedésem" miatt. No comment :C

Igen, ezt gondolom. Csupán hozzáállás miatt is az esélyeim igencsak kisebbek ilyen afférokra, ahol én vagyok az okozó fél.

A kommentjeid alapján, Te a vidéki közlekedés és parkolás alapján alkotott elképzeléseidből nem tudsz kilépni. És valószínűleg nem tudod elképzelni, hogy BP-en a tágabb belvárosban hogyan működik az utcai parkolás meg a parkolóhely keresés. Megnyugtatlak, ha ide jönnél fiatal vidéki sofőrként, "jó nagy arccal és szilárd elképzelésekkel". Hamar rájönnél, hogy

Kuncog-kuncog-kuncog. 6 éve Budapesten élek, belváros közepe, Dohány utca és társaik. Talált, mellé :P

1. Lesz@rom, továbbra sem tudom ez hogyan jön ide, de szerintem te sem.

2. Vegyél kisebb autót vagy add le a jogsid vagy vegyél garázst kintebb és járj be busszal onnan.

3. Ez sem érdekel.

4. Ez szintén.

5. Sorminta.

6. Uncsi

7. Fogyózás, kisebb pocak, esetleg keret nélküli ablakos autó :K

Sok sikert a mihez? :B

Persze tudom, Te ott vidéken ahol a parkolók csak néha vannak tele és a családi házad előtt az utcán két parkoló autó között általában mindig van 10m hely biztosan jól megtanultál parkolni, kisujjból fog menni.
Én is azt hittem amikor felhoztam ide egy vidéki városkából a kocsimat és akkoriban csak pár évvel voltam fiatalabb nálad...

A fentebbi pont miatt ez így már ki is esett.

Gondolom nem örülnél, ha az lenne a gyakorlat, hogy a legkisebb hibára ott teremne valaki aki
A, "azt hinné a pók fogott egy legyet"
B, csak simán össze akarna verni
C, feltétlenül ügyeket akarna a nyakadba akasztani egy ajtónyitásért vagy mini-karcért. Évi mondjuk 3-4 alkalommal, mert hibázni ilyen körülmények között az _fogsz_.

Ha úgy állsz neki, ahogy írod, akkor biztosan. De nem. Pesten sem és vidéken sem szokásom ilyenekbe keveredni. Legnagyobb afférom eddig az elektromos kapu volt, ami valaki kireteszelt és tolatás közben rávágta a kocsira. Ja meg a tükör egyik garázsba beállásnál simogatta az ajtót. 3cm van a két tükörnél és így kell ferdén beállni :P Ezen gyakoroltam a jogsira is, lehet néznél nagyokat hogyan állok be.

Megnyugtatlak én már _kijártam_ ezt a szamárlétrát, ráadásul GPS nélkül. Szóval sokkal valószínűbb, hogy itt te okoznál nekem karcolást mint fordítva. És én mégsem akarnálak: lehúzni, átbaszni, megverni azért mert odafigyelés és körültekintés mellett mégis sikerült egy kis bakit okoznod és lett egy hajszálkarc a kocsimon ami számomra egyébként nem oszt és nem szoroz, nem érzem magam ezért kevesebbnek. Remélem majd felnősz annyira, hogy fordított szituációban -és a fordított szitu a sokkal kevésbé valószínű- majd Te is ilyen megértő leszel.

Az még valószínűbb, hogy ennyi elméleti okosítás után fel fog robbanni az internet.

Gerasz: Úgy cserélsz lököst mint fékbetétet? Az nem sámli. Bites üzemmódban gondolkozva gondolom akkor van a lökhárítós parkolás és a feleségül veszem az autót. Kettő között nyet.

DraXoN: Nem akarok 20 éves szalonautót. Eladni sem szeretném. Szeretném megtartani adott állapotában. Ha majd baltával körbe akarom verni meg fogom tenni. Én. Nem más. Én.

ha nem egy másik autós, akkor egy kavics fog karcot vagy festék lepattanást csinálni haladás közben..

