Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Acula M.D. válasza Prien (#14677) üzenetére


Acula M.D.
tag

Köszönöm válaszod!
Más: az mitől lehet, hogy néha hívásnál elkezd csengeni, majd átvált rezgőre, rezeg kettőt és újra csörög. De van, hogy csak simán elnémul. Csinálja gyári csengőhangnál, és ringtones mappába másolt mp3nál is. 2.51.1 van fenn.

(#17102) AtomCity válasza x.pet (#17099) üzenetére


AtomCity
tag

Igen, totál igazad van, esetleg jó lenne, ha módosíthatnám!

3. pont után újraindul és belép a CWM Recovery-be, ott már csak hardveres gombokkal lehet lépkedni.
5. után kikapcsoló gombra egy rövidet nyomni, ezzel kikapcsol, majd egyszerre a bekapcsoló gombot és a fel gombot hosszan megnyomni és így belép a bootloader-be, és ezt fogja kiírni:

Bootloader 09.10

Battery OK
OK to Program
Connect USB
Data Cable

amikor ezt kiírja szép fekete háttár közben, akkor usb kábellel rá kell dugni a gépre és utána jöhet az rsd lite

[ Szerkesztve ]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#17103) midnightstar válasza AtomCity (#17081) üzenetére


midnightstar
tag

ezt milyen programmal készítetted?
szerintem ez a telefon nem annyira jó videózni, 720p ide vagy oda, de meg sem közelíti a normális minőséget:(

VAC up blyat

(#17104) zsirfecske válasza premete (#17050) üzenetére


zsirfecske
addikt

pont az említett android-hilfe.de oldalon van fent az alábbi link a német 2.2 changelogjára.

mi ez ha nem jó ómen? ezért is mondogatom én hogy 1-2 hét lehet már csak vissza a hivatalos megjelenésig.

szerk.
Für wen ist diese Version gedacht
Alle Vodafone Motorola DEFY™- Benutzer in Deutschland, Spanien und Großbritannien.

azaz német, spanyol és angol területekre jön a vodához nagyon hamar. vagy ki is jött, nemtom, a németem kicsit megkopott és nem is olvastam végig a fórumbejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#17105) premete


premete
veterán

Úgy néz ki, a Motorola eleget tesz a bootloader petícióban kért dolgoknak:
Motorola's statement:
"In terms of your question – we completely understand the operator requirement for security to the end user, and as well, want to support the developer communities desire to use these products as a development platform. It is our intention to enable the unlockable/relockable bootloader currently found on Motorola XOOM across our portfolio of devices starting in late 2011, where carriers and operators will allow it.”

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17106) premete válasza zsirfecske (#17104) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, a mieinkre az nem lesz jó, Vodafone-nál lesz, német-spanyol-brit a link szerint, írja is az egyik tag, hogy micsoda dolog, hogy azokat részesítik előnybe, akik az olcsó brendelt cuccot vették a rendes retail-lel szemben (ahogy én is).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17107) zsirfecske válasza premete (#17105) üzenetére


zsirfecske
addikt

úgy legyen, talán tényleg lesz egy a világon mindenhol ugyanolyan, nyitott milestone 3.

persze ez még nem 100%, 1-2 nap kell hogy megerősítsék hivatalosan (amúgy itt a forrás). sőt, attól hogy 2011 derekán az új telók esetleg nyitottak/nyithatók lesznek, a mostani telefonok sajna zártak maradnak :(

premete:
egyetértünk, főleg hogy nekem konkrétan német retail független defy-om van. mondjuk még cifrább lenne, ha a magyar voda is rajta lenne a listán :) (aki decemberben náluk vette 67000 ft-ért az előbb kapná meg a froyót mint jómagam, a 109k-s német importos független telós csákó? verném is falhoz egyből és kezdenék azonnal nexus s-re vagy desire s-re gyűjteni, hehe.)

[ Szerkesztve ]

(#17108) AtomCity válasza forintuser (#17084) üzenetére


AtomCity
tag

Köszönöm! :)

Froyo van a telefonomon (3.4.2-177-5 -ös verzió számú, azaz a Nordic)
Van XDA-n ebben a topicban az 1. oldalon egy Update.zip fájl, amit Custom Recoverybe bootolva feltettem (Install zip from SDCARD-ra menni, majd choose zip from sdcard, utána kiválasztani az Update.zip-et).
Ezután restart (reboot) és hagytam feléledni a rendszert.
Ebben az lgCamera 5.52 fényképező program van, azzal lehet videózni 720p-ben, de én töröltem azt, majd feltettem az 5.55-es típust innen, (itt is érdemes szétnézni a lap közepén kb) és azzal nyomattam....
Beállításaim (sorrendben):

Video settings:

1280 x 720
MPEG4
MPEG4
1 Mbit
Auto

Audio settings:

Default
AAC
8000
12800

Majd készülnek még képek és videók! :K

[ Szerkesztve ]

Aki kardot ránt, az kard által vész el...

