Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) GreenGoblin válasza zoli8814 (#2700) üzenetére


GreenGoblin
tag

Mi ez a Google Play system update?

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2702) zoli8814 válasza GreenGoblin (#2701) üzenetére


zoli8814
tag

Biztonsági frissítés szerűség, de valaki aki jártasabb a témában, szakszerűbb választ tudna adni.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#2703) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Nordot használok jelenleg, szeretnék cserélni másik Oneplusra. Első körben a 8T-t néztem ki, de látótérbe került a sima 9 és a 8 Pro is. Melyiket ajánlanátok? Nem tudok dönteni. :D Használt is szóba jöhet, garanciával. Kamera nem annyira fontos nekem, de azért a 9 izgatja a fantáziám. Csak ahogy hallottam elég jól melegszik és sokat is eszik a 888.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#2704) GreenGoblin válasza rodman73 (#2703) üzenetére


GreenGoblin
tag

Én pont az új snapi 888 miatt nem vettem 9es szériát. Inkább maradtam a 8nál. Annyival nem szarabbak mint az ideiek és az áruk is jobb. Én maradnék a helyedben a 8as szeriánál. Itt egyikkel sem lősz mellé.
A pro kicsit nagyobb van benne telefotó kamera meg az ultra wide kamera jobb, viszont a Tben gyorsabb a töltés, kisebb méretre is és olcsóbb.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2705) K82 válasza rodman73 (#2703) üzenetére


K82
őstag

Melegszik a 9 és üzemidőben is erőteljes visszalépés, vess csak egy pillantást az endurance rating értékekre. De szinte bármelyik SD888-as telót behelyettesítheted a 9 helyére, nagyságrendileg ilyen értékek fognak kijönni. Zenfone 8-am volt mint az idei csúcs SOC-el szerelt mobil, sebességre parádés volt, csak nálam a nap végéig se bírta; megváltás volt utána a 8T. Gyorsaságban egy SD865/870 is bőven elég, ha fontos a hosszú üzemidő akkor nem is nagyon van más választás az ezzel szerelt telókon kívül, legyen szó a 8T-ről vagy pl. egy S20FE 5G-ről.

Pixel / OnePlus Pad

(#2706) GreenGoblin válasza GreenGoblin (#2704) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ja azt elfelejtettem hogy a Pro nem flat kijelzős ami lehet jól néz ki de ha kijelző védőt akarsz rá tenni ezen furábban néz ki és nehezebb felrakni.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2707) rodman73 válasza GreenGoblin (#2706) üzenetére


rodman73
aktív tag

Köszi!

Mate 20 Prom volt, ami lekerekített volt, de nem tetszett hogy bizonyos szögböl kicsit fura volt a kijelző széle. A fehér háttér kékes, zöld volt. De a 8 Pro annyira talán nincs lekerekítve vagy rosszul látom? De úgy néz ki a 8T lesz a befutó akkor. ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#2708) rodman73 válasza K82 (#2705) üzenetére


rodman73
aktív tag

Párom úgy néz ki kap egy S20 FE-t karira, de én maradok a Oneplusnál szerintem. ;) S5 Galaxym volt utoljára kb. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#2709) K82 válasza rodman73 (#2708) üzenetére


K82
őstag

Nem volt rossz az SD865-ös S20FE, de 6GB kicsit karcsú a OneUI alá. Érezhetően pörgősebb a 8T, a Samsung egyedül kamerában erősebb (van külön tele lencse, a képfeldolgozó algoritmus is pár fokkal jobban dolgozik), üzemidőben kb. egál. Nekem ez volt az első és utolsó Samsung telefonom, maradok a fapadosabb androidnál.
Aki érzékenyebb a PWM-re, annak sem jó választás az S20FE.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2710) rodman73


rodman73
aktív tag

Esetleg annyi kérdésém lenne még, hogy térerőre kb mind a három telefon egyforma? Ikerházban lakunk, a nappaliban néha elég gyenge a térerő. Nordon kicsit szakadozik a vonal olyankor, a dupla fal mellett. Manapság lassan a telefon funkció a legkevésbé kiemelt az össszes telefonnál. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#2711) GreenGoblin válasza K82 (#2709) üzenetére