Van ilyen semmi gond. Ez az üzem ezzel jár. Volt szélvédő cserélve pár hónaposan, semmi probléma nem volt belőle.

a téli használat miatt aggódtok, hogy elrohad tőle a kocsi? bár tudom az nem látszik annyira.. egyből...

Többször van mosva alulról, mint felülről. Alvázvédelem és üregvédelem pipa, néha aknából megnézem mi merre az annyi és csókolom.

Különbséget kéne már tenni aközött, hogy valaki seggfej és aközött, hogy valamit használsz. Az egyik természetes velejárója a dolgoknak, a másik nem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#158) joysefke válasza DraXoN (#156) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én a XIII egyik parkolóutcájában -ami mindig tele volt- szinte mindig csak fa alá tudtam beállni. Fától függően vagy mindig gyantás volt a kocsi vagy a fákon lakó varjú és szarkacsaládok szarták össze _masszívan_ a kocsit. Végülis feljelenthettem volna őket...

Meg azt a balféket is aki a 14-es vilin nem tudott kapaszkodni és rálépett az új még gyári szagú bőrcipőmre a redvás talpával. De akár össze is verhettem volna ha nem fizet íziben...

Esetleg a mellém beparkoló autóján kellett volna bosszút állnom, mert a gazdája visszahajtotta a tükrömet, és az én autómhoz nem érhet hozzá senki mert az tabu.

A hülye biciklisfutárokra -akik az autósorok között cikáznak és néha hozzáérnek a visszapillantóhoz- is rá kell húzni a kormányt, had tanuljanak, mert csak ebből értenek :))

;]

[ Szerkesztve ]

(#159) Gerasz válasza Tikakukac (#157) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Ezt nem állítottam.

Az én álláspontom egyszerű: akkor sem tudnék nyugodtan aludni, ha elsunnyognám a károkozást, és akkor sem, ha valakit egy karc miatt tízezrekre lerántanék. Ezért egyiket sem tettem még meg.

(#160) DraXoN válasza Tikakukac (#157) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"Különbséget kéne már tenni aközött, hogy valaki seggfej és aközött, hogy valamit használsz. Az egyik természetes velejárója a dolgoknak, a másik nem."

Egy a baj.. a seggfejek a társadalmunk tagjai, velejárói, lépten-nyomon össze lehet velük futni.
Így az általik keletkezett "amortizáció" is egy elkerülhetetlen folyamat ... :(

Boldog lennék ha nem lenne ilyen, de van, és ha a fejekben nem lesz gyökeres változás ez marad is...
Ezért tekintem ezen sérüléseket is az "amortizáció" részének.. ez a human faktor... sokukat el kéne tiltani az élettől is, de ezt nem mi tudjuk meghatározni...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#161) Tikakukac válasza Gerasz (#159) üzenetére


Tikakukac
titán

De azért eléggé szeretnél párhuzamot húzni köztük :B Pedig nem. Sajnos nem.

Az én álláspontom is egyszerű: amíg a cuccaimat én fizetem, addig nincs nyúlka-piszka. Ha meg van, akkor szépen eredeti állapot helyreállítása van, nem mosolyka, kv, cida és bármi egyéb. Ezy as fck :K

DraXoN: Pedig elkerülhető. Azt a kicsi környezetet, amit elérsz így-úgy, azt megpróbálod nevelni az együttélésre. És ahogy a facebookon is összeér a végén mindenki mindenkivel, úgy az egyszeri honpolgárok sem indulnak meg majd a tucatnyi ellopott és kibelezett autóik után Bagra elégtételt venni. :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem picit egyszerubb lenne a kep,ha nehany funkcionalis analfabeta kiszallna a vitabol.

Tobb embernel is feljon az az erv,hogy te magad,galambok, az idojaras, nem azonosithato elemek/szemelyek is okozhatnak kart a kocsidban.
Ez igaz,de nem ez a tema.

