Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) kaliczrob84 válasza picur220 (#2876) üzenetére


kaliczrob84
tag

Én hónapokig szenvedtem az AA-val. Gyári kábelt használtam. Gyönyörűen felállt a rendszer, ment is egy darabig, aztán egyszer csak ledobta az AA-t. Utána nem is tudtam csatlakozni. Ha nagy nehezen sikerült mégis, akkor 1-2 perc múlva újra ledobta. Aztán kipróbáltam egy gyári samsung kábellel, és láss csodát, onnantól kifogástalanul működött minden. Renault Clio 2019

(#2902) icemad válasza kaliczrob84 (#2901) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyári kábelt hogy? Én vezettem már sok kocsit, de mindegyikben USB A csatlakozó volt, a gyári kábelnek meg mindkét vége C.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#2903) K82 válasza icemad (#2902) üzenetére


K82
őstag

Skoda Scala-ban pl. már USB-C csati van.

Pixel / OnePlus Pad

(#2904) vasi89


vasi89
addikt

Hali,

Nem tudok eligazodni de ez normálisnak mondható vagy sem? Annyit tudni kell hogy Wifi, mobilnet. Nfc és Bt folyamatosan megy, illetve 2 Sim van a telefonban. De napi max 3,5 óra a SOT ami szerintem nem mondható normálisnak. Amikor megvettem a telefont, melegedett és merült mint a Titanic, elkudltem szervizbe cserélték az alaplapot és az akkut. Sokat nem javult a helyzet, néha melegszik de javarészt azzal nincs gond. Oké kB a fél életem a telefonon van, rengeteg appot használok napi szinten de hogy semmi nem fut a háttérben és majd 10%ot merül egy éjszaka alatt az szerintem sok.


[ Szerkesztve ]

(#2905) crok válasza vasi89 (#2904) üzenetére


crok
nagyúr

Inkabb nezd meg rendesen mi lehet a gond: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#2906) K82 válasza vasi89 (#2904) üzenetére


K82
őstag

Nem túl combos az a térerő amit jelez, ehhez képest a dupla SIM + a 3.5 óra nem is tűnik olyan rossznak. Egy SIM-mel nálam éjszaka merül 5-6%-ot legalább, de a 65W-os töltés mellett nem nagyon izgat, ráadásul a többi telóm sem volt jobb ami a merülést illeti.

Pixel / OnePlus Pad

(#2907) hard74 válasza vasi89 (#2904) üzenetére


hard74
senior tag

2kártyával 4G-n nem sok a 9%,főleg a nem túl combos térerővel.Sokat eszik a 4G ezért én éjszakára 2G-re veszem vissza.
Igaz nem csak akkor,hanem amikor wifi van mindig.Nagyin sokat segít az üzemidőn.
Megértem azt is aki nem szeret kapcsolgatnide nekem ez nem feladat.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2908) luna40 válasza vasi89 (#2904) üzenetére


luna40
tag

Nekem sincs normális térerőm, de nekem csak 2-3%-ot merül éjszaka, az AOD, WI-FI, mobilnet kikapcsolt állapotban. A SOT mindig 6-7 óra, én úgy gondolom, hogy nálad valami nem kerek!

OnePlus 8T + LG G6 Black + Asus Google Nexus 7 16 GB 4.4.4

(#2909) vasi89 válasza crok (#2905) üzenetére


vasi89
addikt

Megnezem köszi!

A többieknek pedig: a térerő azért volt kevés mert a képernyőfotó a garázsban készült, amúgy kB majdnem maxon van mindkettő Sim. Illetve meló közben is, elég jó térerő van a nap nagy részében, bent a 11. Kerület közepén. Illetve az 5g ki van kapcsolva fixen.

(#2910) Black_Raven


Black_Raven
veterán

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2911) Stauffenberg válasza vasi89 (#2904) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

100%-ról 90%-ra merülni nagyon könnyen tud minden akku, mivel valahol 90% és 20% között van a teljesítményleadásuk optimuma (pontosabban a gyártók döntik el, hogy adott feszültség szintekhez milyen százalékosan kijelzett adatok tartozzanak, de általában 90% és 20% között van az akku számára kényelmes szakasz).

A helyzeteden meg nem sokat segít az, hogy az Android energiahasználati statisztikája úgy egy rakás szar, ahogy van már a kezdetektől fogva és 10+ év fejlesztés után is továbbra is úgy egy rakás szar, ahogy van.

