Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) kpal válasza MC Pite (#32050) üzenetére


kpal
veterán

Csak ez a kettő ilyen, máshogy sose fagy.

(#32052) Polarstar válasza akos3 (#32048) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Meddig??

Már viszatekertem 2010-ig is és azt sem fogadta el.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32053) TommyX_ válasza Polarstar (#32052) üzenetére


TommyX_
őstag

Smooze progi esetleg, vagy az Lcg jukebox?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32054) akos3 válasza Polarstar (#32052) üzenetére


akos3
addikt

hát nincs erre biztos recept. probálgatni kell. de túl is lehet rajta "tekerni" és van h azért nem fogadja el. mondjuk akkor aszsem vmi olyat ír h még nem aktuális a tanusítvány v hasonlo..

Dj Tommy Szia! Nekem olyan zenelejátszó kéne ami a gyárival ellentétbe támogatja az albumok közti átjátszását. ezek olyanok?

(#32055) Quasi_modo válasza semetka (#32040) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

melyik program mutatja,
Pl az extra buttons is.

valami

(#32056) Polarstar válasza TommyX_ (#32053) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Még egy kicsit szórakozok vele, de aztán LCD jukebox lesz. :K

Baromira sajnálom...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32057) Quasi_modo válasza Polarstar (#32056) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A QuasarMx nem felel meg ?

valami

(#32058) Polarstar válasza Quasi_modo (#32057) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Végső soron mind1, csak a flac gyüjteményem menjen vele.
Ez a szívás, hogy a sok formátum élvezhetetlen lejátszó nélkül.

Nem örülök neki. (Közben itt szakad az eső...)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32059) T. I. válasza Quasi_modo (#32038) üzenetére


T. I.
senior tag

Nekem 1206 mAmperig töltődik fel (ExtraButtons szerint). Ez akkor most gáz?
Mivel jobb a 350 mAh-s töltő, és a gyári ebből a szempontból milyen? Én most spec samu töltőt használok, de azon nincs ilyen adat (vagy csak én nem látom).

Nektek egyébként mennyi a szabad RAM kapacitás? Nekem 117-120 körül mozog.

(#32060) Quasi_modo válasza T. I. (#32059) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az kellene tudni, meddig ment újkorában. Ha haldoklik az akku, akkor egyre kevesebbet tölt bele.

valami

(#32061) Just486 válasza Quasi_modo (#32060) üzenetére


Just486
senior tag

Az 1200mAh megfelel a gyári értéknek.

That unconquered country we call the future.

(#32062) MC Pite válasza T. I. (#32059) üzenetére


MC Pite
veterán

Minél gyorsabban (nagyobb áram) töltöd, annál gyorsabban romlik az akku állapota (hónapokban mérhető).
Úgy rémlik a gyári 890mA-es, ezért kíméletesebb az akkuval a 350-es töltő (régebbi/olcsóbb 2mm-es töltős nokiákhoz ilyet adtak). Majd 2,5évesen még mindig úgy bírja mint új korában - ha meg este felrakom töltőre nekem mindegy hogy 1 vagy 2 vagy 3 óra alatt tölt fel ;)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32063) zorzy4 válasza MC Pite (#32062) üzenetére


zorzy4
őstag

És persze természetesen ha kikapcsolva töltöd az, az igazi.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32064) Freeman007 válasza MC Pite (#32062) üzenetére


Freeman007
aktív tag

hmm, van 2 töltöm:
1. számú: ac-3e típusú, output: dc 5v/350mA.
2. számú: acp-12e típusú, output: dc 5,7v/800mA
felraktam a qoobattery widgetet ami minden infót tök jól kijelez,
mind a 2 töltőre ugyanannyi töltési időt ír ki pedig az 1.esre többet kellene...