Kerdes az,hogy mas autojaban kart okozol :
- a, megvarod a tulajt,meghagyod a szamod
- b, lelepsz szo nelkul

Ez egy olyan dolog,amirol nem lehet vitazni.
A "b" melle semmilyen racionalis erv nem hozhato fel azon kivul,hogy aki ilyet csinal,az egy gerinctelen fereg

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#163) Gerasz válasza Tikakukac (#161) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Elfogadom. Azért megnézném a vendégeid arcát, amikor ki akarod velük fizettetni az eltört borospoharat. Vagy a kolléga példájában a bőrcipőn a lépésnyomot.

Ez a szépsége a fórumnak, hogy ennyire különböző emberek is tudnak eszmét cserélni. Remélem nem találkozunk egy parkolói koccanás során (sem). Üdv

(#164) DigitXT válasza orion1025 (#155) üzenetére


DigitXT
félisten

Én úgy tudtam, hogy 5 km/h alatti koccanásokat kutya kötelessége sérülés nélkül
átvészelni, és éppen azért az a neve, ami. Legutóbb véletlenül rátámasztottam egy
vonóhorogra (nem tudtam, hogy ott van, baromi szűk volt a hely), de hát istenem...
Nem látszott rajta semmi.:N Vonóhorgos értelemszerűen nem sérült. Mögöttem se
sok hely maradt, az tény, viszont annak maradt helye hátrébb tolatni, hogy kiálljon.

Egyszer piros lámpánál állva nekem gurult az előttem álló furgon... Hiába dudáltam
nem vette észre, és csatt: rendszám meggörbült, de a lökhárítónak semmi baja.:N
Mondjuk tudtam volna értékelni, ha pl. elnézést kér.:R De leszarta/otthagyott.:(((

ON: oda szoktam figyelni, hogy baromi óvatosan nyissam ki az ajtót. Nem akarok
senkinek sem kárt okozni, és ezt elvárnám másoktól is: nem mindig sikerül sajna.
De ha már ilyen beparkolós majdnem, és nem ajtónyitás, akkor egyszer pl. le volt
esve a rendszámom. Gondolom valaki úgy állt közel, hogy előtte pattant kétszer...

Persze épp az a baj a színrefújt lökőssel, hogy azon csúnyán meglátszik minden:
a sima műanyagon is nyomot hagyhat egy húzás, de egy összeérés az kb. kizárt.

(#165) Tikakukac válasza Gerasz (#163) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy amikor apám a kereszthornyos bitről lekapja a mintát, ugye :P Mindig tudunk lentebb menni, ha kell.

Koccanásban reméljük nem, a többi meg, nos, láttunk már érdekes találkozókat a fórumról :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#166) sutszi válasza DraXoN (#149) üzenetére


sutszi
veterán

Szeretném ha kifejtenéd azt a logikát ami szerint a kopás = valaki ráb@ssza az ajtót a kocsira.
Szerintem a kopás természetszerű elhasználódás. Mint pl a motorkopás, vagy a fékek. Az, hogy valaki normálatlanul viselkedik mintha egyedül lenne a sárgolyón, az nem kopás. Fentebb már kifejtettem, bár nagyon átpörgött felette a fórum. 1 kis karc után még 200 kis karc jön. Utána meg úgy néz ki a kocsit mintha ráült volna egy elefánt... A 200. után azért már csak megcsináltatja az ember. Azt ki fizeti ki? Ha meg nem csináltatja meg de eladja, akkor értékcsökkentő hatása van. Azt ki téríti meg? A 200 balfék aki nem tud kinyitni egy ajtót?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#167) DraXoN válasza sutszi (#166) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem kopásról beszéltem, hanem amortizációról..

és mint mondtam nekem is nyitottak már rá ajtót az autómra... nem tudok vele mit tenni, ez ilyen "terület", védtelen fémbódé az utcán, zsúfolt helyen, akkor is keletkezik baleset véletlenül ha mindenki figyel.. esetleg táska csatja meghúzza.. egy patent a farmernadrágon... stb...

persze becsomagolhatja az ember az autóját bubi fóliába, hogy sose sérüljön... de ha "szabad a felület" sérülni fog, a "tahók" csak gyorsítják a folyamatot...

