Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) djstavross válasza Freeman007 (#33400) üzenetére


djstavross
tag

Freeman007: honnan tudtad, hogy a telefonodnak melyik gyári romra van szüksége? Én nézegettem, de annyi van mint a szemét. Ráadásul mindegyikhez van vagy 20 file. Az mind kell? Van, ami 1 gb-ot foglal.

Nekem a gyárit kellene újrarakni mert elszemetesedett a C csak valahogy nem tudom hogy kezdjek neki.

[ Szerkesztve ]

(#33402) Freeman007 válasza djstavross (#33401) üzenetére


Freeman007
aktív tag

nem a taylor oldalról raktam fel a gyárit hanem a nokia suit-on keresztül, ami a taylor oldalon van linkelve, igen ott sok fájl van onnan pl az egyiket nem is tudtam lementeni mert nem tudtam hogy milyen kiterjesztést adjak neki, meg az 1,3 gb-at sem szedtem le. taylor szerint elég az a néhány fájl ami a v9hez van. én a gyári fájlok közül kiszedegettem ami nagyjából ugyanúgy végződik mint a v9-hez tartozó fájlok - így nem működött a telepítő, próbáltam az összes fájlal is úgy sem ment.

nekem a RM-596 059D8G5 kell (ezüst)
beállítások -> telefon -> telefonkezelés -> készülékkezelő - itt a termékkód alatt találod meg hogy neked melyik fog kelleni

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#33403) djstavross


djstavross
tag

Ha Phoenix-el akarok romot feltenni akkor ezeket a lépéseket kell követni maradéktalanul?

"A rom telepítése:
-Telepítés előtt formázzuk a meghajtókat, vagy töröljük a Private, Sys. System mappákat!
-Phoenix segítségével, bekapcsolt telefonnal, vagy halott módban.
-A telefon adatait mentsük le. Formázzuk az E meghajtót. Ha van memóriakártyánk azt is formázzuk le.
-Akinek nem megy valamiért a frissítés az downgradeljen előtte!
Az összes fált amit letöltöttél másold ide: “C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-596″
-Csatlakoztassuk a telefont USB kábellal a számítógéphez OVI Suite módban.
-Indítsuk el a Phoenixet.
-A Connections ablakban az USB legyen kiválasztva. Itt az RM számot is kiírja, ezt kell választanunk.
-Phoenix-nél fájl menü, és kattintsunk a Scan Product-ra.
-Ha minden jól ment fel is ismerte a telefont. A Phoenix ablaka alján ki is írja a készülék információkat.
-Kattints a Flashing gombra, ezen belül a Firware Update gombra.
-A felugró ablaknál kattintsunk a Product Code üres rubrika melletti kis gombra.
-Jelöljük ki a bemásolt fimware verziót és okézzuk le.
-Bal lent kattints az Options gombra.
-Itt töröld a pirossal kijelölt fájlokat.
-Az OK-ra kattintva zárd be az ablakot.
-Katt a Refurbish gombra.
-A telepítés befejeződik, a Phoenix egy felugró ablakban jelzi hogy “Firmware updating succeeded”. Okézzuk le és be is zárhatjuk a Phoenixet. Ekkor már a készülékünk újra is indul és kéri a beállításokat."

Illetve a romhoz tartozó mintegy 20 file szükséges?

(#33404) djstavross válasza djstavross (#33403) üzenetére


djstavross
tag

Eszerint a video szerint egyszerűbb a történet, mint ahogy azt Taylor leírja! Vagy itt valami nem stimm?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33405) Cilinder001 válasza djstavross (#33404) üzenetére


Cilinder001
tag

Olvasd el Symbianos barátunk írását, minden benne van, http://logout.hu/cikk/nokia_n8_az_utolso_nekifutas/miertek_es_a_fejlodes.html
A navifirmmel kavarás volt ez nekem- igaz nem egyből de azóta hibátlanul működik http://www.n8fanclub.com/2013/08/best-ways-to-download-nokia-firmware.html
Ha az előbbi nem lenne jó akkor itt van ez http://www.smartnews.hu/2013/08/megerkezett-a-navifirm-v2-3/ itt felugrik egy ablak, hogy támogasd de ki lehet nyomni viszont akkor a product kódot kell megadnod felül és kiadja a megfelelőt.
gyári product kód:
059F930 : kék
059D693 : sötét szürke
059D8G6 : zöld
059F929 : narancs
059J2Q4 : rózsaszín
059D8G5 : ezüst
Egy teljes gyári szoft 1.5gb ha jól tudom.

