Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) bigsee válasza astreno (#16849) üzenetére


bigsee
addikt

Mire? BB 9000-re? :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16852) kutga válasza astreno (#16849) üzenetére


kutga
nagyúr

Türelem.

Mit hoz egyáltalán az a frissítés?

Let the Zone take me if I am.

(#16853) astreno válasza kutga (#16852) üzenetére


astreno
csendes tag

z10-re. És remélem energiagazdálkodási lehetőségeket. Bár amióta visszavettem a szinkronizálási időt, és ki-be kapcsolgatom a wifit meg a 3,4g-t, azóta kibírja egy napig is :F

(#16854) kutga válasza astreno (#16853) üzenetére


kutga
nagyúr

Mondtam én. :D

Let the Zone take me if I am.

(#16855) BB9360


BB9360
aktív tag

Előre is elnézést kérek, de sajnos egyszerűen nem tudom megoldani ezt a kérdést, pedig sokféleképpen próbáltam, és nagyon fontos lenne.

Hiába van beállítva gmailes fióknál a naptár szinkronizálása, egyszerűen semmit nem csinál. Ráadásul folyamatosan le is áll, erről figyelmeztetést is küld.

Ma felhívtam a T BB helpdesk-jét, és persze elsőre kijelentették, hogy a google nem támogatja, tehát előfordulhat, hogy nem megy. Persze az email súgóban pont a google fiók naptárszinkronja a példa, meg a másik fiókom gond nélkül megy, ahogyan ez is ment a készülékcsere előtt.
Ajánlották, hogy az instantemail felületen töröljem a fiókot, küldjem el a szolg. könyveket, majd tegyem fel a fiókot újra, hátha. Hát nem.

A másik gmailes fiók (céges) naptár szinkronja tökéletesen megy...

Tudna valaki segíteni?

(#16856) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Úgy tűnik, hogy az összes levél lehúzása nem túlzottan akkumulátorkímélő dolog, az email fiók beállítása után két nappal is elég durván merült, miután ráfrissített a levelekre. Ma áttettem 90 napra a kezdeti szinkronizálás idejét és normalizálódott az akkumulátorszint merülése is. (A pirossal bekarikázott résznél került átállításra.)

(#16857) BB9360 válasza BB9360 (#16855) üzenetére


BB9360
aktív tag

És ennyi, már meg is jött a menetrend szerinti:
"eállt a naptáresemények szinkronizálása Gmail és a BlackBerry® készülék között."

(#16858) kutga válasza BB9360 (#16855) üzenetére


kutga
nagyúr

Szvsz nem megy.

Esetleg megpróbálhatsz egy korábbi OS verziót felpakolni.

Let the Zone take me if I am.

(#16859) BB9360 válasza kutga (#16858) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz a segítséget! Gondolod, az segíthet? Ez volt fent előtte is + nem szívesen pakolgatnék újra mindent esetleg feleslegesen. Meg ha a másik fiókkal megy, akkor az OS probléma lenne?

(#16860) kutga válasza BB9360 (#16859) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha engem kérdezel, a google megszüntette a sync támogatást. De majd kijavítanak. Más fiókot nem lehet rá állítani? Windows live pl.? Az outlook.com-on is van egy teljesen jól használható naptár.

Let the Zone take me if I am.

(#16861) BB9360 válasza kutga (#16860) üzenetére


BB9360
aktív tag

Biztos nagyon nehéz a felfogásom, de ha megszüntette, akkor miért megy a másik?
Csak gmailt használok, ezért más nem jöhet szóba, de kösz az ajánlott megoldást!

(#16862) kutga válasza BB9360 (#16861) üzenetére


kutga
nagyúr

Passz. BIS van? Nekem anno nem nagyon jött be.

Let the Zone take me if I am.

(#16863) BigBlackDog válasza BB9360 (#16861) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam is megy a gmailes naptár rendesen BIS nélkül, mobilnetről és wifiről is frissít egyaránt. Fiók hozzáadásánál kiválasztom a legelső, "E-mail, Naptár és Partnerek" opciót, beírom az email címem, bejelentkezek googliba és mentem a beállításokat. Tökéletesen működik. Más eszközzel le tudod szinkronizálni? A naptár beállításainál (google calendar oldalán) nincs valami letiltva esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#16864) kutga válasza BigBlackDog (#16863) üzenetére


kutga
nagyúr

Neki nem OS10-es készüléke van.

Let the Zone take me if I am.