GreenGoblin
tag

Egy GCam-el máris jobban teljesít a OP.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2712) K82 válasza GreenGoblin (#2711) üzenetére


K82
őstag

Tény, nem is használom a saját megoldását. Kár h nem lehet dupla power-re rápakolni az OOS miatt, hiába a GCam az alapértelmezett. :(((
Képminőségben - vagyis inkább abban h minden pillanatban értékelhető képek születnek - viszont még mindig a Pixelek viszik nálam a prímet, kár h az idei széria ilyen SOC-ot kapott. Még mindig ez az egyik kedvencem, telefon tetőablakon ki, kattint, örül.

Pixel / OnePlus Pad

(#2713) GreenGoblin válasza K82 (#2712) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ja volt 2XL-em. Szerettem nagyon de az évek során belassult nagyon. Most itt egy 3aXL is mellettem custome rommal. A 6-t nagyon vártam de csalódtam benne. És szerintem a 6a-t is elcseszik mert úgy fest ua a chip kerül bele.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2714) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Szert tettem egy ilyenre használtan,elvileg pénteken hozzák
azt szeretném kérdezni használható GCam van-e erre a telóra,esetleg linket kérhetnék?

köszi előre is

(#2715) GreenGoblin válasza petya2012 (#2714) üzenetére


GreenGoblin
tag

[link]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2716) Moleman válasza K82 (#2712) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem elég lett volna az az SoC is, ha olcsóbb lenne, mint a 8T. De így 1.5× annyiért nevetséges volt.

(#2717) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Következő körben egy OnePlus 10-re is benevezek :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2718) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

A OnePlus widget az miért mutat más hőmérsékletet mint maga az app?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#2719) eFeMeR74 válasza vacs (#31) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Pont 1 év. Én kivártam 175.000 a 12/256 jó vétel. 4 évre megvan a telefonom😁

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2720) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Kérdeznék:
Akinek ez a típus van 1 éve (vagy több) az akku kapacitásával van e probléma, amennyiben csak a gyári gyorstöltővel használja? :F

Hogyan lehet az akku állapotát ellenőrizni?

(#2721) Diák66 válasza ANDROID??? (#2720) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nem éppen acélos az akku bennük, cseréltettem garanciában 2 éves kora előtt pár héttel. Max egy hónapig volt jó az akku, utána ugyan olyan gyorsan merült. Mintha ki se cserélték volna kb. Ezért nem is küldtem szervizbe kedvezményes akku cserére. Töltöm naponta aztán jól van. 4,5 éves most, az akku elvileg 2,5 éves benne, papíron mondjuk fődarab csere is volt. Bár a hazai szervizekben már igen kételkedek..... hazánkban a papír mindent elbír.

(#2722) trance89 válasza Diák66 (#2721) üzenetére


trance89
őstag

4,5 éves OP 8T? Szóval időutazó vagy? :DDD
Az enyém 1 éves, nyár elején vettem fél évesen (2020. nov. 4-i vásárlás) azóta kizárólag egy minőségi samsung 15W "gyorstöltővel" töltöm és nem lehet panaszom az akkuidőre, simán elvagyok vele 2 napig is (ha akarnám) 6 óra sot-al de inkább minden este töltőre dugom. Kb 1-1,5 óra alatt ez is feltolja 30-40%-ról 100%-ra

[ Szerkesztve ]

(#2723) Diák66 válasza trance89 (#2722) üzenetére


Diák66
őstag

A fenébe, elnéztem a topikot. Van egy Honor 8 Pro telefonom és az a bűvös nyolcas. Előző Hsz. tárgytalan. :DD Amúgy az OnePlus 8T-ben nekem jó, egy SIM esetén bírja a 2 napot, 30 perc alatt feltölt fullra. Két SIM esetén már nem ajánlatos 40% alatt elindulni vele töltő nélkül.

(#2724) #40047616 válasza ANDROID??? (#2720) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nekem majdnem napra pontosan 1 éves a 8T-m. Kizárólag a gyári töltővel használtam és eddig nem vettem észre hogy kevesebbet bírna mint új korában. Igaz nem nézegetem a sot-ot sohasem.