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#32065) Just486 válasza Freeman007 (#32064) üzenetére


Just486
senior tag

Nem feltétlenül, mert a felvenni kívánt áramot az akkumulátor határozza meg, nem a töltő. Ha az akkut mondjuk 300 mA -rel lehet tölteni, akkor nem lesz különbség a töltési időben. Ha viszont az akkut mondjuk 500 mA -rel lehet tölteni, akkor nyilvánvalóan az ennél az értélnél kisebb töltőt használva lassul a töltés.

Szerk.:
Viszont 5,7 volttal tölteni az akkut nem épp szerencsés dolog, bár talán még tűréshatáron belül esik.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#32066) Freeman007 válasza Just486 (#32065) üzenetére


Freeman007
aktív tag

ahha.. na ennyivel is okosabb lettem ma, akkor a 800mA-s töltőt száműzöm. köszi az infót. amúgy ez a qoobattery nagyon jó, meglepődtem az időzíthető power save-n, esetleg tudtok még mondani hasznos bevált alapprogikat n8-ra, lehetőleg nem modoltakat, még garis addig nem akarok modolt szoftvert felrakni (pár hete vettem, van még mit alakítani szoftveresen)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#32067) semetka válasza MC Pite (#32043) üzenetére


semetka
őstag

Én meg szinte mindig a 220-as töltőjével töltöm. Lehet az gyilkolja, kipróbálom a programot hogy meddig tölti fel.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#32068) Quasi_modo válasza zorzy4 (#32063) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

természetesen ha kikapcsolva töltöd az, az igazi.
Szerintem teljesen mindegy. Kivéve ha 25 funkció be van kapcsolva.

valami

(#32069) semetka


semetka
őstag

Ez a qoobattery widget sokkal jobb mint a Nokiás battery monitor.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#32070) Quasi_modo válasza semetka (#32069) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Attól függ. Én jobb szeretem azt látni mióta megy.

[ Szerkesztve ]

valami

(#32071) semetka válasza Quasi_modo (#32070) üzenetére


semetka
őstag

Mondjuk az tényleg jó funkció. Fejleszthetnék egy kicsit azt is.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#32072) zorzy4 válasza Quasi_modo (#32068) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem, ha az akkunak egyszerre kell leadni és felvenni áramot, az azért nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32073) semetka


semetka
őstag

Amióta észrevettem a merülést 2 dolgot telepítettem amit ezelőtt soha nem volt fent. Egyik CameraPro ( ami sztem biztos nem meríti az akksit, más is szólna érte) , másik pedig a skydrive, ami gyanús nagyon. Letöröltem mind2-t a skydrive-nál kiírta hogy be kell zárni pár futó alkalmazást mielőtt telepítem. SZtem biztos futott valami. Most feltöltöm és teszt, illetve megnézem qoobattery mit mutat mA-re. Lehet nincs semmi baja az akksinak, hanem sz*pat skydrive.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#32074) T. I. válasza zorzy4 (#32072) üzenetére


T. I.
senior tag

Kikapcsolt állapotban azért is jobb az akksinak, mert gyorsabban töltődik a teló, és ugyebár litiumos akksiknál az a kulcs, hogy minél rövidebb ideig legyen bedugva, tehát rövidebb ideig melegedjen (ergo nem szabad lemeríteni). A túlhevülés csökkenti ugyanis az élettartamot. Én mostanában a szoba leghidegebb pontján, háttal lefele, a párkányra helyezve töltök.

[ Szerkesztve ]

(#32075) Quasi_modo válasza zorzy4 (#32072) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azért ítrtam, hogy : Kivéve ha 25 funkció be van kapcsolva

(#32073) semetka Nálam a CameraPro valamelyik verziója keményen zabálta az aksit. (2.x) A három felettieknél ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

valami

(#32076) Just486 válasza T. I. (#32074) üzenetére


Just486
senior tag

Jézusom :D Ugye te nem vagy szakértő? Mert ha igen, akkor én nagyon sokmindent nagyon rosszul tudok a lipó akkukról...