Ha egy szinkronizálási folyamat a háttérben energiát fogyaszt, akkor szinte lenyomozhatatlan mi történik, ha pedig egy app fogyaszt indokolatlanul sokat, akkor csak reménykedni lehet benne, hogy nem egy külsős folyamatot hív meg (pl: Google Play Services, ami kismillió dolgot menedzsel a háttérben, például a helyadatokat is, így GPS-t vagy okosórát használó appokat is a háttérből ez szolgál ki, ha ezek beragadnak, sokszor a Play Services folyamat jelenik meg többlet fogyasztóként és nem tudod melyik appod műveli valójában, végig kell próbálni az összeset egyesével).

Ja és egy tipp: Múltkor kíváncsi voltam mi a tököm ez a TikTok, leszedtem, megnéztem, nem tetszett majd megfeledkeztem róla, aztán azt veszem észre, hogy annak ellenére, hogy nem indítom el (sőt ki is volt lőve a folyamatok közül), napjában háromszor jelez a telefon, hogy a TikTok a háttérben nagyon fogyaszt valamit. Kijelentkeztem az appból, de akkor is. Végül letöröltem a brébe az egészet. Régen ilyen volt a Snapchat is, meg a Facebook/Messenger is, de ezeket mára javították ilyen szempontból.

Ezért nehéz megmondani nekünk, hogy mi fogyaszt nálad sokat. Nekem még a OnePlus -ös időkben volt 2 db SIM kártyám, nem fogyasztott érezhetően többet (10%-al csökkent talán a SoT, ami ~4 óra helyett 3,6 órát jelent, nem ég és föld). NFC és BT folyamatosan be van kapcsolva nálam és úgy szokott ~5 óra lett 8T-re váltás óta a SoT nálam, hogy ez 2 napra van szétosztva. Kicsit sűrűbb napokon, mikor 1 nap alatt merítem le, akkor 6-7 óra.

Ami még fontos lehet, nálam 2 db email fiók megy folyamatos szinkronizálással (privát és céges), de tudom aki sokat dolgozik telefonon, annak ennél is több lehet, ezek is tudnak a háttérben észrevétlenül fogyasztani. Egy IT-s barátomnál 12 db email fiók szinkronja megy, mindenhova powerbankkel mászkál. :)

(#2912) #40047616


#40047616
törölt tag

Megjött a decemberi security patch, oxygen updater-ből már telepíthető.

(#2913) saca23 válasza #40047616 (#2912) üzenetére


saca23
aktív tag

Èpp ideje volt màr😂, közèpkategeoriás Samsungokon is màr kint van egy ideje , nem kapkodnak a fiúk az biztos ,de vègülis lènyeg ,hogy màr erre is ,amúgy lassan egy ève hasznàlva is jó telcsi ez szerencsére.

(#2914) #40047616 válasza saca23 (#2913) üzenetére


#40047616
törölt tag

2 havonta jön a security patch.

(#2915) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

[link] :DD

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2916) Moleman válasza #40047616 (#2912) üzenetére


Moleman
addikt

Kezdem sejteni, hogy ezzel a telefonnal is úgy fogok járni, mint eddig mindegyikkel, megveszem, lefrissítem, rootolom, aztán lusta vagyok frissíteni, és még 4 év múlva is 11.0.10.10 lesz rajta. :D És le kell cserélni, mert már nem fog menni rajta a Revolut. :DDD

(#2917) #40047616 válasza Moleman (#2916) üzenetére


#40047616
törölt tag

:DD

(#2918) sirgeoff


sirgeoff
tag

Azért nem mind arany ez az új frissítés, de annyi baj legyen...

[ Szerkesztve ]

(#2919) #40047616 válasza sirgeoff (#2918) üzenetére


#40047616
törölt tag

Úgy látszik túl nagy falat nekik ez :W Azért vicces vagyis inkább szomorú hogy még egy ilyen bugot sem tudnak javítani. Amúgy töröld a digitális jóllét frissítését és megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#2920) Moleman válasza sirgeoff (#2918) üzenetére


Moleman
addikt

Ez már korábban sem ment nekik, nálam a Google menüpont ilyen. :D

(#2921) ghiottone válasza sirgeoff (#2918) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ezt a 7T-n most rendbe rakták. Kiváncsi vagyok a 9-esen lesz-e ilyen :DDD

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2922) eFeMeR74 válasza sirgeoff (#2918) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy ez egy beágyazott app. Minden frissítésnél lesznek,lehetnek gondok Reklamálni az app fejlesztőinél kell :D . Rakd fel a gyárit és akkor nem lesz gond. Magyarul töröld a frissítést.
Ezért van, hogy valakinél a Google van akinél a Digitális jólét app csinálja ezt. Ez legyen a legnagyobb baj :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2923) gazee


gazee
tag

Hello! Nekem 1 sim-el kikapcsolt wifi+ mobiladattal 4% merűlt 8h alatt éjszaka.