(#2725) lazajnd válasza ANDROID??? (#2720) üzenetére


lazajnd
tag

Lassan 1 éves, elvétve töltöm csak nem gyári töltővel. Csak megerősíteni tudom amit a többiek írtak, nem vettem észre változást. 2-4 napokat kihúz.

Tudomásom szerint nincs módszer az állapot egyértelmű meghatározására, legfeljebb statisztikai alapokon lehet rá következtetni. Ezt úgy képzelem, hogy folyamatosan fut egy service, ami monitorozza a merülés mértékét a használat függvényében, illetve a töltés folyamatát.
Emlékeim szerint van is ehhez hasonló alkalmazás.

(#2726) ANDROID??? válasza lazajnd (#2725) üzenetére


ANDROID???
addikt

:R

(#2727) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#2726) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mindenkinek köszi a választ! :R

Egy újabb kérdés merült fel (vagyis 2):

Üvegfólia, melyiket javasoljátok, ami nem válik el a széleknél, nem lóg túl, és nem 5 alatt van árban?

Elős + hátsó (360 fokos) tokot, akár mágnesest, vagy csak sima szilikont honnan lehet beszerezni határon belülről? :F

(#2728) plejik válasza lazajnd (#2725) üzenetére


plejik
addikt

2-4 nap?? :Y :Y :Y Nekem 1 nap épp, hogy megvan.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#2729) eFeMeR74 válasza ANDROID??? (#2727) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

[link] ;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2730) eFeMeR74 válasza plejik (#2728) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Esetleg nézd meg mi szivhatja az akkud.
Lehet valamelyik app beragadt,malwares, stb. Vagy, ha 2 simmel használod és régi a sim érdemes cserélni újra. 2 évente köteles a szolgáltató ingyen.( Ha minden igaz) ;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2731) lazajnd válasza plejik (#2728) üzenetére


lazajnd
tag

Tény, hogy nincs szükségem napi 2-3 óra navigációra, nem pörgetek közösségi médiát, így ezek a nagy fogyasztó tevékenységek nem tépik meg az üzemidőt.
Nem tudom mit csinálsz, de 1 nap nem túl acélos :D
Keményebb napokon sem szoktam lenullázni, 2 nap egyelőre mindig megvan.

(#2732) zizidor


zizidor
senior tag

4 napos üzemidőt én is nehezen tudok elképzelni. Esetleg úgy, ha az idő nagy részében standby módban van, wifi és mobilnet nélkül.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#2733) Moleman válasza zizidor (#2732) üzenetére


Moleman
addikt

Én repülő módban 3-4 hetet megelőlegeznék neki (a 4 éves P10-em 2 hetet bír ébresztőként), de adatforgalommal szerintem is 4 nap a max.

Itthon keveset nyomkodom, éjszakára kikapcsolom a wifit, de elég gyenge a térerő, így van most 53%-on, 48 óra készenlét, 38 perc SoT után. A harmadik nap végére már 10-20% körül szokott lenni, akkor töltöm.

(#2734) icemad válasza Moleman (#2733) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kb nem is használod. Nekem a 38 perc sot egy ebédszünet alatt összejön. Nálam is 1 nap max, amit bír.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2735) Moleman válasza icemad (#2734) üzenetére


Moleman
addikt

Itthonról dolgozom, minden ébren töltött percben két számítógép van előttem, nincs miért a telefonomat nézni. Legfeljebb a wc-re kell telefon, ha épp nincs kedvem a laptopot vinni. :DDD

(#2736) lazajnd válasza zizidor (#2732) üzenetére


lazajnd
tag

Ha nekem szólt a komment: így van, wifi+mobilnet csak addig van benyomva amíg használom is, nem pörgetem végig a facbeook feed-et 10 percenként. Bluetooth, NFC off, nincs párosítva az órámmal, stb. Konzervatív felhasználó vagyok, de így is bőven használom.
Nagyon sokféle felhasználói szokás van, látom hogy van akinél wifi+mobilnet+bt+nfc stb állandóan be van nyomva, minden appot csak a háttérbe dobnak le kilépés helyett, a másik véglettel 3-4 nap sem lehetetlen, amiből akár 1 teljes nap standby nálam, főleg hogy home office-ban nincs valós usecase, amivel pörgetnem kellene. Abszolút szubjektív, élethelyzettől, szokásoktól függ :)