Ezeknek az akkuknak töltés közben szinte egyáltalán nem szabad melegedniük, mivel jó hatásfokkal tölthetőek. Masszív merülés közben annál inkább képesek hőt termelni. Lemeríteni nem emiatt nem szabad, hanem azért, mert a lipó akkuk üzemi feszültsége nagyjából 3 és 4 volt között van, 3 volt feszültség alá merítve őket borzasztóan hamar elöregednek, vagy akár azonnal tönkre is mehetnek. Ebből következik, hogy nem a túlhevülés, hanem a túlmerítés, vagy a túlzott kisütés csökkenti inkább az élettartamot. Ezen tényezők ellen, ahogy a szintén veszélyes túltöltés (sokkal 4V felé töltve a Lithium-Polymer akkuk felrobbannak) az akkumulátorok különböző áramkörökkel védve vannak, de némelyre (pl.: a túlzott lemerítés) nem árt a felhasználónak is odafigyelnie.

Le nem írt szabály, hogy a lipó akkuk a kapacitásuk 20 és 70%-a között "szeretnek" leginkább ácsorogni (kapacitásuk csupán 50% -át meghagyva így a felhasználó szabad akaratának), ami a mindennapi használat során nyilván nem betartható, de hosszabb tárolás esetén én mindenképpen figyelemben tartanám.

Ismert tény továbbá, hogy a lipó akkuk kapacitása hűvös környezetben érzékelhetően csökken.

Én így tudom.

That unconquered country we call the future.

(#32077) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!

Úgy gondoltam eljött az ideje, hogy lecseréljem a szeretett N8-amat! Még meg van, nem váltam meg tőle, de már az újonc is a kezeim között van, egy sárga Lumia 920. Baromi jól néz ki és nagyon gyors is, meg stabilnak tűnik, de erről hosszasabb használat után tudnék meggyőződni, de eddig nagyon tetszik.

Nos, az FM Transmitter hiányozni fog, a nagyon jó kamera viszont már nem annyira, mivel beruháztam egy Bridge fényképezőre. Az N8 nagyon sokáig volt velem, másfél év - ez nálam rekordnak számít - akkor vettem, amikor már szinte biztos volt, hogy a symbian rendszer halott lesz. Nem bántam meg a vételt, szerintem ma is egy használható készülék. Viszont a rendszer haldoklása és az ezzel járó programok hiánya a cseréhez vezettek. De legalább nem álltam be az android népes táborába.

Itt, ebben a topikban sokat segítettek nekem, különféle ROM-ok telepítésében stb...., úgyhogy ezt ezúton szeretném megköszönni. Jó volt itt veletek. További kellemes telefonhasználatot!

Üdv.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#32078) kpal válasza donceleger8 (#32077) üzenetére


kpal
veterán

Használd egészséggel :R
Kérdés lenne , HDMI csati nem hiányzik 920-on ? És azok a problémák nem jelentkeztek a 920 amit másik topikba emlegetnek ?

(#32079) donceleger8 válasza kpal (#32078) üzenetére


donceleger8
őstag

Mivel ma délután érkezett a teló, így nem volt időm ilyen mélyen tesztelni, illetve nem tudom milyen problémákat emlegetnek a másik topikban, ugyanis ott még nem voltam!
Ami a HDMI kábel hiányát illeti, szerintem nem fog hiányozni, lévén az N8-nál sem használtam. Sőt. itt fájó pont volt, hogy a tévére ebben az esetben is csak 360x640-es képet rakott ki és még csak nem is volt teljes képernyős!
A 920-nak gyorsabb adatkapcsolatai vannak, így mondjuk DLNA-n keresztül könnyedén tudok csatlakozni a tévére, mint ahogyan tettem ezt az N8 esetében is, a HDMI kábelt meg jól elraktam a fiók mélyére.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#32080) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

A következő a problémám. Nincsen szivargyújtós töltőm az N8-hoz, viszont a napokban hosszabb útra megyünk autóval, és lehet, hogy tartósan használnom kell a GPS-t a telón. Van egy ilyen USB-s adapterem, ami a papírja szerint 5V-ot csinál. Gondoltam én, hogy mivel tölt a telefon USB-ről, és adatkábelem van hozzá, miért ne üzemeltethetném így a szivargyújtóról?!

