Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés most lettem én is Boldog Defy tulajdonos a telefon ki bekapcsoló gombja mindenkinek lötyög kicsit?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#34352) Womb válasza kingpython (#34351) üzenetére


Womb
senior tag

Igen!

(#34353) kingpython válasza Womb (#34352) üzenetére


kingpython
aktív tag

Köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#34354) ruan


ruan
tag

Bekerültem a pixisbe, SG Ace után egy Defy-al folytatom, eddig nagyon megérte :C .
Mintha más liga lenne, egy valami hiányzik csak az értesítési listáról (a fentről lehúzható) a wifi, gps, bluetooth, silent gyorsgombok. Van erre valami progi? Mert jobb lenne mint a főképernyőn.
a Defy+ aksival lesz még az igazi

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#34355) Womb válasza ruan (#34354) üzenetére


Womb
senior tag

Airplane, wifi, gps, blue-ra van gyári, kijelző hosszan nyom,Motorola widget.

[ Szerkesztve ]

(#34356) bruno0062000


bruno0062000
csendes tag

Sziasztok!

Február óta van Defy-m. (Gyakorlatilag az első poszt óta olvasom a fórumot..)
Egy picit el vagyok kenődve. (de lehet, hogy csak én?)

Általános feladatra használom a telót, ami nincs húzva sem, gyári programokkal, ..
Eddig 2.1-es Rom volt fenn ami jellemzően rendben működött (a hívásvég befagyás és a flash problémáktól eltekintve)
Vártuk ugye a hivatalos 2.2-es gyári CCE romot, ami meg is jött (nagy nehezen). Mindenki agyon dicsérte, hogy sokkal stabilabb, meg gyorsabb ...stb)
Eljött az idő, hogy egy pár program igény miatt frissítsek 2.2-re. Ez meg is történt, kb. egy hónapja annak rendje-módja szerint.

Konklúziók:
- szerintem lassabb működés
- sötétebb kijelző ?! (bárhogy állítva)
- eltűnt például az a funkció, ha hívás jött lefelé fordítom a telót elhalkul..(tárgyaláskor ez jól jött)
- elkezdett fagyni
- most már naponta kikapcsol?!
- navigáció (három betű) meghülyül
stb.
- widgetek el-eltűnnek (és nem lehet olyan pontosan pozicionálni őket mint a 2.1-ben)

Röviden csak ennyi!
Lehet, hogy a több száz felhasználó közül senki sem tapasztalta hónapok óta ezeket??
Persze ez csak költői kérdés volt.. Ha volt hasonló valakinek, írja már meg, hogy miként oldotta meg..

U.I:
Nem akarok bohóckodni a különböző főzött ROM-okkal, viszont ha jól tudom visszatérés 2.1-re sem egyszerű?!
Üdvözlöm a Moto-t :)

[ Szerkesztve ]

(#34357) ruan válasza Womb (#34355) üzenetére


ruan
tag

Tudom,
De ezek ugye a főképernyőn vannak,
és én úgy szeretném mint a Samsung telókon, hogy az értesítési lista tetején legyenek, ha lehet.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#34358) chab7 válasza kingpython (#34351) üzenetére


chab7
addikt

Nekem még most sem lögyögnek sem a gombok, sem az akku ahogy másik írják, de ha a többség az írja igen, akkor igen ;)

(#34354) ruan: CM7 alatt bepakolható oda sokminden, az általad említettek is. Gyáriban sajna nem :( Egyik nagyon jó oldala ez a cm7-nek.

(#34355) Womb: Igen. de pont nem ez kell neki, hanem a lehúzható értesítési sávban levő. Ami a gyáriban nincs. cm7/miui van (miui-ban még külön lapra választva is)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34359) #71562240 válasza kingpython (#34351) üzenetére


#71562240
törölt tag

A lötyögőssége együttjárt a vízállóságra tervezéssel, tehát szándékosan ilyen, mint ahogy a hangerőszabályzó gombnál is.

(#34360) Womb válasza ruan (#34357) üzenetére


Womb
senior tag

Nem olvastam el rendesen, bocsi!

(#34361) kasaf1 válasza bruno0062000 (#34356) üzenetére


kasaf1
tag

Szerintem CM7 a megoldás. Én sem akartam custom romot, de mióta megvan, áldom az eszem, hogy megtettem...

