Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Sikerült meghülyíteni a Defy-t. Annyi történt , hogy felmásoltam a nordic rom-hoz
goapkrev/backup/2011-04-16.16.17.33 és az updating.zip.-et , de az usb debugging bejelölve maradt a titanium backup-os mentés után. Ezután már csak az android felirat jeleni meg újra és újra. Egy recovery boot menüt meg tudok nyitni a hangerő le és bekapcs gombbal. Ha egy megfelelő updating.zip-et rámásolok a memóriakártyára az segíthet a dolgon?

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18852) premete válasza polcsa (#18846) üzenetére


premete
veterán

A gyári, beépítettet. Sajnos, hiába akartam CM7 alá betolni, nem engedte telepíteni ott, és feleannyi ideig bírta az akku. 22-05 között nem szinkronizál, így nem is fogyaszt szinte, nappal is 1%/óra alatt fogy, minimális használatnál Nordic rommal. Közben lemértem, mennyit fogyaszt telefonálásnál, 15 perc beszélgetés 3%-ot vesz le az akkuból.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#18853) RootRulez válasza yazid (#18849) üzenetére


RootRulez
félisten

Nincs benne magyar nyelv. :N

═════════════════════════════════════════

(#18854) polcsa válasza premete (#18852) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ha nem akarok romozni, akkor valszeg a legjobb eredményt az új froyo lecsupaszításával tudnám elérni.
Az még kérdés, hogy milyen lenne a garanciális hozzáállás, ha a programok kigyomlálása után unrootolnám a telót.
Valakinek van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#18855) Speed limit válasza TripleB (#18851) üzenetére


Speed limit
tag

Próbáltad az aksit kivenni és utána bekacsolni? Akkor fel áll a rendszer? Ha igen kapcsold ki az usb debugging-ot. Nekem is volt ilyen probléma hogy csak az android hullámzót ide-oda. de utána kikapcsoltam az usb debugging-ot és szuperül belépet a CWM recoverybe, :)

[ Szerkesztve ]

(#18856) TripleB válasza Speed limit (#18855) üzenetére


TripleB
senior tag

Természetesen, de semmi nem történik sajnos, marad az állandó újraindulás. Bootloader mód működik, de az rds lite nem ismeri fel(telepítve van a handset driver + win 7). Megróbáltam a 2.51 sbf-et feltenni, de sikertelen. Nekem szerintem nem a cmw recovery jelentkezik be, hanem a 2init vagymi....

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18857) vazzz válasza TripleB (#18856) üzenetére


vazzz
őstag

Te a gyári recovery-ban vagy, amikor megnyomod a hangerő le+ bekapcs gombot.
Jó lenne tudni, hogy milyen lépéseket tettél eddig, miről frissítettél, és melyik módszerrel szeretnéd felrakni a nordicot. Gondolok itt arra, hogy szeretnél-e visszalépni 2.1-re, vagy nem fontos a visszalépés lehetősége, ugyanis tök máshogy kell eljárni mindkét esetben.
Egyelőre annyit tudnék javasolni, hogy a gyári recovery alatt nyomj egy wipe data/wipe cache-t, és próbáld ki, indul-e. Ha nem, akkor jelentkezz itt a fórumban, és írd le azokat az infokat, amiket kérdeztem az imént. Biztosan tudunk segíteni. :K

(#18858) TripleB válasza vazzz (#18857) üzenetére


TripleB
senior tag

Nagyon köszönöm!
Egyelőre egy működő 2.51 is jó lenne . :) De nem érdekel a visszalépés különösen...
wipe data és cache már a kezdéskor megvolt.
Leírom lépésenként mit és hogy csináltam.
a gépre letöltöttem a nordic.rar-t, a pc-re kitömörítettem az sbf-et, a kártyára felmásoltam az update.zip-et és a backup fájlokat, aztán a titanium backup-al mentettem és bent maradt az usb debugging, csináltam egy újraindítást és a hullámzó android felirat fogadott. Boot közben felvillan a kék led.
A recovery-ben ez a hibaüzenet fogad: E:can't open / cache/recovery/command

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18859) ronaldo válasza n0_gAboR (#18816) üzenetére


ronaldo
őstag

És a SEA régió, az mi? Az enyém is motokeres, decemberi.

