Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) -Zola0808- válasza chab7 (#34300) üzenetére


-Zola0808-
tag

nem mindig jelenik meg az az ikon. és fogalmam sincs, hogy kell kitenni.

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#34302) Heimdallr75 válasza -Zola0808- (#34299) üzenetére


Heimdallr75
őstag

a kör két nyilacskával a szinkronizálást jelenti...

felhasználói kézikönyv is csodákra képes :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#34303) -Zola0808-


-Zola0808-
tag

ott kerestem de nem találtam benne meg. hogy tudom kikapcsolni?

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#34304) denorbi


denorbi
tag

Sziasztok!

Lenne valakinek tippe hogy mért nem mehetnek nálam a 3D játékok?
Többel is próbálkoztam de vagy csak a Játék logójáig jutott és leállt, vagy letöltötte az adatokat és utána nem indult

ja: CM7 1.5 használok

[ Szerkesztve ]

(#34305) Heimdallr75 válasza -Zola0808- (#34303) üzenetére


Heimdallr75
őstag

azt jelenti hogy épp az adataid, maileket szinkronizál. kapcsold le az adatforgalmat és nem lesz.

(#34304) denorbi: kérd vissza a pénzed akkor ha nem megy, mármint akitől megvásároltad a játékot.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#34306) denorbi válasza Heimdallr75 (#34305) üzenetére


denorbi
tag

Valami beállítással nem lehetne hogy fusson?

[ Szerkesztve ]

(#34307) Heimdallr75 válasza denorbi (#34306) üzenetére


Heimdallr75
őstag

mivel nem írtad miről van szó, milyen romot használsz így elég nehéz lesz kitalálni.

nálam elég sok megy. bár gondolom gameloft játékról van szó, így mikor ellenőrzi az updateket adj neki netet.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#34308) denorbi válasza Heimdallr75 (#34307) üzenetére


denorbi
tag

CM7 1,5 használok próbáltam többel is. Most pl a NFS shift raktam fel utoljára. Addig eljutott hogy wifin letöltötte a fájljait de utána kilépet

(#34309) Heimdallr75 válasza denorbi (#34308) üzenetére


Heimdallr75
őstag

hibátlanul működik pedig. net van induláskor?

الغريبة في هذا الكوكب

(#34310) denorbi válasza Heimdallr75 (#34309) üzenetére


denorbi
tag

persze

(#34311) Heimdallr75 válasza denorbi (#34310) üzenetére


Heimdallr75
őstag

akkor írj gameloft supportnak hogy nem megy és kérd vissza a pénzed, vagy adjanak megoldást.

الغريبة في هذا الكوكب

(#34312) azigazimoris válasza ndlx (#34282) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Kingston class4 8GB nekem jól müködik.
Pü-be adok jóáras címet ha érdekel.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#34313) Mauzes válasza chab7 (#34296) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem fogalmaztam elég pontosan.

Tehát a számítógépen az Android mappát osztottam meg hálózaton Win7 alatt, így az ES LAN-módban ezt látja, és látja a benne lévő mappákat. Ha letöltök egy XYZ mappát (amiben 1 apk fájl van) mondjuk a gépem Downloads mappájába, és onnan átrakom az Android mappába, akkor az ES frissítés után egyből látja az XYZ mappát, de nincs benne apk fájl, üresnek mutatja.
Ha nem az apk-t tartalmazó XYZ-t rakom át az Android mappába, hanem az XYZ-ben lévő apk-t másolom az Android-ba, akkor azt érdekes módon látja az ES.

Egyszerűen nem értem, mert csakis akkor csinálja ezt, ha apk-t tartalmazó mappát másolok a megosztott mappámba, ha mondjuk jpg vagy mp3 van benne, akkor az ES-nek nem lesz vele semmi baja... Arra lennék kíváncsi, hogy nálad is így van-e.

Köszi!