(#34362) chab7 válasza bruno0062000 (#34356) üzenetére


chab7
addikt

Csodálom azokat akik ilyen lelkesen kitartanak a régi, összecsapott gyári szoftverek mellett. Holott a cm7/miui romok, nem gyengén jobban a telefonra vannak szabva mint a gyári. (Már csak azért mert ezeket olyanok csinálták, akik többet akarnak kihozni a készülékből mint a gyári szoftvert készítők, akik megrendelésre és csakis annyit dolgoznak rajta amennyit a cég elvár tőlük, egy kicsivel sem többet.)

A lefordításos halkításra tedd fel ezt.
A felsorolt többi dolog akit bosszantott, az szerintem már rég áttért custom romokra, amik mint írtam, jobban ki vannak hegyezve a telefonra (még ha sokan panaszkodnak is erre-arra, nálam pl még azokból nem volt semmi jelen)

(A bohóckodást inkább meg sem hallottam. Mondhatnám az bohóc aki nem akarja kihozni a készülékéből a legtöbbet, csak mert ha esetleg gariztatni kellene, akkor egy egyszerü programmal simán visszatehető a gyári rom amivel mehet is gariba. A 2.1-ről már nem is írom inkább semmit, max annyit lehetne a Defy helyett V525-t is használni, az is jó készüléke -volt- a Motorolának. Egyébként a 2.1-re visszatérés már csak a gyári frissítés miatt is nehézkes. Gondolom azért egy gyári frissítés 2.1-ről 2.2-re csak nem bohóckodás.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34363) #71562240 válasza bruno0062000 (#34356) üzenetére


#71562240
törölt tag

A sötétebb kijelző sokak szerint igaz, a lefelé fordítós funkció valóban kikerült belőle (van rá app a Marketen), a navigáció fagyására is talán többen panaszkodtak, mint a 2.1-nél.
A többi egyedi hiba nálad, nyilván nem sikerült minden flottul a telepítésnél. Nyilván Factory data resetet és ilyesmiket csináltál akkortájt? Ha igen, ha nem, szerintem szánd rá az időt, hogy most (is) csinálj egyet, és indulj újra nulláról. Az ilyesmi segíteni szokott.

(#34364) mira72 válasza bruno0062000 (#34356) üzenetére


mira72
őstag

Sz@r a telefon, ki kell dobni .. . :DDD

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34365) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Ma vettem a telefont. Jorem_u3_3.4.2_179-2 verziónál van újabb jelenleg? Hivatalos rom után érdeklődök természetesen. T-mobilnál lett véve.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#34366) chab7 válasza mira72 (#34364) üzenetére


chab7
addikt

Ilyeneket írsz mikor utánad pont valaki új Defy tulaj írt be :)) még elveszed a kedvét.

(#34365) membrandj: Kelet-európai rom nincs attól újabb hivatalos.
A miénktől újabb 2.2 hivatalos romok az alábbiak:

3.4.3-36-1.7 SEA deblur

3.4.3-36 UAE deblur

3.4.3-33 SEA

3.4.3-33 HK deblur

3.4.3-20 arabic deblur

3.4.2-179-6.1 T-mobile GB blur

3.4.2-179-6.1 T-mobile german blur

3.4.2-179-4.4 Vodafon Spain blur

és vannak még a különböző más tájegységeken kiadott 2.3 Ginger hivatalos romok (azokkal vigyázni!!!)

Forrás

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34367) greyslay


greyslay
aktív tag

ruan, ha találtál választ a problémádra akkor értesíts már engem is mert valóban az ott sokkal kényelmesebb. Amúgy is ezzel h nincs ott semmi szinte funkciojat vesztette.

"embertelen ember munka"

(#34368) chab7 válasza greyslay (#34367) üzenetére


chab7
addikt

Gyáriban nincs tudomásom róla hogy lehetne. Még a kínai 2.3 gyári romokban is csak home-ra tett widgetekkel van. (Custom romokban van rá lehetőség, azoknál megoldották ezt.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34369) ruan válasza greyslay (#34367) üzenetére


ruan
tag

Kösz, azt reméltem hogy itt kapok választ, a CM7-el még várnék, csak emiatt nem raknám fel (ha egyáltalán tudja). Igazad van így szinte hasztalan :) .
Akkor feltúrom a netet.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#34370) kingpython


kingpython
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy most melyik a legfrissebb hivatalos gyári rom? Most 2.1 van rajta tegnap vettem a telot és ha a gyári programon keresztül frissítem, oda kell e valamire figyelnem vagy adja magát Vodafone-os a telefon. Nem csináltam még ilyet és nem akarom, eltolni azért kérdem :) Előre is köszönöm

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#34371) chab7 válasza ruan (#34369) üzenetére


chab7
addikt

"ha egyáltalán tudja"

Neeeeeem, csak úgy mondom. B@assszus, érdemes itt tapasztalatot megosztani?