és ki javítja? ha aggódik kössön casco-t, majd az ... lehetetlen minden embert megfogni és azzal se fer, hogy "megfogtam egyet, ő fizeti az egész elem fényezését hehehehe"....

el kell fogadni.. a jármű az utcán amortizálódik... akár szándékosan, akár nem, akár tahó által történve is, de karcok és horpadások, mind kisebbek, nagyobbak keletkezni fognak...
Ez ellen semmit se lehet tenni, lehet, hogy aki elköveti észre se veszi mit tett (most nem tudom, hogy, de lehet ilyen csillag állás.. de a kőfelverődés erre jó példa)...

hogy ne nyissuk rá egyik autó ajtaját a másikra meg egy kis odafigyelés ... de ez már nem feltétlen magunkon múlik ...
jártam már áruházban.. állok a bevásárló kocsival.. majd jön oldalról egy másik, benne gyerekkel, és hirtelen az enyémet lökdösi arrébb a kocsija orrával, és közben "nyög" a csávó és tüzes szemekkel néz ... se egy "elnézést arrébb menne" vagy valami ... csak "feltűnt" arrébb lökdösődött, hogy legyen helye (picit arrébb gond nélkül elfért volna, de ő pont az én és egy másik kocsi között akart elmenni)... a gyereke közben ott ült a kocsi "gyerektartójában" ... de ezen emberek már csak ilyenek...

lényegében:
nem tudsz más emberekkel számolni ... olyan mint ha nyáron kapnál egy jégesőt...
ha az ember meg ezen dolgokat túl komolyan veszi, hát akkor a saját mérge öli meg... attól függetlenül jövőre tervezek (céges keretre) venni egy új autót (vadonatújat szalonból) ... de láttam én már rokon autóját az évek alatt ahogy szedik össze "harci sérüléseiket"... többek között volt olyan, hogy rendőrök üldöztek valakit, és az adott embert pont ott tudták "sarokba szorítani" aki erre rámenekült az autója tetejére, és onnan szedték le... biztosító nem fizetett, perre mehetett volna az adott rendőrök által "üldözött" személlyel, de mondták neki, pénzt belőle ne reméljen ... közben a nap is kiszívta az évek alatt (piros) ... valaki meghúzta a lökhárítóját parkoláskor.. van hogy úgy ráállnak egy oldalon, hogy csak a másik oldalról tud beszállni... az ajtajának jobb-bal oldalán kisebb-nagyobb rányitási horpadások...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#168) sutszi válasza DraXoN (#167) üzenetére


sutszi
veterán

Nem tudom, hogy ez a félre magyarázás szándékos, vagy csak nem érted(értitek) a problémát.
Először is a "kopik" szót használtad többször is... Gondolatolvasás még nem opció, így arra kell hagyatkoznom, amit írsz.

Másodszor, itt nem arról van szó, hogy nem történhet meg valami... Még csak nem is a bubi fóliáról... Arról, hogy a társadalom egy része a minimálisan elvárható odafigyelést sem hajlandó megtenni ezért kárt okoz más tulajdonában. Ez pedig egyértelműen forintosítható anyagi kár. És ha már megtörtént a baj, akkor még a felelősséget sem hajlandó érte vállalni. Mindezt még megideologizálva.

A bevásárló kocsi nem az enyém. Pont nem érdekel, ha egy ilyen gyenge elméjű nekimegy... Azok nincsenek fényezve. Nincs rajtuk műanyag elem ami repedhet... Lényegében nem gyűjtik a látható sérüléseket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#169) #90088192 válasza Kalandor (#144) üzenetére


#90088192
törölt tag

Leírom az okát annak miért hoztam fel, A lényeg, az egészségedet(mentális állapotot beleértve) NEM vetíted ki pénzre, pedig az egyik legfontosabb dolog amivel rendelkezel, érdekes módon(ha jól értettem BP környékén élsz) nem háborogsz, hogy a koszos levegőt kell szívnod, pedig aztán ha valamiért azért lehetne kártérítést követelni, DE eszedbe sem jut, hiszen az egészségedért nem tettel semmi(Nem tudod munkaórára kivetíteni). Az hogy a nyamvadt dugóban/utakon kell küzdeni minden palimadárral, a hivatalokban és szinte mindenhol ugyan ez, meg sem rökönyödsz pedig ez igen komoly karokat tesz a mentális egészségedben, és NEM hőbörögsz hogy kártérítést akarsz.