(#18860) Pistakiss válasza defyke (#18840) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Miért nem akarod használni a mobil netet? A Vodánál az 1 giga elhasználása után sincs túlszámlázás, csak legfeljebb sebesség csökkentés, amiről még senki nem hallott, hogy csökkent volna. A lányomnak netbook mobilja van, és csak 500 megás, de még nem panaszkodott, hogy lassúlt volna.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#18861) vazzz válasza TripleB (#18858) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor, ha jól sejtem, fenn van a 2ndinit.
Így be tudsz lépni a custom recovery-ba, ha megnyomod a hangerő le gombot, amikor a led kéken világít. Itt kiválasztod a Custom recovery start opciót. Itt nyomsz egy wipe data/factory reset és egy wipe cache partition-t.
Kiválasztod a backup and restore-t, azon belül a restore-t. Itt megadod neki a kártyádra felmásolt nandroid backup-ot, telepíted.
Utána rámégy az install zip from sd card-ra, majd a choose zip from sdcard, és megadod neki a zip-et, amit felmásoltál az sd-re. Restart, és működnie kell.

Ha nem megy így, de nem zavar, hogy utána nem tudsz visszalépni, akkor simán rsd lite-al rakd fel a full nordic sbf-et, amit itt megtalálsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18862) ajca


ajca
tag

Sziasztok!
Azon gondolkodtam, ha az akku hőmérsékletét tudja mérni a teló akkor talán a külső hőmérsékletet is, csak úgy érdekel a dolog hátha van rá valami okosság :F

(#18863) vazzz válasza ajca (#18862) üzenetére


vazzz
őstag

Szerintem az akksiban van a szenzor, aminek az adatait megjeleníti a telefon, úgy mint a pc-ben az alaplapnál.

(#18864) Halo válasza Pistakiss (#18860) üzenetére


Halo
senior tag

hm... nekem is bent maradt még régebbről egy wapos előfizetésem - abban tizenvalahány megabájt(!) van, s utána nem kicsit, sőőőőt(!!!) lecsökkentik a sávszélességet, mert előfizus vagyok.
a csökkentés: 9 kbps / 9 kbps... vagyis kilobit per sec.... aminél néha már-már gyorsabban lehet gépelni... de ez van, ennyit a vodkáról és ennyit a sávszélességcsökkentésről...
szóval vagy nem használja el az 500 mb-ot a csemete, vagy dolgozik a gép cache-ből rendesen :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#18865) Halo válasza vazzz (#18861) üzenetére


Halo
senior tag

jaham - én is szenvedtem tegnap vele - nem keveset, meg akku is low volt rendesen... :) az akksi feltöltöttségére figyelj mindenképpen!
egyébként olyan nagy gond nem lehet, mert a flash menübe eddig mindig be tudtam lépni (bekapcs+fel gomb) - onnan meg már egyszerű a mese, csak fel kell rakni egy működő verziót, amit utána kedvedre módosíthatsz, szedhetsz szét, miegymás.

akksiszint, még egyszer! :)

(vazzz: amikor világított a fehér fény, próbáltam belépni a flash menübe, de ki is írta, hogy nem működik a dolog, mert kevés a kraft az aksiban...)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#18866) vazzz válasza Halo (#18865) üzenetére


vazzz
őstag

Sikerült végülis felrakni a nordicot? Vagy már a CM7 is megy? :)

TripleB: Azért jelezz vissza, hogy mire jutottál...