(#33406) Cilinder001


Cilinder001
tag

A videóddal szerintem az a gond, hogy a főnixel már nem tudsz letölteni szoftot.

(#33407) djstavross válasza Cilinder001 (#33406) üzenetére


djstavross
tag

Köszi az infókat! Az annyira nem baj mert egy kis nyomozás után azt hiszem sikerült kideríteni, hogy nekem ez a soft kell: [link]

A teló független marad? Egyébként a videó egyéb pontjait követhetem?

(#33408) Cilinder001 válasza djstavross (#33407) üzenetére


Cilinder001
tag

Szóval ezüst a telód.Nyugi független marad. A vidivel nincs gond, ha így akarod nem halott módban.

(#33409) djstavross válasza Cilinder001 (#33408) üzenetére


djstavross
tag

Köszi!

Akkor ez alapján látok neki a dolognak. A soft működik most is rajta csak hiányos és lassú egyes folyamatok közben.

(#33410) djstavross


djstavross
tag

SIM kártya memóriakártya maradhat közben benne?

(#33411) Cilinder001 válasza djstavross (#33409) üzenetére


Cilinder001
tag

Én a helyedbe azért elolvasnám előtte azt az írásos-írást amit megadtam.

(#33412) Cilinder001 válasza djstavross (#33410) üzenetére


Cilinder001
tag

Vedd ki és formázd le, de ez is le van írva. Mármint a memoria karit, de csinálj mentést előtte. A sim flashez nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#33413) djstavross válasza Cilinder001 (#33412) üzenetére


djstavross
tag

Igen, a memóriakártyás rész megvan, csak a sim-et nem láttam. Bocsi, hogy értetlenkedek, de most melyik linkre gondolsz pontosan?

(#33414) Cilinder001 válasza djstavross (#33413) üzenetére


Cilinder001
tag

Olvasd el Symbianos barátunk írását, minden benne van, http://logout.hu/cikk/nokia_n8_az_utolso_nekifutas/miertek_es_a_fejlodes.html

(#33415) djstavross


djstavross
tag

Jól eb*sztam az egészet....... :@

(#33416) Cilinder001 válasza djstavross (#33415) üzenetére


Cilinder001
tag

Mi a gond??? :F :Y

(#33417) djstavross válasza Cilinder001 (#33416) üzenetére


djstavross
tag

Suite módban rádugtam a telefont a gépre. Phoenix indít. Connect, scan product majd firmware updat, az említett ami nekem kell, de jött a hibaüzenet. Downgrade vagy mi, aztán a telefon semmit nem akart csinálni. Most legalább bekapcsolt. De valami krva régi soft van rajta, angol nyelvű és az előbb a sim kártyára azt írta, hogy nem sikerült a hálózatra csatlakozni. Nagyjából itt járok

(#33418) Cilinder001 válasza djstavross (#33417) üzenetére


Cilinder001
tag

*#0000# nézd meg milyen szoftot ragtál fel.

(#33419) djstavross válasza Cilinder001 (#33418) üzenetére


djstavross
tag

Most be sem kapcsol, csak a NOKIA logo világít a fehér háttéren.

(#33420) Cilinder001 válasza djstavross (#33419) üzenetére


Cilinder001
tag

Nem Taylor féle rom volt rajta, mielőt elkezdted az egészet? Mert akkor valsz. skandináv rommal downgradelni kell, majd utána gond nélkül fel kell mennie az új gyárinak. Ha meg gyári volt rajta akkor halott módban próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#33421) djstavross válasza Cilinder001 (#33420) üzenetére


djstavross
tag

Nem Taylor féle. Mikorr megvettem frissítettem Suite-al Belle Refresh-re.

"Waiting for communication response" üzenetet dob a főnix...

