Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) rdt89 válasza Mi5u (#3) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem sose volt egyik autóm se csak használati eszköz ezért is zavarnak ezek a dolgok.

(#4) Fotonhámozó:
Igen ez tény én is inkább úgy szoktam parkolni, hogy messze a kocsisortól, de mire visszaérek hiába üres 6 holdnyi terület szorosan mellém állva parkolnak le az autósok...

(#5) Sanya:
Dettó nálam is mindig ez van, akármennyire is üres helyre parkolsz, mire visszaérsz már ott vannak melletted közrefogva

(#9) hcl:
teljesen egyetértek veled, de most azért kompromisszumot kötni mert sok a tahó nem akarok

(#11) joysefke:
Ha egy olcsó szar autója van az embernek se indok rá, hogy rommá legyen horpaszgatva, rábaszva az ajtó, és ha látom, hogy rányitja az ajtót akkor igen is szóvá teszem, még ha csak hajszálkarcot tesz a kocsira, mert ez olyan, hogy nyomkodja a telefonját és kiverem a kezéből majd ha pattog megmondom neki, hogy ezért vergődsz? csak egy karc, ez nem jó hozzáállás, én mindig rámarkolok az ajtóra és nagyon óvatosan nyitom ki és az összes utasom is megkérem mindig, hogy erre figyeljenek, mert ahogy én se szeretem ha rámcsapják én is kiemelten figyelek erre.

(#12) nullpoint:
A kézzel megfogásos technika nálam is használatban lévő dolog :)

(#16) joysefke:
"Ha egy apró piszricsáré karcolásról vagy egy kicsit nagyobb karcolásról van szó, ami lejön polírozással, akkor igen. Elküldeném az anyjába. Fizetni csak végső esetben fizetnék, töltenék ki betétlapot."

De akkor gondolom ott helyben fel is políroznád, hogy ami okozva lett hiba eltűnjön. Igen is a mikro karcolás is a másik tulajdonának rongálása és ne annak álljon feljebb és okoskodjon aki okozta a hibát hanem kérjen elnézést ha volt bőr az arcán telibe verni akkor legyen bátorsága bocsánatot is kérni és a hibáiért vállalni a felelősséget és ne kihúzni a nagy szájával alóla magát.

"Még valami:

Azokkal akik nem tudják fenntartani az autójukat, és ebbe beletartozik az is, hogy néha bizony egy sűrűbb parkolóban meghúzzák, rányitják az ajtót, de mégis mindig szépen csillogó polírozott autóban akarnak feszíteni, na azokkal nem tudok együttérezni. Vegyen olyan autót amit fent is tud tartani. Ha műtárgyat szeretne, akkor azt vegye meg hétvégi autónak."

Nekem van egy 26 éves alap 306-os Peugeot-om nem sokat ér még is zavar azon is az ilyen hiba, nem azért mert műtárgy hanem mert ha megveszem és használom én 5-6 év múlva is szeretem nézegetni, hogy olyan állapotban van mint mikor megcsináltattam.Nem kell értéke legyen, hogy megbecsülj valamit és zavarjon ha sérülést szenved. Ha megbecsülsz egy autót 25 éves korába is lehet olyan szép és jó állapotú mint mikor kijött a szalonból, csak nem ilyen felfogással kell gondozni :(

(#20) Agyturbina:
Ugye most nem azt akarod bemagyarázni, hogy ha már nem kellett érte sokat fizetni nem zavar, hogy szarrá verik? 190 ezerért vettem 7 éve a 306-om de vigyáztam rá és a mai napig eltörném annak a kezét aki ráhajítja az ajtót mert egy ócska szar. Attól, hogy valami 2 havi fizetésbe került még meg lehet becsülni, nem feltétlen az értéket nézik az autótulajdonosok és autóbolondok hanem amit az a kocsi képvisel...

Egy autónak lelke van amit pátyolgati kell és ha így teszel tök mindegy hány éves és mennyit ér kivisz a világból és sose hagy cserben, egy kis megbecsülést kaphat az a 4 keréken járó nap mint nap életedet rábízó fémcsomagolás. Én a 26 évesre is ráköltöm a pénzt, hogy ne húzzam a szám mikor ránézek, hogy horpadással és festéklehúzódással teli, ez elmond mindent egy autó gazdájáról, hogy mennyire vigyáz a dolgaira. Nem szebb ránézni úgy a kocsidra, hogy nem más autó festéke tartja össze?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.