[ Szerkesztve ]

(#18867) TripleB válasza vazzz (#18861) üzenetére


TripleB
senior tag

Sajnos egyik sem működik. Az rds lite nem "látja" bootloader módban a defy-t.
A nandroidot két kártyáról is megpróbáltam, hátha beteg az eddigi.09,10-es bootloader-t ír ki.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18868) Pistakiss válasza Halo (#18864) üzenetére


Pistakiss
őstag

Ezt a sávszélesség csökkentést nem csak a lányomtól hallottam, mások is mondták, hogy nem nagyon foglalkoznak vele, inkább azzal, hogy ne használják a letöltő programokat, akkor tényleg lefogják a letöltést

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#18869) vazzz válasza TripleB (#18867) üzenetére


vazzz
őstag

Ajjaj... úgy látom, nem igazán vagy tisztában a fogalmakkal... ez baj. :(
Ha letöltötted azt az sbf file-t (~360mb), amit linkeltem, csomagold ki a pc-n.
Kapcsold ki a telefont, nyomd meg a hangerő FEL + bekapcs gombot.
És voilá, látja az rsd lite.

[ Szerkesztve ]

(#18870) yazid


yazid
csendes tag

hatha ilyen nehez banni ezzel a defyvel akkor ha sikerul hogy vegyek nagyon megkell majd kuzdenem vele progamok instalalassal kapcsollatban.
Amugy jo telo erdemes venni?? nekem a strapabirosagert lenne szuksegem ra.
erdely

(#18871) CoolBoy323 válasza yazid (#18870) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

miből gondolod, h nehéz bánni vele?? a rootolás, vagyis a főzött rom feltétele okoz nehézséget egyeseknek!

persze h érdemes venni, mit vártál, majd azt mondjuk, h szar telefonunk van, és nehogy vegyél ilyet? :DDD

strapaságára igazolást találsz jutubon bőven...

[ Szerkesztve ]

(#18872) yazid


yazid
csendes tag

alcatel ot800 van mar masfel eve de le a kalappal elotte es ezt komolyan mondom, csak vagyom mar egy strapabiro erintos telora csak azert cserelem le amugy az alcatelemen nagyon jol megy a net az opera minivel is ugyhogy a defy ha ennyire megy legalabb mar ugy is ok.

(#18873) yazid


yazid
csendes tag

nemvagyok nagy asz ezekben a dolgokban csak azert mondtam hogy nehez

(#18874) TripleB válasza vazzz (#18869) üzenetére


TripleB
senior tag

Tisztában vagyok vele, hidd el, be tudok lépni a bootloader módba. automatikus módban nem ismerte fel. Viszont! Átállítottam a módozatot és egy omap 3650 eszköz talált és most már zajlik a telepítés egy ideje.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18875) vazzz válasza yazid (#18870) üzenetére


vazzz
őstag

A programok installálásával semmi gond nincs. A buherálással van baj, ha valaki nem olvas eleget :) Elég összetett dolog, olyasmi, mint a matek... nem lehet bemagolni, ezt megérteni kell. Ha nem okoz gondot, hogy nincs benne magyar nyelv, akkor nem lesz vele problémád, a strapabíróságáról nem tudok nyilatkozni, mert nálam az extrém használat kimerül annyiban, hogy kijelzővédő fólia nélkül használom. :DDD Amúgy tokban hordom, vigyázok rá, mint minden eddigi telefonomra. Lassan fél éve megvan, de még makulátlan az állapota. :)

TripleB Milyen módozatot állítottál át? :F

[ Szerkesztve ]

(#18876) yazid válasza vazzz (#18875) üzenetére


yazid
csendes tag

ertem koszi az infot az mar jo ha regebrol megvan neked es bevalt nagyon rakattantam szeretnek venni egy ilyet

(#18877) TripleB


TripleB
senior tag

Vazzz, köszönöm a linkelt nordic rom-ot és a segítséget. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18878) vazzz válasza TripleB (#18877) üzenetére


vazzz
őstag

Sikerült végül?

(#18879) TripleB válasza vazzz (#18878) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, ar rds lite+ sbf módszer működött végül, miután az rds lie-ben átálítottam az automatic divaceid mode-ot first-come-first-serve deviceid mode-ra, az xda-n olvastam a tippet erre.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18880) canniball válasza defyke (#18840) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha tudott csatlakozni a wifihez, akkor a térerő mellett megjelenik a wifi jel is. Ha nem látsz ilyet akkor nem csatlakozott, azért nem megy a böngészés sem.