Persze, csak elméleti síkon működik a dolog, annyira nem fontos, hogy hazavágjam vele az N8-at...

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32081) kpal válasza donceleger8 (#32079) üzenetére


kpal
veterán

Köszi az infót.
Én beszoktam nézni 920 tulajokhoz és csendesen olvasgatok :)
Nekem az N8 HDMI-n tökéletes képet lő ki az 50"-os plazmára igaza Tv csak 1366x768 ami ezen a felbontáson elérhető az borotva éles .
DLNA-t sose használtam még.

(#32082) T. I. válasza Just486 (#32076) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszönöm a korrekciót! Valóban nem vagyok szakértő, csak mezei user, aki gyakran olvas tech-es weboldalakat.

A lumia 920-on a napokban én is gondolkodtam, csak azt mondja meg valaki, miért hagyták belőle ki a microSD bővíthetőséget. Abba a batár házba nem befért volna? Ezért a 820-as kicsit szimpibb.

(#32083) TommyX_ válasza akos3 (#32054) üzenetére


TommyX_
őstag

Megnéztem, szerintem az Lcg Jukebox jó lesz Neked. :K
(Felraktam 3 albumot, mindegyik külön mappába és gond nélkül játszót át egyikből a másik albumba.)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32084) akos3 válasza TommyX_ (#32083) üzenetére


akos3
addikt

Szia!
Kösz le is szedtem. eleján a v2.73-at de annál belefutottam a lejárt tanúsítványba és mikor már 1990-ra is ezt írta ki, elegem lett. feltettem a v2.72-t és egyből települt. Hagel nekedi szet tudom ajánlani!
Viszon egyszerűen nem látom hogy tudna előadók szerint vagy album szerint rendezni. felismerte az összes számot és beömlesztette. ha a mappákba akarok menni akkor meg a gyökérmappát hozza ki, de nyilván nekem nem az kéne..Elő lehet valahyog varázsolni ezt az előadós meg mappás elrendezést, v nem is tud ilyet?

(#32085) TommyX_ válasza akos3 (#32084) üzenetére


TommyX_
őstag

Én úgy csináltam, hogy készítettem egy album mappát és beleraktam 3 albumot külön mappába.
Indításkor a play gomb helyén ott volt egy mappa gomb, én memóriakártyára raktam az albumok mappát és innét megnyitotta, bár én 3 különböző előadó albumával próbáltam.
Ha másik album lévő számot akarsz akkor a Következik Szám 1/40(most nálam ez van) rányomsz erre a részre és előjön a zenelista. Igaz itt is ömlesztve van, de ha ugyanaz az előadó(közben kipróbáltam 3 különböző Cascada albummal), akkor egymás után jönnek az albumon lévő zenék, nem keveredik össze, szóval van benne valamilyen rendezés.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32086) akos3 válasza TommyX_ (#32085) üzenetére


akos3
addikt

Nekem mind a 320 zeneszám be van ömlesztve a kártyán a music mappába. a korábbi N85-ös telóm gyári lejátszója felismerte az előadókat és aszerint rendezte szépen. (persze ha akartam az albumok szerint is tudta). Ez most is megvan az N8 gyári lejátszójában, csak valamiért az előadók (vagy albumok) között nem engedi az átjátszást, így kicsit bonyolult állandóan elővenni 3-5 szám után - épp mikor mennyi van egy adott előadótól - . Erre akartam vna megoldást találni, azt hiszem elvárható lenne egy zenelejátszótól, de úgy látom ez sem az igazi, mert nem úgy rendezi. Én pedig nem fogom most e miatt bemappázgatni szépen az összeset, max ha nagyon unatkozom :)

ui. cascada tényleg jó :P

[ Szerkesztve ]