(#17109) vétó válasza zsirfecske (#17100) üzenetére


vétó
aktív tag

állat. megnyomom a pc-n az installt, és erre a teflonon már kezdi is a letöltést. miközben nincsenek sem kábellel, sem más módon összekötve... _D

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#17110) premete válasza zsirfecske (#17107) üzenetére


premete
veterán

Addig jó a vodásoknak, amíg retail szoftverrel kapják, mert a vodás desiréket és dhd-ket már rootolni se nagyon lehet, úgy belenyúltak a rendszerbe. :)
Szerk. A forrás, ahol a petíciót aláírtuk, a szervezőnek válaszolták, onnan vette át mindenki:
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17111) n0_gAboR válasza premete (#17105) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ez jo hir, hogy az SE utan a Motorola is eszbekapott. Megis meglett az eredmenye a tobb evig tarto "nyavajgasnak" :DDD

(#17112) jeni


jeni
félisten

Szia
Utazz fel Bp-re 1000%.hogy kapsz valamelyik Voda boltban ami lehet akár 100 bolt egyike

(#17113) AphexTwin


AphexTwin
csendes tag

Kijött a Cyanogen Beta 4!

(#17114) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Háát!
Bocs, hogy az akku problémát vetem fel.
Az előlapon itt villog a led, pirosan, és 10%-ot mutat az akku töltöttsége, hogy minél jobban feltöltsem, még hagyjam kikapcsolni a telót és utána úgy töltsem, vagy már most kapcsoljam ki és töltsem fel?
Megértéseteket előre is köszönöm!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#17115) Tomi_Sci válasza Pistakiss (#17114) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

hagyd kikapcsolni
bátraknak : utána még várhatsz pár percet, és visszakapcsolhatod (mondjuk ezt 2x)
elvileg ekkor sem merül még a veszélyes szint alá

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#17116) szabof1 válasza kano (#17047) üzenetére


szabof1
őstag

Nálam ez volt fent: 2.51 [link]

(#17117) Pistakiss válasza Tomi_Sci (#17115) üzenetére


Pistakiss
őstag

Oké!
Köszi, erre gondoltam én is
Már sippantott, hogy 5%-on van, megvárom, míg magától kikapcsol és még kétszer bekapcsolom

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#17118) Pistakiss válasza Pistakiss (#17117) üzenetére


Pistakiss
őstag

Most kikapcsolt, de nem tudtam újra bekapcsolni, rádugtam töltésre

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#17119) midnightstar válasza AtomCity (#17108) üzenetére


midnightstar
tag

fel akartam telepíteni az 5.55-ös verziót, újraindult a teló:O aztán b*szakodott még egy sort, mire elindult normálisan, kb 2* kellett újraindítani, volt hogy befagyott a moto logó, de amúgy működött(?) nem értem ezt... jah, és zöld lencsés
2* nekifutásra felment
720p-s vidit úgy vesz fel, mint amikor felforr a VGA-d XD nagyon komoly és mellé traktor hangja van. de amúgy jó a progi

640*480-ban is szar a felvétel, a kép még csakcsak, de azis néha szétesik csíkokban, a hangja meg ismét traktoros

[ Szerkesztve ]

VAC up blyat

(#17120) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Van 2.2 hivatosan? magyar? vodanal lehet kapni:-) :-) :-)

(#17121) DeadMeat válasza n0_gAboR (#17096) üzenetére


DeadMeat
veterán

És csak a piros lencséseknek.. meg talán a sárgának.A zöld nem tudja :O

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17122) YAS-dude válasza Pistakiss (#17114) üzenetére


YAS-dude
őstag

Li-ion akkunál felesleges teljesen lemeríteni, itt nincs memóriaeffektus, sőt, nem használ az akksinak.