CoolBoy323!
"a rootolás, vagyis a főzött rom feltétele..."
Az két különböző dolog.

yazid!
Ezzel a telefonal az egyetlen gond az lehet ha egyáltalán nem beszélsz angolul. Ahogy vazzz kolléga is írta a használata nem okozhat problémát, a programok telepítése kb. úgy megy mint egy PC-n: kiválasztod a Marketen amit szeretnél, ráböksz hogy letöltés, aztán telepítés után használod. Semmi nehézség nincs benne. :N
Használd légy szíves a Szerkesztés "gombot".

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18881) Pistakiss válasza yazid (#18876) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Az a helyzet, hogy normális használatra, netezésre, és egyáltalán mindenre, amire "okos telefont" szoktak használni, nagyon jó!!
Nem azért hívják strapa telefonnak, mert minden olyan helyzetet kibír, mintha egy háborúban lennél, hanem a hétköznapi helyzetekben előforduló bakira nem kell félve gondolni, kibírja ha elázol esőben vele, ha leejted az asztalról, ha véletlen a zsebedben felejtes pár fém pénzt a telefonnal együtt.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#18882) yazid


yazid
csendes tag

persze en is ezekre a dolgokragondolok por ellen nekem ez a fontos szerencsere az angollal nincs gondom csak egyszeruen buta vagyok az ilyen dolgokhoz de majd megoldom remelem azert koszi

(#18883) CoolBoy323 válasza canniball (#18880) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem mondod :W

(#18884) Pistakiss válasza yazid (#18882) üzenetére


Pistakiss
őstag

De azért nem árt az sem, továbbra sem, ha vigyázol a készülékre, nem azért kell megvenni, hogy aztalláb kiegyenlítő legyen, meg nehezék a vízbe merítendő tárgyakhoz, meg az sem mindegy, hogy milyen por ellen szeretnéd védeni, mert asztalos műhelyben még jóó, de homok, meg egyéb kristályos anyagok ellen elkel a fólía, mert az mindent összekarcolm, mármint a quarz kristály, meg a társai

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#18885) Adamul válasza x.pet (#18821) üzenetére


Adamul
tag

Végül az hozta meg a megoldást, hogy az időzónát automatikus (szolgáltató által frissítettre) állítottam. Szóval most úgy néz ki jól mutatja :) (már csak az zavar hogy amint pár ékezetet írok pillanatok alatt felkúszik 4re is akár az elküldendő sms ára (ellentétben a régebbi Nokiámmal, ahol akár 160ékezetes betű is lehetett...)

@tzl: Thx :R (ezzel a progival kapcsolatban csak annyi észrevételem lenne, hogy excelben az ékezetes betűk helyett csak kriksz-kraksz jelenik meg :F Nálad is?)

[ Szerkesztve ]

(#18886) CoolBoy323 válasza Adamul (#18885) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

már csak az zavar hogy amint pár ékezetet írok pillanatok alatt felkúszik 4re is akár az elküldendő sms ára (ellentétben a régebbi Nokiámmal, ahol akár 160ékezetes betű is lehetett...

ez a különböző kódolások miatt van

(#18887) Adamul válasza CoolBoy323 (#18886) üzenetére


Adamul
tag

Gondoltam, de mégis meg lehet oldani egyfélével, hogy minden ékezet rendesen 1karakterként menjen át, ebben példát vehetnének a Nokiáról, ha jelen állás szerint másban nem is... :)
Apropó itt is úgy lesz az smsből mms ha csatolok valami multimédiás tartalmat?

(#18888) CoolBoy323 válasza Adamul (#18887) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nokiánál is van olyan karakter, ami 3-4 "helyet" foglal... amúgy vhol pont a minap olvastam erről, de sajna már meg nem mondom hol :(

be is lehet állítani, h mennyi karakter után legyen MMS ha jól emlékszem, de még sose küldtem MMSt :) (nincs nekem arra pénzem :DDD)

(#18889) Vhunter válasza Adamul (#18885) üzenetére


Vhunter
tag

Ha a másik irányba dőlő ékezeteket írsz, akkor nincs gond. Meg amúgy is asszem csak az á, ű, ő, í okoz gondot, a többiből mehet a sima ékezet is (é,ó).
Plusz az eredeti billentyűzetnél már nem tudom hogy van, de az AnySoftKeyboardnál ha duplán kattintasz egy magánhangzóra, akkor előhozza az ékezetesét, 3x-ra pedig a másik irányba dől (alapból ékezetesnél, pl á, 2.ra már a másik irányt adja...)