[ Szerkesztve ]

(#33422) djrobaa válasza djstavross (#33419) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Told rá a legutolsó gyárit a Phoenixel halott módban (amugy is már csak ugy tudod...) a leirás szerint. Taylor V9-e is azon alapul ha jóltudom, csak már benne vannak a közben kijött kisebb frissítések. Inkább kétszer olvasd el ha kell. Nagyon jól levan írva, lépésről lépésre. Ennél egyszerübben már nem is lehetne szerintem. Nagy kár lenne a telefonért.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#33423) Cilinder001 válasza djstavross (#33421) üzenetére


Cilinder001
tag

Próbáld halott módban és gondolom a suite nem futott közbe

(#33424) Cilinder001 válasza djrobaa (#33422) üzenetére


Cilinder001
tag

Így igaz :R

(#33425) djstavross válasza Cilinder001 (#33424) üzenetére


djstavross
tag

Na! Ha közvetlenül bekapcs közben nyomok egy hard resetet akkor bejön a teló.
Release pre PR1.0
Soft wer. 011.005
Version date 2010-08-05
costum ver. 011.005.02.01

most hova tovább?

(#33426) djrobaa válasza djstavross (#33425) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Rossz FW-t tettél fel. :Y Ez még a legelsők közt van.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#33427) djstavross válasza djrobaa (#33426) üzenetére


djstavross
tag

Szuper! (Y) :D -_-

(#33428) Cilinder001 válasza djstavross (#33427) üzenetére


Cilinder001
tag

Annyira azért nem szuper :) . Töltsd le a legújabb fw-t és rakd rá halott módban. És olvasd el inkább többször a leírást mert könnyen tégla lehet. Viszont nekem most mennem kell majd írd meg a fejleményeket. Biztos segíteni fog itt valaki, csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#33429) djstavross válasza Cilinder001 (#33428) üzenetére


djstavross
tag

Akkor tisztázzuk már, hogy a halott mód mi is mert nekem ez homály?
Illetve hálás lennék ha linkelnétek egy "legújabb" soft-ot a telómhoz. Világos szürke, független.

(#33430) Energie X válasza djstavross (#33425) üzenetére


Energie X
őstag

Ha nem megy este átveszlek teamviewerrel és segítek ;)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#33431) djstavross válasza Energie X (#33430) üzenetére


djstavross
tag

Hálás lennék! Köszönöm!

(#33432) djstavross


djstavross
tag

Csoda történt. :D

Csináltam a telefonon egy hard resetet és rádugtam a gépre. A suite egyből felajánlotta, hogy frissíti Belle-re. Végigment rendben a frissítés és most újra gyári Belle Refresh van a telefonomon. C meghajtón 83 mb szabad hely és gyors, nem akad.
Viszont sajnos az összes sallang program (MTV, IWIW, oZone, stb...) is felkerült rá. Ezeket valahogy le kellene takarítani. Ötlet?

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! ;-)

[ Szerkesztve ]

(#33433) zorzy4 válasza djstavross (#33432) üzenetére


zorzy4
őstag

Bemész a telepítésekbe és eltávolítod.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#33434) stewe780 válasza djstavross (#33432) üzenetére


stewe780
őstag

Ha újratelepíted az áruházból, akkor tudod csak törölni.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#33435) toga007


toga007
tag

Sziasztok!
Tegnap előtt feltettem a telefonomra a Taylor V9-et. Nagyon jónak tűnik, viszont hiányzik a térkép.
Hogy tudom rá feltenni a nokia maps-et? Vagy erre mást kell?
Valaki segítsen légyszi.

+36 7O 532 II47

(#33436) Elims válasza toga007 (#33435) üzenetére


Elims
veterán

Nem csak annak tűnik. Az is! :-)
Az ovin keresztül töltsd le. Ovi maps vagy vmi ilyesmi a neve.Kicsi fájl. Települ és utána tölti le a dolgokat.
Ha tévednék a címét illetően remélem kijavít vki.

(#33437) Freeman007 válasza djstavross (#33417) üzenetére


Freeman007
aktív tag

utólag egy kis segítség hátha másoknak jól jön.
itt ahogy írtad jött a hibaüzenet, én ennek kiküszöbölésére, először suite módból átraktam tárolóhely módba és töröltem a private, sys, system mappát utána vissza suite mód és utána jöhet a telepítés.

halott mód: kikapcsolva van a teló

downgrade után jöhet a nokia suite és ott a frissítés a sok szeméttel együtt, teljesen olyan lesz mintha a szervízből kapnád vissza

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#33438) Elims válasza Freeman007 (#33437) üzenetére


Elims
veterán

Annyit viszont elfelejtettem írni mindkettőtöknek,hogy amikor én szenvedtem ezzel a folyamattal,teljesen töröltem a gépről mindenféle nokia programot. (ha jól emlékszem)
Nsu,stb. Talán a nokia cable driver volt fönt egyedül.