(#16865) BigBlackDog válasza kutga (#16864) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez az infó elkerülte a figyelmemet, elnézést. :(((

(#16866) kutga válasza BigBlackDog (#16865) üzenetére


kutga
nagyúr

Anno én is szívtam vele. Elég hektikusan kezelte a leveleim. Ha asztalin elolvastam valamit, az értesítés mindaddig megmaradt amíg a telefonon ki nem nyitottam. Ez mondjuk OS10 alatt sem változott. A munkahelyi leveleimet meg késve frissítette. A naptár akkoriban még működött, csak aztán a google elkezdte tolni a droidot és szépen szüntette meg a sync szolgáltatást.

A BB ügyfélszolgálat teljes és abszolút hozzánemértését meg sem említem, ha gond volt csak széttárták a kezüket.

Let the Zone take me if I am.

(#16867) BB9360 válasza kutga (#16866) üzenetére


BB9360
aktív tag

és BigBlackDog:
köszönöm a próbálkozást. Van BIS-em. De eddig is volt! Csak annyi változott, hogy a telefonon lévő hibát cserével oldották meg. Tehát csak a telo változott, más nem. A régi készüléken ezek a beállítások működtek, most, amikor az új készülékre is felraktam a fiókokat, akkor az egyik gmail-es a naptárt, és csak azt, nem kezeli. De 1 mp-ig sem kezelte (ezen a készüléken).
Nem tudom, hogy a gmail-ben el van-e állítva bármi is (én ott nem változtattam meg semmit), a T-s kolléga is ezt próbálta javasolni. Megnéztem, és szerintem nincs semmi különös, de nem tartom magam se tech zseninek, se Google varázslónak... :-D

Továbbra sem értem, hogy ha adott 2 gmailes fiók, akkor miért megy a naptár az egyikben, és miért nem a másikban?!?

(#16868) bigsee válasza BB9360 (#16867) üzenetére


bigsee
addikt

Kérd le újra a szolgáltatáskönyveket, majd add újra hozzá a fiókokat! Egy hard reset is ajánlott sztem...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16869) agyarka válasza BB9360 (#16867) üzenetére


agyarka
aktív tag

A gmail oldalán külön kell engedélyezni az új eszközzel történő hozzáférést.

(#16870) BB9360 válasza bigsee (#16868) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, hátha egyszer megoldódik!

BB-s T-s kolléga azt javasolta, hogy mentés-fiók törlése-szolgáltatáskönyvek-fiók hozzáadása. Ezt megtettem. SEMMI változás.
Nem értem, hogy mit kellene másként csinálni, mert a gmailes fióknál azt tettem, amit kért, ráadásul a webes felületen adtam hozzá, utána kérte a készüléken az aktiválást, a gmailes jelszót. Arra nem emlékszem, hogy a most működő naptárszinkronos gmailesnél kért-e jelszó ellenőrzést...

A gmailben a fiókengedélyeknél a BlackBerry Internet Service hozzáférhet: Gmail, Google Címtár, Google Naptár... Az fura, hogy az engedélyezés dátuma 2015. január 13. (hiszen régebb óta használom), és akkor biztosan másik készülékem volt, mert azt 17-én adtam be a szervizbe, a mostanit pedig február 6-án kaptam helyette... És a Gmail és Címtár szinkron megy!!! Csak a naptár nem...

A hard reset az akksi ki - vagy alt-shift-del? Vagy az a soft?

@agyarka: a fenti fiókengedély nem ezt jelenti? Esetleg vhol máshol is kellene?

Az nem tudom számít-e (engem zavar, de együtt tudnék élni vele, ha működne legalább), hogy amikor most másodszor (a hivatkozott T-s kolléga tanácsára) visszaraktam a fiókot, akkor átneveztem az email címről a szokásosra (ugye a default, hogy a fiók neve az email cím), a levelező és a partnerlista átneveződött, a naptár nem, az maradt az email cím. Mondjuk előtte át volt nevezve, de akkor sem működött, csak az előző készülékkel (szintén az ugyanerre átnevezettként...)

[ Szerkesztve ]

(#16871) bigsee válasza BB9360 (#16870) üzenetére


bigsee
addikt

Gyári visszaállítás=hard reset

Több tippem nincs sajna

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16872) BB9360 válasza bigsee (#16871) üzenetére


BB9360
aktív tag

Viszont azután nem a biztonsági mentésekből építem fel a rendszert, igaz? Legalábbis a naptárat kihagyom. Vagy az összes fiókot kihagyom és újra felteszem?
Vagy mindent kihagyok?

Hard resetnél a BB ID is törlődik? Meg a BBW-ben a letöltött programok?