(#2737) g0dl


g0dl
addikt

Nekem folyamatosan wifi-n vagy mobilneten van (+NFC bekapcsolva), és kevés nyomogatással a 4 nap biztonsággal összejön.
Kellemes csalódás, hogy alapjáraton nem zabál, ami azt is jelenti, hogy ha olyan helyzetbe kerülsz, akkor rajtad múlik, hogy ne merüljön le 1-2 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2738) zizidor válasza lazajnd (#2736) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem célzottan, csak úgy általánosan írtam, de ezek szerint egyetértünk. Nyilván mindenki arra használja amire neki szüksége van, én pl. sok üzenetet kapok, ahhoz kell az internet kapcsolat. Így 2 - 2.5 napot szokott bírni.
Van ismerősöm aki büszkén mondta, hogy ő kizárólag telefonálásra használja a mobilt, én meg mondtam neki, hogy akkor nincs is szüksége okostelefonra. Megsértődött. :D

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#2739) lazajnd válasza zizidor (#2738) üzenetére


lazajnd
tag

:DD

(#2740) ANDROID??? válasza eFeMeR74 (#2729) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi.

Egyébként valami hasonlóra gondoltam:
1
2

[ Szerkesztve ]

(#2741) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Beleolvastam miket írnak face oldalon, hát nem mindenki magasztalja a típust. 🙄
Néhány kijelző beégés természetesen le lett írva, fagyások, "bugok" (persze ez nem lett kifejtve), kamera van leszidva, akkuval kapcsolatos oroblémák, mint hirtelen merülés 0-ra, van akinek többször is (ez gyanítom azért nem típushiba), mikrofon hiba...
Tényleg ennyire jellemző 1-1 hiba a 8T-re, vagy csak ott fújta össze a szél a port?

Szerk:
Emellett megy ott az OP már nem olyan minőség mint régen, a rendszer szidása, hogy egyre több a hiba a frissítések elmaradása stb. 🙄

[ Szerkesztve ]

(#2742) daver88 válasza lazajnd (#2736) üzenetére


daver88
aktív tag

én ezt sosem értettem, hogy a wifi-t, mobilnetet miért kell kikapcsolni egy telefonon...több ilyen ismerősőm van, de senki nem tudja megmagyarázni miért (a legtöbb esetben a megszokás szót hallom :). Szerintem minimálisan fogyaszt csak kevesebbet, és nagyjából elvész az "okostelefon" jellege, azaz az, hogy naprakész (percrekész) legyél...

Nálam amúgy 2 SIM, folyamatos Wifi/mobilnet ill. napi 2-3 óra telefonálás mellett 2 napot simán bír, a 3. nap reggelén szoktam felrakni tölteni 15-20% körül. És nekem is már elmúlt 1 éves.

(#2743) K82 válasza ANDROID??? (#2741) üzenetére


K82
őstag

Nincs kifejezetten a 8T-re jellemző hiba mint anno mondjuk a Pixel 2 XL-re vagy mondjuk a frissebb Zenfone 8-ra. Csak belefutottál a szokásosba, miszerint sokkal hangosabb az akinek baja van a telóval. Ez a topik sem pörög annyira ami annak is betudható akár h normálisan működik.
A frissítés elmaradása sem olyan hatalmas probléma jelenleg számomra tudván h elindult a 12 zárt betája.

Pixel / OnePlus Pad

(#2744) Mike81 válasza ANDROID??? (#2741) üzenetére


Mike81
senior tag

Ha megprobálsz rákeresni itt, a Facen leírt hibákra akkor látni fogod hogy azért nem sok nyűg van a telefonnal szerintem.. Én amit személyesen feltudok hozni" hibának" az hogy én nem érzem túl.erősnek az AOD fényerejét napos időben. Az S8 simán látható olvasható ez meg nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#2745) ANDROID??? válasza Mike81 (#2744) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mike81, K82:

Ebben bíztam, hogy a zaj nagy 1-1 felhasználók részéről, aztán persze megy a csak azalma, csakszamszung :DD
Speciel én "óckodom" mindkettőtől.
Viszont abban bízom, hogy nem lesz nyűgös a zöld kert/hátlap, mert ezüst színben szerettem volna, csak azért nekem az nem ér felárat, mert az épp az esetemben nem 5e lett volna drágább.. 🙄

Más:
Szeretnék rá a lentebb leírt tokot (munkakörülmények miatt), ok ha van rajta üvegfólia, de nem szeretném naponta törölgetni alkohollal a telefont. Viszont az ali ebajjj stb helyeken kívül nem nagyon találok. 🙄
Germany-ből "gyorsan" itt van, de könyörgöm 7000 pénz érte, amire gondolom még társul fa+vám is. "Csajna" pedig feb márc mire ideér. :U :W

[ Szerkesztve ]

(#2746) Moleman válasza daver88 (#2742) üzenetére


Moleman
addikt

Valamennyivel biztos kevesebbet fogyaszt, de most nem tudok reprezentatív értéket mondani. Előző 2 éjszaka 8-8%-ot merült offline, most úgy felejtettem a wifit és csak 4-et merült. :D

A percrekész jelleg nekem nem annyira fontos, minden értesítés ki van kapcsolva, telefon némítva, ha akarok ránézek, ha hívott valaki, majd visszahívom.

#2745 ANDROID???
Németországból nincs áfa, de ha szerencséd van, Kínából sem. Ma jön kínai csomagom, 3 hét alatt ideért, és kérdés nélkül átcsusszant. De olyanról is hallottam, aki cipőket rendelt, kifizettették vele a 399 ft eljárási díjat, de az áfát nem. :D

(#2747) lazajnd válasza daver88 (#2742) üzenetére


lazajnd
tag

Egész egyszerűen egyáltalán nem, vagy alacsony prioritással használok olyan szolgáltatásokat, amik igényelnék a folyamatos online jelenlétet.
Ha kapok is egy üzenetet, munka után ráér megnézni, email-eket szintén. Ami ezeknél sürgősebb figyelmet kíván, azért általában felhívnak.
Mobilnet nincs ingyen, feltöltőkártyás vagyok, szintén nagyon retro, tudom :D
Szerintem a baseband processor és a wifi modul is fogyaszt rendesen, bár konkrét méréseim nincsenek.
Ezen kívül van egy olyan megalapozatlan elképzelésem, hogy a telemetria nagy része üresjáratban fog "hazakerülni", legalábbis én így tervezném a dolgot. Természetesen igénybevétel közben is megeshet, de arra már kevesebb ráhatásom van.
Nálam is a megszokás a fő mozgatórugó, nem tagadom.
Nem szeretnék naprakész lenni, leginkább este (vagy üresjáratban, mint most) nézek rá ezekre a dolgokra, email, üzenetek, hírek, fórum stb.
Egyébként remek üzemidő amit írtál, ajánlom a kérdezők figyelmébe! :K

(#2748) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok,

Tempered glass és tok fronton kinek milyen tapasztalatai vannak?
Eddigi sok telefonon Nillking TG-t és tokot használtam, viszont a 8T-re való tokok nem tetszenek. TG-ből a Nillkin H+ Pro jól illeszkedik? Esetleg van más, bevált alternatíva? Elsősorban a keret nélküliek érdekelnének, mert amit eddig láttam keretest az kitakart körben a kijelzőből, még ha csak mm-nyit is, de akkor is zavart. :)

(#2749) ghiottone válasza MPeter87 (#2748) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fóliából most nekem ez vált be: [link]
Tokból pedig Spigen: [link] Viszont rendeltem egy dbrand bőr skint a hátlapra, így kell majd valami átlátszó spigen hybrid.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2750) bozont


bozont
veterán

Most van a OP szülinapi bulija. Aki feliratkozik a hírlevélre az kap 50€ engedményt az 500€ feletti vásárlásoknál. Így a 128/8-as 8T 471€-ért elhozható (plusz lehet többféle vauchert is szerezni általában van ingyenes szállítás is közötte), ami ~170e Ft. Aki esetleg most gondolkozna a vásárláson.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.