Ezt hogyan magyarázod ki?

Erre írtam, le akarjatok verni a jövő evet is azon akit elkaptok, míg ami rajtatok múlik azon csak a sunnyogás megy :U

A társadalmi szerződés szerint Az egészségedet ért károsodás is forinthasitató, csak hogy tudd :R

(#170) DraXoN válasza sutszi (#168) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

elnézést ha még is másik szót használtam volna... fogalmam sincs ... fene se emlékszik mindenre pontosan.. napközben igen sok mindennel foglalkozok (többek közt dolgozok is) ... valószínűleg akkor az ottani szövegrészhez az illett jobban...

ha te tudsz tenni valamit a környékeden előforduló "problémás" alakokkal, és kiszámíthatóvá tudod tenni a viselkedésüket, felelősségre is tudod vonni őket valamennyi alkalommal, akkor igen jó helyzetben vagy.. de többnyire a helyzet nem ez. Ideologizálni őket meg semmiképp nem akartam, elnézést ha ez jönne le, de a "harc" ellenük szerintem reménytelen, és ... csak egyszerűen ne az ő jelenlétük őrölje már fel az ember idegeit.. arra akartam utalni, hogy emiatt "eressze el" az ember ha már megtörtént és semmi esély bárkit is megtalálni...

meg hogy ebből kifolyólag nagy városban számítani kell rájuk és arra, hogy az autó sérül... és ez egy sajnos "bele kell törődni" helyzet.. amíg az áruházban vannak emberek akik nem szólnak... csak mint valami fogyatékos zombi "megy neked" és "ölne meg a szemével"... azok lehet "nagyobb kasznival" is hasonlóképp viselkednek...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#171) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak úgy. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#172) Kalandor válasza #90088192 (#169) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fordítva ülsz a döglött lovon.

Jóhogynem a betörő mondja neked majd meg, hogy "segítek neked, engedd el! Ez a sok tárgy csak megrontja az életedet!"

Egy károkozó nekem ne életvezetési tanácsokat osztogasson, hogy hogyan fogadjam könnyen a károkozását, vagy hogy mennyi kár ér máshol, hanem térítse meg a kárt.
Neked ahhoz semmi közöd, hogy más milyen kárt okoz vagy hogy egy tárgy nekem mit jelent vagy hogy egy tárgyért én milyen felelősséggel tartozom (autóbérlés).

Jogodban áll a tárgyat sértetlenül hagyni vagy kifizetni a kárt amit okozol. A többi mellébeszélés.

De már kellemetlenül érzem magam, hogy ezeket le kellett írnom, szarul érzem magam, mint valami hajlítatlan öregember, akiknek a rajzfilmekben az almafájára száll a kismadár és a csicsergése a legnagyobb baja. Tudom, hogy nincs igazad, igazatok, de a kulturális hozadéktól, a kutya kikötésétől, a kötelező sarkításoktól, a minimumok emlegetésétől, az ideákig való visszavezetéstől rosszul érzem magam.

[ Szerkesztve ]

(#173) djherby


djherby
tag

Húúú, milyen szép kis hozzászólás halmaz keletkezett. Ez nagyon jó téma! 2004-től volt egy Thalia-m újonnan. Ekkor voltam 31 éves. Akkoriban úgy jártam a bevásárló központokba, hogy minél közelebb a bejáratokhoz. Tavaly megváltam tőle. Utóbbi években már nem győztem számolni a horpadásokat. Most már más autóm van, 45 vagyok, és minél messzebb állok a bejárattól, és olyan helyet keresek ahol kevesen vannak. És többször foglalok el két helyet. Nekem ne basszák össze az idióták. Én mindig vigyáztam, vigyázok másokéra. Már párszor megkérdezték, miért így álltam. Mikor elmondom szépen, hogyha normálisan állok, akkor meg össze lesz baszva más által. Na akkor nagy csönd támad. Sajnos mindenkinek a magáéra kell vigyáznia úgy ahogy tud.