(#32087) TommyX_ válasza akos3 (#32086) üzenetére


TommyX_
őstag

Akkor még tudom esetleg ajánlani a QuasarMx lejátszót.
(Amúgy én se szoktam mappázgatni, egybe az egészet, aztán jól van :DDD )
Elvárható lenne, de jó kérdés, miért nem oldották meg így. :U

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32088) akos3 válasza TommyX_ (#32087) üzenetére


akos3
addikt

nah ez valamivel jobb. csak irto bonyolult :D most épp egysezrűen nem találom hol kell frissiteni a zenéket?! előbb megvolt, mely mappákból gyűjtse, most elveszett :S

(#32089) TommyX_ válasza akos3 (#32088) üzenetére


TommyX_
őstag

Kicsit el van dugva :D
3 vonalas ikon->Current Playlist->edit list of folders

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32090) akos3 válasza TommyX_ (#32089) üzenetére


akos3
addikt

Köszi :)
edit list of folders helyett nálam add directory van, de úgy tűnik siker. bár a 320 heylett csak 295-öt tett vmit bele, de most elég lesz :D

(#32091) rocks


rocks
aktív tag

No megcsináltattam az alsó tok cseréjét a szervízben. Korrekt módon cserélve. :K
Ha már ott voltam akkor vettem 1 rápattintós müag. metál színű tokot is ami NEM RAGAD BELE a zsebembe!!! :C Csak lestek a haverok az így szerzett új design miatt...:)
Új fülest is vettem a régi helyett (azért a 2,5 év az 2,5 év...).
14K-ból 30 percen belül meg is volt.
Nézegettem, tapizgattam a várakozás alatt a 820- és a 920-ast.
Hát a 920 böhöm, a 820 -as jobban néz ki szerintem, a paraméterei miatt gyorsabb is a nagyobb tesójánál, Igazából egyik sem nyűgözött le, ezért valszeg az idén sem cserélem még le Lumiára.

Továbbra is hiba nélkül tökéletesen működik, jól áll neki az új "ruhája",! :DD
Nincs okom cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#32092) akos3 válasza rocks (#32091) üzenetére


akos3
addikt

ha már igy beharangoztad, dobhatnál egy fotót róla ;)

(#32093) T. I. válasza rocks (#32091) üzenetére


T. I.
senior tag

Hja, még mindig nincs a piacon olyan alternatíva, ami ne lenne valamilyen szinten visszalépés. Mondjuk a HTC One külsőre - számomra legalábbis - rendkívül megnyerő, abba a testbe kéne a Nokia minden meglévő tudását belepasszintani, aztán lehetne hátradőlni.

(#32094) Quasi_modo válasza rocks (#32091) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem is érdemes még várni a Lumia cserével.

valami

(#32095) akos3 válasza T. I. (#32093) üzenetére


akos3
addikt

sztem semmi extra a One. tipikus üzleti kinézetű elegancia. az N8-ba van azért vagányság :)

(#32096) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32097) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én pedig egy elveszett Otterbox csomagot találtam meg - egy évvel a vásárlás után. Hogy én mennyire örültem neki! :C
Eszetlenül hülye helyre tettem el! De minek? Használni akartam.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32098) janek69 válasza csabyka666 (#32080) üzenetére


janek69
senior tag

Tönkremenni nem fog tőle,csak előtte azt nézd meg,hogy elég-e az a töltőáram amit ez az adapter ad. Ez annyit jelen,hogy ha nem elég az árama ahhoz,hogy fedezze a gps+telefon áramfelvételét,akkor ha lassabban is,de le fog merülni. Ha elég,akkor hiba nélkül megy. Mivel ezek azért szoktak tudni min. 500mA-t így elvileg működik,de ne akkor dugd rá,amikor az akksi már lemerült teljesen.

(#32099) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Beszélnek itt némi érdekességről..

Ajánlott! N8 - 720 - 920 kamera

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32100) Quasi_modo válasza Polarstar (#32099) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Nokiának a kameráival van keresnivalója ez látszik.
A 920-nak túl melegek a színei.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.