Billentyűzethez: Az elég zavaró (AnySoftKeyboard), hogy egyes alkalmazásokban máshogy jeleníti meg a billentyűzetet. Nem lehet valahogy megmondani neki, hogy egységes legyen? Nekem mind1 melyik állapot, csak ugyan az legyen mindenhol. (főleg az zavar, hogy a pont néha az egyik néha a másik oldalon van, néha van smile, néha nincs)

(#18890) Adamul válasza CoolBoy323 (#18888) üzenetére


Adamul
tag

Fu pedig az érdekelne, ez eléggé kiakasztott mikor 200 karakter se volt és 4 smsként küldte, nézegettem is a beállításokat, de nem túl bőségesek :DDD
Ja és tervezek majd a közeljövőben nagyobb memókarit is venni, mert ez a 2giga ha sok zenét pakolnék fel, elég sovány :D Akkor elég ha 1:1ben átmásolom a jelenlegi tartalmát arra?

(#18891) CoolBoy323 válasza Adamul (#18890) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

használj Handcent-et!!

nem találtam meg azt a topikot, talán vmelyik nokiásban volt... sok topikot néztem át mostanában, mert anyumnak akarunk telót venni....

elég, igen a legtöbb proginak...

(#18892) canniball válasza CoolBoy323 (#18883) üzenetére


canniball
nagyúr

Excusez-moi, a te szavaidból az jön le, hogy egy és ugyanaz. :F
Mod.
Most ugrik be: nem azt akartad írni, hogy "a rootolás, vagy a főzött rom feltétele okoz nehézséget egyeseknek"? Vagy azt, hogy a rootolás, vagyis inkább a főzött rom feltétele okoz nehézséget egyeseknek?

Adamul!
Ahogy CoolBoy323 kolléga mondja: Handcent. Az megoldja a problémádat. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18893) -Zola0808-


-Zola0808-
tag

Sziasztok!

Tudnátok valami szép és jó ingyenes widgets-t ajánlani?

Köszönöm!

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#18894) CoolBoy323 válasza canniball (#18892) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De, az utobbira gondoltam, csak meg koran volt XD

Zola: milyen widget kell?:O

(#18895) Zsom! válasza CoolBoy323 (#18894) üzenetére


Zsom!
tag

Szép és jó.

(#18896) canniball válasza CoolBoy323 (#18894) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor elnézzük. :D

Zsom!!
Tessék! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18897) tzl válasza Adamul (#18885) üzenetére


tzl
senior tag

Eddig nem tűnt fel, most így hirtelen a google docsról töltöttem le az egyik táblázatot xls-ben, hogy ellenőrizzem, de voltak rendesen ékezetek. Milyen kódolást használsz a gépen, amelyiken a fájlt csináltad? Utf8-at érdemes, az mindenhol jól jelenik meg.

(#18898) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Hi!

Olvasgattam itt a fórumot,de nem találtam választ a kérdésemre.

Szóval tettem a telóra 720P-s videót. Van moboplayer rajta,ami elvileg le is játsza. Namármsot amikor elindítom softveres dekódolással,a hang tökéletes,a kép viszont lassított felvételben megy.... Próbáltam a RockPlayert is,ott is ez a helyzet. Hardweres dekódolásnál pedig nincs kép,csak hang.

Hogyan tudnám lejátszani a 720p videókat? Amúgy mintha úgy rémlene,hogy csak 2.2-től tudja ezt a Defy.... Jól rémlik? :)

"Nincs megállás"

(#18899) mézespálinka válasza Mr.Rain (#18898) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sehogy. Átlagban olyan 7 fps-t produkál egy player egy 720p filmen.

(#18900) gagavectra21


gagavectra21
tag

2.34+frozen 800mhz 1-2óra game,pár óra netezés,stb.

[ Szerkesztve ]

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.