(#34370) kingpython: A mi magyar cuccunkra ez: JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_CEE
A többi más régióbeli friss romokról a mélyben pont most írtam.

(#34372) KaiotEch: Ez nem jó? -> [link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34372) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Webes Demo nincs CM7-hez? :D

Heh egy párszor nyomkodnia kell a gyereknek mire reagál.

[ Szerkesztve ]

(#34373) mira72 válasza KaiotEch (#34372) üzenetére


mira72
őstag

Minek is?
Felteszed, azt ha nem tetszik akkor felteszel ami tetszik ... mi ebben a nehéz?

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34374) kingpython válasza chab7 (#34371) üzenetére


kingpython
aktív tag

Értem, köszi! Hát felraknám azt is, szívesen mert Magyarul még is csak sokkal, de sokkal jobb lenne, csak nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, hogy mit hogy kell, és nem akarnám elrontani a telefont. Nem csináltam még ilyen frissítést se rom cserét semmit. Volt egy GT540-em de ott gyárilag lefrissítette magát és kész volt :)

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#34375) KaiotEch válasza mira72 (#34373) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Há amilyen peches vagyok tuti nem sikerülne.

(#34376) Flexy90 válasza kingpython (#34374) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szabof1 kolléga olyan szájbarágósan leírta a telepítés menetét, hogy azt elrontani nem lehet ha pontosan követed a leírást!
Link1, Link2

szerk.: Azt hittem a CM7ről van szó, a magyar nyelv miatt. Mert azt a gyári nem tudja csak a cm meg a wajkui!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#34377) #71562240 válasza kingpython (#34374) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hivatalos Motorolás 2.2-esre frissítés után sem fog magyarul szólni hozzád, azt egyéb úton kell majd megoldani! De azért érdemes felrakni az MSU-val, az 1. hsz-ben részletesen meg is találod, hogyan kell.

(#34378) kingpython válasza Flexy90 (#34376) üzenetére


kingpython
aktív tag

Értem köszi!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#34379) mira72


mira72
őstag

Egy nagyon-nagyon jó retro game, androidra !
Fiatalabb korosztály nem ismeri, de mi anno C64-en napokat ültünk ezen haverokkal :DDD
Egész használható irányítás, majdnem akkori játék élmény :))

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34380) Lacopapi válasza Flexy90 (#34376) üzenetére


Lacopapi
addikt

Azonkívül van "hivatalos " magyar MIUI is ,nézd meg EZT....csak hogy pontosítsak... :))

(#34381) sanyirigo válasza mira72 (#34379) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Köszönöm a linket! Már meg is vettem :)). Fiatal korom egyik legjobb játéka volt, de a nevére már nem emlékeztem.

Pixel 7

(#34382) Flexy90 válasza Lacopapi (#34380) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ezt nem ismertem, köszi!

Xiaomi Fan

(#34383) Enton


Enton
addikt

Van olyan app vagy gyári beállítás amivel kilehet lőni a kereső gombot?
Általában nem zavar csak sokszor ugy fogom meg hogy a tenyeremmel hozzáérek és menne keresni és nyomni kell egy visszát.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#34384) mira72 válasza Enton (#34383) üzenetére


mira72
őstag

Kicsit kisebb tenyér és rövidebb újak a megoldás rá ( flex, dekopir .. ! ) ...
És akkor nem érsz véletlen hozzá.. ( amúgy nálam is elő szokott fordulni )

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34385) ruan válasza greyslay (#34367) üzenetére


ruan
tag

notification toogle
Eddig ez a legjobb, sajnos egy sorba csak 1 kapcsoló fér, de működik.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#34386) #71562240 válasza Enton (#34383) üzenetére


#71562240
törölt tag

Félig komolyan, félig poénból:
Ki kell alakítanod a feltételes reflexet. Ha netán nincs bekapcsolva az érintőgombrezgető haptic feedback, akkor kapcsold be, és amikor véletlenül megnyomod a gombot, ijedten összerezzensz a rezgésre, mintha az áram rázott volna meg. Ennek hatására ki kell alakuljon az önvédelmi reflex, és már tudat alatt is úgy fogod meg a telefont, hogy elkerüld a véletlen megnyomást. Nálam így kialakult, már régóta nem nyomom meg véletlenül.