De már mindegy. A lényeg,hogy megoldódott. :-)

(#33439) Freeman007 válasza Elims (#33438) üzenetére


Freeman007
aktív tag

nokia suite nem sok vizet zavar, bár többször idegesítő volt hogy átraktam a teló mass storage-ba, várokm hogy a sajátgépben megjelenjen az ikonja a private, sys, system törléséhez, erre meg magától visszakapcsolt nokia suite módba

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#33440) djstavross válasza Freeman007 (#33439) üzenetére


djstavross
tag

Korai volt az öröm. :/ A telefon gyorsan betölt, az ikonok is hamar megjelennek, viszont a galéria betöltési ideje nagyon nagy. Csak a zenéimet, képeimet és a névjegyeket, üzeneteket tettem vissza. Ideiglenesen jó így a telefon, de ma már beszéltem egy Nokia szervizzel és talán gariba megcsinálják.

(#33441) Freeman007 válasza djstavross (#33440) üzenetére


Freeman007
aktív tag

kár hogy nem úgy sikerült ahogy szeretted volna, kíváncsi leszek hogy mi fog változni a szervíz által feltett refreshez képest...

szerk.: felraktam a belle extra button-t, 3-4 óra mulva gondol egyet és eltűnnek az extra gombok, belépek a progiba, kilépek, kiírja hogy továbbra is fut a háttérben, ikon jelzi is, de mégsincs kint a 2 plusz gomb

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#33442) Elims válasza Freeman007 (#33441) üzenetére


Elims
veterán

Cseréld le.Keress másik verziószámút.

(#33443) Freeman007 válasza Elims (#33442) üzenetére


Freeman007
aktív tag

az lesz majd, holnap viszem újra vissza, hogy a kijelzővel alkossanak valamit, remélem ez nem tart 1 hónapig.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#33444) djstavross


djstavross
tag

Sziasztok!

Nem tudom, de a telefonom egyik pillanatban ilyen a másikban meg olyan. Néhány újraindítást követően a galéria betöltési ideje mondhatni visszaállt normális szintre. Hozzáteszem, több mint 3000 képet tettem vissza. Szóval most tanácstalan vagyok a szervizet illetően. Jövőhét pénteken vinném, de úgy tűnik, hogy talán jó lesz. Szerintetek? Okozhatja a galéria lassú betöltődését a sok korábban készített fotó?

Szép napot, és még egyszer köszönöm mindenkinek a közreműködését az elmúlt napokat illetően!

(#33445) Polarstar válasza djstavross (#33444) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na ne csináld már!!! Ki tart a gépen 3000 fotót?????? :F

Tesék leszedni és ha mániád a fotózás, akkor hetente vagy naponta mentsd le és szedd le.

Ami kell, meg tedd külön kártyára. -› Pendrive?? Van USB OTG!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33446) weiss


weiss
addikt

Helló, mostanában ilyen képeket csinál az N8-am. Nem rémlik, hogy régebben is ennyire homályos lett volna. Lehetséges, hogy elromlott volna benne az autofókusz? /a lencse tiszta/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33447) baradi válasza weiss (#33446) üzenetére


baradi
senior tag

sajna belle ota en is eszreveszek ilyeneket, foleg szabadban, eros fenynel, de mintha veletlenszeru lenne, legalabbis nekem nem sikerult megfejtenem, hogy miert van...

(#33448) weiss válasza baradi (#33447) üzenetére


weiss
addikt

Én már Belle-lel együtt vettem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33449) Polarstar válasza weiss (#33446) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Érdekes egy kép, itt még ilyent talán nem is láttam... :U

Nem tudom mi lehet az oka, de ha az optika rendben van, akkor szoftver. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33450) Freeman007 válasza djstavross (#33444) üzenetére


Freeman007
aktív tag

szerintem a sok kép miatt lassult be, mert sok idő mire mindegyiknek betölti az előnézetét

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.