Vagy hogyan érdemes, hogy ne kelljen mindent a 0-ról kezdeni? Pl. a jelszóőrző elég fontos nekem...

(#16873) agyarka válasza BB9360 (#16870) üzenetére


agyarka
aktív tag

A webes felületen a Google fiók / eszközök menüben nekem a BB teló van benne. Azonban mivel Nálad részleges szinkronizálás van, ezért nem valószínű hogy ezzel lenne problémád.

(#16874) bigsee válasza BB9360 (#16872) üzenetére


bigsee
addikt

Semmit nem érdemes mentésből visszarakni, elölről kell kezdeni bekonfigolni. Jelszóőrzőnek van export-import funkciója... ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16875) BB9360 válasza agyarka (#16873) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ok, akkor nem a Google oldalon van a hiba, legalább ezt kizárhatjuk. Ugyanakkor a T-sek szerint a BB oldalon is minden rendben van, de ehhez - mármint a több összetevős dolgoknál a másikra mutogatáshoz - már 20 éve kezdünk hozzászokni...

(#16876) BB9360 válasza bigsee (#16874) üzenetére


BB9360
aktív tag

Értem.
Hol van ez az export-import funkció? BB Curve 9360 OS7.1...

(#16877) bigsee válasza BB9360 (#16876) üzenetére


bigsee
addikt

Swipe-olsz a progiban, fentről le és ott fogaskerék (beállítások).

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16878) BB9360 válasza bigsee (#16877) üzenetére


BB9360
aktív tag

Negatív. Swype-olni nem tudok, de a beállításoknál amúgy sincs ilyen lehetőség. Csak azt állíthatom, hogy engedje-e a vagólapról való másolást...

(#16879) bigsee válasza BB9360 (#16878) üzenetére


bigsee
addikt

Ööö...izé. .. BB10-nél van swipe, bocs. ;) Akkor menü /szedergomg/ ott sincs?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16880) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

hogy lehet beállítani azt,hogy a facebookos ismerősöket ne rakja bele a telefonykönyvbe, ha amúgy sem volt meg a telefonszáma? BB Z3.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16881) kutga válasza m3tr0 (#16880) üzenetére


kutga
nagyúr

Kapcsolatok-Beállítások-Fiók megjelenítése a partnerlistában.

Let the Zone take me if I am.

(#16882) m3tr0 válasza kutga (#16881) üzenetére


m3tr0
senior tag

Kapcsolatokban nekem nincs semmiféle beállítások lehetőség. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16883) lovace válasza m3tr0 (#16882) üzenetére


lovace
aktív tag

Belépsz a kapcsolatokba és a képernyő tetejéről csinálsz egy lefelé irányuló húzást.

(#16884) m3tr0 válasza lovace (#16883) üzenetére


m3tr0
senior tag

Á, nagyot kellet húzni, de megvan, nagyon köszönöm! :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#16885) XSiGma válasza kutga (#16881) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Nekem nincs ilyen menupont a kapcsolatok-beallitasokban,pedig en is atallitanam mert zavar.Szinten z3, 10.2. :F

[ Szerkesztve ]

(#16886) dalid


dalid
csendes tag

Üdv mindenki! Van egy 9790-esem. Újraindul fényképezésnél, ha villan a vaku...meg néha meghülyül kicsit. Le akartam frissíteni a szoftvert, de valami kódot kell beírni a gépen, amikor rádugom, viszont az a kód amit a telefonba írtam be az nem jó. Van valakinek ötlete, hogy lehetne frissíteni? :F

(#16887) BB9360 válasza bigsee (#16879) üzenetére


BB9360
aktív tag

Amikor belépek a jelszóőrzőbe, akkor a szedergombra: beállítások, ezen belül:
Általános
- jelszómegadási kísérletek
Jelszóbeírások
-vágólapról másolás
- jelszó megjelenítése
-törlés megerősítése
-bejegyzések száma
Véletlenszerű jelszó
-hossz
-alfanumerikus karakterekkel együtt
-számokkal együtt
-szimbólumokkal együtt

Szóval más megoldás nincs. A mentés visszaállításából esetleg megoldhatom, hogy csak a jelszóőrzőt tegye vissza...