(#17123) Tomi_Sci válasza YAS-dude (#17122) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Pont ezért nem is tudod teljesen lemeríteni. Ha teljesen lemerül, akkor megdöglik.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#17124) zsirfecske válasza YAS-dude (#17122) üzenetére


zsirfecske
addikt

látom te is megértetted hogy miért célszerű kalibrálni :C

(#17125) aveos válasza Mazsika (#17002) üzenetére


aveos
tag

Én, nagyon sűrűn használok fizikai és piszkos munkát, de egyáltalán nem használok védőfóliát. Estére mindig bekoszolódik, lemosom, letörölgettem és mintha most hoztam volna ki a boltból, egy hajszálkarc nincs rajta. Amúgy volt rajta egy napot, csak nagyon rosszul láttam a kijelzőt, és levettem.

De kinek a pap.....!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#17126) RootRulez válasza CoolBoy323 (#17120) üzenetére


RootRulez
félisten

#>&#&@#&{&@};{}@@#& :W

═════════════════════════════════════════

(#17127) CoolBoy323 válasza RootRulez (#17126) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:C

(#17128) Trabby


Trabby
aktív tag

Megpróbálom még egyszer, ha tudtok légyszi segítsetek.

2 problémám van amiben a segítségetekre lenne szükségem.

1. Már többször észre vettem, hogy csak úgy magától eldobja a hálózatot. 2-3egység van a térerő jelző ikonon az egyik pillanatban, a másikban meg már sehol semmi.. :S

2. Néhány kép csak úgy eltűnik a galériából, helyette valami ábra jön be. A poén az, hogy mikor oda lépek a képre, akkor egy pillanatig az jön be, de aztán eltűnik. Mitől van ez, és mit lehetne vele kezdeni?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Az alap 2.51-es rom van rajta!

(#17129) midnightstar válasza Trabby (#17128) üzenetére


midnightstar
tag

nyugi, papa!
akik tudnak segíteni, azok elolvassák a régebbi hszket is!

VAC up blyat

(#17130) duli


duli
tag

Megvettem én is a vodánál , de holnap viszem is vissza mert a fénylépező csíkos fényképeket csinál ( függőlegesen két csík van vöröses fekete színnel) valószínűleg cmos hibás. Egyébként két teljes fagyás is volt egy óra alatt míg nézegettem , ki kellett venni az akkut mert nem reagált semmire, úgyhogy így jártam . :O

(#17131) agyarka válasza bandzsa (#17001) üzenetére


agyarka
aktív tag

(#17001) bandzsa
igen

Hogyan lehet megoldani apk másolását egyik telefonról a másikra, ha nincs mobilnet, wifi router, és kártyaolvasó a közelben?

(#17128) Trabby
1. biztosan csak 2G-re van állítva a telefonod?
ha igen, akkor tegyél fel vmi appot ahol db-ben tudod nézni a térerőt, ha ott indokolatlan hirtelen esést látsz akkor gari.
A Moto 1ben biztosan jót csinál rádióban. A Vietnamban használt cuccaik még ma is működnek.

2. vmi app bekavar.Mik vannak fennt?

[ Szerkesztve ]

(#17132) lipike008 válasza Trabby (#17128) üzenetére


lipike008
csendes tag

1, ha utána visszajön, akkor szerintem annyira nem nagy hiba, de ha zavar, szervíz- szerintem

2, nekem akkor voltak ilyenek, mikor tele lett a memoriakártyám, és engedte elmenteni, de nem jelenítette meg

(#17133) scapegt válasza duli (#17130) üzenetére


scapegt
senior tag

Részvétem...én is kifogtam egy cmos hibásat :( ma vittem vissza a vodának, de mivel nem tudnak adni újat helyette, visszaadták, jegyzőkönyveztek és várhatom a következő szállítmányt...és csak reménykedek abban, hogy amit ehelyett kapok, az nem lesz hibás.

Az enyém 1x indult újra amikor a marketben a keresésre nyomtam. Aztán csináltam factory resetet, ismét néztem a marketben a keresést és ismét újraindult :) ez a bemelegítés biztos :C

Így csíkoz a tied is, ugye?
Kép

[ Szerkesztve ]

(#17134) DeadMeat válasza Trabby (#17128) üzenetére


DeadMeat
veterán

3g?Milyen szolgáltató?