(#174) #90088192 válasza Kalandor (#172) üzenetére


#90088192
törölt tag

Meg mindig nem érted, NEM azt mondom, nem ért kár, hanem, hogy milyen módon történik ennek a meghatározása, sőt a következmények is.

"vagy hogy egy tárgy nekem mit jelent vagy hogy egy tárgyért én milyen felelősséggel tartozom (autóbérlés)."

Ennyire önkényes az ember, bezzeg ha gyorshajtásról beszelünk és arról miért ilyen magasak a büntetési tételek, akkor egyből másként áll a szád. Pont ha veled szembe alkalmazzak akkor már nem tetszik, mert ugye figyelmetlen voltál meggurult az autó és nesze neked 30K, pedig nem akartad.

Hallgasd meg Leonard Cohen - Future c. számát, a lényeg amit merni lehet azt merni kell szabályozni(eddig tart a referencia) és a mérhetőség okán úgy büntetni ami csak kifér a csövön, de arra mar nem gondoltál, Neked 2-3 éves jövedelem egy autó addig a másiknak lehet 20-30, míg nekem 2-3 hónap.

Ez lenne az aranyosság méltányosság elve, és igen meg kell büntetni aki vetkezett, DE NEHOGY TE MOND MEG hogy az egész jövőjét el kell zálogosítani(priusz és a többi amikor tényleg nem szándékosság volt).
Csak ez az öregapó Talio elves fejedbe nem fér be, legalábbis nem mutatod jelét :DDD

Igen az is kell hogy a másik fel is felismerje neki is érdeke, hogy elismerje amit csinált(tanulhat belőle, vagy éppen elveszik a jogsiját mert alkalmatlan, így nem jelentene veszélyt senkire), de ez meg mar olyan messze áll a humán viselkedés formától, hogy az fáj :R

Remélem nincs harag :B

(#175) #90088192 válasza Tikakukac (#134) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kicsi teknőc pont nem érdekelt a külcsínbe, mindig a legrusnyább, ütött-kopott autókat vettem meg mert olcsó :DDD

A Hiace-emet ha megláttad volna lukkal az oldalán, belül az elszabadult betonkeverők mindent elpusztították, haver meglátta és sírógörcsöt kapott :K

A Mitsu Magna itt ott horpadt, eleje törött, de benne volt a gaz meg 200E kilométer, maris vettem mert szinten senki másnak nem kell. Toyota corolla, matt itt ott, horpadt törött itt ott, van benn 190E km folyt belőle az olaj.
Olajfolyás kb $50 volt megcsinálni, szerviz es megy.

Ja hogy az elmúlt 8 évben 2 ember gondolta, hogy majd neki van elsőbbsége/fékútja nem nekem hat mit lehet csinálni. az egyik Mitsu jobb elejébe mentek bele, gyakorlatilag kifordult a srác és nekem, aztán a bátya oltott hogy az én hibám volt...A lámpánál meg hátulról megvizsgáltak a vonóhorgom milyenségét :C

Ezeken kívül gyakorlatilag MINDENT el tudtam kerülni, mert amikor vezetek arra figyelek mi történik körülöttem, így elég jól meg tudom saccolni ki mit fog csinálni.

A többi meg lényegtelen mar régen nem számitok a törvényre. Minek?
Több a nyűg mint a haszon, persze verhetem a mellem En is mert nekem ehhez jogom van, csak nem latom értelmét..... :R

(#176) Tikakukac válasza #90088192 (#175) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsi teknőc pont nem érdekelt a külcsínbe, mindig a legrusnyább, ütött-kopott autókat vettem meg mert olcsó :DDD

Igen, azért olcsó, mert ütött kopott. Na ezt szeretnénk elkerülni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#177) #90088192 válasza Tikakukac (#176) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mindig a nézőpont a kérdés...
Latod itt az a pont ahol NEKEM pont mindegy mi történik az autóval mert mar nem ér semmit, és pont ezert nem veszek újat....