(#34387) ruan válasza ruan (#34385) üzenetére


ruan
tag

Úgy néz ki a widgetsoid is tud a status (notification) bar-ra kapcsolókat tenni, ilyen egyszerű lenne? :D

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#34388) wPityuka


wPityuka
tag

Cm7 nél ha a hívást kihangosítom, egy idő után elsötétedik a képernyő! Ha megnyomom a felső gombot megszakad a hívás, ezen kívül bármit nyomok hatástalan! Hogyan lehet vissza hozni a képet?

Luke, én vagyok az apád! Defy soc> CMX [JB] 12.29 - 2ndboot

(#34389) greyslay válasza ruan (#34387) üzenetére


greyslay
aktív tag

most akkor melyik a jobb ?:D

"embertelen ember munka"

(#34390) marcitp válasza mira72 (#34379) üzenetére


marcitp
őstag

Katakis, Zynaps, mondd valamit? :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#34391) mira72 válasza marcitp (#34390) üzenetére


mira72
őstag

Jaja, Katakis az szinte R-type, rengeteget nyomtuk azt is. Zynaps-ot nem ismerem, rálestem youtube, látom az is hasonló .... ... .. . Ezek voltak az igazi játékok ... Aztán amikor Amiga 500-am meglett, és kijött 4 kisfloppy-n a Mortal Kombat :) ..

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34392) chab7 válasza mira72 (#34391) üzenetére


chab7
addikt

Tudsz még esetleg ilyen régi c64-es játékokat androidra? Kis retrózás már rám is rámférne ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34393) mira72 válasza chab7 (#34392) üzenetére


mira72
őstag

Volt az az ujjazós, amikor a joy-t kellett jobbra balra rángatni :) nem tudom mi volt a címe :DDD

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34394) B.i.L válasza FNZ (#34215) üzenetére


B.i.L
senior tag

1' Ghz proci 2.2.2 vel ami gyári + :C roottal - elmegy több mint 12 órát - eddíg jó csakhogy nyomkodom ezerrel,ezelött nyomkodás nélkül 10 - óra és kakukk.....

Horgászni mentem...B.i.L

(#34395) Ba.G válasza chab7 (#34300) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Na, megvettem a Depyt, kösz a biztatást! Meglepően kicsi a markomban, úgyhogy kénytelen voltam venni egy Galaxy Tab-et is mellé. :) Kvázi új a Motorola (a Tab teljesen az), nics egy hónapos, de pár bejegyzés és sms van benne, meg nyilván Google accounthoz rendelt, meg Fb stb. ezeket azt hiszem érdemes lementeni, mégiscsak az előző (szolgáltatónál regisztrált) tulajhoz vezető kapcsolatok. Ismerkedem vele, de csengőhangnak egyelőre beállítottam a Moto-t, ne tűnjön fel az új teló (a családnak). :)

(#34396) Ba.G válasza chab7 (#34366) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Ja az enyém konkrétan aug. 20-i (hol lehet olyankor telefont venni...?), a ROM: Moto_Version.34.179.2.MB525.Retail.en.CEE. Gondolom, Trémobilnál most ez az utolsó. (Egyébként nincs SimLockolva és zöld a kamerája - bár ez még indirekte se függ össze. :) )

[ Szerkesztve ]

(#34397) chab7 válasza Ba.G (#34396) üzenetére


chab7
addikt

Ez most úgy egész Közép-Kelet Európában az utolsó :)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34398) greyslay


greyslay
aktív tag

Milyen programmal tudnék videót konvertálni a defy-re?

"embertelen ember munka"

(#34399) Lacopapi válasza greyslay (#34398) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nekem bevált a Free3GP Video Converter.Hogy ne kelljen keresni ITT van..

[ Szerkesztve ]

(#34400) Heimdallr75 válasza Lacopapi (#34399) üzenetére


Heimdallr75
őstag

miért kell konvertálni? :D max az mkv-t. esetleg fullhd-t kell szerintem.

الغريبة في هذا الكوكب

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.