(#16888) legiaap


legiaap
nagyúr

Olyan kérdésem lenne, hogy BB10 alatt az megoldható hogy ha egy netes felületen (gyári böngésző) szeretnék csatolni valamit (pl. állásra jelentkezek és kéri csatolni az önéletrajzot) akkor be tudjak csatolni Office, PDF fájlt telefonról vagy akár felhőből?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16889) eventus válasza legiaap (#16888) üzenetére


eventus
veterán

Persze

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16890) legiaap válasza eventus (#16889) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi
:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16891) kutga válasza XSiGma (#16885) üzenetére


kutga
nagyúr

Húzd lefelé a képernyő tetejét. Ott lesz az. :D

Kissé érthetetlen nekem hogy ezt miért nem tudták egységesen megcsinálni. Hol három pötty van a jobb alsóban, hol a felső sávon érem el.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#16892) mrcrnl


mrcrnl
tag

Üdv!

Kéne egy nagy segítség. Z10-esem van. Azt az asztali pc-t lecseréltem, amin BB Link volt telepítve. Az új gépre szintén feltelepítettem a BB Link-et. A telefonban megjelent az új pc. A réginek a dolgait valahogy kitöröltem, és most látom, hogy a korábbi 490 partner helyett 87 van csak, de valamiért majdnem mind duplán, így a valós névjegyek száma kb 40. Vissza tudom menteni valahonnan ezeket az eltűnt és nyilván fontos telefonszámokat? A korábbi pc már nincs meg. Valahol felhőben nincs tárolva, ahová ID-vel be tudnék jelentkezni? Semmi figyelmeztetés nélkül törlődött a telefonomról több száz kapcsolat, de azok kellenek.

Köszi.

(#16893) lezerpiramis válasza mrcrnl (#16892) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez a 490 partner máshová nem volt elmentve (Exchange, Google stb.)? Hogy került a telefonra, nincs meg máshol esetleg?

(#16894) kutga válasza mrcrnl (#16892) üzenetére


kutga
nagyúr

Magától nem tölt fel semmit sehova, sajnos.

Az a maradék egész véletlenül nem a sim kártyán dekkol?

Let the Zone take me if I am.

(#16895) piqla


piqla
őstag

sziasztok!

ket dolog.

1, ha belepek egy-egy alkalmazasba (whatsapp, facebook, viber, stb .), akkor legfelul megjelenik az uj uzenet ikonka, kis boritek, piros csillag, de ahogy kilepek, eltunik. mi lehet?

2, tegnapelott leejtettem a telefont, azota az indikator melletti fenyerzekelo hivasnal elkezd nagyon halvanyan villogni (csak sotetben latszik). bevittem ma a Visegradi utcaba, hogy nezzenek bele, mert ha igy kezdodik valami, akkor annak a kesobbiekben sulyosabb kovetkezmenyei lehetnek. ratettek egy uj keretet, es valami kis bizbaszt meg javitani kellett. lehet, hogy csak nekem nem tunt fel eddig (szerintem nem), de masnak is van ilyen jellegu villogasa?

9900 a telefon.

koszi

Szereted az állatokat?

(#16896) kutga válasza piqla (#16895) üzenetére


kutga
nagyúr

Villog az, nincs vele baj.

Másikat passzolom.

Let the Zone take me if I am.

(#16897) mrcrnl válasza kutga (#16894) üzenetére


mrcrnl
tag

Találtam egy véletlenül megmaradt Symbianos mentést egy régebbi pst fájlban, így elvileg onnan nagy részét vissza tudom állítani. Most már kezdem átlátni, hogy a több gépre feltelepített BB Link több fiókot csinált a telefonon, és mindegyikben voltak telefonszámok, de mind különbözőek. Az egyik ilyen fiók tűnt el a telefonról a benne tárolt naptár és partner adatokkal együtt.
De hogy miért nem lehet BB ID-vel valahol felhőben tárolni ezeket az adatokat, azt nem értem.

(#16898) eduba válasza mrcrnl (#16897) üzenetére


eduba
aktív tag

A BB egyelőre nem ad ilyen szolgáltatást.

Viszont a névjegy és naptár szinkron kiválóan működik akár a Google, akár a windowsos live.com kezelésében.
Persze ezen kívűl számtalan más online szolgáltató is létezik csak választani kell egyet és használni (bármely platformon)

:K

(#16899) kutga válasza mrcrnl (#16897) üzenetére


kutga
nagyúr

Google vagy Live fiókba töltsd fel őket, állíts be szinkronizálást, onnantól akármilyen telefonod lehet a jövőben.

Let the Zone take me if I am.

(#16900) thompoo


thompoo
csendes tag

Sziasztok sima egyszerű otp bankkartyamat miért nem engedi hozzáadni a rendszer a fizetési lehetőségekhez? BlackBerry 10 rendszeren! Please help meee!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.