Vagyis nekem nincs mit elkerülnöm... De hat nem tudom elmagyarázni a lelki egészség is, mindenkinek mást jelent, nekem azt hogy víz alatt van és nem érdekel, milyen az autóm kívülről, ami érdekel legyen megbízható.

Az hogy biztonságos arról meg teszek hogy az legyen, nem arra varok hogy majd másokra hagyatkozom... Persze az is kell, hogy az ember min tud változtatni, mit tud befolyásolni...Ezert fogadok 1FT-ben hogy az elkövetkező 20 évben nem lesz olyan balesetem ahol hátrányba hozna az, hogy nem új hiper-szuper autóm van, sőt, nem lesz balesetem. Gondolkodj el ezen, érdemes :R

(#178) Tikakukac válasza #90088192 (#177) üzenetére


Tikakukac
titán

Már megint annyira elmentünk a témától és próbáljuk bedolgozni az összes többi autós problémát egy dobozba, hogy csak na :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#179) Bird


Bird
addikt

Ártatlan szándékkal kérdem: nem unjátok még? Napok óta ugyanabban a repeat until keypressed ciklusban toljátok.... :DDD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#180) Tikakukac válasza Bird (#179) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudok topikot, ami 10 éve hasonló gondokkal küzd :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#181) #90088192 válasza Tikakukac (#178) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DD :DD :DD

Tudod mindennek megvan az oka...A kérdés érdekli-e az embereket vagy sem.

Azért a Víz az úr, én meg tengeribeteg vagyok.

Így mar érthető antiszociális viselkedésem ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#182) CounterBoci válasza Bird (#179) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ne szólj nekik, még a végén abbahagyják. Haláli ez a topik :DDD Ekkora kitartást már rég láttam ebben az országban, mint ahogy itt meg akarják egymást győzni :P

(#183) Bird válasza CounterBoci (#182) üzenetére


Bird
addikt

Egy teljes mozira való popcorn adag elfogyott itt ezalatt a pár nap alatt. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#184) Tikakukac válasza CounterBoci (#182) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig egy random Apple-Samu hír ezerszer szórakoztatóbb, pont neked kéne tudnod a legjobban :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#185) orion1025 válasza CounterBoci (#182) üzenetére


orion1025
őstag

Szerintem jó ez az eszmecsere, sok dolgot meg lehet tudni az emberek hozzáállásáról.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#186) rdt89


rdt89
addikt

Nagyon szépen köszönöm ezt a sok hozzászólást és eszmecserét, akár pozitív akár negatív hangvételű volt. Sikerült belátást nyerni nagyjából eme részébe a dolgoknak. :R

Apám és a tőle idősebbek még tisztelték azt az eszközt amire nap mint nap az életüket bízták, a legapróbb horpadás bosszantotta őket, ha kis karc volt rajta már tüntették el róla, én ezt tisztelem a régebbi generációba. A mai generáció nagy része használati eszközként csapja vágja a másikéra se figyelve. Nem is nagyon lesz már olyan 20-30 év múlva, hogy pajtából vagy öreg bácsitól 30-40 ezer km-es csili-vili autót vehetünk vagy jó állapotút, mert csak használati eszköz. Persze tisztelet itt is a kivételnek. :)

(#187) DraXoN válasza rdt89 (#186) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez se ennyire egyszerű, anno itt a keleti blokkban sokkal drágábbnak és szinte "státuszszimbólumbak" számított ha valakinek volt autója... mert sokba került és sok-sok évet kelhetett várni rá (időnként egy-egy típusra).

Budapesten viszont jobban érdekli a fiatalabb generációt, hogy legyen a legújabb telefonja, mint hogy egyáltalán autót akarjon venni.. persze ez se feltétlen baj.. van így is bőven autó a belvárosban. ez az általános "érdektelenség" más nagyvárosokra is jellemző az autók iránt..
Mostanában terjednek ezek az autómegosztós szolgáltatások is, pont a napokban növelték megint az egyiknek a szolgáltatási területét tovább.
Az esetemben ez annyit okozott, hogy tavaly a saját autómmal 2000km-t távot se tettem meg.
Noha eladni nem fogom, mert kedvelem a 33éves pasztelsárga yugoszláv "remeket" (még úgy is, hogy szemmel látszik a pocsék gyártási minőség).
De lassan keresnem kell neki valami telepet ahol szépen szétszedem, és hétvégenként kijavítom a rozsdás részeit (1 küszöböt kell cserélni csak, illetve a csomagtérajtót és sofőr ajtókat cserélnem kell, mert azok menthetetlenül rozsdásak), majd egy friss fényezést követően (viszont a fényezésen látszanak az évek) összerakva keljen új életet...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#188) rdt89 válasza DraXoN (#187) üzenetére