[ Szerkesztve ]

(#2924) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Nálam nincs probléma a frissítéssel, nem talál frissítést :D
Viszont az android biztonsági frissítés felirat piros, miért?

[ Szerkesztve ]

(#2925) trance89 válasza ANDROID??? (#2924) üzenetére


trance89
őstag

Oxygen Updater-en keresztül jött még csak

(#2926) eFeMeR74 válasza ANDROID??? (#2924) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem egyszerre jön ki OTAn, de általában, ha legalább 2x3x probálkozik beadhatja :)
Nekem KB2003 nál rányomta 2x egymás után és beadta. Első keresésnek nem talált rányomta még1x és tadam. Vagyis nem igaz, hogy csak Oxygen Updteren jön meg :D

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2927) ANDROID??? válasza eFeMeR74 (#2926) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tudom, "sorban" jön, más gyártó is úgy csinálja.

3-szor rá nyomtam :DD

[ Szerkesztve ]

(#2928) K82 válasza sirgeoff (#2918) üzenetére


K82
őstag

A lényeg h az Ingress fut 60 fps-sel még így is. :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#2929) Diák66 válasza ANDROID??? (#2927) üzenetére


Diák66
őstag

20x és tádá...... a legújabb rendszer van a telefonján, nincs mit frissíteni. :W
De majd csak megtalál engem is, mint a "karácsonyi láz".

(#2930) Thoty válasza Diák66 (#2929) üzenetére


Thoty
senior tag

Ha ennyire szeretnéd, miért nem teszed fel Oxygen Updaterrel?

(#2931) luna40 válasza eFeMeR74 (#2922) üzenetére


luna40
tag

Nekem mindkettő defektes! :DD

OnePlus 8T + LG G6 Black + Asus Google Nexus 7 16 GB 4.4.4

(#2932) öregpapa válasza luna40 (#2931) üzenetére


öregpapa
tag

Üdv!Én letöltöttem innen [link] a 116 mb-os OTA frissítést és a fogaskeréknél a helyi frissítést választva már meg is van! :C

[ Szerkesztve ]

(#2933) #40047616


#40047616
törölt tag

De most tényleg miért nem használjátok az oxygen updater-t? Ezerszer le lett írva már. A hivatalos oneplus szerverről tölti le a frissítést és nem kell várni. Amint kiadnak egy új frissítést már jelez is. Ennél egyszerűbb módja nincs ha nem akartok várni.

[ Szerkesztve ]

(#2934) Diák66 válasza #40047616 (#2933) üzenetére


Diák66
őstag

Ideér az OTA-n is előbb, utóbb. Annyira nem sürgős. Csak válaszoltam annak, akinek sikerült így leszedni. A telenor 5G már megy vele?

(#2935) #40047616 válasza Diák66 (#2934) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nem konkrétan neked címeztem csak gyakran előjön ez a téma újra és újra.

(#2936) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Én sem azért említettem, vagy kérdeztem, hogy most erről generálva legyenek a hsz-ek. :U

(#2937) Bence_


Bence_
tag

Ha jól értem erről a szoftverről van szó!
Pl ez a telefon Telekom-os, erre minden később jön.

(#2938) #40047616 válasza Bence_ (#2937) üzenetére


#40047616
törölt tag

Igen ez az de biztos hogy beta szoftverre akarsz frissíteni majd? A frissítési módszernél a Stable (incremental) - t válaszd. Nálam ez így néz ki, szintén telekomos. (bár ez nem számít)

[ Szerkesztve ]

(#2939) Bence_ válasza #40047616 (#2938) üzenetére


Bence_
tag

A képet néztem én is, hogy "Open Beta" :D, vissza raktam a stabil-ra, így már jött is egy frissítés. :))

(#2940) #40047616 válasza Bence_ (#2939) üzenetére


#40047616
törölt tag

A lényeg hogy sikerült. :)

(#2941) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Annyira hajtjátok itt azt a nyamvadt frissítést, hogy már letöltöttem az Oxygen Updater-t.
A stabil full-t töltöm le, ugye nem vesznek el az adatok és nem fog okvetlenül gyári visszaállítást alkalmazni? :U

(#2942) #40047616 válasza ANDROID??? (#2941) üzenetére


#40047616
törölt tag

Leírja lépésről lépésre hogy hogyan kell frissíteni. Nem fog semmi adatot sem törölni.