(#34314) chab7 válasza Mauzes (#34313) üzenetére


chab7
addikt

Nálam nincs ilyen. Én egy Letöltések nevű mappát osztok meg és azt böngészem a telefonról. A Letöltéseken belül számtalanszor van még más mappa is (pl nekem kifejezetten van egy apk mappa is.)
Még eddig minden fájlt látott a telefon. Cm7 és walter féle romokkal is próbáltam, mindig jó.
Esetleg próbáld törölni az ES cache-t a programok kezelése részben.
Ez a módszer már sok mindent megoldott sok mindenkinek.
Nekem most a legújabb az volt, hogy a Defy+ romon az FM rádióban ha a presetből akartam csatornát választani FC-zett. Pedig megvolt ez a törlés is, meg recoveryben is a szokásos wipeok. Többször is. Most az előbb mégiscsak rápróbáltam még egy program data törlést, és jó lett :)
Vannak érdekességek. Ezennel a Defy+ romban már a headset értesítés ikon hiánya a legnagyobb bug.
Esetleg esetedben még a Win7 beállításait nézném meg. Én linuxot használok, tehát ez is különbség a kettőnk esetében.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34315) szabof1 válasza Mauzes (#34274) üzenetére


szabof1
őstag

Nem gyári, de tudja, ami neked kell: Alarm Klock - magyarul is tud! [link]

[ Szerkesztve ]

(#34316) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy egy bluetooth headsetben bejövő híváskor hallani kellene-e a teló csörgését?? Vagy csak a telefonból szól a csengőhang?
Motorola HT820 stereo headset.
És esetleg milyen beállítástól függ hogy szóljon a csengőhang a fejhallgatóban is??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#34317) marcitp válasza szabof1 (#34315) üzenetére


marcitp
őstag

Alarm Clock Tokiko Free
Én meg ezt szerettem volna felrakni, de nem megy, mintha a Defy nem lenne támogatott. Nem tudom installálni. Ötlet valakinek esetleg? Jó programjai vannak a fejlesztőnek, kíváncsi lettem volna rá, meg sok a poz. visszajelzése ennek is.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#34318) Mauzes válasza chab7 (#34314) üzenetére


Mauzes
őstag

Az a poén, hogy gyári Froyo-val is volt ez a problémám, majd valahogy megoldódott, de fogalmam sincs, hogyan. Most CM7 alatt ugyanez... :(

(#34319) fordmaster


fordmaster
tag

Haverral beszéltem nemrég, akinek szintén Defyje van, a beszélgetésben a + én vagyok - pedig ő.
+csá helyzet?
-nem sok. a Defym megkapta az első pofont az élettől...
+micsodát? :O
-ráborult egy pohár kóla...
+úúha... és mi baj lett? :S
-kólás lett a zsepi amivel megtörölgettem... :DDD :DDD :DDD

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#34320) tombike


tombike
aktív tag

hogy tudom a nevjegyzekbe importalni a facebookot koszonom

(#34321) RootRulez válasza tombike (#34320) üzenetére


RootRulez
félisten

lépked be a fb kliensbe, ha nincs, akkor töltsd le ezt: logout.hu/bejegyzes/rootrulez/facebook_for_android_a_facebook_kliens_magyarul/friss.html

és ebbe lépj bele, megkérdezi hogy szinkronizálsz-e...

═════════════════════════════════════════

(#34322) tombike válasza RootRulez (#34321) üzenetére


tombike
aktív tag

nem egesszen ertem
le van toltve persze

(#34323) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Szeretném húzni a procit, de előtte a rootlásnál SuperOneClick-et kell használni ugye? Gyári 2.2.2 van fent és a mélyvíz első hozzászólását olvasva akadtam erre a SOC-ra.

(#34324) tombike


tombike
aktív tag

nem ajanlja fel a szinkronizaciot megoldas?

(#34325) #71562240 válasza csmat (#34323) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, azt a legérdemesebb használni. A leírás alapján egyszerű, csak tartsd be az utasításokat.

(#34326) Kbali válasza tombike (#34324) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én is ezzel küzdöttem, de azt a választ kaptam, hogyha Vodás vagy T-s a telefon, akkor a gyári telefonkönyv nem fog szinkronizálni a FB-kal :(
Van nem gyári olyan contact/dialer app, ami viszont tudja.

(#34327) Kbali válasza csmat (#34297) üzenetére


Kbali
nagyúr

ES File Explorernek a BT filetransfer-je nem játszik?

(#34328) ndlx


ndlx
aktív tag

Üdv,

és erre a problémára valaki? tudom nem annyira izgató, mint az új romok, de talán volt már valakinek hasonló...