rdt89
addikt

Látod te is megbecsülöd, azaz nem borítod le a bontóba, hanem vissza állítod a gyári állapotba, mert szereted és ez itt a lényeg. Édesapám 21 évesen adta el a 406-os Peugeot-ját /a kocsi volt annyi idős/, ebből 18 évet nálunk élt meg az aa autó, és az eladás pillanatában (350 ezer forintért) is olyan állapotban volt mint egy szalon autó. Így dicséretes, hogy a 33 éves gépet visszahozod az életbe, sok sikert hozzá és pont ezért nem fogom eladni a 26 éves 306-omat, hiába van újabb-fiatalabb autó mellette. :)

(#189) zone


zone
őstag

Az én kocsimra pár éve akkor nyitották az ajtót, amikor épp beparkoltam. :)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#190) joysefke válasza zone (#189) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ezek közül melyik a rányitás?

(#191) zone válasza joysefke (#190) üzenetére


zone
őstag

Mik közül? Nem elég feltűnő a függőleges benyomódás és az azt körülvevő nagy horpadás a kerékív felett?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#192) icemad válasza zone (#191) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:Y
Ez nem rányitás.... Inkább olyan, mintha valaki páros lábbal beleszállt volna... Eléggé szomorú, hogy ilyen birka emberek is vannak...

(#193) 8th


8th
addikt

no comment...

(#194) DraXoN válasza 8th (#193) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

B-Max -ot neki! :DDD

egyébként jó is az az ajtó kialakítás a be-ki szállás is könnyebb, csak bonyolult a mechanika, és drágává teszi a készítést ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#195) fateless válasza 8th (#193) üzenetére


fateless
veterán

Ma délután várakozás közben figyeltem, és hat autóból csak a mienk volt kisgyerekkel "felszerelve" a családos parkolóban a pápai Tesconál

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#196) GEIL


GEIL
addikt

Lakások előtti parkolókban is tudnak ám "ügyesen" parkolni.....érdemes figyelni a parkolóhelyek "csíkjait". :DDD :o :O :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#197) fateless válasza GEIL (#196) üzenetére


fateless
veterán

Az a hátrány az ilyen fotóknál, hogy nem tudod, ki parkolt előbb.
Amikor látok adott fotókat, hogy a paraszt így meg úgy elfoglal két helyet, eszembe jut, hogy érkeztem már parkolóhoz úgy, hogy mindkét oldalon helyhez képest elcsúszva parkoltak. Mikor beálltam, én is a vonalat közöltem meg. Aztán mire visszatértem, mindkét autó elment, és láttam a szúrós tekinteteket, amiket felém küldtek, hogy "nézd, a paraszt nem bír rendesen parkolni".

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#198) GEIL válasza fateless (#197) üzenetére


GEIL
addikt

Amúgy a képen mindkettő autó az enyém, csak poénból tettem ki.......szándékosan álltam rá ennyire az asszony által használt autómra, mert ha otthon vagyok akkor úgyis a nagyobbal mozdulunk együtt....így viszont nem zavarunk senkit és így próbálom elérni hogy plusz 40-50 cm-em legyen beszállni, mert feltételezem hogy mellém parkolók már a vonalak közé állnak szabályosan, így nekem van több terem beszállni és ajtót nyitni, ami megnyugtat........10 ből 8X bejön......a parkoló más részében is igyekszünk így parkolni....senki mást nem zavarunk azzal hogy a 2 autónk szorosabban áll.
:DDD :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#199) plömplöm


plömplöm
őstag

ehhe...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.