Nekem akkor csinált ilyet,amikor az sd döglődött.Bár szvsz valami gond lehet a kártya kezelésével,mert néha hisztizik az új kártyával is...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17135) DeadMeat válasza agyarka (#17131) üzenetére


DeadMeat
veterán

kékfog.Az apk-t átírod valamire,majd a másikon vissza.Így menni fog.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17136) lipike008 válasza agyarka (#17131) üzenetére


lipike008
csendes tag

nevezd át jpg-re, az egy megoldás lehet, vagy bluetooth file transfer marketen ingyenes

(#17137) Trabby


Trabby
aktív tag

Huhh, köszi szépen mindenkinek! :)

agyarka

3G-re van állítva a telóm.
Van fent egy pár app, ezt így felsorolni hosszú lenne. :P

lipike008

Vissza jön gyorsan, de az pont elég ahhoz, hogy a hívást megszakítsa. :S Elég sokat telefonálok, szóval nekem ez nagyon fontos lenne.

A memoria kártyámon van hely bőven. 16gb-os, február óta használod, de csak mostanában jött ez a dolog elő.

DeadMeat

Jaja, 3G. Telenoros (Djuice) vagyok.

(#17138) aveos válasza mszasza2 (#17029) üzenetére


aveos
tag

Szerintem nagyon jó képet csinál, nagyon meg vagyok vele elégedve, volt egy kettő telefonom, de a defy kimagaslóan jobb képet készít!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#17139) student válasza aveos (#17138) üzenetére


student
őstag

sztem meg 5megások közt átlagos

(#17140) duli válasza scapegt (#17133) üzenetére


duli
tag

Ilyen az enyém is azzal a különbséggel, hogy hol négy hol öt csík van benne és iszonyat zajos a kép . Remélem ha holnap visszaviszem adnak egy másikat.

(#17141) aveos válasza duli (#17140) üzenetére


aveos
tag

Nagyon sajnálom, hogy ez lett az első benyomás, erről a teloró, pedig ha minden rendben van akkor nagyon jó kis szerkezet, mind hardver és szoftver terén!!! :C

06302081105

(#17142) scapegt válasza duli (#17140) üzenetére


scapegt
senior tag

Az akkor elég gáz :(

Gondolod, hogy kapsz másikat? Van olyan Vodafone, ahol még van belőle?? Itt Miskolcon egyikben sincs, az is csoda hogy én kaptam, bár az enyém netről lett rendelve és futár hozta, máshogy nem voltak hajlandóak adni, ki tudja miért :) Várok türelemmel...ha már ezt is kibírtam várni 6 hétig, akkor most is kénytelen leszek...bár nagyon nem tetszik...ha a Trophy előbb érkezik a Vodához, lehet az lesz belőle...

(#17143) jeni válasza duli (#17140) üzenetére


jeni
félisten

tudnál feltenni képet arról a csíkozós telcsidről ide?

(#17144) jeni válasza scapegt (#17142) üzenetére


jeni
félisten

esetleg a Bp-i Sugárban lehet,hogy még van nekik a Defy-ből

(#17145) duli válasza jeni (#17143) üzenetére


duli
tag

Itt egy kép meg lehet nézni. Tíz kép közül ez a legelfogadhatóbb.
És a legviccesebb az , hogy az első fényképek még nem lila csíkozásúak voltak, hanem zöldek. Lehet napszaknak megfelelően változnak . ;)

[ Szerkesztve ]

(#17146) x.pet válasza Trabby (#17137) üzenetére


x.pet
tag

Hálózat dobálás:
1. Próbáld ki, hogy egy (pár) napig 2G-n használod, akkor is jelentkezik-e a hiba.
2. Ez csak egy helyen jelentkezik vagy több helyen is? (Telenor elkezdte az átállást a kínai cuccokra, egymás után állítják át a tornyokat.)

(#17147) agyarka válasza lipike008 (#17136) üzenetére


agyarka
aktív tag

Köszi, akkor már csak azt kell megtudnom, hogy a Samu célkészüléken hogyan lehet visszanevezni. A kollégámnak nincs otthon netje, free wifit nem keres, ezért macerás a dolog. :))

#17137) Trabby
Ja a 3G! Mozgás közben dobálja, vagy csak bizonyos helyeken?
A hiba a szolgáltatásban van, nem a készülékedben (legalábbis statisztikailag).

[ Szerkesztve ]

(#17148) balewi


balewi
aktív tag

Root közben ezt: "Waiting for device..." mutatja már 10 perce.
Ez normális, vagy meddig kell várnom?
Merjem széthúzni, kezdjem újra?

(SuperOneClick, rendszergazdaként futtatva)

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#17149) DeadMeat válasza balewi (#17148) üzenetére


DeadMeat
veterán

bekapcsoltad a debug-ot a settingsben?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#17150) balewi válasza DeadMeat (#17149) üzenetére


balewi
aktív tag

Igen. :)

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.