"Valaki észlelt-e már olyat, hogy egy 160 karaktert nem meghaladó SMS-t mégis több sms-ként küldött el. És nem volt benne ő/í/ű/ö/ü betűk, csak éáóú magánhangzók (régen a nokia arra volt érzékeny). GO SMS PRO-t használok."

kösz

(#34329) Kbali válasza ndlx (#34328) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem megadták rá a választ lentebb.

(#34330) #71562240 válasza ndlx (#34328) üzenetére


#71562240
törölt tag

Olvasd figyelmesen a (#34296)-os hozzászólást!

(#34331) ndlx válasza #71562240 (#34330) üzenetére


ndlx
aktív tag

valóban, rejtve maradt előttem ezidáig. köszi :)

(#34332) ndlx válasza #71562240 (#34330) üzenetére


ndlx
aktív tag

na megnéztem a telón. szóval így ismerem a problémát, de a megoldást nem. a GO SMS-t nem szeretném feladni, megszoktam, jó, stb, billentyűnek meg az anysoftkeyboard-ot használom, abban sem találtam ilyen opciót. lehet ez így marad ezekkel a szoftverekkel... :(

(#34333) #71562240 válasza ndlx (#34332) üzenetére


#71562240
törölt tag

Gügye a betűket konvertáló szabvány, ezért az a félmegoldás működik, hogy bizonyos SMS appok képesek a magyar, jobbra dőlő ékezetekkel megírt szöveg ékezetes betűit balra dőlő ékezetűvé konvertálni akkor, amikor küldöd az SMS-t, - így tud működni az egy betű egy karakter elv a küldéskor. Többször volt erről szó mostanában, érdemes visszaolvasnod néhány napot.

(#34334) Gemil válasza chab7 (#34296) üzenetére


Gemil
tag

Ez a funkció automatikus, vagy be lehet kapcsolni? Én is Handcent-et használok és mondjuk én nem nézem a számlám soha, de érdekelne hogy automata tudja-e.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#34335) chab7 válasza Gemil (#34334) üzenetére


chab7
addikt

Nálam automata, de legalábbis nem állítottam be semmit,hogy így legyen.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#34336) MTomi


MTomi
csendes tag

Sziasztok

Más is tapasztalt olyat, hogy néha használhatatlanra lassul a billentyűzet?
Vagy csak nagyon lassan reagál, vagy semennyire sem, majd észbe kap és amit addig bepötyögtem megjeleníti.
Lehet nem a billentyűzettel van a gond, de máshol nem tapasztalok ilyen szintű haldoklást.

Froyo van rajta, 2.1 el nem emlékszem volt-e ilyen, szinte azonnal lecseréltem.

Ötlet?

Köszi
Tomi

Előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#34337) Wajk válasza MTomi (#34336) üzenetére


Wajk
addikt

1. Nyomj egy WipeCache-t Recovery-ben
2. vagy a Settings-ben töröld a billentyűzet cache-ét.
3. óder irány a market szedj le egy billentyűzetet és nézd meg azzal is lassul-e.
(ugyanis az is lehet, hogy a billen veszed észre, de nem az hanem másvalami lassítja a rendszert...)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#34338) AizawaKouta válasza denorbi (#34308) üzenetére


AizawaKouta
tag

Próbáld esetleg másik SD kártyával. Nálam megy mind, pedig cpu vsel értékek is vissza vannak fogva.

(#34339) kasaf1 válasza mira72 (#34287) üzenetére


kasaf1
tag

válaszodon felbuzdulva megrendeltem a 2200-as andida akksit az obostore-ból, remélem meg is kapom... ha "csak" annyit tud, mint az 1800-as, már elégedett leszek... egyébként szerintem a CM7 1.5 10-15% al jobban kíméli az akksit.