(#2943) ANDROID??? válasza #40047616 (#2942) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor a szokásos. Ok. :K

(#2944) Nuada herceg válasza #40047616 (#2933) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Ez tök jó cucc. Most már én is használom! Köszi az infót! :R

Értem a csíziót.

(#2945) kaliczrob84 válasza icemad (#2902) üzenetére


kaliczrob84
tag

OnePlus.com-ról rendeltem usb "a" kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#2946) sirgeoff válasza eFeMeR74 (#2922) üzenetére


sirgeoff
tag

& Pussycat

Köszönöm, valóban a törlés megoldotta.
(Optikai tuning :D )

(#2947) sirgeoff válasza Diák66 (#2934) üzenetére


sirgeoff
tag

Nem, még mindíg mókolni kell vele. (Én teszem szorgalmasan)
Egy kis Digi profilváltás a Volte-hez itt, egy kis modem konfig a Telenor 5G-hez ott...
Már gyorsan megy. :)

(#2948) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Üdv!
Kicsit megkésve ugyan, de csatlakozom a 8T csapathoz egy karácsony utáni tőlem-nekem ajándékkal, egy Alzáról vásárolt készülékkel.

Az akku témához szólva: Látom nem csak én küzdök vele, sajnos. :(
Szerintem látom mi okozza a hibát, de nem tudok mit tenni ellene: a Gmail, Maps, Drive, stb alkalmazások ~10 perccel a kényszerített leállításuk után újra beindulnak.
A Play esetében sikerült kiiktatnom az újraindulást azzal, hogy elvettem tőle a "rendszerbeállítások módosítása" jogot, de a többi gapps esetén nincs ilyen opció, pedig úgy sejtem ez lenne a megoldás.

Az OTP-s netbank alkalmazás háklis a root-ra, így a root és custom ROM lehetősége sem segít.

Most még szenvedek ezzel, ha sikerül megoldani akkor megírom majd, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy az Android 12-re frissítés (+teljes legyalulás) lesz majd csak működő megoldás.
A telefon amúgy tetszik, lefolyik a szemem annyira szép a 120Hz-es megjelenítés, ezért szeretném megtartani, és reményeim szerint legalább 2 évig nyúzni. :)

U.i.: Ami roppantul bosszant, hogy a most már 3 éves 6T-m kevésbé merül, 74%-os akku kondíció ellenére. Ott be is tudtam rendesen állítani, hogy minden appot gyilkoljon le alvó módban ("akku optimalizálás" funkció), és még a szinkronizálást se kellett kilőnöm.

(#2949) bozont válasza Aljasvip (#2948) üzenetére


bozont
veterán

Itt is van akkuoptimalizáció. Nem tudom nálad mi lehet a probléma, mit jelent a gyenge akku. De most az ünnepek allatt kevesebbet nyomkodtam, egész jól bírja. Én csak az intelligens akkukezelést kapcsoltam be, semmi mást (kivéve a 9gag alkalmazásnál, ott inkább manuálisan bekapcsoltam az optimalizálást annyira tud fogyasztani).

[ Szerkesztve ]

(#2950) Aljasvip válasza kaliczrob84 (#2945) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én az Aliexpress-ről is rendeltem már 4db "original" Oneplus kábelt és 2db 15W-os autós töltőt is. Mindegyik kombinációban működött a 20/15W-os Dash Charge.
Navigálni talán ez is elég, így ha nem kell mindenképp a 65W-os töltés, akkor akár ezt is érdemes lehet kipróbálni.

Ez a 65W-os kábel vaskosabbnak tűnik, több anyag van benne, így tuti drágább is lesz minden kábel és töltő hozzá.

#2949 bozont
Köszi.
Megtaláltam az akku optimalizációt már, az elmúlt 2 napban be is állítottam mindent mindenhol, a szinkronizációt és helyelőzményeket és minden egyebet kilőttem... de nem működik, mert újraindulnak mindig a háttérben a gapps-ok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.