(#34340) szabof1 válasza kasaf1 (#34339) üzenetére


szabof1
őstag

Én már 2-3 hónapja használok a gyári mellett 2 Andida akksit és egy külső töltőt. Rotálom őket és mindig van velem egy töltött akksi, így sosem fogyok ki a szuflából.
Sajnos kb. 1-2 hete furcsa újraindulások és kikapcsolások jöttek elő (link1 és link2) és végül próbálgatások után arra jutottam, hogy az egyik Andidám kipurcant. Tegnap tesztből újra ki akartam próbálni, hogy visszajönnek-e az akksi hanyagolása óta nem jelentkező problémák és már nem is érzi a telefon. Azt hiszem ez kuka. (Persze szelektív! :D )
Csak azért írom, hogy ha valaki belefut ilyenbe és Andida van a telefonban, akkor gondoljon erre a lehetőségre is.
Egyébként nekem a két Andida hozta a gyári akksi tudását és más bajom nem volt velük.

[ Szerkesztve ]

(#34341) kasaf1 válasza szabof1 (#34340) üzenetére


kasaf1
tag

frankó,
akkor ezek szerint a 2200mah semmivel nem tud többet, mint a gyári akksi? természetesen a kipurcanástól eltekintve, csak a használatra koncentrálva...

(#34342) MTomi válasza Wajk (#34337) üzenetére


MTomi
csendes tag

Köszi, elsőre feltoltam rá másik billentyűzetet, meglátom mi lesz.

Előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#34343) sec0nd


sec0nd
tag

Tudja valaki, hogy a Defy működik e a Nokia WH-701 fülhallgatójával?
Ti milyet használtok? Én "agybadugósat" szeretnék.

(#34344) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Szeretnék beruházni egy fekvő övtokra, de ami tetszik, az mágneszáras.
Használ valaki mágneses tokot? És ha igen, akkor nem jelentkezik a dokkoló érzékelő bekapcsolódása ?
Én ugyan tesztelgettem egy mágnessal, de úgy vettem észre, hogy csak a bal alsó sarok közelében érzékeny rá a telefon. A tok csatok pedig általában középtájon vagy a teló széle felé szoktak lenni, tehát gondolom nem okozhat gondot. Elvileg nem olyan izmos mágneseket használnak.
Kedvező tapasztalata valakinek ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#34345) mira72 válasza azigazimoris (#34344) üzenetére


mira72
őstag

Topic, jobb felső sarok " gyorskeresés itt" .. értelemszerűen beírod amire kíváncsi vagy...
Elég sok találat lesz, és nem jó hírekkel...

(#34346) Heimdallr75 : gyorsabb voltam, de Te kedvesebb :D

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#34346) Heimdallr75 válasza azigazimoris (#34344) üzenetére


Heimdallr75
őstag

kereső: [link]

الغريبة في هذا الكوكب

(#34347) szabof1 válasza kasaf1 (#34341) üzenetére


szabof1
őstag

Az Andida nem tud többet, de legalább nem is rosszabb! :)
Ezt a tapasztalatomat egyébként már megírtam itt (vagy a Mélyvízben).
Csodák - úgy látszik - nincsennek. Olcsó, ezért nem bánkódtam, de azért az, hogy 2-3 hónap után beadja a kulcsot, már nálam is kezdi kiverni a biztosítékot. :((
Remélem, a másik Andidám még sokáig bírja.

Most majd egy Defy+ akksit akarok venni. Remélem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#34348) canniball válasza etisnail (#34267) üzenetére


canniball
nagyúr

Én egy Sony MDR-EX35-t vettem hozzá, vonatozáshoz (nekem) megfelel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34349) azigazimoris válasza mira72 (#34345) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Kösz a tanítást :-) Olvastam a negatívumokat,ezért is lennék kíváncsi esetleges pozitív esetekre. Ezek szerint nem lesz.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#34350) chab7 válasza azigazimoris (#34349) üzenetére


chab7
addikt

Nem is arról van szó, hanem - mint már erről is írtam egy szösszenetet itt - azért van a mágnesre induló cardock benne, mert a gyári autós tartójában azzal indul automatán a menü, ha beleteszed a telefont a tartóba.
Ha már kikísérletezted, hogy hol van benne ez a mágnes, akkor már csak egy olyan tokot kell aminek elég gyenge mágnese van ahhoz hogy bekapcsolja ezt a funkciót, és minél távolabb van a telefonban bemért mágnestől.
Bár lehet nincs ilyen, mert az nem fogná a tok fedelét.
Lényeg a lényeg, azért indul be az ilyen tokokban a cardock, mert a tokba téve azt hiszi a teló hogy autós tartóba tetted.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.